II Dc Liturgie der Kerk| R.K. VOLKSBOND BIOSCOPEN TE LEIDEN ZATERDAG 10 JUNI 1939 CE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 R.K. DIOC. VROUWENBOND AFD. LEIDEN ZOMERWEELDE Geloofd zy t Gij, mijn Heer, met al Uw schepselen, Bijzonder heer broeder Zon, Die de dag schept en waarmede Gij ons verlicht; En hij is schoon en schitterend in zijn glans. Van U, o Allerhoogste, is hij het beeld.. Zoo dichtte Sint Franciscus, het is een loflied op Gods schepping. Immers al het mooie, dat God schiep, zoo ook de zomer en de zon, schiep Hij tot onze vreugde. Alles, niet alleen het leed, zooals sommi gen schijnen te denken, kan ons helpen dichter bij God te komen. Wij moeten echter Gods „goede" gaven „goed" gebruiken. Het mag nooit voor onszelf of anderen een ergernis worden, een aanleiding tot zonde. Hoe dit speciaal op zomer en zon toe te passen, weet gij, katholieke vrouwen, zelf wel. De zon is voor ons een boeld van God zelf, dien wij zoo gaarne zien als het eeuwige Licht. Zij is een beeld van Christus, die ons verstand verlicht door zijn waarheid en on shart verwarmt door zijn liefde. Zij is een beeld van de H. Eucharistie, de zon van ons bovennatuurlijke leven, die de krachtbron is voor ons persoonlijke le ven en ons gemeenschapsleven. Moge dan in deze heerlijke zomermaan den de zon ons sterken en verblijden, moge in deze Junimaand de zon van Gods goed- hei dover ons schijnen en Christus in de H. Communie ons sterken en verblijden. RETRAITE VROUWENBOND. Reeds 25 kaarten hebben wij aan kun nen vragen voor onze retraite van 21 tot 24 Juni! Nog bestaat de gelegenheid alleen voor onze leden om zich voor deze re traite op te geven voor den prijs van 4 gulden. Grijp toch deze kans aan om voor zoo weinig geld een retraite mee te maken. Wend u zoo gauw mogelijk tot mevrouw G. van Haastrecht—van Schank, Hugo de Vriesstraat 61 b. F. B. OUDE AARDAPPELEN. Ieder jaar opnieuw, beleven we eenige weken, waarin de oude aardappelen bijna niet te eten zijn, door de vele blauwe en zwarte plekken, welke ze vertoonen. Er zijn nog wel goede oude, maar deze zijn, evenals de nieuwe aardappelen, voor een bescheiden beurs, of voor een flink gezin niet te betalen. Bovendien z(jn de nieuwe aardappelen in het begin ook niet altijd even lekker, èn voor sommige personen oorzaak van maag- en darmstoornissen. Vele huisvrouwen beleven daardoor min der prettige oogenblikken bij de berei ding. en aan tafel, wanneer de klachten der huisgenooten op haar arme hoofd neerko men. Wanneer we nu deze weken de kookru- brieken der verschillende dagbladen en periodieken nazien, dan vertoonen alle on geveer dezelfde recepten; alle huisvrouwen hebben dus dezelfde klachten, en de aan gegeven gerechten pogen hierin verande ring te brengen. We vinden in deze ru brieken macaronigerechten, rijstgerechten, het verwerken van oude aardappelen tot iets anders, wat smakelijker is, e.a. Voor de huisvrouwen, die nog nooit ma caroni gebruikten, hebben we dus deze raad: „probeert u het eens"; de berei dingswijze is gemakkelijk, de macaroni is niet duur, en u bent bevrijd van een ver velend werkje (aardappelenschillen). Een zeer smakelijk gerecht, dat tevens als restverwerking van vleesch kan dienen is het volgende: 250 gr. macaroni, 400 gr. koud vleesch, een uitje, 2 dL. bruin van jus, 50 gr. jus- vet of boter, 11/2 pond tomaten, of 1/2 bl. tomatenpuree. Breek de macaroni in stuk jes van 1 cM., wasch ze, kook ze gaar in water met zout (30 min.). Bak het gesnip perde uitje in het vet of de boter, voeg de verdunde jus toe met het fijngesneden vleesch. Stoof het vleesch plm. 15 min., laat de tomatenpuree of de in stukken ge sneden tomaten 5 min. meestoven. Ver meng de gare macaroni met het vleesch, doe het mengsel over in een vuurvaste schotel, bedek het met paneermeel en kluitjes boter en laat er in den oven een lichtbruin korstje op komen. Mocht u geen oven bezitten, dan is dit heusch geen bezwaar. Wanneer u alles met elkaar een poosje laat stoven, is het resultaat ook heel goed. Natuurlijk spreekt het vanzelf dat u do verhoudingen kunt wijzigen. Wanneer uw gezin groote eters telt, neem dan gerust wat meer macaroni; in dit gevai is wat meer gebakken ui aan te bevelen. Een ander smakelijk gerecht te maken van versch vleesch of restjes is de kerry- schotel, die immers in het warme Indië thuis hoort, en dus zeer geschikt is voor dezen tyd van het jaar. Alleen is het niet geschikt voor kleine kinderen om de scher pe k er ry smaak. 400 gr. vleeschresten, 4 dL. bruin van jus, met water, 1/2 lepel kerry, 400 gr. gekookte rijst, 1 groote ui, 2 lepels vet of boter. De fijngehakte uit met de kerry fruiten in het vet of de boter (lichtbruin). De jus en het fijngesneden vleesch toevoegen en 15 min. zachtjes laten stoven. De gaarge- kooktc rijst er door roeren. Het mengsel overdoen in een vuurvast schoteltje, be dekken met paneermeel en boter en in den oven bruin laten worden. Vele combinaties zijn verder mogelijk, b.v .groentesoep met kerryschotel of ma- caronieschotel, een of ander smakelijke soep met ryst en pruimen, bruine boonen of capucijners met gebakken aardappelen (restverwerking), komkommersla of krop sla of rabarber als smakelijk toevoegsel. De eieren zijn nu goedkoop, geeft u eens rijst met eieren en kerrysaus. Alle recepten hiervan geven is niet mo gelijk, waarschijnlijk bezit u wel een kood- boek; zoekt u hierinn de recepten eens op. De bedoeling van dit praatje is alleen u een weinig op weg te helpen. ONZE KLEINTJES EN DE WARMTE. Al hebben we tot nu toe nog niet te kla gen gehad over de warmte, we komen nu toch zoo langzamerhand in de maanden, welke soms zeer warm kunnen zijn. Wanneer we nog in het gelukkige bezit zijn van kleine kinderen, dan is onze groo te zorg in deze maanden hen te bescher men voor de te groote warmte, daar deze zeer slecht is voor baby's. Zet dus uw kindje nooit in de felle zon, maar houdt het op warme dagen liever in een koele kamer, gekleed in een luchtig hemdje van flanel en katoenen luier. Geen wollen luier of lange mouwen; waarschijnlijk draagt ge zelf toch ook geen wollen kleeren of lange mouwen. Waarom dus wel uw kindje? Hoe luchtiger ge het kleedt, hoe beter het is. Baad uw kindje 's morgens, als het kan in de buitenlucht in het zonnetje, maar pas op voor wind of tocht. Zulk een bad in de stralende zonneschijn is het heerlijk ste, wat ge uw kindje kunt geven. Zorg verder voor goede scboone kleer tjes en wees zeer zindelijk met alle ge bruiksvoorwerpen, vooral met flesch en speen. Kook deze iederen keer uit, en be waar ze onder water. Geef het kleintje zoo af en toe een lepeltje gekookt water; vele huilbuitjes kunnen hierdoor worden voor komen. Zijn ze al wat grooter, dan geloof ik niet, dat gewoon leidingwater een be zwaar is. Mochten er klachten komen over vuile luiers, wat met flesschen-kinderen in den zomer nogal eens voorkomt, wacht dan niet te lang; raadpleeg een arts, of ga met een kindje naar een consultatie-bu reau. Het bezoek aan zoo'n bureau is ge heel kosteloos en te Leiden is het gevestigd in de Boerhaavestraat. SLOTWOORD. „Beschaam het vertrouwen niet". Word lid van den R.K. Vrouwenbond! 1NTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN ONS JAARPROGRAM Een vorig jaar hebben wij bij het ver schijnen van ons werkprogram gewezen op de beteekenis daarvan. Het is een mooi propaganda-middel om nieuwe leden aan te werven. Niet alle katholieke jongeman nen weten, wat de St. Joseph'sgezellen hen biedt, door de uitgave van ons werkpro gram, dat verspreid is door heel de stad, hebben wy zeker nog meer bekendheid gegeven aan de St. Joseph'sgezellen. Bijna 50 nieuwe leden was het resultaat van on zen arbeid. Ook het komende jaarprogram zal moeten worden aangewend om onze vereeniging met nieuwe leden uit te brei den. En als er gewerkt wordt als verle den jaar dan zal ook de a.s. actie zeker slagen. Maar behalve de uitbreiding van onze Gezellenvereeniging in deze stad zullen wij vooral in ons program zetten een inwen dig sterker maken van onze beweging. Met alle kracht zal er gewerkt worden aan het bijwonen van de verplichte byeenkom- sten. In het komende seizoen zullen wy onze Gezellenvereeniging in 2 groepen ver- deelen. Een groep van 1721 jaar en een groep van 2125 jaar. De groep van 17 21 jaar houdt eens in de 14 dagen haar verplichte bijeenkomst op Dinsdag en de groep van 2125 jaar eens in de maand op Maandag. Wij zullen door convocaties u telkens herinneren aan de komende vergadering en bij verzuim u opnieuw herinneren aan uw vereenigingsplicht. Bij het inwendig sterker maken van onze vereeniging zullen wij ook onze onderaf- deelingen niet vergeten. De kernformatie zal weer de groepee ring zijn, waar wij vooral verwachten: de commissarissen, de paladijnen, de Kol- pingslijfwachters, maar ook de bestuurs leden van de onderafdeelingen; wij hebben een kleine hoop, dat de kern om de ge weldige belangstelling (dit jaar is het zeer goed gegaan) in twee groepen zal moeten worden ingedeeld. De kern zal volgend jaar staan in het teeken van „de katholie ke actie*'. „Verdieping van ons godsdienstig leven door grootere godsdienst-kennis". Voor de recollectie-club zal weer gevraagd worden de bijzondere belangstelling van alle le den. De recollectie kan en moet beter wor den bezocht. Opnieuw zult gij worden opgeroepen om onze zoo nuttige en onmisbare onderaf deelingen te steunen. Ik denk hier speciaal aan onze tooneelclub en onze zangclub. Zy kunnen zoo goed een aantal nieuwe leden gebruiken. Als alle leden medewerken, dan kan er veel meer gepresteerd worden. Nu reeds roepen wy alle leden op. JAARVERGADERINGEN Zondag 11 Juni: jaarvergadering voor de leden van de recollectieclub. 's Morgens om 8 uur H. Mis met algem. H. Communie, daarna gemeenschappelijk ontbijt .waarna da jaarvergadering. Wij hopen op een ge- NEDERLANDSCHE AFDEELI NG LEIDEN PLAATSCUJKI CENTR U.K. ARBCIOERSB1WKCINO DE ENCYCLIEK-MEETING TE ZOETERWOUDE (DORP). De Commissie tot organisatie der Ency cliek-herdenking in den Kring Leiden van den Ned. R. K. Volksbond, waarin thans ook zitting heeft de Districts-praeses van de St Joseph-Gezellen-Vereeniging, Kape laan H. Scbrama, verwacht op Zondag 18 Juni a.s. vele leden van bovengenoemde organisaties op de door haar te houden Openluoht Bijeenkomst te Zoeterwoude (Dorp). Dan zal de herdenking van de uitvaar diging der Encyclieken „Rerum Novarum" en „Quadragesimo Anno" plaats vinden op het schitterend gelegen terrein, naast het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg, waar tevens gelegenheid is tot het stallen van rijwielen, waarvoor een klein offertje wordt gevraagd, dat in zijn geheel ten goede komt aan de mooie instelling van het R. K. Werkliedenverbond „Herwonnen Levenskracht". De middag wordt begonnen met een kort Lof in de Parochiekerk van St. Joannes Onthoofding, met Veni Creator. Daarom worden alle deelnemers verzocht uiterlijk om half drie in de kerk aanwezig te zijn. Na afloop van het Lof wordt in optocht met vaandels en vlaggen getrokken naar het meetingterrein, waar de spreker, de heer W. Steinmetz, lid van de Tweede Kamer, het onderwerp zal behandelen: „Langs nieuwe wegen". Vervolgens een kleine pauze, waarna een Openluchtspel opgevoerd zal worden, n.l. „De Rare", het welke ver zorgd wordt door de bekende „Vereenigde Haagsche Spelers", onder leiding van Pierre Balledux. Als we nu nog mededeelen, dat het ge heel zal worden opgeluisterd met muziek, dat een geluid-installatie op het terrein aanwezig is, zoodat alles voor een ieder duidelijk hoorbaar is, terwijl bovendien is gezorgd voor 1600 zitplaatsen, dan kan dit niet anders dan een reden zijn voor een massale opkomst!! Daarop rekent de Com missie en het is aan U, om het te bewijzen. Geen plaats mag onbezet blijven! Program ma's, tevens bewijs van toegang, zijn voor Leiden verkrijgbaar op het kantoor van den Volksbond, Steenschuiur 15 en aan de St. Joseph-Gezellen-Vereeniging, Rapen burg 52. Voor andere plaatsen "an Kring Leiden vervoege men zioh bij de resp. Volksbonden en St. Josephs-Gezellen-Ver- eenigingen, EENIGE MEDEDEELINGEN. Aan de Comité-leden van de Commissie voor de Encycliek-herdenking wordt ver zocht uiterlijk om hall één te Zoeterwoude aanwezig te willen ,zyn. Vanaf de Doeza- straat te Leiden vertrekt Zondagmiddag te 12.13 een bus naar Zoeterwoude. Voor de meeting zelf is geen dienst ingesteld welke daarvoor in aanmerking komt. Om Zoeter woude te bereiken kan men ook gebruik maken van de blauwe tram tot halte Lam- mebrug, vanwaar dan verder de weg te voet moet worden afgelegd. De vereenigingen enz. welke deelnemen aan de Encycliekmeeting kunnen hun vaan dels, vlaggen enz. zenden aan het Patro naat, Schenkelweg, Zoeterwoude (Dorp). Voor het plaatsen van de vaandels en vlaggen bestaat goede gelegenheid daar er vaandelrekken zijn aangebracht. DE SOCIALE STUDIEDAGEN. Evenals voorgaande jaren zullen de So ciale Studiedagen, uitgaande van het Cen traal Bestuur van den Ned. Volksbond, wederom gehouden worden in de Bisschop pelijke Nijverheidsschool te Voorhout en wel van 19 tot en met 22 Augustus a.s. Deze studiedagen mochten zich steeds in een groote belangstelling verheugen. Hoe wel nog niet tot in alle bijzonderheden daarover mededeelingen kunnen worden verstrekt, is het ons toch mogelijk te ver melden de stof welke daarop wordt ver handeld onder den algemeenen titel: „Het lied van den Arbeid". Deze stof is verdeeld weldige belangstelling van de leden. Dit komende jaar moet de belangstelling voor onze recollecties en ook voor de retraite grooter worden. Maandag 12 Juni: bestuursvergadering van het muziekgezelschap. Half negen pre cies zijn allen present. Woensdag 14 Juni: bestuursvergadering van de tafeltennisclub. Vergadering af. Gehuwden. Dinsdag 13 Juni 'savonds om kwart voor negen begint de verplichte bijeen komst voor de gehuwde Gezellen. Ook in den zomer moeten wij doorgaan. Districts bijeenkomst. Al de aangesloten vereenigingen hebben onze circulaire ontvangen, en wij vertrou wen, dat Senior of één der commissarissen zich in verbinding hebben gesteld met den secretaris van den R.K. Volksbond. Be langstelling wordt gevraagd voor onze groote openlucht-bijeenkomst in samen werking met den R.K. Volksbond. Succes zullen wij alleen hebben als de plaatselijke commissarissen actief zyn. 7oo eenigszins mogelijk moeten zy de leden van de Gezellenvereeniging persoonlijk bezoeken en hen vragen mede te werken. Kwart over twee zijn wij allen in Zoe terwoude aanwezig. Ieder houdt houdt zich vanzelf sprekend aan de aanwyzingen, welke worden gegeven. Er bestaat gelegen heid om fietsen te stallen. De Leidsche Gezellen komen precies half twee aan den achterkant van ons gebouw even half twee vertrekken wij per fiets. FEEST VAN HET H. HART In deze week dagelijks Gloria en Cre do. Tot en met Donderdag de Prefatie van Kerstmis. Kleur: Wit. ZONDAG 11 Juni. Zondag onder het octaaf van H. Sacramentsdag. Tweede Zon dag na Pinksteren. Mis: Factus est. 2e ge bed v. h. H. Sacramentsoctaaf; 3e v. d. H. Barnabas, Apostel. Door een voortdurend herhalen van de groote levenslessen, welke de Leeraar van de Waarheid, de groote Menschenkenner, en Zijn Apostelen hebben nagelaten, tracht de Kerk het door den H. Geest in gestorte genadeleven tot bloei te brengen. Vandaag wijst zij ons op de liefde „het eerste en voornaamste gebod in de Wet" .Uit liefde heeft de Heer ons verlost uit den geestelijken dood en ons geschonken het bovennatuurlijke zieleven. (Introtus, Epistel). Om dat leven te voeden wil Hij onze Spijze zijn in het Allerheiligste Sa crament en hoe verlangt Hij, dat wij die Spijze zullen nuttigen. (Evangelie). Ge ven wij gehoor aan die liefdevolle uit- noodiging door als aanzittenden aan de Goddelijke liefdemaaltijden Zijn huis te vullen. Daar zullen w(j genezen worden van onze gebreken (Gradaule, Alleluja- ver, Offertorium). Daar zal ons gebed wor den verhoord: „Wij willen U voortdurend beminnen, o Heer" (Introitus). „Geef ons Uw altijddurende liefde" (Gebed). Daar zullen wij leeren beoefenen de zoo daad werkelijke naastenliefde, waartoe de hei lige Apostel van de eliefd ons opwekt. (Epistel). MAANDAG 12 Juni. Mis v. d. vijfden dag v. h. H. Sacramentsoctaaf: Cibavit. 2e gebed v. d. H. Odulphus, Belijder. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom); 3e v. d. H. Joannes van Sahagun, Belijder; 4e v. d. H.H. Basilides en Gezellen, Martelaren. Vandaag, morgen en overmorgen is de Sequens verplichtend in gezongen H.H. Missen, naar willekeur v. d. priester te bidden in gelezen H.H. Missen. De heilige priester Odulphus was eerst pastoor te Oirschot. Begeerig naar het mar telaarschap ging hij naar Utrecht om den heiligen bisschop Fredericus bij te staan in het bekeeringswerk van de afvallige Friezen. Als Belijder is hij gestorven den 12den Juni 864. DINSDAG 13 Juni. Mis v. d. zesden dag onder het H. Sacramentsoctaaf: Cibavit. 2e gebed v. d. H. Antonius van Padua, Be lijder. in vier hoofdstukken, omvattende in totaal 10 lessen. I. Mensch en Arbeid. Les 1. De mensch het middelpunt in het economische leven; Les 2. De arbeid, levenslust, maar ook bron van levensvreugde; Les 3. Arbeid als middel tot levensonder houd. IL Maatschappelijke en economische beteekenis van den Arbeid. Les 4, Arbeid als factor in het economisch leven; Les 5. Arbeid voor de werkloozen. III. Arbeidsmethode. Les 6. Taylorsysteem; Les 7. Wetenschappelijke bedrijfsleiding. IV. Staat en Arbeid. Les 8. De geschiedenis der arbeidswet geving; Les 9. Arbeidsdienst. Les 10. Arbeid in Gods licht. De opgave voor deename kan vanaf heden geschieden. De kosten zyn 7.50, waar voor dan tevens het later te verschijnen verslagboek wordt toegezonden. „HERWONNEN LEVENSKRACHT". Het maandbericht over Mei vermeldt, dat in deze maand 19 personen geheel of ge- WOENSDAG 14 Juni. Mis v. d. zeven den dag v. h. H. Sacramentsoctaaf: Cibavit. 2e gebed v. d. H. Basilius de Groote, Bis schop, Belyder en Kerkleeraar. De H. Basilius is de eerste organisator van het gemeenschappelijke kloosterle ven, waarop hij een grooten invloed heeft uitgeoefend. Keizer Valens heeft hij be streden om zijn Ariaansche ketterij en hem bekeerd door zyn wonderen. Zijn bijnaam „de Groote" heeft Basilius verworven door zijn werken, die uitmuntenij door bijzon dere wijsgeerige en theologische scherpte. DONDERDAG 15 Juni. Octaafdag van H. Sacramentsdag. Mis: Cibavit. 2a gebed v. d .H.H. Vitus, Modestus en Crescentia, Martelaren. De Sequens „Lauda Sion" in alle H.H. Missen verplichtenr. VRIJDAG 16 Juni. Feestdag van het H. Hart van Jesus. Mis: Cogitationes. Prefa tie v. h. H. Hart. „Met een eeuwige liefde heeft God ons liefgehad. En daarom heeft God, mensch geworden en hangende aan een kruis, ons in medelijden getrokken tot Zijn Goddelijk Hart. En daarom moeten wij gaan, wij al len, die belast en beladen zijn. Wij allen moeten als echte kinderen van God, ons hart o,nze wederliefde schenken". ZATERDAG 17 Juni. Mis v. d. Zaterdag onder het octaaf van het H. Hartfeest: Co gitationes. .2e gebed Concede (ter eere van Maria). 3e voor Kerk of Paus. Pre- tie v. h. H. Hart van Jesus. IN DE KERKEN VAN DE E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: MAANDAG. Geen gebed v. d. H. Odul phus. DINSDAG. 2e gebed Concede; 3e voor Kerk of Paus. DONDERDAG. 2e gebed v. d. Z. Jolen- ta, Weduwe, 3e v. d. H.H. Vitus, Modestus en Crescentia. ZATERDAG, Feestdag v. d. H. Antonius van Padua, Belijder. Mis: In medio. (Zie 13 Juni), 2e gebed v. h. H. Hartoctaaf. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. deelteLijk voor rekening van „Herwonnen Levenskracht" naar het Sanatorium „Berg en Bosch" te Bilthoven werden uitgezonden, één naar Dekkerswald, drie naar Horner- heide, drie naar Heliomare en zes naar Maria Auxiliatrix. Op 31 Mei waren in verpleging 97 mannen, 57 vrouwen en 167 kinderen, bovendien. 23 patiënten in de nazorg. Namens de secretaris vain het Plaatselijk Comité van „Herwonnen Levenskracht" wordt ons gevraagd te verzoeken aan de secretarissen der resp. vakafdeelingen, om de juiste adressen van, en de namen der comité-leden van hun afdeelingen opnieuw in te zenden aan zijn adres: Haarlemmer straat 166. Voor deze moeite zegt hij U bij voorbaat dank. Voor de zevende nationale loterij 1939. ten bate van „Herwonnen Levenskracht" zijn thans de loten reeds verkrijgbaar aan de bekende adressen. Zy die zich met den verkoop van loten willen belasten kunnen zioh daarvoor vervoegen bij den penning meester van 'het Plaatselijk Comité, Q. de Graaf, Julianastraat 39. IHEATER HOOFDFILMS LNHOUD AANVANGSUUR KEURING Luxor: Land zonder vrou wen. (Kirsten Hei berg, Viktor Staal). Het congres amu seert zich. (Curt Goetz, Paul Hen- clcels). Strijd tus- schen twee goudzoekers Komisch Iederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur. Matinée iederen dag 2 uur, behalve Vrij dag. Toelaatbaar v. volwassenen Trianon: Gestolen Levens. (Elisabeth Bergner). Buldog Drummond in Afrika (H. B. Warnet, Carrol Nash). Dramatisch Avonturen Iederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Lido: Helden der tropen. (Robert Montgome ry, Virgina Bruce). Charlie Chan in Ho nolulu (Sidney To- ler). Dram. Avon tuurlijk Avonturen Iederen avond 8.15 u. Zondag van 2—7 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: De straatjongen (Jackie Cooper). Cowboy-taal (Tim Mc Coy). Probleemen der straatjeugd Wild-West- a vont uren lederen avond 8 uur. Zondag van 47 uur. Zaterdag en Woens dag half drie matinée Goedgekeurd Rex: De wonderbaarlijke avonturen van de onderzeeboot D 1. De Romantische Se- norita (Nino Mar tini. Ida Lupino). Avonturen in een onderzeeër RomantieK Iederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur. Iederen dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10