WEK UW LEVER GALOP STADSNIEUWS T Haarlemsche Bloemenkeuring SPORT RECHTZAKEN Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DINSDAG 20 JUNI 1939 CE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLA5 - PAG. 3 en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende ls. verteert uw voedsel niet. het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen xtjn slechts lapmidde len. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander menach voelen. Onschade lijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om delever- gal te doen vloeien. Eis. lit Carter's Lever-Pilletjes btj apotheker» en drogisten, f. 0.75. Tweede Kamer Vergadering van heden. De Tweede Kamer kwam hedenmiddag bijeen onder voorzitterschap van mr. J. R. H. van Schaik. Aan de orde is voortzetting van de be handeling van het wetsontwerp wettelijke regelen inzake kinderbijslagverzekering. De heer KROL (C.H.) is van oordeel, dat het groote gezin niet voldoende in de be langstelling staat. Meer dan 60 pet. van de belastingen wordt indirect opgebracht. Spr. juicht het daarom toe, dat de regeering door een betere loon- verdeeling de groote gezinnen economisch wil steunen. Doch waarom gaat de regee- ïing niet over tot de instelling van een rijkskinderfonds voor de kleine zelfstan digen? Waarschijnlijk zal er thans van de gezinspolitiek ten aanzien van de kleine luiden niets meer komen. Wat de premie betreft, is spr. van oor deel, dat deze een nieuwe last op het be drijfsleven zal leggen. De kwestie van het premieverhaal is practisch van weinig be- teekening. Spr. bepleit één uitvoeringsor gaan. Spr. zal zijn stem aan het ontwerp geven. De heer VAN HOUTEN (C.D.U.) is van meening, dat niemand minder mag ontvan gen dan hij voor zijr onderhoud noodig heeft. Onze samenleving wordt beheerscht door egoisme en daarom is het met de groote gezinnen zoo slecht gesteld. De moeilijkheden van de groote gezinnen die nen te worden verlicht. Doch ook de kleine zelfstandigen dienen onder de voorziening te vallen. Dat dit niet geschiedt, is een van spr.'s ernstigste bezwaren tegen dit ont werp. Terwille vin practische overwegin gen zal spr. zich niet tegen dit deel der voorziening verzetten, doch hij dringt "aan op spoedige regeling voor kleine, zelfstan digen. Spr. had de regeling liever gezien als verlaging van de indirecte belastingen. Thans zullen de kosten van een goeden maatregel worden gelegd op de schouders ven weinig draagkrachtigen. Spr. vreest, dat de maatregel tot loonsverlaging zal lei den om zoo indirect een betere loon verdee ling te verkrijgen. Ook tegen de uitvoering als „verzekering" heeft spr. bezwaren. Spr. bepleit eenzelfde uitkeering aan alle groote gezinnen, dus onafhankelijk van het loon bedrag. De heer JOEKES (V.D.) verklaart, dat zijn principieele bezwaren tegen het ont werp door de m.v.a. zijn vervallen. Inder daad is de gezinsvorming uiterst belangrijk en vormt zij den grondslag van onze maat schappij. Steun aan groote gezinnen is een algemeen belang, in het bijzonder ten be hoeve van de kinderen. AANBESTEDING. Door den directeur van Gemeentewer ken is hedenmorgen namens B. en W. aan besteed het uitvoeren van slootdempings-, rloleerings- en bestratingswerken op een terrein, gelegen aan den Hooge Rijndijk, hoek Kanaalweg. Er waren tien biljetten ingekomen, waarop als volgt wps inge schreven: P. J. en H. Visser, Wassenaar 25.200; Gebrs. A. en. J. A. Schouls. Lei derdorp 22.680; G. v. Eek en B. Hoog straten, Zegveld en Oegstgecst f 22.300; H. C. Heemskerk en W. Oudshoorn, Leiden 21.725; Fa. E. Sanders en Co., Gouda 20.700; C. Godschalk, Leiden f 19.960; L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand. Lei den 19.700; Th. Meijers en Zn., Oegst- geest 19.700; A. v. Halem en I. Doornik, Leiden 19.640; A. W. de Groot en Zn., Leiden 16.746. De gunning is aangehouden. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 5666.F. Bos Jr.. Sausen- heim, Hoofdstraat 11, bloembollenhandel en -kweekerij. Bovengenoemde zaak is opgenomen in de naamloozc vennootschap Bos de Vroomen N.V. Nieuwe inschrijving. 7337. Bos de Vroomen N.V., Sassenheim, Hoofdstraat 11, blombollenkweekerij en -handel. Dir.: F. Bos, Sassenheim en C. O. de Vroomen, Voorhout. Maatsch. kap.: 25.000.waar van geplaatst en gestort: f 14.000.(Ned. Staatscrt.: 7 Juni 1939, Bijvoegsel nr. 806). MISLUKTE WISSELTRUC. Een drietal filiaalhouders van de firma B. te dezer stede heeft bij de politie aan gifte gedaan dat een hun onbekende man Zaterdagavond gepoogd heeft een wissel truc toe te passen door eerst een bankbil jet in betaling te geven en vervolgens dit biljet met 't wisselgeld weer op te strijken. De winkeliers hadden evenwel alle drie de truc door. Teneinde te voorkomen, dat de man elders slachtoffers maakt, volgt hier onder zfjn signalement: pl.m. 40 jaar, lang 1.85 M., mager bruin gelaat, kromme neus. blauwgroen sportcostuum. Krelagehuis, 19-6-1939. Een mooie collectie Sweet Pea's (Lathy rus) in zeer uiteenloopende tinten waren door de firma C. G. van Tubergen Jr., Haarlem, ingezonden. Deze bloemen waren reeds van den vol len grond en menigeen maakte reeds het voornemen om te zorgen dat a.s. Juni ook in zijn tuin deze zeer elegante bloempjes te zien zullen zijn. Enkele Glad. Nanus-variëteiten, uit het ongestookte warenhuis, door dezelfde fir ma ingezonden, brachten ons meer in het vak. Oranje Nassau. Brigitta rose en Vendel ta, bloedrood, allen met lichten vlek, trok ken zeer de aandacht. Het is lief goed. Ook de kleine collectie Tritonia crocata var. viel op. Het mooist o.i. waren Oranje Delight en Prince of Orange, beide warm oranje. P. Bijvoet en Co., Overveen, liet goede bloemen zien van Glad. Jhr. Loudon, een groot-bloemige oranje-roode. De kruising Gladiolus en Glad. Heraut werd thans ingezonden door L. J. Ver schoor, Sassenheim. Enkele variëteiten van Lil. umbellatum waren ingezonden door Rijnveld en Zoon, Hillegom. De donkerroode Splendidum, Apricot, Orange Brillant. gaven een goed beeld van de kleuren-verscheidenheid, welke men in dit Lelieras aantreft. De tot heden Lil. crotellatum genaamde variëteit was thans ingezonden als Lil. hybr. Orange Triumphator, geel met pur perkleurige stippen. Eenige Ranonkels Asialicus waren in gezonden door A. Philippo en Zonen, Hil legom. Buttercup, die het best gevuld was, en bovendien zuivel geel, vonden wij het best. Verlaten, zonder eenige aanduiidng, stond er een vaas met rose tulpen, en bui ten is men dit artikel volop aan het rooien. Smiling Queen was de naam van een rose-violette Iscia door A. J. Goemans, Be verwijk ingezonden. G. van der Mey's Zonen, Lisse, zond we der êen collectie pioenbloemige Ranon kels in Columbia, had tint nr. 2 van crimson!! Oranje Nassau, welke variëte't een get. Ie kl. bekwam, viel evenals dc rose Pink Pearl op door de vele kleine blaadjes, waaruit de bloem is samengesteld. Een Getuigschrift v. Verdienste werd nog toegekend aan de helder tomaat-rooden Ran. Peoniatl. Fire Brigade. Slechts 3 variëteiten Hollandsche Iris waren aanwezig, ingezonden door J. de Goede Szn., uit Breczand. Met waren de reeds de vorige week geëxposeerde varië teiten nr. 25, bruin en Oranje King en de bleekgele m. 49. Gebr. v. Buggenum. Beverwijk, had bul ten 2 vazen met schitterende bloemen van Dr. Deutz, een vaas met mooi gevormde bloemen van Bar. van Bricnen. Aan een kleur-beschrijving willen wij ons niet wa gen, vrcezende dat een der vele kleuren hierin vertegenwoordigd vergeten wordt. Mooi kon men de kleur, volgens gehoorde uitlatingen, niet vinden, hetgeen ook onze meening is. Alles bij elkaar een zeer mager keuring! (Reeds npsenomen tn een gedeelte onzei vorige oplage). LEIDEN. Gemeenteraad *De gemeenteraad van Leiden kwam hedenmiddag te 2 uur in vergadering bij een onder voorzitterschap van den bur gemeester, mr. A. v. d. Sande Ba'khuyzen. Na afhandeling van de Ingek. Stukken is de agenda aan de orde. 1. Benoeming van een lid van de Com missie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. Benoemd wordt mej. dr. C. Hovens Gréve. 2. Benoeming van een leeraar in het teekenen aan het Gymnasium en aan de Hoogerc Burgerschool met vijfjarigen cur- Benoemd wordt de heer E. J. Hoppe uit Hengelo met 16 van de 27 stemmen; 11 stemmen waren uitgebracht op den heer J. Minderaa uit Nijmegen (no. 1 van de voor dracht). 3. Herbenoeming van den Stadsvroed- meester. De heer M a n d e r s (R.K.) meent, dat de bepaling volgens welke prof. v. d. Hoe ven zal moeten aftreden, zoodra hij ophoudt hoofd van de gynaecologische kliniek to zijn, het doet voorkomen, alsof de functie van' stadsvroedmeester inhaerent zou zijn aan de leiding van deze kliniek. Devoorzi tter meent, dat men deze consequentie niet kan trekken. Prof. dr. P. C. T. v. d. Hoeven wordt her benoemd. Agendapunten 4 tot en met 11 worden on gewijzigd aangenomen. ATHLETIEK NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN A.D.A. De Amsterdamsche dames athletiekver- eeniging „A.D.A." organiseert Zondag a.s. op de sintelbaan te Amsterdam nationale dames atletiekwedstrijden. Reeds zijn honderd inschrijvingen ingekomen, waar onder van Fanny Koen, die zoowel zal uit komen op de 100 meter als bij het nummer verspringen, van mej. van Balen Blanken, Europecsch recordhoudster hoogspringen en van mej. Niesink, Nederlandsch record houdster discuswerpen en kogelstooten. De 10 X 100 meter ploeg van de organi- seerende vereer, iging zal trachten het Ne derlandsch record estafette over dezen af stand te verbeteren. STRAFZAAK TEGEN HET BESTUUR VAN DE TREKVOGELS. Het bestuur van de Koninklijke Neder- landsche Athletiek Unie heeft een verga dering gehouden ter behandeling van het rapport van de strafcommissie over de strafzaak tegen het bestuur van de Trek vogels. Het bestuur besloot, in afwijking van het voorstel der commissie, het voorloopig ge schorst bestuur van de Trekvogels te schor sen als Unielid wegens schaden van de K.N.A.U. en de athletiek voor den duur van zes maanden. Bij herhaling van dit of an der wangedrag is het bestuur voornemens over te gaan tot royement van de betrok kenen. Voorts besloot het bestuur in afwijking van het voorstel der commissie de leden van de Trekvogels niet te schorsen. OPLEIDINGSCURSUS VOOR TECHNISCHE LEIDERS. De K.N.A.U. heeft besloten om, indien er voldoende belangstelling bestaat, een opleidingscursus voor technische leiders van 17—19 Juli zoo mogelijk in het Amsterdam sche stadion, te houden. Leeraren m.o. lichamelijke oefening, toe komstige leeraren m.o. lichamelijke opvoe ding en personen, die in de athletiekver- eenigingen een leidende technische functie bekleeden, kunnen aan dezen cursus deel nemen. AUTO-ONGELUK OP DEN MUIDER- STRAATWEG TE AMSTERDAM. Veroordeeld tot twee maanden gevangenis straf en één jaar intrekking rijbewijs. Het gerechtshof te Amsterdam deed heden uitspraak in de strafzaak tegen een commissionair in effecten uit Hilversum, die in den nacht van 1 op 2 October van het vorige jaar op den rijksstraatweg tus- schen Diemen en Muiden met een auto in volle vaart tegen een aan de rechterzijde van den weg stilstaande vrachtauto met trailer gebotst is. Een der inzittenden, de heer Schölvinck uit Baarn, kwam om het leven en twee dames werden vrij ernstig gewond. Het hof veroordeelde hem tot twee maanden gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. Het hof overwoog, dat bij de straf zaak aard en ernst van het feit in aanmer king genomen moeten worden; dat ander zijds rekening gehouden moet worden met de omstandigheden, waaronder het or#e- luk gebeurde, namelijk dat deze omstan digheden ongewoon waren door het groote obstakel, dat aan den rechterkant van den weg stond. De rechtbank had den verdachte veroor deeld tot vier maanden gevangenisstraf, met ontneming van het rijbewijs gedu rende een jaar. De procureur-generaal had bij de be handeling in hooger beroep drie maanden gevangenisstraf geëischt, zonder intrek king van het rijbewijs. Binnenland VERDUISTERING BIJ DE GEMEENTE LICHTFABRIEKEN TE GOUDA. Sedert eenigen tyd was de Goudsche po litie op het spoor gekomen van diefstal len van goederen uit de magazijnen van de gemeente-lichtfabriek. Deze stonden onder beheer van een magazijnmeester, die te vens chef-monteur der lichtfabrieken is. Op vermoeden dat deze chef-monteur sinds langen tyd materialen uit de fabriek mee nam naar huis, stelde de politie een on derzoek in te zijnen huize, waar zy tot de verrassende ontdekking kwam, dat op zol der een groote voorraad materialen en goederen lag opgestapeld. Daar werden aangetroffen talrijke bussen olie en ben zine, straatlampen, vijlen, een partytje schuurpapier, een winkelinventaris gelijk, waarvan de waarde op circa 800 gulden wordt geschat. De politie liet een vrachtauto en een groote wagen van de gemcenterciniging requireeren, om alles naar het politicbu reau te laten vervoeren. De 52-jarige chef-monteur, K., werd aangehouden en heeft een volledige beken tenis afgelegd. Het is gebleken, dat de diefstallen zich hebben uitgestrekt over een periode van tien jaren. Van het gestolene is blijkbaar niets verkocht geworden Ook heeft de politie door dit onderzoek ontdekt, dat een andere monteur rich heeft schuldig ge maakt aan verduistering van een twaalf tal lampen voor de straatverlichting. Ook deze monteur werd aangehouden en, nadat hij bij zijn verhoor een volledige bekente nis heeft afgelegd, werd hij op vrije voeten gesteld. DOOR MILITAIRE VRACHTAUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Hedenmorgen om 11 uur is op het Oude Delft te Delft de 64-jarige van B., juist toen hij uit een wnning kwam, door een pas- seerende militaire vrachtauto aangereden. Ernstig gewond is de man door de politie naar het ziekenhuis vervoerd. Bij aan komst bleek hy te zijn overleden. Lelden Geboren: Adriana, d. van A. C. Kleijn en A. v. Leeuwen Adriana Nelly, d. van J. de Vos en D. Oudshoorn Jo hannes Antonius, z. van J. A. W. Brosse en A. A. Sino Wilhelmina, d. van C. A. Vis en W. A. Smith Nicolaas Albertus, z. van N. v. Leeuwen en N. A. Beyers- bergen Maarten Jacobus, z. van A. Schouten en T. G. Groen Hendrik Jo hannes Maarten, z. van W. v. Leeuwen en S. P. Haasnoot Antonia Maartje, d. van L. Spaargaren en A. Flipphi. Gehuwd: G. H. Lankester jm. en H. v .d. Tuijn jd. J. P. Smits jm. en J. M. v. Leeuwen jd. Th. J. N. Wurzer jm. en A. M. Korswagen jd. Overleden: G. v. Leeuwen zn. 39 j. G. J. v. d. Berg wed. van H. Colpa 91 j. C. v. d. Spek m. 69 j. Buitenland DE KWESTIE VAN DE „SCARAB." Britsch protest. SJANGHAI, 20 Juni. (A. N. P.). De Brit- sche marine-autoriteiten hebben vandaag een protest overhandigd aan de Japansche marine-autoriteiten over dc poging van Japansche militairen, zich te bemoeien met de Britsche kanonneerboot „Scarab", ter wijl deze voorraden voor de Britsche mari ne. aan land bracht. De Britsche autoritei ten ontkennen, dat de bemanning van de „Scarab" de mitrailleurs heeft gericht op de Japanneezen, die een onderzoek wilden instellen naar de aan land gebrachte voor raden. De Britsche autoriteiten voegden hieraan toe, dat het protest, dat de Japan neezen naar verluidt hadden overhandigd, nog niet in hun bezit is gekomen. Officieel wordt verklaard, dat geen over eenkomst bestaat, waarbij de Britsche oor logsbodems verlof moeten vragen voor het aan land brengen 'van voorraden. In dit geval bestonden de voorraden uit 42 kisten met bier voor de kantine van de Britachc marine te Woehoc. LEIDEN, 19 Juni. Groentcnveiling. Per 100 kg.: groenekool 4. peen i 28, aard appelen 2—6, andijvie 2—5, sla 2.—, aardbeien 2652 cent, snyboonen 2342 cent, stamboonen 3543 cent, tuinboonen 79, doperwten 1 10—18, peulen 7 23, postelein 1.506.00, spinazie 29, tomaten A 18—30, idem B 22—24, idem C 16—18, idem CC 10—16, per 100 stuks: andijvie 1.103.30, komkommers 25, bloemkool 2 009.80, salade 5090 cent, perziken 2.506.00. per 100 bos: kroten 1.702.60, pieterselie 6090 cent, radijs f 1.selderie 30—70 cent, peen 2.50 8.20, rabarber 2 904.50 20 Juni. Vette Varkens. Aanvoer: to taal 145 stuks waarvan 143 zwaar 47, 48 en 49 cent per kg. levend gewicht; en 2 licht. Handel vlug. ROTTERDAM, 20 Juni. Vee. Aanvoer: 2781 totaal, 225 paarden, 30 veulens, 531 magere runderen. 790 vette runderen, 48 vette kalveren, 130 gruskalveren, 708 nuch tere kalveren, 172 schapen en lammeren, 95 lammeren, 2 varkens, 50 bokken of gei ten. Prijzen per kg.: vette koeien 76, 62 en 3448 cent. vette ossen 67, 60 en 3648 cent, stieren 66, 53 en 48 cent, vette kalve ren 1.05, 75 en 5570 cent, schapen 48, 42 30 cent; graskalveren 52 on 42 cent; nuchtere kalveren 43, 39 en 34 cent, slacht- paarden 48, 42 en 30 cent, Pry zen por stuk: schapen 201714. zuiglammeren 13 108; nuchtere slachtkalveren 10 3.506.50, nuchtere fokkulveren f 3025 20, slachtpaarden 215175105; werk paarden 330—250—120; hitten f 220—185 —110; stieren f 265—210—150; kalfkoeien 275—200—140; melkkoeien f 270—200— 140; varekoeien 195155135; vaarzen 160140100, graskalveren f 584225; bokken of geiten 10174. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer iets ruimer, handel kalm, pryzen iets hooger grima koe 80 cent en prima os 72 cent; stieren aan voer iets grooter, handel tamelijk, prijzen le kwal. iets hooger verder als vorige week vette kalveren aanvoer gelijk vorige week, handel redelijk, pryzen onveranderd prima tot 1.15; schapen en lammeren aanvoer iets grooter, handel vlot, prijzen als giste ren; zuiglammeren aanvoer als vorige week handel tamelijk, prijzen le kwal. iets duur der verder als gisteren; nuchtere slacht- en fokkalvcren aanvoer korter, handel tame lijk. prijzen iets hoocer: paarde.i aanvoer geliik vorige week. handel kalm, prijzen: s'achtpaarden iets stijver verder onveran derd; kalf- en melkkoeien aanvoer grooter, handel kalm. priizen nrii°houdend; vare koeien aanvoer klein, handel stil, prijzen als vorige week; vaarzen en pinken aan voer gering, handel slecht, prijzen onver anderd; graskalveren aanvoer iets ruimer, handel matig, prijzen iets hooger; bokken of geiten aanvoer korter, handel vlot, prij zen iets hooger. ROTTERDAM, 19 Juni. Buitcnl. Granen. Stemming kalm. Rogge 75 kg. Bnhia Blar.cn disp. 8.45, stoomend 8 40, 72/73 kg. Poolsche gede natureerd disp. 6.70. Gerst: 64/65 kg. La Plata aangekomen f 162.stoomend f 162, ladend 161, G8/69 kg. La Plata st. f 164. ladend 163, Am. gerst no. 3 disp. f 159.59/60 kg. Marokk gerst disp. 151.—stoomenr 150.50, 69/70 kg. Poolsche gerst stoo- mend 165.7273 kg. Dccnsche disp. 173.—. Haver: 55/56 kg. La Plata Clipped disp. 6.85, st. j 6.75. MaLs per 2000 kg. Gele La Plata aangek. 156.st. naar aankomst 156156 50, roode La Plata cinquantine disp. 182. stoomend naar aankomst 176—173, No. 2 Gele Amer. di$p. 158.t Yougo Slavische st. 155.—, no. 3 Afrik. disp. 1 156.—, Witte Indische disp. 153. BODEGRAVEN, 20 Juni. Kaas. Aanvoer 375 partyen Goudsche kaas alle met rijks- merk. totaal 16 875 stuks, wegende 151.875 kg. Prijs met R. M., le soort 23—24.50, 2e soort 2022. zwaardere tot 26. Han del matig. BOSKOOP, 20 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 35— 53 cent, Hadley 3053 cent. Briarcliff 16 30 cent, Butterfly 15—25 cent. Wilh. Kordes 1420 cent. Mme Jules Bouché 17 cent. Rosalandia 1626 cent, Florex 4061 cent Vierlanden 2011 cent, Duisburg 3055 cent, Edith Helen 2045 cent, Aug. Noack 15—21 cent, ELsc Poulsen 20—37 centi Gloria Mundi 4070 cent, Ellen Poulsen 1221 cent, Paul Grampel 15—30 cent, Rosa Mundi 4067 cent, Mevr. van Straaten van Nes 2048 cent, Ingar Ohlson 2540 centa, Queen Mary 15—30 cent. Vio lieren 27 cent. campanula 6—11 cent. Deut- 7.a 11 cent. Lathyrus 36 cent, Pioenen 2632 cent. Beukenblad 13 cent, Clematis Durandi 2537 cent, Clematis Prins Hen drik 1.40, Mevr. le Coultre 1.20. 's HERTOGKNBOSCTI. 20 Juni. Boter. Aanvoer 20577 kg.. Prijzen: hoogste 1.37, laagste 1.27 en middelprljs f 1.34 per kg. KATWIJK a. d. RIJN, 19 Juni Groenten- veiling. Per 100 kg.: Aardappelen: groote 5 005.60. drielingen f 3.604.40, spina zie 6.75- 7.00, per 100 bos of suks: sla 0.501.05, bospeen 4.506.00. LE1DSC1IENUAM, 19 Juni. Groentcnvei ling. Eng. komkommers le soort S 3.10 4 60, 2e soort 2.30—3.00, 3e soort 2.00 2.10, wankleurige 2.502.80, stek 10 20 cent. gele komkommers le soort 3 1.60, 2e soort 1 2.303.00, 3e soort 2.00 2.30, stek 2030 cent. kropsla le soort 0.50l 40. stqpfsla 2.00—2.20. peen f 4.106.30. bloemkool le soort f 5.30 9 10. 2e soort 2.504.90, tomaten midd. 11.40—12.80, gr. ronden f 9.50—11.20, 2e soort 11.50—12.90, 3e soort 4.60—6.10, bonken 8.109.andijvie per 100 1.50 3.60, andijvie per 6 kg. 1230 cent, spi nazie per 6 kg. 14—34 cent, postelein 3.90 6.00, raapstelen 40—60 cent, rabarber per 100 bos 3.103.90, snyboonen 42 43 cent, spercieboonen 48—51 cent, selde rie 6090 cent, peulen 811 cent, tuin boonen 5.607.90,, doperwten 815 cent, drqivcn 4244 cent. LOOSDUINEN, 19 Juni. Groentcnveiling Bloemkool le soort 3.509.10, 2de soort 2.004.70, kttskokomniers le soort 5.20 —6.10. 2e soort f 3.30—4.10, 3e soart 2 00 2.90, ryen komkommers lc soort 3.20 4.80, 2e soort 2.10—2.40, geL- idem le soort 2.70—3.90, witte idem f 3.80—3.90, perziken 7e soort 510, 2e soort f 2.90 3.00, 3e soort 1.704.50 per 100 stuks, me loenen 2580 cent per stuk. stamprlnces- Mn 40.tomaten A 24.4026.20, idem B 20.60—23.60, idem C 21.20—23 idem CC f 13.80—17.40,, idem bonken 10 80 18.40, groote boonen 6.20—1.90, druiven blauwe lc soort 56, spinazie 823 cent per 4 kg., postelein 9—27 cent per 6 kg., sa lade le soort 5060 cent per 100 krop, peen 3.70—8.40, rabarber f 2.303.50, sel derie 30 cent, pieterselie 80 cent per 100 bos. andijvie 2.002.50, andijvie 0.50 —2.00 per 100 struik, komkomrnerstek 1 —2 per 100 kg., koolrabi 2.20, en pepers 3.003.10 per 100 stuks, aardappelen 2.205.40 per 100 kg., boonenkruid 30— 90 cent per 100 bos, eieren 4.10—4.20 per 100 stuks. HAZERSWOUDE, 20 Juni. Eierenvelling. Aanvoer 7741 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.103.50 en eendeneieren J 2 202.50 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 20 Juni Groen tcnveiling. Aardbeien 16—21 cent per pond, frambozen 14 cent per doosje, peen 34 cent per bos, sla f 0 601.10 per 100 krop, snijboonen 1.051.45, stek 75—90 cent, princoeseljooncn 1.551,70, en Rente- gevers 1.75 per 10 pond; peulen f 0.60 1.85,"doperwten 7390 cent, capucijners 80 90 cent, witte capucijners 1.60, blauwe capucijners 1.45 en tuinboonen 3843 cent per 10 kg., Kwakel: peulen 60—65 cent, doperwten 9093 cent en tuinboo nen 39—A2 cent per 10 kg. TER AAR, 20 Juni. Centrale Veiling. Andijvie 1429 cent, peulen 0 601.65, doperwten 0.771.00, capucijners 1 00 —1.20, witte capucijners 1.401 50, tuin boonen 56—70 «ent, kas-snijboonen 2.50 —2.10, stek 1.30—1.80. dubb. stamboonen 3.253.75, postelein 2.004.00. waseh- peen 2..00—-4.30. bospeen 3 007.30, blauwschokkers 1 2.15, sla 50—80 cent, bloemkool 2—13, komkommers 25, aardbeien 7595 cent, tomaten 7—13 cent, kpoten 3.90. Glstcfen werd aan de Centrale veiling de eerste Natuur-snij- boonen aangevoerd door de Gebr. Touw, alhier. VINKEVEEN, 19 Juni, Grocntenvciling. Peulen 6—20.50, doperkten 7—15. ca pucijners 1115.50, tuinboonen f- 5—7, kassnijboonen 2634, ideni stek 16—20, stamspercicboonen 34—40, tomaten 10 24, spinazie f 37, postelein 35, spits. 8.20— 8*80 per 100 kg; bloemkool 211. korpsla f 0.50—1.20. en komkom- mors 2--5 p«-r 100 -b< r 3 'I peen f 58, pieterselie 2.402.70, ca selderie 2.10 per 100 bos; aardbeien II —19 per 100 pond. WISSF.LNOTEER1NGKN (AMS.T'R"4M Londen H.81/2 Berlijn 75.521/2 Parijs 4.987jn Brussel 82.02 Zwitserland 42.43 Kopenhagen 89.35 Stockholm 45.40 Oslo 44.3') New York 1.88';'|

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 17