MAANDAG 22 MEI 1939 DE E«DSCFE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 Ajax weer gelijk met DWS NEC GOEDE TWEEDE Goede resultaten van HBS en DFC De kampioenscompetitie van den K. N. V B. bracht gisteren beide Westelijke kam pioenen met een punt voorsprong aan den kop. Ajax slaagde erin een 20 overwin ning in Eindhoven te behalen, waardoor de Amsterdammers thans met D. W. S. in pv.ntenaantal gelijk de leiding hebben. N. E. C. boekte in Assen een goede 31 zege, waardoor de Nijmegenaren nog steeds een kans op de eerste plaats behouden, terwijl Achilles en Eindhoven zoo goed als iiitgeschakeld zijn. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. D. W. S. 5 2 3 116 7 Ajax 5 3 1 1 10—8 7 N. E. C. 5 3 2 16—11 6 Eindhoven 5 3 2 7—10 3 Achilles 6 1 1 4 9 18 3 Voor de promotiecompetitie in Afd. I was het voor H. B. S. gisteren een goede dag. Met 51 werd Hilversum geklopt en de Houtrustbewoners hebben een goede kans op behoud, wijl zij E. D. O. nog thuis ontvangen. H B. S. 3 2 1—9-3 5 E. D. O. 2 1 1 4—2 3 Hilversum 3 3 19 In Afd. II kan hetzelfde gezegd worden van D. F. C. Een 3—2 zege op S. V. V. scha kelde de Schiedammers zoo goed als zeker uir van promotie en D. F. C. heeft de beste kans in handen, wijl U. V. V. nog naar Dordrecht moet. U. V. V. 2 1 1 2—1 3 D. F. C. 2 1 1 3—2 3 S. V. V. 2 2 3—5 Wat in den promotiestrijd der 3de klasse niemand verwacht zou hebben is geschied: V. I. O. S. versloeg B. E. C. met 4—1 en heeft daardoor de leiding in deze compe titie. V. I. O. S. 2 2 5—1 4 B. E. C. 2 1—1 7—6 2 A S. C. 2 2 2—7 In de promotiecompetitie der 4e klasse begonnen de Jagers met een 40 zege op Cromvliet, dat daardoor al heel weinig kans op promotie heeft, wijl de strijd wel zal gaan tusschen L. F. C. en de Jagers. De Jagers 1 1 4—0 2 L. F. C. 11 2—1 2 Cromvliet 2 2 16 In Afd. III heeft Z. A-C. den strijd te gen de degradatie niet kunnen volhouden. Een gelijk spel tegen SCH was het resul taat van gisteren. De Ensch. Boys en SCH zullen dus voor een plaats in de eerste klasse strijden. Ensch. Boys 3 2 1 77 4 S. C. H. 3 112 6—6 3 Z. A. C. 4 112 9—9 3 In Afd. V. heeft W. V. V. door een 2—1 zege op F. V. C. de eerste klasser doen de- gradeeren. Of de Winschotenaren zullen promoveeren hangt af van den laatsten wedstrijd tegen G. R. C. W. V. V. 4 2 11 5—4 5 G. R. C. 3 1 2 6—3 4 r. V. C. 3—12 4—8 1 De uitslagen. Om het kampioenschap: AchillesNEC 1—3; EindhovenAjax 02. AFDEELING I. Prom. comp. 3e k 1.: Hilversum HBS 1—5. AFDEELING II. Trom. comp. 2 e k 1.: DFCSW 52. Prom. comp. 3e kl.: VIOSBEC 4—1. Prom. comp. 4 c k 1.: Dc Jagers Cromvliet 40. 4e kl. E.: DVC--LFC 2—5. Res. 3e kl. A.: Bodegraven II—Lugdu- num II 25. Prom. res. 3e k 1.: UVS II-BMT II 10; Alphia IILaakkwartier III 21. AFDEELING III. Prom. comp. 2e kl.: SCHZAC 11. AFDEELING V. Prom.comp.2ckl: FVC—WW 1—2. ROTTERDAM—EVERTON. Het Rotterdamsche elftal, dat op Zater dag 27 Mei te Rotterdam tegen de Engel- schc kampioensclub Everton uitkomt, is als volgt samengesteld: Dool: van Male (Feijenoord). Achter: van der Horden (C.V.V.) en van der Heiden (Feijenoord). Midden: de Haan (Xerxes), Kuppen (Feiienoord) en Paauwe (Feijenoord). Voor: Seton (Sparta). Vrauwdeunt (Feijenoord), Vente (Feijenoord), van Spaandonck (Neptunus), Linssen (Feijen oord). Reserves: Damme (Xerxes), Lou we (Xerxes), de Boer (Sparta) cn van der Ileiik (C.V.V.). EINDHOVEN—AJAX 0—2. Ondanks een veldoverwicht gedurende meer dan driekwart van den wedstrijd, is Eindhoven op eigen veld met 02 geklopt door een tegenstander, die in totaal hoog stens een kwartier een duidelijke meerder heid heeft vertoond en die zich overigens, wat zijn aanvalsspel betreft, moest bepalen tot een tactiek van uitvallen met een meestal uit niet meer dan drie man be staande voorhoede. En toch mag de zege van Ajax, al is die dan met twee goals stellig geflatteerd, niet onverdiend heeten. Want eerstens wa ren het geen toevals-goals, die de Amster dammers scoorden, doch volkomen normale doelpunten, geboren uit een doelbewust doorgevoerd aanvalssysteem en in de twee de plaats mag men niet beweren, dat er „Eindhovensche" voltreffers zijn voorko men door pech. De Westelijke kampioenen startten het best en de combinaties, die de rood-witten te zien gaven, waren zoo goed, dat het niet veel verbazing wekte, dat zij reeds na ruim 3 minuten spelen tot een doelpunt leidden. Van Wijngaarden kreeg den bal na goed samenspel tusschen het Amsterdamsche binnentrio. de linksbuiten omspeelde Gies- bers om van dichtbij hoog in den hoek te schieten. Van Veghel was door de snelheid van den bal verrast, onhoudbaar was het schot zeker niet (01) Eenigen, tijd behield Ajax het beste van het spel, doch toen Eindhoven over haar zenuwen heen was kwamen de aanvallen van de thuisclub los, waarbij de blauw- witten ploeg een drietal corners kreeg toe gewezen Eindhovens spel groeide in kracht en na een kwartier spelen hadden de Zui delijken een duidelijk overwicht op hun tegenstanders. Eindhoven's spel in het middenveld was zelfs voortreffelijk, spil van Gemert en linkshalf Koole onderhielden het „vuur" met zeer goede centers en rechtsbuiten de Gier deed het zoo goed, dat Schubert het dikwijls tegen hem moest afleggen. En toch leidde dit Eindhovensche offensief, dat meer dan een half uur aanhield, niet tot doelpunten, zelfs niet tot gevaarlijke scho ten, behalve dan dat eene, dat de Gier na een prachtige schijnbeweging van 25 Me ters afstand loste en waarbij Keijzer den bal slechts met de grootste moeite corner kon slaan: de vijfde hoekschop op het Am sterdamsche doel. De weinige tegenaanvallen van Ajax over de snelle vleugels hadden in deze eerste periode van de Eindhovensche meer derheid grooter gevaar opgeleverd dan het offensief der thuisclub. Van Veghel kreeg een tweetal zeer scherpe schoten van Van Wijngaarden te stoppen mitsgaders een kogel vlak onder de lat van Van Reenen. In de tweede helft was Eindhoven het eerst aan het woord en de Gier en van Donk kregen in de eerste minuten beurte lings zelfs vrij eenvoudige kansen om den gelijkmaker te scoren. Enkele uitvallen van Ajax beteekenden een nieuwe waarschu wing aan het adres van Eindhoven's mid denlinie om Slam en van Wijngaarden niet vrij te laten. Uit een der voorzetten van den rechtsbuiten schoot van Reenen zoo zuiver in den hoek, dat van Veghel den bal nog maar net kon bereiken. Na dit intermezzo nam Ein^jioven ech ter opnieuw het heft in handen en de thuis club ontwikkelde toen het grootste over: wicht dat zijn in den geheelen wedstrijd ge had heeft. Met man en macht moest Ajax zich verdedigen en de gansche middenlinie bleef doorloopend ver op haar eigen helft. Ofschoon Bomvliet en Been niet zoo bizon der waren, klopte het in de verdediging echter wel zoo goed, dat de te kort spelen- D.F.C.—S.V.V. 3—2. De eerste degradatie-wedstrijd op eigen terrein heeft DFC na feilen tegenstand met het kleinst mogelijke verschil kunnen winnen na met 30 te hebben voorge staan De Dordtenaren begonnen fortuin lijk, doordat Koese door een fout in de Schiedamsche verdediging kans kreeg reeds in de eerste minuut te doelpunten (1—0). Toch had S.V.V. in de eerste helft het beste van het spel en zat voortdurend voor het Dordtsche doel zonder nochtans de uitstekend spelende verdediging te kun nen passeeren. Weliswaar verkeerde ook het Schiedamsche doel menigmaal in ge vaar, maar het bleef tot aan de rust 10. Ook in de tweede helft bleef de Dordt sche verdediging de gasten de baas en toen Minders eindelijk een kans kreeg, wist hij een fraai doelpunt te maken (20). Het was dezelfde speler, die kort daarop Koese een opgelegde kans gaf, die deze eveneens benutte (30). Met dezen voorsprong zak te DFC wat af, waarvan SW dankbaar profiteerde en door A. en J. J van Dig gelen den achterstand tot 32 terugge bracht. Verder brachten zij het niet, zoo dat DFC op het kantje af won. HILVERSUMH.B.S. 1—5. Op wel zeer duidelijke wijze heeft HBS in het Hilversumsche Sportpark haar meer derheid over Hilversum gedemonstreerd, want haar spel was niet alleen veel geache- veerder, maar ook de productiviteit van het Haagschc team stond belangrijk boven die der gastheeren. Het belangrijkste voordeel, dat HBS op haar tegenstander had, was de goed in vorm zijnde voorhoede, die, dank zij uit stekend werk der vleugelspelers, een voortdurend gevaar beteekende voor de Hilversumsche achterhoede, waarin de backs een moedigen doch vergeefschcn strijd streden. In de eerste helft heeft Hilversum, hoe wel mecrendeels in de minderheid zijnde, gedurende langen tijd, HBS het scoi'en kunnen beletten, doch luttele oogenblik- ken voor de rust, was het van der Vegt, die het volkomen verdiende eerste doel punt maakte (01). Kort daarvoor had de Rijk den Hilversumschen doel man reeds de en te weinig schietende Eindhovensche aanvallers er niet doorkwamen. Een schot van Van Donk, gelost na een uitmuntende combinatie met de Zeeuw, verdient vermelding. Het ging ver buiten bereik van Keizer voorlangs. Ook een omzetting in de voorhoede der blauw witten had geen succes en daar dc sporadische uitvallen van Van Wijngaar den, Bijl en Stam, benevens een prachtige soloren van Fischer steeds uiterst gevaar lijk bleven, werd het langzamerhand dui delijk, dat Eindhoven deze match, ondanks haar groote overwicht, ging verliezen. On geveer tien minuten voor het einde wist Ajax het evenwicht te herstellen. De Am sterdammers kregen zelfs een viertal cor ners te nemen, en in de allerlaatste minuut bevestigde de beste man van het veld, van Wijngaarden, de zege door uit een center van Van Reenen voor de tweede maal kei hard te scoren (02). ACHILLES—N. E. C. 1—3. Slechts een kwartier is het peil van den strijd tusschen Achilles en N.E.C. tot eenige hoogte gekomen en dat waren de vijftien minuten na de hervatting, toen de Nijmegenaren een 01 achterstand in een 21 voorsprong wisten om te zetten en ook daarna nog enkele kansen kregen om deze leiding te vergrooten. En daar juist in dit kwartier het initiatief van de gasten uitging, houdt dit meteen de con clusie in, dat de Assenaren in deze ont moeting wederom hebben teleurgesteld. Een fout van Nagtegaal leidde tot het eerste doelpunt voor de thuisclub. Na goed werk van rechtsbuiten Van Zant be landde het leder bij Kamphuis, die inkopte doch Nagtegaal stopte het, overigens goed geplaatste, schot. Zijn wegwerken was echter slecht, waardoor de bal zij Tho massen kwam die, van verren afstand, een hard vliegend schot loste, dat doel trof (1—0). Met kunst en vliegwerk kon de thuis club er in slagen den verkregen kostba ren 10 voorsprong tot de rust te hand haven. Na de hervatting kreeg het spel een ge heel ander beeld. Binnen de tien minuten wist Lakenberg Brons met een hard dia gonaal schot te passeeren (11). Direct daarop was het midvoor ten Velde, die fraai solowerk besloot met een onhoud baar schot, waardoor de gasten, binnen twee minuten, een 01 achterstand in een 21 voorsprong hadden omgezet. Achil les, dat in deze periode van overwicht van N.E.C., nog niets gepresteerd had, probeerde den aanval door een omzetting van Thomassen en Kamphuis nieuw leven in te blazen, maar veel verbetering bracht zulks niet Integendeel: N.E.C. beheersch- te het spel nog grootendeels en .het was in het tweede kwartier van de tweede helft, dat ten Velde voor open doel naast schoot en Bruinsma een door Witkamp hard in geschoten bal nog juist van de doellijn kon wegwerken En de thuisclub bofte, toen van Staveren Sr. direct daarop hands maakte in het beruchte gebied, waarvoor de heer Twisterling echter een vrijen trap, juist buiten het strafschopgebied, aan N.E.C. toekende. Hieruit schoot ten Velde naast. Zoo verstreek minuut na minuut en in de laatste minuut toog Achilles nog eens ten aanval, maar midhalf van Benthem wist het leder te onderscheppen. Deze plaatste naar zijn rechtsbuiten Loden- steyn, die alleen Bruinsma tegenover zich vond. Hij omspeelde den Achillesman tact vol, plaatste naar linksbuiten Schroth, die met zijn rechtervoet doelman Brons voor den derden keer liet visschen (31). gepasseerd, doch de scheidsrechter had juist voor buitenspel gefloten. In de tweede helft begon de thuisclub zeer energiek, doch toen geen onmiddellijk succes het gevolg was, nam HBS het ini- tiatiel weer over en het was Herklots, die na een tweede buitenspeldoelpunt van Ta verne, den Haagschen voorsprong op 02 wist te brengen. In 9 minuten veranderde daarna de score niet minder dan driemaal. Uit een voorzet van Van der Vliet bracht van der Vegt den stand op 03 en nadat Toes met een boogschot het eerste en eenige tegenpunt had gescoord (13), gelukte het Herklots, indirect uit een vrijen schop, het leder voor de vierde maal in het Hilversumsche doel te schieten (14). Nadat Hilversum een tot tweemaal toe overgenomen penalty onbenut had gelaten de overigens voortreffelijk spelende van der Hooff was hiervoor de verantwoordelij ke man oogstte HBS kort voor tijd ten vijfde male succes door Langelaan (15). ALPHEN II—LAAKKWARTIER UI 2—1. In den eersten degradatiewedstrijd van deze competitie heeft Alphen de beide puntjes thuis weten te houden door met 21 van Laakkwartier te winnen. Tij dens de eerste helft waren de bezoekers ovei het geheel iets sterker, een tikje sneller, maar mede door het uitstekend werkvan doelman van Leeuwen, konden zij dit overwicht niet in doelpunten om zetten Na de rust kwam er meer leven in de brouwerij toen Alphen beter ging aanpak ken De tweede helft is dan ook vrij spannend geweest en bracht ten slotte aan de thuisclub de overwinning. Over het verloop van den strijd het vol gend Na een aanvankelijk gelijk op gaand sppl neemt Alphen de leiding, wan neer de Blanken, die geheel vrij staat, den bal krijgt en deze keurig inschiet (10) Eenigen tijd zijn daarna de be zoekers in den aanval Voorloopig bren gen zij het niet verder dan enkele cor ners. Kort voor rust moet doelman van Leeuwen echter zwichten voor een schot van den Haagschen midvoor en de stand is 1—1. Alpl-.en krijgt dadelijk na hervatting DE SCHOOL WED STRIJDEN VAN A-S-C- De R.K. H.B.S. winnaar. De jaarlijksche school wedstrijd en van A.S.C. om de Leidsch Dagblad-wisselprij- zen behooren wederom tot het verleden. In het hoofdtournooi der jongelieden tot en met 18 jaar toonde de R.K. H.B.S. zich onbetwist de sterkste, alhoewel de bekerwinnaar van het vorige jaar „Ken nis is Macht" kranig partij gaf en slechts met de kleinst mogelijke minderheid uit een totaal van 7 doelpunten verloor. In het juniorestournooi werd de Uloschool van den heer v. Rijswijk winnaar door de Ambachtsschool in den eindstrijd met 21 te verslaan. Beide uitslagen bewijzen, dat het aan spanning niet ontbroken heeft en zoo was het ook inderdaad. Zoowel in het seniores- als in het juniores-to urnooi waren de fina listen volkomen aan elkander gewaagd, zoodat er ook langs de druk bevolkte lijnen tot de laatste minuut van dit 4-daagsche schoolvoetbalfestijn een enthousiaste stem ming heerschte. In den kamp tusschen de R.K. H.B.S. en Kennis is Macht namen de H.B.S.'ers tot tweemaal toe de leiding, doch even zoovele malen maakte de Handelsavondschool ge lijk. Andermaal nam de H.B.S. een voor sprong het werd zelfs 42, maar luide aangemoedigd door haar aanhang, ver kleinde K. is M. den achterstand tot 43. De strijd bleef daarna uitermate fel, waar bij dikwijls uitstekend spel werd vertoond. Onder groote spanning verstreek de tijd on toen het eindsignaal klonk had de R.K. H.B.S. een zwaar bevochten, doch verdien de 43 overwinning behaald. De Chr. H.B. S. had, zooals te verwachten was, met de Ulo de Reuver niet al te veel moeite en legde met een 52 zege beslag op den der den prijs. Bij de juniores ging de strijd om den L. D.-wisselprijs tusschen de Ulo v. Rijswijk en de Ambachtsschool, waarbij de Ulo school met 21 in de meerderheid bleef. In den kamp om den 3den en 4den prijs leidde de Gem. H.B.S. aanvankelijk met 30 tegen de Vervolgschool aan de Oude Vest van den heer van Schaick. De jonge lui gingen toen evenwel op hun lauweren rusten en bij het verstrijken van den speel tijd was de stand 33. In de verlenging voegde de Vervolgschool hieraan nog drie doelpunten toe en won daardoor met 36! De uitslag was derhalve: Hoofdtournooi: 1. R.K. H.B.S. (wissel- prijs en elf draagmedailles aangeboden door het L. D., benevens zilv. medaille van A.S.C.). 2 Kennis is Macht (zilv. plaquette van den L.V.B.). 3. Chr. H.B.S. (medaille aangeboden door den heer W. Brouwer). 4. Ulo de Reuver (medaille van A.S.C.) Juniorentournooi: 1. Ulo van Rijswijk (wisselprijs aangeboden door het L. D. en zilv. plaquette van A.S.C.). 2. Amoachtsschool (zilv. plaquette van den L.V.B.), 3. Vervolgschool O. Vest (medaille van de Fa. J. P. Maartense). 4. Gem. H.B.S. (medaille van A.S.C.). De prijsuitreiking. Na afloop der wedstrijden, heeft de voor zitter der A.S.C.-commissie voor School- voetbal, de heer S. J. Koopmans, de prijzen uitgereikt. Alvorens daartoe over te gaan, heeft hij woorden van dank gesproken tot allen, die ertoe hebben medegewerkt om dit tournooi zoo bijzonder goed te doen slagen. In de eerste plaats tot de directie van het Leidsch Dagblad, die, nadat het vorige jaar beide wisselprijzen in definitief bezit waren overgegaan, onmiddellijk twee nieuwe fraaie wisselprijzen beschikbaar stelde, doch thans helaas verhinderd was ze persoonlijk aan de winnaars uit te reiken; voorts aan de vereenigingen Lugdunum en A.S.C., die hun terreinen afstonden, aan de overige schenkers van prijzen t.w. het be stuur van den Leidschen Voetbalbond en de juweliers W. Brouwers en J. P, Maar tense; aan de scheidsrechters, die aan deze wedstrijden hun vrije middagen opoffer den; aan de Eerste Leidsche E.H.B.O.-bri- gade, die steeds aanwezig was, doch geluk kig nauwelijks in actie behoefde te komen, aan de directeuren en leeraren der deelne mende scholen voor het betoonde medele ven, aan den heer J. Brouwer voor de goe de organisatie en last not least aan de jeugdige deelnemers voor hun sportieve houding, waardoor deze wedstrijden zijn geworden tot een prachtige propaganda voor de mooie voetbalsport. De enthousiaste stemming kwam tijdens de prijsuitreiking tot uiting in vele hoe raatjes voor de directie van het Leidsch Dagblad, A.S.C., enz. De A.S.C.-commissie voor Schoolvoetbal, welke deze wedstrijden thans voor de tien de maal organiseerden, mag op een zeer geslaagd tournooi terugzien! een opgelegde kans, maar de bal gaat ra kelings ever; een vrije trap op het doel aan de andere zijde op korten afstand weet de Haagsche doelman onschadelijk te maken De aanvallen aan beide zijden wisselen zich snel af en om de winnende goal wordt fel gestreden. Alphen wordt de gelukkige, wanneer Oosterman handig de Haagschc verdediging passeert en 21 scoort. De strijd wordt spannend. Laak kwartier geeft zich nog niet gewonnen; eenige gevaarlijke aanvallen der bezoe kers worden afgeslagen. Alphen scoort nogmaals uit een corner maar 't blijkt buitenspel en weer gaat de strijd verder. Laakkwartier zwoegt om den gelijkmaker maar de stand blijft ongewijzigd en on veranderd komt het einde. FIJENOORD—WOLVERHAMPTON WANDERERS 0—4. De vriendschappelijke wedstrijd tusschen Feijenoord en de Cupfinalisten Wolver hampton Wanderers werd door de Engel- sche club met 40 gewonnen, nadat de rust met een 30 voorsprong der gasten was ingegaah. Er waren 30.000 bezoekers die een ontmoeting zagen, waarin Feijen oord niet bij machte was een doelpunt te maken. In de tweede helft maakten de Wolves er meer een demonstratie van dan een wedstrijd. LEIDSCHE VOETBALBOND. Ook een Zomeravond-competitie. In een vergadering van het L.V.B.-be- stuur met afgevaardigden van aangeslo ten vereenigingen, gehouden op 27 April j.l. is beslopen een proef te nemen met het instellen van een zomeravond-compe titie. Een speciale commissie is daartoe be noemd uit de heeren: C. Burggraaf, voor zitter, J. J. Guldemond Jr., secretaris, K. Eriks, J. Pluimgraaf, G. de Lange, L. v. Vliet. De vereenigingen hebben inmiddels ge legenheid gehad voor bovengenoemde competitie in te schrijven. Totaal hebben ingeschreven 38 elftallen, waaronder als nieuwe vereeniging P.V.C. met 2 elftallen. Er zal een halve competitie worden ge speeld. De elftallen zijn als volgt inge deeld: le Afdeeling A: LDWS 1; ASC 1; Noord- wijk 1; Quick Boys 1; Roodenburg 1; Kat wijk 1. le Afdeeling B: Rijnsb. Boys 1; ASC 1; Lugdunum 2; Leidsche Boys 1; LFC 2; SLF 1. 2e Afdeeling A: LDWS 3; Roodenburg 2; Lugdunum 4; ASC 3; LFC 4; Noord- wijk 2. 2e Afdeeling B: Fides Pacta 1; CNV 1; PVC 1; ASC 4; Katwijk 2; Quick Boys 3; Noordwijk 3. 3e Afdeeling: LDTS 2; Rijnsb. Boys 2; Quick Boys 4; LDWS 5; Roodenburg 4; PVC 2; Noordwijk 6. Afdeeling adspiranten: LDWS; Rooden burg; Rijnsb. Boys; ASC; Katwijk; Noord wijk (b). A. S. C. Comb.Leidsche Bakkersgezellen. A.s. Woensdagavond spelen de Leidsche Bakkersgezellen een vriendschappelijken wedstrijd tegen een A. S. C. Comb, op het Pomona-terrein. Aanvang 7 uur. Deze wed strijd staat onder leiding van den heer J. de Groot. KON. NED. KORFBALBOND. De uitslagen. Landenwedstrijd: NederlandBelgië 4—2. Prom. degr. le klasse Z.H.: Gymnasiasten —HBS 6—4. Om den Zilveren Korf: SwiftFluks 13—1. ZWEMMEN JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGADERING L. Z. C. Deze vergadering vond plaats in „In den Vergulden Turk", en had niet te kla gen over tè groote belangstelling. Na opening door den voorz. Mr. H. R. Goudsmit, waarin hij ook het bestuur van de Zwem- en Polovereeniging „De Zijl" hartelijk dankt voor de genoten gastvrij heid in het vorig seizoen, worden notulen en jaarverslagen voorgelezen en onveran derd goedgekeurd. We ontleenen hieraan, dat het ledental op 1 Jan. 1939 in totaal 106 bedroeg. Aa'ngedrongen wordt op pro paganda en ledenwerving. Uit het daarop volgend verslag van den penningmeester blijkt, dat de financieele toestand gezond is. Evenwel moet op zui nigheid worden aangedrongen, mede in verband met de verhoogde tarieven van de Overdekte. Den penningmeester wordt décharge verleend. Bij de bestuursverkiezing worden de heeren J. J. de la Court en W. F. v. d. Reyden Jr. herkozen, terwijl de heer J. H. dc Winter als bestuurslid wordt gekozen en het penningmeesterschap op zich neemt. Den heer J. F. Meijeraan wordt dank ge zegd voor zijn accuraat beheer der finan ciën. Nadat een nieuwe kascommissie is benoemd en de rondvraag gehouden, wel ke geen nieuws oplevert, volgt sluiting. POSTDUIVEN „Het Oosten N. B. v. Z." (Leiden). Wedvlucht vanaf Roosendaal op 20 Mei. In concours 80 vogels, welke in vrijheid werden gesteld om 1.30 uur met N.W. wind. De uitslag is vols volgt: 1, 3, 12 en 15 Marijs; 2 en 11 Breedijk; 4 en 16 Houthoff; 5, 9 en 13 Geel; 6 v. Duu- ren; 7 Schreuder; 8 en 10 Singerling; 14 Van Gennip. De eerste vogel werd geconstateerd om 2.32.50 en maakte een gemiddelde snelheid van 114.05 Meter per minuut. De laatste prijswinnaar om 2.38.55 met 1020.95 meter per minuut. A.s. Donderdag inkorven voor Vilvoorde. „De Witpen" (Nieuwveen). Wedvlucht van Pont St. Max. Afstand 370 K.M. In concours 28 duiven. De dieren zijn gelost te 7.15 uur. Aankomst le duif 12.58, laatste 1.20 uur. W. v. Leeuwen Pz. 1, 5; D. Michielsen 2, 6; J. v. Dijk 3, 8; C. v. Leeuwen Az. 4, 7; J. v. Zoest 9; F. Ver meulen 10.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14