GEMEENTERAAD VAN LEIDEN BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 20 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 EENIGE SALARIS VERBETERINGEN. EEN DOCEURTJE VOOR DE METEROPNEMERS. MODERNISEERING VAN DE TAAK DER GEMEENTEL. HULPBANK. 12. Voorstel tot het wijzigen van de ver ordening, betreffende de wedden van ambtenaren in dienst der gemeente Lei den, voor zooveel betreft de salariëering van de meteropnemers-geldophalers bij de Lichtfabrieken en de indeeling van de be trekking van Directeur van den Gemeen telijken Reinigings- en Ontsmettings- Öienst. De heer v. E c k (S.D.A.P.) bespreekt het bijgaande voorstel, om het salaris van den directeur van den Reinigingsdienst te ver- hoogen. Het is in dezen tijd geen goede gelegen heid, om de hoogste salarissen te corrigee- ren. Toch wil spr. dit voorstel steunen, om dat het salaris van dezen functionaris te Jaag is in vergelijking met elders. De heer Lombert (R.K.) ziet reeds andere directeuren aankomen met hetzelf de verzoek om salarisverbetering. Spr. heeft alle respect voor het organisatie talent van den heer Jong, maar er zijn andere hoofden van dienst, die z.i. meer recht zouden hebben op correctie van hun salaris. De heer v. Wel zen (Comm.) is van meening, dat een dergelijke verhooging niet verantwoord is onder deze omstandig heden, tenzij de toezéfeging wordt gedaan, dat de salarieering ook van de andere per sonen, bij dezen dienst werkzaam, herzien zal worden. De heer Beekenkamp (A.R.) prijst de kwaliteiten van den heer de Jong. Het is niet de heer de Jong geweest, die aan gedrongen heeft op salarisverhoging. Wanneer anderen met dergelijke verzoe ken komen, kan ieder geval op zich be schouwd worden. Het bedrag van de ver hooging is te gering om er veel drukte over te maken. De heer Bergers (R.K.): Straks ko men de periodieke verhoogingen er ook bij! Wethouder Wilbrink (C.H.) verde digt de voorgestelde verhooging. Het col lege waardeert de practische kennis en het organisatievermogen van dezen directeur. Spr. heeft geen zin om de stem van den heer v. Weizen te koopen met de toezeg ging van salarisherziening van het lagere personeel. Men zou dan ook de salarissen van het andere gemeentepersoneel moeken herzien. De salarisverhooging wordt aangenomen z.h.s.t (De heeren v. Weizen en Lombert wenschen geacht te worden te hebben tegengestemd). acht te worden te hebben tegengestemd). De heeren Eikerbout en Lombert dienen een amendement in om de loon regeling van de meteroonemers te doen in gaan op 1 September 1938. inplaats van 1 Jan. 1939. De v o o r z. ontraadt dit voorstel, want bij deze redactie wordt ook aan het ver hoogde salaris van den heer de Jong de zelfde terugwerkende kracht verleend. De heer Beekenkamp (A.R.): Wij zitten in een redactioneele impasse. Laat de heeren Eikerbout en Lombert hun voor stel wijzigen in een motie. Er wordt nog eenigen tijd gediscussieerd over de redactie en de consequenties van het voorstel. Dc heer Wilbrink (C.H.) noemt het voorstel in het geheel niet billijk. De heer Eikerbout (A.R.) wijzigt ten slotte de redactie van het voorstel, dat aangenomen wordt met 1913 stem men. Tegen de heeren Knibbe, Key, v. d. Laan, Tobé, Coster, v. Rosmalen, Manders, v. d. Reyden. Bergers, Splinter, Wilbrink, v. Stralen en Verweij. De Leidsche Hout 13. Voorstel tot het verstrekken van een geldleening aan het Fonds voor Aanleg, Onderhoud en Beheer van Wandelparken, te Leiden, ten behoeve van den bouw van een theehuisje in den Leidschen Hout en tot het vaststellen van den desbetreffen- den begrootingsstaat. De heer Coster (R.K.) merkt op, dat men wegens de kosten heeft afgezien van een inrichting, welke volgens de Drankwet noodig is voor verlof A. Heeft men echter geen verlof A dan zal geen pachter bereid zijn, daarvoor een behoorlijke som te be talen. De voorz. zegt, dat de mogelijkheid tot het verkrijgen van verlof A wel dege lijk bestaat. De heer v. Eek (S.D.A.P.) zegt, dat men niet in die richting moet gaan. Daarna z. h. st. aangenomen. Hulpbank wordt Volkscredietbank. 14. Voorstel tot het vaststellen van een verordening, houdende reglement van de Gemeentelijke Volkscredietbank te Lei den, zulks ter vervanging van de veror dening, houdende reglement van de Ge meentelijke Hulpbank. De heer Lombert (R.K.) vreest, dat er personeel zal moeten worden ontslagen er. vraagt of het de bedoeling is de aan stelling van een maatschappelijk werkster toch te laten doorgaan. Weth. v. Stralen (S.D.A.P.) zegt, dat het voorstel een ingrijpende wijziging in houdt van de werkwijze van de Bank van Leening, welke wijziging niet uit de lucht is komen vallen, doch reeds door de prac- tijk is voorbereid. Dc aanstelling van een maatschappelijk werkster acht spr. nood zakelijk. Het is de bedoeling haar aan te stellen op arbeidscontract. De heer Lombert (R.K.) deelt niet de groote verwachtingen van dc voorgestelde wijzigingen noch van het optreden van de maatschappelijke werkster. Spr. vreest, dat daardoor propaganda zal gemaakt wor den voor het op groote schaal aanvragen van credieten. De heer Wilmer (R.K.) meent daar entegen, dat dc aanstelling van een maat schappelijk werkster wel degelijk verant woord is. Het is juist haar taak om de stroom van ongemotiveerde credietaan- vragers in te dammen en in goede banen te leiden. Spr. verwacht, dat deze voorge stelde wijzigingen in sociaal opzicht zeer vruchtdragend zullen zijn. Weth. v. Stralen (S.D.A.P.) doet eeni- ge mededeelingen omtrent de genomen proefneming met het nieuwe systeem, wel ke proef gunstige verwachtingen heeft ge wekt. De heer Lombert vreest een te groote stroom credietaanvragen, doch het is een feit, dat vaak veel onheil voorkomen zou zijn, als de menschen zich wat eerder tot de Gemeentel. Bank hadden gewend. De heer Knibbe (A.R.) betuigt zijn instemming met dit voorstel. Bij art. 18 dient de heer v. Wel zen (Comm.) een amendement in ,om de risico premie, welke geheven zal worden bij be paalde gevallen van geldleening, terug te geven, wanneer de aanvrager aan zyn ver plichtingen voldoet. De heer Manders (R.K.) zegt, dat dat niet de juiste weg is. Bij eventueele teruggave is het geen premie meer, maar een waarborgsom, welke dan echter veel hooger zou moeten zyn. De heer de R e e de (C.H.) gelooft, dat het den heer v. Weizen zelf niet heel dui delijk schijnt te zijn op welke gevallen die risico-premie slaat. De premie is buiten gewoon laag: voor de betrokkenen dus geen bezwaar, maar voor de Bank wel de gelijk van beteekenis. Weth. v. Stralen (S.D.A.P.) bestrijdt het amendement. Teruggave van de risico premie is niet doenlijk, wil men de onder neming op een gezonde financieele basis houden. De premie vormt de reserve te gen eventueele stroppen. Na re- en dupliek wordt het amende ment ingetrokken. De verordening wordt z. h. st. goedge keurd. RONDVRAAG. De heer-Sn el (S.D.A.P.) vraagt of er niets te doen is aan de stank van de riool waterzuivering. De heer v. Rosmalen (C.H.) vestigt de aandacht op de zandverstuivingen in de Marnixstraat. Wethouder Wilbrink zegt, dat er spoedig gebouwd zal worden. De heer Bergers (R.K.) dringt aan op betere verzorging van de electriciteits- kabels bij straataanlcg. De voetgangers struikelen erover. De voorzitter zegfxoverwegen toe. Mevr. Braggaa rd e D o es (S.D.A. P.) vraagt verbetering van sommige paden in de Leidsche Hout. De voorz. zegt de kwestie van de paden reeds eerder is ter sprake gekomen met het bestuur van de Stichting. Spr. zal er nog eens over spreken. Daarna sluiting. GEMEENTERAAD VAN ALPHEN AAN DEN RIJN Het Bruggestraat-probleem - De Raad weigert zich over te geven De Raad der gemeente Alphen aan den Rijn kwam gisteravond in openbare verga dering bijeen. Voorzitter: burgemeester P. A. Colijn. Aanwezig alle leden, behalve dc heer Bergshoeff. 5. Voorstel van B. en W. inzake de door de gemeente te verleenen medewerking bij de door de provincie Zuid-Holland voorge nomen vernieuwing van de Alphensche brug. De heer Deerenberg achtte het wensche- lijk, dat eerst in geheime zitting wordt ge gaan; er worden misschien dingen gezegd, die wel goed zijn voor de gemeentenaren, maar minder geschikt voor andere instan ties. De voorzitter wilde eerst het karakter der besprekingen aanhooren; desnoods kan dan nog in geheime zitting worden gegaan. Botweg afgewezen. De heer Van Kleef, de openbare bespre kingen openend, drukte zyn teleurstelling uit over den tegenstand van Ged. Staten. Het maakt een eigenaardige indruk, dat de provincie het maken en onderhouden van de opritten geheel wil leggen op de gemeente, ofschoon opritten en brug onaf scheidelijk bij elkaar hooren. De Provincie heeft niet aangeboden over de grootheid van de bijdrage der gemeente te onder handelen; zy heeft het voorstel der ge meente botweg afgewezen; deze houding kan spr. niet bewonderen. De bijdrage der gemeente is geheel vrijwillig. B. cn W. ad- viseeren den Raad het officieus gedane aanbod nog eens officieel te herhalen. Spr. verwacht daarvan geen heil. Spr. ad viseert, dat naast, doch tezamen met het gemeentebestuur een kleine commissie uit den Raad mondeling met Ged. Staten gaat overleggen. Bij schriftelijk contact vreest spr. langdurig uitstel. De heer Lam acht het meer dan treurig, dat door Ged. Staten met zulk een belang rijk verkeers-object „Kuhhandei" gedre ven wordt. De heer Verdonk verklaart, dat de ge meente met haar aanbod van 60.000 ge toond heeft, te begrijpen, dat zij groot be lang heeft bij het Bruggestraat-probleem. Het is misschien wel stout gezegd, maar spr. is geneigd voor te stellen er nu maar in 't geheel geen cent aan te geven. Spr. wil echter wel meegaan met het voorstel van B. en W. doch spr. wil geen cent méér voor dat doel voteeren, dan reeds is aan geboden. De heer Van 't Riet kan meegaan met het voorstel van B. en W., mits een termijn wordt gesteld, na welke termijn de ge meente weer geheel vrij is. Spr. doet de suggestie aan de hand op een andere plaats b.v. waar de oude gemeente-secretarie staat, een brug voor licht verkeer te bou wen (fietsers en wandelaars) ter ontlas ting van het verkeer in dc Brgugestraat. De heer Koren onderschreef het gespro kene door den heer Verdonk, doch kan zich vereenigen met het voorstel van B. en W. Een hooge brug niet gewenscht. De heer Ruting vroeg zich af, of velen met de zoo begeerde hoogere doorvaart wel tevreden zouden zijn. Spr. ziet reeds in het verschiet, zooals vroeger op de Overtoom te Amsterdam het geval was, dat er lui ko men om bakfietsen en karren met een lijntje over de brug te trekken, terwijl oude menschen bij het bestijgen van de brug door de knieën zakken. Het verkeer is reeds verminderd en als er een nieuwe brug over den Rijn komt elders in de ge meente, vermindert het verkeer opnieuw. Daarom voelt spr. niet veel voor verhoo ging van de doorvaart-hoogte. Wat de ge meente heeft aangeboden is geen bijdrage, doch een offer. Een redelijke bijdrage. De voorzitter merkte op, dat in andere gemeenten de lasten, voortkomende verbetering van de vaarweg, geheel voor rekening van de provincie zijn gekomen. Het zwakke punt van Alphen is, dat mis schien te veel het accent op het verkeers- vraagstuk is gelegd. Dat heeft wellicht Ged. Staten doen vermoeden, dat zij een stevige positie konden innemen. Spr. heeft er zeer ernstig bezwaar tegen, dat de Provincie terwille van een bespa ring het land- en scheepverkeer in een on gunstige positie brengt. B. en W. hadden liever een oplossing ge geven, want zy vreczen inderdaad dat het voorstel niet de oplossing brengt. Doch B. en W. zien het zoo, dat het niet alleen een zaak is van de finantiën, maar ook van het recht. Wat B. en W. hebben voorgesteld gaat redelyk ver; op de allereerste plaats im mers is de provincie tot uitvoering van het werk geroepen. B. en W. zouden zich niet verantwoord achten, als zij geen redelijke bijdrage had den voorgesteld. Spr. gelooft niet, dat het goed zou zijn, dat de gevoerde onderhandelingen zouden worden overgenomen door een commissie uit den Raad. Want het is geen aangename bezigheid. Ofschoon B. en W. beslagen ten ijs kwamen, is het resultaat beneden de verwachting gebleven. Er was eerst nog eenige hoop op een vergelijk. Capituleeren dat nooit! Het standpunt van Ged. Staten is nu zóó, dat van onderhandelingen geen sprake kan zijn. Spr. raadt den Raad aan niet te capitu leeren. Spr. kan zich niet indenken, dat de Provincie inderdaad er toe zal overgaan een laag ophaalbruggetje te maken. Over het plan van Ged. Staten: een brug te bouwen met twee bruggehoofden, zon der de opritten, is spr. niet geneigd een woord te zeggen, dan een woord van af keuring. De heer Van Kleef: men kan de houding van Ged. Staten ook dwingelandij noemen. De voorzitter zegt, dat er dood-eenvou- dig een ultimatum is gesteld. Het stellen van een termijn meent spr. te moeten ont raden; twee publiek-rechtelyke richtingen behooren niet zoo tegenover elkaar te staan; wy moeten niet in dezelfde fout ver vallen als Ged. Staten. De heer Den Ouden wyst er op, dat Ged. Staten in andere gemeenten een veel roya ler standpunt innemen. Spr. staat verstomd dat de Provincie thans een laag bruggetje v/il maken, doch indertijd een brug van 4 M. hoogte heeft gevraagd, waarvan de op ritten zouden uitkomen in de Bloemhof- straat te eener zijde en op de nieuwe bui tenweg te anderer zijde en de Pro vin- c i e zou al die doorbraken betalen! Spr. wijst er op, dat de Provincie ook een taak by het verkeer heeft te vervullen. Soepelheid aanbevolen. De heer Deerenberg zou ln overweging willen geven deze zaak soepel te behande len en aan B. en W. machtiging willen ge ven desnoods verder te onderhandelen. Want als Ged. Staten volvoeren, wat zij nu van plan zijn, zouden we daarover niet erg gesticht zijn. De heer Lam beklemtoonde nogmaals dat de Prov. eigenaresse is van dc Brugge- straat, zoodat het eigenlijk onjuist is, dat dc gemeente eenige bijdrage geeft. De heer Van Kleef concludeert, dat geen van de leden geneigd blijkt aan de eisch van Ged. Staten te voldoen. De heer Ruting opperde het denkbeeld een volksstemming te houden over dc hoogte van de brug. Geen stap verder. Weth. Herngreen staat op het standpunt, dat de gemeente wel degelijk belang heeft by verbreeding van brug en Bruggestraat doch met 1/3 van de gemaakte kosten is dat belang wel degelijk gevaloriseerd. Spr. zou echter niet' verder willen gaan, gelijk de heer Deerenberg suggereert; het aan bod van de gemeente is mooi. We moeten op 't oogenblik niet verder gaan. Weth. Sprey zou ook geen stap verder willen gaan. Het standpunt van Ged. Sta rt is voor spr. een groot raadsel. De voorzitter zeide zich sterk te moe ten verzetten tegen een referendum, als door den heer Ruting voorgesteld! Wat de soepelheid betreft, B. en W. hebben deze zaak voorzichtig behandeld. Spr. zou de soepelheid aldus willen formuleeren: Aan Ged. Staten te kennen geven, dat dit het aanbod van den Raad is en dat B. en W. steeds bereid zijn steeds met Ged. Staten te spreken. Het voorstel van B. en W. werd daarna met algemeene stemmen aangenomen. Naaimachines en gros. i. Voorstel van B. en W. inzake het ver zoek van het bestuur der Byz. School (Oranjeschool) aan de Zaalbergstraat, om beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van een handnaaimachine. De heer Lam merkte op, dat het hek blijkbaar van den dam is; zouden B. en W. er maar niet tien tegelijk aanschaffen. De voorzitter antwoordde, dat dit pro bleem bij B. en W. ter sprake is gekomen! Het voorstel wordt zh.st. goedgekeurd. 7. Voorstel van B. en W. inzake het ver strekken van B-steun, over 1939, Mevrouw HoutmanVan der Schee vraagt verhooging van de B-steun, en wenscht eenige dames in het comité, omdat deze meer verstand van huishouden heb ben! De heer Ruyssenaars verheugt het, dat de werkloosheid daalt, dus ook de steun, behalve die van de tuinders. Spr. vraagt of de B-steun ook in levensmiddelen (niet in dekens) kan worden verstrekt? De voorzitter antwoorde, dat de com missie van de B-steun wordt benoemd op voordracht van de vakbonden B. en W. hebben in 't geheel geen bezwaar tegen da mes in die commissie. De stijging van het aantal gesteunde tuinders is daaruit te ver klaren, dat de regeling verleden jaar nog welyks in werking was. Wat de ver strekking in natura betreft, doet de com missie het beste haar wenschen aan B. en W. kenbaar te maken. Of er geen behoef te meer is aan dekens, kan spr. niet beoor- deelcn. Weth. Sprey wees er op, dat het werkloo- zenaantal wel gedaald is. doch niet of nau welijks het uit te keeren steunbedrag. Van de 800 werkloozen voorheen, werden er ongeveer 500 gesteund; de 450 werkloozen van thans worden bijna allen gesteund. Het voorstel wordt z.h.s. goedgekeurd. 8. Voorstel van B. en W. inzake: a. ver koop van een perceel bouwgrond aan den heer T. A. Kooij Johzn. aan de Ruisdael- straat hoek Van Eeghenstraal. verkoop van een perceeltje bouw grond aan den heer B. J. G. det Grauw. Z.h.s. goedgekeurd. 9. Voorstel van B. en W. Inzake ver koop van een strookje grond aan de Gas- laan. Z.lu. goedgekeurd. 10. Voorstel van B. cn W. inzake aan koop van een perceeltje grond van het Hoogheemraadschap van Rijnland. Z.h.s. goedgekeurd. 11. Voorstel van B. en W. inzake ver huring van het winkelpand Van Man- dcrsloostraat No. 1. Z.h.s. goedgekeurd. 12. Voorstel van B. en W. inzake het verzoek van het hoofdbestuur van den Chr. Bond van Politiepersoneel, betreffen de wijziging der periodieke jaarweddever- hoogingen van tweejarige in één jarige, ten aanzien van dc ambtenaren der politie. De heer Geerlof hield een pleidooi voor inwilliging. De heer Van Kleef voelde iets voor een jarige verhoogingen. De heer Ruyssenaars merkte op, dat als men dit verzoek inwilligt, ook de andere ambtenaren komen. Daarom achtte spr. het beter deze zaak tc laten rusten tot bij de begrooting. om deze aangelegenheid in grooter verband te bezien. De voorzitter gaf een nadere toelichting op het afwijzend pracadvies van B. en W. Overwogen kan worden, of de verhoogin gen niet practischer kunnen worden ver deeld; er zit echter heel wat aan vast. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.st. aangenomen. 13. Benoeming van een lid van het bur gerlijk armbestuur. Benoemd werd mevr. Houtman—Van der Schee (10 stemmen, vier blanco en een op mevr. Klink). 14. Onderzoek van dc geloofsbrieven van den heer C. den Uyl. De geloofsbrieven werden in orde be vonden, en de heer Den Uyl toegelaten als raadslid. Over een gratificatie. Bij de rondvraag informeert de heer Deerenberg naar de gratificatie van den op zichter bij den Raadhuisbouw. De voorzitten- zeide, dat aan den opzich ter een gratificatie van 100 is verleend. De heer Deerenberg is dit bitter tegen gevallen; het ia een aalmoes van 100. De ze ambtenaar heeft tot in den nacht moe ten werken, omdat hy niet alleen opzich ter, maar ook uitvoerder is geweest. De aannemer was invalide en de uitvoerder werkte zelf mede, zoodat van den opzich ter zeer veel werd gevergd. Spr. verzocht B. en W. deze aangelegenheid nog eens te bezien. De voorzitter zeide. dat de opzichter in vaste dienst is bij dc gemeente: by den raadhuisbouw heeft hy veel werk gehad; hij heeft zeker zyn best gedaan, maar er nog heel wat kunnen leeren ook. De kwali ficatie „aalmoes" achten B. en W. voor een bedrag van 100 ongeschikt: dan denkt de heer Deerenberg anders over een bedrag van 100 dan B. en W. Bovendien kan ook moeilijk een voorstel worden gedaan tot rangsverhooging, omdat de opzichter over geen enkel diploma beschikt. De heer Deerenberg beklemtoont, dat de opzichter uitvoerders-werk verricht heeft en recht beeft op eenige vergoeding. De voorzitter antwoordt, dat ambtenaren geen vergoeding krijgen voor overwerk. De heer Lam heeft gehoord, dat een be langrijke Industrie zich hier zal willen ves tigen; is dit afgesprongen? De voorzitter antwoordde, dat nog geen beslissing is genomen. Een ontslag aan de noodslacht- plaats. De heer Ruyssenaars vroeg naar het ont slag van den plaatsvervanger aan de nood- slachtplaats. Kunnen dc raadsleden inza ge krijgen van het rapport cn la de ryks- veearts gehoord? Het is een teere zaak. Er wordt zooveel gemompeld, dat het beter is deze zaak in 't openbaar te behandelen. De voorzitter zegt, dat nu men deze zaak openbaar ter sprake brengt, B. en W. voor lezing van het rapport moeten doen. Nu B. en W. buiten den Raad worden beticht, voelen zij zich verplicht van zich af te bij ten, ofschoon zij niet gaarne oen persoon lijk rapport openbaar maken. Nadat het rapport was opgezocht, deed de voorzitter voorlezing. De korte inhoud er van is deze: de plaatsvervanger is geen vakman en niet zindelijk, er kwamen ve le en ernstige klachten binnen, waarom B. en W. besloten een ander aan tc stellen. Ge kozen werd een werkloos slagersknecht met 10 kinderen. Toen begonnen er geruchten te loopen, dat het college de een zou hebben ontslu- gen, omdat hy katholiek was om het asn een ander op te dragen, die protestant was. Gezegd werd, dat de keuringsvee-arts daarin advies had gegeven. B. en W. hielden briefwisseling cn over leg met den keuringsveearts; daaruit bleek, dat er vele klachten over de werkwijze van den plaatsvervanger waren, juist van dc zyde van katholieken. Het blijkt, dat B. cn W., omdat het hun onaangenaam was, de beslissing zoo lang mogelijk hebben uitgesteld. Onjuist achten ook B. cn W. het, dat dc heer Kuipers het niet heeft aangedurfd dc reden van het ontslag aan den betrokkene mede te deelen. De heer Ruyssenaars noemt dit een laf standpunt cn wijst er op, dat de keurings veearts in bUzljn van anderen heeft ver- klaard: dc slager is Katholiek, nu moet cr een A.-R. komen. Kunnen wij nog ver trouwen in den heer Kuypers blijven stel len? vraagt spr. De voorzitter zegt, dat deze vraag niet by de rondvraag kan worden beantwoord. Hierna sluiting. HOOFDFILMS Mannen met vleugels (Fred Mac Murray, Ray Milland). Doctor Rhythm (Ma- Carlislc, Bing Crosby). Gevangene der vrij heid. (Barton Mac Lanc, Chenda Far- rell). Om 30.000 dollar. (Kathe von Nagy, Georges Regaud). Tarzan's gevaarlijk ste aventuren (Her man Brix). De stroopers van Alaska. (Jac Holt). Onderzee-patrouille. (Richard Greene, Nancy Kelly). Twee onmisbare vrouwen. (Lorette "Young, Warner Bax ter). De terugkeer van den rooden Pimpernel (Barry Barnes, So phie Stewart). Mr. Moto's laatste kans. (Peter Lorre). Muzikale comedie Wildernis- avonturen Wildernis- avonturen Avonturen op zee Romantische avonturen AANVANGSUUR lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur. Matinée Zoterdag cn Woensdug 2 uur. lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur. Matinée icdcren dog 2 uur, behalve Vrij dag. lederen avond 8 uur. Zondag van 4—7 uur. Zaterdag en Woens dag half drie matlnéc lederen avond 8.15 u. Zondag van 27 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur. lederen dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Toelaatbaar v. volwassenen Goedgekeurd v volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 21