STADS NIEUWS Academienieuws AGENDA VRIJDAG 16 JUNI 1939 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? riROOG WARM WEER. De Bilt seint: Verwachting: Geldig van hedenavond tot morgen avond ongeveer 19 uur: Helder tot licht bewolkt, droog warm weer, behoudens kans op onweer in het Zuid-Westen; zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. De weerstoesland van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: lichtbewolkt, matige Zuide lijke wind, 18 gr. C. Vlissingen: lichtbewolkt, matige Zuide lijke wind, 17 gr. C. De Bilt: lichtbewolkt: zwakke Zuidelijke wind, 19 gr. C. Groningen: halfbewolkt, zwakke Z. Z. O. wind, 15 gr. C. Maastricht: lichtbewolkt, zwakke Zuide- Ikije wind, 17 gr. C. KUITiM.ANDSCH WEEKOVERZICHT De gisteren genoemde storingsfronten op de Britsche Eilanden drongen maar wei nig verder door, en oefenen nog geen in vloed uit op het weer in ons land. Wel veroorzaken zij in Engeland en Bretagne somber weer met regen. In het afgeloopen etmaal vielen daar groote hoeveelheden. Te Brest viel. 12 m.m. te Plymouth 21 m.m. De hoofddepressie ligt tusschen IJsland en Schotland, deze Ls wat minder diep gewor den en veranderde weinig van plaats. In Frankrijk begon de luchtdruk gisteren re gelmatig te dalen: deze daling is heden morgen echter tot staan gekomen. Over het Oostzeegebied is de hooge drukking in be- teekenis toegenomen. Het weer is hier rus- lig met winden uit uiteenloopende richtin gen. In vrijwel geheel West-Europa is de temperatuur vergeleken bij gisterenmor gen aanzienlijk gestegen. In ons land is zij drie tot vier graden boven normaal. Alleen op IJsland en in Ierland werd het wat keuder. LUCHTEMPERATUUR. 23.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 9.53 uur tot Zaterdagmorgen 4.07 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 17 Juni voorm. 3 en nam. 3.25 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting: ,,De Zijl" 19 gr. C. Zweminrichting: ..Poelmeer" 19 gr. C. Maan op 4.48 uur Zaterdagochtend. Maan onder 21.04 uur Zaterdagavond. (Zaterdag 17 Juni nieuwe maan). Bevorderd: tot doctor in de Rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld: Gemeentebedrijven" de heer D. Simons, geboren te Groningen, wonende te 's-Gravenhage. Geslaagd: doctoraal-examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Pharmacic: de heer L. H. Bijl, Oegstgecst: voorbereidend kerkelijk-examen mcj. C. W. E. Schors. Hilversum, de heer L. I. Baas, H i 11 e g o m; doctoraal-examen Geneeskunde: de heer J. Iioogendam, Schiedam; doctoraal-examen Rechten mevr. S. M. •Scherjonvan Wilpe, Den Haag cn de hee- ren C. Cohen Tervaert, Amsterdam, E. Mulder, Rotterdam; artsexamen le deel: mevr. Th. Roeser Ykema, Leiderdorp; de heeren J. J. A. A. Hoddc, Rotterdam, P. B. Kuypers, Rot terdam, Lie Djing Pho, Leiden. Bevorderd: tot arts: mej. H. G. Meyerink, Zwolle, nvej. A. C. Reeser, Rotterdam, mcj. J. de Vrecdc, Noordwijk, de heer F. H. W. v. d. Wal, O c gs tg eest. De heer D. Simons, die gisteren werd be vorderd tot doctor in de Rechtsgeleerdheid, behaalde den graad cum laude. R. K. MIDDENSTANDSHANDELS- AVONDSCHOOL. Sluitingsavond der cursus. Gisteravond heeft 'boven restaurant „In den Vergulden Turk" de sluitingsavond plaats gehad van de cursus van de R. K. Mid- denstandshandelsavondsohooi, welke met vroolijke muziek en ernstige toespraken een zeer goed geslaagde avond is gewor den. Er waren heel wat jongemenschen, die nu het eerste en tweede leerjaar achter den rug hebben en aan wie nu de puntenlijsten van het einde van het eerste en tweede leer jaar werden uitgereikt. Eerst lieten „The merry Fellows" onder leiding van den heer Adolf Brunt, zich hooren. Hierna opende de voorzitter der school, de heer H. Tobé, de vergadering met den Ghr. groet en een woord van wel kom. Spr. wenschte allereerst degenen ge luk, die hun diploma hadden behaald, maar legde er den nadruk op, dat zij nu nog maar aan de minimum-eischen voldoen en wekte hen daarom op hun kennis verder uit te breiden ook tot roem van de R. K. Middenstandshandelsavondsehool. De niet-geslaagden wekte spr. op den moed niet op te geven en het volgende examen met hooge cijfers te slagen. De overige cursisten spoorde spr. aan te zorgen op voortreffelijke wijze te slagen. Hierna sprak de directeur der school, de heer Th. Perquin, die verslag deed van de resultaten der eerste twee cursusjaren. Voor de le naar de 2e klas werden ge ëxamineerd 21 oandidaten. Hiervan wer den er 3 afgewezen en 3 voorwaardelijk be vorderd. Van de overige 15 kwamen er echter 9 in aanmerking om direct te worden bevorderd naar de derde klasse. Van de 2e naar de 3e klas werden ge- exam.ineerd 17 candidaten. Hiervan wer den er 3 afgewezen en 3 voorwaardelijk bevorderd. Hierna werden door den directeur de puntenlijsten uitgereikt. Bevorderd tot klasse II werden de vol gende 18 cursisten: A. M. Bergers, J. van Brussel, J. L. Com- pier, W. Th. van der Holst, J. P. W. Kriek, F. J. M. Meijers, J. Nieuwesteeg, G. M. F. Taverne, allen te Leiden; H. L. Kooloos, Oegstgcest; P. J. Mathot, Rijnsburg; Th. J. van Kampen. Voorschoten; H. G. van der Hoeven, W. H. van der Hoeven, P. J. G. van der Meer, H. J. C. Paardekooper, P. W. J. Roeleven, J. M. Tijssen, A. G. Vreeburg, allen te Zoeterwoude; waarvan 3 voorwaardelijk; 9 van deze cur sisten komen in aanmerking om overge plaatst te worden naar klasse III. Niet bevorderd 3 cursisten. Bevorderd lot klasse III werden de vol gende 14 cursisten: W. M. Driessen, P. C. M. van der Geer, Th. A. Vogelenzang, allen te Leiden; Mej. E. H. M. Kapteijn, I-Ioogmade; G. W. van der Geest, Oud-Ade; C. A. Meijer, F. Meijer, •beiden te Katwijk a/d Rijn; A. C. Elferink, L. J. .Meeuwissen, beiden te Sassenheim; A. Schrama, Voorschoten; J. A. van Die- men, H. J. J. van der Meer, L. W. Onder water, J. G. van der Poel, allen te Zoeter woude; waarvan 3 voorwaardelijk. Niet bevorderd 3 cursisten. Hierna was het woord aan den heer Jan Mol, die zou spreken over „Jonge Midden standers, wat nu?" Spr. gaf de jonge menschen eenige wen ken voor de toekomst en de eischen, welke deze toekomst stelt. Hij wees op de econ. ontwrichting, die zware eischen stelt. Maar wij mogen ook verwachten, dat er een kentering zal komen. Als er betere tijden komen voor andere groepen, zal ook voor den Middenstand een andere tijd aanbre ken. Maar daarbij moeten wij er rekening mee houden, dat de toestand voor den Middenstand dan veranderd zal zijn en daaraan zullen wij ons nu reeds moeten aanpassen. Spr. behandelde de Vestigingswet, die wij te danken hebben aan den R. K. Mid denstand, die heeft vooruit gezien, opdat de middenstand zal worden opgenomen in de nieuwe maatschappij. De jonge midden standers moeten de Vestigingswet waar- deeren, die een ordening van het bedrijfs leven ten gevolge zal hebben en dat zal te danken zijn aan het optreden van de kath. middenstandsorganisaties in Neder land. Spr. wees om dit duidelijk te maken nog eens op de heerschende wantoestan den. Iedereen kan zich uitgeven als vak patroon, iedereen kan zonder geld een win kelhuis huren en op crediet goederen koo- pen, zonder dat .er ook maar iets geëischt werd en dan was hij middenstander. Daar om mogen dc eischen van de Vestigings wet niet te hoog worden genoemd. En deze wet zal u helpen door de moeilijkheden heen te komen. Zij zal den middenstand omhoog brengen. Ten slotte besprak dc heer Mol het me dewerken aan de kath. middenstandsbond, omdat allen aan de groote actie tot verbe tering, tot het geven van hulp aan elkander moeten meedoen. Spr. gaf enkele goede wenken, die hij met eenige frappante en humoristische voor vallen illustreerde en wekte ten slotte alle Kath. Jonge Middenstanders op mee te wei-ken aan dc Kath. organisaties, nu nog aan de K. J. M. V., die spr. warm aanbe val ter ontwikkeling der leden. De K. J. M. V. is de toekomst der groote standsor ganisatie. Allen mobiel om de eereplaats die zij ook in het verleden heeft ingeno men, aan den middenstand te hergeven. Nadat de muziek weer eenige verpoo- zing had gebracht, sprak kap. F. Berne- feld, die nog eens herinnerde aan de les sen die ook hij zelf gegeven had. Deze en alle andere lessen moeten opwekken tot dankbaarheid, welke zich moet uiten in het lidmaatschap, nu van K. J. M. V. en later van de Hanze. Begrijp dat ge nog beginnen moet, dat in ieder geval de bekroning nog komen moet. Bewaart uw opvattingen op kath. maatschappelijk gebied en dat kan als ge iets goed weet, Hier is half weten een groot gevaar, zoodat nu de ontwikke ling moet worden voortgezet. Dan zult ge later met vreugde aan dezen tijd terug denken. Hierna deed de directeur der school eenige mededeelingen over den overgang van klasse I naar klasse III. Z-, die daar voor in aanmerking komen, zullen ter aan sluiting eenige aparte lessen moeten vol gen. In zijn slotwoord bracht de voorzitter dank aan den directeur der school, den heer Th. Perquin, voor zijn zorgen voor onder wijs en leerlingen, wat met een hartelijk applaus werd onderstreept. Spr. bracht ook dank aan de leeraren Verwater en Hooft van Huysduynen, aan kap. Bernefeld, den spreker, den heer Jan Mol en den heer Brunt met zijn muziek. Voor de inschrijving van nieuwe leer lingen vroeg spr. allen propagandist te zijn om ten slotte met een gelukwensch en den chr. groet dezen feestelijken avond te be sluiten. Men verzoekt ons ten slotte mede te dee- len. dat aanmeldingen voor het volgende cursusjaar, hetwelk met September aan vangt, nu reeds kunnen plaats hebben bij den secretaris, den heer J. A. Vlasveld, La ge Rijndijk 70, tel. 2293, of bij den direc teur den heer Th. Perquin, Hooge Rijndijk 76, tel. 1353. Mr. P. S. BRIcT ZESTIG JAAR. Mr. P. E. Briët, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, curator van de Leid- sche Universiteit, heeft vandaag onder zeer veel be'langstemiming in intiemen kring zijn GOsten verjaardag gevierd. Mr. Briët is 16 Juni 1879 te Voortbuizen bij Barneveld geboren. Zij>n vader, Ds. W. Briët, was daar predikant 'bij de Ned. Herv. Gemeente. Hij verwisselde deze plaats na eenige jaren met Leiden, zoodat de jonge Briët het Leidsche gymnasium bezocht. In 1897 werd hij ingeschreven als student in de rechten aan de Leidsche Universiteit en op 13 Mei 1902 promoveerde hij op stel lingen tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Kort daarop vestigde 'hij zich als advocaat en procureur te Leiden, waar hij ook thans nog als zoodanig gevestigd is. Gedurende een tiental jaren, tot 1919, was hij iid van den Leidschen Gemeente raad. Va'n 1911 tot 1919 maakte hij deel uit van de Provinciale Staten van Zuid-Hol land. In 1919 trok hij zich eenigen tijd uit het politieke leven tarug. maar in April 19l23, toen hij gekozen werd tot lid der Eerste Kamer, als opvolger van Mr. v. d. Berg, den Delftschen Burgemeester, stond hij er al weer midden in. Weliswaar moest hij in September van datzelfde jaar al weer af treden, maar op 20 Jan. 1925 keerde hij in de Eerste Kamer terug en onafgebroken is hij er tot op den dag van heden lid van gebleven. Mr. Briët is een der curatoren van de Leidsche Universiteit, als hoedanig hij op 8 Oct. 1928 werd benoemd in de vacature- de Gijselaar. Hij is sinds 1907 secretaris van den Voogd- dij raad. Hij werd bij de instelling lid van den Radioraad, maakte deel uit van verschillen de colleges op reclasseeringsgebied, terwijl ook de Ned. Herv. Kerk in verschillende functies van zijn diensten profiteerde. EXAMEN AKTE L.O. Aan de Chr. Kweekschool alhier zijn ge ëxamineerd 6 candidaten. Geslaagd de da mes: J. van As Zierikzee, E. Boon Sassen heim, J. G. le Cointre Voorburg, Th. M. A. v. Haselen Alphen a. d. Rijn en H. v. d. Hoek Leiderdorp. Afgew. 1 candidaat. Aan de bisschoppelijke kweekschool te Den Haag slaagde voor dit examen de heer H. L. Duijm, alhier. E. H. B. O. Van de cursisten, die den curus hebben gevolgd van de dames-afdeeling van de Ned. Ver. E. H. B. O. afdeeling Leiden, do cente dr. G. C. Verbrugge, werd Woens dag en Donderdag j.l. examen afgeuomen, ter verkrijging van het Eenheidsdiploma E H. B. O. door dr. G. C. Verbrugge en dr. J. A. Molhuysen. Geslaagd zijn de dames: J. Noppe, A. Smittenaar, M. Scheffer, A. H. Molijn, J. de Roode, G. van NoortSassen, M. J. ter Wischa, M. C. Kuivenhoven. M. J. van Dalen,e A. van BurinkSteeneveld, N. ArnoldusBey, A. v. d. KaayPieket, A. BijkerkSteneveld. A.B eyPison, E. J. van 't Zelfde, E. J. Smulders. H. Piena. F. H. W. PienaKlinkenberg, C. Th. van der Voort, M. P. W. Favier. AUTOTOCHT „OUDEN VAN DAGEN" A.s. Dinsdag, 20 Juni, des namiddags pre cies één uur. vertrekken vanaf de Burggra- venlaan, H. Rijndijk, alhier, naar „Groe- nendaal" onder Heemstede, de ouden van dagen uit Leiden, zijnde 199 vrouwen en 224 mannen, in auto's, welwillend aange boden door de Leidsche autobeztiters en enkele autobussen, waarvan 2 gratis aan geboden door de „Eltax" alhier. De ouden van dagen boven de 70 jaar, die zich hebben laten inschrijven voor den autotocht, worden verzocht hun kaarten te komen halen op morgen Zaterdagochtend en a.s. Maandagochtend van 10 tot 12 uur, aan het gebouw van den Geneeskundigen Dienst, Mare 13. Van onze Adverteerders BANKETBAKKERIJ CAREL PETERSE. Hoewel in 1934 de banketbakkerszaak der fa. Peterse, Noordeinde 31, reeds gron dig werd verbouwd en gemoderniseerd, bleek nu, na vijf jaar, reeds een nieuwe uitbreiding noodzakelijk. Uitwendig is er van de nieuwe verbou wing al heel weinig bemerkt, maar het in terieur onderging weer een grondige wij ziging. De winkel werd bijna eens zoo groot, waardoor het mogelijk is aan den steeds toenemenden voorraad artikelen, zoowel op banketbakkerij- als op chocola- degebied, een behoorlijke plaats in te rui men, terwijl alles heel overzichtelijk kan worden geëxposeerd. Morgenochtend te 10 uur vindt de her opening plaats van de thans up to date in gerichte zaak, met de verbouwing waarvan de heer Th. L. J. Zitman uitstekend werk heeft verricht. ST. JOSEPHSGEZELLEN. Zondag houden wij in samenwerking met den R.K. Volksbond een districtsdag te Zoeterwoude. Gezellen, deze dag moet slagen, de op komst der leden van de verschillende bij ons district aangesloten vereenigingen moet massaal zijn. Om ons zoo groot mogelijke belangstel ling te verzekeren zijn de kosten zoo laag mogelijk gesteld. Programma's zijn heden avond en morgenavond nog verkrijgbaar a 15 cent aan de St. Josephsgezellen, ook Zondag van 1l'A uur zijn er, vcor zoo ver wij nog programma's voorradig heb ben, deze te verkrijgen. De Leidsche Gezellen-vereeniging ver trekt per fiets precies om half twee, allen komen bijeen aan den achterkant van ons Gezellenhuis. Zij, die niet per fiets gaan, dragen zorg om kwart over twee in Zoeterwoude te zijn. Kap. H. SCHRAMA. DE WERKLOOZENLIJST DAALT TOT 2354. Gisteren stonden 2354 werkzoekenden bij den Gem. Dienst voor Soc. Zaken, afd. Ar beidsbemiddeling ingeschreven, over de verschillende vakken als volgt verdeeld: bouwvakarbeiders 436, fabrieksarbeiders 97, kantoorpersoneel 135, hotel-personeèl 46, houtbewerkers 67, kleermakers 41, kap pers 3, schoenmakers 11, landarbeiders 71, metaal bewerkers 308, sigarenmakers 15, technici, opzichters 15, textielarbeiders 188, transportarbeiders 80, typografen 54, voe dingsmiddelenarbeiders 167, vrouwen 110. Totaal 2354. Op 16 Juni 1938 waren 3874, op 12 Juni 1937 3937 werkzoekenden ingeschreven. Ned. R.K. Metaalbewerkersbond Afd. Leiden. Zendag 18 Juni om half 8 uur zal in (1e kerk van Maria Hemelvaart en St. Jozef aan den Heerensingel een H. Mis worden opgedragen, voor de zielerust van den overleden bondssecretaris, den heer F. van Welie. Wij vertrouwen, dat vele leden aanwezig zullen zijn en dat zij ook tot intentie van den overledene ter H. Tafel zullen nade ren. Het Bestuur. Concert in „Dé Leidsche Hout". Behalve de twee concerten voor de Ge meente heeft het bestuur van de Stichting „De Leidsche Hout" den Bond van Leid sche Harmonie- en Fanfare Vereenigingen opgedragen nog een aantal concerten te verzorgen. Het eerste concert zal gegeven worden in de tent in den Leidschen Hout op Zon dag 18 Juni a.s. 's avonds half acht en zal verzorgd worden door het Leidsch Harmo nie Gezelschap „De Post", directeur de heer M. Bolderdijk. Het programma luidt: 1. Lustrum Marsch, M. Bolderdijk; 2. Si j'étais Roi, ouverture, A. Adam; 3. Waria, introduction Polonaise, F. Andrieu; 4. Erl- könig, fantaisie, Joh. Boer. Pauze. 5. Stars and Stripes for ever. Sousa; 6. Grand Fi naal d'Arielle, Joh. S. Bach; 7. A Toi, wals, E. Waldteufel; 8. La Flüte Enschantée, Mozart; 9. Afscheid van het Vierde, God fried Mann. Het publiek wordt verzocht gedurende de uitvoering niet te loopen. Laat men dit streven van de Stichting op prijs stellen en in grooten getale deze concerten bezoeken. Bij onverhoopt slecht weer zal het even tueel „niet doorgaan" van het concert vroegtijdig bekend gemaakt 'worden door middel van de bekende borden. Handelsregister K. v. K. 6697. Handelsbureau A. de Jong (F.) Lei den, Turfmarkt 5. Hoofdz.: Amsterdam, Mauritskade 12. Grossierderij in autom. on derdeden. N. Beh. fil.: J. G. Peet, Leiden. 7301. „Runo" Chemische Producten. Lei den. Ha ag weg 178a. Groot- en kleinhandel in chom. producten. Door uittreding van den vennoot A. Dittmer is de vennootschap onder firma met ingang van 16 Juni 1939 ontbonden. Het bedrijf zal worden voortgezet door den overblijvenden vennoot H. Chr. van Kol, als eenig eigenaar, onder den ouden naam, waartoe de uitgetreden vennoot toe stemming heeft verleend. Bij het te 's-Gravenhage gehouden exa men der H. C. V. zyn geslaagd voor Costu- mière de dames R. v. d. Baan, J. v. Ben ten en M. Meijer. Voor Coupeuse mej. Fr. v. Hest, leerlingen van mej. A. J. Leget, gedipl. leerares Na en H.C.V. Gemeentel. Aankondigingen Burgemeester en Wethouders van Lei den, gezien de circulaire van den Staats raad, Gouverneur van Zuid-Holland, van den 21en Augustus 1831 (Provinciaal blad No. 110), brengen ter algemeene kennis, dat ter voldoening aan het Koninklijk Besluit van den lsten dier maand, No. 72, de dankdag of Godsdienstige viering der overwinning van Waterloo ditmaal op Zondag den' 18en dezer maand zal worden gehouden. Leiden, 15 Juni 1939. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. COLLECTE VOOR HET FONDS TOT AANMOEDIGING EN ONDERSTEUNING VAN DEN GEWAPENDEN DIENST IN DE NEDERLANDEN. Burgemeester en Wethouders van Lei den, gelet op de circulaire van den Com missaris der Koningin in deze provincie d.d. 10 Maart 1939, brengen ter algemeene kennis, dat op 19, 20, 21 en 22 Juni 1939 e.k. door de Districts-Commissie tot aan moediging en ondersteuning van den Ge- wapenden Dienst in de Nederlanden langs de huizen de gewone jaarlijksche collecte, ingesteld bij Z. M. dispositie van 16 No vember 1820, No. 81, zal worden gehou den. Bevelen deze collecte, die strekt tot in standhouding van het fonds tot onder steuning van personen, die in den strijd voor het vaderland verminkt of invalide zijn geworden, dringend in de liefdadig heid der ingezetenen aan. Leiden, 15 Juni 1939. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. LEIDEN. Vrijdag, R.K. Bond van Overheidsperso neel „St. Paulus", ledenvergade ring Bondsgebouw, half negen. Vrijdag, Ledenvergadering „St. Raphael", Bondsgebouw, 8 uur. Dinsdag. Consultatie-bureau A.V.O. (Ver. Arbeid voor Onvolwaardigen) Le vendaal 1 (Arbeidsbeurs), 78 uurnam. Dinsdag: „Katholiek Leiden", jaarverga dering, „Turk" te 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 10 tot en met Vrijdag 16 Juni a.s. waargenomen door de apotheken tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 1060 en D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 807. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. Examen krankzinnigenverpleging. Voor het examen ter verkrijging van di ploma B (krankzinnigenverpleging), afge nomen op 14 en 15 Juni in de inrichtingen Endegeest c.a., in tegenwoordigheid van 3 Regeeringsdeskundigen, zijn geslaagd de zusters: S. P. Baljeu, M. J. C. de Bas, E. Bleuzé, M. C. Burghoorn, C. J. de Cocq, H. Dekkers, C. M. van Driel, G. Eikelenboom, E. van Geest, M. W. Groenendijk, M. J. M. de Haan, J. de Jong, S. Kruizinga, J. van Pienbroek, R. Posthumus, M. J. A. Riet veld, C. van Rijn, M. Taal, M. S. Tabak, C. F. Toledo, A. J. van Wijk. Afgewezen werden 2 candidaten. Gisteravond heeft in de Kooikapel door het bestuur der vereeniging Wijk VIII der Ned. Herv. Gemeente een gedachtenis avond plaats gehad1 van wijlen Ds. J. W. Groot Enzerink. Gesproken werd door ds. A. D. de Meeter uit Watergraafsmeer, die de verdiensten van den overledene schetste bij de totstand koming dezer kapel, terwijl de heer Joh. de Groot als voorzitter der Wyfcvereeni- ging den overledene herdacht. Het bestuur der vereeniging heeft ge meend voor het nageslacht een blijvende herinnering aan den stichter in de Kooi- kapel aan te brengen, bestaande uit een groote bronzen plaquette met de beeltenis van ds. Groot Enzerink. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer van de 3 Oct. Ver., waarin dames en heeren worden opgeroepen voor deelname aan den optocht. De heer L. A. Mennes, directeur van den Gem. Markt- en Havendienst is her kozen tot lid van het bestuur der Vereeni ging van hoofdambtenaren bij het Markt wezen. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering het K.B. van 16 Augustus 1918 Stbl. No. 521, regelende het toezicht op de in Nederland vertoevende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling nachtver blijf verschaft binnen 24 uux verplicht is daarvan kennis te geven am het hoofd van de politie in de gemeente in casu de Commissaris van Politie (bureau Vreem delingendienst Zonneveldstcaat alhier, ge opend van 9—12 uur, van 24 uur, en van 7—9 uur). Door aangifte aan het bureau van de bevolking en den Raad van Arbeid ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld mei: hechte nis van ten hoogste een maand of geld-' boete van ten hoogste f 500.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2