BINNENLAND ZATERDAG 20 MEI 1939 DR LEWSCHE COIJPANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 PRINS BERNHARD TERUG UIT HET BUITENLAND. Prins Bernhard is ongeveer kwart voor vijf per auto van zijn buitenlandsche reis op het paleis Soestdijk teruggekeerd. DE HONDERDSTE PROMOTIE Aan de R.K. Universiteit te Nijmegen Maandag 22 Mei a.s zal in de aula van de R.K. Universiteit te Nijmegen de hon derdste promotie plaats vinden. De heer Chr. J. C. Arnoldt uit Alkmaar zal dan zijn proefschrift „Oorzaak en schuld van den tweeden Punischen oorlog" in het open baar verdedigen. Zijn promotor is prof. dr. Al. Slijpen, S.J. COMITé VAN ACTIE „NAAR DE NIEUWE GEMEENSCHAP" Een nationale kaderdag in September Naar wy vernemen, heeft het comité van Actie „Naar de Nieuwe Gemeenschap" in zijn gisteren te Utrecht, onder voorzit terschap van Z. Exc. den Minister van Staat, prof. mr. P. J. M. Aalberse gehou den vergadering van het werkcomité, be sloten in September a.s. een nationalen kaderdag te houden. Tot die bijeenkomst zullen o.m. worden uitgenoodlgd de plaatselijke comité's, waarvan thans reeds ruim 300 zijn ge vormd, voorts vertegenwoordigers (depu taties van 3 a 5 personen) van de natio nale, diocesane en plaatselijke instanties van alle bij het algemeen comité aangeslo ten organisaties. KOEMPOELAN VAN KATHOLIEKE VERKENNERS In „filmstad" te Wassenaar Men deelt ons mede: „De Katholieke Verkenners" .aangesloten bij „De Neder- landsche Padvinders", houden hun negen de jaarlijksche, landelijke bijeenkomst, de z.g. koempoelan, Zondag 4 Juni a.s. op de terreinen van filmstad te Wassenaar, wel willend afgestaan door L. C. Barnstijn. Reeds eerder bewees filmstad hoe zeer het terrein voor een dergelijke bijeen komst geschikt is; in 1932 werd er b.v. het nationale padvinderskamp gehouden. Was de belangstelling voor de vorige koempoelan reeds aanzienlijk, dit jaar wordt uit het geheele land een nog groo- tere opkomst verwacht: de gunstige ligging van het terrein maakt het voor ieder ge makkelijk te bereiken, en het program be looft zeer interessant te worden. Ook de omstandigheid, dat de koempoelan dit jaar tot één dag beperkt is vorige jaren werden weekends gehouden zal zonder twijfel stimuleerend werken op het be zoek. DE LAGE VARKENSPRIJZEN Telegram aan den Minister. De drie Centrale Landbouworganisaties hebben een telegram gezonden aan den Minister van Economische Zaken van den volgenden inhoud: „In verband met zeer lage prijzen der 2ware varkens, lijden varkenshouders groote verliezen, terwijl ook de prijs der baconvarkens nog niet loonend is. De centrale landbouworganisaties ver zoeken Uwe Excellentie dringend wel te willen bevorderen het uit de markt nemen tegen loonenden prijs van zware varkens en het verhoogen van den prijs der bacon varkens. BIGGENMERKEN Van bevoegde zijde vernemen wij, dat in de week van 1 tot 0 Mei 1939 zijn aan gebracht 53513 biggenmerken, tegenover 55858 in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Van 1 Januari tot 0 Mei zijn in totaal gemerkt 722.238 biggen, en in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar 729.854. STRIJD TEGEN DE WERKLOOSHEID Rijksdienst thans in het leven geroepen De Staatscourant van Vrijdagavond be vatte een beschikking van den minister van Sociale Zaken, waarin bepaald wordt, dat een aantal artitkelen van het organi- satiebesluit Werkloosheidsbestrijding 1939 op 19 Mei 1939 en de overige artikelen op 1 Juni 1939 in werking treden. Het organisatiebcsluit Werkloosheidsbe strijding 1939 omschrijft taak en werkwij ze, alsmede de samenstelling van een „Rijksdienst tot bestrijding der werkloos heid". Door de in werking treding van een tal artikelen van dit besluit is nu dus ook die Rijksdienst in het leven geroepen. Te vens zijn door de ministerieele beschik king de bepalingen omtrent de samenstel ling van het bestuur van den dienst van kracht geworden. De Rijksdienst tot bestrijding der werk loosheid zal tot taak hebben het bevorde ren der werkloosheidsbestrijding, voorzoo- ver deze geschiedt door middel van de uit voering van werken. Deze taak kan op tweeërlei wijze wor den vervuld. In de eerste plaats door de behandeling van alle zaken, welke betrek king hebben op het ^erleenen van finan cieelen steun door het Rijk ten behoeve van werken, welke derden uitvoeren. De tweede wijze, waarop de dienst zijn taak zal vervullen, is het geheel of gedeeltelijk voor rekening van het' Rijk uitvoeren of doen uitvoeren van werken. Binnen dit Oflicieële Crisispublicaties STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938, gedenatureerd van 15 t/m 20 Mei 1939, zal bedragen 1.80 per 10 Okg voor groene erwtrn, door han delaren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C en 1.10 per 100 kg voor voedererwten, gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld. De steunvergoeding voor veld-boonen van den oogst 1938 in genoemd tijdvak door telsr of handelaren gedenatureerd en vol doende aan de kwaliteitseisehen, zal 1.50 per 100 kg bedragen. kader zal de dienst voorts alle werkzaam heden verrichten, waarmede de minister Sociale Zaken hem belast in het be lang van de bestrijding der werkloosheid. De leiding van den dienst is opgedragen aan een directie van drie personen, in overleg met en onder toezicht van een regeer ingscomm issaris. Naar wij vernemen, is de benoeming van deze vier personen thans op zeer korten termijn te verwachten. De groep artikelen, welke 1 Juni in wer king treedt, regelt o.m. de werkzaamheid een commissie van advies. De regee- r ingscomm issaris, die voorzitter met raad gevende stem zal zijn van de vergaderingen der directie, istevens voorzitter van een commissie van advies. In deze commissie hebben, behalve ambtshalve de regeeringscommissaris en de directeuren, zitting ten hoogste twee vertegenwoordiger van de ministers van Algemeene Zaken, Binnenlandsche Zaken, Economische Zaken, Financiën en Water staat en bovendien twee vertegenwoordi gers van de Vereeniging van Nederland sche Gemeenten. Deze commissie van advies moet wor den gehoord alvorens de directie of de mi nister van Sociale Zaken een beslissing neemt ten aanzien van werken, waarbij de te verleenen financieele steunt meer bedraagt dan 250.000 of waarbij kosten, die niet voor subsidie uit het werkloos- heidssubsidiefonds in aanmerking komen, voor rekening van een gemeente zullen zijn. De raad van ministers stelt een werk plan vast, dat voor het begin van elk dienstjaar door de directie' ontworpen wordt. Dit werkplan moet een uiteenzet ting behelzen omtrent de groepen van werken, welke in het komende dienstjaar ten uitvoer gelegd zullen worden en van de daaraan verbonden kosten. TANDARTSENORGANISATIES JUBILEEREN. Driedaagsche bijeenkomst te Amsterdam geopend. Het was een merkwaardige jubileum bijeenkomst aldus de „Tijd" die op Hemelvaartsdag in den namiddag in Ame rican-Hotel te Amsterdam werd gehouden. Drie tandartsenorganisaties herdenken tegelijkertijd hun jubileum en doen dit ge zamenlijk in een driedaagsche bijeenkomst, waar zoowel aandacht wordt besteed aan de wetenschappelijke en sociale zijde der tandheelkunde als aan den f eestelij ken kant, die nu eenmaal aan elk jubileum zit. De oudste van deze organisaties, het Ne- derlandsch Tandheelkundig Genootschap, herdenkt zijn zestigjarig jubileum, terwijl de Vereeniging van Nederlandsche Tand artsen haar 35-jarig jubileum herdenkt en de Nederlandsche Maatschappij tot bevor dering der Tandheelkunde haar zilveren feest viert. De bijeenkomst, waarmede de driedaag sche herdenking werd ingezet, stond on der leiding van dr. A. L. J. C. var. Hasselt, die het heuglijke feit van het drievoudig jubileum herdacht en de aanwezige tand artsen welkom heette en in het bijzonder een woord van welkom richtte tot de gas ten, o.a. dr. C. v. d. Berg, directeur-gene raal van de volksgezondheid, en een dertig tal vertegenwoordigers van buitenlandsche tandorganisaties, grootpndeels uit België, doch ook uit Engeland, Zwitserland en an dere landen. De directeur-generaal van de volksgezond beid, dr. C. van den Berg, feliciteerde de drie jubileerende organisaties, die tezamen 120 jaar tellen. Hij deed dit niet, zoo zeide hij, namens den minister van Sociale Za ken, omdat deze nog voldoende gelegenheid zou vinden in de komende dagen om zelf de gelukwenschen der regeering over te brengen. Spr. stelde er echter prijs op, hier een persoonlijk woord te kunnen spreken omdat hij, toen hij drie jaar geleden zijn tegenwoordige functie aanvaardde, hoopte o.a. iets te kunnen doen op het gebied der sociale tandheelkunde. Reeds bestaat er op dit terrein in ons land veel goeds, maar veel moet nog tot stand worden gebracht en op dit terrein is men in sommige landen vooruit. Spr. hoopte binnenkort een publi catie het licht te doen zien, waarin hij hoop te de aandacht van bepaalde kringen, die hiervoor geïnteresseerd dienden te worden, op deze kwestie te kunnen vestigen. Om zijn doel te bereiken was nauwe samen werking noodig met alle organisaties, die zich op het gebied der tandheelkunde be wegen. Daarom verheugde het hem, hier bü een drietal belangrijke organisaties van tandheelkundigen bij deze gelegenheid aan wezig te kunnen zijn, en achtte hij het in het bijzonder verheugend, dat deze orga nisaties een belangrijk deel van de bijeen* komsten ter gelegenheid van hun jubileum gewijd hadden aan de sociale tandheel kunde. De heer J. J. Backer Dirks, voorzitter van het Nederlandsch Tandheelkundig Ge nootschap, gaf vervolgens een overzicht van de geschiedenis van deze oudste der jubileerende organisaties en herinnerde er aan. hoe nog slechts een honderdtal jaren geleden de tandheelkunde nauwelijks als een wetenschap werd beschouwd en hoe belangrijke wetenschappelijke onderzoekin gen sedertdien op het gebied der tandheel kunde tot stand zijn gekomen. De voorzitter van de Vereeniging van Nederlandsche Tandartsen memoreerde hoe* 35 jaar geleden deze vereeniging ondanks het bestaan van het Nederlandsche Tand heelkundig Genootschap werd opgericht, om den Nederlandsch en tandartsen, die te Utrecht hun opleiding hadden genoten, het bewustzijn bij te brengen dat het niet noo dig was over een buitenlandsche diploma te kunnen beschikken om zich een bekwaam Umdarts te weten, die zijn taak naar beste weten kon uitoefenen. Tenslotte voerde de voorzitter van de Ne derlandsche maatschappij tot bevordering der Tandheelkunde, de heer B. J. Brug man, het woord, om beide oudere organi saties geluk te wenschen en te herinneren aan de sociale zijde van de tandheelkunde, die de speciale aandacht van de maat schappij, die thans 25 jaar bestaat, had. Een belangrijk onderdeel van het jubi leum-programma wordt gevormd door een serie wetenschappelijke lezingen. De avond van den eersten dag was gewyd aan sociaal- tandheelkundige problemen. De heer J. J. Backer Dirks uit Rotterdam, behandelde als eerste spreker het vraag stuk der tandcaries in verband met de volks gezondheid. Vervolgens hield tandarts J. A. Salomons uit Bussum, secretaris der Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Tand heelkunde, een inleiding over de organi satorische taak der Maatschappij in de so ciale tandheelkunde. En tenslotte hield tandarts B. J. Brugman een referaat over de systematiseh-rationeele behandeling. Gisteren, de tweede dag van de bijeen komsten ter gelegenheid van he* jubileum der tandartsenorganisaties, werd begonnen met een drietal voordrachten over de ont wikkeling van de tandheelkundige weten schap. De heer F. Duyvensz sprak over de ontwikkeling der paradentosebehandeling in de laatste 25 jaar. De heer J. W. A. Tjeb- bes gaf een overzicht van de ontwikkeling der mondchirurgie in de laatste 25 jaar, ter wijl de ochtendbijeenkomst werd besloten met een voordracht van den heer J. San ders Ezn. over de ontwikkeling der conser- veerende tandheelkunde in de laatste 25 Jaar. Des middags hield Prof. dr. A. de Kleyn in de collegezaal van het Wilhelminagast- huis een referaat over: „Physiologie en pathologie der bijholten van den neus". Om half vijf is het gezelschap tandartsen officieel door het gemeentebestuur op het stadhuis ontvangen. De besturen der drie jubileerende tand artsen-organisaties hebben gisteravond in het Amstel-hotel hun officieele gasten en een klein aantal genoodigden een banket aangeboden, waarbij o.a. aanzaten de mi nister van Sociale, Zaken, onder wien de dienst der Volksgezondheid ressorteert, prof. mr. C. P. M. Romme. Vandaag, den derden en laatsten dag van de viering van het jubileum der tand artsenorganisaties, werden in de ochtend uren de drie slotlezingen gehouden. De heer A. Edel uit Amsterdam sprak over: „25 Jaar orthodontie in ons land". Vervolgens gaf de heer B. R. Bakker een overzicht van fta ontwikkeling der plaatprothese in de laatste 00 jaar. Tenslotte hield de heer E. J. van der Berg een beschouwing over de ontwikke ling van brugwerk i n25 jaar. Het incident van McerselDreef Ofschoon de bekende douane-kwestie te MeerselDreef tot aller genoegen was op gelost en de oude regeling weer was in gevoerd, waardoor de Nederlandsche bede vaartgangers zonder pas of bewijs van Nederlanderschap zich tot aan de grot en de kerk mogen begeven, zijn op Hemel vaartsdag honderden Nederlandsche ge- loovigen toch nog gedupeerd geworden en onverrichterzake huiswaarts moeten kee- ren. omdat door Brussel nog geen bericht omtrent het doen Stopzetten van de hin derlijke maatregelen aan de Belgische douane aan de grens was doorgezonden. Eerst Donderdagavond half 9 is officieel uit Brussel het bericht afgekomen dat de toegang tot België tot aan de tramlijn MeerselHoogstraaten weer vrij is zonder pas, zoodat thans de Belgische douane de Dreef-bezoekers geen moeilijkheden meer in den weg zullen Jeggcn. De gewijde vaten en priester-gewaden, die door de Belgische douaniers in beslag werden genomen, werden reeds in den loop der week aan hun rechtmatige bezit ters teruggegeven. HEMELVA ARTSOCTAAF. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria en Credo. Prefatie en het gebed „Communicantes" van Hemtlvaart. Kleur: Wit. ZONDAG 21 Mei, Zondag onder het Octaaf van Hemelvaart. Mis: Exaudi. 2e gebed v. d. H. Ansfried, Bisschop en Be lijder (Zie in het feesteigen v.h. Bisdom (vroeger 13 Mei); 3e van het octaaf van Hemelvaart; 4e voor de vrede; 5e voor de uitbreiding van het geloof (voorgeschreven wegens de Koloniale Missieweek. Zie onder de votiefmissen). Christus is van ons heengegaan, maar ons hart is steeds bij Hem, spreekt tot Hem, zoekt Hem voortdurend. Zal Hij Zijn Aan schijn van ons afwenden? (Introitus). Neen. Hij, Die van Zijn heilige troon in d« hemel over de volken heerscht, vergeet ons niet. Voortdurend biedt Hij voor ons en Hij zal ons niet als wezen achterlaten. Zijn H. Geest zal Hy ons zenden. (Alleluja-vers. Evange lie, Communio). Laten wij, gesterkt door de genade van God, welke het Onbevlekt Offer ons moge verleenen (Stil3ebed), ons voorbereiden op de komst van den Godde- lijken Trooster, door troyw en oprecht God te dienen (Gebed), door een aanhoudend gebed en beoefening van de naastenliefde. (Epistel). MAANDAG 22 Mei. Mis van een dag on der het octaaf van Hemelvaart: Viri Gali lei (als op het feest). 2e gebed Concede (ter eere van Maria); 3e voor Kerk en Paus; 4e voor den vrede; 5e voor de uitbreiding van het geloof. DINSDAG 23 Mei. Alles als op Maandag 22 Mei. WOENSDAG 24 Mei. Alles als op Maan dag 22 Mei. DONDERDAG 25 Mei. Octaafdag van O. H. Hemelvaart. Mis: Viri Galilei. 2e ge bed v. d. H. Gregorius VII, Paus en Belij der; 3e v. d. H. Urbanus, Paus en Marte- naar; 4e voor de vrede; 5e voor de uitbrei ding van het geloof. VRIJDAG 26 Mei. Mis v. d. H. Philippus Nerius, Belijder: Caritas. 2e gebed v. d. vorige Zondag: 3e v. d. H. Eleutherius, Paus en Martelaar; 4e voor de vrede; 5e voor de uitbreiding van het geloof. Geen Credo. Prefatie van Hemelvaart. De gewone „Com municantes". De heilige Philippus Nerius werd in Flo rence geboren in het jaar 1515. Als kind reeds was hij een voorbeeld van gehoor zaamheid, zachtmoedigheid en geduld in lijden. Hij had de naam van „de goede Phi lip". In het gebed vond hij dikwijls zulk een troost, dat hy O. L. Heer vroeg van hem maar weg te gaan, omdat hij het niet kon verdragen. Zijn liefde was zóó groot (vgl Introitus) en gevoelig, dat hij sorri6 zeide: „O, God, waarom hebt Gij mij slechts één hart gegeven om U lief te hebben en waar om is dat hart zoo klein en eng?" Altyd was hij bly en opgeruimd van humeur. In de armen zag hij de lijdende ledematen van Christus evenals ln de zieken en de zon daars. Daarom bezocht hij de ziekenhuizen en bewerkte hij, ofschoon nog geen priester, veel bekeeringen. Later stichtte hU te Rome. Ziekenhuizen. Ook ls de heilige dc stichter van een Congregatie, „Oratorium" d.i. bedehuis genaamd. De leden werden genoemd „Oratorianen" waardoor wordt te kennen gegeven, dat *U zich vooral door „gebed" persoonlek njoestcn heiligen. Bij een zware ziekte is hij door Maria, die hem veracheen, plotseling genezen. De Heilige ia gestorven in 1595. ZATERDAG 27 Mei. Vigiliedag voor het Hoogfeest van Pinksteren. Geboden Vasten en Onthoudlngsdag. Op deze dog wordt als een herinnering aan het heilig Doopsel, dot in de eerste christelijke tijden op Pinkstervigilie, even als op Paaschzaterdag op plechtige wijze werd toegediend aan de doopleerlingen, doopwater gewijd. GÏeen Introitus. Geen Credo. Prefatie en het gebed „Conwminicantes" en Hanc igi- tur" van Pinksteren. Als er geen doopwater gewijd wordt, dan de Introitus: Cum sanctlficatus fucro. Kleur: Rood. IN DE KERKEN VAN DE E.E.P.P. FRANCISCANEN: Allee als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed v. d. Z.Z. Crispinus van Viterbo en Benvenutus van Recanati, Belijders: 3e v. h. octaaf van Hemelvaart; 4e voor de vrede; 5e voor de uitbreiding v. h. geloof. MAANDAG. Mis v. d. Z.Z. Joannes Forest, Godefridus Jones on Joachim v. d. H. Annu, Martelaren: Sancti tul. 2e gebed v. h. octaaf van Hemelvaart; 3e voor den vrede: 4e voor de uitbreiding van het geloof. Kleur; Rood. DINSDAG: Mis v. d. Z.Z. Bartholomeus Puocl on Gerardus van Villamagna, Belij dor»; Confiteantur. 2e gebed v. h. octaaf van Hemelvaart; 3e ter eere van Maria; 4e voor de vrede; 5e voor de uitbreiding van het geloof. WOENSDAG. Mis v. d. Z. Joannes van Prado, Joannes van Cetina en Petrus van Duenos, Martelaren: Santl tul. 2e gebed v. h. octaaf van Hemelvaart; 3e voor den vrede; 4e voor do uitbreiding van het ge loof. Kleur: Rood. DONDERDAG. Gedachtenis van de wij ding van de Patriarchale Basiliek van den II. Vader Franciacu» te Assislë. Mis; Tcr- ribllis, (Zie het Gemeenschappelijke van Kerkwijding). 2c gebed v. d. overbrenging van hot lichaam van den H. Vader Fran- ciscus; 3e v. d. octaafdag van O. H. Hemel vaart; 4e v. d. H. Gregorius; 5e (alleen in stille H.H. Mi»*on) v. d. H. Urbanus; Üe (6c) voor don vrede; 7e (6e) voor de uitbrei ding van het geloof. Wat tusschon haakjes staat in het stilgebed wordt niet gebeden. VRU'DAG. Mis v. d. Z. Muria Anna van Juzus de Paradis, Maagd; Dilcxisti. 2e ge- ber v. d. H. Philippus Nerius; 3e v. d. vorige Zondag; 4e v. d. H. Eleutherius; 6e voor den vrede; 6e voor de uitbreiding van het geloof. Amsterdam. ALB. M. KOK pr. GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP Gisterenavond kwam de Raad der Ge meente Boskoop in Openbare vergadering bijeen. Na opening door den voorzitter, burgemeester E. P. Verkerk, werden de notulen der vergadering van 30 Maart vastgesteld. De ingekomen stukken werden grooten- deels voor kennisgeving aangenomen. De heer Boekraad betreurt, in verband met de ingekomen stukken, dat de aflos sing van de bad- en zweminrichting van „Plaatselijk Nut" zijns inziens wel wat te wenschen overlaat. De voorzitter zegt, dat de Commissie der inrichting voor de af lossing volgens haar beste krachten zorg draagt en dat de ongunstige weersgesteld heden in de laatste badseizoenen, bene vens het nieuwe Zuiderbad hier haar stempel op drukken. Voorts is het aantal baden, gezien het getal der bevolking, in het volle badseizoen zeer gering. Voorts was een ingekomen stuk van be woners van Reyerskoop inzake het plaat sen van een urinoir bij de rijkstuinbouw- school. Dit schijnt en is een steen des aan stoots. De heer de Ruyter houdt hierover een breedvoerig betoog, waarin hij de toestand schilderde van het afgebroken „heeren huis" dat langs Reyerskoop een schand paal was, doch dat dc toestand door het verplaatsen van genoemd „heerenhuls" er zeker niet is op verbeterd, nu het naast de Rijkstuinbouwschool prijkt en nog wel op terrein wat voor het publiek niet als algemeen terrein kan worden beschouwd. De voorzitter merkt op, dat het gebouwtje er geenszins voor publiek, doch alleen voor de leerlingen der schooi la geplaatst, wat de heer Noest aanleiding geeft op te merken dat in het gebouw zelf onvoldoen de gelegenheid bestaat en dus een buiten plaats zeker overbodig is. De heer de Ruyter vindt dat 't heeren huis" moet worden verplaatst ongeveer een honderd meter noordelijker en zeker niet aan de wegzijde. Nadat nog eenige tijd op die manier werd doorgesproken, zeide de voorzitter de zaak te zullen bespreken met den direc teur der school, op wiena verzoek het ge bouwtje aldaar was verrezen en dat deze zaak verder niet op deze plaats behoorde te worden uitgeknobbeld. Nadat dc heer Brand als zijn meening nog over dit onderwerp had uitgesproken, dat hij het schande vond en het voorstel deed om langs den openbaren weg 'n der gelijke inrichting te bouwen, echter met dien verstande, dat het aan de bouwver ordeningen voldeed, werd van dit onder werp afgestapt en overgegaan tot de me- dedeelingc n o.a. dat ten vervolge op de medcdceling in de laatst gehouden ver gadering ter inzage hebben gelegen een drietal brieven Inzake het opmaken van een algemeen rioleeringsplan. Het college van B, en W. oordeelde het gcwenscht om deze onderwerpen te be handelen en alvorens een voorstel te doen, de Raad in de gelegenheid te stollen van gedachte te wisselen met het College. Verschillende heeren voerden het woord erover doch spoedig bleek, dat men zoo niet tot oplossing zou komen waarna men besloot eerst de zaak in geheime zitting voort te zetten. Het voorstel van B. en W. tot 't verleenen van medewerking aan het R.K. Parochieel Kerkbestuur (schoolbe stuur) voor aanschaffen van meubelen ten behoeve van de onder zijn beheer staande school voor gewoon lager onderwijs, werd aangenomen. Extra hulp, aan werkloczen. In verband met een schryvcn van den Minister van Sociale Zaken zal in het jaar 1939 een ex tra steun worden verleend in den vorm van schoeisel, kleeding en dekking. Door den Raad werd vastgesteld het concept be sluit van B. en W. hetgeen inhield dat aan de 175 werkzoekenden voor wie het maxi mum te besteden bedrag 5.78 bedraagt, een bedrag van 1.011,50 aan het Crisis Comité B. beschikbaar zal worden gesteld. Eenzelfde besluit werd genomen voor de Extra Hulp aan Tuinbouwers beneden de 00 jaar voor een bedrag van 164,73, waarvan het aantal personen 57 bedraagt. Hierna werd overgegaan tot het verke nen van eervol ontslag aan den heer Mr. M. Ritzema, en de beëediging van zijn op volger, den heer W. Hoffman, commies tor secretarie alhier, die met algemeene stem men was gekozen als plaatsvervangend gemeente-ontvanger. Nog een nagekomen voorstel van B. cn W. tot het sluiten van een geldleening ad 10.000.— in verband met de verbetering van de Ztfdeweg (tweede gedeelte) werd aangenomen waarna de rondvraag begon. Deze bracht echter weinig belangrijks naar voren zoodat werd overgegaan tot gehei me zitting en de openbare vergadering werd gesloten.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7