STADS NIEUWS Academienieuws AGENDA WOENSDAG 21 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal Bij onze agenten 10 cent per wv*k; 2.60 per kwartaal. Franco per povt t 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaaL Losse nummers 5 cent, met geïïL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel- Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? DROOG WARM WEER. De Bilt seint: Verwachting: Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Iets warmer, gedeeltelijk bewolkt, over wegend droog, zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: lichtbewolkt, matige N. O. wind, 16 gr. C. Vlissingen: lichte regen, matige N. O. wind, 15 gr. C. De Bilt; licht bewolkt, zwakke N. O. wind, 19 gr. C. Groningen: zwaar bewolkt, zwakke N. O. wind, 17 gr. C. Maastricht: betrokken, matige O. N. O. wind, 14 gr. C. UUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan heeft zich verder naar het Noorden uitgebreid. Het strekt zich nu van de Azo- ren tot ver in de Fooizee uit. De hoogste barometerstanden worden vanmorgen bij IJsland en Schotland aangetroffen. Deze zijn buitengewoon hoog voor de tijd van hei jaar n.l. 1040 mm. (780 m.m.). De de pressie, die gisteren voor de Noorsche kust lag trok Noord-Oostwaarts naar Noord- Scandinaviö, en deed de luchtdruk daar aanzienlijk dalen. In Lapland, Finland en de Randstaten is het nog zeer warm, hoe wel de temperaturen binnen de poolcirkel vanmorgen iets minder hoog zijn dan gis teren, doordat een koelere luchtstroom uit het Noord-Westen hier binnendrong. Het vlakke minimum, dat gisteren bij de Engel- sche Oostkust gelegen was is opgevuld. In Oosl-Duitschlanö en Polen houdt de onweersachtige weerstoestand aan. Het blijft er zeer warm. In ons land is in de afgeloopen 24 uur eenige regen gevallen. Deze werd veroorzaakt doordat warme con tinentale luchtmassa's opgleden tegen de koelere lucht, die hier aanwezig was. Vóór liet kanaal ontwikkelde zich gisteren een depressie, die in diepte toenemend naar Zuid-Frankrijk trok. Zij bracht in Frank- i ijk veel regen, en ook vanmorgen is het weer er nog somber en regenachtig. LUUIITEMPERATUUR. 22 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.r Van Woensdagnamiddag 9.55 uur tot Donderdagmorgen 4.07 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 22 Juni voorb. 7 uur en nam. 7.25 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting: „De Zijl" 19 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer", 19 gr. C. Maan op 11.03 uur Dinsdagochtend. Maan onder 0.07 uur Vrijdagnacht. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Rechten: mcj. J. A. A. Verkerk, Leiden, de heer H. de Vries, Leiden; Doctoraal examen Wis -en Natuurkunde, hoofdvak Natuurkunde: mej. E. Sieburgh, Leiden: Doctoraal examen Rechten: de heeren P Verloren, Nijmegen, F. B. s'Jacob, Wassenaar; Candidaatsexamen Wis- en Natuurkun de, letter L, mej. A. C. v. Dorssen, N o o r d w ij k, de heer K. Thieme, Rot terdam; Doctoraal examen Wis- cn Natuurkunde, hoofdvak Plantkunde: de heer B. J. D. Meeusen. Den Haag. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld: ..Ferbcnsehen und Zapfenfunktion bei der Singdrossel" de heer P. J. van Eek, geboren te Philippine en wonende te Eindhoven. Het Eucharistisch Ziekentridium. Het driedaagsch Ziekenfeest weer begonnen. Weer is de parochiekerk aan den Hee rensingel het middelpunt van de zieken uit Leiden en verre omgeving. Drie dagen van intens Eucharistisch zieleleven voor de zieken zijn hedenmorgen onder begunsti ging van prachtig weer begonnen Weer genieten pl.m. 280 zieken het voorrecht om dit jaarlijksch kerkelijk feest mee te maken in een schoon versierde kerk. Het hoofdaltaar en het priesterkoor gaan schuil onder een schat van bloemen: de prachtige witte hortensia's en de spreken de kleuren van de groote zinnia-bouquet- ten zingen het lied van vreugde en zijn de tolk van de gevoelens dergenen, die op nieuw het voorrecht hebben dit Eucharis tisch Ziekentriduum mee te maken. En met hen, die dit voorrecht hebben, leven ongetwijfeld mee de velen, die niet in staat zijn hieraan deel te nemen, maar in gedachten met de anderen meeleven. Het Comité voor het Ziekentriduum is de laatste weken weer druk in actie ge weest om alle noodige voorbereidingen te treffen en alles liep vandaag weer van een leien dakje. Verpleegsters zoowel als helpers bij het ziekenvervoer kennen thans voldoende het werk, dat van hen gevraagd wordt en de staf van personeel, voornamelijk uit dames bestaande, die voor de materieele belan gen der zieken en helpers zorgt, is weer druk in de weer om ook dit belang rijk deel van het Ziekentriduum te doen slagen. Er zijn dit jaar omstreeks 280 deelne- mers(sters) aan het Ziekentriduum en de staf van personeel ongeacht degenen, die voor het vervoer der zieken zorgen nadert bijna de honderd. Geen wonder, dat er aan een dergelijke organisatie heel wat verbonden is. Gelukkig heeft het comité thans de be schikking gekregen over een eigen ge bouwtje naast de kerkr De fietsenberg plaats is thans overbouwd met een flinke bergruimte, waar alle bedden, draagstoe len, bedden, enz. kunnen worden opgesla gen. Maar dat alles kost geld en nogmaals doen we eèn beroep op allen, die met dit schoone werk sympathiseeren om het Co mité in de finantieele lasten tegemoet te komen. Elke gift hoe klein ook zal dank baar worden aanyaard. Men kent het adres van den voorzitter, den heer H. Si- monis! Van de 280 zieken komen de meesten uit Leiden's omgeving. Er zijn zieken uit Oegstgeest, Zoeterwoude, Noorden, Nieuw- veen, Rijpwetering, Oud Ade, Boskoop, Reeuwijk, Langeraar, Roelofarendsveen, Nieuwe Wetering, Warmond, Stompwijk, Leidsehendam, Wassenaar, Voorschoten, Noordwijk, Noordwijkerhout, Voorhout, Sassenheim, Lisse, Hillegom en Zoeter- meer. Hedenmorgen te half tien had de ope ningsplechtigheid plaats. Na het Veni Creator en de zegening der zieken en draagstoelen droeg de zeereerw. heer W. Janus, pastoor te Bodegraven, de plechtige H. Mis op met assistentie van de weleerw. heeren F. Bernefeld, kapelaan te Oegst geest als diaken en pater G. Peerdeman O.F.M. als subdiaken. Na het Evangelie hield de weleerw. pa ter Wilhelmus de Leeuw O.F.M.kapelaan der St. Lecnardus-parochie, de eerste toe spraak. De gewijde redenaar sprak een woord van welkom tot de zieken, die voor enkele dagen de ziekenkamers weer heb ben mogen verlaten om te genieten van de tegenwoordigheid bij de heilige hande lingen in de kerk, om aanwezig te kun nen zijn bij het tabernakel, bij de Gods lamp Onze plicht is het de zieken in eere te houden, omdat ze voor de afgedwaalde zondaren veel genaden verzamelen door hun geduld en lijdzaamheid. De zieken komen hier om zielesterkte, troost en blijmoedigheid te verzamelen voor het komende jaar. Uit het begrip van het christen-zijn be wijst spr., dat het lijden behoort bij het christen-zijn. Zoo moet men dit triduum beschouwen. ^Later in den hemel zullen degenen, die hun aardsche leven in ziekte hebben door gebracht, zien, dat deze weg en deze al leen voor Hen de weg ten hemel was; dat alle andere ïtfegen niet daarheen voerden. Na de prodicatie werd het H. Misoffer voortgezet, waarbij het zangkoor onder leiding van kap. Paap weer op devote wijze voor de muzikale omlijsting zorg droeg. Onder het uitreiken der H. Com munie werd door het zangkoor het „Sacris Solemniis" gezongen. Te 12 uur volgde de handoplegging door de priesters. Hieraan werd deelgenomen door Deken Homulle. Pastoor Smitz O.F. M.. Pastoor Snel van Nieuw veen. pater Dolle O.F.M., kapelaan Verhoofstad, kape laan Lansbergen, kapelaan Hofstede en kapelaan Perquin. Vanmiddag te kwart over twee werd het plechtig Lof gehouden door den zeereerw. heer H. Snel, pastoor te Nieuwveen. De predicatie werd gehouden door den weleerw. heer G. Ten Have, kapelaan te Voorhout. Daarna volgde de processie met het Al lerheiligste en de zegening der zieken. Plechtigheden, treffend als altijd. Te omstreeks half vier kwam het einde van den eersten dag. YEREENIGING „KATHOLIEK LEIDEN". De jaarvergadering. Onder voorzitterschap van den heer W. J. Kriek werd gisteravond in café-rest. „In den Vergulden Turk" de algemeene jaar vergadering gehouden van de Vereenigmg „Katholiek Leiden". De voorz. heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den hoogeerw. heer deken A. H. J. M. Homulle en rector Reynen (later kwam ook de alg. adviseur kap.Bernefeld ter vergadering) en wierp daarna een terugblik over het afgeloopen jaar, dat heel gunstig genoemd mag wor den. De voorz. deelt hierna mede, dat het bestuur in zijn vorige vergadering beslo ten heeft aan het Gemeentebestuur een schrijven te richten met verzoek, tot het aanbrengen van een geluidsversterking in de Stadsgehoorzaal. Verder deelt de voorz. mede, dat de se cretaris, de heer Fluit, wegens drukke werkzaamheden zijn functie ter beschik king had gesteld. De voorz. bracht den heer v. d. Fluit hartelijk dank voor het vele werk, dat hij voor de Vereeniging hee*t gedaan. In zijn plaats is tot bestuurs lid tencemd de heer C. Bierlaagh, tot se cretaris de heer H. v. Buel. Vervolgens deelt de voorz. mede, dat de Contact-commissie uit de Leidsche burge rij weer een voorloopig feestplan heeft sa mengesteld \cor den d^g, waar p Neder land etn prins of prinsesje zal worden ge boren. Voor de Christus Koning-herdenking in October a.s. zal als spreker optreden de zeereerw. pater Borromaeus de Greeve. De notulen der vorige vergadering wer den na enkele bemerkingen vanuit de ver gadering goedgekeurd. In het jaarverslag van den secretaris, gelezen door den heer Buel, werd het af geloopen jaar in den breede gereleveerd. De Sociale Zondagmorgen slaagde uit stekend, de deelname aan den fakkelop tocht ter gelegenheid van de geboorte van prinses Beatrix was van katholieke zijde het grootst, het winterprogram voldeed goed en het eerste lustrum vormde het hoogtepunt van actie der vereeniging. Twee nieuwe vereenigingen traden tot Katholiek Leiden toe, terwijl „Perosi" be dankte wegens opheffing, zoodat thans 27 vereenigingen zijn aangesloten. Het jaarverslag werd onder dank aan den samensteller goedgekeurd. Aan het verslag van den penningmees ter, den heer F. Kok, ontleenen we. dat de inkomsten en uitgaven bedroegen 742.98, w.o. een nadeelig slot van 191.13. De be grooting voor 1939 sluit op een bedrag van 609.46. De vérgadering keurde het beleid van den penningmeester goed. De voorz. richtte hierna een woord van gelukwensch namens „Katholiek Leiden" tot mevr. Manders, presidente van den Vrouwenbond, met de haar onlangs ver leende pauselijke onderscheiding, waarop mevr. Manders hartelijk dankte. Het punt bestuursbeleid lokte enkele be sprekingen uit. De vraag werd o.m. gesteld, of het wel de taak van Katholiek Leiden is mee te doen aan allerlei optochten. Van bestuurszijde werd het ingenomen standpunt nader uiteengezet en het goede er van aangetoond. Deze kwestie werd hiermade als afge daan beschouwd, waarna de vqorstellen aan de orde kwamen. De R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden stelde voor om het saldo der R. K. Bibliotheek, waartoe inder tijd door „Katholiek Leiden" het initiatief was genomen en waarvan een bedrag van 207.48 beschikbaar is, een andere be stemming te geven; zeer sympathiek leek dezen bond het voorstel om dit saldo te doen overhevelen naar de Commissie van het Lichtend Kruis. Het bestuur stelde voor, dat de biblio theek-commissie deze zaak ter hand neemt en bij de schenkers der gelden te infor- meeren, of zij een andere bestemming aan hun gelden willen geven (b.v. Lichtend Kruis). De heer Strijk vond dit „bijvoorbeeld" erg bedenkelijk. Namens den Volksbond wilde spr. voorstellen deze gelden te be stemmen voor een R. K. openbare lees zaal. Spr. weet, dat dit veel geld kost, maar het zou een begin vormen voor een doel, waarnaar reeds lang gestreefd is. De heer v. Dijk wilde de gelden liever bestemd zien in den geest waarvoor ze bijeengebracht zijn en met dit geld de R. K. bibliotheek aan de Lorentzkade te steunen. In denzelfden geest sprak de heer Speel. De voorz. beantwoordde de verschillen de sprekers en wees op de moeilijkheden, die aan de meeningen der sprekers vast zitten. Over dit punt werd uitvoerig van ge dachten gewisseld, waarna de voorz. me dedeelde, dat met de gemaakte opmerkin gen rekening zal worden gehouden. Met een tweede voorstel van de afd. Leiden van denzelfden bond om de jaar vergadering in Februari of uiterlijk Maart te houden, zal het bestuur zooveel moge lijk rekening houden. De afd. Leiden van den R. K. Volksbond stelde voor het winterseizoen in den ver volge in te zetten met een H. Mis, waarna Alg. H. Communie voor alle leden der aan gesloten vereenigingen in de maand Sept. of October en jaarlijks een Requiemmis te laten opdragen in de maand November voor de overleden leden der aangesloten vereenigingen. Op het eerste voorstel zeide het bestuur van meening te zijn, dat volstaan kan worden met de H. Mis en Alg. H. Commu nie op den Socialen Zondagmorgen, daar deze is ter intentie voor alle leden der aangesloten organisaties. Wat het tweede voorstel betreft zegt het bestuur, dat het hiermede accoord gaat. Hierna volgde de rondvraag, welke nog heel wat stof ter bespreking opleverde. Mevr. Manders informeerde of het niet mogelijk zou zijn in de plaats van een Lichtend Kruis te komen tot een verlicht Kruis, waarop de voorz. antwoordde, dat dit veel grooter stroomverbruik vergt, ter wijl de installatie eveneens duurder is. De heer v. Dijk betreurde het, dat de belangstelling op katholieke bijeenkom sten somtijds zeer te betreuren is en de voorzitter wekte naar aanleiding hiervan de aanwezigen en in hen alle katholieken van Leiden op waar mogelijk hun belang stelling te toonen. Diezelfde belangstelling vroeg spr. voor de Katholieke Actie voor God. De heer Strijk kondigde een voorstel tot reorganisatie aan, de heer v. Oijen bracht enkele wenschen naar voren betreffende het R .K. Winterprogram. Nadat nog verschillende kwesties waren besproken, richtte de voorz. een woord van gelukwensch tot de heeren v. Dijk en v. Oijen, die gekozen zijn als nieuwe leden van den gemeenteraad, hij wekte op tot katholieke Actie, herinnerde aan het stre ven der Nieuwe Gemeenschap en sloot hierna de vergadering. 25-JARIG JUBILEUM H. SELIER. Heden viert de heer H. Selier. meester knecht der N.V. van 't Hooft Co.. Oude Rijn 29—33, den dag, waarop hij 25 jaar geleden in dienst van deze vennootschap trad. In de versierde fabriek werd hij harte lijk toegesproken door den directeur, die hem namens de N.V. een passend ge schenk aanbood. Daarna werd het woord gevoerd door den commissaris, een vertegenwoordiger van het kantoorpersoneel en een vertegen woordiger van het fabrieksperscncel. die ieder op hun beurt ook een stoffelijk blijk van waardeering overhandigden. De dag werd verder doorgebracht met een gezellig samenzijn van het gezamen lijk personeel ten huize van den jubilaris. LEIDEN. Donderdag, R.K. Bakkerspatroonsver. „St. Clemens", afd. Leiden en omgé ving, ledenvergadering Hotel „Cen tral", Breestraat, 7 uur. Vrijdag. „St. Christoffel". Ledenvergade ring in „De Harmonie", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 17 tot pn met V r ij" d a g 23 Juni a.s. waargenomen door de apotheken J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en M. Boekwijt, Bieestraat 74, tel. 552. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. AUTOTOCHT MET OUDEN VAN DAGEN. Begunstigd door uitstekend, niet te warm weer, togen gisteren 491 personen, oud en jong, over de nieuwe Rijksweg naar „Groe- nendaal", Heemstede. Nadat, dank zij de goede zorg van de Politie het lichtsignaal Breestraat en de overweg zonder eenige vertraging werden gepasseerd, gleden wij weldra over den nieuwen weg met zijn mo derne bruggenbouw, viaducten, wijde uit zichten; voor de oudjes, die via de cou ranten zooveel over dezen weg hadden ge hoord, een ongekend genot. Te half 3 werd „Groenendaal" bereikt, waar op de mooie parkeerplaats rustig kon worden uitgestapt en weldra allen een plaatsje hadden gevonden en voorzien wer den van het heerlijk kopje koffie, waarbij de dames de krentebroodjes presenteerde, als ieder jaar weer gratis verstrekt door de firma van der Meij. De grootste verrassing voor de oudjes was de muziekwagen van de firma Hille, Koek- en Beschuitfabriek te Zaandam, die deze wagen gratis ter opluistering gezon den had, en die de gansche middag, het eene vroolijke liedje na het andere de lucht inzond, zoodat al wiegelend en trappelend koffie werd gedronken en later zelfs een rondedans om de wagen werd gemaakt, aangevuurd door jeugdige chauffeurs en vooraf gegaan door een der oudjes, die als een echte tamboer-majoor zijn stok door de lucht cirkelde. De speeltuin met draaimolen, glijbaan en schommel deed velen zich jong voelen. Er werden briefkaarten geschreven, en een ijsje gekocht, limonade gedronken en ge snoept uit de „Midza"-zakjes, een gratis attentie van deze combinatie, die buitenge woon op prijs werd gesteld. Veel te vroeg naar ieders zin, moest weer worden ingestapt, maar het pakje tabak en de thee blijven de eerste dagen een dankbaar bewijs aan deze, voor ieder, on- vergetelijken middag, en al zullen in hun kleine woningen voorloopig geen wuivende boomen worden gezien en zij het gevoel van ruimte en vrijheid missen, de ouden van dagen weten, dat hun volgend jaar weer zulk een tocht wacht. Een ouden van dagen-dag, die evenveel bestaansrecht heeft als de moederdag. Hoewel Dr. Horst via de luidspreker van de Hille-wagen, op het terrein iedereen be dankt heeft, willen wij nog eens extra on zen dank uitspreken aan de Politie van de verschillende dorpen, die de stoet zoo keu rig begeleidde. Onze eigen Politie noem den wij reeds. Aan de garage-houders die gratis een auto of bus beschikbaar stelden, aan de pers, die al onze artikelen plaatste, aan de fa. Hille, voor het genot dat zij aan de oud jes verschafte, en tenslotte aan alle inge zetenen van Leiden en enkele oud-stadge- nooten, die hun giften op lijsten of in bios copen gaven, en het mogelijk maakten dat 425 oudjes volop genoten, zonder dat door bedelen om giften in natura de middenstand extra belast werd, onzen hartelijken dank. Nog zou een woord van dank aan de auto-bezitters moeten volgen, maar deze genoten minstens evenveel als de Comité leden en de oudjes. Deze roepen wij dus alleen een tot weerzien in 1940 toe. PLANTSOEN CONCERT. Donderdag 22 Juni zal de Leidsche Chris telijke Harmonie Vereeniging, directeur de heer H. J. A. Bokhoven, 's avonds te acht uur precies het vierde concert van den Bond van Leidsche Harmonie en Fanfare Vereenigingen in het Plantsoen (Musis Sa crum) T. erzorgen. Het publiek wordt beleefd verzocht ge durende de uitvoering niet te loopen. Eventueel niet doorgaan zal op de ge wone manier bekend gemaakt worden. Programma. 1. Jour de Fête, marsch, 2. Le Lac Mysterieux, ouverture. A. Pelle grini,, 3. Voix Roumaines, wals, M. J. H. Kessels. 4. Dans L'Azur, fantaisie, O. Cog- nelet. 5. Feestmarsch, van der Glas. Pauze. 6. Prins Eitel-Friedrich, marsch, H. L. Blankenburg. 7. La Kermesse au Bois, fantaisie, 8. Wiener Praterleben, S. Trans- lateur. 9. Une Soirée d'Automne aux Ar dennes, A. Govaert. Examen akte L.O. Aan de Chr. Kweekschool alhier zijn ge ëxamineerd 6 candidaten. Geslaagd zijn de heeren Ph. Beekenkamp, H. J. Boom, W. B. F. Bulthuis, allen Leiden, D. de Bruin en J. v..d. Niet, beiden Noordwijk. Voor het eihdexamen der Middelbare meisjesschool van het R.K. Lyceum voor meisjes te Den Haag zijn geslaagd de jon ge dames Tootje Plouvier en José Simons, beiden alhier. Voor het machinisten examen diploma A zijn te Den Haag geslaagd de heeren J. van der Wal en A. M. Vreeburg, beiden alhier. Handelsregister K. v. K. 3282. J. van der Lijn, Alphen a. d. Rijn, Zuideinde 6, timmerman. De zaak is met ingang van 1 Mei 1939 omgezet in een ven nootschap onder firma onder den naam: J. van der Lijn en Zn. Venn.: J. van der Lijn en P. van der Lijn, Alphen a. d. I^ijn. Soort v. bedr.: molenmakers, timmer- en aannemersbedrijf. 489. Naamlooze Vennootschap Boekdruk kerij voorheen L. van Nifterik H.zoon, Leiden, Kaiserstraat 9. Procuratie verleend aan: A. C. RavesteijnPenning, War mond (B. P.). De patiënten van het Sanatorium „Rhijngeest" genoten gisterenavond in het park van het Sanatorium van een zeer goed concert, dat werd aangeboden door het Muziekgezelschap ..Orpheus", dir. de heer W. Chr. de Vries. Een Posthoornga lop (trompet-solo) werd op keurige wijze door mej. Nell Boerree uitgevoerd, waar na zij een bouquet bloemen uit de handen van een vrouwelijke patiënte namens de Directie in ontvangst mocht nemen. Het hartelijk applaus na elk nummer bewees hoe de vele patiënten dit concert op prijs stelden. Aan het einde van dezen avond heeft dr. A. W. Borgerhoff Mulder, le ge neesheer van het Sanatorium „Rrijngeest" en wnd. geneesheer-dir. der gestichten het gezelschap uit naam der patiënten dank gezegd voor het gebodene. Begunstigd door mooi weer hield het Vischcollege „Het Katvischje" zijn jaarlijk- schen prijsvischwedstrijd. Reeds 's morgens om 6 uur werd er ge start per fiets vanaf de Zijlpoort naar Nieuwe Wetering. Precies om 7 uur gaf de scheidsrechter het signaal van beginnen waarna tot 8.30 uur werd gevischt; hierna vogde een kwar tier pauze. Om 8.45 uur werd de wedstrijd hervat totdat de scheidsrechter precies om 10.15 uur het eindsignaal gaf. Hierna ging men over tot de prijsuitrei king met de navolgende resultaten: le pr. P. Willemse, 2e pr. J. Cambier benevens extra prijs voor grootste bisch, 3e pr J. Ro man, 4e pr. M. L. Brittijn, 5e pr. J. Rey- cker., 6e pr C. Schouten, 7e pr. A. Willem- se. tevens enkele andere prijzen. CIJFERS TER VERGELIJKING R. K. Staatspartij S. D. A. P. Raad 1931 21.1 pet. 30.6 pet. Raad 1935 19.7 pet. 35.7 pet. 2e Kam. 1937 20.6 pet. 32.4 pet. St. verk. 1939 21.07 pet. 30.8 pet. Raad 1939 20.8 pet. 32.9 pet. Wij geven hierboven eenige vergelijken de pereentage-cijfers. bij de verschillende verkiezingen behaald door de S. D. A. P. en door de R. K. Staatspartij. De „Vooruit" had een berekening ge maakt, waaruit zou kunnen worden gecon cludeerd, dat de cijfers der S. D. A. P. in stijgende lijn zijn gegaan. Dat blijkt niet waar.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2