I BINNENLAND AGENDA DONDERDAG 1 JUNI 1939 PE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal Bij onze agenten 20 cent per weck; 2.60 per kwartaal. Franco per pont t 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. v HOE WORDT HET WEER? DROOG WARM WEER. De BUI seint: Verwachting: Voor het gehcele land: droog, vry warm weer, half bewolkt tot helder, meest mati ge Noord-Oostelijke tot Oostelijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: half bewolkt: krachtige N. N. O. wind, 10 gr. C. Vlissingen: zwaar bewolkt, krachtige N. O. wind, 13 gr. C. De Bilt: half bewolkt, krachtige N. N. O. wind, 14 gr. C. Groningen: licht bewolkt, matige Noor delijke wind, 12 gr. C. Maastricht: licht bewolkt, zwakke N. N. O. wind, 14 gr. C, BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. De drukverdeeling over West-Europa verandert nagenoeg niet. Het gebied van hoogen luchtdruk, waarvan de kern ten Noorden van Schotland ligt, breidde zich verder naar Noorwegen uit. Over Duitsch- iand en Polen nam de hoogedruk wat in beteekenis af. In onze omgeving blijft het reer mooi en connig overdag. Alleen langs de kust was vanmorgen vroeg de bewol king nog zwaar. De luchtdrukgradient is ever de Zuidelijke Noordzee toegenomen, waardoor de N. O. wind plaatselijk tot rachtig aangroeide. Ook in Noord- en Midden-Duitschland houdt het fraaie weer aan, evenals in Frankrijk en België, ter wijl het overal nog iets warmer werd. Over Italië ligt een depressie, welker invloed ïeeds door bewolkingstocneming in Zuid- Duitschland is te merken. De depressie, die gistermorgen over Lapland lag. trok naar Noord-Rusland. Langs de Noorsche kust nam de wind dientengevolge in kracht af. terwij! het in geheel Scandinavië aan zienlijk kouder werd. Ten Zuid-Westen an IJsland bevinden zich nieuwe storin gen, die Noordwaarts trekken. LUCHTEMPERATUUR. 16.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 9.41 uur tot Vrijdagmorgen 4.14 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 2 Juni voorm. 3.40 en nam. 4.05 uur. W ATfc RTEMPERATUUR. Zweminrichting ,,De Zijl", 18 gr. C. Maan op 20,29 uur Donderdagavond. Maan onder 5.— uur Vrijdagochtend. (Vrijdag 2 Juni volle maan). DR. D. G. DRAAYER ONDER SCHEIDEN'. De minister van sociale zaken heeft gis ter den directeur-generaal van de werk verschaffing en steun verleening, dr. D. G. Draayer, die het departement gaat verla ten, mededeeling gedaan van zijn benoe ming tot ridder in de orde van den Neder- landschen Leeuw. Na een groot deel van zyn loven in mi litairen dieist in Indië te hebben doorge bracht en daar, veelal in moeilijke omstan digheden, groote toewijding en moed te hebben getoond, is de heer Draayer de laatste jaren in verschillende ambten hier te lande werkzaam geweest. De minister wees er op, dat in de thans toegekende enderscheiding een erkenning moet wor- aen gezien van een geheel leven van uit- nemenden arbeid in het belang des lands. „ONS PRINSESJE LOOPT". Een door Prins Bernhard vervaardigde kleurenfilm. „Ons Prinsesje loopt", een gebeurtenis waarvan we kennis kunnen nemen door aanschouwing van de door Prins Bernhard vervaardigde smalfilm, een kleurenfilm, welke een aangename verrassing zal zijn voor het Nederlandsche publiek. Want met ingang van 2 Juni zal de film vertoond worden in de cineacs te Amsterdam, Rot terdam en Den Haag. Een aangename verrassing. Want het is werkelijk alleraardigst, zooals deze film een kijk geeft op het leven van ons kroonprin selijk gezin op het paleis te Soestdijk, een leven, waarin de kleine Prinses Beatrix zoo vaak het middelpunt vormt. Talrijke treffende tooneeltjes gaan aan ons oog voorbij. Wij zien het kleine prinsesje alleen staand, alleen loopend, nu en dan eens vallende, maar onvermoeid opstaande en ronddribbelend met de verbaasde belang stelling die het kind voor alle voorwerpen in zijn omgeving heeft. Wij zien haar aan de hand van Prinses Juliana, wij zien haar spelende met haar speelgoed, spelende ook met de hondjes, waarvoor zij heelemaal geen vrees heeft. Wy zien haar binnen in het paleis en in h^t park, waar de eendjes haar jonge aandacht vragen. Het Nederlandsche publiek, dat reeds zoo'n belangstelling heeft getoond voor de foto's van onze kleine prinses, zal deze film ongetwijfeld met groote sympathie ontvan gen. In de theaters van Cineac zijn smaLfilm- projectoren van bijzondere lichtsterkte op gesteld, die het mogelijk maken, dat het beeld even groot en duidelijk op het doek verschijnt als dat van de film van gewone breedte. Z.K.H. Prins Bernhard heeft bepaald, dat de opbrengst van deze film be stemd is voor de ontspanningsgelegen heden voor militairen aan de grens en in de .garnizoenen. DE OSLO-LIJN GEOPEND Korte plechtigheid op Schiphot. Vanochtend waren op het Schiphol-ter- ras de Noorsche vlaggen geheschen ter ecre van de opening van de nieuwe lucht lijn AmsterdamOslo, die dezen zomer door de K.L.M., in samenwerking met de Noorsche Luchtvaart Maatschappij D.N.L., dagelijks zal worden gevlogen. Het eerste toestel, de D.C. 2 „Haan", vertrok om kwart vóór twaalf onder com mando van Smirnoff naar de Noorsche hoofdstad, nagewuifd door een talrijk ge zelschap, dat voor deze gebeurtenis als gasten van de K.L.M. naar de hoofdstede lijke luchthaven was gekomen. Tot dc aanwezigen behoorden de direc teur def K.L.M., de heer A. Plesman, de Noorsche zaakgelastigde te 's Gravenhage, de heer J. R. J. Raedcr, de consul-generaal van Noorwegen in Nederland, de heer J. Nikerk, directeur der vereeniging voor vreemdelingenverkeer te Amsterdam en vele leden van de Noorsche kolonie. Voordat het startsein werd gegeven, ver zamelden allen zich onder de zilveren Douglasvleugels voor een korte plechtig heid. De Noorsche zaakgelastigde hield een toespraak, waarin hij wees op de nauwe economische en cultureele betrekkingen tusschen Nederland en Noorwegen in de loop der geschiedenis. Spr. wenschte de K.L.M. geluk met deze nieuwe verbinding en hoopte, dat zij het hare zou bijdragen tot versterking van den band tusschen de beide volken. De heer Plesman dankte den zaakgelas tigde voor zijn woorden. Hij sprak de hoop uit, dat de nieuwe lijn aan de verwachting zal beantwoorden en dat de grondorgani- satie in het hooge Noorden het in de toe komst mogelijk zal maken, dat de lijn het geheele jaar door kan worden gevlogen. Na beide toespraken klonken uit de luidsprekers de resp. volksliederen. Met de Nederlandsche driekleur in de hand gaf de zaakgelastigde, nadat afscheid genomen was van passagiers en beman ning, het startsein. Laag scherend over het vliegveld maakte Smirnoff nog een eere rondje, waarna de blinkende machine zich oploste in het azuur van den wolkenloozen hemel. Aan boord van hel toestel bevindt zich een bloemenmand in den vorm van een oude Viking, met oorkonde, een geschenk van de K.L.M. aan koning Haakon van Noorwegen. Nadat de genoodigden een rondgang over het vliegterrein hadden gemaakt, verzamelden zij zich aan een lunch, ter af wachting van het toestel uit Oslo, dat te gen drie uur op Schiphol wordt verwacht en dat eveneens een feestelijke ontvangst zal worden bereid. TEGENBEZOEK NA KEULEN. Duitsche gasten naar Den Haag, Rotterdam en Amsterdam. Naar het „Hbld" verneemt, is de Neder landsche regeering voornemens de Rijn- landsche autoriteiten, aan wie eenige da gen geleden twee onzer ministers bene vens de burgemeesters van Amsterdam en Rotterdam met een aantal deskundigen op het gebied van de Rijnvaart een bezoek hebben gebracht, tot een tegenbezoek uit te noodigen. De datum is weliswaar nog niet vastge steld, doch aangenomen mag worden, dat de Duitsche gasten in het najaar hier ver wacht kunnen worden. Zij zullen dan Den Haag, Rotterdam en Amsterdam bezoeken. WERKKAMP „VREDESTEYN". Een dubbele afscheidsavond. De sluitingsavond van het kamp „Vre- desteyn" te Egmond-Binnen, ons kamp voor jonge katholieke werkloozen in het bisdom Haarlem, had ditmaal een bijzon der karakter. Niet alleen gold het een vaarwel aan de jongens, voor wien het kamp van acht weken weer om was, doch ook moest afscheid genomen worden van de Eerw. Broeders van O. L. Vrouw van Lourdes, die tot dan toe de leiding en verzorging van de jon gens op zich hadden genomen, doch nu met de nieuwe regeeringsmaatre- gelen in het zicht dezen post niet lan ger kunnen bezetten. Bijna drie jaren zijn de Eerw. Br. Ire- neus en zijn medehelpers de ziel van „Vre- desteyn" geweest, daarmede de voetstap pen drukkend van den grooten socialen werker, die de Stichter van hun Congre- gratie, Modestus Glorieux, was en die reeds in 1830 het eerste werkkamp in België stichtte, toen deze idee nog geheel nieuw was. Vijftien honderd jongens hebben het kamp in de afgeloopen periode bezocht en men had graag allen op dezen afscheids avond uitgenoodigd. ware het niet dat de tijd van voorbereiding daarvoor te kort was geweest. Nu waren er echter in elk geval de hui dige kampbewoners, terwijl ook de zeer- eerw. heer Mol, voorzitter van de Dioce sane Commissie met verschillende leden daarvan den afscheidsavond luister kwa men bijzetten. Verder waren aanwezig de zeereerw. heer H. J. Drost, voorzitter van de kampcommissie „Vredesteyn", de zeer eerw. heer Wansink, Montfortaan, rector van het kamp, den edelachtbaren heer G. Bos, burgemeester van Egmond-Binnen en nog verschillende andere vooraanstaan de ingezetenen dezer gemeente. De avond werd opgeluisterd door een mannenkoor onder leiding van den heer Joh. Kuiper, dat op zeer verdienstelijke wyze enkele nummers ten gehoore bracht. Nadat de Directeur, Br. Ireneus, de bij eenkomst geopend had, was het woord aan den voorzitter van de Kampcommis sie, Rector Drost, die allereerst een af scheidswoord tot de jongens sprak en hen opwekte om God, Die hen hier in het kamp zoo nabij is geweest, ook straks in het leven bij zich te houden. Zich vervol gens tot de Eerw. Broeders wendend, zei- de spr., dat de Congregatie van de Broe ders van O. L. Vrouw van Lourdes bij de oprichting van het kamp direct bereid werden gevonden om daarvoor hun beste krachten af te staan. Zij hebben dit kamp helpen opbouwen en zonder hen zou nooit bereikt zijn wat nu bereikt is. Bij dit afscheid voelt de kampcommissie daarom behoefte om te getuigen van haar groote dankbaarheid. In het bizonder hul digde spr. de verdiensten van den direc teur, den eerw. Br. Ireneus. Deze woor den werden onderstreept door den zeer eerw. heer Mol, voorzitter van de Dioce sane Commissie, terwijl de burgemeester van Egmond-Binnen gaarne getuigde, dat de kampbewoners in de afgeloopen periode zich altijd als correcte gasten van zijn ge meente hadden gedragen. In den direc teur verloor de burgervader een per soonlijken vriend. Een der jongens kwam in ongekunstelde bewoordingen zeggen, dat de kampbewo ners Br. Ireneus altijd gewaardeerd had den als een vader. Als bewijs van dank baarheid bood hij namens alle jongens een gezamenlijke H. Communie voor het welzijn van Broeders en kamp aan. De rector van het kamp, de zeereerw. heer Wansink, wees op de hartelijke en begrijpende samenwerking, die tusschen spr. en de Broeders steeds heeft bestaan. Ook huldigde spr. de verdiensten van den scheidenden architect den heer Ham, die op de Abdij zulk prachtig werk heeft ge daan. Op het kamp was hij voor de jon gens steeds een voorbeeld. De eerw. heer Directeur dankte voor de vele woorden van waardeering en onder streepte de hulde, die gebracht'was aan den heer Ham. De Broeders prijzen zich gelukkig, dat zij dit voor de Congregatie zoo speciaal geëigende werk hebben mo gen doen, een terrein waaron de Stichter van de Congregatie, Modestus Glorieux, in de vorige eeuw reeds pionierswerk verrichtte. Zich tot de jongens wendend besloot spr.: Houdt God voor oogen en laat Maria je Moeder zijn! Na het oficieele gedeelte bleven de scheidende kampbewoners nog eenigen tfjd prettig bijeen. EEN TUNNEL ONDER HET NOORDZEE KANAAL BIJ VELSEN. De Amsterdamsche Raad heeft na een korte discussie zijn goedkeuring verleend aan een voordracht van B. en W. om tot een maximum van f 2.800.000 bij te dragen in de kosten van den bouw van een tunnel onder het Noordzeekanaal ter vervanging van de Velser spoorbrug. OUD-MINISTER DECKERS BURGEMEESTER VAN TILBURG? Naar de ..Tel." verneemt, zou oud-mi nister dr. L. N. Deckers, lid der Tweede Kamer, ernstig in aanmerking komen, eer lang te worden benoemd tot burgemeester van Tilburg. Ook de burgemeester van Roosendaal, mr. C. A. Prinsen, behoort tot de candida- ten voor de vervulling van deze weldra openvallende plaats. Het is reeds geruimen tyd bekend, dat de tegenwoordige burgemeester, mr. dr. F. L. G. Z. M. Vonk de Both, binnenkort zijn functie zal neerleggen wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. UNIVERSITEIT VAN AMSTERDAM. Benoeming tot buitengewoon hoogleeraar buiten de voordracht. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gistermiddag buiten de voor dracht van burgemeester en wethou ders om met 21 van de 40 stemmen tot buitengewoon hoogleeraar in de Va- derlandsche geschiedenis aan de ge meentelijke universiteit benoemd dr. J. M. Romein. Voorts benoemde de raad tot buitenge woon hoogleeraar in de artsenij bereidkunde receptuurleer en galenische pharmacie) prof. P. van der Wielen, nummer één der voordracht, tot nu toe gewoon hoogleeraar, als hoedanig de raad hem op zijn verzoek eervol ontslag verleend; tot buitengewoon hoogleeraar in de pharmaceutische scheikunde en het che misch onderzoek van plantaardige en dier lijke grondstoffen en de daaruit bereide praeparaten, mej. dr. C. G. van A r k e 1, thans lector, eveneens nummer één der voor dracht; tot gewoon hoogleeraar in het handels recht, het faillissementsrecht en het inter nationaal privaatrecht benoemde de raad jrof. mr. M. H. Bregstein te Rotter dam, nummer één der voordracht. Voor de tweede maal binnen het half jaar heeft de naam van dr. J. H. Romein m een vergadering van den gemeenteraad van Amsterdam in het middelpunt ge staan van de belangstelling en voor de tweede maal is zij in openbare vergadering het onderwerp geweest van discussie. Men za! zich herinneren, dat de Amsterdamsche gemeenteraad het vorige jaar in October moest voorzien in de vacature, welke was ontstaan door het aftreden van prof. dr. H. Brugmann als gewoon hoogleeraar aan de gemeente universiteit van Amsterdam, die den pensioengerechtigden leeftijd had be reikt. De voordracht van de litteraire fa culteit ter voorziening in deze vacature, vermeldde als eerste dr. J. M. Romein, doch het college van curatoren was het hiermede niet eens en het plaatste als eer ste candidaat dr. N. B. ten Haef, die na zeer uitvoerige discussies in den gemeen teraad werd benoemd met 18 van de 34 uitgebrachte stemmen. Dr. Romein ver wierf toen 16 stemmen. In dezelfde vergadering moest de raad destijds voorzien in de vacature, ontstaan, door het overlijden van prof. Theissen, die buitengewoon hoogleeraar was geweest in de vaderlandsche geschiedenis. De Raad benoemde dr. A. Enno van Gelder, die deze benoeming om financieele redenen niet Zoo kon dus de kwestie Romein voor de tweede maal in den raad ter sprake wor den gebracht, want het was te voorzien, dat de raadsleden, die groote sympathie koesterden voor den persoon en het werk van dr. Romein, dezen geleerde thans zou den voordragen als buitengewoon hoog leeraar in de vaderlandsche geschiedenis. De voordracht van de faculteit vermeldde thans op de eerste plaats jhr. dr. P. J. van Winter en op de tweede plaats dr. J. M. Ro mein en dr. H. J. Smit met gelijke waar- c'eering. Curatoren echter schrapten ook dezen keer de naam van dr. Romein, zoo dat op de voordracht van B. en W. gis termiddag, toen de raad voor de tweede maal in deze vacature moest voorzien, al leen de namen van prof. dr. P. J. Winter en dr. H. J. Smit voorkwamen. Alvorens de raad tot stemming overging, motiveerden enkele leden hun stem, waar bij in de eerste plaats het communistisch raadslid, de heer D. Wijnkoop, uiteenzette, waarom een benoeming van dr. Romein die vroeger communistisch georienteerd is geweest, doch thans niet meer voor hem en zijn fractiegenooten in October van het vorige jaar niet aanvaardbaar was, maar op dit oogenblik wel. Den vorigen keer zoo betoogde de heer Wijnkoop was zijn figuur voor ons onaanvaardbaar, omdat zijn werk steun verleent aan dat van de bestrijders der Sovjet Unie. In het laatste half jaar ech ter en vooral in de laatste weken is er veel veranderd. Niet in Rusland, maar in de „objectieve realiteit". De Westersche lan den in Europa hebben ingezien, dat zij de Sovjet-Unie noodig hebben. En van deze gewijzigde omstandigheden zoo oordeel de de heer Wijnkoop zal ook dr. Romein invloed hebben ondergaan. Daarom zullen de communisten dezen keer hun stem op dr. Romein uitbrengen. De heer Van der Velde (S. D. A. P.) be toogde hierna, dat curatoren dr. Romein om dezelfde redenen als den vorigen keer hebben geschrapt. Spr. zeide, dat dit z.i. om politieke redenen is gebeurd en meen de, dat bij een benoeming als deze, uit sluitend wetenschappelijke eigenschappen een rol mogen spelen. Er mag niet worden gekeken naar poli tieke inzichten. Het feit dat dr. Romein op de voordracht van curatoren niet voor komt, was voor spr. en vele van zijn frac tiegenooten, geen reden om niet op dr. Ro mein te stemmen. Nadat prof. Woltjer 'A.R.) evenals in October was opgekomen tegen de voor stelling, dat curatoren zich door politieke inzichten zouden hebben laten leiden, werd onder groote spanning gestemd. Het resul taat was. dat op dr Romein 21 en op jhr. dr. van Winter 19 stemmen werden uitge bracht, waarmede dus dr. Romein was be noemd. BEGRAFENIS GENERAAL SNIJDERS. (Vervolg). Nadat dr. Colijn was uitgesproken, leg de de oud-minister van Marine, gep. vice- admiraal Naudin ten Cate met een kort woord van eerbiedige hulde aan de nage dachtenis van generaal Snijders, een groote krans met rood-wit-blauw lint namens de Koninklijke Nederlandsche Marine bij Gemeentel. Aankondigingen AFSLUITING GANSOORDBRUG. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de Gansoordbrug, gelegen over den Nieu we Rijn bij de Hooigracht, op 6, 7 en 8 Juni a.s. voor alle verkeer zal zijn afge sloten. Leiden, 1 Juni 1939. A. v.- d. SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. LEIDEN. Donderdag. Bureauzitting R.K. Reclassee- ringsver. Gebouw St. Vincentius- vereeniging, Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur nam. Maandag R.K. Staatspartij. Openbare ver gadering. Burchtzaal 8.30 uur. Vijf tien-minuten-speechen. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt: van Maandag 29 Mei, 2e Pinksterdag tot en met Vrijdag 2 Juni nemen waar d® apotheken: Van Driesum, Mare 110, tel. 406 en E. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, tel. 3553. Voor Oegstgeest: Oegstgeestsche apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. de baar neer. Op het lint van dezen krans stond: Van de Koninklijke Nederlandsche Marine aan Generaal Snijders, die van 1914 1918 den lande als opperbevelhebber heeft gediend. Van de zijde van de Koninklijke Veree niging van Officieren, ridders der Mili taire Willemsorde, had een eenvoudig cere monieel plaats, waarmede mevrouw de v/ed. Snijders zich vereenigd had. In dit verband verdient vermelding, dat ge neraal Snijders het onderscheidingsteeken van ridder 4e klasse der Militaire Willems orde verkregen heeft, omdat hij zich als tweede luitenant der genie, gedetacheerd bij het Koninklijk Ned. Indische leger bij twee gelegenheden op Atjeh zeer bijzon der onderscheiden heeft bij de oprichting van versterkingen, welke hij met irnoed en beleid heeft volbracht, niettegenstaande verscheidenen zijner medewerkers sneuvel den of gewond werden. De genoemde vereeniging was overeen komstig haar wet vertegenwoordigd door twee harer leden, t.w. de voorzitter van het hoofdbestuur P. D. A. Frankamp, gep. kolonel der infanterie van het K. N. I. L. en gep. generaal-majoor W. G. van Hoo- genhuijze, adjudant ib. d. van H. M. de Ko ningin, die de model ordeteekens der mi litaire Willemsorde droegen. In de aula plaatsten de beide leden der vereeniging zich aan weerszijde van de kist die gedekt was door de nationale vlag met de onderscheidingsteekenen op fluweelen kussens, met het front naar de naastbe- slaanden. Bij het uitdragen van de baar, waarbij de militaire kapel treurmuziek deed weerklinken, stelden zij zich op voor de kist, de onderscheidingen op de kus sens dragende en begaven zich op deze wijze naar het graf. Daar stelden zij zich aan het hoofdeinde op en legden de onder scheidingsteekenen naast de kist. Alvorens de kist daalde, legden zij een orchidee op de kist onder het uitspreken der woorden: „een laatste groet der oude makkers", terwijl zij hun standplaats aan het hoofdeinde bleven innemen tot de plechtigheid beëindigd was. Daarna werd de kist in de met sparren groen bekleede groeve plechtig neergela ten, terwijl stemmig het „Wilhelmus" weerklonk. De heer Snijders, zoon van den ontsla- pen generaal, dankte in welgekozen be woordingen de vertegenwoordigers van H. M de Koningin, alsmede dr. Colijn en vice-admiraal Naudin ten Cate en voorts allen, die van hun belangstelling hadden blijk gegeven. ZES TON VOOR LUCHTBESCHERMING TE AMSTERDAM. De Raad te Amsterdam heeft een bedrag van ruim 570.00Q beschikbaar gesteld voor het uitvoeren van maatregelen tegen luchtbescherming. Van dit geld zal in de eerste plaats hout worden aangekocht voor het treffen van voorzieningen in 93 schuilkelders en voor het bouwen van 280 schuilloopgraven, ter wijl voorts gekocht zullen worden zand, ontsmettingsmiddelen, chloorkalk enz. ook ia! een centrale doovings- en ontstekings installatie ten behoeve van het lichtnet worden aangebracht. HOOFDPRIJZEN NATIONALE PAASCHLOTERIJ. Bij de gisteren gehouden 2e trekking van de Nationale Paaschloterij welke onder toe zicht van Notaris G. F. M. Roozen te Haar lem plaats had, zijn de zeventien hoofdprij zen op de navolgende nummers gevallen. Serie: IC 038684; Serie: 2E 001801; Serie: 3C 048047; Serie: 4H 079075; Serie 2A 035524; Serie: 3J 012080: Serie: 2F 026312; Serie 4A 051594: Serie: 6C 006726; Serie 4C 023860; Serie: 6A 055140: Serie: 3C 047231; Serie: 3C 045653: Serie: 2C 016756; Serie: 2C 087756; Serie: 5D 026774; Serie: IC 1 051471.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2