RIJNSTREEK ZATERDAG 20 MEI 1939 DE LEDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 NOORDWIJK DE BURGEMEESTER ONDERSCHEIDEN Ridder van het Legioen van Eer. Door den president van de Fransche Re publiek is aan den burgemeester van Noord- wijk, den heer J. B. V. M. J. van de Mor tel, de onderscheiding toegekend van rid der in het Legioen van Eer. NOOTDORP T.B.C.-bestrijding onder rundvee. Vrijdagavond hield de vereeniging „T.B.C. bestrijding Nootdorp en omstreken" haar jaarvergadering in café Sluys. In het jaarverslag van den. secretaris werd ge wezen op den groei van de vereeniging, die nu 82 leden telt, en op het resultaat der werkzaamheden in het afgeloopcn jaar. Aan den penningmeester werd ver volgens décharge verleend voor het be heer der geldmiddelen. Ontvangen werd over het jaar 1938-'39 een bedrag van 886,98, terwijl een saldo in kas was van 87,60. Nadat het aftredend bestuurslid A. P. van de Sande herkozen was met nage noeg algemeene stemmen, werd besloten tot uitbreiding van het bestuur met twee leden. Door de C.B.T.B. en de Holland- sche Mij. voor Landbouw waren voor deze functie resp. 2 en 3 candidaten gesteld. De gehouden stemmingen hadden tot re sultaat, dat gekozen werden voor de C. B. T. B. de heer J. Vrij en voor de Holl. Mij. voor Landbouw de heer W. van der Ende, die beiden verklaarden hun benoemingen te aanvaarden. De heer A. P. van de Sande werd vervolgens bij acclamatie tot voor zitter der vereeniging herbenoemd. Over het voorstel van het bestuur be- Irefende de contributieheffing voor dit jaar ontspon zich eenige discussie. Het herziene voorstel tot heffing van 37 ct. in totaal zoowel voor A. als voor B-leden per rund werd ten slotte aangenomen. De vergadering ging er niet mede accuord, dat door de leden 2% ct. per oormerk zou moeten betaald worden, en was van oor deel, dat deze kosten door de veeartsen behooren te worden gedragen. In verband hiermede werd door enkelen nog critiek uitgeoefend op het feit, dat de veeartsen na het opgeven van open lijders te lang wachten met het instellen van een on derzoek, waardoor de kans op verdere besmetting van den veestapel zeer werd .vergroot. Wegens de te drukke practijken der veeartsen gaf een lid in overweging om voor de t.b.c.-bestrUding afzonderlijke veeartsen aan te stellen; de hulp van den veearts bij andere ziektegevallen zou dan ook vlugger verleend kunnen worden. Wegens de vele werkzaamheden van den secretaris besloten de leden met alge meene stemmen om de vergoeding daar voor te verhoogen met 10. Vervolgens hield de heer Ligtlgheid een zeer interessante inleiding over „Het ge schokte rechtsgevoel in de ordeningsuit voering". De voorzitter dankte spreker voor de leerrijke spreekbeurt en sloot hierna de vergadering. Polder-verkiezing. Bij de Vrijdag in „De Gouden Star" gehouden stemming werden herkozen tot heemraden van den „Polder Nootdorp" de heeren J. A. Post en A. N. van der Helm. resp. met 197 en J78 stemmen. Tot gecompromitteerde ingelanden wer den gekozen de heeren M. A. van der Helm en J. van Adrichem, resp. met 190 en 182 stemmen, de laatste in de plaats van den heer A. van Winden, die niet meer herkiesbaar was. VOORHOUT KLACHTEN OVER DE SLECHTE DIENSTREGELING. Velen gedupeerd. Door het gemeentebestuur is het vol gende schrijven gericht aan de directie van de Nederlandschc Spoorwegen: Wij hebben de eer u mede te deelen dat bij ons vele klachten zijn binnengekomen wegens de groote verslechteringen welke in de dienstregeling zijn aangebracht met betrekking tot het stoppen in het station Noord wij kerhout en vooral in de halte Voorhout. Niet alleen de bewoners van de afzon derlijke perceelen doch speciaal ook die- van de groote inrichtingen alhier: Sint Agncs en Bisschoppelijke Nijverheids school ondervinden daarvan groot nadeel, terwijl ook verschillende leeraren en on derwijzers in groote moeilijkheid zijn ge komen. Speciaal het feit dat des morgens niet voor 9 29 vanuit Leiden een trein hier stopt en des avonds tussehen 16.56 en 20.57 geen stoptrein naar Leiden vertrekt levert vele moeilijkheden op. Alhoewel ons bekend is dat statische gegevens hiertoe aanleiding waren, mee- nen wij u er op te mogen wijzen dat spe ciaal de houders van abonnementskaar ten van de halte Voorhout gebruik ma ken. Ook houders van traject-kaarten Haarlem—Leiden, speciaal in verband met hun werkkring tc Voorhout genomen doch uitgebreid naar genoemde plaatsen om het voordeel van mogelijke verbinding met de steden, zijn door den maatregel zeer gedupeerd, zoozeer zelfs dat sommigen van hen thans niet meer per trein hier kunnen komen. Wij vermelden dit, omdat het in de statistieken niet tot uitdrukking kan worden gebracht. Beleefd verzoeken wij u dacrom alsnog maatregelen tot zoo mogelijk tusschentijd- sche verbetering der dienstregeling te ne men, te meer omdat deze gemeente nog niet door een autobusdienstregeling met de nabije steden is verbonden. VOORSCHOTEN K. J. M. V.-nieuws. Woensdag 17 Mei j.l. sloot de moderator der K. J. M. V. „St. Jan Baptist", na opening door den voorzit ter, de behandeling van het Gezagspro- gram met een lezing over „Cultuur-bolsje- wisme". Uitvoerig schetste spreker aard en doel van het bolsjewisme en wees op het groote gevaar daaraan verbonden. Na eeni ge woorden te hebben gewijd aan de ver houding tussehen Stalin en Trotsky, be ëindigde de moderator zijn met groote aan dacht gevolgde lezing. De voorzitter dankte met eenige toepas selijke woorden den moderator voor zijn le zing en in het bijzonder voor de wijze, waarop hij in den afgeloopen winter het Gezagsprogram had behandeld. Alvorens het officieele gedeelte van den avond te sluiten, wekte onze voorzitter al le leden op om a.s. Woensdag 24 Mei aan wezig te zijn bij de verdere besprekingen betreffende de Actie-groepen. Alle leden denken om de Maria-congre- fatie van a.s. Dinsdag! Werkverschaffing. Door den Rijks inspecteur der werkverschaffing is het aantal voor onze gemeente voor de werk zaamheden op het vliegveld onder de ge meente Valkenburg, bepaald op 40 perso nen. Aanvankelijk was dit aantal bepaald op 20 personen, zoodat door dezen maat regel het werkloozencijfer zeer belangrijk zal worden beinvloed. Geboren: Karei Josephus z. van Jo- sephus Jacobus van Meel en Margartha Maria van der Krogt. Frans z. van ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Helena d. van Johannes den Hoed en Elizabeth Verboom Jaco- ba Maria d. van Gijsbertus Cornelis van Wijk en Maria Margaretha Rosbergen. Geboren: Hans z. van Cornelis Ver kerk en Catharina Anna Niewerf Rein Willemse z. van Jan Verkade en Alida Johanna van Klaveren Engel z. van Dirk Pauw en Wilelmina Maria de Raat. Overleden: Wilhelmus Bauer, oud 59 jaar (overt, te Leiden) Rutger Huijs- soon, oud 21 maanden. Gevestigd: Janna Marskamp van 's-Gravenhage Cornelia Zevenhoven van Zwammerdam Antonie Lamens van Waddinxveen Neeltje Noordam van Hazerswoude Gijsbertus Britsemmer van Warmond Frederika C. Noordenbos van Wassenaar Barbara Treur van Leimuiden. Vertrokken: Jan de Vries en kin deren naar Rijnzaterwoude Wilhclmina de Kleer naar Ter Aar Pieter H. Mar- bus naar Boskoop Wed. J. Marbus- Verhoog naar Lisse Wiebrig Mensoni- des naar Haarlem Antonie J. Verhage Rietdekker naar Amsterdam Cornelis van Middelkoop naar Woubrugge Maarten van der Weiden en echtgenoote naar Bode graven Johanna M. v. d. Aar naar Ter Aar. Getrouwd: Nicolaas Franciscus de Heij 28 jaar en Johanna Mesman 29 jaar Gerardus Wortman 25 jaar en Hendrixa van Gils 25 jaar Cornelis van der Zwaan 24 jaar en Johanna Margaretha v. d. Aar 22 jaar. Ondertrouwd: David v. d. Vis, 28 jaar en Catharina van Leeuwen 20 jaar Evert van Leeuwen 29 jaar en Margaretha Zijlstra 21 jaar Dirk Kraan 32 jaar en Sara Hendrika Griffioen 29 jaar wonende te Zegveld Cornelis Matze 26 jaar wonende te Hazerswoude en Sara den Hertog 24 jaar. ALKEMADE Winkelsluiting. Ter kennis van be langhebbenden wordt gebracht dat in ver band met de zomertijd de winkels eiken werkdag geopend mogen zijn tot 9 uur des namiddags. Voorts in het tydvak van 15 Mei—8 October gedurende 21 achtereen volgende Woensdagen tol 's namiddags 11 uur. Barbiers- en kapperswinkels mogen geopend zijn op Zaterdag tot 11 uur des na middags, met dien verstande echter, dat na 10 uur alleen kappers- en barbierswerk zaamheden mogen worden verricht. Geboren: Wilhelmus Fredericus, z. v. Th. W. Schrama en C. A. Borst Wilhel- mina Johanna Cornelia, d. v. C. P. van Die- men en C. P. van Klink Johannes Antho- nius Maria, z. v. A. van Velzer en J. C. Pouw Johanna Hendrika, d. v. Th. Aker boom en A. G. J. van Diemcn Clazina Maria, d. v. J. P. Vrijburg en P. Bouwmees ter Jozef Hubertus, z. v. Th. Wesselman en J. v. d. Meer Catharina Petronella Maria, d. v. R. J. de Jeu en M. A. Zand vliet. Ondertrouwd: Andreas Adrianus Jozef Moons jm 32 j. en Sophia Alida Heemskerk jd 26 j. Leonardus Martinus van Berkel jm 27 j. en Helena Cla2ina Huig- sloot jd 27 j. Cornelis Jacobus de Jong jm 30 j. en Cornelia Alida Maria van der Meer jd 24 j. Hendrikus Engelbertus Hogervorst jm 28 j. en Quirina Maria Rot teveel jd 22 j. Gehuwd: Frederik Wilhelmus Bisschop 28 j. en Klazina Geertruida Borst jd 23 j. Petrus Johannes Huigsloot jm 32 j. en Adriana Maria Zoet jd 27 j. BODEGRAVEN Sportver. „Esto". Voor a.s. Zondag staat te half drie op het programma de ont moeting van EstoDe Treffers. De gasten zullen zoo deelt men ons mede met vele supporters naar Bode- Arend Teunissen en Helena Ramrat. Hendricus Johannes Maria z. van Bartho— lomeus Bergman en Anna Devilee. Gehuwd: Johannes Jacobus Planje 27 j. en Hinderika Huberta van Cuilenberg 22 j. Willem Frederik Buitendijk 29 j. te Leiden en Johanna Antonia Hoogeveen-29 jaar. Jacob Kol 27 j. en Leonarda Ma ria Johanna Zuiderwijk 20 j. te 's-Gra venhage. Ingekomen: S. Reparon, van Den Haag. C. H. Repéron, van Den Haag. H. A. Maasland, van Den Haag. A. H. Detmers, van Nijmegen. A. Druker, van Burgh (L.). A. M. P. Swennen, van Rotterdam. D. J. M. Th. van Vree, van Cuyk c.a. A. J. H. M. Geeraedts, van Venlo. A. H. Kruis, van Arnhem. A. M. C. Boes, van Amersfoort. J. L. M. Smolders, van Den Haag. F. C. van Keusden, van Leidschendam. J. van de Merwe, van Dordrecht. W. ten Toor, van Den Haag. K. M. J. ten Hoor, van Den Haag. J. L. M. Hoozemans, van Schie dam. H. Over de Vest, van Schiedam. H. J. M. van der Goes, van De Bilt. E. J. A. van Bueren, van De Bilt. J. E. van der Heuvel, van Schiedam. Y. M. C. van Loon, van Voorburg. Jhr. Diede- rik M. J. van den Berch van Heemstede, van Duiven. Ph. A. Batist, van Rotter dam. Vertrokken: M. C. Hooijmans, naar Zoeterwoude. J. C. Teske, naar Wasse naar. W. de Bruyn. naar Rotterdam. H R. Kuiper, naar Zeist. P. W. Zand vliet, naar Woubrugge. W. W. Los, naar Java, N.O.I. H. Overduin, naar Breda. H. G. van Everdingen, naar Wisch. J. Weerman, naar Rotterdam. graven komen. De Treffers is een naam voor het vroegere Adolf Kolping uit Ter Aar (en Langeraar), dat momenteel niet meer bestaat. Esto stelt het op hoogen prijs, dat de bezoekers een fraaie beker hebben uitgeloofd. Dat vele katholieke Bodegravenaars en Zwammerdammers zich nu eens op het fraaie sportterrein zullen laten zien, indach tig de spreuk, die op de nieuwe dnoateurs- kaarten gedrukt staat: De R. K. Sportver- eeniging steunen (ook louter door Uw aan wezigheid!) is een vorm ven Missie-Actie. Opstelling: W. Hoogeveen H. Diependaal W. Voordouw P. Walraven W. Veelenturf M. v. Vliet W. Niekerk E. Benda'H. van der Kruis W. Rietveld C. Twaalfhoven. Geboren: Barend Marlnus z. van B. Kroone en M. van der Panne Martinus Matthijs Maria z. van N. J. Stolwijk en W. C. Verwoerd Jan z. van W. Mulck- huijse en G. Verhoeff. Ondertrouwd: J. J. Groeneveld 24 j. en C. van Wijk 23 j. Gehuwd: G. de Jong 28 j. en B. Heemskerk 24 j. Overleden: J. Molenaar 80 j. J. Zaal 85 j. (te Loosduinen) P. van der Wal, echtg. van J. de Mars, 46 j. B. A. Bekker 2 j. G. Boef, echtg. van M. de Pater, 66 j. (te Amsterdam). Gevestigd: A. G. M. Merks, Kerk straat 14, van Oudewater J. M. Lam- mers, Zuidzijde 91, van Voorburg C. van Rookhuizen, Willemstraat 46, van Den Haag J. B. van Schaik, Wilhelmi- nastraat 8, van De Bilt. Vertrokken: J. G. Jongeneel naar Wassenaar C. Diependaal en gezin naar Vleuten A. Bierhorst naar Renkum J. Francken naar Wassenaar. BOSKOOP PROMOTIE VAN DEN BURGEMEESTER Tot doctor in de Rechtswetenschappen. De burgemeester onzer gemeente, mr. E. P. Verkerk, hoopt op Vrijdag 2 Juni a.s. aan de Vrije Universiteit te Amster dam te promoveeren tot doctor in de rechtswetenschappen op een proefschrift getiteld: „Toelatingsexamen voor het lid maatschap van den Volkenbond". Promo tor is prof. mr. A. Anema. HAZERSWOUDE Geboren: Hubertus Cornelia Maria, zoon van P. J. Verdegaal en W. J. Broers. Petronella Jacoba Adriana, dochter van W. Zintel en E. C. van Beek. Franciscus Albertus Michaël, zoon van P. A. Zwartjes en Th. H. E. van Beek. Ondertrouwd: P. J. Droogh, 28 j. en C. J. Alkemade, 28 jaar. Gehuwd: J. den Houdijker. 27 jaar en J. Hijneman, 22 jaar. Th. Meijer 25 j. en Ih. H v. d. Voort, 23 jaar. LEIDERDORP MAN BEKNELD IN MACHINE. Ongeluk op de touwfabriek. Gistermiddag geraakte de in de touwfa briek werkende J G. met zijn rechterhand in een van de machines bekneld, waar door een gedeelte van de hand werd ver minkt. Hij werd door de E.H.B.O. vervoerd naar het St. Elisabeth-gestieht te Leiden. Mondorgelclub opgericht. Door ruim een dertigtal kinderen van de buurtver- eeniging „Samenwerking" is een Mond- urgelclub gevormd. Leider hiervan is de heer H. P. Hering uit Leiden. De repetities worden gehouden in het lokaal der N.-Hcrv. Gem. aan den Kerk- laan. LEIMUIDEN De Wijkverpleging „gered" Woensdagavond kwam de vereeniging voor Wijkverpleging in algemeene ver gadering bijeen. In totaal waren slechts 19 leden opgekomen, ondanks de belang rijke besprekingen die zouden worden ge voerd. De leiding van deze vergadering be rustte bij burgemeester J. A. Bakhuizen, eere-voorzitter der vereeniging. Te ongeveer 9 uur opent hij de vergade- rinf. Hij begint met er op te wijzen, dat sedert 1927 de vereeniging te Leimuiden samenwerkt met het Groene Kruis in zake de wijkverpleging. Leimuiden heeft al die jaren heel slecht aan haar finan- cieele verlichtingen voldaan. De laatste jaren is hier, dank zij het nieuwe be stuur, veel verbetering in gekomen. Het Groene Kruis te Oudewetering heeft ech ter steeds het leeuwendeel der kosten be taald. Dit kan zoo niet langer. Oudewete ring eischt thans een definitieve regeling. Aanvankelijk leek het of deze regeling nit te bereiken was en het instituut voor de wijkverpleging in Leimuiden zou moeten eindigen. Spr. somt dan nog eens op het nut der wijkverpleging. Het zou buitengewoon jammer zyn als te Leimuiden ook dit ze genrijke werk, dat met zooveel moeite tot stand gekomen is een einde moest komen. Na diverse besprekingen met Oudewe tering is men tot overeenstemming geko men. Oudewetering wil aan Leimuiden ge lijke rechten toe kennen, maar dan moet Leimuiden ook aan zijn financieele ver plichtingen voldoen. Leimuiden kon thans aan Oudewetering afdragen 740 (waarin begrepen is bij drage leden en subsidie van Rijk en pro- cinvie). Er is een bedrag van 160 te kort, omdat 900 afgedragen moet worden. Deze 160 is gemakkelijk te vinden uit den groei der leden te Leimuiden. De tegen werking is thans afgeloopen, zoodat de groei der leden, wanneer er voldoende huisbezoek plaats heeft zeker moet zijn. Het bestuur stelt voor om met deze rege ling accoord te gaan. Zoolang de 160 nog niet uit leden-aan was is gevonden, stelt het bestuur zich voor aan de gemeente Leimuiden een sub sidie te vragen van 160 per jaar. Het Bestuur is Chter de meening toegedaan dat deze subsidie zoo spoedig mogelijk moet komen te vervallen. De eere-voorzit ter gelooft, gezien het groote belang waar het om gaat, dat de Raad deze subsidie wel zal toestaan. Nadat de heeren Muys en de Ren het bestuursvoorstel nog even hebben toege licht, wordt er over van gedachten gewis seld. De heer Beuk vraagt waar de 150 van Onderling Hulpbetoon blijven. De voorzitter deelt mede, dat deze ten bate van Oudewetering komen, omdat de heele rijks en provinciale subsidie ten bate van Leimuiden worden gebracht. De heer Riet dijk is het hier niet geheel mee eens maar blijkt ten slotte toch te overtuigen. Nadat de heer Beuk nog gevraagd heeft hoe men aan een totaal uitgave van 1800 komt, besluit de vergadering het bestuurs voorstel met algemeene stemmen te aan vaarden. De eere-voorzitter dankt de vergadering voor de genomen beslissing. Het instituut van de Wijkverpleging is voor Leimuiden en Oudewetering gered. De voorzitter, de heer Muys, dankt den eere-voorzitter voor zijn bemoeingen en wekt de aanwezigen tot zoodanige propa ganda op, dat het gemeentesubsidie niet noodig zal zijn. Als men het oog slaat op Oudewetering en ziet wat men daar kan, dan moet dit te Leimuiden met vereende krachten ook kunnen. Het bestuur wordt gemachtigd om de overeenkomst met Oudewetering te ont werpen en af te sluiten. NIEUWKOOP Geboren: Maria Geertruida d. van #H. Brouwer en G. S. van den Berg Cor nelia Maria, d. van C. van der Arend en H. Warmerdam Gerarda Agatha Maria d van H. A. Vink enA. E. v. d. Weijden Marrigje d. van W. Korver en P. Noor- dam. NIEUWVEEN Brandweer. Bij de brandweer zei bin nenkort een reorganisatie plaats hebben. Door dat de opperbrandmeester, de heer J. C. Bulk, heeft bedankt, moet thans in geval van brand gemeld worden bij den tijdelijk hoofdbrandmeester, den heer J. Kwakkenbos. Roode Kruis. Er zal alhier een cursus gegeven worden voor meisjes boven 18 jaar ter verkrijging van het diploma als hulpverpleegster voor het Roode Kruis. De verwachting is, dat vele jonge dames, aan deze cursus zullen deelnemen. Duur der cursus gedurende 12 weken 2 maal per week. Inlichtingen en aangifte bij mej. G. Hilders, secretaresse van het Wit-Gele- Kruis. Gevestigd: J. J. Wolmerstet van Alphen aan den Rijn. A. A. Kameraad van Alphen aan den Rijn. G. A. Basti- aanse van Goes. Vertrokken: A. P. de Graaf naar Ter Aar. A E. M. Janmaat naar Rijs wijk. A. de Was naar Uithoorn. D. Vader naar Bloemendaal. A. Visser naar Koudekerk. C. M. Zwemmer naar Bergen. A. v. Tol naar Utrecht. A. J. Walraven naar Anna Powlona. J. Blom naar Oegstgeest. Ondertrouwd: J. P. v. Eijk, 31 j; en M. A. Hoogenboom 30 jaar. Geboren: Johannes Cornelis Maria, zoon van H. C. N. Balvert en M. A. v. Tol. Johs. P. M., zoon van D. P. Aker boom en C. G. C. de Jong. Overleden: J. M. Balvert 28 jaar. ROELOF ARENDSVEEN GOUDEN BRUILOFT Van het echtpaar Pouw-De Jong Op 21 Mei a.s. hoopt het echtpaar Pouw- De Jong, wonende in den Zuidhoek van Roelofarendsveen zijn 50 jarig huwelijks feest te vieren. Reeds enkele malen tevoren hebben wij van meer nabij kennis gemaakt met andere jubileerende paartjes, zoodat wij het niet over ons hart konden ver krijgen in dit geval thuis te blijven. Wij troffen moeder Pouw alleen thuis; haar man was naar de kerk om zijn Zaterdag- sche gangetje te ondernemen. Klein maar kraakzindelijk was het houten huisje, waar de twee oude menschjes voor een tiental jaren ingetrokken waren. Een ver keerde verhuurder had hen de huur op gezegd en ten einde raad wendde men zich tot den Burgemeester van Woubrugge om hulp. En deze kwam. Het onbillijke en on rechtvaardige, om twee oude menschen op straat te zetten was aanleiding om ge legenheid te geven tot het bouwen van een houten huisje, iets wat tegenwoordig met de strenger wordende eischen van be woonbaarheid niet meer mogelijk zou zijn.* Zelf door den jubilaris opgebouwd, slijten zij nu hun verder leven in dit houten om hulsel. De tijden zijn niet onopgemerkt aan deze oudjes voorbijgegaan. De eene ziekte volgde op de andere. Met hardhoorigheid, slecht gezicht, dat dank zij de medische wetenschap voor moedertje nog heel wat »bij" gewerkt is, moesten zij kampen. Wij vernamen weer eens hoe ge lukkig de oude tijden toch waren en hoe tevreden de menschen toen hun be staan hadden in de tuinbouw-bedrijven. Het leven bleek thans moeilijker te zijn. Niet gewend om bij kerkelijke- of ge meente-instellingen aan te kloppen trachtte het ouderpaar het levensonderhoud te be strijden uit het kleine ouderdomspensioen dat genoten werd. De man had tot voor kort deze inkomsten wat opgevoerd met mollen vangen, een bezigheid welke met „vakbekwaamheid" werd uitgeoefend o.a. bij den heer Mooren, voorzitter van den Veenderpolder, alwaar Pouw jarenlang in dienst geweest is ter verdelging van dit zwarte goed. De tijden werden voor den mollenverkoop slechter, zoodat Pouw thans nog wat tuiniert op een 100 R.R. groot stukje land. Afwisseling hadden de oudjes niet. Met moeite kon moeder Pouw zich nog voort bewegen. Van naar de kerk gaan kwam al lang niet meer. Met trots vertelde 2ij echter dat zij in de „Leidsche Courant", welke lange jaren steeds het laatste nieuws in huis bracht, vergoeding vond voor het gemis van buitenshuis komen. Kort voor dit heugelijk feest is echter vrouw Pouw ziek geworden en houdt nu het bed. Wij wenschen het gouden echt paar een prettigen dag en moeder Pouw natuurlijk een spoedig herstel van ge zondheid. Motorrijwiel ontvreemd. Gisteravond werd by de gemeente-politie aangifte ge daan, dat een motorrijwiel, hetwelk dooi den eigenaar, den 'heer v. B. uit Haarlem, achter de woning van een zijner kennissen was geplaatst, was ontvreemd. Het onmid dellijk ingesteld onderzoek leidde al heel spoedig tot de opsporing van het motor rijwiel en tot arrestatie van de daders. In het zuiden van het dorp werd het vehikel aangetroffen. De daders J. T. en T. alhier zijn ingesloten, doch na verhoor weer op vrije voeten gesteld. RIJNZATERWOUDE Getrouw d:A. Jonker, wedn., oud 58 jaar en E. Blaazer, oud 53 jaar. Mathijs Tukker, oud 22 jaar en Beatrix van Iperen^ oud 22 jaar. Ondertrouwd: G. van der Lip jm oud 31 j. en W. M. van Dorp jd oud 21 j. A. C. Goedhart oud 29 j. en M. Jansen oud 28 j. Vertrokken: F. Noen naar Diemen P. Boef en gezin naar Al'kemade A. Turkenburg naar Ter Aar E. Blaazer naar Haarlemmermeer C. J. M. Kraan naar Ter Aar J. Roest naar Heemstede. G e v e s t i g d: W. G. Hoogenboom en gezin uit Alkemade J. v. Leeuwen uit Leimuiden J. de Rijk uit Leimuiden A. den Braven uit Nieuwkoop, TER AAR Eerste lustrum Hanze. Zondag zal de R.K. Middenstandsvereeniging „St. Jo seph" haar eerste lustrum vieren, wat voor het bestuur aanleiding is geworden een feestelijk karakter te geven aan de zen dag. Des morgens een H. Mis met gezamen lijke H. Communie, waarna ontbijt in het Parochiehuis. Des avonds zal de feestver- gadering plaats hebben. Bij het ernstige gedeelte zal de heer Bakker een rede houden en de heer Verkerk heeft de amu sement voor zijn rekening. UITHOORN Geboren: Maria Alida Judoca d. van J. Chr. Zeldenthuis en M. C. Heuzen Anna Hendrika Maria d. van H. M. Fon- tijn en S. M. M. Meekel Adrianus Ge rardus z. van A. J. Hogenboom en B. A. Huigsloot. Ondertrouwd: J. Chr. Plasmeyer en Chr. L. Meijer. Getrouwd: Chr. G. Zorn en W. K. Enzler C. P. Brakenhoff en M. G. Kroonen. Overleden: Anna Maria Elisabeth de Heer 80 j.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6