MAANDAG 22 MEI 1939 DE LEWSCHE CO'JRANT VIERDE BLAD - PAG. 15 DUALMEET „DE TREKVOGELS"— A. V. „HOLLAND". Goede tijd op de 1500 meter van de Bruyn en Visser. Op de Rotterdamsche Nenijto-sintel- baan is gisteren een dualmeet tusschen de Trekvogels (Den Haag) en het Leidsche Holland gehouden, welke met 5537 in het voordeel der Haagsche geelbroeken ein digde. De Trekvogels waren volledig met o.m. Osendarp en de beide Baumgartens, terwijl Holland door het starten van Nota Jr en Pey op de Haagsche openingswed strijden en het door studie en andere rede nen verhinderd zijn van o.m. Kronig, ten Cate en Nota niet in zijn sterkste samen stelling kon uitkomen. De wedstrijden droegen een gezellig karakter, hetgeen niet wegnam, dat er fel gestreden werd, waar door ook eenige fraaie tijden ontstonden. Een goede wedstrijd was de 1500 meter, waarin de Groot en de Bruyn van de Trek vogels en Visser van Holland direct een scherp tempo inzetten. In de laatste 200 meter ging Visser de Trekvogelman de Groot voorbij, doch werd op 60 meter voor de finish op zijn beurt gepasseerd door de Bruijn. De beide eerste noteerden de uit stekende tijden van 4.16.2 en 4.17. Voorts was de 400 meter van Karl Baumgarten bij zonder fraai. Deze sprintte zijn eigen wed strijd in rond 50 sec., terwijl de tweede plaats werd bezet door E. van de Water (53.7), na heftige strijd met Adams. Een aardige intermezzo was de 1000 meter jun., die door 'van Rijn van de Trekvogels, met op de tweede plaats Slijkhuis van Holland. Wij verwijzen voorts naar de volgende uit slagen: 400 M:. 1. K. Baumgarten (Tr.) 50. 2. E. van de Water (H.) 53.7. 3. Adams (Tr.) 54.7. 4. D. Slot (H.). 1500 M.:«l. de Bruyn (Th.) 4.16.2; 2. A. Visser (H.), 4.17.2. 3. J. de Groot (Tr.) 4.22.2. 1000 M. jun.: 1. C. v. Rijn (Tr.) 3.3. 2. J Slijkhuis (H.) 3.5.2. 3. Riethoven (H.). 3.9.2. 4. van Hoven (H.) 3.9.2. 100 M.: 1. T. Osendarp (Tr.) 10.5. 2. H. Baumgarten (Tr.) 10.9. 3. A. Knuttel 11.5. 4. Halm (H.) 12.2. 800 M.: 1. H. Kalkman (Tr.) 2.4.4; 2. Chr. Nauto (Tr.) 2.4.9. 3. J. Deyn (H.) 2.7.7. 4. J. de la Bije (H.) 2.8.8. Kogelstooten: 1. Mulder (H.) 11.80 M. 2. Noorderbos (H.) 11.20 M. 3. T. Osendarp 11.15 M. 4. K. Essenberg 10.92 M. Vèrspringen: 1. W. Roest (Tr.) 6.25 M. 2. E. v. d. Water (H.) 1.01 M. 3. Adams 5.70 M. 4. Deyn (H.) 5.30 M. Hoogspringen: 1. v. Geursen 1.65 M. 2. en 3 D. Nieboer en J. Noorderbos, beiden eveneens 1.65 M. Estafette 4 x maal 100 Meter: 1. De Trek vogels I 43,4. 2. Holland 46.7. 3. De Trek vogels II 48.5. OPENING VAN HET NIEu.vE ATHLETIEKVELD IN DEN HAAG. Onder begunstiging van helderen zon neschijn en massale belangstelling is Zon dagmiddag het nieuwe athletjekterrein met sintelbaan aan de Laan van Poot te 's Gra- vcnhage in gebruik genomen. Een marsch van 800 deelneemsters en -nemers, leden van tien Haagsche gymnastiek- en athle- t ekvereenigingen, met het Stokroosplein als plaats van vertrek, ging aan de opening van de baan vooraf. Met den burgemeester waren de wethou ders van der Bilt en Vrijenhoek en de ge meentesecretaris, mr. dr. Boasson, op het terrein aanwezig. De burgemeester, mr. de Monchy, opende het sportveld met een toespraak, waarin hij eraan herinnerde, dat reeds tien jaren geleden de plannen voor dit veld opkwa men, doch dat door allerlei omstandigheden de aanleg werd vertraagd. Spreker hield vervolgens eenige historische beschouwin gen over de athletiek, zooals die door de oude Grieken werd beoefend en schetste de ontwikkeling van" sport en spel in den j.ingsten tijd. Met de beste wenschen droeg spreker daarop het terrein over aan de stichting ..Haagsche Sport- en Speelterreinen." Namens het bestuur dezer stichting sprak mr. F. L. Kleyn woorden van dank. Het programma opende met harmonische vrije oefeningen- dames, heeren en kinde ren in grooten getale, behoorende tot den Turnkring 's Gravenhage en omstreken van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond. Vervolgens werden eenige series hard- loopen (800 meter voor heeren, 100 meter voor dames en 80 voor heeren) afgewerkt. Du uitslagen hiervan waren; 800 M. heeren: 1. F. A. de Ruijter. Quick 2 minuten 0.7 sec.; 2. J. Elsinger, A.V. 1923, 2 min. 7.6 sec.; 3. J. F. Wesctermeyer (V. en L.) 2 min. 8.4 sec. 100 m. dames: 1. Mej. F. Koen, Sagitta, 12.7 sec., 2. Mej. L. Koning, Sagitta, 13 sec.; 3. Mej. C. te Braake 13.1 sec. 80 M. heeren: 1. Grijseels Pro Patria, Rotterdam, 9.1 sec,: 2. W. Nota, Holland 9.2 sec.; 3. Hein, A.V. 1923, 9.2 sec. DUITSCHLAND—HONGARIJE 3—0. De hockeylandenwedstrijd te Frankfurt a. d. Main tusschen Duitschland en Hon garije is door het Duitsche elftal met 30 gewonnen. Duitschland was voortdurend sterk in den aanval en de cijfers zijn dan ook bij zonder geflatteerd voorHongarije. Typeerend voor het overwicht van de Duitsche ploeg was wel, dat doelverdedi- ger Droese geen schot heeft behoeven te houden. DE DAMESRIT VAN DE K.N.A.C Een fraaie tocht door Rijnlands dreven met Meerrust als eindpunt Mej. Bresier (Werkendam) De jaarlijksche damesrit der Koninklij ke Nederlandsche Automobiel club vond ditmaal op een ander gevechtsterrein van ons land plaats dan gewoonlijk. Enkele jaren achtereen oefende n.l. het Gooi een aantrekkingskracht uit op de leden van de sportcommissie der Automobielclub, waar vele dames-automobilisten met de bochtige zandweggetjes der heidevelden en de mooie lanen en dreven van dat deel van Nederland grondig hebben kennis ge maakt. Zooals men weet bestaat zoo'n damesrit uit twee gedeelten, in de eerste plaats wordt den deelnemers een soort „examen" afgenomen in terreinrijden op tijd en ver der wordt een diepgaand onderzoek inge steld naar de capaciteiten der inschrijfster en haar passagiere inzake het blinde kaartlezen langs een vrij lange route over in vele gevallen tertiaire wegen, waarbij, om den rit een nog aantrekkelijker ka rakter te geven, hier en daar geheime con troles zijn ingesteld, die men niet missen mag De terreinrit vond thans plaats op het landgoed Duinrell bij Wassenaar. Het was heerlijk toeven op het mooie landgoed met zijn zwaar geboomte en prachtig opgaand hout, waar in de ochtenduren de zon heer lijk door speelde en eindelijk eens zorgde voor een wat zomersche temperatuur. Kronkelig waren de met vlaggen afgezette bosch weggetjes, smal de bruggetjes, waarover het parcours voerde, en al spoe dig bleek, dat het lang niet altijd gemak kelijk was dezen rit precies op tijd, met een voorgeschreven gemiddelde te ma ken. Elke vijfde seconde voor of over tijd beteekende een strafpunt en na afloop van dit gedeelte van den rit kon de sport commissie constateeren, dat geen der 39 deelneemsters zonder strafpunten was rondgekomen. De beste prestatie werd werd verricht door mevr. J. G. bsse van Haersolte-de Lange (Amersfoort) met Ci- troën, die slechts 2 strafpunten had opge- loopen. Op haar volgde mevr. E. E. C. van den Brandeler-Beckmann (Soest) met Hansa met 3 strafpunten. In de middaguren werd het aangekon digde traject op een blinde kaart uitgezet, gereden Het traject was 80 K.M. lang en eerst vlak voor den start werden de deel neemsters in het bezit van de blinde rou tekaart gesteld. Om geklasseerd te worden, moesten de dames binnen 2% uur dc finish, welke bij restaurant Meerrust te Warmond was ge legen, bereikt hebben. En ook dit bleek geen eenvoudige taak te zijn. Hier werd veel van de kaartlezeres gevraagd, eigenlijk nog meer dan van de bestuurster en velen hebben zich in den weg vergist, niet eenmaal, maar tallooze malen. Het gevolg was, dat op de controlekaar- ten nog al wat stempels werden gemist. Maar wie kent nu ook al die binnenweg- geetjes van Rijnland en heeft men wel eens van Oostdorp, Hoogmade en meer van die dorpjes, waar geheime routecon troles waren gevestigd, gehoord? Op zoo'n weggetje, ergens achteraf in Koudekerk, was ook een controle geves tigd- Het wegoppervlak was zoo smal, dat twee auto's elkaar niet konden passeeren. Voor de zekerheid hebben de vroede va deren van Koudekerk twee jaar geleden op dat weggetje eenrichtingsverkeer inge steld, hetgeen nog zoo slecht niet bekeken was. Maar wie schetst de verbazing van de Koudekerker jeugd, die in een uur tijds meer wagens op hun weggetje zagen voor bijkomen dan anders in een heel jaar. Tij dens dit traject vielen enkele deelneem sters uit. men was den weg kwijt, figuur lijk en letterlijk en sommige dames wis ten bovendien niet op tijd op de thee in Meerrust te komen, waardoor zij niet van de welverdiende drank, maar wel van de prijzen werden uitgesloten. Dit was het eindp van een bijzonder geslaagden dag op het gebied der automobielsport. Uit al les was wel gebleken, dat de rit dezen keer niet gemakkelijk was geweest. De resultaten zijn: 1. Mej. B. M Bresier (Wekendam) Che vrolet, medepassagiere mej. E. de Jon- cheere 11 strafpunten. 2. Mej. B. van Weel (Bloemendaal) Che vrolet. medepassagiere jkvr. F. H. van den Brandeler 14 strafpunten. 3 Jkvr. A van Vredenburch (Capelle) met Mercury medepassagiere jkvr. L. van Vredenburch 21 strafpunten. winnares van den wisselbeker van mevr. Linthorst Homan, speciaal van K.N.A.C.-leden. 4. Mevr. L. A. van der Lee-Pluygers (Zeist) met Ford, medepassagiere mevr. Th. Alberts-Kissing, 33 strafpunten. De Geldersche equipe, bestaande uit mevr. G J Olree-Peereboom Warns- veld) Chrysler mevr. G. G. Jagerink-van Omme (Winterswijk) Plymouth en mevr. A. J. Cornelius-Sybrandy (Arnhem) D.K. W behaalde den prijs voor de provinciale teams. Ter afwisseling volgde een handbal- wedstrijd tusschen een Nederlandsch en een Haagsch elftal van het K. N. G. V., (welke door het Haagsch- met 76 werd gewonnen), en eenige nummers speerwer pen voor heeren, waarbij Hulskes van A.V. Ï923 met 55.5 metpr den grootste afstand haalde. Verder 1500 M. hardloopen voor heeren: 1. J. Koopman, Haarlem, in 4 min 21.9 sec. 2. L. van Houtert van „Vlug en Lenig" in 4 min. 23.5 sec. en 3. A. de Ruyter van V. en C. in 4 min. 32.2 sec. en 5 maal 8 meter estafette, welke door de ploeg van het Gemeentelijk Lyceum Stokroosplein werd gewonnen. Het programma werd besloten mfct 300 nieter hardloopen voor heeren: 1. E. But- selaar, van Hellas, m 36.2 sec., 2. A. Blok van de K. N. A. U. in 37 sec. en 3e Nelis- sei van V. en L. in 37.9 sec. Het conflict met „De Trekvogels, die aanvankelijk hadden ingeschreven, doch zich te elfder ure lieten schrappen omdat zij den huurprijs voor dc baan te hoog achtten, wier peen schaduw op dit feest, waaraan dientengevolge Osendarp en de Gebr. Baumgarten niet konden deelnemen. Het bestuur van de K. N. A. U. heeft de Trekvogels als gevolg van hun terugtrek- Vr-n voorloopig geschorst. LAWNTENN1S NEDERL. LAWNTENNISBOND. f De competitie. Als voornaamste resultaat van de wed strijden van gisterer voor Leir'en dat de beslissing inzake het kampioenschap van de eerste klasse reeds gevallen is. Door een 64 overwinning van Schie dam op Thor hebben de Schiedammers beslag weten te leggen op den titel van afdeelingskampioen. Van meer belang echter was de wed strijd Park MarlotLeiden. De Leide- naars moesten dezen wedstrijd winnen om zeker te zijn geen degradatiewedstrijden te behoeven spelen. Immers Park Marlot had in den afgebroken wedstrijd tegen Thor een 51 voorsprong. Leiden heeft echter gisteren met 64 in Den Haag ver loren en staat dus definitief onderaan. De eindstand is (de afgebroken wed strijd niet meegerekend): Schiedam Thor Park Marlot Leiden 5 i 40—20 11 3 2 29—21 6 1 1 3 21—29 3 1 5 20—40 2 De uitslagen. Hoofdklasse: F^stinaDDV 010; Leimonias IIHaarlem 91; DDV II Leimonias 010; Anglo DutchHet Spie gel 4 6. Eerste klasse: Park MarlotLei den 64; SchiedamThor 64: Groen Wit—Kat 7—3. Tweede klasse A: WaalsdorpSo- bri H 7—1; Cocktail—TCG 2—6; Thor III Leimonias III 44. Derde klasse A: Leidsche Stud. II Schiedam II 26; Nw. Marlot Club II Leiden III 35; ToegTe Werve 62; Leiden IVde Eendjes II 08. Derde klasse B: OegstgeestZorg vliet II 1—7. PARK MARLOT—LEIDEN 6—4. Heerenenkelspel: ir. Kirchman sl. H. J. de Koster 60, 46, 61: L. Neijhuijs Mulder verl. van B. van Haaften 36, 75f 26; J. Loeff verl. van ir. R. Hesse- link 6—3, 4—6, 8—10. Damesenkelspel: mevr. Vrins verl. van mevr. E. A. de Gruijter 26, 36; mevr. de Lavieter sl. mej. A. R. Moolenburgh 6—1, 6—1. Gemengd dubbelspel: mevr. Vrins en dr. Pel verl. van mevr. E. A. de Gruyter en B. van Haaften 26, 36; mevr. de Lavieter en ir. Kirchman sl. mej. A. R. Moolenburgh en ir. R. Hesselink 63, 12—10. Heerendubbelspel: ir. Kirchman en ir. Vrins sl. ir. R. Heseslink en B. van Haaf ten 63, 36, 75; L. Neenhuys Mulder en dr. Pel sl. H. J. de Koster en P. de Gruijter 63, 63. Damesdubbelspel: mevr. Vrins en mevr. de Lavieter sl. mevr. E. A. de Gruijter en mej. A. R. Moolenburgh 60, 57, 6—4. NEDERLAND—AMERIKA 2—4. Op de M. E. T. S.-banen te Schevenin- gen is Zaterdag het Nederlandsch-Ameri- kaansch tennistournooi begonnen. De dag eindigde dus met een 21 over winning voor de Amerikaansche gasten. De uitslagen waren: Mc Neill slaat van Swol met 64, 62, 63; Teschmacher en Karsten winnen met 5--7, 61, 61, 86 van Anderson en Robertson. Harris slaat Hughan met 62, 4—6, 6—4, 7—5. Prachtig, zonnig weer vroolykte den tweeden tennismiddag van den wedstrijd NederlandAmerika cp. De eerste partij v/as die van de Brauw tegen Anderson, een heel aardige wedstrijd, waarin de Brauw, die in drie sets verloor, zeer goeden weerstand bood. Vooral de backhand van dezen landgenoot was scherp en had lengte. In de tweede set was de meeste spanning en de Amerikaan had een long set (86) noodig om te winnen. In de derde set kon de Brauw niet meer op tegen het zuivere en vaste spel van Anderson. Hij was uit gespeeld en won nog maar één game. An derson won met 64, 86. 61 Het dubbelspel. Evenals op de eersten dag hebben de Ne derlanders ook gister het dubbelspel ge wonnen en volkomen verdiend geronnen. Hughan en Van Swol hebben zeer goed gespeeld. Zij gaven het snelle tempo aan en hielden het vol, een enkele inzinking uitgezonderd. Zulk een inzinking deed zich bijvoorbeeld voor in de derde set, toen beide partijen elk een set gewonnen had den. In die derde set stonden Hughan en Van Swol met 52 voor en de uitslag werd 6—6. De eerste set wonnen de Amerikanen met 63. Hughan is er nog niet in. Hij heeft veel onnoodige missers en serveert zwak. In de tweede set vindt hij zijn vorm en krachtig gesteund door van Swol, die den geheelen wedstrijd voortreffelijk heeft ge speeld, komen de onzer op 50. Mc. Neill laat de set dan gaan en zoo wordt het een love set. De derde set is zooals gezegd, een long set in ons voordeel. De laatste set korren Hughan en Van Swol al spoedig op 30. Van 30 wordt het 3—2, vervolgens 42 en Hughan wint dan zijn service-game na 4015 (52). Daarna is er nog een game voor de Ame rikanen. Met 63 winnen Hughan cn Van Swol deze set en daarmede het dubbelspel. Het laatste enkelspel. Het laatste enkelspel (best of three) was tusschen Teschmacher en Robertson. Teschmacher's begin was veelbelovend. Hij won de eerste set met 6—3 en kwam ir. de tweede set op S1 Daarna wordt het 32, waarna Teschmacher andermaal een voorsprong van 2 games behaalde. Toen won de vastheid van den Amerikaan, die nagenoeg alles terug sloeg (108). In dc laatste set was Teschmacher zoo vermoeid, dat zijn tegenstander gemakkelijk p games achter elkaar won. Teschmacher had toen etn korte opleving, waaraan hij drie games dankte. Daarna won Robertson de set en dsarmee de wedstrijd. BEROEMDE GASTEN OP BEZOEK. Op Zaterdag 24 en Zondag 25 Juni wor den Budge, Vines. Tilden en Nüsslein hier te lande verwacht. Zij zullen op de M.E. T.S.-banen te Scheveningen onder e1uaar spelen. WIELRENNEN CTRITERIUM VAN AMSTERDAM Middelkamp wint den wedstrijd „Rondom de Boschbaan" Gistermiddag is onder de meest gunstiga weersomstandigheden die men zich denken kan, het wielercriterium van Amsterdam „Rond om de Boschbaan". georganiseerd dooi de Amsterdamsche Sportclub „Olym- pia" vterreden. In totaal waren naar schat ting 25.000 menschen op het fraaie par cours aanwezig. Begonnen werd met een wedstrijd over 60 kilometer, twaalf ronden, voor amateurs en nieuwelingen. In dezen wedstrijd bleven de renners, er hadden 73 amateurs en 44 nieuwelingen ingeschreven, voor het groot ste gedeelte bijeen. Pas tegen het einde werden door enkele renners pogingen ge daan een voorsprong te krijgen en inder daad lukte het bij de nieuwelingen den Amsterdammer L. Verdonk zich los te maken van de kopgroep. Dat gebeurde m de negende ronde en in zijn eentje slaagde deze renner er in zijn voorsprong in de volgende ronden regelmatig te vergrooten en zonder eigenlijk bedreigd te worden, ging hij in den tijd .van 1 uur 31 min. 47 sec. als eerste door de finish. Bij de amateurs vlotten de uitlooppo gingen niet zoo. J. Engel (Amsterdam) en P. Kors (Amsterdam) ondernamen in de negende ronde een poging, welke aanvan kelijk succes scheen te hebben, doch spoe dig bleek, dat zij het niet konden bolwer ken. Bij het ingaan van de laatste ronde was dan ook nog een groep van ruim 41) renners bijeen. Dc beslissing viel in de sprint en M. J. Jansen uit Eindhoven bleek de snelste te zijn. Zijn tijd bedroeg 1 uur 28 min. 57 sec. Het hoogtepunt was de wedstrijd voor beroepsrenners en onafhankelijken over een afstand van 120 kilometer (24 ronden) Wetnouder F. van Meurs loste het start schot en 72 renners zetten den wedstrijd in. Al spoedig wist een groepje renners zich los te manen van de hoolagroep. De win naars van het vorige jaar, G. van der Ruit had met pech te kampen. Reeds in de vier de ronde kreeg hij een lekke band en on danks het feit, dat hij even later de flets van den Rotterdammer J. Leeuwenburg overnam, lukte het hem niet zich weer bij de kopgroep te plaatsen met gevolg, dat hij, wederom door pech achtervolgd, in de zevende ronde den strijd opgaf. Trou wens, hij was niet de eenige, die zich uit den strijd terugtrok. Tegen het slot waren dan ook misschien nog dertig renners van de 72 in den strijd, waarvan er nog ver schillende een ronde achterstand hadden opgeloopen. Aan het begin van de 21e ronde bevon den zich in de kopgroep de renners J. F. Gerver, Chr. v. d. Voorde, A. de Korver, C. Bakker, J. Theuns, A. Hellemons en Th. Middelkamp. Op eenigen afstand volgden de renners J. Geene. L. Motke, A. Steen bakkers en D. Tacken, terwijl de derde groep gevormd werd door de renners M. Pijn, Fr. van Maanen, R. Kroese, L. Hout zeel en A. Overwtel. De overige renners volgden op grooten afstand. In de kop groep ontspon zich nu een felle strijd, waarbij het aan Middelkamp, van der Voorde, de Korver en Hellemons, gelukte een geringen voorsprong te nemen by het ingaan van de laatste ronde. Banken uit Waubach wist zich later nog bij deze groep te voegen. Ook hier moest een eindspurt de beslissing brengen en het bleek dat Middelkamp de snelsto was. De volledige uitslagen luiden: Niuwelingen: 1. L. Verdonk (Amster dam): 2. C. Srpits (Rotterdam); 3. H. Fnan- hoff (Amsterdam); 4. G. Loos (Amster dam); 5. H. Keizer (Amsterdam); 6. J. Laan (Haarlem). Amateurs: 1. M. J. Jansen (Eindhoven); 2. A. Bosma (Opmeer): 3. P. Kors (Am sterdam); 4. H. dc Hoog (Amsterdam); 5. J. v. d. Heijden (Haarlem); 6. G. Blauw (Zaandam); 7. A. Lodewijks (Leiden); 8. J. v. Vliet (Gouda); 9. J. Valkman (Haar lem) en 10. T. Pijnenburg (Tilburg). Beroeps renners on onafhankelijken: 1. Th. Middelkamp (Kieldrccht); 2, A. de Korver (Willemsdorp); 3. J. M. Banken (Waubach); 4. Ch. v. d. Voorde (Clinge); 5. C. Bakker (Zaandam); 6. A. Hellemons (Bleiswijk); 7. F. Jager (Gelderingcn); 8 F. Pronk (Amsterdam); 9. J. Gecne (Waalwijk); 10.J. de Meijer (Antwerpen). SWIFT-COMBINATIE. Gisteren werd er een 35 K.M. tijdrace gereden, welke de volgende uitslag had: C. van Leeuwen 50 m. 59 s., 3. R. Rietho- A-klasse: 1. W. Rijsbergen 50 m. 26 s., 2. ven 51 m. 25 s.. 4. C. de Vink 52 m. 44 s 5. J. Riethoven 53 ra. 37 s., 6. J. Ver schoor 55 m. 2 s., 7. C. de Haas 55 m. 25 s. B-klasse: 1. P. Boske 55 m. 3 s., 2. J. La ven 55 m. 6 s.. 3. J. van Klinken 55 m. 8 s.. 4. J. Sleijser 55 m. 16 s., 5. H. Noest 55 m. 27 s. De C-klassers reden 17,5 K.M. Eerst werd hier: 1. A. Kruit 28.55, 2. G. Maryt 29.29, 3. B. de Romijn 29.37. A. Lodewyks bezette gisteren in de ron de van Amsterdam de zevende plaats. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. Persoonlijke Kampioenschappen. Dinsdag a.s. zullen in de clublokalen van de biljartvereenigingen DOS en TOG de wedstrijden aanvangen vbor het Peis. Kampioenschap 3de en 4de klasse. Het pro gramma voor dezen avond, waarvan de partijen resp. groot zyn 150 cn 125 caram boles luidt: 3de klasse: G. VermeerII. C. Rietber gen; J. Vrijberg—J. Ouwcrkerk; C. Hen driksC. Winkel; C. Paauw—J. Ouwer- kerk. 4de klasse: S. ArbouwJ. Ververs; J. v. Leeuwen—A. L. I.; F. H.—A. II. Waller; A. L. I.A. v. d. Heijden. Tevens zal op dezen avond in hut clublo kaal van de B.V. „P. v. Cleef" de barrago- party gespeeld worden tusschen J. Wassink en C. v. Velzcn voor dc tweede pfhats in de 5de klasse. PAARDENSPORT DRAVERIJEN TE VALKEVEEN. De gisteren op de baan te Vakeveen gehouden draveryen, georganiseerd door de paardensportverccniging „Houtrust", leverden de volgende resultaten op: Aanmoedigingsdraverij, kortebaandravc- rij over 760 en 800 M.: 1. David Volo. eig. J. de Vlieger, tijd 1 min. 17 2 sec.; 2. Donum Vita. eig. C. Stein. Determination-prijs, prij zendraver ij eer ste klasse: afstand 2040 meter: 1. Y. Ker nei. eig. J Haan Jzn. K.M,-tijd 1 min. 28 sec.; 2. Zus Braun, eig. stal Hollandia. Don Mc. Elwynprijs, hcat-prijzendravc- rij 2e en 3e klasse, afstand 1650 M1. Ad miral Guy, eig- F. A. Bosveld, K.M.-tijd i min. 31.3 sec., 2. Bartinu;eig. E. Kruit hof. Donum-Vita-pnjs. prijzondraverij 4e klasse, afstand 2000 meter; 1. Baron Har vester, eig. A. J. van Sprundel, K.M.-tijd 1 min. 35.5 sec., 2. Auguste Norton, eig. stal Hollandia, Kortebaan-prijs, kortebaan-handicap- draveri). max. afstand 790 meter: 1. Al- louez, eig. J dc Vlieger. t|Jd 1 min. 5 sec., 2. Zoo Doorlooper, eig. H. v. d. Pol, 3. De termination, eig. J. de Vlieger, 4 Fatima, eig. J. Haan Jzn. KORTEBAANDRAVERIJEN TE UITHUIZEN. De uitslagen van de te Uithuizen gehou den kortebaandravcrüen over een maxi mum afstand van 890 meter, in drie klas sen, luiden: A.-klasse: 1 Akron B., (850), tig. stal Gruno, tijd 1 min. 18 sec., 2. C. Albatros, (800) ïg. J. L. Bolt. B.-klasse: 1. Johanna M. (880), eig, stal Gruno, tyd 1 min. 19.5 sec., 2 Diamant Bleu (880). eig. B. Bonsma. C.-klasse: 1. Caesar S. (80). tig. stal Gruno, tijd 1 min. 20 sec., 2. C. Albatros (800). eig. J. L. Bolt. 3 Baronesse (820). eig. D. T Olivier, 4 Zunnekc (820). eig P. Dj BoJt Plotseling gas geven Bruusk 't stuur omnalen Krachtig remmen.... Op blad-bedekte herfst- wegen leidt dat 10 tegen 1 tot een riskante slippartij I

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 15