Onder de wapenen blijven van dienstplichtigen BINNENLAND VRIJDAG 9 JUNI 1939 OE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 KINDEREN VAN VLUCHTELINGEN WORDEN IN GEZINNEN ONDERGEBRACHT. Naar wij vernemen heeft de Regeering er thans definitief in toegestemd, dat een aantal kinderen van vluchtelingen, die nu nog in gezondheidskolonies en vacantie- tehuizen vertoeven, wordt ondergebracht in gezinnen. Deze maatregel, waarop langen tijd is aangedrongen, ook door de onderscheidene vluchtelingencomité's, vloeit o.m. voort uit de noodzakelijkheid de verschillende tehuizen gedurende den zomer vrij te heb ben voor de Nederlandsche kinderen. Zeer binnenkort zal aan dezen maatre gel uitvoering Worden gegeven. Met de voorbereiding tot gezinsverpleging is reeds een begin gemaakt. „Handelsblad". TIJDELIJKE VOORZIENING NIEUWE TARIEFWET. Wijziging voor 1 September niet van wettelijke kracht. Het is aan twijfel onderhevig of de door de regeering op 24 Februari j.l. by de Sta- ten-Generaal ingediende wijziging van de Tariefwet vóór 1 September as. wettelij ke kracht zal kunnen hebben verkregen. Op dien datum verstrijkt namelijk de ter mijn van zes maanden, genoemd in hei Koninklijk Besluit, krachtens de Tariefs machtigingswet noodig voor het inwer king treden van wijzigingen in het tarief, zonder voorafgaande wijziging van de wet. Als gevolg van het feit, dat deze om standigheid zich naar alle waarschijnlijk heid zal voordoen, zal het noodig zijn een tijdelijke voorziening te treffen. Het is al thans niet aan te nemen, dat het parle ment gedurende de zomermaanden deze belangrijke principieele aangelegenheid zal behandelen. Daarom overweegt de re geering, naar we vernemen de indiening van een noodwetje, waarbij de in de Ta riefsmachtigingswet bepaalde termijn van zes maanden zal worden verlengd. Alsdan zal er gelegenheid zijn de ingediende wij ziging van de Tariefwet af te handelen. „Handelsblad". NEDERLANDSCHE TUINBOUWRAAD. Onder leiding van den heer Jac. Smits te Naarden is dezer dagen te Haarlem een vergadering gehouden van het centraal bestuur van den Nederlandschen Tuin- bouwraad. Besloten werd met de drie centrale land- bouw-organisaties overleg te plegen om trent de vertegenwoordiging in den spoor- wegraad. De vereeniging voor Boskoopsche cultures werd als lid van den raad toege laten. Goedkeuring werd verleend aan het concept-jaarverslag van den raad. Besloten werd aan den minister van Éco nomische Zaken een schrijven te verzen den over het overnemen der crisismaat regelen door de bedrijfsgenooten. Het des betreffende concept-schrijven werd goed gekeurd. In verband met een aanvraag deel te nemen in het waarborgfonds van het comité voor de land- en tuinbouwde- monstratie 1940 te 's-Gravenhage ontspon zich een zeer uitvoerige gedachtenwisse- ling. Ten slotte werd besloten aan het ver zoek niet te voldoen. In verband met een ingesteld onderzoek naar de verdeeling der clearinggelden werd besloten een schrijven te verzenden aan den minister van Economische Zaken. STEUN AAN ZOETWATER- EN DRIJFWANTVISSCHERS. In 1939 zal wederom steun aan zoetwa- tervisschers en drijfwantvisschers worden verleend. De steunbedragen, welke in het algemeen eenigszins hooger zijn dan in vo rige jaren, zullen aap de visschers half jaarlijks in geld worden uitgekeerd. Zoetwatervisschers, die de visscherij als uitsluitend bedrijf uitfoenen; zullen al naar gelang de grootte van het bedrijf in aanmerking kunnen komen voor een steunbedrag van S120, onderscheidenlijk 85 per jaar, terwijl zoetwatervisschers, die deze visscherij als hun hoofdbedrijf uitoefenen, in aanmerking komen voor ƒ50 steun per jaar. Aan drijfwantvisschers zal ten hoogste 120 per jaar steun worden verleend, in dien ten minste 18 weken per halfjaar is gevischt. Indien korter is gevischt, wordt het steunbedrag verminderd, wanneer min der dan 8 weken per halfjaar is gevischt, zal geen steun worden uitgekeerd. De aanvragen om steun- voor het eerste halfjaar moeten vóór 15 Juli a.s. bij de Ne derlandsche Visscherijcentrale worden in gediend. UITVOER VAN KAAS NAAR NED.-INDIE. Het Centraal Bureau voor de Statistiek te *s-Gravenhage deelt Vnede: De uitvoer van kaas naar Nederlandsch- Indië bedroeg in de maand Mei 1939 60 352 K.G. bruto, met een waarde van 29.707, waarvan: Gouda kaas 37.371 K.G. bruto, met een waai de van 18.936, en Edammer kaas 13.243 K.G. bruto, met een waarde van ƒ6024. BIGGENMERKEN. In de week van 22 tot 27 Mei zijn aange bracht 45837 bigenmerken, tegenover 41985 in de overeenkomstige periode van het vo rig jaar. Van 1 Januari tot 27 Mei zyn in totaal gemerkt 873135 biggen en in hetzelfde tijd ak van 1938 868805. KOSTEN UITVOERING ELECTRICITEITSWET. Aanstelling directeur-generaal electriciteltsvoor/iening. Ingediend is een ontwerp van wet, strek- kede tot verhooging _van het IXde hoofd stuk (Waterstaat) der ryksbegrooting voor het dienstjaar 1939. (Kosten in verband met de uitvoering van de electriciteits- wet). Aan de memorie van toelichting is het volgende ontleend: Het in de vergadering van de Tweede Kamer van 27 April geno men besluit tot het niet aannemen van het ontwerp van wet, houdende aanvulling van de eleclriciteitswet, noopt den minister van Waterstaat tot het aanvragen van de daartoe benoodigde gelden bij suppletoir begrootingsvoorstel. Voor de uitvoering van de wet is het in de eerste plaats noodig, om aan het departement van Waterstaat in te stel len een technisch-oeconomische afdec- ling voor de electriciteitsvoorziening, welke onder leiding zal dienen te staan ,van een vooraanstaand electrotechni- cus met ruime ervaring op bedrijfsge- bied. Met het oog op de belangrijke taak van het hoofd dier afdeeling en bepaal delijk ook op zijn verhouding tot de groote electriciteitsbedryven van pro vincies en gemeenten ligt het in het voornemen dezen functionaris denti tel toe te kennen van directeur-gene raal. Aan deze afdeeling zullen voorshands verder werkzaam dienen te zijn twee inge nieurs, twee administratieve krachten en twee hulpkrachten. Voor salarissen is een jaarbedrag ge dacht van 30.000. Met het oog op de omstandigheid, dat het departementsgebouw voor de nieuwe afdeeling niet voldoende ruimte zal bie den, zal naar huisvesting elders moeten worden uitgezien, terwijl voor de inrich ting van de gehuurde lokalen aanschaffing van meubilair, enz. uitgaven noodig zullen zijn. Voorts zal ter hand moeten worden geno men het opstellen van wettelijke normen voor de keuring van electrotechnische ma terialen en toestellen. Samenwerking in breeden kring en tewerkstelling daarbij van speciale krachten is hiervoor onmis baar. DE GEMEENTEN EN LUCHT BESCHERMING. 25 Mei j.l. heeft op het Departement van binnenlandsche zaken een bespreking plaats gehad met de plaatselijke autoritei ten, van de gemeente Utrecht (fierSte gevarenklasse) en de omliggende 'gemeén- ten Zuilen, Maartensdijk, Jutphaas, Oudenrijn, achttienhoven, Westbroek en de Bildt betreffende de materièele uitrusting voor de luchtbescherming. Een bespreking met hetzelfde doel heeft ten departemente plaats gehad den 30sten Mei met de burgemeesters, de hoofden van den gemeentelijken dienst der tweede gevarenklasse in de Betuwe en het land van Maas en Waal: Culemborg, Hedel, Gelder- malsen, Buurmalsen en Zaltbommel. Den lsten Juni is in de gemeenten Waal wijk en Oisterwyk overleg terzake ge pleegd met de burgemeesters, de hoofden van luchtbescherming en de gemeentege- neosheeren van 36 gemeenten in het mid dengedeelte van Noord-Brabant, zich aan sluitend- aan de reeds vroeger behandelde streek van Breda en Tilburg. Ook bij deze besprekingen werd aange drongen op intercommunale samenwer king. in het bijzonder ook ten aanzien van het ziekenhuiswezen. De verwachting is gegrond, dat binnen enkele weken ook deze gebieden redelijk paraat zijn uit een luchtbeschermingsoog punt. MISTERIESPEL „ST. WILLIBRORD". Het mysteriespel „St. Willibrord", het welk Jan Engelman in opdracht van het tooneelfonds „Ons Leekenspel" te Bussum schreef en waarvoor Wouter Paap de mu ziek componeerde, zal ook te Amsterdam tijdens de St. Willibrordusfeesten ten too- neele worden gebracht. De zeereerw. heer Pastoor Th. Vis van de St. Willibropdus- parochie aan den Amsteldijk, legde beslag op het eerstvertoohingsrecht voor Amster dam. De voorstellingen zullen van 5 tot en met 12 November a.s. plaatsvinden. HET MOLENVELD TOCHT TER BESCHIKKING VAN DE VIERDAAGSCHE LOOPERS Men verwacht meer dan 3000 deelnemers Men meldt uit Nijmegen aan het „Vad.":. Het legerbestuur heeft thans de leiding van de internationale vierdaagache af- standsmarschen de beschikking gegeven over het militaire oefenterrein het Molen- veld, alhier, zoodat ook dit jaar daar een tentenkamp zal verrijzen, tot huisvesting van de deelnemers. Of Defensie echter de tenten beschikbaar zal stellen, is een vraag, waarover nog besprekingen gaande zyn. Intusschen is het aantal deelnemers reeds zeer groot. Er 'vordt op gerekend, dat het de 3000 zal overschrijden, een aantal dat weliswaar belangrijk lager is dan vorige jaren, maar dat eerst sinds enkele jaren- INDIEN GIJ, R.-K. BEDIENDE, een oogenblik uw aandacht wilt wijden aan dit stukje en het geheel lezen wilt, dan zijn wij dankbaar en meteen over tuigd dat u, na ernstig nadenken, een be langrijk besluit zult nemen. Handcis-, kantoor- en winkel bedienden U bent nog ongeorganiseerd, trots de vele aanmaningen en verzoeken, door het Door luchtig Episcopaat ook tot U gericht. Ons Doorl. Episcopaat kunt u toch niet verdenken van materialistisch voordeel wat zij daaruit zou kunnen, trekken; enkel en alleen uit louter godsdienstige overwe gingen en daarnaast de overtuiging, dat op deze wijze naar een betere samenleving wordt gestuwd, wekt zij op tot organisee- ren, wijl de kracht van een goed georga niseerd katholiek leger van mannen en vrouwen in staat is, paal en perk te stel len aan de steeds meer opdringende kracht van het ongeloof, dat God uit het maat schappelijk leven dringen wil met al de daaraan verbonden gevolgen voor Kerk, huisgezin en Staat. Hebt u dit wel eens. ernstig bemediteerd? Om ons heen zijn zooveele voorbeelden, waaruit wij een ernstige les kunnen trek ken. Onderzoek u zelve ceris of u, ook In deze, niet te kort geschoten bent in het vervul len van een grooten pficht, door niet te luisteren naar de Geestelijke Overheid, die in alle toonaarden bij voortduring ver maant: Katholieken organiseert u! Vanaf 1 Januari j.l. zagen wij ons leden tal met meer dan 20 pet. vermeerderen Uw naam ontbreekt nog steeds op onze le denlijst. De J u n i-m a a n d is dé laatste maand waarop wij met hernieuwde krachten een aanval zullen doen op de onwetendheid ten opzichte van het streven van onzen bond, die reeds zooveel ten goede van den be diendenstand heeft weten te bewerken. Hoeveel te meer zou dat geweest zijn in dien alle R.-K. bedienden zich onder de vaan hadden geschaard van den heilige St. Franciscus van Assisië. Talrijke brochures hebben u bereikt, on ze ijverige propagandisten hebben vele avonden geofferd om eens met U te pra ten, aan U is thans de Katholieke daad die wellicht eenige opoffering zal eischen aan uw financiën, aan een persoonlijk in zicht en aan vooroordeel. Na rustige ovei weging zult u met ons tot de overtuiging komen dat organiseeren in Katholiek verband, in dezen diepbewogen tyd met zijn vele tegenstellingen, gebie- dend is. Er valt. nog zooveel te Verbeteren, nog zooveel te veranderen. Naast de vele goed- begrijpende werkgevers, zijn er nog zoo- velen, die nog doordrongen zijn van den ouden liberalen geest, welke in de maat schappij zooveel onheil heeft gesticht en nog sticht. Voor de kantoorbedienden ijve ren wij voor: le. Een wettelijk geregelde 14-daagsche vacantie, zoo hoog noodig voor rust en ontspanning naar ziel en lichaam in het hedendaagsche zoo geperfectioneerde be drijfsleven; 2e. een algeheele vrije Zaterdagmid dag na 1 uur; 3e. herziening van werktijdenbesluit voor kantoren van 1 Juni 1937. GEUITE KLACHTEN ZIJN ONDERZOCHT. MINISTER ANTWOORDT DE TWEEDE KAMER. De huidige troepensterkte wordt in algemeenen zin gehandhaafd tot de internationale toestand verbeterd is. Aan de memorie van antwoord aan de- Tweede Kamer over het onder de wape nen blijven van dienstplichtigen en het in werkelijken dienst houden van dienst plichtigen is het volgende ontleend: Aangezien de normale vredessterktc aan geoefende troepen te gering is om bij internationale spanningen op vol doende wijze in de grens- en de kust- beveiliging te kunnen voorzien, ligt het in de bedoeling de thans tengevol ge van de genomen maatregelen be reikte troepensterkte behoudens ten aanzien van enkele bijzondere wa pens en met toepassing van tegemoet komingen in zake verloven in alge menen zin te handhaven, totdat de internationale politieke verhoudingen in Europa naar het oordeel der re geering genoegzaam zullen zijn verbe terd. Indien het wetsvoorstel tot wijziging van de Dienstplichtwet wordt aangeno men, zal onder buitengewone omstandig heden als hierboven bedoeld de vredes- sterkte op andere wijze belangrijk kun nen worden opgevoerd, waarmede de thans bestaande bezwaren in belangrijke mate zullen worden ondervangen. Vervanging van opgeroepenen. De regeering heeft maatregelen getrof fen om hen, die in de burgermaatschap pij noode kunnen worden gemist, te ver vangen bij voorkeur door dienstplichtigen, die zich daartoe vrijwillig aanmelden en zoo dit niet mogelijk blykt door werklooze dienstplichtigen, die tot op komst onder dc wapenen worden r- plicht. De minister ziet in het oproepen van werklooze dienstplichtigen te hun nen opzichte geen enkele onbillijkheid. De opmerking, dat werklooze dienstplichti gen, voor zoo lang als hun verblijf onder de wapenen duurt, zijn uitgesloten van de mogelijkheid werkgelegenheid te vinden, geldt evenzeer ten aanzien van werkloo- zen, die arbeid verrichten bij cultuur-tech nische werken e.d. Het aangevoerde na deel weegt zeker niet op tegen liet voor deel, dat voor den werklooze, die tot nut tigen arbeid wordt bestemd, in den ge troffen maatregel ligt opgesloten. Aan hot departement van defensie zijn opgericht een „Verlofbureau" en een. „Vervóngingsbureau". Het eerstgenoemde behandelt de eigenlijke verlofaanvragen. Wanneer blijkt, dat het verlof kan wor den verleend waarbij een zoo ruim mo gelijke maatstaf wordt aangelegd en een vervanger moet worden aangewezen, zorgt daarna het bureau „Vervanging" voor het onder de wapenen roepen van een ander dienstplichtige, waarbij in de eerste plaats wordt gezocht onder hen, die zich vrijwillig aanmelden. Het is verklaarbaar, dat binnen korten tyd vele duizenden verzoeken binnenkwa men, zoodat vertraging bij de behandeling niet was te vermijden. Ten einde aan dit bezwaar zooveel mogelijk tegemoet te ko men, heeft de minister daarna aan com pagnies- en overeenkomstige commandan ten machtiging verleend om aan 10 pCt. van de sterkte klein verlof te verleenen. Met betrekking tot de dienstplichtigen, bchoorende tot de kustartillerie en de luchtverdediging, kon, in verband met de samenstelling van deze oorlogsonderdce- len, geen vervanging plaats hebben, maar kan een vrij ruime verlofregeling worden toegepast. Ter beantwoording van de met betrek king tot de „vervanging" gestelde vragen moge het volgende dienen: Bij benadering kan niet worden opge geven hoe groot hét aantal van hen is, die werkelijk voor vervanging in aanmerking komen. Wel kan worden gezegd, dat hel aantal binnengekomen verzoeken ver over de 20.000 bedraagt. Als werklooze dienstplichtigen, die voor oproeping in aanmerking komen, stonden op 1 Juni bij het vervangingsbureau in geschreven pl.m. 19.000 dienstplichtigen. Echter worden dagelijks mededeel in- gon ontvangen, waaruit blijkt, dat een be langrijk aantal niet meer als werkloos kan worden aangemerkt. Dit heeft tengevolge, dat de verrichte vervangingswerkznamhe- den 'ten aanzien van deze dienstplichtigen opnieuw moeten worden verricht. Ter vervanging van dienstplichtigen hebben zich tot 1 Juni vrijwillig aange meld pl.m. 2750 dienstplichtigen. Thans zijn pl.m. 2580 buitengewoon op geroepen dienstplichtigen vervangen. Dit getal geeft echter geen beeld van het aantal dienstplichtigen, dat reeds met verlof is vertrokken; door de hierboven- genoemde 10 pet. en de regeling, welke werd getroffen ten aanzien van de dienst plichtigen bchoorende tot de luchtverde diging en de kustartillerie, bedraagt dit aantal thans tegen de 10.000. De kosten. Het is niet mogelijk thans reeds een volledige berekening samen te stellen van de kosten, welke gemoeid zijn met het bui tengewoon oproepen en buitengewoon on der de wapenen houden van dienstplichti gen. Deze uitgaven zullen worden gedekt uit het buitengewoon crediet van 100 mil- lioen. Boven de bedoelde, rechtstreeks door de bij de grens- en kustbcveiliging betrokken korpsen gedane uitgaven, komen voorts de uitgaven voor het in staat van verdediging brengen van het grens- en kustgebied en voor noodzakelijke matericelaanschaffin- gen, welke eveneens uit het buitengewoon krediet dienen te worden gekweten. Wat betreft de opmerking, dat in gelde lijk opzicht de vereischto soberheid en voorzichtigheid niet in acht werd genomen, in hut bijzonder in zake het vorderen van auto's, schepan en paarden, moge op het volgende de aandacht worden gevestigd. Klachten betreffende te hóoge ver goedingen, die den minister bereikten, heeft hij terstond doen onderzoeken. Voor zoover de klachten gegrond wer den bevonden, werd aanstonds wijzi ging in de vergoedingen gebracht. An derzijds kwamen tallooze klachten in betreffende te geringe vergoedingen, die werden toegekend. Voorts kan nog worden medegedeeld, dat de minister reeds eind April bevelen heeft gegeven om slechts die paarden, auto's en vanrtuigen in gebruik te behou den, welke voor de uitvoering van den du- gelUkschen dienst niet konden worden ge mist. Wat de rolbezetting van deze speciaal voor dit doel geschreven revue, die den voorlopigcn titel draagt „Van dlllgoncc tot diesel" betreft, zijn nog onderhandelin gen gaande. In ieder geval zullen Louis Davids, Corrie Vonk. Wim Kan en vele andere prominenten hoofdrollen vervullen. De autotocht dóór de provincie gaat langs dc mooiste punten van het gewest via de drie hoofdadministratiegebouwen, de Sin gels, Maliebaan, het Hooglandsche Park. do Bilt, Amersfoortschc straatweg, Laan 1914, Lousderheid. Quatrebrns. Zeint, de Bilt, Utrecht. Maliebaan, Nnchtegaulstraul, Tl vol i, Degenen, die de revuevoorstelling hebben bijgewoond zullen denzelfden rondrit por autobussen maken, en zij, die dezen rit heb ben gedaan zullen dc opnieuw op tc voe ren revue bijwonen. Elk der deelnemers zal een hijzonder aardige verrassing in den vorm van een geschenk worden bereid. Ook voor de ge- pensionneerden en op wachtgeld gestcldcn zal het eeuwfeest niet onopgemerkt voorbij gpan. Daaromtrent zijn dc voorbereidingen nog in vollen gang. PSYCHOTECHNIEK BIJ DE SPOORWEGEN. Naar wij vernemen zal men in navolging van verscheidene groote bedrijven in ons land in de toekomst oók voor een betrek king bij de Nederlandsche Spoorwegen aan een psychotechnisch onderzoek onderwor pen moeten worden. Vooral voor hen, die bij de veiligheid van het spoorwegverkeer betrokken zijn acht men een onderzoek naar de bijzondere psychische eigenschappen van groot be lang. Voor de keuringen zullen z.g. psycho technische tests worden gemaakt, die aan de practijk moeten worden getoetst, daar voor zullen een aantal van hen. die de on derhavige betrekking reeds beklccden, aan een onderzoek worden onderworpen. Dr. J. Luning Prak te 's-Gravenhagc is met deze werkzaamheden belast. Voor de winkelbedienden: le. een wettelijke vacantie-regeling; 2e. vervroegde sluiting op den Zater dagavond (uiterlijk 20 uur namiddag). 3e. een vrije middag in de week; 4e. algeheele Zondagsluiting eet., etc. Het bovenstaande is slechts een greep uit ons program van actie, doch heeft on getwijfeld ook uw belangstelling, maar nog meer uw daadwerkelijke medewerking noodig. Meer dan 9100 katholieke bedienden ga ven reeds het voorbeeld. Wij vragen thans uw daadwerkelijke en moreele steun. Sluit U aan bij de Nederl. R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden ..St. Fran ciscus van Assisië". Het propaganda-adres is: A. L. van Giezen, Juiianastraat 8a; het secretariaat is gevestigd bij: A. Warnau, Stieltjesstrant 20, waar U zich om verdere inlichtingen kunt wenden en ook kunt opgeven als lid. Wacht niet maar doe het nu! F. H. M. KOK, Voorzitter Afd. Leiden, Heerenstraat 5c. is overtroffen. Hieruit blijkt intusschen, dat men het tentenkamp op het Molenveld niet zal kunnen missen, vooral nu de kazer nes niet beschikbaar zijn. Het gevolg daar van is, dat aanmerkelijk meer deelnemers in de stad moeten worden ondergebracht dan anders het geval is. Dc V.V.V. Nij megen Vooruit, die met dit moeilijke vraag, stuk belast is, is er echter in geslaagd, ook hier een oplosing te vinden, Men heeft een beroep gedaan op do burgerij en als gevolg daarvan hebben talryke particulieren zich bereid verklaard, een plaatsje in hun wo ning in de ruimen tegen zeer gereduceerde pryzen en zolfs van buiten de stad heeft men tal van' aanbiedingen gekregen, zoo dat het vraagstuk van de huisvestting vol komen en goed opgelost wordt. FEESTELIJKE VIERING VAN HET IIONDKKJAHIG BESTAAN DU SPOORWEGEN. In aansluiting op de onlangs gedane me- dedeelingen betreffende de feestelijke her denking van het eeuwfeest der Nederland sche Spoorwegen, door de directie georga niseerd, kan, nog het volgende worden be richt. De feestvierende leden van het ge- heele spoorwegpersoneel met hun echt- genooten, in totaal pl.m. 60.000 perso nen,, zullen in het tijdvak van vier we ken aanvangende den 25sten Septem ber a.s, gedurende de eerste vijf dagen der week iederen dag in groepen van 3000 van het geheel land uit per trein naar Utrecht, als zetel der maatschap pij worden vervoerd, om aldaar feeste lijk ontvangen te worden. Het feest duurt dus 20 dagen en ont leent daaraan de benaming van .,20- daagsche". Deze „20-daagsche" zul voor iedere groep van deelnemers worden ingezet met een feestelijk onthaal in den voormiddug in de als feestgebouw in te richten ruimt garage op dc Croeselaan te Utrecht, dal van dc gemeente gehuurd zal worden. De route derwaarts zal, veranderingen voorbe houden, gaan langs het Stationsplein Leidscheplein. In het feestgebouw zal, na een toespraak door de directie, een koffie maaltijd worden gebruikt opgeluisterd door een strijkje van Spoorwegpersoneel. In den namiddag zullen de deelnemers worden geplitat in twee groepen, elk van 1500 personen. De eene groep gaat naar Tivoli ter bijwoning van een revue, de an dere groep maakt een tocht per autobus sen door de provincie. De groote Spoorweg-revue is geschreven door Peggy van Kerkhoven, terwijl de al geheele leiding in handen is gelegd van Kommer Kleyn. De décors en costumes worden ontworpen door Joop Geesink, terwijl Max Tak voor de muzikale illustratie en voor de leiding van het orkest zorg draagt.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 13