OMGEVING RIJNSTREEK WOENSDAG 21 JUNI 1939 CE LEIDSCKE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 KATWIJK Gemeenteraad. Aan de raadsagenda voor hedenavond is alsnog toegevoegd pt. 15a: „Voorstel tot wijziging van de ver ordening op het bad- en strandleven". Personalia. Mej. Co Castenmiller slaagde te Oudenbosch voor het examen acte Lager Onderwijs. KATWIJK AAN ZEE Kunst. In het atelier van den kunst schilder Ernst van Briel aan den Zuid-Bou levard een tentoonstelling geopend van schilderstukken van jonge Rotterdamsche kunstschilders. Bij de opening waren ver schillende vooraanstaande personen tegen woordig, Burgemeester Woldringh van der Hoop heeft een openingswoord gesproken en wekte op tot het toonen van belang stelling. Trouwens, bij de opening was er al veel belangstelling. LEIDSCHENDAM GEMEENTERAAD Gisterenavond wam dc Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van burge- metester Keijzer in openbare vergadering bijeen. Secretaris is de heer H. J. van Delft. Aanwezig alle leden. Het voorstel tot wijziging van de grond regelen van de Drinkwaterleiding De Vliet- streek wordt z. h. st. aangenomen. Bij het voorstel tot intrekking van eeni- ge toelagen, merkt de heer Zuijdwijk op, dat hij zich hiermede kan vereenigen, ge zien de salarissen der ambtenaren, terwijl hij hierbij wijst op de werkloozen en de wacht weken, welke deze dikwijls moeten maken. Hierover worden eenige toelichtin gen gegeven. De heer Vink wijst er op, dat dit niet aan de orde is, waarop het voorstel z. h. st. wordt aangenomen. Het voorstel tot wijziging van de ver ordening voor de aanwijzing van stemlo kalen wordt na een vraag van den heer Koerts en na toelichting door den voorz. z. h. st. goedgekeurd. Het terrein voor het nieuwe Raadhuis. In behandeling komt het voorstel tot aanvaarding van gronden in verband met den bouw van een nieuw raadhuis, welk voorstel diverse heeren in actie brengt en nog al wat bespreking vraagt in verband met enkele bij dit voorstel ter inzage ge legde stukken, waaromtrent enkele vra gen worden gesteld. Door B. en W. wordt pertinent verklaard, dat het dezen avond alleen gaat om 't aanvaarden van de gron den zonder meer en men geen verdere ver plichtingen op zich neemt. Hierna wordt het voorstel z. h. st. goedgekeurd. De wijziging van de gemeentebegroo- tingen 1938 en 1939 wordt z. h. st. aange nomen. Bij de wijziging bedrijfsbegrooting 1939 zegt de heer Willemse tot zijn spijt gezien te hebben, dat Ged. Staten het raadsbesluit, inhoudende een reductie op de lichttarie- ven voor de groote gezinnen, niet hebben goedgekeurd en hij moet hiertegen ten sterkste protesteeren. Men dient te be grijpen, dat de groote gezinnen moeten ge holpen worden en hij hoopt daarom, dat het laatste woord in deze nog niet is ge sproken. Spr. zal deze kwestie bij den mi nister aanhangig maken. De voorz. licht de zaak tof en wijst op de besprekingen met Ged. Staten. Of schoon het hem eveneens spijt, dat Ged. Staten het. besluit niet kunnen goedkeu ren, zal men niet anders kunnen dan het raadsbesluit intrekken. De wijziging wordt hierna z. h. st. aan genomen. Het voorstel tot wijziging en opnieuw vaststelling van de beheersverordening voor de lichtbedrijven wordt z. h. st. aan genomen. Ged. Staten maken bezwaar tegen de raming van een post ad 50 voor schoon houden secretarie en adviseeren den Raad deze post in te trekken, hetgeen z. h. st. geschiedt. Ingekomen is nog een vraag van den heer Willemse om inlichtingen over een verspreid pamflet, waarin melding wordt gemaakt dat in de gemeente een oneven redig groot aantal der openbare betrek kingen wordt bekleed door Katholieken. De voorz. zegt, dat hij geen pamfletten 'behandelt en hierop dus geen antwoord geven zal. LISSE Bouwen. B. en W. dezer gemeente heb ben aan -den heer H. A. Holl, arts, alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een dokterswoning langs de Velinorst- straat. NOORDWIJK Ziekenfonds. - Dinsdagavond verga derden in hotel „Royal" de verzekerden van het ziekenfonds Noord wijk onder leiding van dr. Niekerk, voor welke bijeenkomst een goede belangstelling bestond. Na ope ning en welkom, verkreeg de heer W. M. de Vos uit Alphen het woord, welke op zeer gedocumenteerde wijze de geschiedenis van het ziekenfondswezen in Nederland behan delde en op overzichtelijke wijze het groo te nut demonstreerde van de goed georga niseerde Ziekenfondsen. Na een korte pauze werden door den spreker nog een aantal vragen op afdoen de wijze beantwoord. Na eenige discussies vanuit de vergadering met het bestuur werd overgegaan tot verkiezing van 6 be stuursleden en 6 plaatsvervangers. Hier voor werden gekozen: P. Smit, W. Hou- waard, Joh. de Haas, W. Plug, A. Oliemans, J. v. d. Niet, als plaatsvervangers S. Duin dam, B. v. Geest, N. Caspers, A. Doove, N. Korbee en L. v. Duin. Hierna werd deze bijeenkomst gesloten onder dank voor opkomst, waarbij de voor zitter tevens zijn lof i;itsprak over de ge houden rede van dc heer de Vos, waar door allen een duidelijk beeld hebben ver kregen van het doel en het nut van een goed geoutilleerd ziekenfonds. NOORDWIJKERHOUT Personalia. Tot agent van politie te Haarlemmermeer, standplaats Zwanenburg, is met ingang van 1 Juli benoemd de ge meenteveldwachter J. Lammers, alhier. ZILK Boerderij „Wassenaar". Naar wij ver nemen is de boerderij „Wassenaar", door wfjlen den heer C. Kerkvliet vermaakt aan de parochiekerk, verhuurd aan C. War merdam te Vogelenzang. RIJNSBURG PAARDENMARKT Gisteren werd hier de jaarlijksche paar denmarkt gehouden. Deze markt is sinds eenige jaren van weinig beteekenis, doch uit traditie wordt deze dag steeds nog ge vierd. Het aantal aangevoerde paarden was van geen beteekenis, doch het traditio- neele feest wordt er des te uitgebreider om. De gymnatieksvereeniging D.W.S. zette de feestelijkheden in met een schitterend ge slaagde uitvoering, waarvoor veel belang stelling was en daarna volgde hindernis- baan, waarvoor mooie prijzen beschikbaar waren. Ook dit nummer was een succes. Tenslotte een voetbalwedstrijd tus- schen „Rijnsburgsche Boys" en „Flower Boys", waarvan de uitslag was 31 voor de Rijinsburgsche B. Als inzet voor het avondfeest een mu zikale rondwandeling door het dorp door de muziekvereeniging „Wilhelmina". Voor den avond was georganise -d „De Paar denmarkt Bonte avond" in het veilingge bouw „Flora". Een schitteernd geslaagden feestavond, vol humor en vroolijkheid door het optreden van het bekende Haag- sche gezelschap „Liberto" en waarbij „Wil helmina" de stemming er ten volle inhield door haar vroolijke nummers. Het „Paar- denmarktfeest" is voor de organisators een ên al succes geworden mt 100 pet. kans, dat het volgend jaar opnieuw „Paarden markt" zal zijn. SASSENHEIM KruisV2art. Het Pancratius-cohort heeft bij de Zondag j.l. gehouden afstandsmarsen van de Buurtschap Lisse de 4e prijs be haald. Ons plaatselijk cohort werd voorafge gaan door een tamboer-maïtre, 8 tamboers en 3 hoornblazers, een muzikale begelei ding waarop geen der andere deelnemende cohorten kon bogen. 's Morgens na de H. Mis werden eerst de Baljuw de heer t' Sas en Heraut v. d. Voort geinstalleerd. Hierna werd een 12-tal Kruisvaarders aangenomen. VOORHOUT Uitkeering. B. en W. heben besloten de uitkeering van de extra-hulp aan werkloo zen in den vorm van kleed in g. schoeisel en beddegoed te doen plaats vinden heden en morgen. Zij hebben vergunning gekregen bij wijze van uitzondering als overgangs maatregel deze uitkeering ook te doen ver strekken aan hen, die ten tijde van het op maken der rapporten door het damescomi té, voor een uitkeering in aanmerking kwa men, ondanks het feit dat die personen mis schien inmiddels aan het werk zijn gegaan. Derhalve zal niemand worden gedupeerd door de eerste uitvoering. Om teleurstelling te voorkomen zij er op gewezen, dat eenige individueele gevallen, waarin volgens de aanvankelijke rapporten de steun nog niet het noodzakelijkst was óf waarin ten hui ze nog onvoldoende inlichtingen konden worden verkregen, eerstdaags in een spe ciale vergadering van het B-comité nog na der zullen worden herzien. Geboren. Huberta Wilhelmina d. v. H. H. Daman en H. C. Hogervorst, Gehuwd: Petrus Nicolaas van Bohe- raen 25 j. en Johanna Francisca van Kampen 22 jaar. Vertrokken: Helena M. J. Huis mans naar Lith (N.-B.). Antonius F. M. Terlingen, naar Bussum. Govert Ver heul naar Den Haag. Willem, K. M. Bots, naar St. Michielsgestel. Alida P. van Leeuwen, naar Noordwijk. Lucia Verbenre, naar Deurng. Antonius van der Slot, naar Noordwijk. Anna M. Turnhout, naar Ned.-Indië. Anna van den Nouland, naar Sassenheima Joseph H. ten Have, Heijthuizen. Jan R. Mulders naar Heijthuizen. Gerardus L. Olijsla- gers, naar Heijthuizen. Gerardus van Os, naar Rotterdam. Henricus A. A. Spa- ridans, naar Heijthuizen. Bartholomeus Vink. naar Heijthuizen. Theodorus van der Maat, naar Lisse. Jacobus Th. Vee ken. naar Haarlem. Theodorus van der Hulst, naar De Bildt. Comelis L. van der Sman, naar Rijswijk. Johannes H. van Haren, naar Roosendaal. Antonius Raamsveld, naar Beverwijk. Nicolaas C. van der Post, naar Haarlem. Johannes Adriaansen naar Goirle. Hermanus J. Th. Wind, naar Veendam. Cornelis J. Meijer, naar Hilversum. Cornelis A. de Groot, naar Bonn. P. C. Hoogteijling en gezin, naar Leiden. David Meener, naar Wieringermeer. Dominicus Diemei, naar Lisse. Hermanus Kraaij vanger, naar Wieringermeer. Petrus Zwetsloot en ge zin naar Lisse. Jacob Barnhoorn en ge zin, naar Katwijk. Johannes G. Beugels- dijk, naar Den Haag. Ingekomen: Christiaan van Reeken, van Werkhoven. Johannes van Rossum, van Heerlen. Jacob J. Schrijvers, van Warmond. Theodoor M. J. Camps, naar Heerlen. Johannes A. G. Zeegers, van Reusel. Antonius A. J. Linders, van Hel mond. Jacobus A. M. Hagen, van Anke veen. Johannes Hendriks, van Broek huizen. Bemardus J. Bosch, naar Bergh (Gld.). Johannes G. Vrakking, van Bussum. Henricus Helthuis, van Weer- selo. Rechilna L. M. Vissers, van Bladel. Pt rus J. J. van Eijndhoven, van Til burg. Johannes M. Overtoom, van Zaan dam. Henricus J. F. M. Paanakker, van Heemstede. Gerardus H. van der Ploeg, van Gorinchem. Johannes J. M. Keij zer, van Hilversm. Henricus A. M. Brou wers van Gilze. Johanna F. van Kam pen, van Noordijk. Petrus Fr. van der K'leij, van Leiden. Franciscus G. A. Blok huis, van Denekamp. Gerardus J. Rig- ter van Huybergen. Hermanus J. Th. Wind, van Veendam. Gerardus J. van de Wal. van Oirschot. Petrus J. vai Rossum van Montfoort. Johannes A. On na van Amsterdam. Wilhelmus H. Oost- dam van Ter Aar. Hendrikus A. M. Huls- ker van Velsen. Amoldus W. van der Laan, naar Boxtel. Boudewijn J. Hoo- genboom, van Woubruge. Alia J. Hoo- gervorst van Oegstgeest. WASSENAAR Tuinbouw en Plantkunde. In „Het Wapen van Leiden" hield de afdeeling Wassenaar van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde haar maandelijk- sche ledenvergadering. Nadat door den secretaris, den heer D. van Barneveld, de notulen waren gelezen, die onveranderd werden vastgesteld, wer den eenige ingekomen stukken ter tafel gebracht, o.a. een verzoek van de organi satoren van de groote Lathyrustentoonstel ling om een eereprijs beschikbaar te wil len stellen. Hiervoor werd door de verga dering op voorstel van het bestuur een zilveren medaille toegezegd. Verder deelde de voorzitter mede, dat voor de a.s. groote nationale tentoonstel- ALPHEN AAN DEN RIJN Verjaardag Prins Bernhard. In ver band. met den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard zal het Postkantoor den 29en Juni a.s. n a 12 uur voor den post dienst gesloten zijn. Vervallen zullen de tweede briefpostbe stelling, de tweede pakketpostbestelling en de derde buslichting. De vierde buslichting, aansluitende op het naohtpostnet, wordt normaal uitgevoerd. Voor den Telegraaf- en Telefoondienst blijft de openstelling normaal. Eindelijk aangehouden. Op 10 Mei j.l. vervoegde zich bij den booten-verhuurder HF. aan den Steekterweg alhier een per soon om voor het tijdstip van één dag een bootje te huren. De overeenkomst was spoe dig gesloten, en de schipper met zijn ge- hurde boot koos het ruime somom niet meer terug te keeren. F. deed aan gifte bij de politie en deze gelukte het de boot bij een inwoner van Koudekerk, aan wien hij het vaartuig tegen lagen prijs van de hand had gedaan in beslag te nemen, waardoor F. weer in het bezit van zijn rechtmatig eigendom kwam. Tot dusver bleef de dader onbekend, doch gisteren is men er in geslaagd hem te Borne aan te houden. Van een trap gevallen. Gisteren is een knecht van den expediteur V. uit Boskoop bij het graan-lossen ten huize van den broodbakker de L. van een zoldertrap ge vallen, waardoor de man een pols brak. Dr. N. verleende hem de eerste hulp. Jubïleumwedstrijden van „Alphia". Ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan zal door de A. V. en A. V. „Alphia" op Zon dag 23 Juli a.s. groote provinciale jubi leumwedstrijden om jubileumprijzen wor den georganiseerd op haar terrein aan de Nieuwe Sloot te Alphen aan den Rijn. Het zeer aantrekelijk programma bevat: 100 M. kl. B. en C.; 400 M. kl. C.; 800 M. kl. A. en B.; 1500 M. kl. A. B. en C.; 3000 M. kl. A. B. en C.; speerwerpen kl. B. en C.; ko- gelstooten kl. A en C; hoogspringen kl. A. en B., vèrspringen kl. B. en C. Voorts een estafette van 4 maal 100 M. en Zweedsche estafette van 400, 300, 200, 100 Meter. In schrijvingen moeten geschieden voor 15 Ju li a.s. bij den heer G. Dallinga, Hortensia straat 37, Alphen aan den Rijn. HAZERSWOUDE Autopech. Hedenmorgen omstreeks 9 uur wilde een dame met haar auto, waar in nog twee dames waren gezeten, bij den heer K. op het erf draaien. Doordat de wa gen in het losse grint ging schuiven, kwam deze over den waterkant te hangen. Een der dames sprong uit de wagen pardoes in het water, doch zij kwam, daar de wagen niet kantelde, er met den schrik en een nat pak af. Even later arriveerde een kraan wagen van de firma Boot uit Alphen, die de wagen lichtte. KOUDEKERK Ronïnginnefeest. In de op Woensdag avond j.l. gehouden bestuursvergadering van de Oranjevereeniging is, behoudens ling reeds eenige belangrijke giften wa ren binnengekomen. Van het hoofdbestuur was een circulaire over de vriendschappelijke bijeenkomst op 4 Juli a.s. te Kampen ingekomen. Voor de candidaatstelling voor leden van het hoofdbestuur werd besloten de candidatuur va mr. T. J. Noyon (liefheb ber) en den heer Doornbos (vakman) te steunen Hierop werd het woord gegeven aan den heer H. Schipper, die een lezing hield over het gevaar van den Coloradokever. Tot leden van de jury om het ingezon- dene te keuren werden hierop benoemd de heeren J. Hardeman, J. Polderman en G. Ruitenbeek. Na de pauze bracht bij monde van den heer Polderman de jurry rapport uit. Voor de prijsvraag 12 variëteiten Lathyrus van ieder 10 stuks, waren 2 inzendingen, le pr. met lof der jury verwierf de inzending van „De Vrije Bliek" en 3e prijs met 18 p. die van den heer Looijestein. Voor de prijsvraag: het mooiste tafel stukje met trosrozen van buiten werd een eerste prijs toegekend aan dat van den heer L. Noordervliet. Voor een opgemaakte mand met lelies werden 7 p. toegekend, inzender J. Harm- sen. Voor 2 potten Kathleie 10 en 9 p., inzen ding van De Vrije Block. Voor 2 soorten Lichnis ieder 9 p., inzender de heer H. Schipper. Deze gaf ove rde cultuur hier van op verzoek uit de vergadering een korte uiteenzetting. Door den secretaris werden hierop nog nadere mededeelingen gedaan inzake den stad van de groote nationale tentoonstel ling. Deze zal gehouden worden van 6 10 September a.s. De opening van de ten toonstelling zal te 2 uur n.m. plaats vin den, terwijl de op hetzelfde terrein, hoe wel afgescheiden, op dien dag de feestelijk heden van de K.W.V. zullen aanvangen, doch dat die eerst te 5 of 6 uur n.m. zal ge schieden. Het plan voor het buitenterrein is in handen van den architect Coppein, ter wijl inmiddels reeds een aanvang is ge maakt met de voorbereidende werkzaam heden. Bij de rondvraag kwam uit de vergade ring de afkeuring naar voren dat voor po litieke doeleinden de naam van de afdee ling wordt gebezigd. Hierna volgde sluiting. onvoorziene omstandigheden, besloten om op 2d en 25 Augustus a.s. in deze gemeen te Koningjnnefeest te vieren. Personalia. Voor het machinisten-exa men diploma A is geslaagd de heer W. Ba telaan. LEIMUIDEN Jaarvergadering R.K. Sportver. „Leimui- den". Maandagavond hield de R.K. Sportver. „Leimuiden" haar jaarvergade ring in café Sneeboer. De opkomst was be vredigend. Er heerscht, volgens den voorzitter, op het oogenblik een pessimistische stemming, wat wel gekomen schijnt te zijn door het uitstel der wedstrijden. Er is echter geen sprake van ontbinding der vereeniging ge weest wat wel door eenige leden kan gewenscht zijn dit zou immers direct tot gevolg hebben, de oprichting van een neu trale vereeniging. Het zou jammer zijn als de vereeniging te gronde ging. Er is daarbij niet de minste aanleiding tot op heffing. Alleen moet er meer animo ko men en dat zal, gezien de trouwe opkomst der leden. Dezen moeten allen propagan dist worden in de vereeniging, die gedu rende zes jaren getoond heeft redenen van bestaan te hebben. En hiermede verklaar de de voorzitter de vergadering voor ge opend. De notulen, het financieel verslag en het jaarverslag gingen vlug onder de hamer door en hieruit bleek, dat de vereeniging in een gezonden toestand verkeerde. De commissie tot nazien van rekening en bescheiden, de heeren G. Visser en C. v. Velzen, hadden alles in orde bevonden en de penningmeester kreeg dan ook een ap plausje voor zijn keurig beheer. Bij de verkiezing van een voorzitter en twee commissieleden wegens periodieke aftreding van de heeren G. Beuk, A. Beuk en C. v. Haaster werden dezen, wijl er geen tegencandidaten waren, met alge- meene stemmen herkozenu. Zij dankten de vergadering voor het in hen gestelde vertrouwen en namen de benoeming aan. De heer Buiks merkte op, dat er in een vereeniging wel critiek werd uitgeoefend op het bestuur, dit moet echter opbouwen de, doch geen afbrekende critiek zijn. Ge maakte fouteh moeten op de verga dering, niet buiten de vergadering bespro ken worden. De geestelijk adviseur feliciteerde den voorzitter met zijn herbenoeming. Hij hoopte, dat deze zijn algeheele medewer king als altijd in deze moeilijke tijden zou verleenen. Die moeilijkheden zijn door samenwerking te overwinnen. Hij hoopte, dat ook dit jaar weer een pleizierig sport jaar zou zijn. De voorzitter dankte den adviseur en hoopte, dat allen hard zouden medewerken om de vereeniging in stand te houden en tot grooter bloei te brengen. Na een korte pauze had de verkiezing plaats van twee leden van de elftallen- commissie wegens periodieke aftreding. Den laatsten tijd was deze commissie wel wat te kort geschoten in haar taak, waar over zij echter hun spijt betuigden. Daar er geen tegencandidaten waren, werden beide heeren C. Buiks en J. de Rijk met algemeene stemmen herkozen. De geestelijk adviseur sprak nog een opwekkend woord tot de vergadering. Volgens hem bestond er geen reden tot pessimisme. In den zo mer was er overal minder animo. Hij stel de voor minder te spelen, maar meer te trainen. Er zou dan ook dezen zomer een trainer komen, nl. de heer Ruigrok, een der beste spelers van H.B.C.. A.s. Donderdag (morgen) zal een begin gemaakt worden voor een training van 10 weken. De aan vang is op half acht gesteld. Deze training is gratis voor de leden. Ook oud-leden en niet-leden kunnen eraan deel nemen te gen betaling van de gewone contributie, Als de competitie dan begint, kan men lid worden en direct mee spelen. Spr. besprak nog een bezwaar der vereeniging n.l. het betalen van de contributie op tijd,. De sportiviteit is spelen, winnen: bijzaak. Hij hoopte op aller belangstelling en mede werking, dan kan men de competitie met vertrouwen tegemoet gaan. Hij zou ook al 't mogelijke doen, om de Leimuidenaren meer op te wekken de vereeniging te steu nen vooral door het bijwonen van de wed strijden, immers: hoe meer toeschouwers, hoe pleizieriger voor de spelers. Aan de orde was nu de rondvraag, waar bij o.a. ter sprake kwam de naam „Leimui den" die niet in den smaak viel. Na eenige bespreking werd besloten bij het hoofdbe stuur aan te vragen om deze te verande ren in O.D.I. 33 of Leimonia. Ook een voorstel voor een reis naar 't Zand kwam te berde. Hiervoor scheen nog al animo te bestaan. Besloten werd dat de heer C. Buiks en W. Janssen dit plannetje verder zouden uitwerken. Deelnemers kunnen zich aanmelden uiterlijk tot 1 Juli bij den se cretaris M. Janssen. Nadat de voorzitter nogmaals dringend verzocht had, om bij verhindering toch tij dig hiervan kennis te geven (kan nog tot Zaterdagsavonds 7 uur bij den 2den secre taris), sloot hij deze geanimeerde verga dering met den chr. groet. KRO-speldjesdag. Zondag 25 Juni zul len alhier na de vroege en late Mis KRO- speldjes. ten verkoop worden aangeboden. Koopt alleen zoo'n speldje, u doet een goed werk, want de netto-opbrengst is ten bate van het KRO-wereldapostolaat. Tevens geeft het speldje recht mee te doen aan den grooten radio-luisterwedstrijd op 25 Juni. Kantoorhouder P. T. T. Tot kantoor houder bij de posterijen alhier is met in gang van 1 Augustus a.s. benoemd de heer C. v. Velzen Azn. Het zal den meesten in gezetenen genoegen doen, dat de zoon, die reeds verscheidene jaren op het kantoor als hulp, werkzaam was, zijn vader mag op volgen. NIEUWKOOP Te water. Toen om 12 uur de veehou der J. van der K„ alhier den Zuideinder- weg passerde het paard en wagen schrok het paard voor aanwezige schoolkinderen, waardoor het gespan in de Voorwetering terecht kwam. Met vereende krachten werden paard en wagen weder op het droge gebracht en liep het ongeluk, behoudens eenige materiale schade aan den wagen goed af. TER AAR De J andbouwhoogeschool op bezoek. Gistermorgen kwam een zestigtal studen ten van de Landbouwhoogeschool uit Wa- geningen onder leiding van professor Min- derhoud een bezoek brengen aan onze vex ling. De heer Kammeraat gaf een korte uiteenzetting over het veilingwezen, liet vervolgens uitkomen van welk belang de veiling van Ter Aar is, daar zij de grootste aanvoer heeft van Snijboonen in Nederland en met de Rijsdoperwten bijna de grootste is. Ook met de Augurken en tuinboonen be hoort zij tot de hoofdveilingen. Na een korte demonstratie gegeven te hebben, hoe het veilen geschiedt en de producten worden genoteerd, sprak pro fessor Minderhoud zijn waardeering uit over de hartelijke ontvangst, die hier was bere'd. Daarna vertok het gezelschap naar de Haarlemmermeer. Geen gemengd zwemmen. Door de commissie van beheer van het Ter Aar- sche Zwerqjbad was aan B. en W. verzocht toe te staan, dat gedurende bepaalde uren gemengd zwemmen werd toegelaten, waar door de mogelijkheid zou worden gescha pen, dat b.v. gezinnen gezamenlijk zouden kunnen gaan zwemmen. Naar wij verne men, is dit verzoek door B. en W. afgewe zen, aangezien voornoemd college een tus- schenweg in deze niet uitvoerbaar lijkt. ZOETERWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 23 Juni a.s., des namiddags te 7.45 uur, ten gemeente- huize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Beëediging gemeente-ontvanger. 3. Voor stel van B. en W. .tot toekenning eener gra tificatie aan den waarnemend gemeente ontvanger. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging der begrooting van het waterlei dingbedrijf voor 1939. 5. Alsvoren tot wij ziging der gemente-begrooting dienst 1938. 6. Alsvoren tot wijziging der gemeente-be grooting 1939, in verband met het onthou den der goedkeuring aan die begrooting door Gedeputeerde Staten. 7. Praeadvies en voorstel van B. en W. met betrekking tot de afsluiting van het Watertje voor auto verkeer. 8. Voorstel van B. en W. tot intrek king van het raadsbesluit, om medewerking te verleenen voor den aanweg van een te gelpad langs den Hooge Rijndijk. 9. Be spreking aanstelling van een tijdelijken bode. 10. Voorstel van B. en W. met be trekking tot de wanbetalers straatbelas ting 1938. 11. Mededeeling van B. en W. met betrekking tot den opslag van asch en vuilnis. 12. Rondvraag.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10