RIJNSTREEK HAVERMOUTFABRIEK AFGEBRAND TE ZOETERWOUDE ZATERDAG 3 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 WARMOND OPENING CONSULTATIEBUREAU Onder zeer groote belangstelling, zoowel van wereldlijke als geestelijke autoriteiten had in het jeugdhuis alhier de opening plaats van het opgerichte consultatiebureau voor zuigelingen, waartoe het initiatief genomen is door de afdeeling Warmond van het Wit Gele Kruis. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op het college van burgemeester en wet houders, de pastoor, de kapelaan, de domi nee, het voltallig bestuur van de R.K. en de Warmondsche wijkverpleging en diverse genoodigden. Nadat allen door den voor zitter van het Wit-Gele Kruis, den heer J. H. Haverkort, een hartelijk welkom was toegeroepen, sprak hy er zijn vreugde over uit, dat zoovelen gevolg hadden ge geven aan het verzoek deze openingsplech tigheid bij te wonen, waaruit hij de con clusie meende te mogen trekken, dat dit bureau de volle belangstelling van de aan wezigen had. Het feit, aldus spreker, dat verschillende moeders met hun kinderen naar de consultatiebureaux in de omlig gende gemeenten moesten gaan, hetgeen dikwijls zeer groote bezwaren met zich bracht, is oorzaak geweest, dat pogingen in het werk zijn gesteld om ook in deze ge meente een dergelijk bureau in het leven te roepen, en welke pogingen met succes bekroond zijn. Nadat wij onze plannen aan onze zustervereeniging, de Warmondsche wijkverpleging, hadden uiteer/gezet, was deze vereeniging direct bereid haar steun en medewerking te verleenen. Ook het college van burgemeester en wethouders stond direct sympathiek tegenover ons streven en ik vertrouw, dat ook de raad, om ons verzoek op subsidie welwillend zal beslissen. Van het R.K. Kerkbestuur hebben wij voor zoover noodig, de beschik king over dit gebouw gekregen, waar voor wij ten zeerste dankbaar zijn. Ook mogen wij rekenen op een subsidie van de provincie, terwijl wij 'ten slotte Dr. H. A. G. M. Walenkamp terstond bereid gevon den hebben de leiding van dit bureau op zich te nemen, waarbij hij geassisteerd zal worden door de beide wijkzusters. Het doet mij een genoegen te kunnen verklaren, dat wij van een ieder de grootst mogelijke me dewerking hebben mogen ontvangen, waar voor wij ten zeerste erkentelijk zijn. Van zuster Tempelaar en de heer M. de Vries is bericht binnengekomen, "dat zij om ge zondheidsreden verhinderd zijn deze ope ning bij te wonen. Hierna verzocht de voorzitter aan den burgemeester het bu- leau officieel te willen openen. Deze zeide hieraan gaarne gevolg te willen geven, omdat men de opening van dit bureau een mooi sociaal werk tot stand gekomen is, dat aller medewerking en belangstelling verdient. Het college van B. en W. heett gemeend aan de tot stand koming van dit bureau alle medewerking te moeten ver leenen en hoopt van harte dat dit bureau zal kunnen werken in het belang der kleinen, want het bureau kan met betrek king tot het zuigelingenvraagstuk onschat bare diensten bewijzen. Hierna nam dr. Walenkamp het woord om in de eerste plaats een woord van dank te brengen aan het college van B. en W. dat door zijn finan- cieele toezegging, behoudens goedkeuring door den Raad, de tot standkoming van dit bureau heeft mogelijk gemaakt. Een bijzonder woord van dank komt toe aldus, spreker, aan den voorzitter van het Wit- Gele Kruis, den heer Haverkort door wiens onvermoeid werken dit mooie succes is ver kregen. Ook den pastoor wil ik niet ver geten voor de beschikbaarstelling van dit zoo doelmatig gebouw. Het doel van dit bureau, aldus spreker, is de regeling van de voeding der kinderen beneden het jaar, niet om de kinderen te behandelen. Hier door kunnen voedingsstoornissen voor komen worden, een gunstige bodem voor allerlei ziekten. Na deze officieele plech tigheid werd terstond een aanvang ge nomen met het onderzoek der babies, waar van er reeds verschillende aanwezig waren Wij twijfelen niet of dit bureau zal voor zien in een reeds lang gevoelde behoefte. St. Josephsgezellen. Maandag 5 Juni des avonds om 8.30 verplichte bijeenkomst. De vice-praeses zal spreken over het leven van den H. Alfonsus. Niemand verzuime deze bijeenkomst, waar belangrijke mede- deelingen zullen worden gedaan. Maandag 12 Juni gaan we een excursie maken naar de Lichtfabrieken te Leiden. Zij die met de ze tocht mede willen, geve zich uiterlijk Maandag a.s. op aan den secretaris A. van Leeuwen. Het vertrek is vastgesteld op on geveer 7.30 uur. ONTEIGENING. Bij Kon. besluit van 27 Mei is bepaald, dat ten behoeve van de verbetering van het wegvak Gemeene weg hm 4 hm 18 van den weg RijnbrugHaarlemmermeer- polder, gelegen in de gemeente Alphen aan den Rijn, ten algemeene nutte en ten na me van de provincie Zuid-Holland zullen worden onteigend de perceelen, nader in dat besluit genoemd. Bij Kon. besluit van 27 Mei is bepaald, dat ten behoeve van den aanleg van het wegvak Rodenrijsche kade tot den weg Ber- kelBergschenhoek, met bijkomende wer ken, in de gemeenten Schiebroek en Berg schenhoek, welk wegvak deel uitmaakt van den weg: Nieuwe Rijksweg RijswijkRot terdamBerkelKatwijk, met zijtak naar de veiling Rodenrijs, ten algemeene nutte en ten name van de provincie Zuid-Hol land zullen worden onteigend de perceelen nader in dit besluit genomen. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Opgeleid door de Mid denstandshandelsavondschool waarvan di recteur is dé heer H. S. v. d. Putte alhier, slaagden heden voor het middenstandsdi ploma vestigingseischen, afgenomen door de R.K. Centrale in den Haag de heeren: H. van Fulpen, J. van Graas, C. de Boer, H. Egberts en Th. Seijsener. De brandweer stichtte brand. Giste ren werden van gemeentewege de houten noodwoningen aan de Westkanaalweg op geruimd. De brandweer heeft de wonin gen in brand gestoken, terwijl de nieuwe woningen die in de nabijheid stonden, met zeil werden afgedekt en nat werden gehouden om gevaar van overslaan van den brand te voorkomen. Bedwelmde visschen. In den Rijn bij Zwammerdam kwamen gisteren dui zenden visschen aan de oppervlakte van het water. De diertjes zijn vermoedelijk bedwelmd geworden door afvalstoffen eener melkfabriek. De hengelaarsvereeni- ging heeft bij de bevoegde instanties stap pen gedaan ter voorkoming van verdere bedwelming. Geboren: Maria Johanna d. van C. K. Koemans en M. E. C. Duits Helena Jozina d. van H. Hulscher en L. J. Schou ten Nico z. van P. van der Breggen en M. N. Blom Cornelia Petronella Geer- truida Maria d. van W. Verhage en B. G. van Leeuwen Johannes z. van A. Hes- seling en P. Vermaas Petronella Cor nelia Wilhelmina Maria Theresia d. van P. Th. Zirkzee en J. P. Tuinenburg Adriana d. van J. van Noort en M. Moojj. Ondertrouwd: J. Servaas 30 j., te Ter Aar, en J. E. Kouwenberg 27 j. P. J. Horsman 28 j. en A. Kleijbeuker 26 j. Gehuwd: D. van der Vis 28 j. en C. van Leeuwen 20 j. E. van Leeuwen 29 j. en M. Zijlstra 21 j. C. Matze 26 j. te Hazeswoude, en S. den Hertog 24 j. D. Kraan 32 j. en S. H. Griffioen 29 j., te Zegveld. Overleden: Boudewijn van Zwleten 64 j. Agatha Berkhejj 79 j. Gevestigd: C. van der Werf, veeh. knecht, Hoogedijk 7, van Lemsterland A. B. Dekker, meubelmaker, Steekterweg 79b, van Doetinchem J. Verwelj, fabr. arb., Emmalaan 5f, van Anna Paulowna C. C. de Korte, dienstbode, Hofzichtstr. 38, van Nieuwer-Amstel G. J. de Vries, adj. commies P.T.T., Toussaintplein 16, van Nijmegen J. de Rijk, zonder ber., Hedasfl-aat 6, van Nieuwveen J. A. Ver geer, concierge, Wilhelminastraat 11, van Gouda A. P. Croon geb. Overvliet, zon der ber., Rulsdaelstraat 18, van Zwam merdam A. Kleijbeuker, dienstbode, Trompstraat 4, van Hazerswoude. Vertrokken: T. Bloos, dienstbode, naar Amersfoort S. den Hertog, zonder beroep, naar Hazerswoude W. Th. Zwei stra en echtg., concierge, naar 's-Graven- hage. ALKEMADE Geboren: Maria d. van A. van den Berg en van N. Bon Maria Cornelia Hendrika, d. van A. L. M. Ludlage en van Ruiten Johanna Margaretha, d. van L. Bartels en van H. C. Deters Engelbertus Bartholomeus Maria z. van P. van Segge- len en van J. E. Olijerhoek Vertrokken: K. J. Berkhamer en gezin naar Batavia P. 1-Amie en gezin naar Leiden C. A. Casteijn naar Aals meer Th. J. van Klink naar Leiden M. N. P. Bakker naar Zoeterwoude S. van Beek en gezin naar Papekop W. M. Loos naar Utrecht W. Opdam naar Zoe terwoude J. C. S. Hoogenboom naar Noordwijkerhout W. C. Hoogenboom en gezin naar Rijnzaterwoude C. J. Dale man naar Den Haag C. S. van der Meer naar Den Haag C. E. van Aart naar Lei- muiden A. N. van der Voort naar Wou- brugge M. C. van der Voert naar War mond M. C. Wessels naar Amsterdam F. W. Bisschop en echtgen. naar Ter Aar W. H. Hoogenboom naar Leiden J. B. van der Meij naar Wassenaar J. W. naar Alphen aan den Ryn J. A. Zoet naar Eindhoven J. J. E. Zoet naar Ha zerswoude A. J. Baak naar Woubrugge A. L. Schrijvers naar Zoeterwoude G. H. Oudshoorn naar Woubrugge K C. van Rijn naar Leiden J. C. Verhaar naar Wassenaar C. G. Koek naar Voor schoten S. A. Heemskerk naar Zoeter woude T. Katsburg naar Ter Aar T. Katsburg naar Haarlemmermeer G. W. Heieman naar Zoeterwoude P. S. Beem- sterboer naar Haarlemmermeer J. Rietbroek naar Leiden P. J. Klein naar Leiden. Gevestigd: J. van Tol van Haarlem mermeer J. M. Otten van Nootdorp H. A. de Wolff van Waspik H. van Ber- kum van Ruinerwold P. Roessen van Woubrugge W. Meyer van Hillegers- berg C. F. W. Wernecke van Amster dam N. van Beelen van Noordwijk J. C. Rietbroek van Leiden J. H. Krijger vai Bloemendaal H. N. E. Jansec van Nijmegen N. Versteeg van Rotterdam Th. P. Akerboom van Leiden Q. M. M. Borst van Leidschendam A. Borst van Zoeterwoude G. Neelen van Noordwijk B. J. A. van Kleef van Arnhem J. M. Hoogenboom van Zoeterwoude O. Smit van 's-Gravenhage A. Rutgers van 's-Gravenhage P. Boef en gezin van Rijnzaterwoude M. J. Munsterman van Haarlemmermeer J. S. Koblenzweij van Warmond A. E. van der Hoorn van Rijnsburg S. G. van den Ing van Wou brugge M. C. van der Star van Wou brugge C. B. van der Pouw van 's-Gra venhage M. J. S. Lieverse van 's-Gra venhage A. M. van der Geest van War mond H. A. Koot van Hazerswoude. BOSKOOP Personalia. Voor het speciaal examen te Leiden afgenomen door de onderwijs- centrale van de Chr. Middenstands-bond slaagden onze plaatsgenooten: A. J. van der Ben, G. Cozijn, F. Kok, J. G. van Pelt. Voor het normaal examen Algem. Handels kennis: mej. W. van den Berg en N. Eller- broek. Scheepvaartverkeer. Gedurende de maand Mei passeerden 4598 schepen de hef- brug, waarvan er voor 3066 moest worden geopend, voor 1532 niet, terwijl in totaal de brug 2094 malen werd omhoog gebracht. HAZERSWOUDE Personalia. Gisteren heeft te Leiden behaald met Middenstandsdiploma de heer W. B. Smits. Te Breda slaagde voor het Midden standsdiploma de heer C. A. Smits; deze ontving zijn opleiding in het Instituut Marie te Huibergen. Verkooping. De boerderij „Valken- vouw" is gisterenmorgen in „Zomerzorg" te Leiden verkocht. Bij de afslag werden de perceelen opgehouden. Doch later wer den zenij uit de hand verkocht. De wo ning met 22 H.A. land aan den heer Zeg waard te Zoetermeer en de achterste per ceelen aan Gebra v. d. Velde te Benthui- i. 19 H.A., het geheel zijnde ruim 41 H.A., heeft opgebracht rond f 85.000. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK Excursie K. R. O. Evenals vorig jaar zal er dit jaar wederom een Studio-bezoek plaats hebben en wel op Zondag 9 Juli a.s. Deelnemers, die van deze excursie gebruik wenschen te maken, kunnen zich aanmel den bij den correspondent, den heer J. Hel ling alhier. Het belooft deze keer wederom een mooi en prettige reis te worden. KOUDEKERK Herijk Woensdag 7 en Donderdag 8 Juni e.k. telkens van 10 tot 12 en 1 tot 3.30 uur, zal in het Gymnastieklokaal der O.L. School alhier, de herijk plaats heb ben van maten en gewichten. NIEUWKOOP Geboren: Johannes Leendert, z. van A. F. Schuurman en J. v. d. Zwam. Ondertrouwd: B. C. O. Meijer, 25 jaar en P. Kesting, 24 jaar L. J. Heems kerk 28 jaar en M. van Koert, 25 jaur NIEUWVEEN Ondertrouwd: Cornells Zemel, 27 j. en Anna de Vos, 22 j. Gevestigd: M. A. Hoogenboom, van Heemstede. C. M. Vlasblom, van Den Haag. C. H. Mentink, van Den Haag. J. M. v. Steijnen, van Den Haag. Vertrokken: I. J. M. Arbous naar Ouderkerk aan den Amstel. M. v. Zanten naar Utrecht. M. G. Spekman naar Mij drecht. C. M. v. d. Bijl naar Uithoorn. B. Rookhuizen naar Ermelo. J. de Rijk naar Alphen aan den Rijn. TER AAR E. II. B. O.-cursus. In het Parochiehuis werd de eindles gegeven van den E. H. B. O.-cursus, georganiseerd door de R.-K. vereeniging van Eerste Hulp bij Ongeluk ken onder leiding van dr. Post-Uiterweer. Deze bijeenkomst was speciaal belegd om den cursisten een examen af te nemen, waaruit zou blijken, of de dames en hee ren al of niet geschikt zijn om een diplo ma in ontvangst te nemen. Reeds eenige weken geleden slaagden zij allen voor het éénjaars-diploma, nu moest blijken of hun het officieele diploma kon worden uitge reikt, met een geldigheidsduur van drie jaar. De volgende personen legden met goed gevolg dit examen af, waarbij dr. Horst, directeur van den Geneeskundigen Dienst te Leiden, als examinator optrad: J. Hart veld, Th. Vroonhof, M. de Boer, J. Bos- land, M. de Boer, W. v. d. Hoorn en Cor Hoogervorst. Twee candidaten moesten zich tevreden stellen met een éénjaarsdiploma, M. Fran sen en J. den Haan. Over den uitslag van het examen en het stipt volgen van de lessen, was de leider zeer tevreden. Namens de cursisten sprak de heer Cor Hoogervorst enkele waardeerende woor den tot dr. Post Uiterweer voor de pretti ge wjjze, waarop de lesen werden gegeven en overhandigde hem een medicijnkastje. Tot slot spoorde de voorz. van de E. H. KOSTBARE MACHINES VERNIELD Gisterenavond omstreeks half negen brak er door onbekende oorzaak brand uit in de maal-afdeeling van de fabriek „De Drie kleur". Twee arbeiders waren in de fa briek werkzaam, terwijl de baas en de boekhouder na het alarm spoedig ter plaatse waren. Met de aanwezige blusch- apparaten werd gedaan wat mogelijk was, doch al spoedig bleek dat het niet te hou den was. De brandweer, welke spoedig ter plaatse was, kon met het vrij goede handspuitje en de waterleiding niet veel bereiken. De ge meente opzichter, de ernst van den toe stand overziende, verzocht de Leidsche brandweer, om direct naar het terrein van den brand te komen, terwijl door de brand meesters de Leiderdorpsche spuit werd ge waarschuwd. Hoe langer hoe meer ontwikkelde de vuurmassa zich en het leek werkelijk dat de voorstaande gebouwen, bestaande uit kantoor met bovenwoning, 4 woonhuizen, een smederij met woonhuis en een naast de fabriek staande arbeiderswoi mg, mede door de brand vernield zouden worden. Verschillende bewoners, geholpen door tal van gedienstige, w.o. studenten, komende van de roeiwedstrijden, begonnen op han dige en ook op onhandige wijze te redden wat maar te grijpen was. De Leidsche Brandweer met motorspuit arriveerde zeer spoedig en begon met twee en later met vier stralen tegen de groote vuur massa; even later verscheen ook de Leiderdorpsche motorspuit, welke van de andere zijde de strijd kon aanbinden. In middels was ook de eigen motorspuit ter plaatse, en met vereende krachten, in to taal 12 stralen, werd het blusschingswerk voortgezet. Toch was het gevaar voor een ontzaglijke uitbreiding nog niet geweken, weken. Op advies van het hoofd van de Leidsche brandweer, werd ook de brandweer van Voorschoten nog ter hulp geroepen; deze ar riveerde omstreeks kwart over tien uur. Het was voor deze laatste spuit de eerste maal dat zij in werkelijke dienst moest komen Door het draaien en het sterker op komen van de wind, dreigde nog eenmaal het ergste voor de belendende perceelen; het was slechts van korten duur, om streeks elf uur was men de brand meester en kon men overzien, dat de brand beperkt bleef tot de geheele fabriek en een lichte aantasting van de bovenwoning. De geheele fabriek met tal van kostbare machines en een groote voorraad granen is in de vlammen opgegaan. Omstreeks 12 uur kon de brandweer van Leiderdorp en Voorschoten en om één uur de Leidsche brandweer vertrekken. De plaatselijke brandweer zorgde voor na blussching. De aangrenzende woningen, waarvan verschillende nogal waterschade hebben gekregen, zijn bovendien in en uit- wending doortrokken van de geweldige rookmassa's Op het terrein van de brand waren aan wezig de directeur van de N.V., de heer van der Meer uit Leiden, de burgemeester Smeets, die door het spuit-probeeren in de buurtschap Gelderswoude eerst laat was te bereiken, alsmede de burgemeester van Leiderdorp en Voorschoten, wethouder de Graaf en verschillende raadsleden. De politie had vooral in het begin een moeilijke taak maar werd later geassis teerd door de gemeente politie van Leider dorp en Voorschoten en door de Ryksveld- wacht en eenige militairen. Gedurende eenige tijd moest het ver keer over de rijksstraatweg worden stilge legd. Naar wij vernemen is alles op beurs polis verzekerd. Op de fabriek was buitengewoon veel werk; er waren ongeveer 25 personen werkzaam. Deze groote omvangrijke brand zal zeker een onderwerp van bespreking uitmaken by de a.s. reorganisatie van de Gemeente lijke brandweer. Hedenmorgen hebben wij de puinhoopen nog eens weer bezocht; nog was men bezig met nablussen. Het is wonderbaar dat de belendende gebouwen welke zoo dicht de vuurzee na derde gespaard zijn. Te water. Tijdens de groote brand waren eenige onervaren jongelui per roei boot op rustige wijze het vlammen-spel aan het bezichtigen. Door onoplettendheid of onkunde volgde een aanvaring van een naderende motor boot, waardoor het bootje kantelde en de vier inzittenden midden in de Rijc te recht kwamen. Spoedig was er op het anstige hulp geschrei in het half duister voldoende hulp aanwezig, zoodat zij allen gered konden worden en met hun natte plunje naar huis konden vertrekken. Het is bijzonder goed afgeloopen. E. O.-vereeniging de geslaagden aan, dik wijls de doorgewerkte stof te repeteeren, paraat te zijn en hij hoopte hen allen als lid van de vereeniging te mogen inschrij ven. Vermelden wij nog. dat de cursus met twaalf personen Is begonnen en met negen is beëindigd. De veilingen. Te beginnen met aan staande week zal er dagelijks veiling wor den gehouden. De eerste tuinboonen. Giseteren wer den aan de Centrale Veiling de eerste tuin boonen aangevoerd door den kweeker M. Kleyn. Zij brachten dertien cent per pond op. Geboren: Henrietta, Maria, d. van A. W. v. d. Hoorn-Korse Pieter z. van P. WyfjeSchalkwijk Willem, z. van H. van EykStuivenberg Apolonia Cor nelia Maria d. van C. Hoogervorstvan Veen. Getrouwd: P. Ph. v. d. Voorn, 32 jaar en G. M. v. d. Hoorn 26 jaar Overleden: P. Verwy, 74 jaar Cl. M. Rekelhof, 32 jaar. Gevestigd: A. P. de Graaff, van Nieuwveen A. Turkenburg van Rijn-" saterwoude S. G. C. Vianen van Nieuw koop W. de Kleer van Alphen. Vertrokken. A. N. Post-Uiterweer naar Amersfoort C. A. Valentyn naar Mijdrecht M. Keyzer naar Mijdrecht C. H. A. Kroft naar Wierlngermeer. UITHOORN Geboren: Thodora Alberta Maria d. van J. J. Lauwers en Th. C. Vermeij Petrus Jacobus z. van H. J. de Beij en M. C. Verkerk. Ondertrouwd: Pieter de Rijk en W. L. Spelt. WOERDEN Personalia. Van de R.K. Midden standsavondschool te Woerden slaagden reeds voor het Middenstandsdiploma te Utrecht (Handelskennis): L. Brchm, H. Boers, W. Boers, B. Bartels, Bep v. d. Bosch, A. Bouwman, C. Dijkers, To Forst- hövel, C. Griffioen, To v. Hengstum, Joh. Kooyman, G. Killesteyn. ZEVENHOVEN Gevestigd: M. Vork?uit Zwammer dam A. A. Bouwman uit Wilnis. Vertrokken: P. W. v. Schie naar Vinkeveen. Alkmaar propageert een nieuw artikel: SAUS UIT KAAS. De eerste Vrijdagmorgen van Juni, naar gewoonte de inzet van het zomerach vreemdelingcnbezoek aan de Kaasmarkt te Alkmaar heeft gisteren een officieel cachot gekregen door een korte plechtigheid, die te half tien in het Waaggebouw plaats had. Op dat uur vereenigde zich een aantal genoodigden. Een deel van het Waaggebouw, daartoe met eenvoudige doch smaakvolle middelen ingericht, zal gedurende het verdere zo merseizoen op marktdagen worden benut om op overzichtelijke wijze te toonen, welke de gebruiksmogelijkheden van het Noord- Holiandsch product zijn in huishouding en keuken. Als bijzondere stimulans om dit bij het bereiden van spijzen een goede plaats te geven, is de keus gevallen op een ln ons land nog vrijwel onbekend gerecht, een saus van kaas, welke voldoende voe dingswaarde bezit om in combinatie met aardappelen en groenten en voJledigon maaltijd te leveren. Na een woord van welkom, gesproken door Ir. D. C. de Waal, voorzitter van de commissie van Bijstand van het Zuivel- bureau voor Noord-Halland, heeft de bur gemeester van Alkmaar, Jhr. Mr. F. H. van Kinschot de eerste demonstratie van dit nieuwe gerecht ingeleid met een rede, waarin hij het woord van Z.E. den Minister van Economische Zaken in herinnering bracht, dat de Alkmaarsche Kaasmarkt als het ware een brug vormt tusschen touris- tische en economische propaganda. Spr. begroette een poging, die de huisvrouwen van zijn stad en naar hij hoopte, van het geheele land zal leeren hoe zij met weinig moeite en kosten een uitstekend gerecht kunnen maken met behulp van onze kos telijke kaas, met ingenomenheid en gaf uiting aan zijn vertrouwen dat de vreemde, hngen, die hot Parijache kaasrestaurant van Androuet tot in ons land een zekero bekendheid hebben gegeven, het hunne zullen bijdragen aan de populariseerlng van de saus, die men thans met onze kaas kan maken. Hij sprak tot slot den wensch uit, dat ook voor deze actie in Alkmaar de victorie zou beginnen. Hierop hebben de aanwezigen gebruik gemaakt van de gelegenheid het nieuwe ge recht, dat Alkmaar aan zijn burgerij en de bezoekers van zyn markt wil leeren, te proeven, waarna tenslotte een wandeling werd gemaakt langs de tentoonstelling van vele gerechten, waarin de kaas was toegepast.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7