DONDERDAG 22 JUNI 1939 OE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 NIEUWERBRUG Verduistering;. Door de politie alhier in samenwerking met de politie te Waar der is tegen een persoon, sedert kort woon achtig te Leidschendam, proces-verbaal op gemaakt wegens verduistering. Het was de arbeider de B. welke gerui- •men tijd alhier woonachtig geweest is daar hij werkzaam was aan de nieuwe rijks weg no. 12. Daar dit werk het einde nadert, zijn reeds vele arbeiders overgeplaatst of ontslagen. Onder deze behoorde ook de ar beider de B. Toen hij ontslagen was is hij op ander werk uitgegaan en heeft dit ook gevonden en wel onder Voorschoten, wes halve 'hij met zijn gezin naar Leidschendam verhuisde. Toen hij echter werk was gaan zoeken had hij een nieuwe fiets geleend van een kostganger, welke bij hem was toen hij nog hier ter plaatse woonde, doch de fiets kwam maar niet terug. Tenslotte deed deze aangifte 'bij de politie. De politie ging de B. te LeidsChen een bezoek brengen en kreeg na eenig praten van hem te hooren dat 'het rijwiel hetwelk een waarde ver tegenwoordigde van ongeveer 70 gulden en aan den kostganger S. toebehoorde, had verkocht aan een onbekend persoon voor den prijs van 18 gulden; hij had dit bedrag in zijn geheel aan Bacchus geofferd. De politie noteerde dit en nam de man in arrest. Later is hij echter weer op vrije voeten ge steld. Proces verbaal wegens verduistering is tegen hem opgemaakt. N1EUWVEEN Ziekenhuisfonds. De vereeniging „On derling Hulpbetoon", hield gisteravond in Hotel Schreuder haar jaarvergadering. De voorz., den heer Spreij. opent kort na half negen, de bijeenkomst voor een zeer gering aantal aanwezigen. Hierna lezing der notulen, gevolgd door het jaarverslag, waarin breedvoerig en cmidelijk het verloop van het voorbije jaar is neergelegd: De vereeniging telt thans 1455 leden, 26 leden zijn ter behandeling in,het ziekenhuis opgenomen met een totaal van 750 ligdagen. Van het ingevoerde tus- schentarief hebben reeds verschillende le den de vruchten mogen plukken, en heeft tevens bewezen dat dit is een onmisbare schakel voor de vereeniging. Hierna volgt het finantieel verslag van den penningmeester over het boekjaar 19381939. De ontvangsten bedragen 2468,29, uitgaven 2132,03. Batig saldo 336.26. Het werkelijk bezit der vereeniging be draagt 3130.81. Namens de controlecommissie legt de heer L. P. Becker de verklaring af, boeken en bescheiden in volmaakte orde bevonden te hebben. Bij de verkiezing van een bestuurslid we gens periodieke aftreding van den heer J. Slingerland is de aftredende met algemeene stemmen herkozen. Tot de controlecommis sie voor het komende boekjaar zijn be noemd de heeren F. Nijbakker en P. J. Stouten. De rondvraag leidt tot uitvoerige bespre kingen. Ten eerste wordt in behandeling geno men een verzoek van den heer L. P. Bec ker, om voor loopende ziekenhuispatiënten het reisgeld te vergoeden. De voorz. ant woord, dat dit verzoek, hetwelk ook op de vorige jaarvergadering naar voren is ge bracht bij het bestuur een punt van be spreking heeft uitgemaakt, hetwelk van rile kanten is overwogen. Het bestuur was echter van meening, dat de daaraan ver bonden uitgaven bezwaarlijk zouden zijn voor de kas, zoodat zij niet de vrijmoedig heid durfden nemen, goedgunstig op dit verzoek te beschikken. Hiermede was dit punt echter nog niet van de baan. Bij de verdere bespreking is tenslotte het besluit genomen, bij wijze van proef, voor loopende patiënten een reisvergoeding toe te kennen, als volgt geformuleerd; De 3 eerste reizen zijn voor eigen re kening, daarna zal uitkeering der reiskos ten plaats hebben, bij gebruikmaking der bus van Nieuwveen naar Leiden, tot een maximum van 10.per lid per jaar. Zij, die van af de bushalte aan Leiden's station, het Ziekenhuis niet te voet kunnen bereiken, moeten de kosten die daarop val len zelf betalen. Belanghebbenden wordt er met nadruk op gewezen, dat dit een proef is voor het boekjaar, dat loopt van 16 Juni 1939 tot 15 Juni 1940. Ook diene men er rekening mede te hou den, dat patiënten, die zonder geleide de de reis niet kunnen maken, ook dan de reiskosten in het maximum van 10. reisvergoeding zijn inbegrepen, óók voor de begeleiders. Vervolgens werden nog besprekingen ge voerd met betrekking over de onlangs uit gegeven circulaires van het Mij. Zieken fonds. De voorz. geeft hierover een duidelijke uiteenzetting en adviseert zich in het Mij. Ziekenfonds niet hooger te doen inschrij ven dan in tarief C. en lid te blijven van het plaatselijk Ziekenhuisfonds. Dr. B. Nout, hierna het woord verkrij gend, onderstreepte het gesprokene van den voorzitter. Verder juichte spr. het ge nomen besluit der reisvergoeding toe, en sprak den wensch uit dat na het eerste proefjaar zal mogen blijken, dat deze rege ling in den vervolge bestpndigd zal mogen worden. Hierop volgt onder dank aan de aanwezigen sluiting. Personalia. Onze plaatsgenoot den heer W. P. Speelman slaagde dezer dagen voor het eindexamen Gymnasium te Am sterdam. Gevestigd; A. J. Schcllingerhout van Alphen aan den Rijn J. M. v. d. Berg van Alphen aan den Rijn W. P. Bakker van Noordwijkerhout. Vertrokken: M. van Toornenburg naar Amsterdam. Overleden: J. Meurer 7 jaar W. de Poter 75 jaar. De Raad dezer gemeente vergaderde gis terenavond in openbare bijeenkomst. Voor zitter was burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden behalve de heer D. Meerburg. Nadat de notulen der vorige vergadering zijn vastgesteld is als no. 2 aan de orde In gekomen stukken en mededeelingen, welke bestaan uit missiven van Ged. Staten ver meldende goedkeuring van genomen Raads besluiten, en een mededeeling van het raadslid de heer M. van 't Wout, dat hij in den Raad niet meer de S.D.A.P. vertegen woordigd doch partijloos optreed. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens punt 3 vaststelling der Ver ordening op de heffing en invordering van besmettelijke ziekten gelden. In een lange uiteenzetting maken B. en W. het den Raad duidelijk dat de Minister zich met de ver ordening niet kan vereenigen. Naar diens oordeel eischt het belang van de Volksge zondheid, dat gevallen, waarin reiniging en ontsmetting geboden is, met het oog op de daaraan verbonden kosten niet verheime lijkt mogen worden. De tijdelijke goedkeu ring houdt dan ook verband met de om standigheid dat het tarief voor reiniging en ontsmetting den Minister van Binnen- landsche Zaken te hoog voorkomt. De ge meente pleegt de Ontsmetting op te dragen aan den Ontsmettingsdienst van de Zuid- Holl. Ver. „Het Groene Kruis". Naar de meening van den Directeur dezer dienst is verlaging niet mogelijk en zal dezen dienst trachten goedkeuring op de tarieven te verkrijgen. Intusschen bestaat er in de ge meente geen rechtsgeldige verordening het geen in strijd is met de Besmettelijke Ziek- tenwet. B. en W. stellen mitsdien voor de bestaande verordening voorloopig te hand haven doch lagere tarieven daarin op te ne men. B. en W. stellen voor de verordening in dien zin te wijzigen. Na enkele opm kingen met hierop het antwoord van den voorzitter wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Punt 4. Voorstel tot ingebruikgeving van gemeentegrond. Ter beveiliging van de kuststreek heeft het Departement van De fensie de beschikking noodig over kleine gedeelten van de helmreep. In verband met de noodzakelijkheid dat spoedig een terrein der gemeente, gelegen ten Zuiden van de Buitetnsluizen, moest worden be nut, is, in afwachting van de beslissing van den Raad, bereids toegestemd het bedoelde gedeelte in gebruik te nemen. Door den Commandant van de 4de reserve grens- compagnie, gedetacheerd te Katwijk, is thans vergunning gevraagd om de helmreep te mogen gebruiken. B. en W. stellen voor de gevraagde vergunning te verleenen, on der voorwaarde, dat de terreinen, ten ge- - noegen der gemeente, in goeden staat wor den gehouden en 1.per jaar wordt be taald voor eigendomsrecht der gemeente. Conform dit voorstel besloten, nadat de heer Hoek heeft opgemerkt, dat de C. D. U. tegen iedere bewapening is en alszoodanig vroeg of die loopgraven permanent blijven en de voorzitter antwoordde dat zulks nog niet gezegd kan worden doch de kans groot is dat het nog wel evqn zal duren. Punt 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor extra hulp aan werk- loozen. Volgens een mededeeling van den Minister van Sociale Zaken kan ook voor 1939 aan werkloozen extra hulp worden verleend in den vorm van dekking, klee- dmg en schoeisel. Hiervoor komen alleen in aanmerking werkloozen die zijn opge nomen in de Rijkssteunregeling of die zijn geplaatst bij een gesubsidieerde werkver schaffing. Evenals in voorgaande jaren is de steun in de eerste plaats bedoeld voor de groot ste gezinnen, waar tengevolge van langdu rige werkloosheid met betrekking tot het aanschaffen van kleeding, dekking en schoeisel zoodanige achterstand is ontstaan, dat verstrekking van deze extra hulp nood zakelijk blijkt. De gemeente zal over 1939 een bedrag van 672.beschikbaar moe ten stellen om van hel Departement daar na een bedrag van 1270.08 te kunnen ont vangen. Het aantal voor extra hulp in aan merking komende personen zal vermoede- NIEUWKOOP Cursus. Vanwege de Stichting voor huishoudelijke voorlichting t.en plattelande uitgaande van het Departement van Ecco- nomisch Zaken, is alhier een cursus ge opend ten behoeve van echtgenooie en dochters van tuinders in het vervaardigen van dekens en matrassen. De lessen wox-den gegeven in de serre van het Gemeentehuis door mej. Koop- mans uit den Haag. Het aantal deelneemsteis was voor de eerste maal 7, waarvan 2 uit Zevenhoven. Bouwvergunning. Het gemeentebe stuur verleende aan den heer H. W. van der Meij, gemeente-architect te Woerden, vergunning voor het amoveeren en geheel nieuw opbouwen van de sluiswoning aan het Woerdensch Verlaat, voor rekening van de stad Woerden. Geboren. Nelly Cornelia, d. van L. Slingerland en J. Rietveld Otto Johan nes Dirk, z. van W. van Zutphen en M. van Mourik Adrianus Jacobus, z. van C. J. Zuijdervliet en P. J. M. Roeleveld Overleden: A. Kromwijk, 69 jaar, echtgenoot van G. W. A. van Niekerk. Ondertrouwd: A. Breedijk, 29 jaar won. te Alphen aan den Rijn en A. Koole, 22 jaar. Getrouwd: L. J. Heemskerk 28 jaar won. te Nieuwveen en M. van Koert 25 jaar. VAN KATWIJK lijk 340 bedragen. Nadat enkele leden nog in lichtingen hebben gevraagd, o.m. over ver strekking van schoenen en Wethouder Veltkamp hierover uitvoerige inlichtingen heeft verstrekt wordt het voorstel aange nomen. Punt 6. Betreft een crediet-aanvrage voor den aankoop van een houten gebouw tje voor politiepost op het strand. Tot he den werd gebruik gemaakt van het kan toortje van den havenmeester. Thans doet zich echter de gelegenheid voor om de houten keet welke bij den bouw der wonin gen van de Katwijksche Bouw vereeniging werd gebruikt, te koopen voor een bedrag van 250.waardoor de mogelijkheid wordt geopend een goede oplossing voor het onderbrengen van den politie-post te vinden terwijl de havenmeester zijn kan toor kan blijven gebruiken. Verder is het volgens B. en W. in het belang van de vei ligheid bij het baden noodzakelijk, dat, naast de reddingsmiddelen van de Katwijk sche Reddingsbrigade, van gemeentewege over te gaan tot aanschaffing van eenig reddingsmateriaal waarvoor een bedrag van 200.zal noodig blijken. B. en W. vragen den Raad hun deze beide credieten toe te staan. Verschillende leden voeren hierover het woord, voornamelijk omreden men volgens geruchten meente, dat B. en W. de tent al gekocht hebben hetgeen vol gens duidelijke toelichting van de voorzit ter niet zoo is. De heeren v. Rijs en Schonveld willen de politie de tent laten betalen. Scherpe opmerkingen worden gemaakt. Na lange discusies wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 115 st. Tegen de heeren Schoneveld, C. van Rijs, M. v. d. Marei, M. van 't Wout en J. Hoek. Punt 7. Is een voorstel tot het verleenen van credieten ten behoeve van de Gasfa briek en tot wijziging van de Begrooting 1939. Tijdens de vorstperiode in het laatst var. 1938 is gebleken dat maatregelen die nen te worden genomen waardoor de vei ligheid en de bedrijfszekerheid in zoodani ge periode worden gewaarborgd. Daarvoor zal o.m. noodig zijn een bestaande open ioods gesloten te maken, enkele leidingen te isoleeren en een stoomketel bij te plaat sen. Kosten vermoedelijk 3500.en 3500.totaal 7000.B. en W. maken het den Raad duidelijk dat het practisch voordeehg is van deze gelegenheid gebruik te maken om tegelijk andere noodige werk zaamheden te verrichten. Voor de uitvoe ring van het door B. en W. voorgestelde plan is noodig in totaal 11.500.waar tegenover echter weer andere practische voordeeien staan'. Verder blijkt de kolen- transportbaan door het veel grootere ver bruik dan 10 jaren terug lang niet in de be hoefte te voorzien. Ook vernieuwing en ver betering hiervan is dringend noodig. De kosten van een dergelijke voorziening zul len ongeveer 15000.bedragen. B. en W. stellen den Raad deze bedragen toe te staan. Met alleen de heer v. 't Wout tegen, wordt het voorstel aangenomen. Punt 8. Voorstel met betrekking tot de vuil verwijdering. In een uitvoerige toe lichting zeggen B. en W. dat de tegenwoor dige opslagplaats voor huis- en straatvuil geenszins ideaal te noemen is. Het ontsiert het landschapsbeeld, daarnaast stankver spreiding, het vormen van vliegen- en rat- tenkolonies, het hinderlijke voor de bewo ners van Katwijk aan den Rijn, allemaal redenen die om een oplossing vragen. Meer dan een oplossing is bestudeerd doch de aanleg van de snelverkeersweg is oorzaak dat het vraagstuk thans in een acuut sta dium is gekomen en daarom adviseeren B. en W. thans den Raad over te gaan lot aan schaffing van een verbrandingsoven zooals b.v. te Leeuwarderadeel, Amstelveen, Maassluis of Amersfoort in gebruik is. De stichtingskosten van deze installatie wor den geraamd op 30.000.welk bedrag voldoende is voor het bouwen van den oven met een los- en vervoerinrichting. Voor het gebouw is geen bedrag geraamd omdat zich de gelukkige omstandigheid voordoet, dat het bedrijf kan worden ondergebracht in de voormalige stokerij op het terrein van de Gasfabriek. Dit feit bespaart nog verde re uitgaven. Het afval uit den oven, n.l. asch en slakken zal kunnen dienen voor het ophoogen van terreinen en het aanleg gen van paden, waarvoor het zeer geschikt zal zijn. Bovendien kan getracht worden een deel van den afval te verkoopen. Op deze wijze zal het mogelijk zijn een alles zins bevredigende en duurzaame oplossing te verkrijgen voor het verwijderen van het vuil. De gemeente krijgt voor een gedeelte weer de beschikking over het terrein waar thans de vuilnisstaal ligt en kan deze gron den verhuren. De totaal uitgaven bereke nen B. en W. na aftrek van de voordeeien die ontstaan, op ongeveer 5000.per jaar. B. en W. geven den Raad het advies tot uitvoering van deze plannen te besluiten. Ook hierover een bijna eindelooze dis- cusie. Meerdere raadsleden zijn bevreesd, dat deze installatie niet rook- en reukvrij zal zijn en de verbrandingsoven komt on geveer midden in het dorp te staan. Men wijst op Leiden en Oegstgeest waar het niet voldeed. De voorzitter zegt dat de techniek dc laatste twee jaren buitengewone verande ringen en verbeteringen heeft gebracht. En gezien het feit, daf de belt weg moet voor de Provinciale weg. moet raad ge schaft wox-den. Al enkele jaren heeft het voor B. en W. al een puzzle geweest hoe hiervoor de oplossing te vinden. De heer van Tongei'en is met dé rappor ten niet tevreden. Hij wil de raadsleden ge legenheid geven zelf te gaan onderzoeken. Een voorstel om de commissie voor de be drijven op te dragen een onderzoek in te stellen en dan via B. en W. aan den Raad te rapporteeren, wordt aangenomen met 115 st. Tegen Dubbeldam, Veltkamp, Hueting, v. d. Perk, v. d. Zwan. Punt 9. Voorstel tot het wijzigen van de Gemeen tebegrooting 1938 en 1939 is noodig wegens bijzondere uitgaven nog niet op die begrootingen vermeld. Goedge keurd. Pnt 10. Betx-eft ruiling van gemeente grond met gronden van de Katwijksche Bouwvereeniging en 'wel wegens de wen- schelijkheid van een goede verkaveling van de gronden van „Nieuw Zuid" tusschen de Schoolstraat en de Wethouder Ouwehand- straat, welke grond destijds door de ge meente voor 3.per M2 aan de Bouw vereeniging werd verkocht. Het Bestuur dezer vereeniging is bereid bedoelden grond om te ruilen tegen andere bebouwbaren grond op voorwaarde dat de kosten van ruiling en afzetting geheel voor rekening der gemeente komt. B. en W. stellen mits dien den Raad voor het aanbod der Katw. Bouwvereeniging te aanvaarden. Nadat de heer B. v. d. Bent enkele inlichtingen heeft gevraagd en Wethouder Dubbeldam deze heeft beantwoord, wordt het vooi'stel zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Punt 11. Praeadvies op het verzoek van P. Parlevliet en P. van der Plas inzake, wij ziging der Drankwetverordeningen. Ge noemde heeren hebben onlangs hierover een request aan den Raad gericht waarvan v/ij reeds melding maakten. In dit adres wijzen genoemde personen op het onrede lijke in de verordening wat betreft het aan tal vergunningen in een rayon en op de clandestiene drankverkoop in de omgeving van Boulevard, v. Meiskade, Wassenaer- kade. De voorzitter zet in een uitvoerig betoog uiteen, dat er naar de meening van B. en W. geen gegronde reden bestaat om tot wij ziging der verordening in den door verzoe kers bedoelden zin, over te gaan. En iede re inwoner, ook al woont men niet aan den Boulevard, doch voldoet aan de eischen bij de Drankwet gesteld, kan voor zoodanige vergunning in aanmerking komen. En dat het maximum aantal vergunningen van he den in de behoefte van Katwijk aan Zee voorziet, moge blijken uit het feit, dat sinds geiuimen tijd nog een vergunning beschik baar is, door welk feit voldoende wordt ge demonstreerd dat er vooralsnog geen aan leiding bestaat tot verhooging van het thans geldende maximum aantal vergun ningen, waartoe overigens volgens B. en W. het juiste tijdstip op dit moment ook niet aanwezig is. B. en W. zeggen te vertrou wen dat ook de Raad geen termen aanwe zig acht om op het verzoek in te gaan zoo dat dit college voorsteld op het verzoek afwijzend te beschikken. De heer C. v. Rijs zegt nog van oordeel te zijn, dat er met het geven van vergun ningen vreemd wordt omgesprongen. Spr. vreagt ten slotte soepeler toepassing der verordening hetgeen de voorzitter niet kan toezeggen omreden een verordening er toch is om uitgevoerd te worden. De heer Grimbergen vraagt of het juist is wat ge zegd wordt, dat er nogal clandestien drank verkocht wordt. De voorzitter zegt, dat hem zulks niet be kend is en tusschen geruchten en bewijzen is nog een groot vex-schil. Het verzoek wordt met alg. st. afgewezen. Punt 12. Voorstel tot onttrekking van een weg aan het openbaar verkeer en tot ingebruikgeving van den grond. Het be treft het onbestrate slop gelegen tusschen de gasfabriek en het reederijpakhuis van den heer M. Pairlevliet aan het P. H. Ka naal welk slop een prachtgelegenheid voor baldadigheid der jeugd oplevert doch voor de gemeenschap van geen nut is. B. en W. stellen voor het slop aan het openbaar ver keer te onttrekken en aan M. Parlevliet het recht van overpad te verleenen tegen een jaarlijksche recognitie van 2.50 voor ten hoogste tien jaren. Zonder eenige. discusie en zonder hst. aangenomen. Punt 13. Een voorstel met betrekking tot de controle op den gemeente-ontvanger. Volgens vroeger genomen besluit is het col lege van B. en W. gerechtigd het opnemen der boeken en kas van den gemeente-ont vanger op te dx-agen aan den secretaris der gemeente bijgestaan door een verificateur van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financieele Adviezen. In feite berust de controle bij het Verificatiebureau. De aan wezigheid van den secretaris is meer een formaliteit en mitsdien stellen B. en W. thans voor hen de bevoegdheid te verlee nen de controle geheel en onder verant woordelijkheid van genoemd bureau te doen plaats hebben. Besloten. Punt 14. Voorstel tot vaststelling van een verordening betreffende de verbetering van het geitenras. Met betrekking tot een aan het gemeentebestuur gericht adres van de afdeelingen Katwijk aan den Rijn en Katwijk aan Zee van den Provincialen Bond van Geitenfokvereenigingen in Zuid- Holland merken B. en W. op dat, gezien de adviezen van den Rijksveeteeltconsulent voor Zuid-Holland en het Hoofbestuur van genoemden Bond, tegen het in het leven roepen van een verordening geen beden kingen bij B. en W. ontstaan. In deze ver ordening, die den Raad tegelijk wordt aan geboden ter goedkeuring, wordt bepaalde lijk omschreven een zekei-e degelijkheid der in de gemeente aanwezige bokken. De heer van der Marle vraagt of zulks voor een gemeente van zulk eeix belang is. De voorzitter zegt niet deskundig te zijn doch de bestaande vereenigingen vragen het en de Rijksveeteeltconsulent beveelt het ten zeerste aan. Goedgekeurd. Punt 15 is niet een voorstel doch een mededeeling inzake het onderzoek naar de toepassing der overwerkregeling bij de ge meentebedrijven. Dit naar aanleiding van een mededeeling van het raadslid de heer C. van Rijs die bij de behandeling van de ontweiTX-begrooting 1939 voor het Electri- citeitsbedrijf heeft gezegd, dat het hem be kend was, dat tengevolge van de door B. en W. gegeven uitlegging aan bepaalde ar tikelen van het Werkliedenreglement 1935, n.l. over de overwerkregeling, praktijken waren gegroeid die den toets der critiek niet kunnen doorstaan. Deze opmerking is voor de Commissie voor de Bedrijven aan leiding geweest terzake een uitgebreid on derzoek in te stellen en blijkens een schrij ven van deze Commissie is haar na dit on derzoek van ontoelaatbare praktijken niets gebleken. De heer v. Rijs zegt zich met de me dedeeling van B. en W. niet te kunnen ver eenigen. Dit onderzoek is zeer onvolledig geweest. De heer Veltkamp, wethouder, mex*kt op, dat de heer v. Rijs niet kiekeboe moet spe len. Laat hij de namen noemen van de des betreffende personen. De heer v. Rijs zegt, dat hem hiervoor de gelegenheid niet geboden is. Zulks kan als nog gebeuren en daarom wordt de zaak weer naar de commissie voor de bedrijven verwezen voor een nieuw onderzoek. Punt 15a. Voorstel tot wijziging van de verordening op het bad- en strandleven. Bij de behandeling van de gemeentebegroo- ting 1939 deelde B. en W. mede het voor nemen te hebben een commissie in het le ven te roepen ten einde een plan te bestu- deeren tot het bevorderen van een grootere mate van veiligheid voor de baders. Deze commissie, bestaande uit 2 bestuui'sleden van V. V. V., twee leden van het bestuur der Katw. Reddingsbrigade, de beide bad- ondernemers, drie tentenverhuurders en 3 leden van den Raad heeft hiervoor twee maal vergaderd. Deze commissie acht het noodzakelijk in genoemde verordening bepalingen in het leven te roepen, waardoor het mogelijk ge maakt wordt dat bij gevaarlijke zee het ba den en zwemmen kan worden verboden. De aanduiding van muiën en andere ge vaarlijke plaatsen zal op een meer afdoen de manier moeten plaats vinden, terwijl de algemeene controle en de plaatsing der reddingslijnen op het strand door de poli tie dient te geschieden. Ten slotte moet in de vergunning voor de kioskhouders een bepaling opgenomen dat zij of alleen of in samenwerking met andere kioskhouders op hun toegewezen strand ten genoegen van B, en W. nauwlet tend toezicht moeten houden op het baden in zee. Dit plan, zegt de voorzitter, heeft de volledige instemming der genoemde com missie. B. en W. zeggen te vertrouwen, dat met deze maatregelen een belangrijk ver beterde beveiliging van de baders zal wor den verkregen en stellen dexvhalve voor conform het voorstel van B. en W. te be sluiten. De heer Schoneveld merkt op, dat er schijnbaar niet de noodige samenwerking is tusschen Katwijksche Reddingsbrigade en de politie. Een kan toch maar het hoofd zijn. De voorzittter merkt op dat zulks volko men juist is, doch dan dient ook de politie het hoofd te zijn. Er zijn noodig boeien, vlaggen, waarschuwingsteekens, haspels die door de gemeente aangekocht worden dus eigendom van de gemeente zijn onder verantwoordelijkheid van de politie aan wezig zijn op het strand en waarvan de K.-R. Br. ongevraagd gebruik mag maken. De heer J. G. Schoneveld dringt er ern stig op aan de Katw. Reddingsbrigade de gevraagde 250.extra subsidie te geven. Deze organisatie doet ontzaggelijk veel en belangloos. Kan echter met de 25.die ze nu krijgt niet volstaan. Spr. geeft een uitvoerige uiteenzetting hoe het eigenlijk staat en hoe het gegaan is. Bij de behande ling van de Begrooting in November 1938 is reeds om deze 250.gevraagd en op 6 Mei 1.1. heeft de K.R.B. weer een schrij ven aan B. en W. gericht. Men heeft geen antwoord gehad. Spr. zegt te vreezen dat het verloop zoo zal zijn dat de K.R.B. op den langen duur zal worden uitgeschakeld en de politie hierin in de plaats zal treden. De voorzitter zegt dat zooals het nu is, het precies onjuist is. De gemeente of dan het gemeentebestuur heeft de verantwooi'ding en als het eens verkeerd mocht loopen kan men de K.R. Br. niet verantwoordelijk stel len. Thans kan de politie van de middelen van de K.R.Br, gebruik maken doch het dient zoo te zijn, dat de reddingsmiddelen van de gemeente zijn en de K.R.Bi\ mag er gebruik van maken. De heer Schoneveld blijft er heftig op aandringen dat de K.R.Br, de gevraagde subsidie krijgt welke gelden zullen moeten worden besteed naar genoegen en in over leg met B. en W. De heer v. d. Zwan zegt het met de heer Schoneveld niet eens te zijn. Laat de K.R. Br. eerst haar werk doen en vertrouwen stellen in den Raad. Dan komt die subsidie v/el. Ten slotte komt het voorstel van de heer Schoneveld om 250.te geven in stemming en wordt aangenomen met 124 st. Tegen de heeren v. Elk, Grimbergen, Lodder en wethouder Dubbeldam. Bij de rondvraag mex-kt de heer Schone veld op, dat de pomp op het kampeerter rein defect is. De heer B. v. d. Bent vraagt of er al spoedig een rapport van de Zeeha- vencömmissie te verwachten is. En of er al iets bekend is omtrent een Binnenhaven. Vex-volgens of B. en W. iets bekend is om trent de boringen der Waterleiding-Mij. in de Zuid-duinen. De heer C. van Tongeren wil de spx-oei- wagen meer dienst laten doen en vraagt in verband met verschillende botsingen op den Sluis weg hiertegen maatregelen. De heer van 't Wout vraagt of bij de rioo- leeringswerken in plan Zuid contract 2 wordt toegepast. Dan vraagt de heer van 't Wout of de boomen in de Zuidstraat als zijnde verkeersobstakels niet opgeruimd kunnen worden. De heer M. v. d. Marei vraagt volgens spr. namens eenige garagehouders een doorbraak in de omgeving van het gemeen tehuis voor een verbinding van oude- met nieuwe Zeeweg. Alle vragen worden een volgende zitting beantwoord. Hierna slui ting met gebed. Het liep al naar midder nacht.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10