RIJNSTREEK VREEMDE CHEQUES RECHTZAKEN WOENSDAG 7 JUNI 1939 PE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 sluUs 126 p.. 10. C. J. van Dyk 126 p.. 11. G. de Wit 122 p., 12. A. Kippeslijs 115 p., 13. A. Kippesluijs 112 p. De prijzen zullen worden uitgereikt op Zondag 11 Juni a.s. na de Hoogmis om half één. De eerste prijs bestaat uit 10.de tweede is een rooktafel met toebehooren (exclusief sigaren); de derde is een schil derij, een stilleven. Voorts zullen er dan 97 diverse aardige prijzen worden uitge deeld. Het bestuur vraagt verder of we het fonds Hulp in Nood nog eens bijzonder on der de aandacht van onze lezers willen brengen, wat we gaarne doen. Het fonds immers steunt de armen van de Volksbond door verschaffing van levensmiddelen; voorts verschaft het fonds aan de zieken versterkende middelen etc. etc. Van harte gaarna bevelen wij Hulp in Nood bij onze lezers aan! HOOGMADE Personalia. De heeren J. Kapteyn Jr. en Th. Pouw alhier zijn te 's Gravenhage geslaagd voor 't examen voor 't Midden standdiploma. KOUDEKERK Hondsdijksche Polder. In de op Maandagavond gehouden vergadering van Ingelanden van den Hondsdijkschen Pol der heeft de herstemming plaats gehad tusschen de heeren D. P. van Leeuwen en A. C. van Wensveen. Er waren 114 stem men uitgebracht waarvan 79 op D. P. van Leeuwen en 35 op A. C. van Wensveen, zoodat de heer D. P. van Leeuwen werd benoemd verklaard. NIEUWKOOP GEMEENTERAADSVERKIEZING Aantal kiezers 1633, uitgebracht 1527, van onwaarde 46, geldig 1481. Lijst I: R.K. Staatspartij: 754, gekozen M. J. H. Bots, A. J. den Hartog, S. Splinttr, A. J. Verhaar, J. Eijs en P. Pietersen Wzn. Laatst* met voorkeurstemmen. Lijst II: Christ. Hist. Partij: 219, geko zen. H. Blijleven en J. Nell. Lijst III: S.D.A.P.: 68, geen gekozen. Lijst IV: Gemeentebelang 316, gekozen P. Augustinus en N. Bodegraven. Laatste met voorkeurstemmen. Lijst V Anti-Rev. Partij 124, gekozen P. Stam. De eenige verschuiving is, dat de S.D. A.P. haar zetel zal moeten afstaan aan Gemeentebelang. Niet zullen in den Raad terugkeeren van de R.K. Staatspartij (eigenwillig) J. van der Laan en H. van der Tol. Van de C.H. (eigenwillig) C. Breedijk. Van de S.D.A.P. C. Sloof. Hiervoor zijn in de plaats gekomen: van de R.K. Staatspartij M. J. H. Bots en P. Pietersen Wzn., van de Christ. Hist. J. Nell en van Gemeentebelang N. Bodegraven. Botsing. In het Zuideinde alhier kwam de motorrijder N. uit Nieuwveen in bot sing met den kruidenierswagen van K. De motorrijder kwam er zonder letsel af, doch het motorrijwiel werd belangrijk bescha digd. De schade werd door partijen onder ling geregeld. ROELOFARENDSVEEN Middenstand. Gisterenavond werd door de R.K. Middenstandsvereeniging „St. Maarten" afd. Roelofarendsveen oen ledenvergadering gehouden, waarvoor slechts een matige belangstelling bestond. Na lezing der notulen door den heer H. Klink, gaf deze persoon vervolgens een uittreksel van enkele belangrijke voorstel len uit het Bondsagenda: n.l. betreffende de militaire dienst, de antl-poliepactie en de stichting van een fonds voor studiedoel einden op godsdienstig en ander weten schappelijk gebied. Bij de bespreking der bedevaart naar Heiloo op Zondag 18 Juni a.s. werd over eengekomen, dat de leden hiervan per circulaire worden ingelicht, waarna zij zich kunnen opgeven voor deelname op een bijgaande strook. Met de afd. Rijpwe- tering zal contact worden gezocht, om de voordeeligste reisgelegenheid te verkrij gen. Een tweetal personen, aan de vergade ring voorgesteld, werden als leden der ver- eeniging toegelaten. Bij de rondvraag werd geïnformeerd, welk antwoord het bestuur van de ge meente had ontvangen naar aanleiding van een verzoek, om in het Zuiden van Roelof arendsveen palen te plaatsen, waartegen de fietsen kunnen worden gezet. Hierop werd geantwoord, dat volgens een niet-officieele mondelinge verklaring aan hét bestuur is te kennen gegeven, dat deze palen indruischen tegen de wetten van het natuurschoon te Roelof arendsveen! Door de vergadering werd cr op aange drongen, dat het bestuur bij B. cn W. als nog met klem op een afdoende regeling van dit belang zal verzoeken, waarop dan zeker wel een schriftelijk antwoord ver wacht mag worden. Nadat nog eenige tijd gediscussieerd was over diverse middenstandsbelangen, sloot de heer Cl. Stockmann met den chr. groet. Baldadigheid. Nu het voormalig sta tions-gebouw niet meer voortdurend in ge bruik is, is het weer een dankbaar abject jvan baldadigheid voor de lieve jeugd ge worden. Talrijke ruiten zijn vernield, ter wijl ook verschillende andere vernielingen zijn verricht. Er wordt blijkbaar in het ge heel niet aan gedacht, dat op deze wijze belangrijke schade wordt toegebracht aan den aannemer, die het gebouw moet sloo- pen en die er vanzelf op bedacht is, om de afbraak zoo doelmatig mogelijk te doen geschieden, daar de afkomende materia len voor hem dan de grootste waarde heb ben. Het ware te wenschen, dat aan deze ergerlijke baldadigheid paal en perk kon worden gesteld. RIJNZATERWOUDE Geboren: Petronclla Catharina Maria, d. van R. J. Broekhuizen en M. van der Meer. Ondertrouwd: B. Bakker jm. 25 j. en A Kloek jd. 21 j. Gehuwd: G. van der Lip jm. 31 j. en W. M. van Dorp jd. 21 j. Vertrokken: A. van der Hoorn naar Leimuiden Bilderdam. BOSKOOP Kon. Ned. Mij. van Tuinb. en Plantkunde. Wegens verhindering van de le en 2e voorzitter opende de heer K. Verboom deze bijeenkomst en verzoekt de 2e secretaris de notulen der voorgaande bijeenkomst voor te lezen, welke onveranderd werden goed gekeurd. De ingekomen stukken waren niet zoo urgent dat zij dadelijk behandelt moesten v/orden, zoodat er besloten werd de behan deling hiervan tot een volgende bijeen komst uit te stellen. Hierna werd overgegaan met de bespre king van het aanwezige materiaal en wer den de volgende planten behandeld: Viburnum opulus fructo-luteo (Syn. xanthocampum) en Viburnum opulus, de bloeiwijze dezer beide Viburnums is wei nig verschillend, alleen in de herfst is het verschil groot, daar de eerste gele en de tweede roode bessen draagt. Viburnum Sieboldi met langwerpige hard groen glanzend blad. Viburnum plicatum (syn. tomentosum sterile) groeit meer gedrongen. Papaver orientalis Salmon Glow, zeer groot, dubbelbloemig orange. Camassia esculenta plumosa, een bolge was met een bloemtros als een zuivere lila struisveder. Philadelphus Girondole, dubbelbl. zui ver wit. Philadelphus coronarius, de gewone boe- renjasmijn, geel wit, welriekend. Deutzia crenata longipetala, wit. Deutzia crenata magnifica, dubbelbl. wit met flinke trosjes. Photenia villosa, met witte bloem- schermpjes, heeft in de herfst mooi getin te bladeren en geeft orange besjes. Cytisus sessiflius, gele lipbloempjes, een moie oheester. Kolkwitzia amabilis, met rose bloemen als Weigelia, maar fijner, ook de struik is losser en sierlijker. De dwergroos Peon in pot. Rhododen dron Marion, groot bouquet en donkerder dan Rhod. Pink Pearl ook de groeiwijze is forscher. Rubus spectabilis, een braam met gele vruchten. Spirea trichocarpa, lange takken vol met witte trosjes bloemen. Stewartia pseudo-camelia, een„sierlijke heester met roomwitte bloemen, welke ge heel gevuld zijn met gele meeldraden. Syringa josikaea, blauw, kl.bl. een van de laatst bloeiende Seringen. Weigelia conquette, rose, gr.bl. Rhodo dendron John Walter, rood. Rhod. Britta- nia, schitterend rood, een groep van deze soort heeft in het Rosarium gebloeid, het geen een schitterend effect maakte. Rhod. The Maroon. Rhod. Kapt. H. v. Weerde Poelman. Azalea pontica Geant des Batailles, schit terend rood. Azalea pontica August Mechelinck, wit rose. Azalea pontica Heureuse surprise, zacht rose. Az. pnt. Honneur de Flandre. Az. pont. Aurore de Faychem. Az. pont. Bou quet de Flore, Az. pont. Coccinea speciosa, orange. Azalea mollis Mrs. J. Dijkhuis, grootbloemig een van de laatst bloeiende. Kalmia angustifolia en Kalmia angusti- folia pumila. Ornithogalum umbellatum, vogelmelk. Vervolgens eenige botanische rozen, o.a. Rosa Moyesi, enkel rood. Rosa Vorbergii, enkel, zacht geel, Rosa Ohmitson Roy, geel en de dubbelbloemige Schotsche roos, rose. Paradisea lilastrum giganteum, wit, met bloemen als een kl.bl. gladiool. Sporea oxyodon, wit, kl.bl. en los groeiend. Hiermede was het plantenmateriaal be handeld en vestigde de heer Verboom de aandacht op de vrendschappelijke bijeen komst op 4 Juli a.s. te Kampen, hieraan is een boottocht verbonden naar Urk en de Zu iderzee werken Bij voldoende deelname zal het bestuur een autobus charteren en de kosten zullen dan 4.50 tot 5.per persoon zijn. Opgaven kunnen gedaan worden tot uiterlijk 24 Juni bij de heeren K. Verboom, K. van 't Hof en A. Spaargaren. Bij de rondvraag komt een der leden met een voorstel om te trachten een ex cursie te organiseeren naar Laken om de tuinen te gaan bezichtigen van de Konink lijke Familie van België, deze moeten zeer interessant zijn. Het bestuur zegt toe naar de mogelijk- reid te zullen informeeren en een kosten berekening te maken. Een ander lid vraagt of het niet op den weg van de vereeniging ligt de leden op te wekken tot een intensieve bestrijding van de ratten, welke op sommige kweeke rsen groote schade aanrichten. Met drie rattenkorven per H.A. schijnt men al een aardige opruiming te kunnen houden. Als voorbeeld vertelde hij. dat hij verle den jaar in een sloot 80 stuks en zijn buur man in dezelfde sloot 60 stuks gevangen had en in 1939 nog maar 10 stuks, zoodat zü al aardig ingekort waren. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter met een woord van dank deze bijeenkomst. BODEGRAVEN Volksbond. De biljartwedstrijd ten bate van het fonds „Hulp in Nood", is thans definitief geëindigd. De einduitslag luidt: als volgt, wat de eerste honderd punten betreft: 1. C. J. van Dijk 214 p.. 2. C. J. van Dijk 207 pnt., C. J. van Dijk 1791 p., 4. C. J. van Dijk 181 p., 5. A. Kippesluijs 175 p., 6. G. de Wit 167 p.. 7. C. J. van Dijk 150 p., 8. C. J. van Dijk 142 p., 9. A. Kippe- OUDE-WETERING Aanrijding. Gistermiddag reeds de di recteur van de Muskator-fabrieken alhier, ir. A. O. Rijsdijk met zijn auto in de rich ting van de fabriek, terwijl de vrachtauto van den heer G. Los, graanhandelaar al hier, welke laatste auto werd bestuurd door zijn oudste zcon, de Stationsweg kwam afrijden. Vlak bij de bocht s^ond een personen-auto van een handelsreiziger geparkeerd, waardoor het uitzicht belem merd werd. Het gevolg was, dat ondanks krachtig remmen van beide bestuurders een botsing volgde, waardoor beide auto's ernstig werden beschadigd. Van beide werd een voorspatbord geheel vernield, terwijl ook de bumpers en de lampen het moesten ontgelden. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Door de Rijkspoli tie werd proces-verbaal opgemaakt. OUD-ADE GOUDEN PROFESSIEFEEST. Vrijdag 16 Juni zal de Ecrw. Zuster An gelina (in de wereld Catharina v. d. Voort) haar gouden professiefeest vieren. Al die jaren is zij werkzaam geweest in de Orde der Franciscanessen, als hoofdonder wijzeres in de plaatsen Oudenbosch, Hoe ve, Gouda, Poeldijk. Even zag het er naar uit, dat hier haar vruchtbaar leven zou eindigen. Een ernstige ziekte trof haar. Na een zware operatie heeft zij echter nog vele jaren kunnen werken in Nieuw-Borg- vliet. Thans geniet de jubilaresse haar wel verdiende rust in het Moederhuis te Oudenbosch. Op de verschillende plaatsen waar zij geleefd en gewerkt heeft, heeft zij zich steeds zeer bemind weten te maken; we mogen dan opk wel verwachten, dat het de gouden jubilaresse op haar feest niet aan belangstelling van de zijde der vele familieleden en oud-leerlingen zal ontbre ken, Moge zij nog vele jaren genieten van haar welverdiende rust! TER AAR JONGETJE AANGEREDEN. Gistermiddag werd het negenjarig zoon tje van v. H. aangereden door een fietser, nabij Aardammerbrug, Aanvankelijk bleek het niet zoo ernstig te zijn, doch toen la ter toen het knaapje begon te klagen over pijn met het adem halen, werd medische hulp ingeroepen. Dr. Quartel achtte over brenging naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den, zeer geweruncht. Degene, die het ventje heeft aangere den, liet niets van zich hooren. De politie stelt een onderzoek in. Sleutelbeen gebroken. De expediteur B. geraakte bekneld tusschen eenige as- bestplaten, die hij per auto vervoerde naar onze gemeente. De kneuzing was toch nog dien aard, dat hij een sleutelbeen brak. Missiezakjes. De opbrengst van de Missiezakjes, welke door de propagandis ten zijn verspreid, bleef ditmaal slechts een weinig beneden die van vorig jaar. Nu be droeg zij een schrale honderd gulden. /WAMMERDAM Personalia. Benoemd tot tijdelijk on derwijzeres aan de R.K. Jongensschool al hier mej. G. J. M. Oonk. Arbeidsbemiddeling. Ingeschreven bij de arbeidsbemiddeling 25 mannen, 3 vrouwen. Verdeeld naar de groepen: Steen- fabr.arb. 5, Bouwbedrijven 2, Houtbew. 1, Lederbew. 1, Metaalnijverh. 2, Landbouw- bedr. 13, Verkeerswezen 1, Huisel. diensten 2. Ongeschoolden 1. HAAGSCH GERECHTSHOF. DE GRAANDIEFSTALLEN TE ALPHEN a. d. RIJN. Het Hof legt zwaardere straffen op. De Officier van Justitie bij de Haagsche rechtba~nk had destijds tegen den schipper A. B. te A 1 p h e n a. d. R ij n wegens dief stal van graan en andere goederen ten na- deele van een motorboot-onderneming daar ter plaatse een gevangenisstraf ge- eischt voor den tijd van 10 maanden. De rechtbank had deze straf voorwaardelijk opgelegd, van welk vonnis de Officier in hooger beroep was gekomen bij het Haag sche Hof, alwaar de procureur-generaal eveneens tien maanden gevangenisstraf geëischt had. Het Hof, hedenmorgen uitspraak doen de, veroordeelde verdachte tot een gevan genisstraf voor den tijd van 10 maanden, waarvan 6 maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar, dus vier maanden onvoorwaardelijk. Nog een schipper in hooger beroep. De schipper M. H. te A 1 p h e n a. d. Rijn, was eveneens door de Haagscnc rechtbank veroordeeld tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van tien maanden, nadat de Officier van Justitie deze straf onvoorwaardelijk had geëischt. Zoowel de Officier als de verdachte wa ren van dit vonnis in hooger beroep geko men bij het Hof. De procureur-generaal had ook hier ver nietiging van hot vonnis der rechtbank ge vraagd, omdat deze diefstallen te Alphen a. d. Rijn jarenlang hadden plaats gevon den en, opnieuw rechtdoende, tien maan den onvoorwaardelijke gevangenisstraf ge- eischt. Hier werd de uitspraak hedenmorgen eveneens tien maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van 2 jaar. DE VALSCHE MUNTERS. De „Dronken Markies" wenscht weer niets te zeggeiv. Een ieder zal zich nog wel herinneren, dat op 15 October 1938, op aanwijzing van een winkelierster, een politieagent een 45- jarigen man heeft gearresteerd op de Zater- dagsche markt te Leiden, verdacht van het betalen met een valsche rijksdaalder. He» was een goede greep geweest, want de aangehoudene had pas vtjf Jaar gevange nisstraf ondergaan wegens het uitgeven van valsche munten. Na een onderzoek, dat door de Leidsche recherche was inge steld, tezamen met haar Haagsche colle ga's, en ambtenaren van de valsche-munt- centrale, had men in den Haag de werk plaats kunnen ontdekken. De Haagsche rechtbank had deswege J. B,. van beroep koopman, bijgenaamd de „Dronken Markies", veroordeeld tot de maximum Straf, zijnde negen jaar ge vangenisstraf wegens het vervaardigen en uitgeven van valsche rijksdaalders en den 55-jarigen smid P. A. V. tot vier jaar gevangenisstraf wegens het voorradig heb ben van ingerediënten voor het vervaar digen van valsche munten. Beide verdachten hadden pertinent ont kend iets met deze zaak uitstaande te heo- ben en waren van dit vonnis in hooger be roep gekomen bij het Haagsch Gerechts hof. De prccurcur-generaul had in deze zaak elf getuigen gedagvaard. Na de formeele vragen aan den ver dachte J. B vroeg dc president hem, of hij bekende te Leiden valsche rijksdaalders te hebben uitgegeven. Verdachte: „Ik wensch mij nergens over uit te laten". President: „Dat is uw recht". „Kent u uw mede-verdachte?" Verdachte: „Ook daar wensch ik mij niet over uit te laten" President: „Gaat u dan maar zitten". Vervolgens werd P. A. V. naar voren geroepen. President: „Was u op op 15 October in gezelschap van uw mede-verdachte te Leiden?" Verdachte: Zoover als ik weet, niet". President: „Maar u bent toch tezamen met B. gezien?" „Ontkent u op 15 Octo ber te Leiden geweest te zijn?" Verdachte; „Neen, meneer". President: „Wat moest u dan te Leiden doen?" Verdachte: „Ik probeerde wat luxe ar tikelen aan den man te brengen". President: „Maar waarom had u bij u thuis dan al die ingrediënten, noodig voor het vervaardigen van valsche munten?" Verdachte: „Voor het maken van luxe voorwerpen zooals lepeltjes enz". Nadat ook deze verdachte naar zijn plaats was teruggewezen, kon begonnen worden met het zeer uitgebreide get/uigen-verhoor. Nadat eenige deskundigen van de valsche munt-afdeeling een aantal technische ver klaringen hadden afgelegd, werd gehoord de inspecteur van politie J. C. Hofstede, die de valsche rijksdaalders in beslag heeft genomen en de agent van politie Ecrd- man, die op aanwijzing van een winkelier ster B. heeft aangehouden. Vervolgens werd gehoord de rijksmunt- meester dr. W. J. van Heteren, die de munten had onderzocht en de valschheid er van had vastgesteld. O.a. had het rand schrift duidelijk aanwijzingen gegeven, ter wijl ook het gewicht zeer zwaar was. Mej. J. M. Corba te Leiden had ver dachte op 15 October in haar winkel ge kregen, waar hij een ons bitterkoekjes had gekocht en met een rijksdaalder had be taald. Zij had dadelijk ontdekt, dat de rijks daalder valsch was en op haar verzoek was B. ten slotte gearresteerd. Bij den winkelier J. Hennen had B. een stukje zeep gekocht van 7 1/2 cent cn ook met een rijksdaalder betaald, welke even eens valsch was. Bij mevrouw Rijsbergcn had verdachte een ons kaas gekocht van 12 cont cn even zoo met een valsche rijksdaalder willen betalen. Toen mevrouw Rijsbergcn de echt heid van dit muntstuk in twijfel trok, had verdachte met kleingeld betaald. De heer W. van Slingerland had de an dere verdachte P. A. V. aangetroffen om streeks middernacht, terwijl hij dronken- manstaal uitsloeg en daarbij vertelde, dat zijn vriend gearresteerd was, maar dat hij net gedaan had alsof zijn „neus bloedde". Nadat nog meerdere getuigen verzwaren de verklaringen voor de verdachten hadden afgelegd werden de verdachten nogmaals ondervraagd. President tot verdachte B.: „U weet dat u al meermalen veroordeeld bent". „Daar wensch ik mij niet over te laten", was het weer tcrugkeerende antwoord van B. De president doet daarna voorlezing van het strafblad van verdachte B cn dat wijst aan: vijf Jaar gevangenisstraf wegens val sche munterij, voorts een Jaar wegens een ernstig zedendelict en nog twee maanden wegens oplichting. Het strafblad von V. wijst aan, dat hij reeds twee jaar cn zes maanden heeft op geknapt wegens het voorhanden hebben van valsche munten. Verdachte V houdt vol, dot hij dien Za terdag alleen maar in Leiden geweest is om 200 druppelvangers te verkoopen, die hij dan ook verkocht had aan een onbekende voor 10. Van dit geld had hij wat sterke drank gekocht en dit zou zijn dronkenschap moeten verklaren. Het woord was vervolgens aan den advo caat-generaal, die in een zeer uitvoerig requisitoir dc gcheele zaak nog eens na ging, om tot de conclusie te komen, dat uit het getuigen-verhoor is komen vnst te staan, dat de verdachten het hun ten laste gelegde bedreven hadden en dit wettig en overtuigend bewezen achtend vroeg spr. bevestiging van het vonnis van de Haagsche rechtbank, zijnde voor B. negen jaar gevangenisstraf en voor V v i e r jaren ge vangenisstraf. De verdedigers achtten op verschillende punten de ten laste legging niet bewezen en vroegen op die punten dan ook vry- spraak. Mocht het Hof geen termen voor vrij spraak aanwezig achten dan riepen de verdedigers de uiterste clementie In omdat zij de maximum-straf, die thans opnieuw geëischt wordt, Veel te zwaar vinden. Nadat de verdachten het laatste woord gehad hebben werd de uitspraak bepaald op over 14 dagen. Haagsche Politierechter Na eenige glazen bier Het is een bekend feit, dal als men iet of wat teveel biertjes door zijn keelgat heeft laten vlieden, er een reactie optreed, soms ten goede, maar meer nog ten kwade. De polijster F. Z. uit Leid e n had, te samen met een vriend, ook enige biertjes geconsumeerd, al zal dit „eenige" wel rek baar geweest zijn. Eenmaal buiten geko men zQnde was de reeds genoemde reac tie opgetreden, allereerst bij den vriend van Z. Deze had zich onnoemelijk sterk gevonden en had naar oen object omgeke ken, waar hij zijn spieren op kon pro- beoren. Zijn oog was gevallen op een langs den trottoirband geparkeerd .-taande motor. Hij was begonnen met dezen motor op' to pakken en weer neer te zetten. Dit was echter niet naar genoegen geweest van den eigenaar van dit instrument en hij had zijn mcening niet onder stoelen of banken ge stoken. Onze polijster had het toen raad zaam geoordeeld om zich in dezen twist te mengen en had dit niet beter weten to doen dan den eigenaar van den motor op een aantal meppen in diens aangezicht te tra^eeren. Dat was het eerste bedrijf ge weest, terwijl hot tweede zich afspeelde in de zaal, waar de Haagsche Politierechter zetelt. Politierechter: „Waarom heb Je eigen lijk geslagen". Verdachte: „Ik had eenige glazen bier op". Politierechter: „Dat is absoluut geen ex cuus. Als je toch had willen slaan, had het dan je kameraad gedaan, want die trad erg onhebbelijk op". Tien gulden boete of tien dagen hechtenis vond de officier een goede straf voor deze klappen-uitdcelcrij. Verdachte: „Ik vraag voorwaardelijk". Politierechter: „Een gevangenisstraf dus"? „Dat vind ik heel eigenaardig; dan zult u de betcekcnis van zulk een straf wel niet begrijpen. Verdachte: „En toch vraag ik voorwaar delijk". Politierechter: „Ik geloof, dat men nog liever een voorwaardelijke gevangenis straf heeft dan een rijksdaalder boete". Desniettemin werd het vonnis conform de eisch. Ik op xekeren dag miatel (Maclean's*.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7