Academienieuws STADS NIEUWS No. 1 van TIJST 2. WILMER. AGENDA VRIJDAG 9 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT brUSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.53 per kwartaaL Bij onze agenten 10 cent per weck; f 2.00 per kwartaal. Franco per port 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 20 cent per regel. Ingezonden mededeehngen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. t DROOG, DOCH KOEL. De BUI seint: Verwachting: Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer IJ uur: Half tot zwaar bewolkt, overwegend droog, weinig verandering in tomperatuur, zwakke tot matige Noorde lijke tot Westelijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7 20 uur: Den Helder: half bewolkt, matige Noor delijke wind, 13 gr. C. Vlissingen: half bewolkt, matige N. O. wind, 13 gr. C. De Bilt: lichte regen, zv/akke N. N. O. wind, 12 gr. C. Groningen: zwaar bewolkt, matige N. O, wind, 13 gr. C. Maastricht, licht bewolkt, matige N. O. wind, 13 gr. C. BUITENLAN'DSCH WEEKOVERZICHT. Het weer in onze omgeving wordt be- heerscht door een machtig gebied van hoo- gen luchtdruk op den Oceaan, dat zich van de Britsohe Eilanden uitstrekt Zuidwaarts tot bij den evenaar en Westwaarts tot aan den 45sten lengtegraad. In Schotland, op IJsland en langs de Noorsche kust dalen de barometers snel onder invloed van een depressie, die bij IJsland ligt en waardoor een vochtig warme luchtstroom Ierland uit het Westen nadert. Op de Faroer en IJsland v.el al veel regen (Vestmanoer 23 m.m. en Thorshavn 24 m.m.). De storing, die gisteren over Midden-Zweden was gelegen trok Oostwaarts weg naar Rusland. Aan de achterzijde hiervan over Zuid-Zweden en oe Oostzee stijgt de luchtdruk sneL Daar door werd de luchtdrukgradient hier te lar-de kleiner en nam de Noordelijke wind af tot matig. Nog steeds worden over de Noordzee koele luchtmassa's naar het Zuid- Oosten getransporteerd. Deze zyn nu tot in Zuid-Duitschland en Noord-Frankrijk doorgedrongen. Uit dc vliegtuigwaarae- rningen te Soesterberg, Hamburg. Norder- i.ey en Koningsbergen blijkt, dat het op 1500 meter ongeveer 12 graden kouder is geworden in vergelijking met gistermorgen. In ons land is de ochtendtemperatuur ver geleken met Woensdag 9 graden gedaald. In Zuid- en Midden-Frankrijk blijft het warm en komt plaatselijk onweer voor. LUCUTEMPERATUUR. 10 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.r Van Vrijdagnamiddag 9.48 uur tot Zaterdagmorgen 4.09 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 10 Juni voorin. 9.10 en nam. 9.35 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ,,De Zijl", 20 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 20 gr. C. Maan op 1.03 uur Zaterdagnacht. Maan onder 13.15 uur Zaterdagmiddag. (Zaterdag laatste kwartier). LEIDEN Geslaagd: Doctoraal examen Geneeskunde: A. M. Koolhaas, Leiden; J. de Bergh, Den Haag; Artsexamen le gedeelte: de heeren J. C. Raadsveld, Rotterdam: C. F. M. Langezaal, Leiden; Han Jan Hie, Den Haag. Bevorderd: tot arts: mej. E. A. Jolles, Den Haag en de heer S. van Griethuijsen, Noordgouwe. Present Medepolitiekelingcn In ons goede vaderland, Kijkt u asuteffies kan maar. Nou eens daag'lijks in de krant. Als u overdag op straat loopt, Leest u overal zoo wat, Kiest een boer of kiest een burger. Kiest u dit of kiest u dat. In ons politieke landje, Ja, ik schaam mij bijna dood, Is het aantal der partijen Nogal eigenaardig groot. Ook al is het wat geslonken, Heel precies weet ik het niet. Maar u weet, dat in het Veenland, f Niemand op een turfje ziet. Daarom vroeg ik u te kijken Ied'ren avond in de krant, Da's tot heil slechts van u zeiver, En van heel het vaderland. Want u zou soms in de war zijn U ziet zooveel op de straat. Dat u het niet meer zou weten. Als u bij de stembus staat. Prent dus in uw geheugen En stapt dan verheugd van zin. Met uw lijst, dat is de tweede, Fier het stembushokje in. TROUBADOUR. Een nieuwe vinding van Mr. van Eek Gisteravond heeft de S. D. A. P. een ver kiezingsvergadering gehouden in den Burcht. Daar hebben gesproken de heeren mr. v. Eek en Vorrink. Wy zijn eerst met belangstelling gaan le zen wat mr. v. Eek heeft gezegd. Hoe zou hij de door de twee wethouders der S. D. A. P. in de afgeloopen vier jaar gevoerde politiek hebben verdedigd? Zeker, beide wethouders hebben met toe gewijde activiteit hun taak vervuld. Maar: zy hebben niets of heel weinig in gewilligd van de beloften en voorspiege lingen, door de S. D. A. P. gedaan, toen deze nog niet in het College van B. en W. had zitting genomen en zich in de z.g. oppositie had gesteld! Wat zou mr. v. Eek daar nu van zég gen? Hij zeide (het staat in het verslag van de „Vooruit" vet gedrukt en wij drukken het ook vet): De waarde van de sociaal-democra tische wethouders, vervolgde Van Eek, ligt niet alleen in wat zij bereiken, maar ook in wat zij aan reactionnaire maat regelen weten tegen te houden. Dat is een nieuwe vinding! Als gy, kiezers, niet tevreden zijt over wat uw soc.-dem. wethouders bereiken, denkt er dan aan: de waarde van soc.- dem. wethouders ligt ook in wat zij aan reactionaire maatregelen weten tegen te houden. En onder dat laatste opzicht beschouwd hebben de soc.-dem. wethouders in Leiden heel wat gedaan natuurlijk! Er worden wel geen voorbeelden van gegeven, geen feiten genoemd. Doch dat moeten we maar gelooven. Zy hebben veel tegengehouden veel reactionairs! de beide soc.-dem wethou ders! En wat hebben zij bereikt? In 1936, 1937, 1938 is voor ruim twee millioen aan openbare werken besteed buiten de stad hu is werken en onder houdswerken. ondanks deze buiten gewone moeilijke financieele omstan digheden. Aldus de heer v. Eek. Wy veroorloven ons, te beweren, dat er voor geen gulden let wel: voor niet één gulden minder zou zijn besteed aan openbare werken, als er geen soc.- dem. wethouders waren geweest. Deze bewering baseeren wij op het feit, dat er, vóór dat er soc.-democr. in het Col lege van B. en W. zitting hadden geno men, minstens zoo veel werd uitgegeven voor openbare werken minstens zoo veel. Dat men deze waarheid en werkelijkheid nu 'ns openlijk en eerlijk durve erken nen! Sociale opbouw! 1 De heer v. Eek was alles bij elkaar toch voorzichtig in zijn beweringen, in vergelij king met wat de van elders komende spre ker de heer Vorrink durfde beweren! Luister maar 'ns naar de volgende pas sage uit diens rede: Gij hebt nu in Leiden vier jaar twee wethouders gehad. En gij hebt eens na te gaan. wat er onder Van Stralen's wethouderschap is tot stand gekomen, alleen onder zijn departement. Dat is sociale opbouw geweest. Rood is duur en wy zijn er trots op. dat rood duur is In twee jaar zijn de uitgaven voor Maatschappelijk Hulp betoon met twee ton toegenomen. Daaraan is niet vreemd het werk van den soc.-dem. wethouder. Dat betee- kende meer steun en hulp voor de meest getroffenen. Een wethouder van Soc. Zaken kan in dezen moeilijken tijd geen „wonderen" doen! Daarmede heeft men rekening te houden, als men eerlyk het beleid van den soc.-dem. wethouder v. Stralen wil beoor- deelen. Maar dat geeft, natuurlijk, nog niet het recht, omde dwaasheid te ver tellen, dat er zóóveel alleen onder zijn de- J partement (het departement van den heer v Stralen) is tot stand gekomen, dat er eensociale opbouw heeft plaats gehad! Op applaus berekende humbug van dien mijnheer Vorrink! Waarin heeft dan die sociale opbouw be staan? Wy hebben er niet van bemerkt! Of is het misschien die.... gemeentelijke schoenreparatie-dienst? En dan: de uitgaver voor Maatschappe- lija Hulpbetoon zijn óók als vanzelf gestegen door de maatregelen van minister R o m m e, die de steun voor de werklooze arbeiders heeft verhoogd (alleen voor Lei den met een bedrag van 227.000 gld. per jaar!)! Och, mijnheer Vorrink, dat u „uw menschen" prijst en ophemelt niemand zal 't kwalijk nemen, maar als u 't zoo mal- overdreven doet, praat ge langs de hoof den van nuchtere menschen heen. En die waren er toch, hopen we, ook onder uw gehoor! Menschen, die zich niet door groote woorden op hol laten slaan! Medelijden.... De heer v. Eek zeide nog in zijn rede, dat hij soms medelijden heeft met de arbei dersvertegenwoordigers der rechterzijde, wier stem wordt gesmoord in eigen kring! Och, laat de heer v. Eek zijn teerhartig heid het zwijgen opleggen. Zijn medelij den is misplaatst! Wat de Katholieken betreft, wij behar tigen krachtens ons beginsel.de be langen der arbeiders, steeds op dezelfde wyze, ongeacht in welke positie onze partij is geplaatst! W ij spreken ook niet anders, als wij in „oppositie" zouden zijn geplaatst, dan wan neer wij een regeerings- of bestuursverant- woordelijkheid moeten dragen! Laat de S. D. A. P. toch 'ns afleggen die versleten plunje, waarmede zij zich maar wil blijven sieren: alsof zij a 11 e e n de ar beidersbelangen wil dienen en feitelijk dient. Katholieken Pres e n tl Bij de Tweede Kamer- en Statenverkie zingen vormen wij, behoudens een enkele plaatselijke uitzondering, een eenheid, wij stemmen principieel en beseffen volkomen de waarde van een aaneengesloten katho liek front. Vormend een minderheid in den lande kunnen wij immers alleen dan invloed uit- öoefenen door in eenheid samen sterk te zijn. Bij gemeenteraadsverkiezingen spreekt oie drang niet altijd even sterk. Een of an der persoonlijk element Is voor sommigen een schijnbare reden om van deze eenheid af te wijken. Zoodoende verzaken zij aan hur. princi- pieele stemplicht. Want ook in een gemeen teraad wordt vaak principieele politiek ge voerd. Bezwaarlijk kan toch ontkend worden dat vraagstukken als: onderwijs, volksont wikkeling. sociale taak, armenzorg, ge zinspolitiek. bestrijding openbare onzede lijkheid enz. met het principe te maken hebben. Zelfs de oogenschijnlijk zakelijke' onder werpen. als financiën en bedrijven, zijn in de praktijk veelal gemengde vraagstukken, waarbij men wel degelyk het principe be hoort te raadplegen. Beteekent het dan bij de belastingen niets of er rekening ge houden wordt met de gezinsgroote? Van wie kunt gij goede gezinspolitiek verwachten? Zeker toch niet van hen, die een gezin schuwen als een ondragelijke last. Hoe wilt gij de openbare onzedelijk heid bestrijden? Dit kunt gij mede door principieel te stemmen. En voor den katholiek is de prin- cipiëeele partij: de R. K. Staatspartij. Nu zult gij U afvragen: heeft onze par tij ten deze haar taak in onze gemeenté naar behooren vervuld? Ik meen te mo gen vaststellen van ja. Immer heeft zij onder de rustige en be zadigde leiding van haar fractie-voorzit ter den heer Wilmer voor onze belangen op de bres gestaan. Dat niet altijd alles kon worden bereikt, was veelal een kwes tie van getalsterkte, maar hieraan kunt gij nu juist iets veranderen. Door ook bij de gemeenteraadsverkie zingen allen een te zijn. Wij gingen bij de Statenverkiezing een flinke sprong voor uit, laat dit voor ons een aanloop zijn voor een nog grooter succes bij de a.s. Raadsver kiezing. Wij zullen ook by deze strijd wel weer het voorwerp zijn van veler minderwaar dige bestrijding. Laat U echter door niets en niemand misleiden, blijft ook op 14 Juni Uw beginsel getrouw en brengt Uw stem uit op de R. K. Staatsparty. A. VAN DIJK. Seer. Alg. R. K. Propagandaclub „Dr. Schaepman". C.H. UNIE Propaganda-verkiezingsvergadering De plaatselijke afdeeling der C.H. Unie hield gisteravond in de Stadsgehoorzaal een vergadering met het oog op de a.s. ge- meenteraads-verkiezingen. Nadat de voor zitter, de heer F y n s t r, in een openings woord het overlijden van Ds. Joh. G root Enzerink had herdacht, sprak de heer Jac Wilbrink over: Vier jaren gemeente-politiek, waarin hy speciaal aan dacht schonk aan het optreden der twee sociaal-democratische wethouders. D e politiek der SJ5.A.P. onderging een merkwaardige verande ring. nu zij mee tot regeeren werd geroepen. Zoo werd b.v. het Leidsche plan van den Arbeid, met zoo veel bombarie aangekondigd, ingetrokken en men hoorde er niets meer van. De heer W. Veerman, als tweede spreker sprak over „beginsel of belang" en wees er op welk een kracht er in schuilt, wanneer het beginsel het richtsnoer is van een poli tieke partij. De C.H. partij is de strijd in gegaan met Hoedemaker's woord: Heil de kerk en heil het volk. Zij wil bijeenbren gen wat bijeen hoort. Spr. waarschuwde tegen de Liberalen, die de C.H. partij, die zes zetels heeft in de nRaad, overbodig achten. Laat men vooral niet op de Libe ralen stemmen. De arbeiders herinneren zich nog wel, wat zij van hen ondervonden hebben. De heer Tijmstra besprak vervolgens de kleine partijtjes, die meedoen aan den stryd zonder kans op succes. Men kan reeds nu wel zeggen, dat H.G.S. en C.D.U. geen zetel zullen behalen De S.G.P. neemt ditmaal geen deel aan de verkiezing. De aanhangers van deze party kunnen stem men op de C.H.-Unie, die den christelijken Zondag verdedigt. Laat men toch niet de stemmen versnipperen. Men speelt daar mee in de kaart van den tegenstander. Ds. Kuilman sprak het slotwoord en wekte op ook in de praktijk van het politieke leven waar te zyri. Zoo goed als spr. eenmaal als predikant voor de Volks kerk heeft gekozen kiest hij als mensch in de politiek voor de C.H.-Unie, al wil hij zich er van onthouden een oordeel over anderen uit te spreken. Gezocht moet wor den naar wat samenbindt. Met vrijmoedig heid wekte spr. op bij den stembusstrijd de C.H -Unie te steunen. ONDERLINGE VEREENIGING VOOR ZIEKENHUIS VERPLEGING. Een vereeniging die steeds grooter wordt. Gisterenavond hield bovengenoemde ver- eeniging haar jaarlijksche alg-emeene jaar vergadering in den Burcht, welke slechts matig bezocht was, hetgeen misschien is het wat eigenaardig uitgedrukt maar goed was in dit geval, want waar zou men die tienduizenden leden moeten bergen? Het openings-, tevens welkomstwoord werd gesproken door den voorzitter, den heer A. J. Schoneveld, die dankbaar kon constateeren, dat het afgeloopen jaar een voorspoedig jaar is geweest, in de eerste plaats wel financieel, hetgeen in hoofdzaak komt doordat er minder geld is uitgegeven voor verpleging. De voorzitter kon tevens de prettige mededeeling doen, prettig vooral voor de gemeente, dat, mocht deze gunstige gang van zaken voortgaan, men zeer waar schijnlijk het volgend jaar de gemeente in het geheel niet of zoo goed als niet meer noodig zal hebben voor een geldelijke sub sidie. Ook dit jaar heeft de gemeente al een buitenkansje van 22&5.19 omdat men eigenlijk zou moeten ontvangen 10% van 94.894.75 is 9.489.49 maar omdat men niet hooger mag gaan dan 75% der jaar- contributie ontvangt men maar 7.224.30, vandaar het voordeeltje voor de gemeente. Verder weer de voorzitter er met trots op, dat men thans bijna het totaal bedrag bereikt had van een millioen. Dit is wel Sangenaam om te hooren, maar tevens ligt er onnoemlijk veel leed achter dit bedrag verscholen, maar dat doet van het feit niets af, dat het van vereenigingsstandpunt bekeken een prachtig resultaat is. Dank baar maakte de voorzitter ook gewag van de ruim 88.000.die de gemeente over die jaren als subsidie gegeven heeft al is dit ook maar een gering bedrag gezien in het geheel. Met de beste wenschen voor de toekomst besloot spr. dit openingswoord. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer P. P. de Koning, ontleenen wij het volgende. Het afgeloopen jaar ken merkte zich door vele zaken die de aan dacht van het bestuur hadden. In de eerste plaats een af te sluiten contract met de Leidsche specialisten om de leden volledige uitkeering van specialistsehe hulp tegen 3de klas te waarborgen. Het resultaat laat echter nog steeds op zoh wachten al heeft het bestuur gegronde hoop, dat de Leid sche specialisten oog krijgen voor hun- en het belang van de leden, zooals het ook in Haarlem in orde is gekomen. Vervolgens heeft de aandacht gevraagd een nieuw tarief voor algeheele vergoeding voor de z.g. tusschenklasse, maar ook dit is onlos makelijk verbonden aan een eventueel af te sluiten contract. Verder sprak het verslag van de kwestie met het Diaconessenhuis over verhooging van de vergoeding van 2.50 op 3. waarmee de vereeniging niet accoord kon gaan en waarbij het Diaconessenhuis op het besluit is teruggekomen. De vereeniging in cijfers. Het is nu eenmaal zoo en het zal altijd wel zoo blijven: cijfers spreken het sterkste en daarom laten wy voor de cijferliefihéb- bende leden een overzichtje volgen, waar uit de bloei der vereeniging ten duidelijk ste naar voren komt. Op 1 Januari 1938 bedroeg het ledental 25.865 en op 31 December 26.382, alzoo een vooruitgang van 617 leden. In 1938 werden, om de drie grootste in richtingen alleen te noemen, in het Acade misch Ziekenhuis verpleegd 368 leden met 7201 verpleegdagen. in het St. Elisabeth Ziekenhuis 355 leden met 5921 verpleeg dagen en in het Diaconessenhuis 359 leden met 6378 verpleegdagen. In totaal werden in velerlei inrichtingen verpleegd 1186 leden met 21386 verpleegdagen. Voor ziekenvervoer werd o.m. gebruik gemaakt van een gewone auto 1243 maal. van een ziekenauto 285 maal, van de eerste hulpdienstauto 38 maal en van de auto LEIDEN. Maandag. R. K. Staatspartij. Openbare Vergadering. Spr. H. J. Kuiper. Den Burcht, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 3 tot en met Vrijdag 9 Juni a.s. waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, NI Rijn 18, teL 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek: VVilhelminapark 8, tel. 274. voor besmettelijke ziekten 54 maal. Uit het financieel verslag, samengesteld door den heer H. C. Smit, administrateur, en den penningmeester, den 'heer H. van Cittert, stippen wij aan, dat de balans per 1 Januari 1939 sluit op een bedrag van 82.574.96 terwijl de exploitatierekening over 1938 een bedrag aanwijst van 105.234.10. Aan verpleegkosten werd uit gegeven 52.740.07, aan. operatiekosten 17.596.10, aan operatiekamer 3.751.95, voor bestraling 2.769.17, voor röntgen 3.558.70 enz. enz. Na de jaarverslagen die- geen enkele aan merking naar voren brachten, zoodat zij onder dankwoorden van den voorzitter werden goedgekeurd, werden tot leden van de controle-commissie benoemd de heeren Wessels en Waasdorp, waarna overgegaan werd tot de verkiezing van twee bestuurs leden. De heer S. Th. Buis stelde zich we gens gezondheidsredenen niet meer beschik baar en hun werden door den voorzitter woorden van dank gebracht voor het vele werk voor de vereeniging verricht, terwijl de prettige samenwerking, die men met den scheidenden heer Buis heeft mogen hebben, ook dankbaar werd herdacht. In zijn plaats werd gekozen de heer de Kruis, die door den voorzitter met eenige woorden werd geïnstalleerd en welkom geheeten. De aftredende penningmeester, de heer H. van Cittert, werd bij acclamatie her kozen. Bij de nu volgende rondvraag sprak de heer Buis allereerst een woord van dank aan het bestuur, waarin hy zoo lang heeft mogen zitting hebben, voor de prettige samenwerking die boven het vriendschap pelijke uitging. Daarna vroeg een der leden de aandacht van het bestuur voor het ver anderen van de bezoekuren in 'het Acade misch Ziekenhuis, omdat de tijd van Dins dag tot Zaterdag zoo lang is. De voorzitter en daarna dr. Rassers gaven antwoord, waarbij naar voren kwam, dat het bestuur reeds eerder een conferentie heeft gehad met den directeur van het Academisch Zie kenhuis dr. Maas, maar dat er op dit ver zoek afwijzend was beschikt, omdat aller lei factoren aanwezig zijn, die aulk een verandering niet toelaten. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter deze vergadering met vele woor den van dank aan allen, gelijk ook de secre taris reeds gedaan 'had in zyn jaarverslag en waarin natuurlijk ook hartelyken dank werd gebracht aan den administrateur, den heer H. C. Smit en diens staf, de boden, die door het steeds toenemen van het leden tal weer bergen werk 'hebben verricht. HET VERDRINKINGSGEVAL TE RIJNSBURG. Begrafenis van het slachtoffer. Onder zeer groote belangstelling heeft hedenmorgen op de R. K. begraafplaats aan de Zijlpoort de teraardebestelling plaats gehad van den 15-jarigen C. M Eüuwman, die Maandagavond te Rijnsburg verdronk. Op de begraafplaats stonden, toen de lijkstoef arriveerde, aan den ingang opge steld de leerlingen van de Ambachtsschool klas, waarvan het slachtoffer deel uitmaak te onder leiding van den leeraar, den heer B. H. J. Heydemann. Aan de andere zijde van den ingang stonden een aantal stu denten, mede-bewoners van het ouderlijk huis van den jongen Cornelis. Voorts waren er tal van vrienden en be kenden van de famil'e. Een tiental bloem stukken dekten de baar. De absoute in de kapel en de bcaardings- plechtigheid werd verricht door den wel- eerw. heer kapelaan A. Leenders. Namens de familie dankte de heer Klein- hans voor de groote belangstelling bij deze droeve plechtigheid bewezen. GOUDEN DOCTORAAT Maandag 12 Juni a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. A. Philips, oud-gezant te Washington, oud-directeur der Konink lijke Nederlandsche Petroleum Mij. te 's-Gravenhage, commissaris dier maat schappij en van andere maatschappijen op verschillend gebied, thans wonende Tapijt- weg 1, 's-Gravenhage, aan de Rijksuni versiteit alhier tot doctor in de Rechtsge leerdheid promoveerde. MrLITARIA Met ingang van 10 Juni 1939 aangesteld tot korporaal de dienstplichtigen behoo- rende tot het 4e Regiment Infanterie, leer lingen bij de school voor reserve officieren der Infanterie te Kampen. F. Jansen, H. J. Oosterbeek, G. H. Mooren, J. J. Claassen en E. G. M. Everard. De sergeanten adm. H. Labordus en J. F. Jongkind van het 4e Regiment Infanterie zyn te werk gesteld als sergeant-hulp- schryvers-capitulant; overgeplaatst by den Staf der Infanterie en werkzaam gesteld resp. bij den Korpsadministrateur 2e Regi ment Luchtdoelartillerie van Garnizoens commandant Tilburg.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2