v <?us OMGEVING RIJNSTREEK De Dleren-Jamboree ~w\ WOENSDAG 31 MEI 1939 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM Moedig. Gistermiddag viel het 4- jarig dochtertje van den heer Hoogkamer al spelende over de leuning van de Kalk- ovenbrug in het daar pas uitgediepte water. De vertegenwoordiger van de Unox- fabrieken, die daar juist met zyn auto pas seerde, zag het ongeluk gebeuren, bedacht zich geen oogenblik en sprong gekleed te water. Hij slaagde erin het kind van een wissen dood te redden. Bouwen. Aan de firma Veenman-Vink is als laagste inschrijfster onder architect J. J. v. Noppen te Haarlem opgedragen het bouwen van een lokaliteit als Apotheek aan den Stationsweg voor rekening van Dr. Ten Hoopen. KATWIJK Hanze. Dinsdagavond j.l. hield boven genoemde vereeniging een ledenvergade ring in het Parochiehuis. De opkomst had grooter kunnen zijn. Na opening met den Chr. groet brengt de voorzitter een woord van dank aan de leden voor de flinke op komst bij het gehouden Triduum, dat wer kelijk als bijzonder geslaagd kan worden beschouwd. Spr. hoopt, dat de enkelen, die nu zijn weg gebleven en veel hebben ge mist, bij een volgende gelegenheid niet zul len ontbreken. Tevens brengt spr. dank aan de eerw. zusters voor hunne medewerking in deze door het vrijwillig afstaan van de kapel. Volgt lezing der notulen, welke worden goedgekeurd. Vervolgens wordt de agenda behandeld voor de te houden a.s. Centrale Raad op 7 Juni a.s. Tot afge vaardigde wordt gekozen de heer Arend Mulder. Met de prae-adviezen van het hoofdbestuur gaat de vergadering accoord. Er wordt medegedeeld dat de jaarlijksche bedevaart naar Heiloo zal plaats hebben op 18 Juni. Gelegenheid voor opgave tot deelname wordt gesteld tot 11 Juni. Hierna hield de geestelijk adviseur een beschouwing over het maken van een re traite. waarbij Z.E. dit werk ten zeerste aanbeveelt. Bij de rondvraag merkt een der leden op, dat de afhandeling van sommige zaken aan het kantoor van de Kamer van Koophandel soms zoo primitief geschiedt. Alvorens te sluiten deelde de voorzitter mede, dat door meerdere afdeelingen van den R.K. Hanzebond van slagerspatroons bij de te houden jaarvergadering voorstellen zijn ingediend, om de groote advertentie's van b.v. de Unox en van Zwanenberg uit hun vakbladen te weren. Bewusteloos gevonden. Bij de aanleg van het rijwielpad door de duinen tus- schen Katwijk en-Noordwijk was de ar beider M. aangesteld als waker. Gewoonte van M. was, dat hij des avonds te 9 uur naar huis kwam. Thans werd er ech ter tevergeefs naar hem gewacht. Een zoon van M. ging op onderzoek uit en vond zijn vader in de duinen bewusteloos. De po litie werd van een en ander verwittigd waarna M. naar huis werd vervoerd. Bij onderzoek bleek, dat hij door een toeval was getroffen. LISSE Staatspartij. Zieken en ouden van dagen, die op Woensdag 7 Juni a.s. hun stemplicht moeten vervullen voor de ge meenteraadsverkiezing en per auto wen- schen te worden afgehaald worden beleefd verzocht zich met opgave van uur (bij voorkeur des morgens) te willen opgeven aan onderstaande adressen. J. H. v. d. Voet, Gladiolenstr. 32; Chr. v. d. Eist, Sigaren- mag. „Aroma", Kanaalstr.; Th. Kortekaas Jzn., Engelenbrug; J. N. Kesteren Pzn., Heerenweg 348. Men wordt echter beleefd verzocht er geen misbruik van te maken, om, als men zelf gemakkelijk kan gaan stemmen, zich tocht te laten halen. Tevens deelen wij U mede, dat onze propagandadienst op 7 Juni gevestigd is in de R.K. Volksbond, tel. 3339 waar men eventueel nog zieken kan op geven, en waar alle gewenschte inlichtin gen zijn te bekomen. Verzoeke beleefd de propagandisten op de stembureau's niet af te leiden; daar men alle inlichtingen in de Volksbond kan bekomen. Mogen wij op Uw medewerking rekenen! „Trou moet blycken". De Harmonie „Trou moet Blycken" alhier behaalde op 2en Pinksterdag op het concours te Bos koop in de eerste afdeeling Harmonie een eerste prjjs met 348 punten en in den marschwedstrijd een 2e prijs met 90 punten. Arbeidsongeval. Gisternamiddag ge raakte de werkman B., werkzaam aan de Lissesche kistenfabriek met zijn hand in de zaagmachine, waardoor de midden-vinger van de rechterband bij-na geheel werd open gespleten. SASSENHEIM „Crescendo". Op het op Tweed'en Pink sterdag te Boskoop gehouden concours be haalde het Fanfarecorps Crescendo een eerste prijs in de klasse superieur met 366 punten. VOORHOUT „Voorhout vooruit" In de groote zaal van het Parochiehuis vergaderde het comité „Voorhout vooruit" onder voorzit terschap van den heer A. W. Deutekom. die in zijn openingswoord even releveerde al de werkzaamheden in het afgeloopen jaar verricht door de organisatie van de Regeerings-jubileumfeesten in deze ge meente. Allereerst wenschte de voorzitter te behandelen het bedanken van den heer H. A. Allard als secretaris en van hemzelf als voorzitter. Op aandrang van meerderen werd dit punt uitgesteld. Aan de orde was thans de organisatie van een autotocht voor ouden van dagen, met welk voorstel nagenoeg alle leden volkomen instemming betuigden. Het comité spreekt hierbij de verwachting uit, dat bezitters van luxe auto's hun medewerking in overvloedige mate zullen verleenen. Over eenige weken hoopt het comité de eerste tocht te orga- niseeren. Dan was aan de orde de vraag welke on derwerpen door het comité nog meer zul len worden ter hand genomen, waarvan het antwoord in het algemeen hierop neer kwam, dat zeker aandacht zal dienen te worden besteed aan de verbreiding van den naam Voorhout, bijvoorbeeld in de z.g. bloembollenbloeiperiode. Zoo was het meerderen opgevallen dat wandeltochten werden georganiseerd, en dat door Spoor- en Tramwegmaatschappijen bloembollen routes werden geadviseerd aan het reizend publiek, terwijl de gemeente Voorhout ge heel werd vermeden, terwijl deze gemeen te toch ongetwijfeld het voorrecht geniet mee de mooiste bollenvelden te bezitten. Na nog eenige mededeelingen inzake contributie en andere huishoudelijke aan gelegenheden sloot de voorzitter de bij eenkomst onder toezegging in elk geval dit jaar nog zijn functie te zullen blijven waarnemen met het oog ook op de organi satie van de aanstaande Oranjefeesten in Augustus-September. Ook de secretaris de heer Allard zegde medewerking in gelijken zin aan de vergadering toe. Geboren. Johanna Cornelia d. van B. W. Mosseveld en C. M. Broefhof Simon Bartholomeus z. van J. A. Zuidhoek en M. van Stijn Gustaaf z. van J. Betts en J. Wagemans Franciscus Albertus Maria z. van A. A. Warmerdam en G. H. Waajjer. Overleden: Johanna tyaria Verde- gaal, oud 60 jaar echtgenoote van Johannes Wouterus Rijzen Maria van Mozel, oud 83 jaar wed. van Johannes Diemei Anna Maria Martina van Empelen. Ondertrouwd: Adrianus Dannijs, 25 jaar en Johanna Jannetje van der Pol 24 jaar Petrus Nicolaas van Bohemen, 25 jaar en Johanna Francisca van Kampen, WASSENAAR Wielrijders botsen. Op den Rijksstraat weg nabij de Deyl kwam de 56-jaTige wiel rijder H. uit Den Haag in aanraking met een onbekend gebleven wielrijder. H. kwam to vallen en bekwam een kneuzing aan de linkerheup. Na eerste hulverleening is hij ter observatie overgebracht naar het zie kenhuis aan den Zuidwal te Den Haag. Telefooncel niet gezien. Op de Duin- voetlaan hoek Meyendelsche weg reed de 27-jarige wielrijder E. uit Den Haag tegen een telefooncel, die door hem niet was op gemerkt. E. bekwam een wonde in het achterhoofd en is na eerste hulpverleening overgebracht naar het ziekenhuis aan het Westeinde te Den Haag. ALPHEN AAN DEN RIJN PROPAGANDAVERG ADERING R.-K. STAATSPARTIJ. HET GROOTE BELANG VAN DE GEMEENTERAADSVERKIEZING. De afdeeling Alphen aan den Ryn van de R.-K. Staatspartij hield gisteravond in de groote zaal van het Sint-Josephsge- bouw, onder voorzitterschap van den heer H. S. v d. Putte een, helaas, slechts ma tig bezochte bijeenkomst, waarvan de op zet was, om middels een ter zake deskun digen spreker de Alphensche katholieke kiezers voor oogen te houden het niet te onderschatten groote belang van de ge meentel aadsverkiezing, die, zooals wij reeds eerder hebben gemeld in onze ge meente gehouden zal worden op Woensdag 14 Jux.i a.s. Nadat de voorzitter de aanwezigen op de gebruikelijke wijze had verwelkomd en er op had gewezen hoe 't vooral nu in de zen tijd zoo brood noodig is een scherp pnncipieele richting te kiezen ook op het gemeentelijk politiek terrein, bracht spr. tevens dank aan den heer J. A. Doedens en zijn medehelpers, die zich op bijzondere wijze in activiteit verdienstelijk hebben ge maakt voor de afdeeling, voornamelijk door haar ie verrassen met het onverwacht mooie resultaat van de door dezen onder de katholieke kiezers van Alphen aan den Rijn gehouden geld-inzameling. Hierdoor hebben vooral veel bijgedragen om de afdeenng in de gelegenheid te stellen een grootere actie op touw te zetten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing dan voorheen financieel mogelijk is geweest. Hierna gaf spreker gaarne het woord aan den heer H. J. v. d. Poll, wethouder en voorzitter R.-K. Raadsfractie te Bode graven en bestuurslid van de R.-K. Ver eeniging van Gemeenteraadsleden. Nadat spreker in de eerste plaats een eere-saluut had gebracht aan de katholie ke kiezers, ook van Alphen, die hebben medegewerkt aan het groote succes, be haald bij de laatstgehouden Statenverkie zing, waarbij onze Statenfractie weer is te ruggebracht op het oude peil n.l. van 14 op 16 zetels in Zuid-Holland, moest spr. toch tot zijn spijt constateeren, dat er over de geheele linie in onze Katholieke Staatkun dige organisatie een zekere politieke lus teloosheid en matheid heerscht. Spr. wil waardeering en belangsteling wekken voor het werk en het streven on zer partij in al haar geledingen van hoog tot laag en overtuigen van de dwingende noodzakelijkheid om in aaneengesloten ge lederen welbewust en met alle kracht deze partij te steunen en te volgen. Poliitek is voor ons katholieken niets an ders dan de toepassing van onze katholie ke beginselen ook in de staatkunde, en dit geldt evenzeer voor de gemeente-politiek, dus invloed uitoefenen op staatkundig ter rein volgens de katholieke principen. Een verkeerd geleide politiek kan evenzeer oor zaak zijn van verslapping in den Gods dienst, zoo zij niet tot gevolg heeft totale afval van het katholiek Geloof. Zoo bezien, is de politiek, de staatkunde, een stuk lee- kenapostolaat, een vorm van katholieke actie. Het blijkt helaas maar al te dikwijls, aldus spr., dat wy katholieken niet weten en niet beseffen wat onze voorvaderen hebben moeten verduren om voor óns de omstandigheden te scheppen, zooals wij die op heden kennen en waarin wij, althans tot heden, nog vrij adem kunnen halen. Wy menschen van heden kennen grootendeels niet de les der historie en onbekend maakt onbemind. Nog steeds is ook naar het woord van Bilderdyk: „In het verleden ligt het heden, in het nu wat komen zal". En om het „heden" te kunnen begrijpen, moe ten we het „verleden" kennen. Spreker ontvouwde hierom in het kort de geheele geschiedenis onzer emancipa tie, de vrijwording van het katholieke volksdeel. Spr begon bij de 16de eeuw, toen de Reformatie haar hoofd opstak en het katholieke geloof in alle uitingen deed verbieden. Toen de katholieken uit alle openbare ambten werden gestooten en ge sloten en dat niettegenstaande de katholie ken nog altijd de grootste meerderheid van de bevolking uitmaakten. Vervolgens schilderde deze vlotte spreker de loopgra venoorlog, die meer dan 2 eeuwen heeft geduurd, gevolgd door de z.g. catacomben- tijd voor de katholieken. De tijd van de schuur- en schuilkerken. O.L. Heer op Solder. Einde 18e eeuw kwam verandering in dezen toestand, toen het Rationalisme cp kwam zetten. De groote Fransche revo lutie met: vrijheid, gelijkheid en broeder schap. We kregen in 1798 de Eerste Staats regeling van de Bataafsche Republiek en deze bracht, althans in naam: vrijheid van godsdienst, gelijkstelling van alle kerkge nootschappen, voorts mogelijkheden tot op richting van Seminaries. Er kwam dus eenige verademing. Toen kwam de Fransche tijd. Lodewyk Napoleon, Ko ning van Holland was de katholieken gun stiger gezind. Deze gaf enkele kerken te rug en gaf vrijheid tot uitoefening van den katholieken godsdienst. Heel lang heeft dien tijd niet geduurd, want in 1813 ver trokken de Franschen uit ons land bij de komst v. Willem I, die hoewel hij veel heeft gedaan betreffende de onafhankelijkheid en den economischen vooruitgang van ons land, in kerkelijke aangelegenheden maar een verlicht despoot was. Alle gunsten en faciliteiten, die de katholieken in den loop der jaren na harden strijd en taaiê volhar ding hebben weten verwerven, werden hun weer ontnomen. De toestand verslechterde zeer. Er kwam opluchting voor de Kerk toen in 1840 Willem II den troon besteeg, die tot 1849 het land bestuurde en aan wien de katholieken veel te danken heb ben, zeker mede door dien vriendschap met Mgr. Zwijsen van Tilburg. In 1848 kwam de bekende en belangrijkste grond wetsherziening tot stand, behelzende ojn. vrijheid van den godsdienst, vrijheid van onderwijs, echter nog geen gelijkstelling, vrijheid van drukpers, van vergaderen en rechtstreeksch kiesrecht. Dit was de eer ste kentering na moeizamen strijd, bereikt door mannen, die er alles voor over had den, hun eer, rang, stand, positie, fortuin, ja zelfs hun vrijheid om de katholieken uit hun knellende en vernederende positie te bevrijden. O.a. noemde spr. de stoere, on- verschraokken voorvechter van onze vrij making Leopold van Sasse van Ysselt. Ver volgens Joachim George le Sage ten Broek, zoon van een dominé. Deze zoon is in 1806 katholiek geworden en was een voorbeel dige strijder voor de katholieke zaak als stichter van katholieke couranten en tijd schriften. Mgr. Zwijssen was de eerste Bisschop na herstel van de Bisschoppelijke Hiërarchie mede tot stand gekomen door medewerking van mr. Jan Baptist van Son. Bij de verdere bespreking van onze emancipatie kwam spreker tot den tijd van onzen grootsten voortrekker, den priester dr. Herman Schaepman, in wien een gran dioos toonbeeld was te vinden van stoere kracht en mannelijkheid, die een redenaar was in de gratie Gods, prozaïst, dichter, kerkhistoricus, maar bovenal politicus en staatsman. Velen vóór hem hebben het terrein bewerkt en omgeploegd, waarvoor hen alle eer, maar in feite is Schsepman de man geweest, die ons katholieken uit het isolement heeft verlost. Spreker schetste hierna in het kort het vruchtbaar leven van dezen staatsman en ging wat dieper in vooral zijn actie in de Kamer, waarbij Schaepman steeds meer en meer het gemis voelde van een krach tige Staatkundige Organisatie van de ka tholieken. Op dit aanbeeld bleef hij steeds hameren, in vergaderingen, in de pers en op alle andere mogelyke gelegenheden. In 1920 werd de zege behaald in den strijd voor het bijzonder onderwijs waar voor Schaepman met dr. Kuyper en Sa- vornin Lohman de eerste voorstanders wa ren. Eindelijk in 1896 werd het program van dr. Schaepman, na langen tegenstand ook in eigen kamp, door 25 Kamerleden gc- teekend en in 189-7 door afgevaardigden van katholieke kiesvereenigingen in Utrecht bekrachtigd. In dit jaar is eindelijk de ka tholieke politieke partij, of grondslag van Rerum Novarum, gesticht. De geschiedenis der laatste 30 a 40 jaren heeft Schaepman in het gelijk gesteld, door gelijkstelling la ger onderwijs, ook financieel, subsidieering voorbereidend en middelbaar onderwijs, Universiteit, Handelshoogeschool, Sociale wetgeving, vooral van Aalberse. Geleide lijke inschakeling van de katholieken in de ambtenarenwereld en tot slot een ka tholieke Ministerpresident. Verder noemde spr. nog mannen als Mgr. Nolens, Ruijs, Van Wijnbergen en Aalberse, al deze man nen zijn het toonbeeld van de durvende Roomsche daad! Zy allen en velen nog met hen voor onzen tijd, hebben er voor gezorgd, dat wü katholieken van heden, hier kunnen noemen: Nederlander, katho liek en vrij! Aan ons dan ook nu de taak, aldus spreker, te zorgen, dat deze vruchten van een eeuwenlange worsteling voor ons en voor hen, die rta ons komen, behouden zullen blij ven. Uit dit kort historisch overzicht, dat met volle aandacht werd gevolgd, is gebleken, dat het veel moeite en inspanning heeft gekost om te bereiken wat we nu hebben. Meer moeite echter zal nog kosten om dit zoo te behouden, ja meer nog om een stap nader tot ons groote doel te komen. Daar voor is eerste eisch nu onze eenheid te ver sterken en daardoor een zoo groot moge lijke invloed trachten uit t< ocfcr.en in de vertegenwoordigende colleges, waarbij ook de Raadsverkiezingen een belangrijke rol spelen. Naast de directe belangen, die er mee beoogd worden, ook is het een zaak van belang het aantal katholieke verte genwoordigers in den gemeenteraad, die er breiden uit het oogpunt van groote pro paganda voor onze katholieke beginselen en dus indirect voor het katholicisme. Goed geleide gemeente-politiek is dc beste reclame voor de katholieke partij. Ook de Raad heeft een taak te vervullen in de beveiliging van de positief Christelijke grondslagen van onze samenleving, b.v. door bevordering of handhaving van den Zondagsrust en Zondagsheiliging. Op het terrein van de openbare zedelijkheid, zwem- en badgelegenheid en vaargelegen- heden heeft de raad eveneens een verant woordelijke positie te vervullen. Voorts voor de verdediging van het ge zin, vooral van het groote gezin is een specifiek katholiek principe. Het gemeen telijk beleid moet doortrokken zyn van 'n werkdadige zorg voor 'n gezonde ont plooiing van het gezinsleven, want goede gezinnen zijn de grondslagen voor het be houd van een gezond volk. In de sociale politiek spreekt de gemeente evenzeer een belangrijk woordje mee. Zoo b.v. recht vaardige salarieering personeel, volon- teirsvraagstuk,, kindertoeslagen, volks huisvesting, bevordering van den bouw van groote gezinswoningen, het werkloo- zenzorg, soepele en ruime toepassing voor slachtoffers van 'n economisch stelsel, dat reeds tot zooveel onrechtvaardigheden aan leiding gaf. Dan dc armenzorg, bevorde ring van werkgelegenheid. Werkobjecten zoeken. Onze tijd vraagt dikwijls gedurfde maatregelen. B»j normale werken inscha keling van het vrije bedrijf. Ordening van het bedrijfsleven is noozakelyk en een ge biedende eisch van Christelijke naastenlief de en rechtvaardigheid. Al heeft de Raad op dit gebied niet direct een scheppende taak te vervullen, hij kan toch bevorderen, wat uit het bedrijfsleven zelf voort komt of door hooger bestuur wordt gestimuleerd. De katholieke afgevaardigden van den gemeenteraad, hun taak in dien geest op vattend, brengen ons allen nader tot de „Nieuwe Gemeenschap", die ook in uw plaats. Alphen. aldus spr., In het middel punt van de belangstelling staat, zooals mU dezer dagen is gebleken uit het verslag in „De Leidsche Courant". Dan zal er komen 'n maatschappij waarin niet alleen zal heerschen het strenge recht, maar waarin èn dit recht èn de Christelijke naasten liefde tot een twee-eenheid zal zijn samen gegroeid. En hoe grooter het aantal afge vaardigden, hoe meer kunnen we onze maatschappij met deze gedachten doordee- semen. Men late zich dus door geen en kele gedachten of reden, door geen gebral van andere partijen weerhouden op de ka tholieke lyst te stemmen. Katholieken van Alphen, hier hebt gij een eereplicht. Gi) hebt door een eendrach tig willen er voor te zorgen dat iedere stem van iedere Roomsche man en vrouw wordt uitgebracht op uw sympathieken lijsttrek ker Ruyssenaars, opdat vier katholieke af gevaardigden aanstonds Alphen's Raad mo gen binnentreden. Zoo en niet anders heb ben wij onze taak te bezien. Wy hebben ons er van te doordringen, dot wij van on ze plicht al katholieken in staatkundig opzicht niet af zjjn .wanneer wij perr- jaar enkele luttele centen contributie of feren, al is het lidmaatschap ook hier in uw plaats een eerste vercischte. Wy moe ten daarnaast zyn bewuste, actieve S taats- pa rt ij ers, die bereid zyn, zoo noodig, hun persoon voor het werk te geven, by pro paganda voor een bestuursfunctie, voor een vertegenwoordiging in onze openbare lichamen als gemeenteraad enz. Wij moeten dc overtuiging in ons dragen en die ook uitdragen, dat van de beginselen onze par tij alleen, de redding kan komen uit de chaos, waarin de wereld op heden ver keert. Wij hebben er voor te zorgen, dat de nieuwe maatschappij, de nieuwe gemeen schap, die zeker komen gaat, op niet te weerspreken wijze het katholie ke stempel zal dragen. Wij zijn van koninklijke af komst, wij zyn koningskinderen, want Ko ning Christus is ons aller Vader. Maar „Noblesse oblige".... adeldom ver plicht!.... Daarom hebben wij te strijden voor de verwezenlijking van de leuze onzer katho lieke partij: 'n Christelijk volk, 'n wer kend land. Daarom gaan wij met deze leuze de ver kiezingen in: Geen roode heerschappij, Geen bruine dwingelandij Een Christen Maatschappij, Die willen wij....! Een uitbundig en langdurig applaus dankte den spreker uit de zaal voor zijn warme en enthousiaste rede, waarna de voorzitter, de heer v. d. Putte, den spre ker nog in gevoelvolle woorden dankzeg de voor de tevens leerzame voordracht, toespraak en rede. Hoewel de heer v. d. Poll voor Alphen als spreker vrijwel een onbekende was, het heeft niettemin de aanwezigen niet teleurgesteld, maar wel de* afwezigen. De heer v. d. Putte zegde dan ook terecht reeds toe den heer v. d. Poll gaarne nogmaals in onze zaal als spreker te willen terugzien. Op voorstel van het bestuurslid den heer F. H. Brand werd besloten met algc- meene instemming van de leden, om een II. Mis te doen opdragen voor het welsla gen van de actie en voor een goed resul taat der verkiezingen, gedachtig het woord: „Aan Gods zegen is alles gelegen". Hierna gaf de heer Doedens aan het bestuur enkele raadgevingen en overhan digde zijn medehelper de heer H. v. d. Dool een bedrag van ruim 180.— zijnde het re sultaat van de gehouden Inzameling voor de te voeren actie, waarvoor door den voor zitter hartelijk dank werd gebracht, zoo vel aan degenen die de moeite hebben ge troost zich met de inzameling te belasten, als degenen, die door hun gaven het hunne hiertoe hebben bijgedragen. Tot slot wees de voorzitter belang hebbenden op de mogelijkheid, dat stemgerechtigde dienstplichtigen by volmacht mogen stemmen op 14 Juni a.s. mits zij vóór 4 Juni a .s. van dit voornemen kennis geven by hun be velvoerend officier. Ook is er gelegen heid geschapen voor ouders, familiele den etc. om den naam van een stem gerechtigde dienstplichtige op te ge ven bij den secretaris van de afdeeling der Staatspartij alhier, den heer S. v. Leeuwen, Julianastraat 19 (telefoon 146) die dan, bij nadere aanduiding van verblijf van den militair de verdere zorg voor het volmacht op zich wil ne men, mits hiervan met spoed bij dezen opgave wordt gedaan. 265. En toen ze naar buiten keken, zagen ze in de verte de professor wandelen en aan de bovenste punt van zyn gewei bungelde Joko's hoed. Ze proestten het alle drie uit en gingen hem vlug achterna. 266. De professor bleek gelukkig een erg vriendelijk man te zyn, alleen een beetje verstrooid. Hij was volstrekt niet boos, dat ze zijn hoofd als kapstok gebruikt hadden. Toen de vier van elkaar gingen, waren ze de beste vrienden.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7