VOOR ONZr ZIEKEN. Laatste berichten RECHTZAKEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 22 MEI 1939 DE LEJDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 ZILVEREN JUBILEUM TANDARTS J. P. A. BRAND. De heer J. P. A. Brand herdacht vandaag den dag, waarop hy zich vóór 25 jaar hier ter stede als tandarts vestigde. De heer Brand, die zich vijf en twintig jaar geleden op den Nieuwe Rijn vestigde en nu al sinds vele jaren zijn practijk op de Papengracht uitoefent, mocht vandaag tal van blijken van belangstelling bij dit jubileum ondervinden. Tal van bloemstukken, schriftelijke, te legrafische en persoonlijke gelukwenschen mocht de heer Brand vandaag in ontvangst nemen en onder de velen, die hun geluk wenschen kwamen aanbieden waren die van de collega's, die hedenmiddag hun opwachting maakten. A.s. Zaterdag bieden de collega's hun ju bileerenden confrater een feestmaaltijd aan. Morgenochtend om half zes vertrekt van de Papengracht een vijftigtal werk- loozen per fiets naar Hilversum voor een tocht naar Hilversum om aldaar de AVRO en NCRV studio's te bezoeken. Tijdens de rust krijgen de deelnemers koffie, thee enz. aangeboden door de Leidsche studen ten. De tocht wordt georganiseerd door G. G. W. (Chr. Georganiseerde Ontspan ningsclub afd. Sport). De gemeentelijke Arbeidsbeurs heeft vrij van stempelen ge geven. Om 8 uur 's avonds worden zij te rugverwacht. Bij het te Utrecht gehouden examen, afgenomen door de Vereeniging van Gas- fabrikanten in Nederland, is ook nog ge slaagd voor het diploma gasfitter: H. C. Kramers alhier, leerling van den Gascur- sus, verbonden aan de Vakavondschool van de Ambachtsschool alhier. Zaterdagmiddag te half drie is de 15- jarige M. W. K. uit de Sitterlaan op het terrein der veelading van de Ned. Spoor wegen van de treeplank van een auto ge gleden. Hij kwam met den voet onder een wiel terecht, waardoor dit lichaamsdeel gekneusd werd. Door den E. H. D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Gisteren heeft de Leidsche Wandelsport- vei eeniging met een 20-tal leden deel ge nomen aan een 30 kilometer afstandsmarsch itgeschreven door den Zuid-HoJlandschen Wandelbond. Allen volbrachten den marsch en be haalden hun persoonlijke belooning. Groeps of andere extra prijzen werden bij dezen marsch niet beschikbaar gesteld DOODELIJK ONGELUK OP DE WERF WILTON. Zaterdagmiddag was J. B. de G. uit Rotterdam op een stelling aan de werf Wilton te Schiedam bezig met het verrich ten van werkzaamheden aan het s.s. „Hada County". Plotseling kwam een van de pla ten van dit schip, die moest worden afge brand, onder spanning en sprong los. De G. werd van de stelling geslingerd en kwam in het ruim terecht. Het slachtoffer liep een schedelbasisfrac- tuur op. Hij werd naar het Algemeen Zie kenhuis te Schiedam vervoerd, waar hij in den afgeloopen nachtis overleden. OEGSTGEEST Personalia. Geslaagd voor het examen definitief Bouwkundig Opzichter van den Bond van Nederlandsche Architecten B. N. A. de heer H. J. Krijger.. LEIMUIDEN R. K. S. V. Leimuiden. Gisteren speel de Leimuiden I thuis een vriendschappe- liiken wedstrijd tegen D. O. S R. I gecom bineerd. Het was prachtig voetbalweer, weinig of geen wind en het zonnetje. Het 'tld was in uitstekende conditie. Leimui den trapte af en er begon een uiterst vu rige en vlugge wedstrijd. Er zat tempo in. D. O. S. R. was veel sterker en best getraind. Niettemin zette Leimuiden een paar mooie aanvallen op, die echter op de sterke verdediging en 't uitmuntend werk vin den keeper van D. O. S. R. strandden. Daarentegen nam D. O. S. R. door H. van Velzen de leiding, maar kort daarop scoor de N. Ov^rdevest den gelijkmaker. Er werd mooi spel te zien gegeven, doch Leimuiden was niet tegen D. O. S. R. opgewassen. Akerboom nam na een heftigen strijd weer de leiding en nadat de keeper van Leimui den in eigen doel trapte kwam de rust met 31 voor D. O. S. R. Na de thee gaf de back van Leimuiden D. O. S. R. een punt je cadeau, door in eigen doel te trappen en kort daarop bracht B. Akerboom den stand cp 51. Het spelpeil was intusschen aan merkelijk gedaald. Leimuiden kreeg nog wel een kans, maar de keeper van D. O. S. R. was niet te pa.seeren. Bij geluk ver- kJeinde Beuk echter nog eens den achter stand (52). Leimuiden kon het vijande lijk doel niet meer bereiKen terwijl ach tereenvolgens J. de Koning en A. Hoogen- boom den bal in 't Leimuidensche doel plaatsten. Het einde kwam met 72 voor D. O. S. R. Het was een mooie faire wed strijd geweest, waarvan de supporters ge noten. De scheidsrechter leidde tot aller tevredenheid. Leimuiden II speelde uit tegen Teylin- gen III en verloor met n'et minder dan 1—8. Haagsche Politierechter Oneerlijke boekhouder. De 37-jarige commissionair P S. te B o- degraven was boekhouder geweest bij de landbouwvereeniging „Samenwerking", een combinatie van landbouwers in die ge meente. Ais boekhouder ging hy over de geldmiddelen en betaalde en inde de di verse posten. Verdachte had echter gelden voor zich zelf gebruikt tot een totaal be drag van bijna f 600. Verdachte nam het nogal licht op, want zyn vadei, die zich borg voor hem gesteld had. en waarmede hij iet of wat in onmin leefde, had alles terug betaald. Hoe hij er toe gekomen was?, vroeg de Politierechter hem. waarop verdachte heele laconiek ant woordde: „moeilijkheden", maar toen de Politierechter hem op zijn minder faire houding gewezen had tegenover zijn vader moest verdachte toegeven, dat hij niet netjes gehandeld had door het geld weg te nemen met het idee, dat zijn vader het toch betaler, moest. Twee maanden gevangenisstraf eischte de Officier waarop verdachte zeide, dat, als hij geweten had, dat hij twee maan den gevangenisstraf zou hooren eischen, hij het niet gedaan had. Nadat de Politierechter hem nogmaals gewezen had Dp zijn onbehoorlijke manier van optreden, ook tegenover zijn vader, wilde spr. hem nog wel eens kans geven en veroordeelde hem tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden met drie jaar proeftijd. Beleediging van staatshoofd? bevriend Tijdens een verkiezingsrede op 21 Maart in hotel „Deurloo" te Voorschoten gehouden, zou ds. A. M. B.. Ned. Her vormd predikant te Engelen (N.-B.) Hit- Ier, zijnde het hoofd van een staat waar mede Nederland vriendschappelijke be trekkingen onderhoudt, beleedigd hebben. Verdachte zeide, dat hier van een beleedi ging absoluut geen sprake was. maar dat het proces-verbaal den betreffenden zin verdraaid weergaf. De veldwachter kwam eenigszins terug op het opgemaakte proces-verbaal, zoodat dit, al niel duidelijk zijnde, er nog duister der uit ging zien. Zoowel de Officier als de Politierechter konden er geen touw aan vast knoopen en verwezen de zaak naar den rechter-com- missaris, opdat deze alles nog eens uit zal zoeken. Reispas vervalscht. Mej. E. f. te Leiden had een pas, waarvan de geldigheid in 1933 was afge loopen en om van net koopen van een nieuwe pas af te komen, had zij de laatste 3 van 1933 veranderd in een 8. „Ik heb het wel gedaan, maar ik wilde op die pas niet gaan reizen, want wie reist er nu met een vervalschte pas?" merkte de juffrouw zeer onlogisch op. „Maar waarom hebt u het dan geadan, zoo maai eens -oor de aardigheid?, dat ge loof ik niet", wees de Politierechter de juffrouw op het onlogische in haar verde diging. De juffrouw: „En dan heb ik het niet uit mezelf gedaan, maar op aanraden van een ander." - „Een heel slechte raad en een heel slecht feit", oordeelde de Politierechter. „Zoowel de Nederlandsche regeering als el ke buitenlandsche regeering moeten ten volle kunnen vertrouwen op de reispassen anders wordt het een hopelooze boel." De Officier wilde ditmaal volstaan met een geldboete van 25.— subs. 25 dagen, rekening houdende me* het feit, da» de reis pas niet gebruikt is, maar dat een nieuwe was aangevraagd (waarby alles was uit gekomen). „Veel te veel", vond de juffrouw. „U moet nu eens even luisteren", inter rumpeerde de Politierechter haar. „Weet u wel, dat op het vervalschen van een reis pas twee jaar gevangenisstraf staat en dat er een tijdje geleden iemand voor eenzelf de feit veroordeeld is tot een jaar gevan genisstraf?" „Toch vind ik het veel te veel' hield de juffrouw vol. „Maar begrijpt u dan den ernst van dit feit niet"? vroeg de Politierechter nog maals. De juffrouw bleek het werkelijk niet te begrijpen. Niettemin veroordeelde de Politierechter de juffrouw tot een geldboete van 25.— subs. 25 dagen. Onvoorzichtig koopman. De koopman H. A. J. v. d. T. te L e i d e had van iemand een blok tin gekocht vooi 15 om het verder te verkoopen voor bij na 50 hetgeen dus inhield, dat hij h ver beneden de waarde gekocht Trouwens het blok tin was van diefsta komstig. Verdachte probïerde er nog een wend aan te geven ten zijnen gunste, maar dat ging niet op, want de Politierechter kon niet aannemen, dat iemand, die dikwijls koopman in paling is, er plotseling toe komt om een blok tin te gaan koopen, ter wijl hy best wist, dat degene, van wie hij het kocht, geen tin handelaar was. Pol. ..Laat dit je een leer zijn geweest om voortaan niet mee" tegen zulke lage prijzen te koopen". De Officier achtte schuldheling bewezen en eischte een geldboete van 50 subs. 25 dagen. Gezien de slechte geldelijke omstandig heden van den verdachte werd het vonnis een geldboete van 5 subs. 5 dagen en als rem voor de toekomst bovendien nog een voorwaardelijke gevangenisstraf van 14 dagen met een jaar proeftijd. NIEUWE UITGAVEN Maria in mijn leven door pa ter M. V. Bernadot O.P., vert. Zus ter A. M. Janssen O.P. Uitgeve rij „Het Spectrum", Utrecht. Ingen. /1.40, geb. ƒ1.90. Bij de Uitgeverij „Het Spectrum" te Utrecht verscheen, in het begin van de Mei maand, een keurige Nederlandsche vertaling van het bekende werk van den Franschen Dominicaan M. V. Bernadot, „Maria in mijn leven". Het is een bundel prachtige overwegingen over het leven van Maria de Moeder Gods, die juist en vooral in deze maand zoo diep en zoo echt kinderlijk, zooals een Moeder dat maar kan wenschen, wordt vereerd. Het is een groot geestelijk genot dit nieuwe werk van Bernadot te lezen en te overwegen; het is zoo mogelijk nog schooner en van nog gröoter geestelijke waarde dan „De Mystieke Roos" van A. D. Sertillanges O.P., dat verleden jaar by dezelfde Uitgeverij verscheen, en dat, evenals „Maria in mijn leven", werd vertaald door Zuster A. M. Janssen O.P Ook dit Maria-boek, boeiend en frisch geschreven, zal voor de vele ver eerders van Maria een stimulans zyn, haar leven te overwegen en na te volgen. Het uiterlijk van dit nieuwe boek is ge lijk aan dat van „De Mystieke Roos", en het werd met dezelfde toewijding ver zorgd. „Floris en Peter of de Lichame lijke Opvoeding" door dr. Th. Schlichting. Uitgeverij „De Toorts. Heemstede, ingen. ƒ0.80. Een verhandeling over de lichamelijke opvoeding in den vorm van een gesprek tusschen twee moderne menschen. Een geestige en geestrijke dialoog tusschen een dokter en een advokaat. Een interessante „boom" Van de eerste bladzijde af leven dig en boeiend. In dit gesprek worden o.a. de voor- en nadeelen besproken van de sportbeoefening als middel voor lichame lijke opvoeding: de excessen bij de wed strijdsport; de verhouding tusschen studie en ontspanning; de overbeladen schoolpro gramma's; het eenzijdig kantoorwerk; de zonne-cultus; het militairisme. Floris en Peter zeggen rake dingen tegen elkaar, on gemerkt wordt het heele vraagstuk be licht. Ze blijven heusch niet aan de opper vlakte Dit gesprek dringt diep door in het vraagstuk; tot in de mystiek toe komen ze terecht Een zeer lezenswaardig boekje of liever een met vrucht „af te luisteren" gesprek. Na het gesprek volgen enkele richtlijnen voor een program opgesteld door N. Goris. Heel wat soorten eenvou dige oefeningen zijn hier vermeld o.a. be hendigheids- en weerbaarheidsoefeningen. Dan wordt het nut besproken van wan delen als meest ideale bewegingsvorm, zwemmen dansen, athletiek. spel, als vorm waarin de beweging wordt toegepast, met voorbeelden van spelen; daarbij worden spelgedrag. leiding, persoonlijkheidsont wikkeling enz. uitvoerig behandeld Een boekje voor ieder denk»*nd mensch, die de problemen van onzen tijd wil volgen. Maar bovenal: geen opvoeder of jeugdlei der mag een dergelijk briljant werkje over zoo'n urgent onderwerp ongelezen laten. „Van groene tot gouden Bruiloft" een bundel feest-materiaal, sa mengesteld door Antoon Sweers. Lia Terlingen-Lücker en Willem Snitker. Uitgeverij ..De Toorts" Heemstede. Ingen. ƒ0 95. Niet alleen de St. Nicolaastijd dwingt vele menschen om het briesende dichter paard, Pegasus, te bestijgen: ook bruilof ten en jubilea jagen van oudsher een groot aantal slachtoffers de onbarmhartige berg Helicon op. Zij brengen zelfs allerlei rusti ge en waardige menschen tot de dolste ca priolen op den rug van dat hooggeroem de, stygerende dichterpaard. De samen stellers van deze bundels zijn sociaal voelende menschen. Zij hebben dit boek werk blijkbaar uit medelijden geschreven. En zij deden een goed werk! Er bestaat nu een stevige, betrouwbare gids om feest te vieren. Nu geen wanhoop meer: wat zullen we gaan doen op het feest vari die en die. De potlooden kunnen heel blijven, de tanden gaaf en voor de wassende stroom van inspiratie is geen papier ge noeg te vinden. Dit alles, dit vertrouwen in een geslaagd feest, brengt dit kostelijke boekje niet met een programma a la de feestartikelen-winkel, dus met een stel on persoonlijke rijmelaryen, afgebakende weggetjes, waarlangs de gestemde Pega sus niet eens bij de teugels vastgehouden hoeft te worden. Neen, het prikkelt de zelfwerkzaamheid, het geeft een stoot in de goede richting, het helpt aan ideeën cn wekt het sluimerend organisatietalent. Het geeft denkbeelden, voorbeelden, schetsen voor programma's, die ieder naar zyn eigen manier kan uitwerken. Vijftig jaren concerten tc Rotter damdoor dr. Rudolf Mengelberg. Voor ons ligt een boekje van de hand van dr. Rudolf Mengelberg, getiteld „50 ja ren concerten te Rotterdam, met als ne- ventitel „het Concertgebouworkest en de Sociëteit Harmonie 18891939". De schrijver verhaalt hoe reeds in den winter van 1825—26 de stambezoekers van het koffiehuis „in de St. Jorisdoele", spra ken over de oprichting van een Sociëteit, waar men behalve van een gezellig praat hoekje en van een goede consumptie zou kunnen genieten van mooie kunst in den vorm van muziek en tooneel. Uit een ge denkschrift, dat by het eeuwfeest der So ciëteit Harmonie verscheen in 1926, wijst de schryver aan de behoefte, die werd ge voeld aan geestelijke verheffing naast ge zelligheid Heel duidelijk wordt aange toond. hoe de beteekenis van het Sociëteits leven meer en meer stygt boven het ge noeglijk bijeen komen en vermeldt wat op maatschappelijk en cultureel gebied door het hoogere gemeenschapsleven tot stand werd gebracht en welk een rol de toon kunst speelt in „Harmonie's" geschiedenis. Eerst waren het opera en concertuitvoe ringen in den loop der 19e eeuw. Met de concertgebouwconcerten werd na enkele jaren de opera stop gezet. Het huiselijke amusements-idee gaat verloren, het artis tiek pijl stijgt, en de beteekenis dezer con certen is voor Rotterdams muziekcultuur van groote waarde. In 1888 werd .,'t Con certgebouw" te Amsterdam geopend en een jaar later noodigt het bestuur van de Harmonie het pas-ingespeelde orkest uit en op 15 Mei '89 concerteerde dit onder lei ding van Willem Kes te Rotterdam. In 1895 —96 neemt Willem Mengelberg de leiding van het orkest over en het bestuur betoont niet al te veel vertrouwen in den jongen nieuwen dirigent. Niettegenstaande dit, neemt terecht, de belangstelling toe. Het aantal concerten stijgt voortdurend. Het pionierswerk van „de Harmonie" wordt ferm voortgezet. Van de beide Doelen werd tijdelijk overgegaan naar het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen om in 1933 do micilie te kiezen in de nieuwe Concert zaal In 1925 wordt het belangrijk cultureel werk der populaire matinées tot stand ge bracht en gehandhaafd. De namen Jacob- son en de Monchy zijn van veel beteekenis voor de muziek-cultureele historie der Maasstad By de opening der nieuwe zaal dirigeerde wegens ziekte van dr. Mengel- ber. Eduard van Beinum Mahler's 2e Sym phonic. waarbij het Amsterdamsohe Toon- kunstkoor medewerkte. Vergelijke men dit programma met het eerste, de stijl der uitvoering, de geesteshouding van het auditorium. Aan de hand der statistieken ziet men hoe het nouveau gerezen is. Uit de werken leze men de stroomingen van den tijd. Naast muziek van andere landen ontbreekt ook niet de vrucht van eigen bo dem Onder de tallooze kunstenaars, die zijn opgetreden, heeft de dirigent de meeste dienstjaren: 44 van de 50 jaren. Rijen na men volgen van dirigenten, en instrumen talisten, vocaal kunstenaars enz., mannen en vrouwen van beteekenis. Artisten van binnen en buiten de veste die zijn opgetre den. Dan volgen in dit interessant boekje de namen der voorzitters der beide instel lingen: „de Sociëteit Harmonie" en het Concertgebouw Heel keurig afgewerkt is de afdeeling foto's „het Concertgebouw repeteert", waarby men in elke gToep der instrumenten onze groote artisten onderkennen mag Een historisch overzicht van de werken, die gemaakt zijn in deze iaren besluit dit lezenswaardig overzicht, waarin dr. Rudolf Mengelberg in goedge- steld en vlot geschreven Nederlands een beeld geeft van een bloeiend artistiek le ven binnen de muren van do Rotterdam- sche Sociëteit met den symbolieken naam ..Harmonie" J* K. Wij weten, dal De Leidsche -• io zeei vele gezlnneD een gewaardeerde hulsvriend Is, dien men ongaarne zou missen En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen hulsvriend hoe ongaarne ook, moet missen Wij bedoelen het geval, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaarlijk ls, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhuis (niet sanato rium) word«n verr>lee»"»d ied°ren daq een e -lolaar van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de aboané's. die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van oen patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zaal of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan ons kantoor gaarne schriftelijke aanvragen in. DE DIRECTIE. N.V. De Leidsche Courant LEIDEN Geboren' Jannetje dochter van G. A. S erat en E. Bekooij Hermanus Johan nes Maria, zoon van M. Brouwer en M. C. Compier. Ondertrouwd: P. Baart jm. 29 jaar en C. van Rijswijk jd 19 jaar W. Ben- ning jm. 22 jaar en C. v. d. Blom Jd. 19 jaar W. Bodry jm 34 jaar en M. H. Wan- sink jd 22 jaar W. F. Kaapaan jm en M. IJzerman jd W. Neutcboom jm. 30 jaar en D. Noot jd 28 jaar L. Schouten jm 28 jaar en J. van Egmond jd. 25 jaar L. WaHaart jm. 29 jaar en J. H. C. Bek- ker jd. 25 jaar W. v. d. Reydon jm. 24 jaar en M. Sloos jd. 21 jaar Blansjaar jm en C. J. de Beer jd. ROTTERDAM, 22 Mei. Vee. Aanvoer: 2087 totaal. 602 vette runderen, 290 vette kalveren, 20 nuchtere kalveren, 956 scha pen en lammeren, 788 varkens, 30 zuiglam- meren. Prijzen per kg.: vette koeien 78, 64, en 4032 cent; vette ossen 70, 64 en 4652 cent, vette kalveren 1.10, 90 cn 6C75 cent, varkens (levend gewicht) 47, 46 en 45 cent; schapen 47, 42 en 28 cent. fry zen per stuk: schapen 20—1714; zuiglammercn 864. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer iets kleiner, han del kalm, prijzen iets hooger prima koe tot 82 en prima os tot 75 cent; vette kalveren aanvoer ruimer, handel traag, prijzen van vorige week moeilijk te handhaven, scha per. en lammeren aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen le en 2e kwal. hoo- gei verder onveranderd, varkens aanvoer gruoter, handel levendig en prijzen onver anderd; zuiglammeren aanvoer aLs vorige week. handel redelijk, prijzen iets hooger. Een klein partijtje schapen voor export verkocht. BOSKOOP, 22 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 70 tC-0 cent, Wendland 5083 cent, Hadley 60- -90 cent, Briarclif 50—68 cent, Butlerfyl /fi63 cent. Steward 5070 cent, Wilh. Kordes 25- -38 cent. Rrralandia 3660 cent, Florex 80110 cent, Vicr'nndi-n 0.60 10, Edith Helen 5090 cent, Aug. Noack 3054 cent. Else Poulsen 3052 cent, Glo ria Mundi 60100 cent, Ellen Poulsen 30 45 cent, Paul Grampel 5078 cent, Rosa Mundi 60124 cent. Mevr, van Straten van Nes 4575 cent, Ingar Ohlson 30—50 cent. Queen Mary 71 cent. Rhod. in srt. 20—35 cent. Azalea 70130 cent, Aeerblad 2428 cent, Lathyrus 8—17 cent, Pioenen 1625 cent, Violierer 2530 cent, Clematis Prins Hendrik 1.201 50, Clematis L'Azursiem 1.00, Clematis Le Coultre 1.50- 1.90,, Hortensia per stuk 30 cent. Rhod. per stuk 3d cent, Azalea per stuk 25 cent, Rozen per stuk 23 cent, LEÏDSCHFNDAM, 20 Mei. Groenfenvei- ling. Eng. komkommers le soort f 8.00 9.20. 2c soort 6,807.50, 3e soort f 4,00 5.90, gele komkommers le soort 7.10 3 20, 2e soort f 5.606 80. 3e soort 4 40 5.10, kropsla le soort J 1 80—2 90, 2e soort 1.00—1.40, stoofsla 2.80—5.10. peen 9.9012 30, bloemkool le soort t 25—31, 2e soort f 14—19. 3e soort 1012. Toma ten midd. 14.10- 15,80, gr. ronden 1 14 - 16, 2e soort f 14,40—15,00. 3e soort f 9 50 10,30, bonken f 1314, andiivic oer 100 f 2 904.00, andijvie per kg. 1<) 16 cent, spinazie per 6 kg. 2*—52 cent. postelein f 13.20—16 20. raapstelen 0 70—1 00, ra barber per 100 bos f 3 00 4 10 snijboonen' 64 -65 cent, radijs 1.00 1.50, selderie f 1.00—1 20. LOOSDT7INEN. 20 Mei. Groenten veiling. Bloemkool le soort f 1927. 2" ri f '2 —18. kaskomkomrrers le soort f 6 60—7.90, 2e soort f 5 00—6 30 3e soort f 3 30- 4 20. rijen komkommers le soort f 7 20 8 60, 2e soort f 5 106.70. gele komkommers lc srort 6 00- 6.90 per 100 stuks, meloenen 45 cent per stuk: sniihnonen 63. tomaten A 1 26—32. idem B f 24—29. idem C f 27 32. idem CC f 20-25. idem bonken f 17 —24 per 100 kg., spinazie 18 -25 cent per 4 kg., postelein 79 94 rent per 6 k» sala de le soort 1.70—3.00, 2e soort f 0.70— 1 90 per 100 kron. peen 1218. radii" 60 cent. raapstelen 50- 60 een», rabarber f 3.80 selderie 50—90 cent per 100 bos, andijvie f 3 509.75 cn komkommerstok f 2—12 per 100 kg„ stoofsla 25—38 cent per 6 kg. ROELOFARENDSVEEN, 22 Mei. Groen- terveiling. Aardbeien 15—21 cent per doosje, aanvoer 32800 doosjes; sla f 0.50— 4 60 per 100 krop, snijboonen 2 90—3 20. 'd« m stek f 2.—, peulen 1 2 503.40 en doperwten f 2.40 rcr 10 pond. TER AAR. 22 Mei Centrale Veiling, pel kist: spinazie 70—35 cent. andijvie 28 - 48 cent, sla vellen 1028 cent; per 10 kg.: peulen f 36, doperwten 3.00—4 80. ca- pucijnoss f 3.snijboonen f 5.406.00, r>tr kg.: postelein 912 cent. per 100 bos: radijs 60 cent, rabarber 6 20—8.0. peen 7- 14 cent. selderie 1 3.10, ra»natelen 0.40 - Lper 100 stuks: sla 0 80—4.50. per stuk: bloemkool 1034 cent. komkommers 311 cent: aardbeien 1317 cent nor doos- Je tomaten 18—19 cent per pond. ZEVENMOVEN. 19 Mei F!err"veHinir. Aanvoer 2881 stuk1-- Prijzen: kmoeneieren f 2 553.40 en eendeneieren 2 00 per 100 s*uks. WISSELNOTEERINGKN (AMS*r* "MAM) Londen 8.72'»'8 Berlijn 71.75 Parys 4.93*/4 Brussel .31.73 Zwitserland 41 93 Kopenhagen 38 95 Stockholm 4 4.9«i/j Oslo 43.85 New York L80-*/8

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3