GEMEENTERAAD VAN LEIDEN DINSDAG 23 MEI 1939 DE LEIOSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GELDEN VOOR HET INTERIEUR VAN HET NIEUWE STADHUIS GEVO TEERD. DE STICHTING WERKVERSCHAFFING JEUGDIG" WERK- LOOZEN TOT BOUW VAN WONINGEN VOOR OUDEN VAN DAGEN. MEER CONTACT TUSSCHEN GE MEENTEBESTUUR EN BURGERIJ. Oistermlddag vergaderde de Leidschc gemeenteraad. Voorzitter de Burgemees ter, mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwe zig wethouder Tepe en de heeren Splinter er. Key. Bij de ingekomen stukken- deelt de Vooraitter mede. dat de heer Hop man heeft af moeten zien van de aankoop van den grond van de voormalige Nutrix- fabriek nabij het Gangetje, zooala deze aankoop in het desbetreffend raadsbesluit W&fi vervat. In behandeling komt de gedrukte agenda, lo. Benoeming van een lid van het Col lege van Vrouwen-Kraammoeders. (Voorgedragen wordt in de vacature van mevr. M. Kok—-geb. van Bladeres, mevr. T. J. Nieuwzwaag geb. Swama. Benoemd wordt mevr. C. v. Eek Draayer. 2o. Prae-advles op het verzoek van Mej. A. B. J. Wissel, om ontslag alfe hoofd Van de Meisjesschool voor u.l.o. Goedgekeurd. 3o. Praeadvies op het verzoek van J. H. Otto, om ontslag als onderwijzer aan de opleidingsschool voor u.l.o. aan de Drie Octoberstraat. Goedgekeurd. 4o. Praeadvies op het verzoek van Mej. F. H. T. van Wijk, om ontslag als onder wijzeres aan de openbare school voor bui tengewoon lager onderwijs. Goedgekeurd. 8o. Rekening» dienst 1937, van het Hei lige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis. Goedgekeurd. 60. Begrooting, dienst 1930, van het Hei lige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis. Goedgekeurd. 7o. Suppletoire bcgrooting, dienst 1038, van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen- cn Vrouwenhuis. Goedgekeurd. 80. Rekening dienst 1938, van het Gore- fbrmeerd Minne- of Arme Oude Mannen- cn Vrouwenhuis. Het heeft den heer Lom bert getrof fen dat op de rekening uitgaven voorko men voor lectuur die naar spr.'s meening in de inrichting niet thuis hoort, terwijl lectuur die men er mocht verwachten niet aanwezig is. Goedgekeurd. 9o. Rekening, dienst 1938, van de Plaat selijke Schoolcommissie. Goedgekeurd. lOo. Rekening, over het tijdvak van 1 Januari1 April 1939, van de Plaatselijke Schoolcommissie. Goedgekeurd. llo. Voorstel inzake het aangaan van kasgeldleeningen gedurende het 3e kwar taal 1939. Goedgekeurd. 12o. Voorstel tot het aankoopen van de perceelen le Looierstraat No. 26 en We verstraat No. 14 en tot het vaststellen van den desbetreffenden begrootingsstaat. Goedgekeurd. 13o. Voorstel inzake het vaststellen van de exploitatievergoeding en vergoeding voor vakonderwijs ex. art. 101 (oud) der Lager Onderwijswet 19200, over het jaar 1936. Goedgekeurd. 14o. Voorstel tot het stellen van de bij drage in de kosten van het bijzonder ver volgonderwijs over het jaar 1936. Goedgekeurd. 15o. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de vereeniging „de Ambachts school", om te verklaren, dat de oprichting cn instandhouding van onderwijs in werk plaatspraktijk aan de vakavondschool, ver bonden aan de Ambachtsschool, noodig wordt geoordeeld. Goedgekeurd. 16o. Praeadvies op het verzoek van het bestuur der vereeniging „Vakschool voor Meisjes voor Leiden en Omstreken", om te verklaren, dat tóevoeging aan het leer plan van dc vakschool dier vereeniging van het vak plant- en dierkunde, noodig wordt geoordeeld. Goedgekeurd. 17o. Vaststelling van het verslag betref fende de verstrekking van schoolkinder voeding en -kleeding gedurende het jaar 1938. Goedgekeurd. 18o. Voorstel tot het verlengen van den termijn van ontruiming van een zevental onbewoonbaar verklaarde woningen. Goedgekeurd. 19o. Voorstel tot het verleenen van een subsidie aan de Vereeniging voor het hou den van tentoonstellingen in het al alge meen en in het bijzonder van vee, paar den, zuivel- en bodemproducten („Ve- bo") te Leiden, ten behoeve van de te houden vee- en zuiveltentoonstelling 1939 en tot het vaststellen van den desbetref fenden begrootingsstaat. Goedgekeurd. De inrichting van het Stadhuis. 20o. Voorstel tot het wijzigen van de ge- meentebegrooting, dienst 1939, ter aanvul ling van de voor den Stadhuisbouw be schikbaar gestelde gelden. De heer L o m b e r t (R.K.) heeft zich afgevraagd of het wel verantwoord is in een tijd als ueze 200.000.voor meubi leering en kunstwerken voor de voor naamste representatieve ruimten van het nieuwe stadhuis uit te geven. Dit is nog maar een gedeelte van de meubileering. De dienstruimten komen alle nog apart. Waar is het eind der credieten? Leiden moet een stadhuis hebben dat de sleutel stad waardig is. Maar kan dat niet wat minder grootsch en lurueus? Dient hier niet de zuinigheid in acht te worden genomen? Het nageslacht zal het zeker in ons prijzen Wanneer Wij in een soberen tijd ook de noodige soberheid be trachten. De heer Mand er s (R.K.) is van mee ning, dat de ernstige tijdsomstandigheden juist er toe dringen om dit crediet be schikbaar te stellen. Tal van menschen leven op den rand van het gebrek, ook tal van kunstenaars. Hier kan een gedeelte van hen weer aan wefk en brood gehol pen Worden. De heer Bergers (R.K.) staat op het zelfde standpunt. Men kan hier de leiding van den architect ruztlg volgen. Bij een groötsch exterieur behoort interieur, dat daarmee in overeenstemming is. De heer Hess in g (S.D.) zegt, dat het interieur van het stadhuis inderdaad niet luxueus behoeft te zijn. Het moet echter wel degelijk zijn en spr. meent dat B. en W. daarnaar streven, waarbij ze dc zui nigheid allerminst uit het oog verliezen. Wathouder Wilbrink (CH.) behoeft niet veel meer te zeggen. Wij hebben de plicht iets te maken dat goed is. Er is na tuurlijk nog wel te praten over de ver schillende onderdeelen, maar de meening van de Commissie van Fabricage is. dat men de bezuiniging van f 30.000.die zij heeft voorgesteld, door den architect moét laten toepassen. Hij is gebleken volkomen voor lijn taak berekend te zijn. Men kan nóg wel 60.000 gaan bezuinigen maar men slaat dan een slag in de lucht en is niet meer verantwoord. De heer Lombert (R.K.) blijft van meening dat het toch wel mooi kan wor den zonder luxueus te zijn. De heer Schüller (S.D.) wijst er op dat het een misverstand is, dat het Stad huis luxueus wordt ingericht. Het wordt degelijk maar niet luxueus. De heer v. d. Re ij den (C.H.) is van meening, dat geen kosten mogen worden gespaard om goed voor den dag te komen. Nadat wethouder Wilbrink cc- nog op gewezen heeft, dat inderdaad het be drag volkomen verantwoord is wordt het voorstel z. h. st.. aangenomen. 21o. Voorstel tot het beschikbaarstellen van gelden ten behoevo van de vernieu wing van brandkranen. Goedgekeurd. 22o. Voorstel tot: a. het beschikbaarstellen van gelden ten behoeve van het aanbrengen van voorzie ningen aan de zweminrichting „de Zijl"; b. het ondershands opdragen van de le vering en de montage van een onthardings- installatie voor het voedingswater, een circulatie-inrichting voor het zwemwater en een chloorinstallatie ten behoeve van de sub a genoemde zweminrichting, aan de Machinefabriek Reineveld N.V. te Delft. Goedgekeurd. Critiek van alle kanten. 23o. Voorstel tot het waarborgen van de rente en aflossing wegens een door dei-den aan de „Stichting tot werkverschaffing aan jeugdige werkloozen ter verstrekking van woningen aan ouden van dagen" te Lei den, te verstrekken leening, terzake van den bouw door die Stichting van 10 wo ningen voor ouden van dagen op een ter rein aan de Dozystraat. De heer Lombert (R.-K.) noemt dit een onverkwikelyke geschiedenis. Bij den bouw is zeer veel t(jd nutteloos verloren gegaan. Het ontbrak aan toezicht en goede leiding bij de jeugdige werkloozen. De heer Vrijenhoek, als architect, had blijkbaar vrijheid, op allerlei wijzen te experimen- leeren. Daardoor is de zaak getraineerd en duurder geworden. Wat nu de garantie der gemeente betreft het zou beter zijn als de gemeente in deze zaak volkomen zeggen schap kreeg. De heer Beek en kamp (A.-R.) is het goeddeels met den heer Lombert eens. Spr. voelt er niets voor om aan d i t stich tingsbestuur, dat haar ondeskundigheid wel duidelijk heeft gedemonstreerd, gelden be schikbaar te stellen. Spr. begêrijpt niet dat architect Vrijenhoek op een dergelijke wij ze met overheidsgeld is rondgesprongen. De vraag is of een algemeen belang bij deze zaak is betrokken* Het belang der credi teuren of der woningbouwvereenigingen kan niet als zoodanig gelden. Spr. is be reid het voorstel te steunen wanneer er een ander en deskundig stichtingsbestuur komt. De heer v. d. Kwaak (C.-H.) heeft zich in de commissie van Fabricage tegen het voorstel verklaard maar zal er nu vóór stemmen, omdat er nieuwe gezichtspunten voor hem geopend zijn. Spr. vraagt echter eerst nog eenige inlichtingen. De heer H e s s i n g (S. D.) onderschrijft de critiek op het Stichtingsbestuur. De ge meente loopt echter met het aanvaarden van dit voorstel geen enkel risico en zake lijk kan men er geen bezwaar tegen hebben. De woningbouwvereenigingen hebben him verstand laten overheerschen door hun ge voel. Het voorstel van B. en W. is wel zoo ingekleed, dat het Stichtingsbestuur ver der geen onheilen kan aanrichten. Wethouder Verwey zal niet het be leid van het Stichtingsbestuur verdedigen. Men heeft deze zaak al te enthousiast en al te lichtvaardig bekeken. Er had ook eer der moeten worden ingegrepen. Men had hier echter te maken met een experiment. Ieder die met jeugdopvoeding te maken heeft, weet dat de moeilijkheden groot zijn. De heer Vrijenhoek iets te verwijten acht spr. niet juist. Spr. meent, dat het alge meen belang zich er niet tegen verzet om deze stichting 'uit de moeiijkheden te hel pen. Het doel der stichting heeft ieders in stemming. De huizen zijn van uitstekende kwaliteit en zeer goed verhuurbaar. De be stemming der huizen (fce zijn voor ouden van dagen) komt in gevaar als de gemeen te zich niet garant stelt. Er zit in deze Stich ting een belangrijk bedrag Rijksgeld. öm al deze redenen is er alle aanleiding om de Stichting uit dc moeilijkheden te hel pen. Wethouder Wilbrink (C. H.) w(jat er op, dat de Stichting voor een uiterst moei lijke taak heeft gestaan. Men heeft fou ten gemaakt, maar er zijn ook onvoorziene teleurstellingen peweeêt. Men heeft een Bociaal doel nagestreefd zonder dat men ervaring had of hebben kon. De gemeente loopt met de gewone woningstichtingen nog veel meer risico, zoodat in dit bijzon dere geval er zonder bezwaar geholpen kan worden. De heer Beekenkamp vraag» nog maals of de leden van het Stichtingsbe stuur door anderen worden vervangen. Wethouder V e r wey (S. D.) zegt, dat de gemeente daarover weinig te zeggen haeft. De gemeente heeft bovendien door haar voorwaarden zekerheid genoeg. Het voorstel wordt aangenomen met 23 tegen 8 stemmen. Tegen stemden de hee ren Tobé, WUrtz, Eikerbout, Beekenkamp, Lombert, v. d. Tas. Knibbe en Wilmer. De contact-commissies uit de burgerij. 24o. Voorstel tot het vaststellen vaneen verordening, regelende den werkkring en de samenstelling van de contactcommissie». De heer van Weizen (comm.) meent, dat de commissies een zeer beperkte taak kunnen hebben en dat hun werk slechts poovere resultaten zal kunnen opleveren. Er zijn er ook te weinig. De heer Wilmer (R.-K.) zet de taak der commissies nog eens uiteen en wijst er o.a. op, dat B. en W. aan de commissies advies kunnen vragen, maar dat de com missies ook zelfstandig advies kunnen ge ven. Beoogd wordt in de commissies te doen opnemen vooraanstaande deskundige personen dio op do hoogte zijn van de wenschen die er leven in de verschillende maatschappelijke groepen. De commissies zullen bestaan uit deskundigen. In Nijme gen zijn ze samengesteld uit vertegen woordigers van organisaties. Ongetwijfeld zullen in de commissies ook belanghebben den plaats nemen. Maar daar is geen be zwaar tegen, wanneer de commissies met wijsheid worden samengesteld. Men moet personen hebben wier integriteit boven twijfel verheven is. Men moet beginnen met een klein aan tal commissies. In hun taak wordt hun ech ter geen enkele beperking opgelegd. Dat de resultaten in elk geval niet zul len beantwoorden a?n de verwachting, zoo als de heer van Weizen meende, noemt 6pr. een ongegrond pessimisme. Van de sa menstelling der commissies hangt alles af. Wanneer deze goed is, kan men goed werk der commissies verwachten. Een schat van kennis en ervaring kan door haar aan de gemeente ten goede komen. De heer van Eek (S.D.) meent dat hier sprake is van eén eerste stap in de richting van inschakeling van nieuwe organen in de steeds omvangrijker wordende parle mentaire taak. Spr. zou gaarne willen, dat in de commissies zitting kregen de ver tegenwoordigers van versohillende maat schappelijke organisaties. Hij heeft zich echter neergelegd bij de meerderheid van de Commissie ad hoc, die een andere mee ning was toegedaan. In de practijk zal hetzelfde döel worden bereikt. Men moet nu eerst het resultaat maar eens afwach ten. In Nijmegen heeft men ook een Eco nomisch en raad der verschillende commis sies. De adviezen moeten eerst dezen raad passeeren voor ze bij B. en W. belanden. Dit voorkomt eenzijdigheid. Deze Econ. Raad wordt hier In Leiden niet voorgesteld. Men vindt echter in het amendement van den Burgemeester eenige compensatie daarvoor. In dit amendement wordt voor gesteld dat de vergaderingen der commis sies in elk geval worden bijgewoond door een of meer leden van het College van B. en W., die een adviseerende stem hébben. De heer Knibbe (A.R.) meent, dat de proef in Nijmegen tot waarschuwing moet strekken. Met die waarschuwing heeft men wel rekening gehouden, maar heeft men wel genoegzaam onderzocht dc concrete oorzaken die in Nijmegen tot een fiasco hébben geleid? Spr. aneent dat de com missies meer bevoegdheden moeten hebben en dat hun werk interessanter moet wor den gemaakt. De commissies moeten het recht hebben van inlichtingen in te winnen bij de wethouders. Spr. wilde betreffende verordening voorts een beperkte strek- kingsduur geven van b.v. vijf jaar. Na repliek van den heer van Weizen merkt de heer Wilmer tegenover den heer Knibbe nog op, dat er een essentieel verschil is tusschen de opzet der commis sies in Leiden en Nijmegen. Daar gemaakte fouten zijn hier vermeden. Bij de artikelage wij-ze behandeling stelt devoorzitte r voor de voorzitters door de commissies zelf te laten benoemen en niet door den Raad. Hun positie zal daar door zuiverder worden. De heer Wilmer (R.K.) merkt op. dat van de voorzitters der commissies het initia tief moet uitgaan voor de verschillende werkzaamheden. Om de juiste man op de juiste plaats te krijgen is het misschien het best dat de voorzitter door den Raad wordt benoemd. De commissie ad hoe als zoodanig neemt echter het voorstel over. De heer Beekenkamp (A.R.) meent, dat wanneer B. en W. de voorzitter benoe men men gemakkelijker de geschikste per soon zal kunnen vinden. Spr. vraagt echter geen stemming. Het amendement wordt overgenomen. De heer Knibbe (A.R.) dient een amandement in, dat de Commissie het recht heeft den wethouders inlichtingen te vra gen, tenzy het gemeentebelang zich daar tegen verzet. De heer Wilmer acht dit overbodig. Devoorzitter wijst er op dat hij een amendement heeft ingediend om het ver plicht te stellen, dat een of meer leden van het College van B. en W. de commis sie-vergaderingen bijwonen. Dit heeft al het doel, dat men gemakkelijk inlichtingen kan ontvangen. De heer Knibbe trekt zijn amendemont in. Een ander amendement van den heer Knibbe om de verordening voor slechts vijf jaar vast te stellen wordt niet ondersteund en komt niet in behandeling. Het amendement van den voorzitter, zoo juist genoemd, wordt overgenomen, De verordening wordt z.h.st, vastgesteld. Nadat devoorzittorde Commissie ad hoc dank had gebracht voor haar werk. Spr. constateert, dat het nu van de bur gerij zelf zal afhangeg, of de in te stellen commissies vruchtbaar zullen werken. B. en W. zullen met zorg trachten de juiste personen voor het lidmaatschap der .con- lactcommisses den Raad voor te stellen. Afsoheid van den heer Hessing. Bij de rondvraag deelt de heer Hessing mede, dat Mj voor h*t raadslidmaatschap moet bedanken wegens vertrek naar elders. Spr. dankt voor do ondervonden tegemoet koming in den Raad en spreekt zijn beste wenschen voor Leiden uit. De vooraitter zegt, dat het den Raad spijt, dat de heer Hessing heengaat. Hij was een zeer werkzaam en zeer gewaardeerd lid. Omscholing textielarbeider*. Spoedshalve komt nog aan dc orde een voorstel om ook aan de fa. Van Wijk, deken- fabriek alhier, medewerking te verleenen bij de omscholing van een aantal werkloo zen tot dokenwever op dezelfde wijze als daartoe ten opzichte van de fa. Zaalberg is besloten. Het gaat hier om 20 arbeiders en het kan de gemeente hoogstens 20 maal 39.— kosten. De heer vanderKwaak vraagt hoe deze omscholing nu verloopt. Men hoort- er niets meer van. Spr. is teleurgesteld, dat de firma's niet zelf voor de opleiding van hun eigen jonge personeel zorgen. Waar is het einde van deze omscholingen. De heer Eikerbout (A.R.) is even eens bang, dat nu er eon schaap over de dam is, ze allen zullen komen. Men kan op dit moment weinig anders doon dan Ja zeg gen, maar spr. had gaarne de gelegenheid gehad om deze zaak oen* rustig te over denken. Wethouder van Stralen zegt, dat men bij do firma Zaalberg practisch nog niet aan de omscholing toe is, omdat men het te druk heeft. Er zijn werkkrachten van buiten aangenomen. Alle weefgetouwen zijn bezet. De maatregel der omscholing kan overigens nooit bezwaar opleveren. De kwestie is, dat het in Leiden ontbreekt aan een goede textielopleiding. Het voorstel wordt goedgekeurd. De Raad gaat daarna in geheime zitting. MGR. G. VAN DEN BOER. t Deken en Pastoor te Oss. Vanmorgen om half elf Is te Oss Mgr. G. van den Boer, deken en pastoor te Oss in den leeftijd van ruim 88 jaar en in het 62ste jaar van zijn priesterleven, overleden. Mgr. van den Boer, die geheim kamer heer van Z.H. den Paus en officier In de Orde van Oranje Nassau was, Is bijna 42 jaar pastoor te Oss geweest. De ontslape ne heeft tot voor eenige weken nog dage lijks zijn priesterfunctie vervuld. Mgr. van den Boer werd op 14 Januari 1851 te Someren geboren. Na zijn studies aan de beide seminaries van het bisdom te hebben voltooid, werd hij op 26 Juni 1877 lot priester gewijd. In 1897 werd hij benoemd tot pastoor te Oss en in 1906 tot deken van het deke naat Oss, als opvolger van deken Frltzen. In 1915 volgde zijn benoeming tot Geheim Kamerheer. Bij gelegenheid van zijn gou den priesterfeest in 1927, werd Mgr. van den Boer benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. In Juli 1937 vierde Mgr. van den Boer zijn diamanten pries terfeest. 480tte STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Me kLsn. 64, IQri TreMdn* pin Dinsdag 23 Mei 1939 Vraag: le. Welke ls de kortste en mooiste weg per fiets vanaf Alphen aan den Rijn naar den Wieringermeerpolder via Uithoorn. Hoeveel K.M.? 2e. Welke is de kortste weg per fiets van Alphen aan den Rijn naar 's-Hertogen- bosch. Hoeveel K.M.? Heb ik ook nog een fietskaart noodig? 3e. Kunt u mb en adres opgeven waar ik een glasstolp zou kunnen krijgen voor een ouderwetsche pendule. Ik heb in enke le winkels ten uwent al laten vragen, maar die konden ons niet helpen. 4e. Weet u soms ook het adres waar een bidprentje te verkrijgen is van Mgr. Aengenent z.g.? Antwoord: 1. Alphen aan den Rijn, Ter Aar, Uithoorn, Amstelveen, Amster dam, Buiksloot. Ilpendam, P urmerend, kwadijk, Oosthuizen, Wognum, Abbekerk, Middenmeer, Slootdorp. Afstand 115 K.M. 2. Alphen aan den Rijn, Zwammerdam, Bodegraven, Woerden, Harmclen, Utrecht, Culemborg. Geldermalsen, Zalt-Bompiel, Hedel, 's-Hertogenbosch. Afstand 92 K.M. U heeft geen fietskaart voor Brabant noo- difg, maar u kunt zoo noodig een legltima- tiekaart overleggen, waaruit blijkt, dat u niet-ingezetene van Brabant bent. 3. Adressen mogen we hier niet noe men, we zouden er ook geen weten. U kunt het nog eens probeeren In antiquitei tenwinkels of bij klokkenzaken. 4. Het zal moeilijk zijn 'n dergelijk bid prentje nog te verkrijgen. Wij meenen, dat 16.00*-: 144M 1.000.-1 §074 10606 J 400.— 10417 13718 13770 18713 3K>40 t 100.— A436 7007 131» 16703 16203 10765 I00r-: 3816 3668 4018 40*5 6074 11365 11071 1*J7J 16304 17575 17741 17764 18304 IMJeen T*n 70. 1066 1147 1310 1253 1281 1305 1500 157:. 1680 1728 1760 1861 2068 2157 3199 2200 3371 2414 3493 2604 2716 «38 2660 I1BA 3346 8612 8571 8006 3800 3712 1744 1761 3806 8080 4013 4133 41W 422» 41)04 4490 4561 4567 4673 4616 8004 6041 6043 5062 5100 5173 5238 5260 5407 5473 5553 5617 6640 6660 5640 8668 5070 6009 6174 6349 6360 6444 6404 7661 6638 8667 6711 «SA« 6004 6030 7107 7131 7W1 7875 7166 7304 7467 7480 T760 703T 60» 6067 6101 819? 8306 0320 8373 8406 8770 8788 686!» 6808 •907 0016 9083 0170 0330 9361 9420 04W 0517 0661 0738 0766 9617 9871 9986 10020 10132 101M 10204 10586 10401 10623 10573 10643 1061» 10663 10042 10953 11132 11:06 U3S3 11143 11136 11436 11463 11813 11667 11607 11643 11663 11706 11741 11612 11807 11972 12033 120»! 13066 18126 1*807 12377 12460 12B63 12603 12693 13760 12064 12972 13013 13067 13070 13078 13165 11170 13224 13240 13420 13460 13547 13687 13891 13067 13993 14010 14039 14140 14315 14464 14472 14566 14689 14709 15036 1513» 16181 15277 15483 15507 15676 15695 16700 16701 15801 15836 15910 18244 15945 16947 16067 16093 16177 19407 16535 16675 17069 17318 17300 17396 17W0 17700 17830 17931 17942 18122 18272 18293 18453 18480 18486 18615 18702 18711 19743 18802 19051 19197 19261 19291 19299 19339 19435 19508 19866 19835 19090 20923 20160 20227 20535 20545 20655 20676 20748 20757 30200 21027 91101 11U0 11374 11423 31621 11183 1127» Nieten 1002 1116 1136 1177 138» 1978 1293 1101 1364 1403 1416 1496 1568 1674 1634 17» 1761 1762 1728 1723 1853 1917 1923 1955 1967 1926 1224 2038 2022 2230 2343 2256 2236 3337 2373 3375 3376 2388 2416 2427 2489 1490 2812 2623 2630 2647 2827 2832 2900 2901 2008 2914 2933 S048 3089 3086 3114 3140 3180 3263 3294 3335 3344 3867 3405 3517 3647 3669 3872 1807 3817 3651 3886 3786 3772 385? 3683 3906 »31 3966 397C 3963 39*7 4003 4003 4014 40W 4064 4095 4130 4150 4160 4186 4188 «ZOO 4213 4217 4263 4266 4207 4300 4314 4355 4382 4416 4439 4470 4525 4520 4546 4851 4874 4820 4822 4637 4726 4740 4868 4809 4922 4942 4902 4083 4064 6006 6016 6049 6156 6101 6170 6179 6307 6211 6217 6343 6240 5269 6314 6369 6361 6416 >424 6441 6446 5454 5459 5462 5543 5547 5607 5653 5672 0746 6759 6763 8837 5860 68U4 5926 6027 6019 6112 6232 6272 6286 6291 6292 6324 6412 8415 6416 64» 6430 6445 6467 6400 6649 6654 6614 6712 «782 «804 «825 «893 0064 6960 6080 8091 7013 7087 TOM 70M 7124 7162 7188 7196 7*17 7*28 7264 1295 7486 7472 7530 7632 7643 7568 7612 7637 7675 7747 7777 7783 7707 7841 7872 7927 7968 8025 8037 8036 8041 8112 81» 8153 8166 8174 82» 8289 0348 8383 8394 8447 8459 8628 8538 8574 8803 8831 8832 8661 8685 8088 8722 8764 6846 8659 8872 8884 8908 8001 88M 9004 8100 9290 9819 9224 9385 9396 9401 9447 9489 05-'0 96» 9536 0544 0555 0610 9669 0686 0754 0775 0804 9815 0H36 0882 0884 9901 0921 9960 10097 10100 10195 10226 10227 10270 10271 10306 10317 10332 10367 10400 10447 10468 10481 10560 10672 10653 10647 10776 10686 10686 10908 10920 1095U 10961 10985 U028 11031 11033 11034 11163 11173 11217 11274 11304 1185® 11403 11408 11414 1142-/ 11438 11471 11604 11661 11668 11576 11685 11586 11590 11596 11600 11632 11732 11738 11741 11766 11823 11844 11864 11888 11900 11924 1192H 12047 12092 12122 12147 12173 12196 12324 12346 1234/ 12393 12446 12478 12634 12595 12680 12681 1263* 12657 12769 12813 12848 12861 12803 12867 12891 12940 12059 12995 13011 13022 13033 13006 13127 13227 13256 13276 13318 13480 13543 13022 13631 13603 13741 13760 13757 13778 13783 13825 13834 13890 13809 13918 13985 13982 14034 14059 14160 14161 14259 14298 14300 14322 14416 14436 14437 14440 14607 14506 14530 14536 14637 14641 14680 14707 14854 14861 14009 14906 14910 14918 14050 14963 14995 16012 15043 15063 15112 15116 16116 15242 15270 15383 16438 15454 15467 16811 15530 15581 15617 15662 187*6 16746 18782 15792 16807 15008 15821 16862 15901 16963 10006 16140 16176 16211 16224 16240 16280 10284 16323 16130 16406 16446 16469 16474 16464 16620 16690 16002 16623 16681 16710 16719 10784 16821 16830 16841 16850 16907 10016 16942 16082 17004 17043 17072 17093 17099 17110 17134 17148 17151 17200 17209 17263 17270 17271 17280 17298 17346 17360 17381 17402 17436 17482 17494 17614 17647 17607 17630 17642 17709 17747 17766 17789 17800 17818 17830 17882 17904 17907 17964 17992 18037 18042 18049 18003 181» 18186 18196 18244 18257 18287 18204 18300 18334 18364 18300 18444 18527 18535 18594 18604 18613 18826 18640 18686 18890 18719 18775 18783 18828 18839 19067 10068 19069 19002 19217 19226 19349 18881 19867 19377 19401 19412 19426 19433 19447 19462 19468 19476 10488 1U493 19515 19593 19599 19618 19656 10658 10677 19719 19747 19794 19841 19851 19866 19025 10Ö57 19978 19997 20001 20012 20016 20036 20060 20127 201» 20156 20171 20187 20197 20225 20231 20230 20314 20350 20387 20388 20390 20438 20440 20443 20400 20601 20532 20623 20634 20640 30662 20664 30686 20830 20637 20660 20663 20004 20914 20018 20919 20941 20970 20983 30986 31036 21038 21060 21068 21062 21117 21135 21143 21162 21179 21182 21198 21238 21250 21290 21295 21319 21342 21360 21401 21402 21422 21426 21445 21564 21666 21700 21730 21746 21811 21857 21865 21893 21806 21911 21041 31971 *1966 het een uitgave was van het St. Jacobs Godshuis te Haarlem. Probeer u het daar nog eens. Vraag: Is in deze maand het Vredes paleis te Den Haag te bezichtigen? Zoo Ja, op welke uren? Antwoord: Het Vredespaleis ia in den regel doorloopend te bezichtigen, uit gezonderd wanneer het Permanente Hof in zitting bijeen komt. Momenteel is dit het geval, of dit in Juli ook het geval zal z(jn kunnen w() U natuurlijk niet zeggen. Vraag: Wat is het correspondentie adres van Overate H. D. Buurman? Antwoord: Richt uw schrijven tot het Garnizoensbureau te Leiden. Vraag: Welke la de kortste weg por fiets van Leiden naar Hilversum? Antwoord: Leiden, Leiderdorp, Hoog- made, Woubrugge, Ter Aar, Nicuwveen, Wilnis, Nieuwersluis, Hilversum.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9