'k nkpifP DINSDAG 23 MEI 1939 S f "Af.'T EERSTE BLAD - PAG. 2 N» Abonnementsprijs: voor Letden 10 cent per week; 2.5u per kwartaal. Bij onze agenten /O cent per wvvk; f 2.60 per kwartaal. Franco per pont 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. v HOE WORDT HET WEER? WARM. De Bilt seint: Verwachting: Voor het geheele land: Droog, vrij warm weer, helder lot licht bewolkt, meest zwak ke veranderlijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: helder, zwakke O. Z. O. wind, 15 gr. C. Vlissingen, helder, zwakke Oostelijke wind, 13 gr. C. De Bilt: helder, zwakke O. N. O. wind, 15 gr. C. Groningen: helder zwakke O. N. O. wind, 7 gr. C. Maastricht: helder, zwakke Noord-Oos telijke wind, 12 gr. C. BUITENl.ANDSCH WEEKOVERZICHT Het gebied van hoogen luchtdruk breidt zich aanzienlijk uit, vooral over Noord- Scandinavië is de luchtdruk sterk geste gen. Het strekt zich uit van de Azoren, ever West-Frankrijk, Engeland en onze omgeving naar Scandinavië. Het weer is overal rustig, met veel ochtendmist in West-Frankrijk en Engeland. De ochtend- temperatuur is in Frankrijk nog onder normaal, in ons land, Engeland en Scandi navië iets boven de normale. Dc Oceaan depressie werd dieper (de ke'rn vertoont standen onder 975 millibar) en ligt thans ten Westen van IJsland, waar veel regen viel (Seydisfjord 34 m.m.). en waar van morgen hagelbuien werden waargenomen. Dc temperatuur is er ongeveer twee gra den gedaald. Ook in Schotland cn Ier land doet deze depressie haar invloed gel den, waar ze krachtige tot stormachtige Zuidelijke wind veroorzaakte en eenigen regen bracht. Ook thans valt hier nog re gen. De depressie over Italië en Hongarije welke bezig is zich op te vullen, bracht .plaatselijk zware neerslag en onweer tot in Zuid- en 3Midden-Duitschland en Zwit serland (Breslau 36 m.m., München 12 en Zürich 11 m.m.) Vanmorgen regende het nog in Zuid-Duitschland en Zwitserland. De temperatuur is daar aanzienlijk onder normaal. LUCIITEMPERATUUR. 19.6 gr. C. LICIIT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 9.28 uur tot Woensdagmorgen 4.24 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 24 Mei voorm. 7.10 uur en nam. 7.35 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 16.5 gr. C. Maan op 10.39 uur Woensdagmorgen. Maan onder 1.08 uur Donderdagnacht. BINNENLAND BESTRIJDING DER WERKLOOSHEID. M. de Vries regeeringscommissaris; voorts drie nieuwe directeuren. Bij K.B. van 12 Mei 1939 is: a. Wat le betreft, met ingang van den dag, waarop hij de functie van regeerings- commissaris zal aanvaarden, en overigens met ingang van den dag, waarop zij hun functie zullen aanvaarden: le. Bij het departement van Sociale Za ken bevorderd tot administrateur M. de Vries, thans referendaris; 2e. Benoemd tot regeeringscommissaris (bij den Rijksdienst tot bestrijding der werk loosheid in vasten dienst M. de Vries voor noemd, administrateur bij het departement van Sociale Zaken, tevens hoofdinspecteur voor de werkverschaffing in tijdelijken dienst, onder toekenning van eervol ont slag uit laatstgenoemde functie; 3e. Benoemd tot lid van de directie van den Rijksdienst tot bestrijding <fcr werk loosheid in tijdelijken dienst ir. J. Hidde Nijland, ir. J. O. de Kat en ir. J. Th. West- hoff, rijkslandbouwconsulent tevens rijks- nspecteur voor de werkverschaffing in ty- d-clykcn dienst; b. Met ingang van 1 Juni 1939 wegens verschaft verandering in de inrichting van het dienst vak, waarbij hij werkzaam is, aan dr. D. G. Draayer eervol ontslag verleend als direc teur van de werkverschaffing en steunver- leening met den persoonlijken titel van di recteur-generaal bij het departement van Sociale Zaken, met dankbetuiging voor de in deze functie bewezen diensten. De thans benoemde regeeringscommissa ris, de heer De Vries, werd 6 Augustus 1891 te Amsterdam geboren. Na de lagere school afgeloopen te hebben, was hij eenige jaren werkzaam als behanger en stoffeerder, waarna hij op het kantoor van een diamant juwelier werkte. Na nog eenigen tijd het beroep van diamantzager te hebben uit geoefend, trad de heer De Vries in Augustus 1914 in bezoldigden dienst van een steun comité te Hilversum. Gedurende een jaar was hij vervolgens directeur van den semi- officieelen Nederlandschen bond voor werk verschaffing. Sindsdien is hij in werkjoozen- zorg werkzaam geweest. Onder minister Lely werd hij aangesteld als adjunct-com mies, belast met de zaken van de werkver schaffing. De heer De Vries is thans hoofd inspecteur van de werkverschaffing. Hij heeft tal van secretariaten waargenomen en is vele malen lid geweest van rijkscom missies. In onderscheidene bladen en perio dieken heeft hij gepubliceerd. Jr. J. Hidde Nijland werd 19 Juni 1892 geboren en is civiel ingenieur. Hij is vele jaren in het aannemersbedrijf werkzaam geweest en heeft tal van groote werken in binnen- en buitenland uitgevoerd. Gedu rende de laatste jaren is hij ingenieur bij het Werkfonds. De tweede directeur, ir. J. de Kat, is eveneens civielingenieur. Hij werd geboren 29 December 1886 en is meer dan twintig jaren in Indië werkzaam geweest, deels in gouvernementsdienst, deels als leider van een groot aannemersconcern. De laatste jaren heeft hij zich in Nederland geïnteres seerd voor tal van finnacieele problemen. Speciaal problemen van financieel-org>a- nisatorischen aard hebben zijn belangstel ling. De derde directeur ten slotte, ir. J. Th. Westhoff, werd 12 Juli 1900 te Ambt Har- denberg geboren en is landbouwkundig in genieur. Na voltooiing van zijn studie, on geveer twaalf jaar geleden, is hij onmid dellijk in dienst van de werkverschaffing getreden. Hij werkte eenige jaren onder den tegenwoordigen directeur van den Oul- tuurtechnischen Dienst, toen nog inspec teur van de werkverschaffing te Zwolle. Na diens aftreden heeft ir. Westhoff hem in de laatste functie opgevolgd. Ir. West hoff heeft vooral bekendheid verworven door de opstelling van het zgn. rapport- Westhoff, dat uitvoering van groote cul tuurtechnische werken beoogt. Hij heeft aan verscheidene tijdschriften medege werkt. KATHOLIEK CULTUREELE FEDERATIE Alg. secretariaat van G. en W. verandert van structuur. In hotel Birkhoven te Amersfoort is Za terdag en Zondag de jaarvergadering ge houden van het Algemeen Secretariaat van Vereenigingen Geloof en Wetenschap, R. K. Volksuniversiteiten en gelijksoortige licha men. Het belangrijkste onderwerp van bespre king maakte uit het voorstel van het be stuur om de structuur van deze instelling en dientengevolge ook den naam, te her zien. Het Algemeen Secretariaat kon tot heden •beschouwd worden als een bureau, waar van de leden voor korteren of langeren tijd de belangen behartigden van enkele tien tallen vereenigingen die voor dit doel een geldelijke bijdrage leverden en eens per jaar een bijeenkomst hielden. Vanzelfspre kend was het verband tusschen de aange sloten organisaties niet hecht en zoo kon het ook gebeuren, dat talrijke, zelfs groote vereenigingen, het nut van een dergelijk Algemeen Secretariaat niet inzagen. Het gevolg van een en ander was, dat van in vloed naar buiten nagenoeg geen sprake was. De bedoeling van de thans voorgestelde structuurwijziging is dan ook dat het Alge meen Secretariaat ophoudt een bureau te zijn, en dat de aangesloten vereenigingen een federatie gaan vormen. Hierdoor wordt de mogelijkheid geschapen om invloed te krijgen, daar waar zulks in het belang van do katholieke cultuur noodig en wensche- lijk is. De ontworpen statuten werden op deze vergadering aan een nauwgezette bespre king ofiderworpen, en na enkele aanvullin gen en wijzigingen met algemeene stemmen door de vertegenwoordigde vereenigingen aangenomen. De nieuwe vereeniging, die blijkens haar statuten'den naam draagt van „Katholiek- Cultureele Federatie", heeft haar zetel te Utrecht. Tot bestuursleden werden gekozen: mr. F. Vorstman, Haarlem; J. Pasdeloup, Breda; C. Groos, Arnhem; Bern. Verhoeven, Beek bergen en G. de Bok, Breda, terwijl tot as sessoren werden gekozen mej. Struycken vertegenwoordigende de vereeniging Ge loof cn Wetenschap te 's-Hertogenbosch, de heer G. Hulsman, namens de vereeniging Geloof en Wetenschap te Groningen, en de heer v. Helsdingen, namens de vereeniging Cultuka te Amersfoort. De Zaterdagavond werd, na beëindiging van het huishoudelijk gedeelte der verga dering voor een groot deel besteed aan voor drachten door den bekenden katholieken voordrachtkunstenaar Henk Sehaer, die o.a. fragmenten voordroeg van „De Apocalyps". U wolken van genot J. W. A. BEIJNIS. t IN MEMORLAM. In verband met het overlijden van den lieer J. W. A. Meijnes schrijft men uit Haarlem aan de „Tijd" o. m.: Wat in den loop der laatste jaren reeds herhaaldelijk werd gevreesd en ook onver mijdelijk komen moest, is thans een feit geworden: de heer J. W. A. Beijnes is ge storven! Een voortreffelijk mensch, een braaf katholiek is met hem heengegaan. Reeds eenige jaren leefde de heer Beij- nees, waaraan katholiek Haarlem zooveel te danken heeft en die steeds zooveel belang stelling op alle gebied heeft getoond, te ruggetrokken in zijn woning aan de Val kenburgerlaan 25 te Heemstede, maar niet. temin zal Roomsch Haarlem zich moeilijk het onherstelbaar verlies van dezen ede len, onversaagden katholiek kunnen reali- seeren, het kunnen stellen zonder zijn raad en steun. Voor menigeen was hij een goed vriend, voor anderen in menig op zicht een goed vader. Bij de doodsbaar van deze door en door Haarlemsche figuur denken wij allereerst aan wat de heer Beijnes is geweest als medefirmant van de Koninklijke Fabriek van Rijtuigen en spoorwagens en aan wat hij deed voor de R. K. Pers in Haarlem en verre omgeving door de oprichting van de N.V. Drukkerij De Spaarnestad. Het zal wel niemand verwonderen, dat de heer Beijnes als de voornaamste taak, waaraan hij zijn werkkracht had te geven, beschouwde het leiding geven aan de be kende wagonfabriek. Na in Aken zijn tech nische studies te hebben voltooid en eeni gen tijd practisch gewerkt te hebben bij de Staatsspoorwegen te Tilburg, begon hij zijn werkzaamheden in de fabriek, waar de beide stichters zijn oom, de heer J. J. Beijnes en zijn vader, de heer A. J. Beij- res hem hun waardevollen steun ver leenden. Reeds op 25-jarigen leeftijd werd de heer Beijnes in de firma opgenomen. De beide stichters overleden resp. in 1888 en 1901. Dc heer Beijnes bleef tot 1 Januari 1918 <?ls firmant de fabriek besturen, eerst naast zijn neef, den heer J. J. F. Beijnes, daarna met diens zoon, den heer Ir. J. I. Beijnes. Bij gelegenheid van den tachtigsten ver jaardag van den heer Beijnes schreef men van hooggeachte zijde over het werk van den heer Beijnes o.m. het volgende: Het be hoeft geen betoog, dat de heer Beijnes ge durende zijn lange loopbaan een belang rijke ontwikkeling meemaakte, zoowel op technisch als op sociaal terrein. Hij, die nog meewerkte aan de aflevering van luxe- rijtuigen, zag later de groote, moderne spoorwegrijtuigen de steeds meer uitge breide werkplaatsen verlaten. En de jonge man, die in het begin van zijn loopbaan om vijf uur des morgens zijn werkdag begon en om negen uur des avonds beëindigde, zal zich toen niet hebben ingedacht, dat hij later met de 48-urige werkweek, wet telijk geregeld en bewaakt, vertrouwd zou zijn. Voor de groote scociale belangen van de arbeiders der fabriek had de heer Beijnes steeds een open oog: vele malen trof hij maatregelen, die ons tha,ns wellicht niet buitengewoon schijnen, maar die in dien tijd, waarin hij daartoe het initiatief nam, zeer vooruitstrevend waren. Dat de firma „Beijnes" een der eerste on dernemingen was, die een goed geregeld ziekenfonds bezat, is zeker niet in de laat ste plaats aan hem te danken. En ter gele genheid van zijn koperen huwelijksfeest, in 1893, stichtte hij voor zijn werknemers het Weduwënfonds „Hulp door Eendracht". Dit fonds verkreeg een dertigtal jaren later, na de invoering van de Wet op het Le vensverzekeringsbedrijf, zonder eenig be zwaar de toestemming d^r Verzekerings kamer om zjjn arbeid voort te zetten. Zeker spreekt dit voor den juisten kijk en de kun dige leiding van den stichter. In het licht van deze en dergelijke feiten mag het begrijpelijk heeten, dat van zijn werknemers zelf een actie uitging om de verdiensten van den heer Beijnes ook van regeeringswege erkend te zien. En met succes, want in 1910 werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Toen de firma in het jaar 1918 in een N.V. werd omgezet, werd de heer Beijnes haar president-commissaris en langzamer hand ging hij..bij het klimmen zijner jaren, ,zijn werkzaamheden beperken. Hoezeer het belang der fabriek hem nochtans ter harte bleef gaan, bleek wel het duidelijk ste in 1930 toen de N.V. kort na elkaar haar beide directeuren verloor en de toen reeds 77-jarige gedurende bijna een jaar de dagelijksche leiding weer op zich nam. met onverflauwden ijver en steeds jeugdig ge bleven geest zich opnieuw inwerkend in omstandigheden en werkzaamheden. Toen de moeilijkheden van deze periode met succes overwonnen waren, achtte de heer Beijnes den tijd gekomen om het voorzit terschap van den Raad van Commissarissen in jongere handen te leggen. Commissaris bleef hij echter en zijn belangstelling in het werk bleef even groot als voorheen. Op zijn verdiensten voor de Katholieke Pers in Haarlem en omgeving en in zeke ren zin voor de katholieke pers in geheel Nederland wijst de „Tijd" in een afzonder lijk artikel. Het katholieke leven in Haarlem in den ruimsten zin van het woord had zijn aan dacht. En dan denken wy allereerst aan het groote aandeel, dat hij aan den strijd voor de katholieke school heeft gehad. Hij voerde dien strijd op de best denkbare manier, r.J. door schelen te stichten en te helpen NEDERLAND TE NEW-YORK. Groote belangstelling voor het Nederanldsche paviljoen. De correspondent van het A.N.P. te New- York schrijft: Het Nederlandsche paviljoen op de We reldtentoonstelling is in het kader van deze tentoonstelling, naar objectief gezegd mag worden een groot succes. Kenners van het tentoonstellingswezen zeggen, dat ieder on derdeel ervan op zijn minst op tien procent van het totale aantal bezoekers mag reke nen. En waarnemers van het bezoek aan het Nederlandsche paviljoen zeggen, dat voor wat de Nederlandsche deelneming be treft, dit percentage schied dagelijks wordt overschreden. Er zijn Zondagen geweest, dat ons paviljoen door ruim 20.000 bezoe kers is bezocht. De dames die aan de in lichtingen-stand werken en dr. Neil van Aken, de secretaris van de Nederlandsch- Amerikaansche Kamer van Koophandel, die eveneens voortdurend in het paviljoen aan wezig is, hebben druk werk, ook de stand van de Algemeene Nederlandsche Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer en de K.L.M. hebben het druk met het geven van inlichtingen en het verstrekken van propa gandamateriaal. Bij de inlichtingenstand ligt een register ter inteekening bestemd voor Nederland sche bezoekers en voor Amerikanen van Nederlandsche afstamming. Het is aardig om te zien hoezeer die laatsten er prijs op stellen door hun handteekening van hun Nederlandsche afstamming te getuigen. Zij doen hun best nog een enkel Nederlandsch woordje bij hun naam te schrijven, deze dragers van goed-Nederlandsche namen die in Amerika geboren zijn of in hun prille jeugd reeds hierheen zijn gerequireerd. Het is overigens opvallend hoevele tien tallen Nederlanders reeds op de tentoon stelling zijn geweest. Geen hunner verzuimt natuurlijk het vaderlandsche paviljoen te bezichtigen. De Nederlandsch- en West-In dische afdeelimgen genieten mede groote belangstelling evenals het Nederlandsche gedeelte van de zoogenaamde Hall of Na tions, waar fabrikanten en importeurs van typisch-Nederlandsche producten hun wa ren hebben uitgestald. In zekeren zin getuigt de geheele ten toonstelling van Nederland. Want behalve de prachtige tuin rondom ons paviljoen, waar 65.000 tulpen de bezoekers verrukken, wordt het geheele tentoonstellingsterrein opgevroolijkt door niet minder dan 1.000.000 van deze Nederlandsche bloemen. De be- zoekers noch de dagbladen raken over deze pracht-van-Nederland uitgepraat. Deze bloemen vormden de fraaie achter grond van een, één dezer dagen gehouden vertooning, waar Nederland boventoon voerde en waarvan vele tienduizenden be zoekers hebben genoten. Tweehonderd danseressen en dansers, in fleurige Volendammer pakjes gestoken, en met klompen aan, gerecruteerd uit de leden van alle vereenigingen van Nederlanders te New-York, hebben Hollandsche boeren dansen ten beste gegeven en Hollandsche liedjes gezongen. in stand houden. In den strijd om de gelijkstelling van de katholieken heeft de heer Beijnes ook een voornaam deel genomen door zich voor 2ijn katholiciteit nimmer te scnamen. Zoo wist heel Haarlem dat hij een der meest vooraanstaande en ijverigste leden was van de St. Vincentiusvereeniging. Deze bijzon derheid brengt als vanzelf de groote mild- dadightid van den heer Meijnes in herin nering voor de armen Hoe veelzijdig zijn werkzaamheid op ka tholiek sociaal en godsdienstig terrein is geweest moge nog blijken uit hel feit, dat hij, ondanks zijn langdurige dagtaak, kans heeft gezien vele jaren op voortreffelijke wijze het directeurschap waar te nemen van het zangkoor der Paterskerk aan de Nieuwe Groenmarkt, dat hij lol van jaren lid van het kerkbestuur is geweest der St. Jozefskerk aan de Jansstraat, en dat hij-vele jaren bestuurslid waj van de R.K. Kiesverreniging in Haarlem. Var zijn andere functies vc~melden wji n"»g. dni hij commissar'.* was van de Spaar- nebank, van de cultuur maatschappij Kali D'ompo enz. Om zijn groote verdiensten op godsdien stig terrein benoemde Z. H. de Paus hem n 1924 tot commandeur in de Orde van den H. Grogorius den Grooten. Door H. M. de Koningin werd de heer Beijnes in 1910 be- noeird to* ridder in de orde van Oranje Nassau en in 1932 tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. De heer J W. A. Beijnes werd 17 Januari 1832 te Haarlem geboren. Een gelukkige toevalligheid mag het heeten, dat juist voor-verleden week Maandag 's heeren Beijnes' heerzoon, de zeereerw. heer Pater J. Beijnes, missionaris op de Hawai-eilanden, voor eenige maan den vacantie in het vaderlijk huis was weergekeerd; deze gebeurtenis, waarnaar de heer Beijnes vurig verlangde, heeft hem nog zeer veel vreugde verschaft. Den daar op volgenden Woensdag werd hij echter he laas ziek en zijn toestand verergerde van dag tot dag. Tenslotte gaf de toestand tot zooveel ongerustheid aanleiding, dat Maan dagmorgen den heer Beijnes door den pastoor van het Va'kenburgerplein de H.H. Sacramenten der Stervenden werden toe gediend. De heer Beijnes is zacht ontsla pen, nadat hij nog het geluk heeft mogen smaken den heerzoon, op wien hy zoo trotsch was, terug te zien. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN IN OORLOGSTIJD. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat hetgeen het bericht in de pers o.a. ochtend bladen van 12 Mei) betreffende de „distri- AGENDA LEIDEN. Dinsdag: R.K. Bond H.K.W, „St. Francis- cus van Assië". Ledenvergadering „De Doelen" 2e Binnenvestgracht 8.30 uur. Donderdag. Vriendenkring ter eere van het Allerheiligste Sacrament. Al gemeene Ledenvergadering. Zaal St. Josephsgezellenvereeniging, Ra penburg 52, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zc«idagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 4 tot en met Vrijdag 26 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: Herdingh cn Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. Regelmatig WR1GLE Y'S P.K. kauwen Is een goede gewoonte, die voor kin deren en volwassenen op eiken leeftyd door tandartsen wordt aanbevolen. P.K. zuivert de adem, verlrlscht de mond sn houdt de tanden gaal en sterk. Boven dien bevordert P.K. de spijsvertering. er steeds een^>aar bü de hand. uit. Veel genot voor weinig geld: S cent. aaaaaaaaaaAAAA Van onze Adverteerders DE SCHOEN IN 1939. Geen politiéke verwikkelingen, geen gren zen met vraagteekens, noch redevoeringen of wapengerammel treffen één koninkrijk, het wereldrijk van koningin mode. Geze teld op haar troon, vaardigt zij haar onge schreven wetten uit, dikwijls zeer krasse en vérgaande wetten en het is voor vele staatsmannen benijdenswaardig te zien, met hoeveel ambitie en genegenheid haar wetten worden opgevolgd. Dagelijks kunnen wij aanschouwen hoe honderden dames zich door étalages en winkelpersoneel over de toekomstige mode laten inlichten en het valt op, dat deze in teresse in groote mate uitgaat naar de voet- bekleeding. De schoen is namelijk, door het kortere rokje, een zeer gewichtig onderdeel van de kieeding geworden en alle aandacht is hier aan dan ook besteed. Hierbij vermelden wij een heugelijk feit. Het is algemeen bekend, dat wij voor kort op het gebied van schoenen gebonden v/aren aan de modellen, welke ons werden voorgeschreven, door de groote mode-cen tra's, waarbij dan natuurlijk geen rekening werd gehouden met de smaken van de Ne derlandsche dames en nog minder met de bouw van de voet of met het klimaat van ons land. Zoo gebeurde het, dat vele geïmporteer de modellen voor Nederland absoluut onge schikt en ondoelmatig waren en door de dames slechts noode werden gekocht. Daarin is nu een groote verandering ge komen. De grootste Nederlandsche Schoen fabriek Van Haren, Waalwijk, die zich het lot van de Nederlandsche voet reeds ja ren sterk aantrok, is nu overgegaan tot het' vervaardigen van specifiek Nederlandsche modellen. Dat wil zeggen, dat naast eigen zeer gewaardeerde creaties, ook de model len van uit de mode-centra's, «aeer ge schikt voor de Nederlandsche voet wor den gemaakt. En zoo zien wij bij van Ha ren het modernste met het nuttige ver- eenigd en in zulke prachtige harmonie, dat wij van een groot succes kunnen spreken. Het is een prachtig iniatief van Van Ha ren en zeer vele dames zullen er een dank baar gebruik van maken om zich van mo dieuze schoenen, geschikt voor Neder landsche voeten, te voorzien. Voor Van Haren is het opnieuw een stap naar de perfectionneering van haar pro duct in welk opzicht dit groote bedryf zeker tot de eerste van het land gerekend mag worden. Academienieuws LEIDEN.' Geslaagd Doctoraal examen Indisch Recht: de heer J. Diephuis, Den Haag. Doctoraal examen Geneeskunde: de dames L. v. d. Mandele, Rotterdam; M. N. Ekker, Leiden. butie van koffie en thee in bijzondere om standigheden" behelst, uitsluitend moet worden gezien als onderdeel van de nor male werkzaamheden van het rijksbureau voorbereiding voedselvoorziening in oor logstijd, welk bureau voor alle levensmid delen voorbereidende maatregelen treft en zich hierbij meestentijds laat voorlichten door commissies van advies uit het bedrijfs leven.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2