C. F. MEERPOEL Laatste berichten Burgerli)ke Stand MARKTBERICHTEN AGENDA, ZATERDAG 10 JUNI 1939 UE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Daar waar een enorme keuze uit verschillende fa brikaten U ten dienste staat hebt U de meeste kans om volledig naar genoegen te slagen en natuurlijk niet duurder DAAROM NAAR: Alléén: Breestr. 171 - Tel. 2657 1514 (Inge*. Med.) V Lido. HELDEN DER TROPEN. Charlie Chan, de alom-vereerde Chinee- sche detective, is herrezen in de figuur van Sidney Toler. Hij is wat magerder gewor den en nóg geheimzinniger, ofschoon de geaette vormen van den overleden film- speler Warner Oland zich beter leenden, om het gemoedelijke en goedige „gestalte" te geven. Doch als Sidney Toler eenmaal op dreef is, neemt men spoedig genoegen imet de noodzakelijke verandering. Een kos telijke film: „Charlie Chan in Honoloeloe", imet hoogspanning geladen en vol geestige intermezzo's. De hoofdfilm „Helden der Tropen" be handelt de strijd tegen de gevreesde koorts (Yellow Jack), die omstreeks 1900 het eiland Cuba teisterde. Bij bosjes stierven de Amerikaansche legionnairs op dat eiland. De medici stonden machteloos tegenover dit gevaar. Maar diezelfde medici misken den den op Cuba wonenden dr. Finlay, die, op grond van negentien jaar studie en on derzoek, een bepaald soort muskiet als de (verwekker der gevreesde ziekte aanwees. Met enkele andere doctoren stuurde Was hington den bekwamen majoor Reed naar Cu»ba. Doch ook zij stonden machteloos tegenover het raadsel. Reed hoort van Fin- ilay's muskietentheorie en besluit 'hem te bewegen, zijn muskietencultuur ter beschik king te stellen. Waarmede echter kan de geldigheid van Finlay's theorie bewezen worden? Met een proef op mensdhen. Reed doet een beroep op de Amerikaansche le gionnairs om als proefkonijn te fungeeren. Wie wil zich echter in het belang der lij dende menschheid met de zoo gevaarlijke ziekte laten infecteeren? Het zijn vijf jonge kerels, onder aanvoering van den snoeven- den sergeant O'Hara. De film behandelt hun strijd tegen de gevreesde ziekte en daartusschendoor is nog een kleine liefdesgeschiedenis geweven tuss.chen O'Hara en een verpleegstertje. De film wordt goed gespeeld onder regie van George B. Seitz. Er komen énkele mo menten in voor van immense spanning. Wat daar op Cuba geschiedde, was waar- lijk geen kleinigheid. De beproevingen, spanningen en emoties zouden misschien tot een boeiender dramatiseering hebben kunnen leiden, dan Seitz er van heeft kun nen maken. Lewis Stone overtreft zichzelf in een groote rol, die zelfs Robert Mont gomery in de schaduw stelt. De humor is in deze film ook niet vergeten, zoodat er al imet al heel wat te waardeeren is in deze film, die bedoelt een huldebetoon te zijn aan de nagedachtenis van „de strijders voor het leven", in dit geval vertegenwoordigd in den persoon van dr. Finlay. Daarom is zij de belangstelling meer dan waard. Luxor. LAND ZONDER VROUWEN „Land zonder vrouwen", is een sterk realistisch filmwerk, waarin de hoofdrol wordt vertolkt door de nieuwe Noorsche filmster Kirsten Heiberg, die hierin een prachtige creatie te zien geeft. De oudere hoofdrollen worden vertolkt door Viktor Staal, Grethe Weiser en Lotte Rausch, na men die reeds voor zichzelf spreken, ter wijl diverse prachtige opnamen het ge heel tot iets bijzonders-maken. Het gegeven is wat zonderling, want de manier waarop 13 mannen een vrouw toegewezen krij gen, zou in de praktijk wel wat al te vreemd zijn. Op de film wordt echter het onmogelijke mogelijk en kan men zien, dat de echtparen volkomen bij elkaar pas sen'. De film speelt zich af in Australië, waar 13 goudzoekers in de eenzaamheid leven aan de Paradise-rivier en hun zwaar be staat utioefenen. Reeds 4 jaar lang zijn zij bezig met goud zoeken, totdat op zeke ren dag iemand het plan oppert een aan tal vrouwen te laten komen. Men ziet dan 13 vrouwen zich bereid verklaren een hu welijk met da goudzoekers aan te gaan. Een vrouw blijft over en om deze vrouw worden twee vrienden elkanders doods vijanden. Na een hevig gevecht wordt een der twee vrienden uit de nederzetting ver bannen, terwijl de vrouw achter blijft. In het verdere gedeelte der film krijgt men een hevigen zandstorm te zien, terwijl in het kamp gebrek aan drinkwater ont-- staat. Een der mannen komt echter met een vliegtuig te hulp en weet de nederzetting van den ondergang te red den ,doch wordt zelf door een vliegonge val gedood. Voor de pauze wordt een vroolijk film werk vertoond „Het congres amuseert zich". Deze film vermaakt van het begin tot het einde, omdat het gegeven zoo kos telijk is. De held van het verhaal is Lord Cavershoot en in deze rol ziet men Kurt Goetz de gekste wederwaardigheden be leven. Lord Cavershoot heeft een Napo leon-complex. Zijn dienaar loopt rond in het uniform van de keizerlijke garde en wekt hem 's morgens met een geweer schot. Hoe de lord uit edelmoedigheid ge dwongen wordt een revue-meisje als doch ter te acceptceren, laat de film zien op een wijze, waarbij men hartelijk kan lachen om de eene grappige vondst na de andere. Het programma bevat verder nog een alleraardigste teekenfilm en een actueel journaal, waarin o.a. enkele opnamen van de redding der bemanning van de Ameri kaansche onderzeeër de „Squalus". Een programma, dat een bezoek over waard is, doch uitsluitend geschikt voor volwassenen. U Rex. DE WONDERBAARLIJKE AVONTUREN VAN DE ONDERZEEëR D L Een actueeler film dan de hoofdfilm, die deze week in het Rex-theater wordt ver toond. is nauwelijks denkbaar. Al is deze actualiteit dan ook het gevolg van de droevige rampen met de „Squalus" en de „Thetis", die zoo veel menschenleverp eischten en zooveel gezinnen in rouw dom pelden, de film, indien deze niet op onge zonde sensatie berust, wint er door aan waarde en interesse. Wie deze film gezien heeft ztf werd reeds eerder in Leiden vertoond weet dat de titel van deze film „De wonder baarlijke avonturen van de onderzeeër D I" niet zoo maar is gekozen pour le besoin de la cause, dat wil zeggen: de kassa, omdat deze film met recht de be langstelling opeischt van allen, wier be langstelling reeds was gewekt door de lange krantenverslagen van de rampen met „Squalus" en „Thetis" en die er maar geen begrip van konden krijgen, hoe de redding met boeien en reddingskamer nu feitelijk geschiedt. In deze film wordt dit nu overduide lijk gedemonstreerd en zij, die bij de laat ste rampen misschien het gevoel zullen hebben gekregen van een spel met .1en dood in den romp van een schip in de diepte der zee, krijgen bij het zien van deze film een gevoel van opluchting als zij ervaren, hoe geen enkele reddingsmo gelijkheid is verwaarloosd en hoe de men- schelijke geest de vernuftigste installaties tot redding hier heeft toegepast. Men ziet allereerst een oefening op den wal, waar in de kazerne een zelfde vernuf tige installatie is gebouwd om de man schappen vooraf daarmee bekend te ma ken. En wanneer de ramp is geschied en de D 1 op den bodem der zee ligt, 180 voet diep, ziet men de redding op dezelf de wijze. De laatste twee, een der offi cieren en een gewonde matroos worden gered met de duikerklok, precies dezelfde als die welke bij de ramp van de „Squa lus" werd gebruikt. En ook hier ziet uien de redding, maar ook de opofferende moed en de vriendschap in iedere phase. Deze film is eigenlijk een documentai re. Dat er een kleine liefdesgeschiedenis in geweven is en dat een der matrozen, door in iedere haven in een loterij te spelen om met zijn Arabella te kunnen trouwen, voor de note gale zorgt, doet hieraan niets af. Hoofdzaak blijft het gebruik van een onderzeeër, het leven aan boord, de oefe ningen en vooral de redding als de D 1 bij de manoeuvres tegen een slagschip ge- stooten en gezonken is. Deze film is ge speend van iedere ongezonde sensatie en verdient waarlijk belangstelling. Voor de pauze is er „De romantische Se- norita", een onbelangrijke, z.g. romantische geschiedenis van Mexicaansche bandieten met schoone zang en muziek. Wij meenen, dat Rouben Mamoulian ook wel betere films gemaakt heeft. Casino NAAR DE NIEUWE GEMEENSCHAP Naar Rome in 1941 Het Werkcomité voor de actie „Naar de Nieuwe Gemeenschap" besloot in het ka der van zijn plannen te betrekken de uit voering van een reis naar Rome omstreeks 15 Mei 1941 voor alle leden van de bij het Algemeen Comité der actie „Naar de Nieu we Gemeenschap aangesloten organisaties, bij gelegenheid van de vijftigste herden king der uitvaardiging van de encycliek „Rerum Novarum" en de tweede lustrum viering van de encycliek „Quadragesimo Anno". Reeds heeft het R.K. Werkliedenverbond vele technische en organisatoriscne voor bereidingen tot zulk een reis getroffen, en kele duizenden katholieke arbeiders sparen er reeds voor, en ook in de arbeidersjeugd beweging was besloten aan die reis deel te nemen. De besturen van de betrokken organi saties zullen ten aanzien van de plannen nader worden ingelicht. Zij die inlichtingen wenschen, kunnen zich wenden tot het Werkcomité van de Actie „Naar de Nieuwe Gemeenschap", Drift 10, Utrecht. daad. „Cowboy-taal" heet de film en deze taal bestaat uit hoef-geklepper van dra vende paarden, en het geknal van pistool schoten. Maar er zit spanning in en er is ro mantiek en er is niets, waarvan je zoozeer kunt smullen. Spanning, romantiek, humor, ztf zijn deze week in Casino weer vertegenwoordigd. EEN STRAATJONGEN De straatjongen, waarvan de gelijkna mige film in Casino de wonderlijke avon turen vertelt, is Jackie Cooper en dat zegt reeds heel wat. Straatjongens zijn er in •Leiden ook en de Hollandsche straatjongen heeft zelfs een zekere vermaardheid, maar dat blijkt nog niets te zijn bij de streken, welke de jeugd van een Amerikaansche grootstad wij meenen, dat de film zich afspeelt in Chicago uithaalt. Dat zij op Guy Fawkes-day (eenzelfde soort dag als Hartjesdag in Amsterdam) de politie en de brandweer tallooze malen alarmeert en bij den neus neemt, is nog daaraan toe, maar er schijnen bovendien heele benden van straatjongens te bestaan, die elkaar beoorlogen om voor "buitenstaanders to taal onbegrijpelijke redenen. Er wordt dan ook braaf gevochten en de dikke politie-agent, die in deze wijk is ge boren en getogen en zijn klanten door en door kent, heeft zijn handen wel vol, om pu eens met harde han<j dan weer met wat door de vingers zien, de ergste onhei len althans te voorkomen. De dokter, die in deze buurt zijn practijk uitoefent is, specialist in het behandelen van blauwe oogen en andere gebruikelijke gevodgen van vechtpartijen. En voor de rest is het grauwe en vale armoede; age tobde en vermoeide mannen en vrouwen sleepen hier hun bestaan voort. De jeugd leeft hier zonder stuur en teugel en balanceert voort durend op het randje van de misdaad. Som migen komen toevallig goed terecht, an deren vallen in handen van misdadige kor nuiten. De film demonstreert dat alles in het verhaal van Jackie Coopers belevenissen. Het is een bont verhaal. De kwajongens streken vormen de humor er in en deze is gelukkig rijk vertegenwoordigd; de be moeiingen van den dokter en de eigenares van een der kazerne-woningen vormen het sociale element;de aanraking met de po litie, die hier zeer tactisch en begrijpend op treedt, het waarschuwend element. Bij al les overheerscht echter de humor, zoo dat het naast een goed gespeelde en be wonderenswaardige vooral een grappige film is geworden. Vóór de pauze 'gaat een van die geschie denissen, welke met tallooze variaties steeds hetzelfde thema behandelen, n.l. de strijd van de bereden Amerikaansche poli tie in de Zuidelijke staten tegen den mis- LEIDEN Geboren: Maria Christina d. v. H. v. Heyden en P. Koet Ellie Beatrix Su- zanna d. v. M. de Mol en S. Neuteboom. Helena d. v. C. v. d. Weerd en M. M. de Kooker. Madia Galina d. v. C. v. d. Weerd en M. M. de Kooker. Pietje d. v. v. d. Plas en N. Boezaard. Pieter z. v. G J. de Jong en M. Witte. Elisabeth Hannie d. v. C. Heemrood en P. Wesselius. Adrians d. v. H. A. Rovers en M. v. Kop ten. Elisabeth Maria Anna d. v. S. P. Verxer en C. M. W. Aerts. Cornelis Jo hannes z. v. J. A. v. Leeuwen en M. de Jong. Elisabeth Maria d. v. W. P. Kerk vliet. en M. M. Annaert. Cornelia Jaco bs d. v. C. J. Vincourt en A. M. de la.Rie. Berendina d. v. B. Boonstra en S. Brem- mer. Pieter z. van J. v. Dijk en J. M. v. Brussel. Ondertrouwd: K. de Bruijn Jm. 27 J. en E. S. v. d. Kwaak jd. 20 j. Binnenland WEER EEN VOETBALLER PLOTSELING OVERLEDEN. Uit Alkmaar wordt gemeld: Tijdens een vriendsehappelijken voet balwedstrijd te Oost Graftdijk, is gister avond een der spelers, de 23-jarige B. Se- lie. plotseling in elkaar gezakt en enkele oogenblikken later overleden. DOODELIJK MOTOR-ONGEVAL BIJ VEGHEL Hedennacht om ongeveer twaalf uur, is nabij sluis vier der Zuid-Willemsvaart on der de gemeente Veghel, de 26-jarige mo torrijder H. Smeets uit Vught, met zijn motoAtop een vijftal wandelaars, die mid den den weg liepen, gereden. Smeets viel en werd met een schedelfractuur op genomen en naar het ziekenhuis te Veghel overgebracht, waar hij in den loop van den nacht is overleden. Bij de aanrijding werd nog gowond mejuffrouw K., die slechts een lichte hoofdwonde en kleer scheuren opliep GROOTE BOERDERIJBRAND TE VELP Gistermiddag om vijf uur is te Velp na bij Grave een brand uitgebroken in grootste boerderij van het dorp, bewoond door de familie Gijsbers. De brand, welke in het •achterhuis was ontstaan, werd door den sterken wind aangewakkerd en in een minimum van tijd stond de boerderij lichter laaie. De brandweer stond machteloos tegen over het vuur, zoodat het geheele gebouw verloren ging. Slechts eenig huisraad werd gered. Het gedupeerde gezin bestaat uit man, vrouw en vijftien kinderen, waarvan er elf in de ouderlyke woning verbleven, toen de brand uitbrak. Zij konden echter nog tijdig worden ge red. Bij familie en buren hebben zij onder dak gevonden. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt slechts ge deeltelijk de schade. Buitenland MIJNGASONTPLOFFING IN BELGIE, LUIK, 10 Juni. (A. N. P.). In de steen kolenmijn van Val Benoit heeft zich van morgen een mijngasontploffing voorge daan. Er zouden slachtoffers zyn, maar bij zonderheden ontbreken nog. SCHOUWBURG IN MADRID DOOR ONTPLOFFING VERWOEST. MADRID, 10 Juni (A. N. P.). Gister avond is een voorraad ontplofbare stoffen, welke in de Koninklijken Schouwburg wa ren opgeslagen, per ongeluk geëxplodeerd. Drie soldaten werden ernstig, en een tien tal voorbijgangers licht gewond. Er ont stond brand welke op de oclende percee- len oversloeg. De schouwburg werd volkomen ver woest. HET DU1TSCHE PUBLIEK ONBEKEND MET MAATREGELEN IN PROTECTORAAT. BERLIJN, 10 Juni (A.N.P.) Het Duit- sche publiek blijft onwetend van de stren ge maatregelen, welke de rijksprotector in Bohemen en Moravië genomen heeft na het incident van Klfidno. De bladen pu- bliceeren alleen het feit van den moord den Duitschen politieman en voegen hieraan toe, dat met de noodige gtstreng heid een onderzoek naar deze „laffen moord" is ingesteld, en dat de autoriteiten het protectoraat maatregelen genomen hebben, om een herhaling van dergelijke incidenten te voorkomen. 18 DOODEN OP EEN BRUILOFT.* Het huis stortte ineen. SJANGHAI, 10 Juni. (ANP). Gedu rende een Chineesche bruilofstpartij is een ontzettend ongeluk gebeurd, waarbij 18 Chineezen, waaronder de bruid, zijn om gekomen. De bruiloft zou eerst gevierd worden in de Fransche concessie, maar op het laatste oogenblik werden twee huizen in het vluchtelinge district Nantao er voor uitge kozen. De hulzen hadden gedurende de Chlneesch-Japansche vijandelijkheden van 1937 veel geleder, maar waren gerestau reerd. Alles was voor het feest gereed, toen de perceelen zonder dat iets tevoren er ep wees, plotseling instortten. Mannen, vrou- en kinderen weiden onder de instor tende muren bedolven. De bruidegom een jarige jongeman werd later bewutse- loos aangetroffen naast zijn bruid, een 17- jarig meisje, dat op slag gedood was. In totaal waren 18 dooden te bet euren. 44 andere bruilofstgasten werden gekwetst. Een groote menigte vluchtclinpen was van het ongeluk getuige, daar zij belang stelden in het huwellik, dat het eerste wa in het district Nantao sedert de Japansche be zetting van Sjanghai LEIDEN. Maandag, R.K. StaatpartU, Openbar» Vergadering. Spr. H. J. Kuiper. Don Burcht, 8.30 uur. Donderdag Slultingsavond cursus R.K. Middenstandsavondschool, „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Donderdag. Bureau-zitting R.K. Reclassec- ringsvereeniging, gebquw St Vin- centiusvcreeniging, Hooglandsche sche Kerkgracht 32, 89 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Lahr, v. Leeuwen, v. d. Meer, Rcnaud en Teeuwen. De Zondagsdienst der huisartsen te Oigst geest wordt waargenomen door dr. Vare kamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 10 tot en met Vrijdag 16 Juni as. waargenomen door de apotheken tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 1060 en D. C. Kok, Rapenburg 9, tel 807. Te Oegstgeest: Qogstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. LEIDEN, 9 Juni. Groentenveiling. Per 100 kg.: prei 2.10—2.90, peen 3. aard appelen 58, andijvie 2—6, sla 2, aard beien 66160, snijboonen f 24—58, stam- boonen 5264, tuinboonen 17—24, dop erwten 1222, peulen 618, postelein t 1.50—3.00, spinazie f 1.50—8.00, tomaten A 38, tomaten B. 38—46, idem C 34 36, idem CC 26; per 100 stuks: andijvie 0.902.30, komkommers 26 40, bloem kool —210.70, salade 0.50—1.40. per 100 bos: pieterselie 0.901.60, radijs f 1.70 —2 40, selderie f 0.60—1.00. uien 0.30— 1.40, peen 39.10, rabarber 2.809.70 10 Juni. Boter. Aanvoer 1230 kg. prima fabrieksboter 1.46 en prima boerenboter 1.321.37 y, per kg. Handel goed. Turfmarkt van 5 tot en met 10 Juni. Aanvoer 120.000 stuks lange turf, prijs 7 8 per 1000 stuks. UTRECHT, 10 Juni. Vee. Totaal aange voerd 2815 stuks vee, waaronder 400 run deren. Prijzen: stieren 26—29 cent per pond handel gedrukt, lagere prijzen; slachtkoeien 2e 60ort 3136 cent, 3e soor 2630 cent, handel gedrukt, terugloopende prijzen; vaarzen 140200, melkkoeien 140250, kalfkoeien 150260, varekoeien f 90 18C per stuk, handel zeer flauw, onveran derde prijzen; 60 magere kalveren f 40 85 per stuk, handel gedrukt, onveranderde prijzen; 625 nuchtere kalveren f 4.000.50, per stuk, handel flauw, lagere prijzen; 480 mzgere varkens en schrammen resp. 20 33, en ff 14—20, 420 biggen 9—14 per stuk, handel gedrukt, la<*er In prijs; 150 Magere schapen 12—18 per stuk, handel zeer flauw, lagere prijzen; 625 weidelam- meren, zuiglammeren en lammeren (Texe laars), prijzen resp. 36, 811.50 en 58, handel gedrukt. Kleinhandel. Aanvoer: 300 kg. boter 1.56, 200 kg. kaas 50—70 cent per kg 32.000 eieren 3.244.00 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 10 Juni. Groen tenveiling. Aardbeien 1019 cent en fram bozen 1619 cent per doosje, rabarber 3 cent per kg., peen 35 cent per bos, sla 0 501.00 per 100 krop, snijboonen 2, 3.60, idem stek 1.802.20, princesseboo- nen 5.peulen A 0.911.02, idem B 75 cent, klem I 1.00—1.40, doperwten 38 63—64 cent, idem C 60 cent, idem D 64 93 cent. capucijners 1.051.15, tuin boonen 1.75 per 10 kg. De Kwakel: peu len A 95—72 cent idem I 1.15, doperwten e5—90 cent per 10 kg. BOSKOOP, 10 Juli. Bloemenveiling. Pechtold per bos van 10 stuks 4061, Had- lcy 15—26, Claudius Pcrnet 1521, Briar- clif 13—25. Butterfly 12—27, Wilh. Kordes 12—17, Rosalarvdia 20—37, Florex 15—20, Drieberg 15—29. Vierlanden 20—42, Edith Helen 20—49, Aug. Noack 12—17, Else Poulsen 15—26, Gloria Mun-di 20—41, Paul Grrtnpel 2035, Rosa Mundl 30—46, Mevr. v. Straaten van Nes 1525, Ingar Ohlson 18—26, Queen Mary 23. Duizendschoon 8 ct. Lathyrus 37, Violieren 1723, Pi oenen 1534, Leeuwenbekken 1628, Cam panula's 1016, Clematis le Coultre 120. LOOSDUINEN, 9 Juni. Groentenveiling. Bloemkool le soort 6 90—13.20, 2e soort 48, kaskomkommers le soort 4.00 5 50, 2e soort 2.70—3.80, 3e soort f 2— 3.20, rijen komkommers le soort 3.50 5 00, 2e soort f 2.80—3.60, gele idem 1ste soort 4.204.70, witte idem f 5.305.70, perziken le soort f 812. idem 2e soort 4.80—8.00, 3e soort 2.80—7.00 per 100 stuks; meloenen 41—51 cent per stuk, stam- ptinccssen 5863, tomaten A f 35.2041, idem B 33-36.80. idem C f 37.50—44.20. Kiem CC 31—30 40, idem Bonken f 25.20 —29.40, groote boonen f 16 7023. druiven blauwe f 72—78. idem witte f 98 per 100 kg., spinazie 8—24 cent per 4 kg., postelein 914 cent per 6 kg., salade le soort 50 30 cent per 100 krop; peen 5.B09 10, ra barber 3.605.10. selderie 0.301.00, pieterselie ƒ1.90—2 00 per 100 bos; andij vie 2 50 per 100 kg., andijvie f 0 80—1.50 per 100 struik, komkommert'k 2—3 per J00 kg., pcoers 70 cent per 100 stuks, aard appelen f 78 ner 100 kg., aalbessen 1.10 en aardbeien 76 cent per kg., klppeicren ff 3.20—4 30 ner 100 stuks. LE'nSCHENDAM, 8 Juni. Groentenvel- Hnv. Eng. komkommers le soort 4 60 5 R0, 2<? snort 2 50—3.90, 3e snort 2.00— 2.40 wankl. 3—4. stek 20—35 cent, gele komkommers le soort f 4 °06 ''O, 2o soort t S0—4 60. 3e soert f 2.00—2 00. stek 40 70 e°nt, kropsla le so^rt f 0.501.80. 2e soort 50 cent. neen f 4 20—7.90. bWmkooI lc soort 7.50—10 60. 2e soort ff 4.60— 6 90 nite«hot 2 50—3 00 tomaten mldd. f 17.50—19 90, er. ronden f 16 fi"—18.40 2e soort 18 10—20.10. 3e soort 10 60—13.50, berken f 1415, andijvie ner 100 f 1 40 3.50, nndijvie ner 4 kg. 9—20 cent. snino/ie per 6 kc. 9—26 cent. nn-telein 1.502.10, rabarber per 100 hn* 3.604 30 «-nljboonen 4349 cent, gn-reieboonen 58—62 c~nt. sel derie O.RO—l no. peulen ff 10 50—12. tuin boonen f 22—23, dooTwten f 14—18. KATWIJK a d. RIJN. 9 Juni. Groenten- veiling. Per 100 ke.: F-erstelingen f 7.40 3.40, sninazie 3 50—5.00. ner 100 stuks: Ma f 0 50—1.15. radijs 1.00—1 80. rabar ber 6,00—6 30, bospeen 7.00—8.10. TFR AAR. 9 Juni. Centra'© Veiling. Spinazie 1623 cent, andijcie 815 oent, s'avel'en 7 cent, neulen f 0.701 60, dop erwten 0 801.35, canueiiners 1.40— 1.75. tulnhoonen 1.502.20. sniiboonen 3 60—4.20. dubb. stamb. 5.40—6.00, pos telein 1 50—2.60, waschpcen f 4.60. prei 2 503 20, zurint? 15 cent, rabarber f 3.50 —6 20, peen f 3.00—0.70, selderie 030— 2 90. sla 0.50—1.20, bloemkool f 1.50 18 00, komkommers f 3—7, aardbeien 10 —17 cent. Tomaten 17—19 cent. LEIDERDORP, 9 Juni. Eierenvelllng. Prijzen: klnneneieren f 3 303.80, eenden eieren f 2.90—3 20 per 100 stuks, ganzen veren 78 cent per stuk, boter 6167 cent en kaas 16—32 cent per pond. kippen 45 60 cent, oenden 3560 cent, hanen 0.05 1 10 en kosifnen 0 15—1 90 per stuk. ZOETERWOUDE, 7 Juni. Kierenvelllng Al"eemeen Belang in êafé Hollander. Prij zen: kippeneieren 2.003.50. eenden 3 —3.10. konijnen 45—50 cent, hanen 7 cent per stuk, kaas 1415 cent per pond. iVISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8 RO'/j Berlijn 75 50 Parys 4 98'/2 Brussel 32.OJ Zwitserland 42.40 Kopenhagen 39.32 Stockholm 45.35 Oslo U. 221/, New York 1.88

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3