BINNENLAND SPORT MARKTBERICHTEN WOENSDAG 14 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 PRINS BERNHARD IN DE CINEAC En ziet de door hemzelf opgenomen film van Prinses Beatrix Na het bijwonen van de zitting van den Raad van State heeft Z.K.H. Prins Bern- hard gisteren een bezoek gebracht aan de Cineac op het Buitenhof, waar hij de film heeft aanschouwd, welke hy zelf van Prinses Beatrix heeft opgenomen. De Prins was vergezeld van zijn secretaris, jhr. mr. C. Dedel en zijn adjudant kapitein J. K. H. de Roo van Alderwerelt. De hooge bezoekers werden verwelkomd door directie van de Cineac, de heeren A. Gelder en J. C. C. baron van Till, die den Prins en zijn gevolg allereerst de Cabine lieten zien en de daarin aangebrachte technische snufjes, welke het mogelijk maken een smalfilm op het groote doek te vertoonen. De Prins, als deskundig ama teur, toonde hiervoor zeer groote belang stelling. De directie van de Cineac bood den Prins daarna een boek aan, waarin allerlei herinneringen aan het vertoonen van deze film zijn aangebracht, zooals persverslagen, foto's enzelfs een be wijs van de filmkeuringscommissie, dat de film van prinses Beatrix voor alle leef tijden was goedgekeurd. Ten slotte heeft de Prins zelf de film aanschouwd, hetgeen voor hem ook al daarom een attractie was, omdat hij ver schillende gedeelten, welke hij heeft opge nomen, zelf nog niet geprojecteerd heeft gezien. Er was voor den Prins dus een ge heel nieuw gedeelte bij. Geen wonder dus, dat hij, evenals de vele bezoekers van de Cineac, ook harsrlijk meelachte bij het vertoonen van de film. Het bezoek van Prins Bernhard aan de Cineac was al spoedig bekend geworden, zoodat, toen om kwart over vier het ge zelschap de Cineac verliet, een groote menschenmenigte op het Buitenhof ver zameld was, die den Prins hartelijk toe juichte. HET VLUCHTELINGENKAMP Antwoord-memorie aan Eerste Kamer Blijkens de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer inzake het ontwerp van wet tot wijziging en verhooging van het vijfde hoofdstuk der Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1939 (vluchtelingenkamp) spreekt de minister van Binnenlandsche Zaken zijn teleurstelling er over uit, dat hem bij de behandeling van het vluchte lingenvraagstuk een bureaucratische geest wordt verweten. Diep begaan met het lot van deze uit hun land verjaagde volkomen ontwrichte slachtoffers, heeft hij zich van den eersten aanvang af op het standpunt gesteld, dat dit vraagstuk uit een zoo soe pel en humaun mogelijk standpunt moest worden benaderd. Overtuigd, dat de verschillende particu liere comité's, zich zich het vluchtelingen werk hadden aangetrokken, recht hadden, in de van regeeringswege te nemen maat regelen te worden gekend, heeft hij een centrale commissie ingesteld onder zijn voorzitterschap. De minister kan verklaren, dat de com missie in groote harmonie heeft samenge werkt en, wat de hoofdzaken betreft, steeds een eenstemmig oordeel heeft vast gesteld. De minister kan tot zijn voldoening me- dedeelen, dat het Joodsche vluchtelingen comité verklaard heeft. zich. behoudens het uitspreken van enkele desiderata op ondergeschikte punten, met den gedachten opzet van het centrale kamp ten volle te kunnen vereenigen. Het valt, behoudens ten aanzien van de categorieën ouden van daeen en uitgespro ken invaliden, niet a priori te zeggen, wie wel en wie geen mogelijkheid tot emigra tie zal hebben. Doch het staat vast, dat, hoe de kansen zich ook zullen ontwikke len, zij zooveel mogelijk moeten worden benut. De opneming va nde daarvoor in aanmer king komende categorieën jon«»e kinde ren en ouden van dagen heeft de minis ter met VrarM ter hand eenoropn. Echter blijkt het zelfs bij beoerking tot deze cate gorieën uiterst moeiliik, een voldoend aan tal pezinnen, die waarborg geven voor een goer10, meer duurzame verzorging, bereid te vinden. De minister is overtuigd, dat. gelet op de gebrekkige inrichting van het tehuis, dat te Hellevoetsluis bij gebrek aan beter moest worden betrokken, de aldaar onder gebrachte vluchtelingen door hun over- bren<*m<* naar het centrale kamp er aan merkelijk on vooruit zullen gaan. In ver band met defor,siobelaneen zou Hellevoet- sluis voor inrichting van een meer duur zaam verblijf oj'evieens hoogst ongeschikt zijn. De minister stelt zich voor, voor het kamp in te stellen een commissie van toe zicht en bijstand, samengesteld uit voor aanstaande perconen op het gebied van het vluchtelingenwerk, in hoofdzaak door de comité's zelf aan te wijzen. De taak van deze commissie ligt in haar naam besloten. De minister meent, dat langs dezen weg aan het particulier initiatief voldoende in vloed wordt gegeven, om de vrees, dat de particuliere offervaardigheid door de op richting van een centraal kamp sterk zal vrminderen, ongegrond te doen zijn. Men verpete trouwens niet, dat de thans in ge bruik zijnde tehuizen evenzeer onder lei ding en toezicht der regeerine staan. For meel verandert de situatie derhalve niet. Het joodsche comité is alsnog volle dig bereid financieel al de zorgen op zich te nemen, voor zoover het die kan dragen. In dit verband moet hij mede- deelen. dat hem uit een recente brief wisseling met het joodsche vluchtelin gencomité is gebleken, dat dit thans tegen een formeele garantie van het Officieële Crtslspubllcatles RADIO-VOORDRACHTEN LANDBOUW- CRISISPOLITIEK. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dot de publicatie met de radio-voordrach ten van den Minister van Economische Za ken over de Landbouw-Crisispolitiek, ver krijgbaar is gesteld bij de volgende adres sen: Departement van Economische Zaken, afdeeling Landbouw-Crisis-Aangelegenhe- den, Lange Voorhout 3, 's-Gravenhage; Economische Voorlichtingsdienst van het Departement van Economische Zaken, Rijn straat 24, 's Gravenhage; Algemeene Landsdrukkerij, Fluweelen Bi rgwal 18, 's Gravenhage. Na aanvrage aan een dezer adressen, wordt de brochure kosteloos toegezonden (naam en adres van aanvrager duidelijk vermelden). Degenen, die uit verschillenden hoofde meer dan één boekje toegezonden kregen, kunnen het extra exemplaar ter hand stel len aan andere be!anps*ell°nden, die nog geen brochure ontvingen, dan wel terug zenden aan een der bovengenoemde gdrps- sen. 2893 's Gravenhage, 13 Juni 1939. genoemde bedrag van 5 a 6 millioen gulden eeni<*e bedenking heeft. Noch tans heeft bii opnieuw de toezegging van dit comité ontvangen, dat het in alle opzichten met de regeering wil medewerken en dat de joodsche ge- meenschan zoolang als maar eenigs- zins mogelijk is alle kosten, aan de verzorging van de vluchtelingen ver bonden. zal dragen, tprwiil hem na drukkelijk is verzekerd, dat het jood sche comité van oordeel is, dat de ge raamde jaarüiksche exploitatiekosten kunnen worden bijeengebracht. De minister is van oordeel, dat op deze lovale toezegging en dit oordeel vertrouwd mag worden. De ervaring, welke hij in de samenwerking met het joodsche comité heeft opgedaan, geeft aan deze gevolgtrekking sterken steun. Indien de jonge kinderen, wier ouders hier niet te lande vertoeven, en de ouden van dagen niet in het kamD worden ooge nomen en voor de niet-joden een andere onlossing is gevonden, zullen voor het centrale kamp ongeveer 1950 personen ovtrblijven. Intusschen worden op dit oogenblik po gingen aangewend, om hier te lande ver toevende kinderen, wier ouders in een an der land verblijven, uit te wisselen tegen in andere lande vertoevende kinderen, wier ouders zich hier te lande bevinden. De vraag, waar de protestantsche en roomsch-katholieke vluchtelingen, nu de zen niet in het voorgestelde kamp zullen komen, zullen worden ondergebracht, is nog bij den ministe rin overweging. Hij stelt zich voor, ter zake met de betreffende comité's nog nader overleg te plegen, zoo mede omtrent de wijze van financiering van deze verblijven. DE PRIJZEN VAN VET RUND- EN KALFSVLEESCH De Nederlandsche vereeniging van vee- weid ers en mesters heeft heden een tele gram van den volgenden inhoud gezonden aan den minister van economische zaken: „De prijzen van vet rund- en kalfsvleesch op de veemarkten vertoonen steeds verdere daling. De aandacht van uwe excellentie wordt er op gevestigd, dat in het bijzonder de prijzen van vet rund- en kalfsvleesch van 'eerste kwaliteit niet doorslaggevend zijn bij bepaling van het prijspeil, waar vrij wel geen vet rund- en kalfsvleesch van eerste kwaliteit wordt aangevoerd. Met klem dringen wy bij uwe excellentie er op aan, om spoedig in meerdere hoe veelheden van tweede en derde kwaliteit bit de markt te nemen ter inblikking, ten einde verdere ineenstorting der prijzen te voorkomen." LUCHTVAARTTERREIN ZUID-LIMBURG Onder voorzitterschap van den heer commissaris der Koningin, mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck, heeft in het gouver nementsgebouw een nieuwe bespreking plaats gehad over den aanleg van een Vliegterrein in Zuid-Limburg in de nabij heid van de gemeente Beek. De vergadering werd o.m. bijgewoond door de heeren W. M. A. Galiart en J. H. Maenen, leden van Gedeputeerde Staten, den heer mr. dr. W. F. J. Sontein, president- directeur van de staatsmijnen, den heer Scholte namens de K.L.M. en de burge meesters der gemeenten in Zuid-Limburg, welke geacht worden belang te hebben bij den aanleg van het vliegveld. Bij de gehouden besprekingen bleek, dat de aanwezige burgemeesters zich in het algemeen konden vereenigen met de opgemaakte berekening inzake de voorziening in het vereischte kapi taal en de verdeeling daarvan over de verschillende lichamen van wie financieele medewerking is te ver wachten. Medegedeeld werd, dat de betrokken ge meentebesturen thans spoedig door Ge deputeerde Staten zullen worden uitge- noodigd te bevorderen, dat door de ge meenteraden een beslissing wordt genomen inzake deelneming in het aandeelen kapitaal der op te richten N.V. DIRECTEUR VAN ROLDUC ONDERSCHEIDEN. Mgr. A. v. d. Venne ridder In orde van den Ned. Leeuw. Dinsdag heeft de Commissaris der Ko ningin in de provincie Limburg een bezoek gebracht aan Rolduc, waar hy den direc teur, Mgr. A. van de Venne, mededeel ing cleed van zijn benoeming tot ridder in de erde van den Nederlandschen Leeuw en hem de versierselen van deze orde uitreikte. GEEN AUDIËNTIE VAN COMM. DER KONINGIN. De Minister van Staat, Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland, is verhinderd Donderdag 15 dezer audiëntie t"? verleenen. KATHOLIEKE HANZE-BOND VAN SLAGERSPATROONS. Van vele „knellende banden" verlost, teekenen zich thans gunstige perspectieven af. De Ned. Kath. Hanzebond van Slagers- patroons heeft gisteren te Utrecht in het Gebouw voor K. en W. zijn eersten congres dag, onder leiding van den bondsvoorzit ter, den heer G. C. Scholtes, gehouden. De openingsvergadering werd bijgewoond door den heer de Hoo namens den Minis ter van Economische Zaken, dr. Reitsma, inspecteur van de Volksgezondheid, den heer Klooster namens het Economisch In stituut voor den middenstand, den heer de Brabander, directeur van het Centraal Hanzebureau te Utrecht en afgevaardigden van den Nederl. Slagershond. Het hoofdbestuur en de afgevaardigden werden na opening der vergadering wel kom geheeten door den heer A. Kok, voor zitter van de Utrchtsche afdeeling. In zijn openingswoord constateerde de voorzitter, dat in 1938 een belangrijke ver betering in de vakbelangen der slagers is ingetreden. Van knellende overheidshanden ver lost, zijn er weer eenige lichtpunten in het slagersvak gekomen. Na zyn afkeuring te hebben uitge sproken over de deloyale concurrentie, gevoerd door de leden van den bond, noemde spr. de maatregelen, welke voor saneering van het slagersbedrijf reeds genomen zijn en de besluiten, wel ke de regeering dienaangaande over weegt. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. Aan de orde kwam vervolgens het jaar verslag der werkzaamheden van het Bonds- bureau. Den heer J G. van Eeden, direc teur van het bureau, die de belangen van den bond bij de Regeering had behartigd, werd door den voorzitter dank gebracht. Na vaststelling van de begrooting 1939 en contributie 1939, ging de vergadering er toe over de heeren G. Th. Koekenbier en H. IJ. Offermans als hoofdbestuursleden te herbenoemen. In de vacature-F. van Gelo ven werd voorzien dcor verkiezing van den heer Wilke uit Hengelo. De geestelijk adviseur, de zeereerw. pa ter Alexander O.M.O., hield hierna een voordracht over de „Geestelijke Weerbaar heid". De heer J. G. van Eeden hield hierna een lezing over de „Economische weerbaar heid in het bedrijf". De vraag, wie in Je toekomst de vleesch- voorziening in handen krijgt, is terug te brengen tot de vraag of het kleinbedrijf op gewassen is tegen het zoo perfect geoutil leerd grootbedrijf. De eischen, gesteld om bekwame vaklieden te krijgen, maken de indivi- dueelc onderneming concurrentie- fahig met het grootbedrijf. Spreker noemde den omgang met het publiek een voorrecht van het kleinbedrijf, dat het grootbedrijf niet kent. Aan de ver pakking en aan de reclame dient ook de uiterste zorg besteed te worden. In dit verband noemde spr. ook het organisee- ren van slagersvaktentoonstellingcn. Hierna werd het voorstel van de afd. Arnhem behandeld, inhoudende het instel len van een overlydensfonds. Het hoofdbe stuur, hoewel in principe er voor, meende het voorstel af te moeten wijzen. Het voorstel gaf aanleiding tot een lang durige discussie, waaruit bleek, dat het mee.rendeel der afgcaardigden voor de stichting van het fonds was. De voorzitter zegde tenslotte toe, dat op de eerste hoofdbestuursvergadering het voorstel in bespreking zal worden geno- De vergadering werd hierna geschorst, waarna de leden zich aan het gemeen schappelijk bondsdiner in de Statenzaal van het gebouw voor IC. en W. vereenig- den. Een gezellige feestavond, aangeboden door de R.-K. Slagerspatroons-vereeniging „St. Georgius" te Utrecht, vormde het be sluit van den eersten congresdag. Nieuwe burgemeesters. Bij K. B. is benoemd tot burgemeester der gemeente Purmerend: P. Kikkert, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag aLr burgemeester der gemeente Beemster. Eveneens is bij K. B. benoemd tot bur gemeester der gemeete Ravenstein: mr. J. If. W. A. Hoefnagel. Mr. Hoefnagel is 16 Augustus 1910 in Schaik geboren. Hij is thans tijdelijk amb tenaar van de gemeente Nistelrode en vo lontair ter gemeente-secretarie van Oss. STAND DER GROENTEN- EN FRUIT TEELTGEWASSEN OP 31 MEI De weersgesteldheid in de maand Mei kenmerkte zich door een grooter aantal uren zonneschijn dan normaal het geval Is, n.l. 230 uren, tegenover 210 uren normaal. De temperaturen waren echter lager dan de normale voor deze maand. De ochtend- temperatuur was gemiddeld K graad be neden normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 19den en den 24sten Mei, respectievelijk 2)4 graad beneden cn 2)j graad boven normaal. Nachtvorsten kwamen niet voor. Niettegenstaande de temperatuur op de meeste dagen te laag was, kwam geen neerslag van beteekenis voor. De neerslag was in Utrecht en Zuid- Holland 1030 boven normaal; in Zee land, Noordbrabant en Drenthe 0—20 en in de overige deelcn des lands 3000 beneden notmaal. Van den 20sten Mei af is geen regen gevallen. De in den vollen grond geteelde groen ten hebben in den laatsten tijd door deze droogte geleden; zij vertoonen dan ook een groote behoefte aan regen. Wat de fruitteeltgewassen betreft, blijkt thans, dat deze meer van de in December opgetreden vorst geleden hebben dan oor spronkelijk werd verwacht. Bij sommige appeivariëteiten, zooals Biaoantsche Bellefleur en Early Victoria, worden veelvuldig bevroren knoppen en takken waargenomen. De vruchtzetting van de verschillende fruitsoorten valt hier en daar, ondanks den rijken bloei, tegen. Daarnaast oefent de bovengenoemde weersgesteldheid een min der gunstigen invloed uit en doet zich ook hier de benoefte aan regen gevoelen. Groententeeltgcwassen. A n d ij v i e vertoont een matigen tot gceden stand. S1 a staat er, wat de teelt in den vollen grond betreft, over het algemeen gped voor. Bloemkool. Zoowel onder glas als in den vollen grond vertoont dit gewas een matig tot goeden stand. Het volle- grondsproauct heeft met uitvallers en hart- looze planten te kampen, terwijl ook plaat selijk aantasting door aardrupsen wordt waargenomen. Roode en groene kool ontwilelen zich goed. Peen vertoont, zoowel onder glas als in den vollen grond, een goeden stand. Tomaten. De ontwikkeling van de z.g. „stoktumaten" verloopt goed, al is nog eemge achterstand waarneembaar in ver band met de strenge koude tijdens den op kweek der planten. Kaskomkommers geven een goed gewas te zien. Platgilaskomkommers. De ver wachtingen ten aanzien van den komenden oogst luiden over het algemeen goed. Meloenen vertoonen een stand, welke overeenxomt met dien der komkommers, hoewel de groei beter kon zijn. Aardbeien. Het onoer glas geteelde product heeft dermate vorstschade ge leden, dat de teelt grootendeels mislukt ;s. Hetzelfde doet zich voor ten aanzien van de vollegrondsteelt, terwijl bovendien dit gewas onder de thans heerschende droogte lijdt. De oogstvooruitzichten worden dan ook slecht genoemd. Vroege aardappelen geven een matig tot goede ontwikkeling te zien, wel ke eenigermate vertraagd is door het droge weer. Fruitteeltgewassen. Appelen vertoonen over het algemeen een goeden stand. Ten aanzien van de vruchtzetting valt echter nog niets met zekerneid te zeggen; wel wordt deze by de vroegbloeiende variëteiten bevredigend genoemd. Peren. De stand is minder goed dan aanvankelijk werd verwacht. In het bij zonder wordt gewezen op de slechte vrucntzetling van de variëteiten Triomphe de Vlenne, Clapps Favorite, William's üucnessc en Beurré de Mérode. Précoce de Trévoux en Bonne Louise d'Avranches beloven een goeden oogst. Pruimen staan er matig tot goed voor. De variëteiten Eldensche blauwe, Reine Claude d'Oullins en Reine Claude Vert zijn matig gezet; van Reine Victoria wordt daarentegen een goede opbrengst verwacht, terwijl deze by Engclsche krozen matig zal uitvallen. Kersen. De verwachtingen ten aanzien van den komenden oogst zyn uiteenloopend over het algemeen echter worden de voor uitzichten matig genoemd. De vruchtzet ting is tegengevallen. Kruisbessen, roode en zwarte bessen zullen een goeden tot zeer goeden oogst opleveren. Frambozen vertoonen een goeden stand. POSTDUIVEN „Steeds Sneller" (Noordwijk) Wedvlucht vanaf Marbehan op Zondag 11 Juni. Afstand pl.m. 290 K.M. In con cours 143 duiven, welke te 6 uur 30 min. zjjn gelost met W.-wind. De eerste duif be reikte haar hok te 10 uur 41 rrtin. 47 sec. snelheid 1153.6 meter per minuut. De laat ste prijs werd geconstateerd te 11 uur 8 min 59 sec. snelheid 1041.8 meter per mi nuut. De duiven kwamen op de hokken als volgt: Gebr. Passchierl, 24; A. Kleinman 2, 17. 18; W. Hack 3; Q. v. d. Meulen 4; J. Rakhorst 5, 8, 12, 16, 23, 25; M. Haek 6; J. Oomsen 7; C. v. d. Berg 9; P. Barnhoom 10, 14. 29: Uythoven-v. d. Wiel 11; J. B. Cramer 13; J. Passchier 15; Gebr. Cramer 19, 21; Gebr. Boot 20, 22; J. Sumcgi 26; A. v. Egmond 27, 28. AMSTERDAM, 14 Juni. Vee. Ter vee markt waren? heden aangevoerd: 253 kal- \eren (vette) 6266 cent (enkele hoogcr), 5458 cent en 4050 cent per kg. levend gewicht; 126 nuchtere kalveren 5—9, 109 varkens: vlceschvarkens, wegende van 90 110 kg. 5657 cent, zware 5556 cent, vette 5455 cent per kg. slacht gewicht; Aangevoerd 1 wagon geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: vette kalveren ruime aanvoer, redelijke handel, met vaste prijzen, nuchtere kalveren gewone aanvoer, handel goed en prijzen onveran derd. Varkens matige aanvoer, weinig han del, prijzen onveranderd. BOSKOOP, 14 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 50 82 cent, Wendland 5074 cent, Hadloy 4068 cent, Claudius Pernet 2231 cent, Briarclif 2037 cent, Butterfly 1834 cent, Wil-h. Kordes 15—26 cent, Rosalandia 20 —41 cent, Florex 3046 cent, Duisburg 4562 cent, Germania 4068 cent, Edith Helen 2460 cent, Aug. Noack 2031 cent. F.lse Poulsen 3054 cent. Gloria Mundi CO80 cent, Ellen Poulsen 1523 cent, Paul Grampel 5087 cent, Rosa Mundi 40 83 cent, Mevr. van Straaten van Nes 40—71 cent, Ingar Ohlson 4072 cent. Queen Mary 2437 cent, Lathyrus 5—8 cent, Campanula 1023 cent, Pioenen 25 46 cent, Deutzia 3066 cent. Violieren 30 —52 cent, Clematis Durandi 7587 cent, Puns Hendrik 1.80, idem Le Coultre 1.201.40. Acerblad rood 13 cent. Beuken blad 21 cent, Hortensia per stuk 2543 cent Begonia per stuk 13 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 13 Juni. Groen- tenveiling. Eerstelingen f 5.005.40, en spinazie 4.755.25 per 100 kg., sla per 100 stuks 0.701.00, radijs per 100 bos 1.10 1.20, bospeen per 100 bos 1010.80. KOUDEKERK, 13 Juni. Eicrenvelling Koudekerk Rijndijk. Aanvoer 4009 stuks eieren en 73 pond boter. Prijzen: kippen ei eren 3 403.70, eendeneieren 2.80 3 00 per 100 stuks, kaas 2430 cent en bo ter 6068 cent per pond, kippen 0.8Q|— i 00, konijnen 80 rent per stuk. LEIDSCHENDAM, 13 Juni. Grocntenvci- ltnv. Eng. komkommers le soort f 3.00 4 50, 2e soort 2.303 10. 3e soort 2.00 2.20, wankleurige f 23. gele komkom mers le soort 3.20—4.80. 2e soort J 2.80 3.50, 3e ^oort 2 002.70, kropsla 1ste soort 0.80—1.20. 2e soort 0.50—0.60, stoofsla 2.00—2.50, peen f 7.0010 50, bloemkool le soort f 6—12. 2e soort f 4.00 7 50. uitschot 2.503.50, tomaten midd. 1214. gr. ronden 11.5014 50. 2e soort 12.10—14 PO. 3e soort 7—9, bonken 12 14. andijvie nor 100 1.504.50, andijvie ner 4 kg 12—28 cent, spinazie per 4 kg. 20—38 cent. poste'ein 2 003,80, rabar ber per 100 bos 2.506.50. 13 Juni. Elerenvelllng Café „Hot Wa pen van Veur". Aanvoer: 27990 kippen eieren f 3.804 20, 790 eendeneieren f 2.90 3.0, 65 ganzeneieren 7.50—8.50 per 100 stuks, 743 kippen 0.101.00, 7 eenden 4045 cent, 92 konijnen 0.251.75 en 10 duiven 1020 cent per stuk. NIEUWERBRUG, 13 Juni. Elerenveillng. Aanvoer 5382 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 3.10—3.60, bruin 3.40—3.90, eenden eieren 2.703 00, per 100 stuks; boter per pond 58—64 cent en kaas 18—29 cent, Kippen 0.501.10, hanen 0.601.00 per stuk. TER AAR, 13 Juni. Centrale Veiling. Peulen 0.60—1.90, doperwten 0.75—1.10 ccpucyners 1.15^1.40, tuinboonen J 0 80 1.00, snUboonen 2.80—3 15, stek 1.20 —1.60, peen 7.30, aardbeien 12 cent. ROELOFARENDSVEEN, 14 Juni. Groen- lonveiling. Aardbeien 914 cent en Fram bozen 1519 cent per doosje, sla f 0.50 1 10 per 100 krop; snijboonen 1 451.90, iiem stek 0.951.25, princosftboonen f 1.701.90 per 10 pond; peulen 0.60 1.95, doperwten 6685 cent, capueijners f 1.351 45 en tuinboonen 6070 cent per 10 kg.. Kwakel: peulen 0.601.85, dop erwten 64—85 cent en tuinboonen 70 cent per 10 kg. RIJPWETERING. 13 Juni. Elerenveiling R. P. V. Aanvoer: 6079 kippeneieren f 3.50 --4.00, 263 eendeneieren 2 80—3.50 per 100 stuks, konijnen 0.321.05, hanen 60 cent, duiven 11 cent per stuk, kaas 34 cent per kg. WOERDEN, 14 Jan. Kaas. Aanvoer: 542 partijen. Prijzen: met rijk'merk le kwal. 22—24, 2e kwal. 20—21.50, zware 24. Handel matig. ZOETERWOUDE. 13 Juni. Veiling „Ik leer nog". Aanvoer 3200 eieren. Prijzen: k'ppencieren 3 20—3.50, eendeneieren 2.90 per 100 stuks; kaas 28 cent, Leidsche kaas 15 cent per pond, kippen 25—55 cent, banen 5—45 cent, konijnen 0.20—1.10, duiven 12 cent. LOOSDUINEN, 13 Juni. Groentenveiling. Bloemkool le soort 3.807.50, 2e soort 2.002.50, kaskomkommers le toort 5.20 —5.80, 2e soort 1 3.10—3.70, 3e soort 2.00 —2 80, rijen komkommers le soort 3.30 4.30, 2e soort 2.803.70. gele komkom mers le soort 2.603.00, 2e soort 2.00 2.30, witte idem 5.005.70 per 100 stuks; stamprinccsaen 3538, tomaten A f 24-28, idem B f 25—27, idem C 23.40— 26 80, idem CC 16.80—30.80, idem bonken f 12.80—23.20, groote boonen 10 per 100 kg., spinazie 8—35 cent per 4 kg., postelein 9—29 cent per 6 kg., salade le soort 5070 cent per 100 krop, peen le soort f 7.30— 12.20, 2c soort 48, rabarber 2.903.70, selderie 3040 cent, pieterselie 70—80 ccn.t per 100 bos; andijvie 2—4 per 100 kg.; andijvie 1 00—2.30 per 100 struik, Bies- loock 1.00 en sla-uitjes J 1.per 100 bosjes.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11