STADS NIEUWS Burgerlijke Stand ZATERDAG 3 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BUD - PAG. 16 Willik, Boskoop, Jannetje Witteloostuyn, Delft, J. v. d. Wolf, Lisse, M. v. d. Wolf, Reeuwijk, G. B. A. Woldering, Haarlem, E. Wouda, Katwijk a. Zee. J. J. A. van Schie, Leiden, T. v. d. Wijden, Naaldwijk, J. v d. Zanden, Leiden, M. Kroon, Nieuw Vennep. Afgewezen voor het „Normaal" 5 en voor het „Speciaal" 1. Totaal werden geëxamineerd 166 candi- daten voor het „Normaal', waarvan 138 zijn geslaagd en 28 afgewezen, en 87 voor het „Speciaal" examen, waarvan 78 zijn geslaagd en 9 afgewezen. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten Maandag: Feestdag van St. Bo- nifacius, H. Mis te 7.45 uur in de Harte- brugkerk. De leden van den Transportar beidersbond worden zooveel mogelijk daar verwacht Rechtskundig Advies- Bureau voor de leden van de Afdeeling Leiden, en Omstreken op het Kantoor van het Bondsgebouw, Steenschuur 15, nam. van 6.30—8.00 uur. Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur (Zaal 6) Kantoor Bouwvakarbeiders bond, (Zaal 10), nam. van 7.308.30 uur Donderdag: Vergadering Bestuur van Plaatselijk Comité „Herwonnen Levens kracht", 9 uur Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 7—8 uur De Bibliotheek is vanaf heden gesloten. Zondag, 18 Juni: Encycliekmeeting te Zoeterwoude (Dorp). Houdt dezen datum vrij. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 8.15—9.15 uur Bi bliotheek. Beurtrooster: Heden Zaterdag H. Key en G. Bott; Zondag: Th. Varke- vkser, D. Devilée en W. v. d. Holst. Maandag: J. Compier en F. Overdijk Dinsdag: alle commissarissen present. Donderdag: C. v. d. Meyde en J. Bentveld Zaterdag: C. v. d. Meel en P. Rijzevoort Zondag: is de zaal geopend van 12.30 2.30 uur en van 7.0010.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.45—9.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1—2 uur Bibliotheek Van 12 uur Zitting St. Joseph's Spaarkas welke wordt waar genomen door den heer H. A. Braakman 8.15 uur Prijsbiljarten; hoofdprijs een prachtig polshorloge vanwege het succes van 1.1. Zondag. Maandag: Bijeenkomst voor de gezellen van 8.00—10.15 uur 8.30 uur Maandelijksche afrekening Zela- teurs S. P. L. 8 uur Biljartclub 8 uur Maandelijksche afrekening Zelatricen „Kempermanfonds" Dinsdag: 8.45 uur Verplichte bijeenkomst afd. gezellen Woensdag: 8.30 uur Repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer 8 30 uur Vergadering Raad van Bestuur Donderdag: Bijeen komst voor de gezellen van 8.0010.15 uur 8.30 uur Bestuursvergadering Tooneel- club Adolf £olping 8.30 uur Bijeenkomst Schaakclub „De Raadsheer" Vrijdag: 2.30 uur Repetitie Muziekgezelschap Frans Schweitzer 8.30 uur Bestuursvergade- iing Liedertafel Sebastian Schaeffer aan de Pastorie Lorentzkade Zaterdag: Bij eenkomst voor de gezegen van 8.0010.15 uur 8.159.15 uur Bibliotheek 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars" 8 uur Training Tafeltennisclub Verdere me- dedeelingen: Maandag, Woensdag en Don derdag en des avonds te G.30 uur spreek uur van den Eerw. Vice-Preases aan de Pastorie. Zondag 11 Juni: Feestrecollec- tie voor de leden der Retraiteclub St. Cle mens. Te 8 uur in de St. Lode wij kskerk de H. Mis met algemeene H. Communie. Na de dankzegging wordt gezongen „Dat Je zus Leef" waarna in het gezellenhuis ge meenschappelijk ontbijt, attractie en Jaar vergadering en verkiezing van bestuur. Men gelieve zich hiervoor tijdig op te ge ven bij den huismeester en als vergoeding 35 cents te offeren. Maandag 12 Juni Bestuursvergadering Muziekgezelschap. KRUISVAART. Cohort. Aeterne Pater. Burcht: St. Antoniusclubhuis. Zondag: 2.30 uur Kruistochten met fiets Maandag 7.30 uur Postzegelclub, Missie club Dinsdag 7.30 uur Martinus Pascha- lisban Woensdag 7.45 uur Arnoldus Servatiusban Donderdag 7.30 uur Fran- ciscus Tarcisiusban Vrijdag 7.30 uur Willibrordus Bonifaciusban. Denkt om de kampspaarbank. Cohort „St. Petrus" Burcht: Garenmarkt 36. LEIDEN Geboren: Hendrika Johanna d. van M. Verhoeven en M. J. v. d. Zwaan Eli sabeth Maria d. van L. H. Visser en C. v. Leeuwen Hermanus z. van H. Binnen dijk en E. Sinteur Adriaan Marinus z. van J. A. v. Zanten en J. G. W. Tukker Laura Jacoba d. van W. O. Beeftink B. Heslinga Hendrika d. van H. Fakkel en M. de Bruin Willem Frederik z. van J. K. Calsijn en M. Brouwer Rudolf z. van W. K. Heesterman en P. Krouwel An- genita Lena d. van B. Holswilder en A. L. Houps Gerrit z. van G. Holswilder en A. E. Feitsma Catharina Elisabeth d. van P. Kwestro en C. E. v. LeeuwenGustaaf Adolf z. van G. C. v. d. Blom en D. C. J. Meijers Hendrica Antonia d. van H. v. Egmond en J. Kralt Thomas Willem z. van Th. C. J. v. d. Sluis en A. M. H. Stel- loo Willem z. van J. P. Hoogervorst en M. Mens Prijna d. van G. Griekspoor en C. P. v. Duijn Lena Jacoba d. van J. Mastenbroek en J. Freke Ondertrouwd: L. W. Baak jm. 24 jaar en E. v. d. Linden jd. 23 jaar. Overleden: W. H. v. d. Hulst z. 3 jaar J. W. Groot Enzerink wedn. 64 jaar. Cohort „St. Pancras". Burcht „Anna Paulown ast raat. Zondag: 6.45 uur: Algemeene H. Com munie. Maandag: 7 uur: Gedig. H. Mis. 8 uur: Lodewyks- en Servatiusban. Woensdag: 8 uur: Tarcisius-ban- en God- friedban. Donderdag: 8 uur: Aloysius- en Don Boscoban. Vrijdag: 8 uur: W. Doy le- en Canisiusban. Zaterdag: 67 uur: Kampspaarbank. Contributie en 3 Cent fonds. Kruisvaarders. Denken Julli er vooral aan dat we Zondag de Algem. H. Communie hebben. Zorgt er voor, dat de opkomst van alle bans goed is. Er behoeft er geen een te ontbreken. Laten we nu ook meteen eens vaststellen, dat het te Com munie-gaan op latere tijden niet geldig is voor de alg. H. G. Wy van onzen kant zul len nu eens zien wat er a.s. Zondag van te recht komt. In afwachting..Baljuw. OEGSTGEEST. Cohort „St. Beriardus". Burcht: R.-K. school. Zondag: Elisabethpenning Willibrord- ban. 12.30 uur: Vertrek naar de Haag- weg van de deelnemers aan de Docoswed strijden. Gymnastiekschoenen aan en ge schikte kleeding. Maandag: 6.30 uur: Re petitie „de Kinderkruistocht". Allen op tijd! Na de Congrgatie 9.15 uur: Willibrord- ban. Dinsdag: geen bans vanwege trai ning op het voetbalveld. Woensdag: 1 203 uur: Aspiranten St. Jansknapen. 34.30 uur: St. Jansknapen. 7.309 uur: Faulhaber en Michael Pro-ban. Donder dag: 7.309 uur: Tarcisius- en Ignatius- ban. Vrijdag: 6.458 uur: Handenar beid Groep A. 89.15 uur: Handenar beid groep B. Zaterdag: 4.306 uur: Fluitclub. De banuren zijn gewijzigd in ver band met de training van de voetbalclub! ST. ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Volkszangmis de volgende tien jongens zingen op het altaar: A. Lamboo, Th. Lamboo, J. Rekelhof, C. Griffioen, L. v. Schagen, P. Kluts, P. v. d. Westen, M. Gordijn, H. v. Kesteren en P. Jacobs; kwart voor tien aantreden! Maandag. 4.30 uur Aspiranten; 5.15 uur Crescendogroep; 6 uur Schola Cantorum Dinsdag: Geen repe titie. Woensdag. Schola zingt in het Lof. Donderdag: 6 uur Schola Cantorum. De Schola zingt ook in het plechtig Lof (Sacra mentsdag) Vrijdag: 4.30 uur Aspiranten; 5.15 uur Crescendogroep. De Schola zingt in het Lof. Hallo boys! Kijk je Agenda goed in en zet 'm in je bol! Goed zoo! Weet je wat practisch is? Ik zag bij een onzer boys het uitgeknipte stukje uit de Leidsche Courant van Zaterdag aan de gewone kalender be vestigd! Is dat effe handig! Volg dat goede voorbeeld na! Het Juni-nummer van de St. Odo-klok is zoojuist verschenen. Sommigen hebben het al te pakken! Maandag en Dinsdag kan je nog een nummer bemachtigen op de repetitie! Denk daar dus aan. Lees goed het artikel over „Groote plannen". Binnen kort is er een Leidersraad om een en ander te bespreken. Stuur je eigen „plannen" dus gauw op, dan kunnen we daar rekening mee houden. Overigens blijven onze „groote plannen" natuurlijk geheim. Daar van weten wij met z'n allen alleen wat van! Hallee! Houdt je Jaaiü En maar weer tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP ST. PETER KANIS Bioscooen. Trianon. DE ZUSTERS De hoofdfilm voor de pauze „Zeeschui mers" is een fraaie kleurenfilm, vol van montage. Spanning volop, dramatiek, emo tie enz. in een film, welke uitmunt door goed spel van Oscar Homolka en Ray Milland. Betti Davis, Errol Flynn en Anita Luise spelen de hoofdrollen in „de Zusters", welke film na de pauze gegeven wordt. Deze Warner Bros-film is tot stand geko men onder leiding van Anatol Litvak, die hiermede een film regisseerde,, waarbij volle aanda.cht werd geschonken aan de eigenaardigheden van het voorhistorisch provincialisme. „De Zusters" zijn de dochters van den apotheker Elliott uit het kleine Ameri- kaansche stadje Silver Bow en wie van een verhaal met een moraal houdt, kan deze gemakkelijk aan haar levensloop verbin den. Want twee van de dochters uit het gezin Elliott, vinden in het huwelijk die uiterlijke omstandigheden van welstand en maatschappelijk succes, die oogenschynlijk het geluk uitmaken, zonder dat zij het ge luk werkelijk vinden, terwijl de eenige, die de heele film door om haar zorgelijke ©mstandigheden beklaagd zal worden, die •rme Louise is. Met deze arme Louise is het een heel bijzondere geschiedenis. Op het verkie zingsbal van 1904, ter eere van Teddy Roo sevelt, ontmoet zij een jongeman, Frank Medlin (Errol Flynn), die niet alleen het bijna „onbehoorlijke" beroep van boks- v'rslaggever (in 1904!) uitoefent, maar reeds met de eerste zinnen, die hij spreekt zijn wispelturigen ongebonden, weinig energieken en onmaatschappelijken aard verraadt. Binnen een week heeft hy Loui se bij nacht uit het ouderlijk huis ontvoerd en als zijn vrouw mee naar San Francisco genomen. En nu begint een huwelijksleven vol •tormen, dat alleen door een nimmer afla tende liefde bijeen kan worden gehouden. Het is weldra duidelijk, dat Frank te gronde gaat aan de noodzaak van een ge regeld bestaan. Het boek, dat hij altijd zou willen schrijven, schijnt hem in de kluis ters van het huwelijk niet te willen luk ken, hij raakt aan den drank en nog op het eind van het verhaal zal zelfs zijn beste vriend van meening zijn, dat een schei ding de beste uitweg is. Maar Louise en Frank houden van elkaar, ook al zullen zij aan die liefde ten onder gaan. Uiteinde lijk neemt Frank het wanhopig besluit, op een schip naar Singapore te monsteren Louise zal hem wellicht vergeten en er is immers altijd nog haar patroon, de waren huis-directeur Benson, die haar zou willen trouwen. Met het vertrek van Frank stort Loui se's weerld ineen ook letterlijk. Want San Francisco wordt door een aardbevings ramp getroffen. Louise's huis, grootendeels reeds in puin, wordt bij het opruimings- werk geheel opgeblazen en zij zelf moet ten laatste een toevlucht zoeken in het ouderlijk huis in Silver Bow, waar intus- schen al gebleken is, dat het leven van haar rijk geworden zusters juist op het stuk van de liefde niet rooskleurig is ge weest. Op den verkiezingsavond van 1908, even als vier jaar tevoren, komt Frank, nu gees telijk en lichamelijk gebroken, weer te rug. Louise moet kiezen tusschen Benson en Frank; zij kiest Frank... en daarmee komt Betti Davis op het hoogtepunt van haar rol. Knap actrice als zij is, maakt zij van deze rol ook weer iets bijzonders. Lid o. WAT LEVEN WE TOCH GELUKKIG! Wat gebeurt er zooal als een rijke fami lie een jonge knappe inbeciele mama in 'haar midden heeft, die er een hobby van (maakt landloopers in haar majestueuze vil la op te nemen om deze tot een beter leven te bekeeren De vader wordt woedend, mama volhardt met verbijsterende stupiditeit in haar hob by, de beide dochters vrijen met landloo per no. 9, op wien ook het keukenmeisje verliefd is en de butler is een zenuwinstor ting nabij. Het is een verbazend grappige geschiedenis. In de bouw en uitwerking doen het ver haal en de verfilming dikwijls tot uiting komen, dat de vervaardigers de sfeer heb ben trachten te scheppen van de groote Amerikaansohe filmcomedies van den laat- sten tijd en al is het resultaat geen fonke lend staal van cinegrafisch kunnen, noch van billante originaliteit, deze door Nor- man Z. McLeod geregisseerde film, ver dient ruime waardeering, vboral voor de door regisseur en filmspelers getroffen sfeer en toon. De film zet den toeschouwer, in dikwijls "uitstekende typeering, de leden van een rijke familie voor. die lijdt aan het bezit van een excentrieke moeder. Deze vrouw bedrijft de philantropie in deze vorm, dat zy alle landloopers, die zich aan haar deur aanmelden, in dienst neemt, in de theore tische zekerheid, dat de mannen tot per fecte leden van de maatschappij kunnen worden gemaakt. Het heele gezin dreigt te stranden op de kuren van mama en over de geheele linie rijst er krachtig verzet te gen de bescherming van de landloopers, die in tal van gevallen tot catastrophen heeft geleid. De film teekent de situatie na het vertrek van den achtsten landlooper, die meteen het tafelzilver heeft meegenomen, uitste kend. Vader, zoon twee dochters, butler en keukenpersoneel, alles verlangt naar het einde van de toegepaste philantropie. In deze stemming van het gezin, komt nummer negen binnen, nu eens geen wer kelijke landlooper, maar een romentische schrijver in zwerverskleeding. Alle verzet ten spijt neemt mama den man als chauf feur in dienst ende theorie zegeviert. De man ontwikkelt zich van chauffeur tot vertroetelden gast en tot schoonzoon van den heer des huizes. Gezien het succes van de landlooperij, besluit de butler het ook eens van die zijde te probeeren om tot maatschappelijk succes te komen. Vlot tempo en goed typeerend spel we noemen Constance Bennett alis de doch ter des huizes, Billie Burke als de zonder linge moeder, Brian Aherne, den landloo- per-sGhrijver, en Alan Mowbrey, den butler versterken de verdiensten van de film. De komiek van de Fransche film Fernan- del kan men voor de pauze zien in een al- lervermakelij'kste klucht„Fernandel als re bel". De Fransche smaak glijdt in deze film sterk af naar het Amerikaansohe soort van humor. Dat wil zeggen, dat de belevenis sen van Fcrnandel in het denkbeeldige tro pische land zoo sterk gechargeerd zijn, dat er iederen grond van mogelijkheid aan ont breekt. En daarmede valt of staat de hu mor. Maar van de dwaasheden van Fernan- del kan men in deze film vroolijk genieten. Luxor. DE PASSAGIER, DIE VERDWEEN. In Luxor worden deze week twee mooie films vertoond, mooi en rijk van inhoud, boeiend door opzet en afwikkeling en met prachtig spel. De eerste film „Vrouwen onder verdenking", beeldt uit het heden- daagsche leven in een Amerikaansche we reldstad. William Patrick speelt prachtig de hoofdrol als rechter Stowel de echt genoot, die ondanks de liefde, welke hij voor zijn vrouw gevoelt door drukke werkzaamheden geen tijd eoor haar kan vinden. Deze film vormt een geschikte aanloop tot de hoofdfilm „De passagier die verdween", welke na de pauze vertoond wordt. Het is het verhaal van een gentle- man-oplichter, die er meer namen op na houdt. In zijn villa in Brazilië leert hij, als de heer Miller, een lief, eenvoudig meisje kennen, die echter niet op zijn liefdesver klaringen ingaat, omdat zij verloofd is met een vliegenier. De financieel e positie van deze laatste noopt het jonge paar het hu welijk voorloopig uit te stellen. De heer Miller wil echter het jonge paar „helpen" en geeft den vliegenier een introductie mee voor zijn vriend Mylins in Parijs. Deze Mylins is dezelfde als de heer Miller en is in Parijs bekend onder den naam van den „groenen keizer". Om zich van zijn jeugdigen rivaal te ontdoen, geeft hy hem een betrekking als particulier vlieger en op een tocht naar Londen, zijn zij genoodzaakt een nood landing te maken aan de Fransche kust, waarbij Mylins op onverklaarbare manier verdwijnt. Hij heeft deze verdwijning zoo handig opgezet, dat het justitioneel onder zoek moet uitwijzen, dat de jonge vliege nier hem vermoord heefr. De piloot, moet in Londen, waar de ver missing van den bankier geconstateerd was, terecht staan en wordt veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Zijn verloof de, die hevig teleurgesteld in Brazilië is achtergebleven, trouwt een jaar later met Miller alias Mylins. Na zijn straf te heb ben uitgezeten, komt de piloot Mylins op het spoor en doodt hem tijdens een ge vecht. Weer komt de vliegenier voor het ge recht, ditmaal beschuldigd van moord op iemand, die voor de wet niet beslaat en voor wien hij reeds drie jaar onschuldig geboet heeft. Is hij schuldig? Het slot is echter een happy end. Casino. ONDER TWEE VLAGGEN. De hoofdfilm van deze week in Casino „Onder twee vlaggen" brengt ons in Afri ka bij het Fransche vreemdelingenlegioen. Aan den rand van de woestijn in Algerië te midden der steeds onrustige en onbe trouwbare Arabierenstammen, spelen zich avontuurlijke tooneelen af. Het is er een wild en gevaarlijk leven, maar zooals overal in de wereld, weeft de liefde ook in deze woestijnzone haar net van ver wikkelingen. Er is daar in de garnizoens plaats een bijzonder knappe herbergiers- dochter, die den niet bijzonder fraaien naam van Cigarette draagt, maar overi gens een behoorlijk figuur slaat, want het is Claudette Colbert. De plaatselijke com mandant, Victor McLaglen, is smoorlijk op haar verliefd, maar Cigarette gevoelt meer voor sergeant Victor (Ronald Col man), die op zijn beurt hoewel Ciga rette niet ongenegen toch pas door de ware liefde in vlam gezet wordt, als hy lady Venetia (Roland Russell), een nicht van lord Seraph, ontmoet. Twee onbeant woorde liefdes geven natuurlijk verwik kelingen. De commandant is hoewel ten onrechte jaloersch op zijn sergeant en stuurt hem de woestijn in met gevaar lijke opdrachten, doch sergeant Victor komt telkens terug, net als een valsch kwartje. Tenslotte echter komt de pa trouille van den sergeant zoozeer in het nauw. dat de commandant gaat inzien, dat hy den dienst verraadt met dat spel letje uit minne-nijd. Hij snelt de bedreig de manschappen te hulp, doch valt zelf in een hinderlaag. Thans is het Cigarette, die de Engelschen waarschuwt en hulp haalt, ter wille van Victor. De Arabieren worden verslagen, de eer van twee vlaggen, de Fransche en de Engelsche, is gered, maar de kleine Cigarette heeft, getroffen door een kogel uit een Arabisch geweer, haar liefde met den dood moeten bekoopen. Op haar kist wordt het Legioen van Eer gelegd. Een zeer krachtige en fraaie film, vol spannende tafreelen, woestijnopnamen en verwoede gevechten, fladderende burnous, palmen en zandheuvels. En vooral goed gespeelde scènes door vier sterren van het witte doek. In het vóórprogramma wordt een ver filming van de bekende operette „Def Bettelstudent" gegeven, met z'n leuke liedjes en met „Schwung" uitgevoerde dansen. Met een actueele en uitgebreide film reportage van het bezoek van onze Ko ningin aan België vormt dit programma er een, dat wy kunnen aanbevelen. Rex. HET MEISJE MET DE ZEVEN BONTMANTELS. Deze week brengt Rex een amusant filmwerk, waarin Simone Simon de hoofd rol vertolkt. Dit vlot gespeelde filmwerk, waarin de liefde het hoofdthema vormt, wordt afgewisseld met zang en dans. zoo- dat er voor een ieder te genieten valt. Twee broers, die samen een groot be drijf beheeren, ontvangen op zekeren dag van hun vader bericht, dat hij gaat trou wen met een zangeres. Zij weten het klaar te spelen, dat hij naar New York gaat om hun zaken te behartigen, waarna zij naar een cabaret gaan om de bewuste zan geres van het voornemen af te brengen. De zangeres blykt echter niet de bedoelde te zijn, daar de bewuste de „oude heer" naar New-York gevolgd is. Een der twee broers wordt verliefd op de remplagant- zangeres, doch zij heeft het meer op den ander begrepen. Het gevolg is, lat hieruit de noodige grappige verwikkelingen ont staan, terwijl papa tevens genezen wordt van zijn late liefde, daar de zangeres het meer op zijn geld gemunt had. De zaak komt echter aan het slot tot een „happy end", waarbij de zangeres natuurlijk de juiste keuze doet. De film voor de pauze is vol geheimzin nigheden, waarbij men „heerlijk" kan griezelen om een monster met geweldige vangarmen. „Het geheim van den vuur toren" bevat dan ook verschillende gehei men, die een tweetal detectives zullen trachten op te lossen. Bij deze twee speur ders voegen zich allengs meer personen, die naderhand eveneens detectives blijken te zijn. Telkens komt dit gezelschap voor nieuwe verrassingen te staan, d!e de ha ren te bergen doen rijzen, doch het geheel wordt steeds afgewisseld door de noodige humor. -De ontknooping is echter gemoe delijker dan men,zou verwachten. Dit programma, dat wordt aangevuld met een journaal, een muzikaal filmwerk en een kleurenfilm over Ceylon biedt den bezoekers èen gezelligen avond. BIJEENKOMST OP A.S. MAANDAG. Een origineel Idee. Verkiezingen en vergaderingen. Het een gaat met het andere gepaard; 't kan nu eenmaal niet anders. De actieve propagandaclub „Dr. Schaep- man" heeft met het oog op de a.s. ge meenteraadsverkiezing een origineel idee uitgewerkt. Op een bijeenkomst a.s. Maandag te 8.30 uur in den Burcht kosteloos toeganke lijk zullen vijf candidaten voor den gemeenteraad ieder een tien-minuten- speech houden. De bijeenkomst wordt verder aange naam gemaakt door de uitvoering van goede muziek. Wie zich dus 'ns op de hoogte willen stellen van de politiek, van de gemeente politiek, van de politiek der R.K. Staats partij, wordt daarvoor een aangename ge legenheid geboden op a.s. Maandag. Er zal, in verschillenden vorm, een ant woord worden gegeven op de vraag: waar om alle Katholieken op WOENSDAG 14 JUNI stemmen op LIJST 2. MILÏTARLA. Met ingang van 3 Juni 1939 zijn de na volgende dienstplichtigen, leerlingen bij de School voor dienstplichtige onderoffi cieren-administrateur, behoorende tot het 4e Regiment Infanterie, aangesteld tot kor poraal: W. Faas, J. C. G. Kat. G. Kuyper, J. Verhoeven, en A. Vuurpijl. Met ingang van 4 Juni 1939 worden bij het 4e Regiment Infanterie aangesteld: tot dpi fourier de dpi. sergt.-tit. M. A. v. Eysden en J L. Klok, tot dpi. sergeant compagnies administrateur: A. J. v. Dijk, H. Labordus en A. Nuij. Gisteren werden de examens voortgezet en beëindigd. Geëxamineerd werden 44 candidaten voor het „Normaal" en 1 voor het „Spe ciaal" examen. Geslaagd zijn: Hindertje Goemaat, Rijns burg, J. v. d. Sar, 's-Gravenzande, P. Schippers. Oegstgeest, J. W. Schotte, Pijn- acker, B. Schut, Amsterdam, J. A. Smit, Noord wijk a. Zee. W. B. Smitz, Hazers- woude, C. Spaargaren, Lisse, A. Sprey, Ab coude, G. J. Spijker, Bodegraven, G. J. Stolker, Boskoop, C. Streng, Boskoop, D. Taat, Boskoop, Beatrix A. Tasma, Boskoop, M. A. van Teylingen. Boskoop, C. J. Tim- mers, M. Tromp. J. Tuis, allen te Alphen a. d. Rijn, H. Tijsterman, Rijnsburg. E. H. Verdonk, Aarlanderveen, P. H. Vergeer, Boskoop, S. J. Verheul, Boskoop, W. Ver- sluys, Warmond, W. A. Verwer, Abbenes, G. Verwey. Reeuwijk, C. Vesseur, Zwam- merdam, D. van Vliet, J. van Vliet, bei den Ter Aar, C. J. v. d. Voet, Warmond, Ja Westmaas, Alphen a. d. Rijn, G. J. v. d. Zondag: 12.15 uur Aantreden aan „den Burcht" voor de deelnemers aan de at letiekwedstrijden op het Docos-terrein. Komt allen op tijd, want de wedstrijd begint om precies 1 uur. Er is op het ter rein gelegenheid om zich te verkleeden, dus aantreden in uniform. Maandag: 8.15 uur Adspirantenban Dinsdag: 6 uur Sleutelkoor 7.30 uur St. Stephanusban 8 uur Kard. von Faulhaberban 8.30 uur St. Franciscusban Donderdag: 8 uur Trommelen Vrijdag: 6 uur Sleutelkoor 8.15 uur Afhalen en afrekenen Jonge Wachtbladen 8.30 uur Buurtschap voor kruisvaartleiders Zaterdag: 7 uur K. J. C. Mis 7 uur St. Lodewijkban. De uit slag van de atletiekwedstrijden gehouden on onze voorkampdag luidt: 1. Hans Bres- ser 49 pnt.; 2. J. Montagne 44 pnt.; 3. Fr. Heemskerk 41,8 pnt. Zondag 4 Juni Voetbalmatch Leiden Gouda op het K.R.V.-terrein te Katwijk aan den Rijn. Aanvang 3 uur. Wij spelen in roode broek en wit shirt. Zorgt dat je uit rusting tip-top is. Woensdag 7 Juni Be stuursvergadering om half negen bij den Moderator. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph: Maandag: 7.008.30 uur Jongste groe pen 8.1510 uur „Top" groep Dins dag: 7.30 uur H. Mis en Alg. H. Communie Donderdag: 7.008.15 uur Toneel 8.15—9.30 uur Zang. Vrijdag: 7.00—8.30 uur Jongste groep.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 16