OMGEVING RIJNSTREEK VRIJDAG 26 MEI 1939 DE LEIOSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HILLEGOM Verkooping. Gisteravond had in Ho tel Sistermans de veiling bij inzet ten overstaan van notaris D. Lodder plaats van het burgerwoonhuis met tuin aan de Weeresteinstraat 73 alhier. Het perceel werd in hoogste bod gebracht op S 3125 door den heer J. D. Philippo alhier. Toe slag over een week. Been gebroken. Gistermiddag viel «en kind uit een mandje achter op de flets. Het kind brak daarbij een been en liep nog meerdere verwondingen op. Per ziekenauto werd het kind naar een der ziekenhuizen vervoerd. KATWIJK Request. Door de verlofhouders Par- levliet, Voorstr. 20 en P. v. d. Plas, Konin- ging Wilhelminastr., beiden te Katwijk aan Zee, is aan den Raad een adres ge richt, waarin genoemde verlofhouders eenige bezwaren naar voren brengen voor komende in de verordening op de restau rants, koffiehuizen, bierhuizen, kamerver huurders, enz., en waardoor sommige personen worden achtergesteld. Zij wijzen ook op de clandestiepe verkoop van ster ken drank volgens genoemde heeren'welig moet tieren in de cmgeving van de v. Was- senaerkade en v. Meiskade. Zij verzoeken daarom den raad de verordening te willen wijzigen, waardoor ook andere (niet Boule vard-bewoners) in de gelegenhejd gesteld worden naar een vergunning tot het ver- koopen van sterken drank mede te din gen. IJit een auto gevallen. Het 11-jarig zoontje van den bode van Katwijk op Den Haag, den heer v. Sch., viel uit den bode wagen toen v. Schie met zijn auto onder weg was. Het jongetje liep een lichte her senschudding op en moest volgens medisch advies in een Ziekenhuis worden opge nomen, waar hij nog eenigen tijd zal moe ten verblijven. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouwoverzicht. Al is de veiling hier er een die voornamelijk op het bin nenland is aangewezen, begrijpelijk moet het voor ieder Zijn, dat het wel of niet ex porteeren van de hier te veilen producten van zeer grooten invloed is op de te ma ken prijzen. Want uiteindelijk is het toch de export (als het niet is door schaarschte) die de prijzen bepaald. En aangezien de hoofdproducten aan deze veiling zijn vroege aardappelen, bospeen. waspeen, sla, en bloemkool, allemaal producten die ge troffen worden door de maatregelen van wege het z.g. Coloradokever-gevaar, ligt het voor de hand dat men de toekomst meer en meer met een bevreesd hart tege moet ziet. De vroege aardappelengewassen staan er goed voor. In tegenstelling met vorig jaar toen groote schade wedr toegebracht hebben de aardappelen tot heden nog niets van de nachtvorst te lijden gehad. Ook de op den kouden grond staande peen staat er zeer goed voor; evenzoo de sla. Maar de prijzen zulen het ten slotte toch moe ten doen. Deze week gingen de winterproducten nog vlot weg. Prei noteerde geregeld 14.50 tot 15.70 per 100 K.G. en kroten konden nog van 1.80 tot 3.per 100 K.G. besommen hetgeen voor dit product onder de tegenwoordige omstandigheden geen slechte prijs is. Met de waspeen is het afgeloopen. Althans niet de moeite meer waard om deze te vermelden. De afloop is zeer goed geweest. Spinazie van den kouden grond bracht, voor wat* verkocht werd van 2.50, den minimumprijs, tot 3.80 per 100 K.G. op. Doch ook de belt was soms een vrij groote arnemer. Radijs ging voor den minimumprijs tot 1.20 per 100 bas maar ook hiervan ging een kwantum naar de bekende hoop. Dit product gaf niet anders dan teleurstelling. Raapstelen gingen voor 0.50 tot 0.80 p. 100 bos. De matigen aanvoer van dit arti kel zal de reden geweest zijn dat het nog iets kon opbrengen. Jonge peen had volop belangstelling en kon gemakkelijk van 13 tot 17.10 per 100 bos opbrengen. Maar gevreesd wordt dat bij een grooter aanvoer deze prijs zich niet zal kunnen handhaven. Rabarber bleef vrij stabiel in prijs en werd gekocht voor 3.20 tot 3.80 per 100 bos. Late aardappelen, Red Star, hadden zooals geregeld het geval is ge weest, weinig belangstelling en konden het dan ook niet verder brengen dan 3.tot J 4.25 per 100 K.G. Maar dan moet het ook beste kwaliteit zijn. LISSE Verkeersongeval. In de Tulpenstraat leed de motorrijder H. K. uit Voorburg in de richting van het H. B. G.-gebouw. De motorrijder keek om en bemerkte een te gemoetkomende vrachtauto, beladen met steenen en bestuurd door den heer P. v. B. uit Lisse, te laat op, met het gevolg, dat hij tegen den vrachtauto opbotste. De chauffeur van de vrachtauto, gaf nog lui de signalen met zijn claxon cn trachtte de motorrijder nag te waarschuwen, door hem het gevaar toe te roepen. Door de botsing bekwam de motorrij der verwondingen aan zijn beide handen terwijl de inmiddels gearriveerde genees heer dr. J. M. van Dijk, een lichte hersen schudding constateerde. Met behulp van eenige leden der E.H.B.O. werd de ge troffene voorloopig verbonden en daarna per ziekenauto overgebracht naar het St. Elisabethsgesticht te Leiden. Zoowel het motoorijtuig als de vracht auto liep materiéele schade op. Het ongeval is geheel te wijten aan het onvoorzichtige van den motorrijder, om al rijdende om te kijken. Den chauffeur van dc vrachtauto treft geen schuld. Geboren: Wilhelmus Gerardus, z. van A. J. Schrama en G. M. van Stein Cor nelia Carolina Helena, d. van P. Obdam en C. C. Grimbergen Johanna Sophia Maria, d. van L. H. Droogh en P. C. van Eeden Johannes Anthonius, z. van H. Boon en Th. J. Mesman Willem Frede- rik, z. van P. van Hartingsveldt en H. F. Engelberts. Ondertrouwd: W. Boon 25 j. en E. Th. van Rooden 26 j. te Lisse H. van Dijk 27 j. te Salatiga (Ned. O.-Indië) en J. C. van der Lans 26 j. te Lisse. Getrouwd: J. v. d. Plas te Katwijk en E. M. Schep te Lisse J. de Vries te Assendelft en J. Marinus te Lisse J. M. de Blieck en D. P. de Graaf, beiden te Lisse F. van der Geer te Voorhout en M. P. Berbee te Lisse P. C. van Loon te Haarlemmermeer en C. A. van der Veek te Lisse D. van Loenen en C. Keur, bei den te Lisse S. Wijnhout te Haarlem mermeer en M. de Vreede te Lisse. Overleden: C. van den Hoek 70 j., wede. van C. van Blitterswijk Johanna Moolenaar 4 j. Gevestigd: Th. v. d. Maart uit Voor hout W. Tromp uit Noord wijk Wed. J. Marbusgeb. Verhoog uit Alphen aan den Rijn J. Wildenburg uit Aalsmeer J. Beider uit Haarlemmermeer J. C. van der Meij uit Rotterdam A. J. Wennekes uit Noordwijkerhout D. Diemei uit Voorhout. Vertrokken: Th. van der Meer en gezin naar Noordwijkerhout G. van Groen naar Aalsmeer M. Oudshoorn naar Wassenaar B. P. Lamboo naar Heemstede H. M. A. Persoon naar Heemstede W. Brak naar Nieuewr-Am- stel C. Faas naar 's-Gravenhage J. H. B. van der Stel naar Wassenaar H. Th. Lamers naar Sassenheim N. de Wilde naar Leiden M. de Vreede naar Haarlemmermeer C. van der Veek naar Haarlemmermeer M. P. Berbee naar Voorhout J. Marinus naar Haarlem G. van der Wal naar Haarlemmermeer R. Fransen naar Groenlo. NOORDWIJKERHOUT HARMONIE ST. JEANNE D ARC. Dit jaar niet naar het concours. In een vergadering van de R. K. Har- monievereeniging „St. Jeanne d'Arc", alhier is besloten dat dit jaar niet deelgenomen wordt aan het muziekconcours uitgaande van den R. K. Zuid-Hollandsohen Bond van muziek- en fanfaregezelschappen, wegens onvoldoende bezetting door werkzaamheden van eenige leden elders en van vervulling van militairen dienst. De zomerconcerten zullen dit jaar gehouden worden in den tuin van L. de Wilde, en wel op 6 Juni, 11 Juli en 21 Augustus a.s. Voor het eerst zal op deze concerten de door den eere-voorzit- ter aan de vereeniging ten geschenke gege ven contrabas bespeeld worden door het lid H. van Parera. Personalia. Te Utrecht slaagde voor het diploma van de broederschap van be- eedigde makelaars de heer H. van Den zen L.zn., alhier. Noordzijderpolder. In Café „Het Wapen van Noordwijkerhout" vergaderde Donder dagvoormiddag de ingelanden van den Noordzijderpolder. Aanwezig waren 52 in gelanden, tesamen kunnende uitbrengen 310 stemmen. De voorzitter, de heer J. Pen- nings, opende de vergadering met een wel komstwoord waarna de notulen door den secretaris, den heer E. Oostdam Jac.zn, wer den voorgelezen en ongewijzigd werden vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was een ontslag-aanvrage van den secretaris-pen ningmeester, E. Oostdam Jac.zn., welk ont slag, onder dank voor 17-jarigen dienst, door den voorzitter werd aanvaard. Hierna bracht de kascontrole-commissie bij monde van den heer P. J. Warmerdam verslag uit over de gehouden controle bij den penningmeester over het afgeloopen boekjaar. Het totaal saldo bedroeg 1949.r~ over het algemeen en bijzonder beheer van den polder. Daar alles in de beste orde was aangetroffen, werd den penningmeester dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Hierna werd de rekening vastgesteld over 1938, de inkomsten bedroegen 2387.54, de uitgaven 778.38. De rekening van het bij zonder beheer gaf te zien aan inkomsten 1687.71, aan uitgaven 1137.35, zoowel voor het algemeen, als voor het bijzonder beheer van den polder werd hierna de be grooting aangenomen. Voor het eerste be dragen de inkomsten 2272.39 en de uit gaven 1642. Voor 't tweede werden de in komsten geraamd op 1987.30 en de uit gaven op 1816.15. Het bundergeld over 1939 werd bepaald op 0.50 per H.A. voor het algemeen en op 1.per H.A. voor het bijzonder beheer. De voorzitter deelde vervolgens mede. dat de nog niet voldane polderlasten vóór 1 Juli betaald moeten zijn, anders wordt ver volging ingesteld. Na de rondvraag had de verkiezing van een secretaris en een penningmeester plaats. Tot secretaris van den polder werd gekozen de heer J. C. J. Oostdam, alhier, zoon van den oud-secretaris-penningmcester, en tot penningmeester de heer J. R. Zonneveld. Kerkbollenveiling. De gisteravond in café v. Paridon gehouden veiling van kerk en Srmen-bollen, ten bate van de St. Jo- seph-parochie, heeft opgebracht totaal 1421.50; voor de kerk 802.50, voor de armen 619. RIJNSBURG Tuinbouw. Het sortiment der aange voerde producten is in dezen tijd van het jaar tamelijk beperkt. Nog enkele weken zal het duren eer de drukte weer is aan gebroken. De weersomstandigheden spelen hierin een grooten rol. Niettegenstaande het koude voorjaar staan de producten er goed voor. Een malsche bui regen zou niet onpas komen. De prijzen waren: voor was peen van 12.20 tot 16.10 per K.G. Prei kostte van J 14.50 tot 16.10 per 100 K.G. Radijs 0.60 tot 0.85 per 100 bos. Kroten 2.tot 3.per 100 K.G. brengt den mi nimumprijs, SS 2.50, soms iets daarboven, op, of gaat naar de mesthoop. Men kan toch ook, niet enkel en alleen spinazie eten! SASSENHEIM Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer P. van Zoen, behaalde op een wed strijd, gehouden door de Maatschappij voor Toonkunst te Leiden, den eersten prijs. De heer v Zoen boekte dit succes op de piano met Preludietto van Hans Franco Mendes en Fuga van Max Reger. Geboren: Maria Christina Catharina, d. van G Zandbergen en M. J. van Wel Sjaantje PetronelJa Marie, d. van P. M. Philippo en J. Passchier. Ondertrouwd: F. D. Ouwehand 40 j. en H. Molema 39 j. J. Oudshoom 26 j. en G. Breedijk 21 j. Getrouwd: Th. H. Pouwels 25 j. en A. Chr. Krom 23 j. P. Bamhoorn 29 j. en G. Stelma 27 j. Gevestigd: C. M. Burgmeijer van Heemstede M. G. W. van der Zwet van Voorburg J. W. Preenen van Haarlem mermeer. Vertrokken: M. E. Blijlcven naar Aerdenholt M. T. Vos naar Leiden Wed. Spierenburg naar Oegstgeest Wed. Ciggaar naar Maassluis. VOORHOUT Personalia. Voor het gisteren gehou den examen lingerie-naaien, slaagden de jongedames: Nelly van Kampen Par.; Gra- da Kortekaas; Leny van Kesteren; Betsy Oostdam en Stiena Oostdam, terwijl voor het examen costumière slaagden de jonge dames: Petr. van der Par,; en Alie van den Nouland, die allen hun opleiding genoten eerw. Zusters Ma. Electa en Ha. Domi nica voor de practische lessen en de eerw. Zr. Ma. Jozepha, voor het godsdienst on derricht. Zij hebben eer van hun werk gehad. WARMOND Raadsvacature. De opvolger op de lyst van de R.K. Staatspartij in verband met de ontslagname van "Wen heer dr. H. J. A. Walenkamp is, zooals w(j gisteren reeds hebben gemeld, de heer P. L. van den Kerkhof. Gezien de overeenkomst, die destyds getroffen is, zal deze zyn benoe ming niet kunnen aanvaarden en zal in zijn plaats komen de heer B. M. van Stijn. Of atzo zijn benoeming aanneemt is nog niet bekend. Geboren: Catharina Engelina Theo dora d. van G. G. van Elburg en A. Vlaar Maria Margarctha d. van C. E. Papot i. A. M. Dieben Cornelia Maria d. van N. van Schie en G. P. v. d. Poel Janna Wilhelmina d. van K. Beumer en Houweling. Gehuwd: B. L. A. van Noort jm. 28 j. en Th. W. Niekerk jd. 25 j. Th. Verhaar jm. 26 j. en C. G. M. van Niekerk jd. 24 j. F. Stecnvoorden Jm. 21 j. en A. M. C. Slingerland jd. 24 j. Overleden: Agatha H. v. d. Sleet 1 j. Alida Duivenvoorde weduwe van N. J. van Duin 76 j. WASSENAAR R. K. D. C. „St. Willibrordus". De uitslagen der bordenwedstrijden lui den: lste tiental: A. de GreefTh. Zonneveld 02 J. ZandvlietP. v. Helmond 20 P. v. HelmondF. v. d. Meer 02 2e tiental: KnjjnenburgH. Brandt 20 H. BrandtA. Knijnenburg 02 ZOETERMEER Zoetcrmcerschc Meerpolder. Dc ver gadering van stemgerechtigde ingelanden van den Zoetermeerschen Meerpolder werd onder voorzitterschap van den heer S. van der Salm, gehouden in café „de Gouden Leeuw" alhier. Behandeld werd de rekening, dienstjaar 1938. Dc inkomsten bedroegen f 757.97: de uitgaven ƒ5798.87: batig saldo 1259.10. yervolgens werd dc begrooting, dienstjaar 1939 in bespreking gebracht. Déze werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 10855.02. Dc aanslag over 1939 werd vastgesteld op 8 per H A. Vorig jaar bedroeg deze 9 per H.A. Machtiging werd ver'eend aan het bestuur tot het doe* van de vcreischte af- en overschrijvingen op de begrootingsposten en tot onderhand- sche aanbesteding of uitvoering van wer ken in eigen beheer. Benoemd werden tot leden van de commissie voor het onder zoek der in het volgend jaar over te leg gen rekening, de heeren: Joh. van Hans- tert, G. L. de Groot en A. H. vau Santen, tot plaatsvervangende leden de heeren G. van Staalduinen. W. L. Olsthoorn en J. J. van Schie. Besloten werd over 1938 een gratificatie aan den machinist J. Zonderop te verlee-; nen van 60. Geboren: Willemijntje d. van J. van Wijk en A. Boer Albertus Anthonie z. van H. J. Bierman en Th. M. van Dorp Antonia Maria Agatha d. van L. J. v. d. Goes en G. A. van der Zwaan Henriettc Gerarda d. van J. Clement en G. Roos Anna Theodora Maria d. van Chr. J. de Jong en J. E. Friggen. Ondertrouwd: J. van Veen oud 23 jaar en J. Gorissen oud 19 jaar. Overleden: C. van der Zalm weduwe van G. M. Scholten oud 68 jaar. Gevestigd: A. Erkelens van Hazers- woude H. Molenaar van Hoogeveen G. Bruins van Hoogeveen W. H. Gouwe- leeu v/yan Berkel en Rodenrijs A. West dorp van Hazerswoude. Vertrokken. C. M. Berk naar Lcid- schendam A. C. P. van der Helm naar Pijnacker. ALKEMADE VOORSCHOTEN K.J.M.V.-nieuws. Woensdag 24 Mei j.l. kwam de K.J.M.V. St. Jan. Baptist" weder om bijeen. De voorzitter opende de bijeen komst op de gebruikelijke wijze en hield een kleine inleiding over de werkzaam heden der actiegroepen. Alvorens daartoe over te gaan werd ter voorziening in een bestuursvacature Dick Stickvoort met al- gemeene stemmen tot bestuurslid gekozen, De drie actie-groepen, t.w. de propagan- da-groep, de zang en declamatiegroep en de groep voor lichamelijke ontwikkeling vin gen daarna hun onderlinge besprekingen aan. Iedere groep ziet zich voor een alles zins noemenswaardige taak geplaatst. Pro beert allen deze taak goed te volbrengen. Werkt allen door middel ook van je actie groep voor ons ideaal, te worden: Mannen van karakter en katholieken van de daad! Koningin Wilhelminavereeniging. In Hotel Deurloo hield de Koningin Wilhel minavereeniging onder leiding van den heer G. Schrama, voorzitter der vereeniging, een ledenvergadering ter bespreking van het feestprogramma voor de viering van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina op 31 Augustus a.s. Nadat de voorzitter met een woord van welkom de vergadering ge opend had, bracht de heer W. Eggink, pen ningmeester, het financieel verslag over 1938. Uit dit Jaarverslag bleek, dat de con tributie der leden met een bedrag ad 70 is vooruitgegaan. De inkomsten hebben in 1938 bedragen de som van 2543.73 plus eèn batig saldo van 1937 groot 2.37, aldus te samen f 2545.09 en de uitgaven S 2317.79. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo groot 227.30. Deze rekening was door de controle-commissie nagezien en in orde bevonden en werd al dus vastgesteld, onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn financieel beheer. De aftredende bestuursleden: G. Schrama. D. J. van Cuilemborg en B. Hoogwerf- Kroon werden herkozen en namen hun be noeming wederom aan. Tot leden van de controle-commissie voor 1938 werden de heeren A. P. Schram de Jong en B. Wesselo, benoemd. In den breede wred het feestprogramma voor de a.s. feestviering besproken en ver schillende wenachen ter aanvulling van het programma door sommige leden naar voren gebracht. Het bestuur zal trachten zooveel mogelijk bij de definitieve vaststelling van het feestprogramma voor dien dag tege moet te komen aan de wenschen, welke zijn geuit en zich in verbinding stellen met de vereeniging paardensport alhier. De Ko ningin Wilhelminavereeniging zal den feest dag vaststellen op Donderdag 31 Augus tus a.s. Ongeval. Gisterennamiddag te 7.30 uur heeft een kind in den speeltuin van de Oude Vink een been gebroken. Dr. M. v. d. Stoel verleende dc eerste geneeskundige hulp. Zondagsdienst dokters. Van Zaterdag middag 3 uur tot en met Dinsdagmorgen 8.30 uur v.m. wordt de doktersdienst waar genomen door dc doktoren Keegstra en Kerkhof. Winkelsluiting. In het bericht van de vorige week inzake winkelsluiting is een onjuistheid ingeslopen. Alle winkels mo gen des Zaterdags gedurende den Zomer tijd geopend blijven tot 11 uur. Alleen voor barbiers- cn kapperszaken is het sluitingsuur bepaald op 12 uur, doch met dien verstande evenwel, dat tusschen 11 en 12 uur uitsluitend kapperswerkzaamhe den mogen worden verricht. BODEGRAVEN Bedevaart Heiloo. Woensdag is voor onzen parochie de Bedevaart gehouden, welke wel geen fiasco is geweest, maar toch wel een groote vermindering van het aantal pelgrims toonde. Vorige jaren wa ren er altijd tusschen 30 en 40, nu waren er maar 18, wat voor Bodegraven niet schitterend was te noemen. Nu kan de oor zaak hierin liggen, dat door onzen ver trokken Pastoor was medegedeeld, dat dit jaar geen processie naar Roermond zou gaan, doch in 't najaar nog eenmaal naar Heiloo. Het is te hopen, dat er dan meer pelgrims zullen zijn. Mej. de Koning, die in het zilver jubi leerde als zelatrice van de Leidsche pro cessie, werd verblijd met een geschenk, een prachtig koperen Maria-beeld. Luchtbescherming. Voor de Nederl. Vereen, van Luchtbescherming afd. Bode graven trad Woensdagavond in Hotel van Rossum op de heer Ir. F. Eksteen van Bilt- hoven met het onderwerp „Gasgevaar en zelfbescherming". Na opening door Burge meester Vonk behandelde de spreker bovengenoemd onderwerp. Na het einde van de openbare vergade ring werd overgegaan tot een huishoude lijke tot defintief benoemen van een bc- stuux*. Tot bestuursleden werden benoemd de heeren: Bn. Batelaan, H. J. v. d. Poll, A. van Elk, P. Turkenburg, P. J. Snoep, Mr. H. E. la Gro, A. Aengenent, P. M. Smit, P. Blanken, M. van Briemen, C. van Donk, J. Th. van Ghesel, J. Wiepking, J. E. Huchs- horn, Dr. C. G. A. van Beek, A. Schuling, J. Messer. Op voorstel van Notaris Krüseman werd tot eere^voorzitter benoem dBurgemccster Vonk. di-e deze benoeming gaarne aan vaardde. Geboren: Maria Teuntje d. van C. H. van Velsen en G. Blonk Anthonia Wil helmina d. van A. Wolswijk en W. A. M. van der Zon. Ondertrouwd: P. Baars 40 j. en A. Woudenberg 28 j. Getrouwd: F. J. Zwanenburg 26 j. en C. P. M. Roling 23 j. Overleden: Jacob Spaargaren 81 j. foverl. te Gouda) Gevestigd: A. Veerman van Amster dam M. van der Weiden en echtg. van Alphen C. van Olst, echtgcn. van dr. J. Gronloh, van Amsterdam E. A. Moons van Odijk M. J. Geerdink van Almelo. Vertrokken: J. Jaspers en gezin n. Utrecht P. Wagensvcld naar Rietveld G. J. J. Peters naar Uithoorn H. Sloof en gezin naar Heemstede W. de Groot naar Utrecht A. J. B. P. van Dijk en gezin naar Utrecht A. G. Stolwijk n. Amsterdam J. van Delden naar Aker sloot. HAZERSWOUDE Polder Nieuw-Groenendijk. Maandag 22 dezer vergaderden de stemgerechtigden ingelanden van den Polder Nieuw-Groe- nendijk in het Café van den heer D. G. v. d. Voort alhier. In de vergadering werd vastgesteld de rekening over hel dienst jaar 1938. De ontvangsten waren 1662.78 en de uitgaven 1416.76. De bcgrooting over het dienstjaar 1939 werd in ontvang, t en uitgaaf vastgesteld op 1398.23. Het bestuur werd machtiging verleend tol het doen van de vereischte af- en overschrij vingen op dc begrootingsposten en tot on- derhandschc aanbesteding of uitvoering van werken in eigen beheer. Benoemd werden tot leden van de commissie voor onderzoek der in het volgende jaar over te leggen rekeningen de heeren J. de Vis, A. J. de Jong en W. Ploeg cn tot plaats vervangende leden de heeren Th. J. Wos- seling, H. de Jong cn W. Rijnsburger. Dc omslag per H.A. werd voor 1939 vastge steld op 0.50, evenals vorig jaar. Bent- en Delft of Generale Polder. Maandag 22 dezer vergaderde het bestuur en de gecombineerde ingelanden van den Bent- en Delft of Generale polder onder voorzitterschap van den heer J. C. v. Saa- ze, in het café ,de Posthoorn" van de Wed. J. N. Verhaar alhier. In dc vergadering werd de rekening vastgesteld van het dienstjaar 1938 aan ontvangsten 2733.15 en uitgaven ƒ2371.05. De begrooting over het dienstjaar 1939 werd in ontvangsten en uitgaaf vastgesteld op 1850.84. Het bestuur werd machtiging verleend tot het doen van de vereischte af- en over schrijvingen op de begrootingsposten en tot onderhandsehe aanbesteding of uitvoe ring van werken in eigen beheer. Be noemd werden tot leden der commissie van onderzoek de heeren Th. Wesseling, Schrama en H. Merbis en tot plaatsver vangende leden de heeren A. A. de Jong, J. v. Teijlingen cn W. H. Hoogeveen. De omslag per H.A. voor 1939 werd vast gesteld op 5 50, zijnde een gulden lager dan het vorige jaar; tevens werd aangeno men om het polderpcil in de wintermaan den met 4 c M, te verlagen cn wel vanaf half September tot half April. LEIDERDORP Achthovencrpoldcr. In de op 24 M<1 gehouden vergadering van stemgerechtig de ingelanden van den Polder Achthoven. werd de rekening 1938 vastgesteld, de In komsten op 1277.81 de uitgaven op 945.54, het batig slot op 332.27JJ. Dc bcgrooting voor 1939 sluit in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van 1276.38. De omslag voor dat jaar werd bepaald op 2.25 per H.A. zijnde J 0.25 lager dan in 1938. De tijdens de vergadering gehouden be stuursverkiezing had tot resultaat dut de heer N. Kool als bestuurslid werd herko- Munnikenpolder. In dc op 23 Mei j.l, gehouden vergadering van stemgerechtig de ingelanden van den Munnikenpolder werd de rekening 1938 vastgesteld, de in komsten op 1860.56, de uitgaven op 109203, het batig slot op 173.93; de begrooting voor 1939 .duit in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van 1639.87 Vs - De omslag voor dal jaar werd bepaald op f 7 p. r H.A. De tijdens de vergadering gehouden bestuursverkiezing had tot resultaat, dat dc heer A. Rijnsburger Pzn als voorzit ter van den polder werd gekozen en dat in de vacature van wijlen den heer C. de Graaf werd gekozen diens zoon J. J. du Graaf. Tevens werd besloten mei de ge meente Leiderdorp een overeenkomst aan te gaan inzake de overdracht van het onderhoud aan de gemeente van dc Valk- brug.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9