OMGEVING De Dieren-Jamboree VRIJDAG 9 JUNI 1939 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 KATWIJK AAN DEN RLJN TUINBOUWOVEBZICHT. De aanhoudende droogte en Noordelijke cn Oostelijke winden doen al vrij veel af breuk aan den stand van verschillende ge wassen, vooral op de drogere geestgron den, alhoewel het in den zwaren kleigrond ook zoo droog en hard geworden is, dat de grond bijna niet meer te bewerken valt. Voor verscheidene perceelen is een goeden stand van het gewas al zoo goed als uitge sloten. Voornamelijk geldt dit voor vroege aardappelen en jonge peen. De prijzen van de groente lakten niet aan deze week. Alleen waspeen maakte hierop een kleine uitzondering. Dit is zeer waar schijnlijk, omdat de aanvoer nog maar zeer matig is. Hierdoor kon telkens nog geno teerd worden van 8.20 tot 1 10.60 per 100 bos. Gevreesd wordt echter, dat indien bin nen enkele dagen de aanvoer toeneemt, zulks direct een ongunstigen invloed zal uitoefenen op den prijs. Rabarber noteerde geregeld van 2.50 tot 9.30 per 100 bos en Raapstelen gingen voor 0.50 tot 0.70 per 100 bos. Radijs is vanwege de droogte ook meestal van niet te beste kwaliteit en de prijs is lang niet loonend. Gekocht werd voor 0.60 tot 1.30 per 100 bos, een even groote variatie in den prijs als in de kwa liteit. Met Sla loopt het finaal mis. De be lommering in den uitvoer en de droogte waren twee ongunstige factoren die van grooten invloed waren op de toekomst der teelt van dit product. Langen tijd liep het heel goed doch nu de aanvoer van kouden grond-sla met den dag gaat toenemen en het product vanwege de warmte veel te lijden heeft, gaat het den verkeerden kant uit. De noteering was steeds van 0.50, den minimumprijs, tot f 1.50 per 100. Zooals steeds heeft slechts een enkeling, die iets extra's aanvoert, den hoogsten prijs. Spi nazie hoeft den laatsten tijd bij het warme weer onvoldoende belangstelling en de prijs was dooreengenomen vrij slecht, ook al gebeurde het soms dat de aanvoer maar matig was. Gekocht werd voor 1.50 tot hoogstens 3.25 per 100 K.G. De algemeene uitkomst van dit artikel is dit seizoen wel tegengevallen. L.T.B. Do afdceling Katwijk aan den Rijn van den L.T.B. vergaderde gisteren avond in het parochiehuis onder leiding van den voorzitter, den heer C. J. Boskamp, die de vergadering opende en een woord van welkom sprak inzonder aan de nieuw ingeschreven leden. De secretaris, de heer Ohr. v. Leeuwen, las de notulen, die werden goedgekeurd. De voorzitter deed mededee- ling, dat het verzoek om sommige speciaal kleine soort bollen onder zift 10 toch voor uitvoer toe te laten, niet kon ingewilligd worden, aangezien het sortiment hiervan te groot was; ongeveer 40 variëteiten. Ver der, dat de Bond een jaarboekje zal uit geven, dat bij voldoende afname 16 20 ct. zal kosten naar gelang van het bestelde kwantum. Vervólgens kwam de beschre- vingsbrief voor de algemeene vergadering van a.s. Zaterdag te Haarlem in bespreking. Met de praeadviezen van het hoofdtoestuur op de verschillende voorstellen kon bestuur on vergadering zich vereenigen. Vooral het voorstel Hoorn om het speculatieve hande len in teeltvergunningen tegen te gaan, had veler instemming. Het idee om deze aan de Siertoeltoentrale tegen een vast bedrag over te dragen, kon veler goedkeuring weg dragen. Uit de vergadering kwam de vraag, hoe het staat met de surplusgelden. Men achtte de kasten hiervoor zeer hoog. Men wilde wel cijfers vernemen. Deze vraag zal in de algemeene vergadering gesteld wor den. Gevraagd werd, of in de algem. ver gadering de vraag aan de orde gesteld zal worden of oprichting van kringen mogelijk zal zijn. De voorzittter antwoordde, dat zulks officieel niet zal geschieden. Mogelijk uit de vergadering wel. Het hoofdbestuur is van oordeel, dat zulks nog tot het vol gend jaar moet wachten. Tot afgevaardig den naar de algemeene vergadering wer den gekozen de heeren C. J. Boskamp en de heer H. W. Grimbergen. Na rondvraag sluiting. Verkoop. Ten overstaan van Notaris H. M. Markusse te Leiden, werden gisteren avond verkocht: het woonhuis met voor en achtertuin en schuurtje. Molentuinweg 6 alhier, groot 349 c.A., hetwelk gekocht werd door P. Kort te Rijnsburg voor 4100.—. Het nieuw gebouwde woonhuis met stee- nen schuurtje aan de Voorstraat no. 63 al hier ging voor 4100.waarvan kooper werd de heer Jac. P. Rietveld alhier voor 4100 USSE Geboren: Janna d. van W. Ligten- berg en C. H. Mohlmann Albertus Jo annes Franciscus z. van H. J. Clemens en A. H. A. van Zeist Antoon Marinus Franciscus z. van H. L. Verheyen en G. Th. Verheijen Hendrik Petrus Nicolaas z. van N. Stokman en H. M. Walkers. Ondertrouwd: H. J. J. van Kampen 33 j. t« Voorhout en c. A. J. Slobbo 32 j. J. G. Vink 24 j. te Noordwtfk en J. C. Weijers 25 j. C. L. Onderwater 26 j. en E .M. van Dijk 24 j. Getrouwd: A. J. Clemens to Alke made en C. M. Langeveld W. Boon en E. Th. van Roodcn. O vet ried en: M Matthias Bruijncn 64 j. echtg. van M. H. J. van Soest Franci- na van Kampen 76 j. wed. van Th. Kor- tekaas. Gevestigd: C. G. M. van der Kamp uit de Bilt W. Tegelaar geb. Krouwel uit Sassenheim C. G. van der Kamp uit Wassenaar Th. Dubbis uit Heemstede J. Langeveld uit Noordwijk Th. M. van Steijn uit Warmond A. Hofstra uit Londen J. M. Hoogkamer geb. Warmer dam uit Bloemendaal A. Houwaart uit Rijnsburg H. A. Wegman uit Amster dam Th. van den Keemel uit Rotter dam Ha Voorma uit Veendam. Vertrokken: A. van Maanen naar Leiden H. Eigenbrood naar den Helder C. Markusse en gezin naar Rotterdam P. O. Revet naar Haarlem J. P. Plei ter naar Baarn J. M. Sprokkelen burg geb. van den Berg naar Noordwijker'nout T. van der Leeden geb. Beukers naar Noordeloos A. van der Ploeg geb. van der Voort naar Noordwijkerhout J. Ob- dam geb. van der Voort naar Noordwij- kerout P. C. J. van der Zwet naar Oegstgeest Th. J. Lindaard naar Sas senheim H. Ligtenberg cn gezin naar Kampen M. L. H. Paardekooper naar Anna Paulowna P. Bruin naar Ensche dé J. Droste naar Hoorn Wed. C. v. Loon naar 's Gravenhage. NOORDWIJKERHOUT Personalia. Op de school „De Voorzie nigheid" zijn de examens gehouden voor nijverheidsonderwijs. Voor lingerie-naaien slaagdtn: Fiene van Dijk, Bep van Schoo- ten, Mien van den Berg, Cor Zoethof, Ca- thrien v. d. Haak, Annie de Jong, Marie Coert, Agatha Kooloos en Annie Warmer dam. Voor costuumnaaien: Sjaan van Stijn, To Oostdam, Gretha Turenhout, Fie Geer- lings, To Kaptcin en Rika Kortekaas. Al len genoten hun opleiding by de Eerw. Zuster Bonaventura. Voor het middenstands-diploma alg. handelskennis, slaagden de heeren Ant. de Klerk, J. Heemskerk Lz., L. v. d. Meij en J. v. d. Breggen. NOORDWIJK HULP IN DE HUISHOUDING. De Ver. H. I. H. hield in Mei j.l. haar jaar vergadering. Naar aanleiding hier van geven we gaarne een overzicht aan gaande de verstrekte hulp, kleeding enz. in het afgeloopen jaar. Aan contributies werd ontvangen 615.50. Aan extra-giften 100, Voor verloting van konijnen en handwerken f 464, voor ver goeding van het W. G.-Kruis 112. Aan hulp werd besteed ƒ477, voor waschvrou- wen 76.80, voor tegemoetkoming bij be vallingen 148. Aan 780 kinderen werd kleeding verstrekt, aan 60 ouden van da gen, 33 baby-uitzetjes werden geschonken, 16 wiegendekentjes, 11 molton-dekens, 21 lakens, 23 sloopen, 38 el stof voor diverse doeleinden en 3 pakjes voor menschen die naar een sanatorium moesten. GU ziet dus dat niet zonder reden by u om steun wordt gevraagd. Wy brengen grooten dank aan onze da mes werkende leden die steeds klaar staan om bij velen hulp en steun te brengen, het geen zonder twijfel dikwijls met veel op offeringen gepaard gaat. Ook onze contribueerende leden en wel doeners onzen oprechten dank. We vertrouwen steeds op de medewer king van alle parochianen en bidden God dat Hij ons mooie werk moge zegenen, op dat vele daardoor in hun uiterste nood en zware zorg moge worden getroost en ge sterkt door de steun die ze ontvangen van onze vereeniging. Ziekenhuisfonds „St. Joannes de Deo". Donderdagavond vergaderde het R.K. Ziekenhuisfonds „St. Joannes de Deo", waarvoor slechts een geringe belangstel ling bestond. Na opening en lezen der no tulen, werd het financieel verslag uitge bracht over 1938, waaruit bleek, dat door de vele patiënten welke in een ziekenhuis moesten worden opgenomen het afgeloopen jaar veel zorgen heeft gebracht. Verpleegd moesten worden 115 patiënten met een to taal van 2715 verpleegdagen een gemid delde van bijna 24 dagen per patiënt. Aan verpleegkoster. werd uitgegeven 5931.30, aan vervoer per auto en zikenwagen 422.95, voor foto's, bestraling enz. 272.10 De totale inkomsten bedroegen 7280.74. Het ledenaantal op 31 December 1938 was 1662. De controle-commissie bracht bij monde van den heer G. J. van Veen lof aan den secretaris-penningmeester voor zijn keurig en accuraat beheer. Door het bestuur werd voorgesteld om over te gaan tot het aanstellen van een controleerend geneesheer, hetwelk de goedkeuring der vergadering verkreeg. Hoewel noode, doch gedrongen door de minder gunstige resul taten van het afgeloopen boekjaar, moest het bestuur ook komen met het voorstel om de contributie met 1 cent per lid en per week te verhoogen. Na enkele besprekin gen zag ook de vergadering de noodzake lijkheid van deze verhooging in en werd besloten, dat deze verhooging, welke per circulaire bii de leden nog zal worden be kend gemaakt per 19 Juni a.s. zal ingaan. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de heer P. Smit bij enkele candidaat- stelling werd herkozen, terwyl in de con trole-commissie werden benoemd de hee ren A. Caspers en G. Verhart. Bij de rondvraag bracht de heer A. Cas pers dank aan het bestuur voor de vele werkzaamheden, onder zooveel moeilijken omstandigheden voor het fonds verricht. De voorzitter vestigde er nog eens speciaal de aandacht op, dat kinderen, uit verzeker de gezinnen, welke den leeftijd van 16 ja- berelkt hebben toe moeten treden als lid, wil men by opneme niet tot een bittere ontgoocheling komen. Na enkele huishou delijke besprekingen werd deze bijeen komst gesloten met den Chr. groet. NOOTDORP Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Dinsdag 13 Juni a.s., des avonds te 8 uur ten Raadhuize. De agenda vermeldt: opening, aanwijzing voorstem mend lid; vaststelling notulen der verga dering van 27 April 1939; ingekomen stuk ken; voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting 1939 in verband met de utigaven inzake steun aan werkloozen; voorstel van B. en W. tot nadere regeling van de jaarwedde van den 2den ambte naar ter secretarie; onderzoek der geloofs brieven van de nieuw benoemde gemeen teraadsleden; benoeming van een commis sie tot onderzoek van de rekening der ge meente en van het electriciteitsbedrijf over 1938; voorstel van B. en W. inzake het verstrekken van een toelage aan het hoofd van den luchtbeschermingsdienst: vast stelling van de vergoeding over het jaar 1936 ingevolge artikel 101 der L.O. Wet 1920, inbegrepen driejaarlijksche afreke ning met de R.K. School; adres van P. J. van der Meer met prae-advies van B. en W.; voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening; laatste wijziging van de begrooting 1938; rondvraag: sluiting. Opbrengst geldinzameling. Door den burgemeester is een hulpverleening geor ganiseerd ten behoeve van een gezin, waar voor, mede tengevolge van ernstige ziekte van eenige gezinsleden een groot geldbe drag benoodigd is. Als onderdeel van deze hulpverleening heeft onder de inwoners dezer gemeente een lijst gecirculeerd, waardoor totaal een bedrag van f 160 is ingezameld. Aan allen, die op deze wijze hebben medegewerkt tot leniging van den grooten nood in bovenstaand gezin, wordt hartelijk dank gebracht. Diefstal van hit. B. K. in deze ge meente, had van een inwoner van Schie dam middels een tusschenpersoon een hit gekocht. Deze hit was aan genoemden tusschenpersoon betaald, doch deze heeft vermoedelijk het geld niet aan den ver- kooper afgedragen. De oorspronkelijke eigenaar, die zijn geld maar steeds nog niet ontving, besloot den hit terug te ha len, aan welk voornemen hij in den nacht van 6 op 7 Juni 1.1. gevolg gaf door met zijn knecht het paard uit de wei bij K. te halen en mede te nemen naar Schiedam. Toen K. den volgenden morgen de dief stal ontdekte, deed hij onmiddellijk aan gifte bij de gemeentepolitie. Doordat eeni- i ge aanwijziging bestond in welke richting gezocht moest worden gelukte het de ge meentepolitie de daders op te sporen en te arresteeren. Nadat zij eenige uren in de cel hadden doorgebracht, zijn zij wederom vrijgelaten, terwijl de gemeentepolitie proces—verbaal opmaakte. OEGSTGEEST Personalia. Voor het Middenstands diploma Handelskennis zijn geslaagd de heeren H. W. G. van Velzen en A. F. de Rooy alhier. Zij werden opgeleid door den heer J. J. M. Bruschke, leeraar Boekhou den M.O. Tevens slaagde voor het speciaal examen de heer J. W. Kraay, alhier, die zyn op leiding heeft genoten aan de Handelsavond school te Wassenaar. RIJNSBURG Tuinbouw. In dezen tyd van het jaar is het sortiment van groenten dat wordt aangevoerd wel tot minimum beperkt. Met de grove producten is het afgeloopen en de aanvoer van jonge groenten is maar matig. Spinazie gaat voor den mimumprijs van 1.50 per 100 K.G. tot hoogstens 3.10 Radijs kan het niet verder brengen dan 0.601.20 per 100 bos. Het artikel is veel al afwijkend en sla is de laatste week te- ruggeolopen tot f 0.50—1.30 per 100 stuks. Met de vroege aardappelen zal het vooral vanwege de droogte, nog wel even duren. Alles snakt naar regen. STOMPWIJK Het Muziek-concours. In aansluiting aan ons vorig be richt betreffende het muziekconcours in de buurtschap Stompwijk op de Zondagen 18 en 25 Juni ax. en waarvan wij vol gende week het officieele programma zul len mededeelen, meenen wij goed te doen de namen van de vereenigingen in de di verse afdeelingen te vermelden. Op Zon dag 18 Juni nemen deel: 1. 3e afdeeling Harmonie: „St. Cecilia", de Lier; 2. 2e afd. Harmonie „St. Laurentius", Voorschoten; 3. 2e afd. Fanfare „St. Radboud", Kethel; 4. afd. Uitmuntendheid Harmonie „St. Ce cilia", Schipluiden; 5. afd. Uitmuntendheid Harmonie „St. Jeanne d'Arc", Noordwij kerhout; 6. afd. Uitmuntendheid fanfare „St. Hyronimus"', Den Haag; 7. afd. Uit muntendheid Harmonie „De Phoenix", Wa teringen; 8. afd. Uitmuntendheid Harmo nie „Crescendo", Hillegom; 9. afd. Uitmun tendheid fanfare „Excelsior", Noordwijk; 10. Ie afd. Harmonie „St. Antonius", Rot terdam; 11. Eere-afdeeling Harmonie ,.St. Antonius", Rotterdam: 11. eere-afd. Har monie „St. Cecilia", Leidschendam. Op Zondag 25 Juni volgen nog 13 deelnemers, waarvan de namen nog nader zullen wor den vermeld. VOORHOWT Promotie. Met ingang van 1 Septem ber a s. is tot hoofd van de R.K. lagere school voor jongens en meisjes te Edam benoemd de heer P. L. J. Prins, onderwij zer aan de R.K. Jongensschool „St. An tonius" alhier. De heer Prins is gedurende een elftal jaren als onderwijzer aan deze school ver bonden geweest, en genoot zijn opleiding aan de Bisschoppelijke Kweekschool te Beverwijk. Nadien behaalde hij nog de akte Engelsch en „Ward I en II", gaf bo vendien vele bijlessen in verschillende vakken. Zoo was de heer Prins ook werk zaam in het vereenigingsleven ter plaatse, als prefect der Mariacongregatie, oprich ter-oud voorzitter der K.J.M.V., terwijl hij nog steeds de functie bekleedt van Baljuw van de Kruisvaart. Gedurende de vele jaren, dat de heer Prins in deze parochie zich heeft gegeven aan de vorming van de jeugd, heeft hij zich doen kennen als een onderwijzer, die met zeer veel ambitie zijn taak vervuld heeft. Voor alles was hij een vriend van de jongens, die daarnaast toch niet minder streng was in zyn optreden. In één woord mag van hem gezegd worden, dat hij was een goed paedagoog, die ook bij zijn su perieuren en collega's in hoog aanzien stond Zijn heengaan zal ongetwijfeld den leerlingen en onderwijzers ten spijt zijn. Dat het hem in alle opzichten goed moge gaan in Edam is voorzeker de wensch van allen, met wien hij mocht omgaan of die hem van meer nabij hebben leeren ken nen Ernstig ongeval. Heden, tegen den middag, kwam de landbouwer C. v. d. P. met zijn hooiwagen, waarop hij als be stuurder was gezeten, van de Nagelbtug afrijden, toen terzelfder tijd een auto uit tegenovergesteld richting kwam gena derd, waardoor de dissel omsloeg met het gevolg dat de bestuurder zwaar bekneld raakte tusschen den wagen en de dissel. Hevig bloedend werd de bestuurder in café „De Bonte Koe" binnengedragen, zl- waaar de gemeente-veldwachter A. Eggen en even daarna de geneesheer dr. H. A. G. Bots verschenen om den patiënt de eerste hulp te verleenen. Het dijbeen was open gescheurd, waardoor de hevige bloeding was ontstaan. Na een voorloopig verband, door dr. Bots gelegd, werd de patiënt per brancard naar het wijkgebouw van het Wit-Gele-Kruis vervoerd, om aldaar ver der behandeld te worden Zooals het zich thans laat aanzien is dit ongeval wonder boven wonder goed af geloopen. Geboren: Leonardus Johannes Antho nius z. van A. J. van der Laan en T C. van Diemei Cornelis Gerardus z. van J. C. Boere en N. C. Derriks Hendrik z. van P. Kuhn en A. Vonk. Getrouwd: A. Dannijs 25 j. te Sas senheim en J. J. van der Pol 24 j. Overleden: J. Bcrbee 71 j. wedr. v. C. H. van. Eeden. WARMOND L.T.B. Onder voorzitterschap van den heer Th. de Vroomen vergaderde in Hotel de Stad Rome de L.T.B. De voorzitter ver zocht den heer L. van Noort, die de beide vorige vergaderingen had genotuleerd, de verslagen dezer vergaderingen voor te lezen. Aan de orde kwamen hierna de diverse voorstellen van de verschillende vergade ringen voor de aanstaande algemeene ver gadering. Over sommige van deze voorstel len ontspon zich een uitvoerige discussie, doch in groote trekken kon men zich met het te dezer zake door het Hoofdbestuur gegeven praeadvies vereenigen. De heer Vergeer hield hierna een lezing over het leveren van melk op vetgehalte. Met ge documenteerde bewijzen werd door spreker aangetoond dat het van groot belang is om door oordeelkundig fokken zijn veestapel op hooger peil te brengen. In dit verband wees spreker ook op het gebruik van aard appelen en knolgewassen als veevoeder. Gezien de hooge meeLprijzen kon spreker deze producten als veevoeder ten zeerste aantoevelen, daar de analyse heeft toewezen dat procentsgewijze deze wijze van vee voeder veel voordeeliger is. Overgegaan werd tot verkiezing van afge vaardigden naar de algemeene jaarverga dering en werden na gehouden stemming als zoodanig gekozen de heeren J. P. v. d. Hulst en Th. R. de Vroomen, terwijl als plaatsvervangers werden aangewezen de heeren A. van Moorsel en R. Kroon. Bij de gebruikelijke rondvraag werd door den secretaris geïnformeerd naar de mogelijk heid om toeslag te krijgen op diep delven voor kleine kweekers, indien deze daarbij zelf ook behulpzaam zijn. De voorzitter deelde mede, dat 'hij te dezer make te toe voegder plaatse inlichtingen zal inwinnen. Nadat nog eenige zaken van huishoud el ij ken aard waren afgehandeld werd de zeer ge- annimeerde bijeenkomst onder dankzegging voor de opkomst gesloten. Geboren: Petrus Simon Franciscus, z. van P. J. van Rijn en R. M. de Jong Geertruida Jacoba Maria, d. van J. J. v. d. Horst en M. A. Schavenmaker Adriana Albertina Henrica Maria, d. van P. v. Schagen en C. M. Vink Gerardus Hen- drikus Maria, z. van S. de Boer en E. W. Spierings. Gehuwd: J. L. Beugelsdijk jm. 24 j. en E. Sikking jd. 23 j. 480ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 17de lUst Trekking van Vrijda" Jnnl 1939 Hooge Prijzen 2403 niet, met-premie van 3000.—. 100.— 1955 Prijzen van 70. 1363 1439 1531 3168 3206 3989 5259 5880 6181 6405 6433 6768 6801 9623 11325 11514 12901 12911 13743 14325 14545 15833 16085 16303 16395 16858 17935 18330 19732 21816 Nieten. 1157 1294 2162 2430 2734 2906 3309 3398 3688 3757 4319 4507 4604 4807 5110 5494 5974 6329 6343 6450 6899 6972 7790 7992 8170 8504 8590 9000 9057 9413 9427 9701 10252 10364 10528 11337 11371 11380 11926 12414 12744 13191 13488 13963 14931 15240 15643 15809 15922 16065 16804 16811 17184 17265 17327 17662 17865 19171 19215 19489 19585 19753 19901 20069 20114 20180 21119 21667 Verbeteringen 5e Klasse 16e lijst: 19579 met 70 moet zijn 19577 met f 70.—. 279. Joko kleedde zich eerst weer aan. Greep toen het kleintje in zyn kraag, zette hem op zijn arm, klom in een boom en slingerde zoo van de eene boom naar de andere. Deze apenmanier gebruikte Joko alleen, als hij erge haast had zich vxirt te be we jen. 280. Het kostte hem niet veel moeite, de moeder van den kleinen rakker te vinden. Bij den uitgang liep een honden dame jammerend heen en weer en bovendien leek het kleine hondje zoo sprekend op haar, dat Joko haar onder duizenden herkend zou hebben.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6