STADSNIEUWS ze^ Acadcmicnieuws OMGEVING RECHTZAKEN Wilt U iets weten? Laatste berichten MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand DONDERDAG 1 JUNI 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HET ZILVEREN FEEST VAN Zr. ACCURSIA. Wanneer men het' Sinte Liduinahuis aan den Zoeterwoudschen Singel binnen treedt, dan komt men in een andere we reld, een wereld op zich zelf, waarin de gewone menschen zich mengen met an dere en zich in hun dienst stellen om wijl zij daartoe niet uit zichzelf in staat zijn hen te leeren wat wij en mee te doen deelen van wat wij gewone men schen kennen en bezitten. Anderen te deen deelen in eigen geluk is een heerlijk iets en zoo vatten ook de zusters, die hier in Huize Liduina een taak te vervullen hebben, deze op. Wij wezen er reeds eerder op, dat deze taak veel, ontzettend veel geduld vergt, maar wanneer men dan ook hier de resul taten ziet, dan schenkt dat in hooge mate voldoening. Die voldoening moet vandaag opnieuw de zilveren jubilaresse van de Sinte Li- duina-school, de eerw. zuster Accusia, on dervonden hebben bij al hetgeen de kin deren ter gelegenheid van haar klooster- feest hebben gedaan. Dinsdagavond reeds werd door de groo- tere meisjes een operette uitgevoerd, van daag kwamen al de schoolkinderen aan de beurt en elke klas kwam met een ander stukje, gekozen naar den trant van het ge geven onderwijs, dat zulk een heel aparte plaats in dit milieu inneemt. Maar de wij ze, waarop de uitvoering van dat alles plaats vond. viel slechts te loven, 't Is wer kelijk bewonderenswaardig wat hier op dit gebied bereikt is en er blijkt weer eens temeer uit van hoe groote waarde het hier gegeven onderwijs is. 't Zou ons te ver voeren een opsomming te geven van al hetgeen ten tooneele werd gebracht, maar we mogen volstaan met te zeggen, dat het aller verwachtingen overtrof. En het programma was zoo over laden, dat het te 12 uur moest worden afgebroken, omdat het te lang was. Maar vanmiddag werd het feest voortge zet, waarbij ook de operette „Goudmuiltje" weer voor het voetlicht kwam, terwijl een derde opvoering vanavond wordt gegeven. Rector Beune sprak vanmorgen een dankwoordje tot alle kinderen, dat zij zoo hun best hadden gedaan om het feest van Zr. Accursia te doen slagen en deze op haar beurt zeide zeer verrast te- zijn door al de mooie wenschen tot haar gericht; maar tevens verzocht zij veel voor haar te willen blijven bidden, omdat zij zonder het gebed van de aan haar zorgen toever trouwden, haar laak te hunnen opzichte onmogelijk goed zou kunnen vervullen. EXAMENS MIDDENSTANDSDIPLOMA „ALGEMEENE HANDELSKENNIS". De examens alhier afgenomen, door de Onderwijs Centrale van den Christelijken Middenstandsbond, werden heden voortge- Voor het „Speciaal" examen werden 21 candidaten geëxamineerd, voor het .Nor maal" examen 51 candidaten. Geslaagd zijn voor het „Speciaal" exa men: H. J. van Rijswijk, Noordwijk aan Zee, F. W. van Santen, Hillegom, L. Schot- te, Pijnacker, G. Soet, Leiden, P. J. v. d. Spek, Hazerswoude, J. Tol, Leiden, K. A. J. van Turennout, Lisse, A. Ultee, Hille gom, Catharine M. J. Ultee, Hillegom, J. A.a Verheuvel, Bodegraven, H. Vermeu len, Bodegraven, C. Verplancke. Leiden, J. Vreugdenhil, Hazerswoude, S. Waal, Noordwijk aan Zee, Th. W. Warmerdam, Hillegom, J. Westhoff, Loosduinen, C. Winkel, Leiden, A. Zwaan, Zwammerdam. Afgewezen 3. Voor het „Normaal" examen zijn ge slaagd: H. Abbink, J. G. Abbink, S. Ab- bink allen te Lisse, G. van Abshoven, Ter Aar, P. v. d. Bérg, Gouda, Wilhelmina v. d. Berg, Boskoop, J. van Berkel, Naald wijk, J. de Best, Katwijk aan Zee, J. A. de Best, Blommerstraat la, J. A. de Best, Tramstraat 3, J. A. de Best, hoek Badstraat 17a, allen te Katwijk aan Zee, A. van Beusekom, Alphen a. d. Rijn, W. B. Bin nendijk, Alphen a. d. Rijn, W. F. Boere- fijn, Zwammerdam, H. Bokhorst, Nieuw- Vennep, A. v. d. Bos, Naaldwijk, J. Bre mer, Alphen a. d. Rijn, G. H. Brouwer, Katwijk a. Zee, Elisabeth v. d. Brugge, Delft, P. Zuyderduyn, Katwijk a. d. Rijn, G. J. de Bruin, Alphen a. d. Rijn, C. Bruy- nes, Alphen a. d. Rijn, L. J. den Butter, Abbenes, C. J. v. d. Bijl, Alphen a. d. Rijn, C. A. v. d. Bijl, Aarlanderveen, T. Cardol, Nieuw-Vennep, J. van Dalen, Naaldwijk, J. F. van Driel, Nieuw-Vennep, S. van Dijk, W. van Dijk beifen te "s-Graven- zande, M. Edelman, Bodegraven, J. Eder- veen, Leiderdorp, A. van Egmond, Leiden, N. Ellerbroek, Boskoop, M. Flipse, Lisse, D. Franken, Haarlem, T. Graalman, Haar lem, J. M. Groenevelt, Haarlem, P. Vooys, Katwijk a. Zee, P. de Bruin, Zwammer dam. Afgewezen 10 candidaten. Voor het voorloopig diploma van het machinisten-examen slaagde te Den Haag de heer J. Wouterlood, alhier. LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Rechten: de heer F. L. Rutgers, Leiden; doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Geologie: de heer D. A. Erdman, Den Haag. OEGSTGEEST Aanrijding tusschen auto en fiets. Gis teren had in de Geversstraat een aanrij ding plaats tusschen den wielrijder M. v. D uit Katwijk en een auto, bestuurd door II. v. Es, uit Veenendaal. De aanrijding werd veroorzaakt doordat de wielrijder vermoedelijk in de rails slipte. Binnenge bracht in de woning van de heer Nouwens verleende dr. Hugenholtz geneeskundige hulp en constateerde een lichte kneuzing, waarna v. D. per auto naar zijn woning werd vervoerd. De auto werd licht bescha digd. Lantaarnpaal aangereden. Gisteravond werd in de Louise de Colignylaan een al daar staande lantaarn door een vrachtauto der firma v. d. Luyt omver gereden. De schade moet door den schuldenaar worden betaald. Botsing tusschen auto en motor. He denochtend omstreeks half elf had in de Geversstraat een botsing plaats tusschen een motorrijwiel en auto. De auto, komen de uit de richting Leiden, wilde de tram die eveneens uit Leiden kwam links pas- seeren, hetgeen niet geoorloofd is. Op het zelfde oogenblik kwam de motorrijder den hoek om, met 't gevolg dat deze tegen den grond werd geslingerd. Dr. Hugenholtz was spoedig ter plaatse, doch de kwetsuren ble ken gelukkig niet van ernstigen aard. HAAGSCHE RECHTBANK DE ZAAK VAN DEN EFFECTEN HANDELAAR TE LEIDEN De Haagsche rechtbank deed hedenmor gen vervroegde uitspraak in de zaak tegen den 53-jarigen effecten-commissio nair J. A. M. B. te Leiden, die terecht had moeten staan wegens verduistering van obligaties en effecten. De Officier had een gevangenisstraf geëischt van acht maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Het vonnis werd hedenmorgen acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en met-volledige aftrek van het geheele voorarrest, zijnde ruim vier maan den, zoodat tevens bevel werd gegeven tot opheffing van de voorloopige hechtenis en verdachte dus onmiddellijk in vrijheid werd gesteld. Inbraak te Leidschendam. Hedenmorgen had zich voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden dé chauffeur Ch. F. H. v. d. B. te Leidschendam, thans gedetineerd in het Huis van Be waring. Verdachte had in den vooravond van den 18den Feb. in gezelschap van zijn broer ingebroken in het café van den caféhouder M. aan den Vlietweg te Leid schendam. Zij waren binnen gekomen door verbreking van eenige tralies van een kel derraam en hadden allereerst een onder zoek ingesteld in het woonhuis, waar even wel niets van hun gading was. Vervolgens was het café ohderhanden genomen maar ook hier had men geen geld gevonden, omdat men van te voren wist, dat er in gebroken zou worden en alles wat waarde had door den caféhouder te voren in vei ligheid was gebracht. Nadat de caféhouder als getuige was ge hoord nam de Officier van Justitie, mr. N. S. Hoekstra, het woord, die mededeelde, dat de broeder van verdachte eenigen tyd geleden reeds tot een jaar gevangenisstraf was veroordeld. Daarom zal spr. ook tegen dezen ver dachte een maand gevangenisstraf eischen evenwel met aftrek van twee maanden voorarrest, omdat verdachte's zaak twee maanden is uitgesteld geweest wegens zijn ziekte. De verdediger riep de uiterste clementie in en vroeg een gecombineerde straf om dat de broeder van verdachte hem had meegesleurd in zyn plannen. De rechtbank zal over 14 dagen vonnis wijzen. Vraag: 1. Hoeveel K.M. is de kortste weg van Valkenburg (L.) naar Luik? 2. Hoeveel van Luik naar Clerveaux in Luxemburg? 3. Van Clervau naar Luxem burg? 4. Van Luxemburg naar Bouillon? 5. Van Bouillon naar Namen? Antwoord: 1. 40 K.M.; 2. 100 K.M.; 3 75 K.M.; 4. 105 K.M.; 5. 110 K.M. Vraag inzake de trekking van de lo terij van het „Werk voor de Goede Film". Antwoord: De trekking van deze lo terij is uitgesteld tot Augustus. Vraag inzake militaire luchtvaart. Antwoord: Wend u tot den comman dant van het vliegveld Soesterberg. Vraag: De kortste weg naar Hilver sum per rijwiel is: Leiden, Leiderdorp, Hoogmade, Woubrugge, Ter Aar, Nieuw- veen, WUnis, Nieuwersluit, Hilversum. Hoeveel km. is dat en zijn de wegen goed? Antwoord: Aantal km. 65. Voor zoo ver ons bekend zijn deze wegen in den zo mer heel goed te berijden. Binnenland VERDRONKEN Gisteravond omstreeks zes uur is het ruim driejarig zoontje van den heer R. van der Molen te Joure, spelenderwijs te water geraakt en verdronken. Men heeft geruimen tijd door de toepas sing van kunstmatige ademhaling getracht de levensgeesten weer op te wekken, helaas zonder resultaat. In de rivier de Waal tusschen Hees en Winsen is gisteren de 26-jarige schippers knecht A. K., uit Dordrecht, terwijl hij op een Belgisch schip werkte, plotseling over boord geslagen en verdronken. Bij Nijmegen is gistermorgen het 9- jarig knaapje A. R. van de hooge Walkade bij het spelen in de rivier gevallen. De werkman H. zag het ongeval en sprong gekleed te water. Met eigen levensgevaar wist hij den jongen te redden. GROOTE BRAND TE BOXTEL In boerderij van opvoedingsinstituut Hedenmorgen omstreeks half elf is brand uitgebroken in de boerderij van het op voedingsinstituut huize „De la Salie" te Boxtel. De brand is ontstaan in den nok van een schuur, men vermoedt door kort sluiting. Het vuur breidde zich snel uit, vooral omdat er op den zolder hooi en stroo lag. Spoedig was het een vuurzee, en aan blusschen viel niet meer te denken. De fraters en de jongens hebben met behulp van militairen het vee en eenig landbouw- materiaal uit het brandende perceel kun nen redden. De brandweer was spoedig ter plaatse en kon de aangebouwde be huizing der knechten tegen het vuur be hoeden. De schuur en stallen zijn totaal uitgebrand. De schade bedraagt ongeveer 10.000, welke door verzekering gedekt wordt. Buitenland HET VERTREK DER ITALIANEN UIT SPANJE Rede van Queipo de Llano. CADIZ, 1 Juni (A.N.P.) In een rede tot de Italiaansche legioensoldaten bij hun terugkeer naar Italië, heeft generaal Queipo de Llano o.a. gezegd: Verscheide ne malen in de geschiedenis hebben onze beide volken elkander ontmoet. In dezen oorlog hebben zij elkander opnieuw ont moet en in de toekomst zullen zij elkander ontmoeten vereenigd in den strijd voor de beschaving der wereld. Altijd zullen wij jegens Italië getrouw zijn en bereid zijn tot samenwerking, teneinde, wanneer het noodig is, ons aan de zijde van Italië te scharen, liever dan aan de zijde van hen, die niets anders gedaan hebben dan ons vervolgen, ons vernietigen en ons met scheldwoorden overladen. De Spaansche minister van binnenlandsche zaken, Suner, zeide in zijn toespraak: Indien, evenals in 1936, de beer van het Kremlin of andere barbaren onrust willen verwekken aan de kusten van de Middellandsche Zee, of in dien wij in een anderen uithoek van de wereld hooren roepen: „Moskou", zullen wü eenstemmig uitroepen „Rome". Vervol gens omhelsde Suner generaal Gambara, waarmede hij het afscheid wilde vertolken jegens alle Italianen. Hij beëindigde zijn rede temidden van scheepssirenes, kerk klokken en toejuichingen, roepende: „Leve Italië, leve Spanje, leve de Duce, leve Franco", en terwijl de muziek het Ita liaansche en Spaansche volkslied speelde, vertrok het eerste schip langzaam van de kade. De Italiaansche strijders verlieten Spanje en thans bevindt zich geen enkele groote buitenlandsche troepen-eenheid meer op het schiereiland. DE ONDERHANDELINGEN TUSSCHEN TOKIO, BERLIJN EN ROME. SLANGHAI, 1 Juni. (A. N. P.). Volgens inlichtingen uit zeer goede bron te Tokio zou de Japansche regeering deze week de voorstellen van Berlijn over versterking van het anti-komintern-verdrag bestudee- ren. Deze voorstellen vormen een antwoord op de door de Japaiuche regeering op 20 Mei goedgexeurde compromisformule, die tér kennis van de ambassadeurs te Berlijn en Rome was gebracht aan den vooravond an de onderteekening van het Duitsch- Italiaansche verdrag De Japansche compromisvoorstellen voor zagen in een politieke overeenkomst met zekere economische clausules. De deur voor latere militaire verbintenissen zou rret gesloten zijn en de generale staven der drie staten zouden dit vraagstuk blij ven bestudeeren. De ambassadeurs zouden hun regeering hebben doen weten, dat het voorstel te laat te Berlijn en Rome was aangekomen. De Duitschc en Italiaansche staatslieden had- een het te druk, aldus deelden de ambas sadeairs mede, om het voorstel nog vóór de orderteekening van het Duitsch-Italiaan- sche verdrag te bestudeeren. De overhandi ging der voorstellen moest worden uitge steld, doch deze vertraging zou in de eer ste plaats een betuiging van ontevredenheid e'er beide ambassadeurs beteekend hebben. In welingelichte Japansche kringen ver klaart men, terwijl men van bovenstaande lezing met het noodig voorbehoud kennis neemt, dat het voor niemand een geheim was, dat de ambassadeurs openlik aanhan gers van een driezijdig militair bondgenoot schap vyaren en het daardoor niet eer.s waren met Arita, zoodat de vorige maand zelfs overwogen werd hen terug te roepen. De mogelijkheid van een terugroeping blijft, zegt men, nog steeds bestaan. Het vraagstuk wordt nog ingewikkelder door het precaire karakter van het accoord, dat op 19 Mei in het kabinet tot stand is ge komen. Het is algemeen bekend, dat admi raal Jonai. de minister van marine, zich energiek tegen een bondgenootschap ver zet, terwijl Itagaki voorstander is van een uitgebreid verbond, krachtens hetwelk Ja pan, zonder troepen of schepen naar andere werelddeelen te zenden, in Azië toch een actie zou voeren evenwijdig aan het op treden van Duitsdhland en Italië in Europa. Alles hangt er van af, aldus zegt men, of de meerderheid van het leger, de rechtsehe extremisten en de ambassadeurs te Rome en Berlijn tenslotte de overwinning zullen kunnen beihalen op de gematigde meerder heid van staatslieden en bevolking. OVERSTROOMINGEN IN JOEGO- SLAVIë. BELGRADO, 1 Juni. (A. N. P.). De o\erstroomingen in Midden-Kroatië en West-Bosnië nemen een steeds dreigender karakter aan. De Save en de zijrivieren stijgen zonder ophouden. Enorme opper vlakten staan onder water. In talrijke plaatsen heeft men militairen te hulp moe ten roepen, om menschen en zee voor ver drinken te redden. MONGOOLSCHE TROEPEN LIJDEN ZWARE VERLIEZEN. TOKIO, 1 Juni. (A. N. P.). De troepen van Buiten-Mongolië hebben bij hun po ging in Mandsjoekwo binnen te dringen, zware verliezen geleden. Deze week alleen hebben zij ruim 300 dooden achtergelaten. Nadat de vorige week talrijke Buiten-Mon- goolsche vliegtuigen konden worden neer gehaald, is sinds eenige dagen geen vijan dig vliegtuig meer in het grensgebied ver schenen, De Japanneezen zijn hier in de lucht weer volkomen de baas. LEIDEN, 31 Mei. Grocntenveiling. Per 100 kg.: prei 3.206.20, kroten, gekookt 3—4, peen 1516, aardappelen J 1517, andijvie 212, sla 23, aardbeien 81 168, snijboonen 1948, tuinboonen 28 doperwten 2126, peulen 2345, pos- te'ein 1.506.00, per 100 kg.: spinazie 1.509.00, tomaten A 38, idem C f 38, per 100 stuks: andijvie 2.303.40, kom kommers f 2.909.00, bloemkool 2.80 25.80, salade 0.501.80, pieterselie 0.40 —1.60, radijs 0.60—1.90, selderie 0.30 —1.20, uien f 0.70—2.30, peen 3.70—11.90, rabarber 2.305.30, raapstelen 40 cent. DELFT, 1 Juni. Vee. Aanvoer: 3 paarden, 19 runderen, 6 graskalveren, 198 nuchtere kalveren, 234 magere varkens, 910 biggen, 20 schapen of lammeren, 792 weidelamme- ren, 19 geiten of bokken. Prijzen: paarden 100200, kalfkoeien 150275, vare koeien 80175, nuchtere kalveren 4 15, magere varkens 1645, biggen 8 17, weidelammeren 49, geiten of bok ken 38. rundvlecsch 72, 62 en 50 cent per kg. slachtgewicht. Boter. Aanvoer 32/8 en 6/10 vaten boter, wegende totaal 700 kg. prijs f 1.35 1.45 per kg. Handel vlug. GOUDA. 1 Juni. Vee. Aangevoerd in totaal 1157 stuks, waarvan 51 slachtvarkens vette 22--23 cent per pond levend met 2 p*.t. korting; 232 magere varkens f 25—35, 590 biggen en Geldersche biggen resp. 12 15, en 1518; 4 runderen f 150240, 119 nuchtere kalveren 711, 125 lamme zen 57, 24 bokken of geiten 25, 12 paarden 150225 per stuk. Handel alle soorten matig. Kaas. 467 partijen kaas. Prijzen: le kwal. met rijkrmerk 2224, 2e kwal. met rijksmerk f 2021, crisisaftrek 8.2 ct. Handel matig. Boter. 408 ponden boter. Goeboter 65 —70 cent, weiboter 60—65 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 152 500 stuks. Kip peneieren 3.003.30, eendeneieren 2.50 —3.00 per 100 stuks. Handel willig. BOSKOOP, 1 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 50 76 cent, Wendland 4060 cent, Hadley 40 68 cent, Claudius Pernet 4060 cent, Briarclif 2550 cent, Butterfly 3051 cent, Steward 2038 cent, Wilh. Kordes 2534 cent, Rosalandia 3055 cent, Florcx 6080 cent, Vierlanden 6094 cent, Edith Helen 5075 cent, Aug. Noack 3045 cent, Else Poulsen 5080 cent, Gloria Mundi 5075 cent, Ellen Poulsen 4070 cent, Paul Gram- ppi 3660 cent, Rosa Mundi 70121 cent, Mevr. van Straaten van Nes 5031 cent, Ingar Ohlson 4080 cent, Queen Mary 26 41 cent, Rhododendron 25 cent, Paul Scarlet 20—46 cent, Violieren 35—42 cent, Lathyrus 812 cent, Pioenen 1530 cent, Papaver 21 cent, Peritrum 712 cent, Cle matis Prins Hendrik f 1.601.80, Hortensia per stuk 26 -40 cent. BODEGRAVEN, 31 Mei. Eierenveillng. Aanvoer 14058 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 2.90—3.30. bruin 3.20—3.50, eenden eieren 2.70—2.90 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 31 Mei. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie 1.502 75, per 100 stuks, sla 1.002.10, per 100 bos: radijs f 0 00—1.45. rabarber f 2.70—2.90, bospecn 10.7011.80. LEIDSCHENDAM, 31 Mei Grocntenvei ling. Eng. komkommers le soort 5.10 6 90, 2e soort 4.30—5.00, 3e soort 3.00 -4.10, wankl. f 3.50—4.90, stek 60—80 cent, gele komkommers le soort f 5.90—7.50, 2e soort 4.30—5.40, 3e soort f 2.50—3 90, ziek f 0.70—1.0. kropsla le soort 0,50— 1.50, 2e soort 50 cent, stoofsla 2.003.10, peen 10.50—13.60, bloemkool le soort 19—26. 2e soort 14—18. uitschot f 10— 13, tomaten midd. 14 80—15.90. gr .ronden 14—15, 2e soort f 14.1015.60, 3e soort P.20—10.10. bonken 1 11—13, andijvie per 100 2.00—3 80, andijvie per 4 kg. 13—31 cent, spinazie per 6 kg. 1426 cent, poste lein 1.504.00, raapstelen 4060 cent, LEIDEN Geboren: Clasina Maria Elisabeth d. van P. H. v. d. Geest en M. W. E. Ludlage Dirk Jan z. van D. J. v. Driesum en J. de Zwaan Hermine Elisc d. van A. Ra- vensbergen en M. M. Hasselo Bernardus Jacobus z. van J. H. Barendse en J. G. Sie- bert Jacob z. van G. in 't Veld en J. C. v. Nieuwkoop Dieuwertje d. van C. v. d. Eijkel en M. v. Duivenboden Chris- tiaan Eduard z. van C. Teljeur en L. W. v. d. Weijden Cornelia Willcmijna d. v. J. v. Marsbergen en A. v. Berg Petro- nclla d. v. F. K. de Vries en A. Schaap Willem z. van M. Marijnis en A. A. Free- ke Cornelis z. van N. v. Beveron en A. G. v. Laar Sophia d. van J. ten Donke laar cn G. Meijer Eliznbcth Maria d. v. J. P. v. Halcm en M. A. P. Jasperse Ma ria d. van A. Lepelaar en H. den Hoed Johanna d. van A. Lancel en J. Karei Wilhelmina Elisabeth d. van H. J. Devi- lee en C. M. v. Lieshout Elisabeth Ma ria Barbara d. van J. M. Aniba en H .J. v. Steenbergen Anthonius Wilhelmus Johannes z. van W. J. v. Zijp en C. M. v. Hees Gerardus Johannes Maria z. van P. L. Koek en en H. Vogelaar Cornelis Hermanus z. van W. v. d. Burgh en A. Post Cornclus z. van N. C. Kinkel en G. Reijngoud Theodorus Wilhelmus Johan nes z. van J. Gieling en J. J. F. Plug Petronclla d. van D. A. Bakkenes cn P. Hupje Hendrik Gerard z. van H. Koek koek en A. W. v. d. Berg. Ondertrouwd: H. J. v. d. Weerthof jm. 26 j. en E. Brugman jd. 24 j. A. de Lange wedn. 33 j. en S. Vijlbriof jd. 38 j. N .Turcnhout jm. 28 j. cn M. P. v. Wort jd. 26 j. A. Maaskant jm. 21 j. en H. M. Jonker jd. 20 j. Getrouwd: W. P. Zwetsloot jm. cn J. Owel jd. P. Baart jm. en C. v. Rijs wijk jd. W. Benning jm. en C. v. d. Blom jd. K. Blansjaar jm. en C. J. de Beer jd. C. J. de Heiden jm. en J. N. de Zwart jd. W. F. Kapaan jm. cn M. IJzer man jd. W. Th. Kok jm. en H. J. de Graaf jd. W. Neuteboom jm. en D. Noot, jd. H. B. Paats jm. en P. Sjardijn jd. W. du Pon wedn. en H. C. Slok wed. L. Schouten jm. en J. v. Egmond jd. C. Selier jm. en D. Beekman jd. J. Uittcr- dijk gesch. en M. Appel jd. L. Wallaart jd. en J. H. C. Bckkcr jd. Overleden: G. L. Hofsteengc m. 68 j. E. J. Wobbe wed. van J. Tibboel 91 j. J. H. Hueting m. 73 j. rabarber per 100 bos f 3.104.30, snijboo nen 5861 cent, spercieboonen 8184 cent, radijs 1.30—1.60, prei 1415, selderie 0.70—1.10. LOOSDUINEN, 31 Mei. Grocntenveiling. Bloemkool le soort 1124, 2e soort 5 --10, kaskomkommers le soort 4.206.10, 2e soort 3.404.50, 3e soort 2.103.60, rijen komkommers lc soort f 5.006.50, 2e soort 3.704.40, gele komkommers le soort 5.807.30, perziken lc soort f 9, 2e soort 6, 3e soort 3 per 100 stuks, me loenen 30—40 cent per stuk, snijboonen 47, tomaten A 2732 40, idem B 26.60 -29, idem C 29.80—36.40, idem CC 23— 31 idem bonken 17—24.60, groote boonen f 21, druiven, blauwe le soort 110120 per 100 kg. spinazie 616 cent per 4 kg., postelein 1227 cent per 6 kg., salade le soort 0.501.10, 2e soort 50 cent per 100 krop, peen le soort 9.8016.40, rabarber 2.?02.70, selderie 0.801.30, pieterse lie 1.60—2.10, andijvie f 2.00—5 50 per 100 kg., andijvie 1.202.70 per 100 struik, komkommerstek f 2(j per 100 kg., stoofsla 812 cent per 6 kg. eieren 44.20 per 100 stuks, aardbeien 66 cent per 100 kg. NIEUWEKBRUG, 31 Mei. Eierenveillng. Aanvoer 6647 stuks Prijzen: kippeneieren wit 3.00—3.50, bruin 3.40—3.70, eenden- e:eren f 2.603.00 per 100 stuks; boter 55 61 cent en kaas 1829 cent per pond, hanen 4070 cent por stork. ROELOFARENDSVEEN, 1 Juni. Grocn- leiiveiling. Aardbeien 16—24 cent per ch*osje; peulen 4.851.10, snijboonen 2.20 2.40, idem stek 1.601.70 per 10 pond; s'a 0.501.50 per 100 krop, peen 6—9 cent per bos, postelein 2 cent en andijvie 3 cent per kg. VINKEVEEN, 31 Mei. Grocntenveiling. Peulen 3442, capucijners 2628, kas- snijboonen f 4454, stamspercieboonen 5664, tomaten 2034, spinazie 1.50 --4.50, postelein 3—5 per 100 kg.; bloem kool f 422, kropsla f 0.502,50, komkom mers 412 per 100 stuks, rabarber 5 radijs 6090 cent, peen f 8 16, pietersc- J'e 1.40—6.20, selderie f 0.50—2 50 per 100 bos, aardbeien 1011 per 100 doos jes, aardbeien f 54 per pond. VOORSCHOTEN, 31 Mei Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren f 3.503.80, kuiken- eïcren. f 3.303.50, eendeneieren 3.00-- 10 per 100 stuks, konijnen 0.451.75, kippen 4080 cent, duiven 1012 cent per stuk. Veiling V. P. V. Prijzen: kipn'-neionn f 3 403.70, kuikeneieren 3.00—3.30, eendeneieren 3 60—3.80, ka'koeneieren f 5e por 100 stuks, konijnen 1.351.40, kif/pen 70 cent per stuk. ZOETERMFFU. 31 Mei Eierenveillng. Aangevoerd 14500 stuks. Prijzen: kippen eieren 2.803 95, eendeneieren 2 40 2.55, ganzeneieren 4 cn kalkocneicrcn i 6.per 100 stuks. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTI ROAM) Londen 8.73 Berlijn 71.73 Parus 4.933/| Brussel 31.74 Zwitserland 41 98 Kopenhagen 38.95 Stockholm 44.93 Oslo 43.88 New Vork 1.867/J(J

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3