MGEVING ZATERDAG 3 JUNI 1939 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 KATWIJK Vliegveld. De wericzaamiheden aan de spoorbaan voor het vervoer van zand uit do duinen, eigendom van den heer J. te Den Haag, vorderen goed. Van het viaduct over de weg Katwij'kWassenaar staat het opgaande werk overeind. De geul in de aangrenzenden hooge duinrug is wegige- graven, en met het aanbrengen van zand voor de bij het viaduct aan te brengen vier meter hooge dijk is men ongeveer gereed. Deze werkzaamheden wordien verricht door de Haagsohe Zandexploitatiemaabschappij. Personalia. Voor het examen Midden standsdiploma Alg. Handelskennis, slaag den de heeren P. A. van Paridon en F. Mul ïer, Geboren: Jan, zoon van T. Imp thorn en M. v. Duyn. Helena, dochter van J. v. d. Oever en H. Bavelaar. Dirkje, doch ter van W. v. Dijk en L. v. Duyvenvoorde. Arend Johannes, zoon van D. T. E. Meer burg en J. C. Everdingen. Pieter, zoon van C. Vooys en E. Plug. Arentje, doch ter van C. v. <L Bent en K. Haasnoot. Ondertrouwd: W. de Vries en A. Haasnoot. H. Ouwehand en A. de Haas. J. Varkevisser en W. de Ridder. G. v. Duyn en P. Klok. A. de Best en M. v. d. Plas. A. v. Rhijn en W. v. d. Meij. Ge h u w d: A. Schaap en J. v. Duyn. J. de Jong en D. v. Rhyn. J. v. d. Lin den en C. Vooys. Overleden: Lamiberta Frederica An- tonia Steijn, 24 jaar. Jan Meijvogel 64 j. LISSE KRING BLOEMBOLLENSTREEK VAN DEN L.T.B. IN VERGADERING BIJEEN. De Kring Bloembollenstreek van den L.T.B. hield Donderdag 1 Juni j.l. een al- gemeene ledenvergadering, welke zeer goed werd bezocht.. Doordat de heer Th. F. van Rijn verhinderd was, leidde de heer J. W. A. Lefeber te Lisse de vergadering en opende deze met den chr. groet. In zijn openingswoord wees spr. er op, dat de bedoeling van deze vexgadering was het eventueel indienen van voorstellen voor de algemeens vergadering te Haarlem en het bespreken van een te vormen kring in de plaats van de bestaande patroons organisatie. Nadat de heer P. G. Tel, die als secre taris optrad, mededeeling had gedaan welke voorstellen bereids bij het Hoofd bestuur Whren binnengekomen, stelde de heer Meskers (de Zilk) voor een maximum en minimum heffing te stellen voor het percentage om het op te nemen surplus te betalen. Dit voorkomt wisselvalligheid. Spr. zou dan willen, dat het meer dan 15 pet. 'zou worden aangepast door de re geering. Voorts wil spr. bevorderen, dat plantgoed wordt ingeleverd om daarmeJe te bereiken, dat beneden zift 6 wordt weggewerkt. Een kleine vergoeding zou hiervoor kunnen worden gegeven. Na am pele bespreking en eenige wijziging wordt het eerste voorstel van den heer Meskers aangenomen. De heer van Reisen (Voor hout) wijst er op, dat steeds zekerheid aanwezig moet zijn, dat het surplus wordt vergoed. De heer P. Warmendam (Lisse) informeert naar den gang van zaken ter vorming van een bloembollenorgaan. Spr. Is van oordeel, dat de Overheid het bloem bollenvak geheel los wenscht te laten en zal dan ook geen finantieele steun verlee- nen. De heer de Vroomen (Lisse) wijst op het uitvoerverbod van zift 10 en stelt in verband daarmede voor deze bollen, wel ke straks aan het surplusfonds kunnen woiden geleverd, aan te wenden voor plantgoed. Vooral de kleinere kw_ kers zullen hiermede hun kraam kunnen ver beteren. Ook dit voorstel maakt een punt uit van breedvoerige discussie. Als besluit werd genomen het indienen van een voor- stel, houdende een verzoek aan het hoofd bestuur deze kwestie in studie te willen nemen, opdat een vruchtdragende oplos sing wordt gevonden. De heer Warmen dam (Lisse) heeft alle respect voor het werk van den L.T.B. en huldigt het door den L.T.B. ingenomen en steeds verde digd standpunt. In het algemeen wordt de wenschelykheid gezien om voor het sur plus steeds plantgoed in te leveren. Hierop wordt punt drie aan de orde ge steld: de vorming van een Kring. De voor zitter zegt, dat hier geen beslissing zal worden genomen, mede, omdat de heer van Rijn afwezig is. De bedoeling is een algemeene toelichting en beschouwing daaraan te wijden. De heer Tel, daarna het woord verkrijgende, zet uiteen hoe de patroonsvereniging als zelfstandige orga nisatie in den L.T.B. practisch niet meer is te handhaven en de vorming van eer kring, zooals elders in het L.T.B., var, groot belang is. De Kring wil meer be handelen dan het coll. arbeidscontract et conform de statuten van den bond zich bezig houden met de godsdienstig-zede- lijke, sociaal-economische, vaktechnische en cultureele aangelegenheden van de le den der bij de kring aangesloten L.T.B.- afdeelingen. De Kring is een college van overleg en bezit geen rechtspersoonlijk heid. Het reglement, dat in ontwerp aan de aanwezigeh was ter hand gesteld, be sprekende wees de heer Tel op het werk gebied van de Kring (tusschen Haarlem en Leiden), voorts, dat de af deelingen pei lid een bijdrage zullen moeten doen ter dekking van de kosten. Uit de vergade ring komt het bezwaar om ook de L.T.B.- leden der afdeelingen, die het bloembol- lenkwerkersbedrijf niet uitoefenen, toe te laten tot de kring. De heer Warmendam vraagt, of dit ontwerp-reglement al niet HOE LANG NOG HOLLANDSCHE TULPEN IN ENGELSCHE TUINEN? De Vereeniging tot Behoud van het bloembollenvak in Nederland (Antl-Sanee- ring) deelt ons het volgende mede: Met groote voldoening heeft men dezer dagen in de Pers gelezen, dat Minister en Mrs. Chamberlain zich onlangs in de meest waardeerende bewoordingen hebben uitge laten tegenover H. M.'s Gezant te Londen over de op „Ghequers" uitgeplante Holland- sche tulpen, waarvan de bloei de stoutste verwachtingen heeft overtroffen. Hoe zeer men dit bericht ook met vreug de begroet heeft, wordt onze trots evenwel getemperd door het feit dat er dit voor jaar in de Koninklijke tuinen te Londen 200.000 tulpen, die in Engeland gekweekt waren, in bloei stonden. Een en ander moet zeer zeker tot naden ken stemmen. behandeld is. De voorzitter ontkent dit. Wel is behandeld het ontwerpstatuut en het huishoudelijk reglement van den bond. Spr adviseert dit ontwerp serieus in de afdeelingen te willen behandelen en dan voorstellen in to dienen bij het bestuur. De vraag, of de aanwezigen de patroonsvereeniging wenschen op te hef fen en deze te vervangen door den Kring wordt algemeen bevestigd. Ook tegen een bijdrage per lid, later nog vast te stellen, is in principe geen bezwaar. In de hierop volgende rondvraag vraagt de heer v. d. Vlugt (Lisse) naar een loonstaatje, dat was toegezegd. De heer Warmerdam hul digt den voorzitter. De heer van Kampen (Noordwijkerhout) informeert naar de uitbetaling der kinderbijslag. De heer Pa ridon informeert naar de kosten van rechtspersoon voor de kring. De geestelijk adviseur, prof. Cleophas, dringt er bij de besturen op aan de huishoudschool, welke naar wordt verwacht binnenkort in Lisse kan worden geopend, steeds rijkelijk te doen bevolken door propaganda in de af deelingen. De afd. Noordwijkerhout wordt vervol gens in de gelegenheid gesteld haar voor stellen voor de vergadering in Haarlem toe te lichten. Uit de vergadering worden op deze voorstellen verschillende op- en aan merkingen gemaakt. De voorzitter sluit hierna de vergadering met den chr. groet. LEIDSCHENDAM St. Josephsgezellen. Zondag 4 Juni om half twaalf en na het Lof bijeenkomst. Maandag 5 Juni te 7.30 uur tooneelclub „Adolf Kolping". Dinsdag 6 Juni te 8. uur Maria-congregatie, daarna bijeenkomst en Zaterdag 10 Juni na het Lof bijeenkomst. K.J.M.V, Maandag 5 Juni. Societeits- avond. Dinsdag 6 Juni te 8 uur Maria- Congregatie en Donderdag 8 Juni de be kende K.J.M.V. bijeenkomst. NOORDWIJKERHOUT Personalia. De heer Theunissen, amb tenaar by het Radiostation, alhier, wordt overgeplaatst naar Amsterdam. Concert. Donderdagavond a.s. geeft de muziekvereeniging „De Harpe Davids" een concert op de gemeentelijke muziek tent. Zwetterpolder. Met het voltallige be stuur kwamen de ingelanden van den Zwetterpolder in vergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer J. v. Eeden. Nadat de notulen waren gelezen volgde rekening en verantwoording van den pen ningmeester over het jaar 1938. De reke ning werd met algemeene stemmen vast gesteld. De controle-commissie deelde me de alles in de beste orde bevonden te heb ben. De begrooting voor 1939 werd ver volgens aangenomen. Hierna had een ver kiezing plaats van een poldermeester. Met bijna algemeene stemmen werd gekozen de heer D. Wassenaar. De omslag voor '39 werd bepaald op hetzelfde bedrag als het vorig jaar nl. 7 per H.A. De voorzitter deelde in verband hier mede nog mede, dat het bestuur aanvan kelijk gedacht had de omslag op 6 te stellen, doch dit lieten de financiën niet toe, omdat een gedeelte van den Molen tocht geschoten moest worden. Sluiting volgde hierna. NOORDWIJK Personalia. Te Den Haag slaagden voor het diploma „Algemeene Handelsken nis" de dames T. en N. Alemade Fl. dr., en de heeren A. Alleman, C. van den Berg G.zn., J. Buijze, H. Verkade en M. van der Weijden, allen leerlingen van de R.K. Middenstands-handelsavondschool, alhier. Verkeers-ongcluk. Gisteravond te kwart over zeven had op den beruchten hoek VinkenlaanBeeklaan wederom een verkeers-ongeluk plaats, dat wonderlijk goed afliep. De heer K. kwam met rustigen gang op zyn motor de Vinkenlaan afgereden, in de richting den Haag. Vermoedelijk nam hy de bocht iets te kort en kwam hierbij in botsing met de luxe auto H.Z. 37428, mei gevolg, dat de motor onder de voorwielen der auto kwam. De beryder zoowel als de duo-passagiere, werden met een smak weg geslingerd, doch bekwamen geen van bei den letsel. De politie, welke voor de noo- dige regeling zorgde op dit drukke punt, maakte proces-verbaal op. De motor be kwam ernstige schade, de auto bleef on beschadigd. Reddingsbrigade. Gisteravond hield de Noordwijksche Reddingsbrigade haar laatste ledenvergadering in dit seizoen, hoofdzakelijk tot vaststelling van het zo- merprogram, onder voorzitterschap van dr. Hermanides. Na een kort openings woord en het lezen der notulen werden de ingekomen en uitgegane stukken be handeld, waaronder de goedkeuring van B. en W. voor te houden verloting en de aankondiging van een grooten zwemwed strijd, uitgeschreven door de Brigade te Boskoop begin Juli. De commissie, benoemd in de vorige vergadering om de mogelijkheid te bespre ken om te komen tot contributie-verla ging, had hierover een uitvoerig rapport samengesteld, doch was in een conferen tie met het bestuur tot de conclusie geko men, dat een verlaging voor dit jaar onmo gelijk was, zoodat de contributie blijft vastgesteld op 2.50 per jaar en per gezin, terwijl deze kv/estie op de volgende jaar vergadering in overleg met de commissie nogmaals zal worden bezien. Door den heer v. d. Wilk werd hierna verslag uitgebracht van de oprichtings vergadering van het district, waaronder Noordwijk ressorteert, evenzoo van de twee districtsvergaderingen, welke hierna gehouden zyn, welke een duidelijken kyk gaven op de werking en het nut om de Brigades in districten in te deelen, waar door een meer intense propaganda moge lijk zal zijn, terwijl hierdoor de bondsver gaderingen ook een beter en vlotter ver loop zullen hebben, daar de districtsafge vaardigden voortaan de bondsvergalering zullen bezetten. Van de gehouden bonds vergadering deed de S. Verloop eenige me- dedeelingen. Inzake een voorstel van de technische commissie om de Brigadeleden kenbaar te doen zijn aan een band op hun badpak, waarop staat „Reddingsbrigade" besloot de vergadering om meerdere re denen dit voorstel niet te steunen. Het verzoek om een lid aan te wijzen welke zitting zal nemen in de technische com missie voor het kustwacht-diploma, zal door het bestuur nader worden bespro ken. Bij de behandeling van het zomer- program werd besloten, dat de zwem- oefeningen zullen aanvangen op Vrijdag 7 Juni a.s. en vervolgens iederen Dinsdag en Vrydagavond te 7 uur. Begonnen wordt met zwemmen te Sassenheim, terwijl het bestuur in onderhandeling zal treden met Poelmeer. Voor de strandwacht Zondags middags zullen weer 3 ploegen worden samengesteld, terwijl een demonstratie midden in het seizoen op het strand zal plaats hebben. De voorz. drong er op aan deze demonstratie goed voor te bereiden. Besloten werd, dat de organisatie hiervan op een bijeenkomst van bestuur, leiders en instructeurs, nader zal worden gere geld. De verloting zal eveneens in het bad seizoen plaats hebben; 2500 loten zullen worden uitgegeven, welke gratis door de fa. Dorsman worden verstrekt. De hoofd prijs zal bestaan uit een Philips-radio- toestel. De jaarlijksche propaganda-avond voor de badgasten zal zoo mogelijk gehou den worden op 7 Augustus in het Casino; besprekingen dienaangaande zullen met de Directie van het Casino worden aange vraagd. Door dr. Hermanides werd mededeeling gedaan, dat de gestationeerde verbandkis- ten door hem gecontroleerd zijn en thans allen keurig in orde zijn, terwijl nog aan geschaft zijn 1 verbandtrommel, en 2 ver- bandkisten, hierdoor zal het ook mogelijk zijn, dat op het strand aan den Noordwij- kerhoutschen Slag een verbandkist ge plaatst kan worden. Mededeeling werd gedaan, dat door een vier-tal leden, geassisteerd door B. v. d. Luijt, gratis de vlet en de tent grondig zijn opgeknapt, waarvoor de vergadering een hartelijk applaus bracht Tot commissaris van materiaal werd be noemd de heer J. v. d. Niet, die in samen werking met dr. Hermanides en A. v. Kan op gezette tijden het aanwzeige materiaal nauwkeurig zal controleeren. Bij de rondvraag werden nog meerdere wenschen kenbaar gemaakt, waarmede het bestuur rekening zal houden, waarna de voorzitter onder dank voor de aangename en vruchtbare besprekingen deze bijeen komst sloot, nadat hij nog alle leden had opgewekt intens voor de Brigade te blij ven werken. E.H.-Brigade. De speldjesdag, die 2en Pinksterdag gehouden is ten bate van de kas der E.H.-Brigade Noordwijk, heeft de mooie som van 138.20^ opgebracht. Hartelijk dank aan allen, die tot dit mooie resultaat hebben medegewerkt en bijgedragen. OEGSTGEEST ONS „FEESTKOOR" BIJ GELEGENHEID VAN DE ST. WILLIBRORDFEESTEN. ....het geloof onzer voorvaderen! Welk een stoere klank klinkt in deze woorden. En wy denken als van zelf aan den grooten St. Willibrord, den geloofsverkondiger bij uitnemendheid. Welk een ommekeer heeft zijn prediking hier gebracht. De eeuwige rijkdom van Gods genade, beschaving en cultuur. Wij zijn hem inderdaad ontzettend veel dank verschud igd. Daarom is het een prachtige gedachte van het hoofdcomité dit feit op een werkelijk grootsche wijze te vieren, die in opzet vér ■boven het allerdaagsche uitgaat. Kosten, noch moeite worden gespaard om te komen tot een feest, waarin de volle rykdom, die ons van God, door St. Willibrord werd ge geven, wordt uitgestald. Daarom wordt niet alleen het godsdienstig program breed uit gewerkt, doch zal ook het kunstzinnige en cultureele gedeelte van dit feest fijn wor den verzorgd. Het hoofdcomité heeft dan ook ©en goede greep gedaan door aan de hoogstaande li turgische plechtigheden, nog veel meer luister bij te zetten, en het muzikaal ge deelte te laten verzorgen door den zoo begaafden Dirigent Willem Mizée, tevens parochiaan. Het zal een zware opgave worden, om in ongeveer drie maanden, een koor samen te stellen van heeren zangers. Echter is de leiding in beproefde handen. Wij hebben al meer het oogenschijnlijlk onmogelijke van dezen dirigent gezien, terwijl wij weten dat datgene wat ten gehoore werd gebracht, dan ook subliem was. De volle en spontane medewerking van alle heeren, die o<ver een behoorlijke stem beschikken zal dan ook te volle gewaardeerd en beloond worden. Wij gelooven dat deze Eeuwfeest-herdenking in de parochie van St. Willibrord een gewel dig sucoes zal zijn in deze zin: „Alles ter meerdere eer en glorie van God". Oproep heeren zangers. In aansluiting op het bovenstaande, roe pen wij alle heeren, die over een behoor lijke stem beschikken, op, om mede te wer ken aan een speciaal voor deze feestweek samengesteld koor. Zoo mogelijk zal wor den ingestudeerd de Mis van Diepenbrock en verder verschillende motetten enz. De mis van Diepenbrock is gecomponeerd voor twee vierstemmige koren, een grootsch en monumentaal werk, dat nog maar weinig werd ten gehoore gebracht. Eerste repetitie en kleine toets der stem men is op Maandag 5 Juni, om 8.16 uur in het St. Willibrordgebouw te Oegstgeest. Zorg allen op tijd aanwezig te zijn, want elke repetitie moet worden uitgebuit. Jeugddag op 11 Juni a.s. Nu de programma's zijn uitgegeven en iedere parochiaan kennis heeft genomen van hetgeen er op dezen dag staat te ge beuren, doen wij een beroep op alle ouders van kinderen, die lid zijn der R.K. Sportveree/iiging „St. Willibrord" en die actief deelnemen aan een van de wedstrij den, om al hun kinderen te voorzien van een embleem en die op de sportcostuums vast te naaien. Deze embleems zyn ver krijgbaar bij de leeraars van de gymnas tiek en bij den voorzitter der voetbalclub en kosten 0.35 per stuk. De leden van de voetbalclub, die deel nemen aan den gecostumeerden voetbal wedstrijd, worden verzocht tijdens de op- marsch al in het costuum te zijn, waarin ze den wedstrijd spelen. De deelnemers aan de volksspelen wor de erop attent gemaakt, dat in de inschrijf formulieren een fout geslopen is: Er staat handenloop; dit moet zijn hordenloop. Donderdagavond 8 Juni zal de generale repetitie gehouden worden voor de leden, die het avondprogramma verzorgen, en Vrijdagavond 9 Juni voor de leden, die het middagprogramma verzorgen. Tijd en duur zal nog nader worden bekend ge maakt. Het uitvoerend comité vertrouwt, dat al de leden aan den oproep van hun leiders gehoor zullen geven en dat niemand afwe zig zal zijn, opdat Zondag II Juni alles vlot zal verloopen, en een ieder weet, wat hy doen moet Gemeenteraadsverkiezing. Zieken en ouden van dagen, die op Woensdag 7 Juni by de stemming voor den Gemeenteraad van een auto wenschen gebruik te maken, worden verzocht hun adressen op te geven aan een der drie onderstaande adressen, met opgave van uur (liefst vóórmiddag.) Het propagandabestuur houd dien dag zitting in het Willibrordgebouw, waar men dan nog inlichtingen kan verkrijgen, of zoo noodig nog van de autodienst kan gebruik maken. W. v. Schie, Dorpstraat 13. A. Dofferhof, Terweeweg 28. G. G. Koppers, Celebes- straat 44. De R. K. lijst is No. 3. beginnende met de naam J. Smit. RIJNSBURG Bloemenhandel. Het zonnige weer en de vele dagen droogte bevorderden den bloei der snijbloemen dusdanig dat de aan voer deze dagen geweldig groot was. Dat dit van grooten invloed was op de prijzen ligt voor de hand. En nu mag het waar zijn dat de vraag naar bloemen in dezen tijd vrij groot is, een feit is ook dat een massa bloe menliefhebbers en liefhebsters veel bloe men uit eigen tuin oogsten. Want wie een tuintje heeft, heeft momenteel veel bloe men. Dezer dagen werden de laatste tulpen aangevoerd. Ze brachten van 9 tot 13 ct. per dozijn op. Gladiolen gingen vlug weg. Halley ging voor 3.50 tot 4.30 per 100, Poolijs, de zeer gevraagde witte Gladiolus bracht van 5.40 tot S 6.op. Convili's wit van 2.10 tot 2.60. idem blauw van 0.60 tot 0.80 per 100. Korenbloemen van 0.80 tot 1.20 per 100. Margriet en wit van 0.15 tot 0.30, idem geel van 0.25 tot 0.35. Lathyrus van 0.40 tot S 0.60. Trol- lius van 0.30 tot f 0.40. Annemonen van 0.40 tot 0.60. idem kouden grond van 36 ct. per bos. Renonkels wit van 46 ct. per bos, idem geel en rood van 812 ct. per bos. Pyrethrums van 050 tot 0.70 per 199. Lilium Umbellatum van 4.tot 6.Witte Lelies p. 100 kelken van 4.90 tot 5.40, Witte Violieren per 100 tak van 2.60 tot .00, idem per bos van 1014 ct, Irissen blauw per bos van 1216 ct, idem wit van 1417 ct., Anjers rood per 100 van 0.50 tot 0.65, Bruidsanjers van 0.15 tot 0.25. SASSENHEIM ARKA. Een behoorlijk aantal leden was in „Het Bruine Paard" te Sassenheim aanwezig, toen de 2de voorzitter, de heer M. P. A. Meissen (Voorholt), de vergade ring opende, waarby ook kapelaan Jacq. Schmidt, geestelijk adviseur, tegenwoordig was. De ingekomen stukken waren van meer huishoudelijken aard. De heer H. J. Lycklama (Hillegom), die in de vorige vergadering tot voorzitter was gekozen, had deze benoeming niet aangenomen. Ter voorziening in deze vacature werd als voorzitter benoemd de heer Meissen en als diens plaatsvervanger de heer Lyc klama. Naar de jaarvergadering, welke in Sep tember te Utrecht zal worden gehouden, zullen 2 leden gaan. De heeren Meissen, J. H. M. Bulten (Lisse) en J. P. de Jong (Noordwijkerhout) werden aangewezen om onderling uit te zoeken wie van hen thuis moet blijven. Uit het drietal: Lycklama, C. J. Hubers .Sassenheim) en A. de Bekker (Voorhout) zullen twee heeren naar het Congres te Rotterdam gaan in October a.s. Waar nog eenige katholieke ambtenaren in de bollenstreek meenen buiten de ARKA te moeten blijven, zal een commissie, be staande uit de heeren J. Bulten, A. H. van Baal (Hillegom) en A. de Bekker, trachten dze outsiders te bekeeren. Bij de rondvraag werd mededeeling gedaan van een retraite, welke van 1416 Juli a.s. te Venlo (mannen) voor H.H. ambtenaren zal worden gehouden. Geboren: Jacoba Cornelia d. van W, van der Lans en H. Chr. Duijndam. Wil- helmina Jacoba d. van D. Molema en P. Blij leven. Martha Elizabeth Maria d. van Th. J. Wesseling en M. J. van der Meer. Ondertrouwd: J. de Vreede 21 J. en D. Faas 25 j. Getrouwd: Th. J. Lindaard 24 j. en P. dt Groot 22 j. F. D. Ouwehand 40 j. en H Molema 40 j. Ingekomen: N. Molema, van Oegst geest. A. A. van Gils, van Wassenaar. J Glasbergen, van Rijnsburg. Vertrokken: A. Chr. Pouwels gebo ren Krom, naar Juchen (Did.). J. L, Ammerlaan, naar Woerden. M. M. Oost veen, naar Heemstede. H. L. Sim mes, naar Gendringen. K. Honders, naar Lei den. E. Dekker en gezin, naar Leiden. VALKENBURG „Valkenburg". Naar we vernemen zal de heer H. J. A. Bokhove, directeur van de Harmonie „Valkenburg", wegens verande ring van woonplaats deze functie van di recteur niet meer kunnen blijven vervul len. Dat is voor de Harmonie 'n zwaren slag. De heer B. heeft de Harmonie gemaakt tot een vereeniging die steeds eerste prij zen, zelfs in de afdeeling uitmuntendheid, wist te behalen. Nog dezer dagen is Soest- dijk behaalde de Harmonie dezen prijs. Het is voor de Harmonie „Valkenburg" van groot belang een waardig opvolger te krij gen van den heer B. VOORSCHOTEN Gevestigd: W. Apeldoorn, Voorstr. 4. C. van Egmond, Donklaan 57. D. M. Veerman, Donklaan 57. H. Franken, Donklaan 17. E. Vtisekoop, Vinkweg L J. Wester, Horstlaan 14. M. F. Gir- cour, Veurscheweg 3. W. G. Markus, Veurscheweg 348. H. van der Wel. Pa pelaan 28. R. Udo, Veurscheweg 202. Vertrokken: W. J. Duyndaim, Jon kerlaan 20, Wassenaar. J. Smit, Lage Monschweg 41, Leiden. J. L. Lulbbe, Schenkel weg 91, Zoeterwoude» J. A. Hoogeveen, Resedastraat 4, Leiderdorp. H. E. Overduin, Jac. Koningstraat 43, Oost- zaan. D. van der Stoep, G. v. d. Linde straat 4, Rotterdam. F. Greydam/us, naar Duitschland. P. W. Sohrama, Veender- polder, Wouibrugge. J. J. Planje, Keik- laan 3, Rijswijk. A. Banga, Kollum 368 A. C. J. Bontje, Heerenstraat 83a, Leiden. A. van Egmondi, Waasdorperlaan 17, Wassenaar. G. van Schie, Waasdorperlaan Wassenaar. G. van Schie, Waasdoperlaan ZOETERMEER Geboren: Joannes Arnoldus Maria d. van W. A. Janssen en Th. van der Helm. Leendert z. van W. den Boer en S. Bergshoeff. Neeltje Lijntje d. van W. den Boer en S. Bergshoeff. Willemina Cornelia d. van A. A. Schipper en N. Bos. Ondertrouwd: R. Klos 29 J. en N. Ambachtsheer 20 j. Gehuwd: P. J. Rietkerk 26 j. en M. Steenwinkel 20 j. A. C. Hilgersom 27 j. en J. A. van Stein 25 j. J. van Maasdam 26 j. en M. A. Roos 20 j. Gevestigd: C. B. Fischer van Delft. P. M. Pex-reijn van Hazerswoude. A. Krijgsman van Woerden: J. H. Visser van Ophemert. J. M. Rutten van Bleis- wyk. Vertrokken: W. Karens naar Pynao ker. S. Vermaning naar Haskerland. C. A. Vos naar Reeuwijk.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6