RIJNSTREEK BIOSCOPEN TE LEIDEN VRIJDAG 16 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANi DERDE BLAD - PAG. 10 ALPHEN AAN DEN RIJN HET AFSCHEID VAN VOORZITTER RUIJSSENAARS Warme huldiging door bestuur en leden In verband met het bedanken van den heer A. F. Ruijssenaars als voorzitter van de afdeeling Alphen van den Volksbond was gisterenavond in de groote zaal van de Sint Josephgezellen een bijeenkomst be legd, welke door deze standsorganisatie voor het laatst zou worden gepresideerd. Weliswaar had de opkomst wat grooter kunnen zijn, maar wellicht heeft het mooie weer velen weerhouden om zich tusschcn vier muren in een zwoele ver gaderingsfeer te begeven. De trouwe figu ren, welke men immer op de vergaderin gen van de organisation kan aantreffen, maakten daarom ook nu toch geen uitzon dering en gaven door hun aanwezigheid bij het afscheid van hun voorzitter, blijk van waardeering voor diens leiding. Mede was aanwezig de geestelijk adviseur, kape laan C. M. Klaver. Na opening en notulen-lezing door den heer P. J. Schipper, ried de voorz., met be trekking tot een een ingekomen schrijven van het Departement van Defensie, hande lende over de kostwinnersvergoeding van dienstplichtigen allen, die eenige moeilijkheid mochten ondervinden bij of met de uitbetaling aan, zich oogenblikke- lijk te wenden tot het bestuur van de standsorganisatie, welk met de uitbetaling belast is. Op het verzoek van het plaatselijk caril lon comité om een bijdrage uit de ver- eenigingskas voor het ontbrekende bedrag ad 200.voor een geschenk van de bur gerij aan het gemeentebestuur voor het nieuwe raadhuis, in den vorm van een carillon, werd afwijzend beschikt. Besproken werd vervolgens het te be handelen stof op de Sociale Studiedagen op 19 tot en met 22 Augustus a.s. te Voor hout. Een douceurtje, zij het dan ook met een herinnering aan een pijnlijke voorgeschie denis en met een wrange nasmaak, kwam thans ter tafel bij de behandeling van de ingekomen slotuitdeelingslijst van den curator in het faillissement van de voor malige L.T. Bank, bij welke catastrophe de afdeeling Alphen van den Volksbond des tijds een „zoet" sommetje aan haar beheer heeft dntnomen gezien. Dit douceurtje be draagt nu, na geduldig wachten over een tiental jaren een bedrag van 29.het welk alsnog met vreugde door bestuur en leden werd begroet.Onder auspiciën van den Volksbond. In het kort releveerde de voorzitter de oprichting van een plaatselijk comité van actie „Naar de Nieuwe Gemeenschap" Het verslag van den Centrale Raadsverga dering, waarheen de heer J. J. v. Capel was afgeva&rdigd werd met instemming van de leden, om te voorkomen, dat de vergadering al te lang zou duuren, ver daagd tot de eerstvolgende bijeenkomst. Hierna verzocht de heer J. J. v. Capel, tweede voorzitter, 't woord om namens be stuur en leden in warme, sympathieke woorden te schilderen de groote onver moeide werkzaamheid van den scheiden den voorzitter, den heer Ruijssenaars. In het bestuur was het reeds lang bekend, dat de voorz. zich, aldus spr. door de steeds zich opstapelende werkzaamheden, zoowel op het terrein van de arbeiders beweging, met name den Volksbond, als op het politiek terrein met betrekking tot het raadslidmaatschap, steeds meer ge drongen zag een keuze te stellen tusschen tusschen beide. Daar het belang der arbei ders aldus spr. in den raad door U als afgevaardigde het beste gediend wordt, is de keuze aldus uitgevallen, na onder linge bespreking. Het was voor het laatst geweest vanavond, zoo vervolgde spr., dat de voorzittershamer door uw handen werd gehanteerd. Gij gaat U nu geheel wijden aan de nieuwe taak die op uw schouders is gelegd als voorzitter van de Kath. Raadsfractie. Het moge jammer zijn voor de afdeeling, maar dit besluit moeten wy eerbiedigen. Wij weten, dat U zich als voorzitter, ruim elf jaren geheel hebt ge geven aan uw taak. Niets was voor u te veel en men kon altijd op uw aanwezig heid worden gerekend. Een eervolle taak hebt gij achter dan rug en niemand beter dan de medebestuurders kunnen daarover met nauwkeurige benadering oordeelen Spr. noemde dan de financieele gesteld heid van de afdeeling bij de komst den heer Ruijssenaars. toen zij pas de groote débacle had meegemaakt van den L.T. Bank en thans bij zijn heengaan, nu zij dien tegenslag bijna geheel te boven is gekomen, dank zij zijn voorzichtige lei ding. Ook noemde de heer Capel de door voering van het wederzijdsche lidmaat schap van vak. en standsorganisatie, het geen lang geen gemakkelijke taak bleek, maar door de tactische werkwijze kan nu toch worden gezegd, om ook die zaak in orde is gekomen. Gereleveerd werd hoe de scheidende voorzitter in zeer vele geval len de schakel vormde tusschen hen die moeilijkheden hadden op rechtskundig ge bied, tusschen het R.K. Rechtskundig Ad viesbureau en die personen, waarbij dan prachtige resultaten werden bereikt. Zit ting had U ook in de door de steunrege ling voor werkloozen voorgeschreven ad viescommissie, die B. en W. als uitvoerders terzijde staan. Zoo ingewerkt in de steun beweging, sprak het ook haast vanzelf dat ook de z.g. B-steun (extra hulp aan werk loozen) bij u in goede handen was. Spr. /egde den her Ruijssenaars voor al dit werk in die organen, speciaal namens de werkloozen, hartelijk dank. Na nog ge memoreerd te hebben de prettige samen werking in bestuurs-, commissie- en leden vergaderingen en na voor dit al zijn wel- gemeenden dank tc hebben betuigd, stelde de heer J. J. v. Capel den scheidenden voorziü.er namens den Volksbond, als stoffelijk bewijs van erkentelijkheid, in het bezit van een prachtig schrijfbureau, mot den wensch, dat het voor hem een dienst baar bezit moge worden, waaraan hij nog menig uurtje, ook in het belang van de arbeiders, moge werken. Het is onnoodig te melden, dat hierna een langdurig en warm applaus de volle instemming van de leden tot uiting bracht De geestelijk adviseur hierna het woord verkrijgend, zeide slechts zwaar te kun nen onderstreepen. hetgeen door den heer Capel was gezegd. Het is voorts voor allen wel zeer duidelijk dat de heer Ruijssenaars aldus spr. in zijn elf jarige functie als voorzitter van den Volksbond, speciaal voor de arbeiders heel veel werk heeft verricht, ja in vele gevallen zelfs meer, dan anderen, buitenstaanders, het ver moeden kunnen. Het is niet altijd zoo, dat men aan den weg timmert. Niet altijd komt aan het licht aan de oppervlakte, wat in individueele gevallen gedaan en bereikt is onderzocht, besproken en be werkt moest worden. Als wij weten wat hij heeft vervuld, doet ons dit inzien, dat we dankbaar moeten zijn in de eerste plaats jegens Gods, die in dezen man een zoo krachtigen voorzitter heeft gegeven en in de tweede plaats jegens den persoon zelf. Niet altijd is het gemakkelijk leiding te geven. De heer R. heeft de zaken altijd goed begrepen, de kern van de kwesties immer weten te vatten en een juiste op lossing weten te geven. Ook moeten we in zien, dat hij als voorzitter, door zijn vele relaties daarbuiten, den Volksbond zoo gunstig kon vertegenwoordigen. Als advi seur dankte spr. hem voor alle diensten en op elk terrein en sprak de hoop uit, dat hij als lid van de raadsfractie ook in het algemeen belang ook die gave bezit de scheidende voorzitter, dat hij nooit een zijdig was en voor de arbeidersbewe ging nog veel mag bereiken ten goede. Hierna dankte de gehuldigde voorzitter voor de vele mooie woorden van lof en bracht die voor een groot deel terug op het geheele bestuur, in samenwerking met hetwelk het tot stand gebracht is bereikt. Spr. formuleert nog even nader de reden van zijn heengaan, welke uitsluitend deze is om de belangen van de katholieke raads fractie op wat ruimer schaal te kunnen dienen en dus niet om redenen van „ernstige meeningsverschillen" enz., zoo als het hem tot zyn spijt ter oore was ge komen. De werkzaamheden hoopten zich steeds op en maakten het mij, aldus de heer Ruijssenaars, onmogelijk om alle stukken en bescheiden behoorlijk aan een degelijke studie te onderwerpen. Dan lijdt het eene belang door het andere en dat mag niet. Spr. bracht de lofspraak in verband met het financieel beheer van de afdeeling terug op den penningmeester den „eeuwigen" penningmeester, zooals hij ge noemd - wordt den heer A. Kerkvliet. Door zijn zorgen kon deze stand worden bereikt. Ook in alle andere lofprijzingen liet hij de overige bestuursleden deelen, en dankte ten slotte hartelijk voor het mooie en practische huldeblijk. Spr. be loofde te zullen trachten nog veel voor de arbeidersbeweging in het bijzonder en voor de katholieke zaak in het algemeen te zullen doen en zal als lid van den Volks bond de gezonde critiek op de vergaderin gen niet sparen, tot verderen opbouw en bloei der afdeeling. Bijzondere dank bracht spreker voorts aan den adviseur wenschte het zieke bestuurslid den heer P. L. Wols een spoedig herstel toe. Hulp in Nood bracht 1.12 op. DE VERKIEZINGS UITSLAG Een teleurstelling De uitslag van de verkiezingen van leden voor den Gemeenteraad bracht hier Woensdag vreugde in het kamp van de Christelijk Historische Unie, waar 1 zetel werd gewonnen, alhoewel niet verwacht, en anderzijds teleurstelling in de R.K. Staatspartij. Hier was bijna met zeker heid gerekend op de vierde zetel, hetgeen, berekend aan de hand van het aantal uit gebrachte stemmen de de Prov. Staten verkiezing wel eenigermate gegrond was, toen er op de R.K. lijst een weliswaar on verwacht groot aantal stemmen werd uit gebracht met ruim 1700. Nu echter bleef het aantal uitgebrachte stemmen daar ver beneden en bedroeg slechts 1631. Dit groot? verschil moet gezocht worden voor een groot deel in het werkelijk abnormaal groot aantal zieken. Volgens een voorloopi- ge berekening de officieele verdeeling der zetels door het hoofdstembureau vond heden Vrijdagmorgen ten raadhuize plaats kwam de katholieke lijst ongeveer 42 stemmen tekort voor de vierde zetel, ke nu, ten koste van de Staatkundig ge reformeerden, die zooals bekend den kies deeler (ongeveer 509) niet hebben kun nen halen aan de Christ. Hist, kiezers Al moge de uitslag voor de katholieken niet zyn geheel in overeenstemming met de gestelde verwachtingen, toch past een woord van lof en dank aan de vele yverige Propagandisten van „Sint Paulus" aan wier activiteit dit resultaat toch niet te wijten is. Er is de laatste weken veel werk verzet en een fatsoenlijk kwantum pro| pagandamateriaal gedistribueerd, hetgeen trouwens ook van andere zijden viel te nemen. Het valt daarom dan ook niet te verwonderen, dat op den avond van de verkiezing, hier en daar groote belangstel ling bestond voor de publicatie van de uit slagen. BODEGRAVEN Personalia. Onze vroegere plaatsge noot, de heer A. H. Doornik, thans adspi- rant-controleur bij het Binnenlandsbestuur te Rantau Prapat op Sumatra, is benoemd tot controleur, speciaal belast met de recht spraak te Pematang-Siantar. Geboren: Johannes Hubertus, z. v. J. Th. Koot en A. M. van der Maat Klaas Cornelis Leendert, z. v. C. L. Bekker en T. Zwijneniburg Cornelis, z. v. C. Beije- man en G. van Welzenis. Ondertrouw d:W. van Wensveen, 26 j. en E. F. Pot. 24 j. G e h u w d: D. L. Schakel, 24 j. en M. M. Koutstaal 23 j. C. van Maanen, 26 j. en A. Zaal, 25 j. Overleden: H. Lammers, oud 75 j. G e v e s t i g d: H. M. van Velsen, Èm- makade 73, van Koudekerk a/d Rijn H, C. M. van Schaik, Wilhelminastraat 8, van Amsterdam Wed. J. W. IJdo-Hoogen- doorn en gezin, Burg. Ie Coultrestr. 23, van Oudorp J. An genen t, Wilhelminastr. 65, van Nieuwkoop E. Mostert, Weypoort 35. van Monster H. Wagensveld, Weyland 16, van Barwoutswaarder. Vertrokken: T. Blonk naar Zwam- merdam A 46 A. M. Smits naar Heem stede, J. Wagenaarlaan 24 A. C. Zwijnen- burg naar Reeuwijk, Weth. Venteweg 118 J. W. Flux en gezin naar Schiedam, Rot- terd. dijk 256a J. Graafland naar Voor burg. Weverslaan 37. DE MEIJE Oranje-comité opgericht. Onder zeer groote belangstelling is gisteravond in hotel De Zon, gelegen onder de watertoren, een Oranje-comité opgericht. De heeren Fr. Bekker, H. Haring, C. Verburg, Joh. A. Ver- nooij, J. Voorsluijs en Fr. van Zoest, had den in het voorloopig comité zitting geno men. Allereerst werd beslist, of er een ver- eeniging of een comité zou opgericht wor den. Na enkele discussies, die op gemoe delijke wijze gevoerd werden, werd be sloten een comité te vormen, die zièh met de leiding van een te houden feest zal be lasten. Na stemming werden dezelfde heeren als 'boven genoemd gekozen, doch de plaats van den heer Bekker, die als zoodanig niet in een comité wil zitting nemen, werd de heer T. Vollering gekozen, die de benoeming aannam. Met het zingen van het Wilhelmus werd deze vergadering te half elf gesloten. KOUDEKERK Geboren: Willem Hendrik z. van Abraham van der Voorst en Johanna Ja- coba van der Hoorn. LANGERAAR Personalia. Onze plaatsgenoote Mej. M. A. Th. M. Robertz slaagde gisteren aan de R. K. Kweekschool „De Voorzienigheid" te Amsterdam voor het onderwijzeres exa men. LEIMUIDEN Oranjefeesten, r— De Oranjefeesten zullen in deze gemeente gehouden worden op 23 en 24 Augustus a.s. NIEUWVEEN BEVVUSTELOOZE MOTORRIJDER. Tegen afscheiding gebotst. Gisterennacht omstreeks 12 uur, kwam een motorrijder met duo-passagier op den Bioklandscheweg, uit de richting Uithoorn. De bestuurder, die onder den invloed erkeerde, van sterken drank, reed tegen een langs den weg staande afzetting van prikkeldraad, met het gevolg dat de berij der tegen den grond sloeg en bewusteloos bleef liggen. De duo-passagier kwam met den schrik vrij. De berijder kwam al heel spoedig by kennis, klauterde weer op zijn karretje om de gestoorde rit wederom te vervolgen. Nic. Boys. Tegen Zondag 25 Juni a.sa heeft Nic. Boys een reis georganiseerd per touringcar naar Hilligersberg. Er zal al daar een bezoek gebracht worden aan de Sportvereeniging „De Pionniers" waarvan onze oud-Pastoor C. M. Mol adviseur is. Kaarten voor deze ongetwijfeld mooie reis zijn vanaf Zondag 18 Juni verkrijgbaar bij den heer L. van Vliet. Vroegtijdig op geven is gewenscht. De prijs is 1.- ïctour. Ondertrouwd: G. A. van Leeuwen 31 jaar en C. J. M. Balvert 26 jaar. Gevestigd: B. E. M. Kruis van Den Haag J. Zwaan van Den Haag C. J. de Jong van Alkmaar M. W. Blommesteijn van Leimuiden A. Pusiet van Middel burg. Vertrokken: J. Zand naar Den Haag J. Vogelaar naar Den Haag. NIEUWKOOP Landhuis. Het Gemeentebestuur ver leende vergunning aan den heer P. Stam om het huis, eerder bewoond door P. Ver looy en dat reeds dateert uit de Middel eeuwen, geheel te restaureeren en om te bouwen tot een landhuis, zulks voor reke ning van den heer H. J. M. Vrijmoed te Rotterdam. Nieuwbouw. Aan E. J. Pouw, tuinder alhier, is vergunning verleend om in de plaats van zyn bestaande woning een ge heel nieuwe woning op te trekken. GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP Gisterenavond kwam de Raad van Lei- derdorj in vergadering bijeen. Na de ope ning van den voorzitter, burgemeester K. Brug, werden de notulen van de vorige vergadering na een kleine toevoeging vast- Ingekomen stukken. Hierbij was o.a. de beslissing van Ged. Staten op het beroep ingesteld tot niet-onbewoonbaarverklaring van de woning Jaagpad 25, waarbij deze beroepen gegrond zijn verklaard en de woning alsnog onbewoonbaar te verklaren. En verschillende missives van Ged. Staten. Deze stukken werden alle voor kennis geving aangenomen. Tevens was er een schrijven de Ver. Effatha, christelijk Instituut voor doof stomme kinderen, inzake de vervoerkosten. Er werd besloten de subsidie voor deze vereeniging te verhoogen van 100.op 150.—. Hierna werd na voorlezing het regle ment op den rechtstoestand van den ge meente-ontvanger vastgesteld. Naast de ambtenaren-reglementen moeten ook wor den vastgesteld bepalingen w.o. in dienst neming op arbeidsovereenkomst naar bur gerlijk recht kan geschieden. Ook dit ar- beidsovereenkomstenbeslult werd vastge steld. Het voorstel van B. en W. een kasgeld- leening aan te gaan bij den Kassier Bult man uit Heemstede groot 50.000. werd aangenomen. Vervolgens kwam het voorstel tot onbe- woonbaarverklaring van drie woningen aan de orde. De Inspecteur van de Volks gezondheid heeft adviezen uitgebracht over de woningen Jaagpad 60 en 61 en Hoofdstraat 170. Deze woningen zijn niet meer te herstellen. B. en W., stelden voor deze woningen onbewoonbaar te verklaren. Voorzitter voegde hieraan toe reeds een be spreking te hebben gehad met den In- speccteur om twee huisjes te laten bouwen in de z.g. Blauwe buurt. B. en W. zullen in de toekomst met voorstellen hierom trent komen. Op de vraag van den heer v. d. Wal of het onderzoek door B. en W. is aangevraagd, antwoordde de voorzitter be vestigend. Tevens wees de heer v. d. Wal er op dat er nog slechtere woningen wa ren. De heer Snel (A.R.) verklaarde zich tegen onbewoonbaarverklaring. De heer de Rijnsburger (C.H.) was er voor mits er andere woningen voor in de plaats zouden komen. Waarop de voorzitter antwoordde dat uit deze negatieve daad een positieve daad moet volgen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met de heer Snel tegen. Daarna werd overgegaan tot het ver huren van enkele perceeltjes grond. Het volgende agendapunt ging over het voeren van een rechtsgeding. Het vorige jaar is door een auto van de Fa. Hertz berger uit Rotterdam, een lantaarn aan gereden, hierbij werd een schade veroor zaakt van 61.19. De verzekeringsmaat schappij weigert dit te betalen. Men be sloot op voorstel van B. en W. dit bedrag langs gerechtelijke weg in te vorderen. De algemeene politieverordening werd gewijzigd door en ruimere omschrijving vast te stelen omtrent het begrip „wegen". Hiermede zal ook verstaan de bermen en zijkanten van de wegen. Ook de voor schriften inzake zwemmen binnen een af stand van 200 M. van de openbare wegen zullen vollediger toegepast worden. Aan het Wit-Gele Kruis werd subsidie verleend: 7.70. Over de herziening van het uitbreidingsplan werd besloten dit wegens onvoldoende voorbereiding te ver werpen. Er waren enkele bezwaren inge komen. Ook deze kunnen dan afgewezen worden. Er werd voorgesteld een nieuw plan tot wijziging in voorbereiding te ne men en dit aan de adressanten mede te deelen. Ook dit werd aangenomen. Hierna werden nog een reclame straatbe lasting behandeld en enkele begrootings- wijzigingen vastgesteld. In de rondvrag zeide de heer de Haas (A.R.), dat er klachten waren over het vuilnisophalen. De voorzitter zeide toe zoo veel mogelijk de aandacht aan deze klach ten te wijden. De heer Snel wees nog op 'n stukje sloot op de Hoogmadesche weg, waar nog al eens vuil gedeponeerd wordt. Ook hierop antwoordde de voorzitter, dat er opgelet zal worden. Hierna trok de Raad zicch in geheime vergadering terug. NOORDEN KAPPER SCHEERT ZICHZELF. Twee vingertoppen afgesneden. De kapper J. van C., bezig zijnde een scheermes op het platte van zijn linker hand aan te zetten, had daarbij het onge luk twee vingertoppen finaal af te snijden. Geboren: Anna Maria, d. van H. Pie- terss en A. Th. van der Zwet Antonia Maria Theresia, d. van L. Vergeer en S. van der Salm. Ondertrouwd: A. Breedjjk 2U j., won. te Alphen a. d. Rijn en A. Koole 22 j. Getrouwd: B. C. O. Meijer 25 j., won. te Amsterdam en P. Kestine 24 j. RIJNZATERWOUDE Gemeenteraad. De Raad der gemeen te Rijnsaterwoude zal op Woensdag 21 Juni des namiddags te 8 uur (n.t.) in openbare vergadering bijeenkomen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Onderzoek geloofsbrieven der nieuw-benoemde leden van den Raad. 4. Wijziging begrooting 1938. 5. Wijziging begrooting dienst 1939. En hetgeen verder der tafel zal worden gebracht. TER AAR Geboorten: Cornells z. vap C. van der haven en M. Kalshoven. Dieudonné Johan z. van R. M. van der Meer en I. P. J. WillemS. Cornelis Johannes Antho- nius z. van C. Borst en A. A. Mank. Adrianus Jacobus Theodorus z. van W. v. d. Hoorn en P. de Jong. Johannes Gerar- dus z: van J. N. C. Mank en C. G. Otto. Overleden: Lobberig van Altena, 34 jaar, echtgenoote van C. Snijders. Getrouwd: P. Kapteijn 25 j. en C. Heemskerk 19 j. J. L. Bosman 28 j. en J. C. van der Laan 23 j. P. F. Ambagts- heer 22 j. en A. M. Turk 21 j. Vertrokken: M. Kraan, naar Rijnza- terwoude. G. J. Jonker en gezin, naar Waddinxveen. J. J. Vuijk, naar Aals meer. A. den Hartog, naar Nieuwveen. J. M. Dobbe, naar Haarlem. C. A. J. Akerboom, naar Utrecht. B. Stougie. naar Alphen aan den Rijn. J. van der Haven, naar Haarlemmermeer. J. M. C. Lebesquè, naar Utrecht. J. P. Bosland, naar Alphen aan den Rijn. P. Klein, naar Leiden. J. van Laar, naar Nieuwkoop. A. Bek en gezin, naar Alphen aan den Rijn. C. Heemskerk, naar Den Haag. J. LubertseSchellingerhout en gezin, naar Zevenhoven. J. van Tol, naar Leimui den. H. van Rossenberg, naar Leiden. Ingekomen: T. Katsburg, van Alke made. W. Schellingerhout, van Zeven hoven. C. A. van Zwieten van Den Haag. C. A. Bontje van Den Haag. A. P. Kroft van Wateringen. ZOETERWOUDE Encycliek-herdenking op Zondag a.s. De Katholieken van Zuidbuurt en Dorp worden verzocht Zondag de vlag uit te steken. Medegedeeld kan worden, dat de kaarten- verkoop zéér vlot ga?t. Wegens technische moeilijkheden met de luidsprekers-installatie is het meeting-ter rein verplaatst naar het naastgelegen „oude" sportterrein. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Mannen met vleugels (Fred Mac Murray, Ray Milland). Doctor Rhythm (Ma ry Carlisle, Bing Crosby). Aviatiek Muzikale comedie lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd Luxor: Gevangene der vrij heid. (Barton Mac Lane, Ohenda Far- rell). Om 30.000 dollar. (Kathe von Nagy, Georges Regaud). Dramatisch Humor lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur. Matinée iederen dag 2 uur, behalve Vrij dag. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: Tarzan's gevaarlijk ste avonturen (Her man Brix). De stroopers van Alaska. (Jac Holt). Wildernis- avonturen Wildernis- avonturen Iederen avond 8 uur. Zondag van 47 uur. Zaterdag en Woens dag half drie matinée Toelaatbaar v. volwassenen Lido: Onderzee-patrouille. Richard Greene, Nancy Kelly). Twee onmisbare vrouwen. (Loretta Young, Warner Bax ter). Avonturen op zee Dramatisch Iederen avond 8.15 u. Zondag van 27 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd volwassenen Rex: De terugkeer van den rooden Pimpernel (Barry Barnes. So phie Stewart). Mr. Moto's laatste kans. (Peter Lorre). Romantische avonturen Dect.-film Iederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur. lederen dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10