DE „VARSITY" TE AMSTERDAM. Mama wordt opgevoed! De oHicieele eerste-steenlegging voor het nieuwe kantoorgebouw van de K.L.M te Den Haag werd Woensdag verricht door mej. Pia Plesman, dochtei Op de fraaie Boschbaan te Amsterdam zijn op Hemelvaartsdag de traditioneele studenten-roeiwedstrijden, de .Varsity, gehouden De strijd tusschen de .Jonge Achten", welke werd gewonnen door Njord (vooraan) D.W S behaalde op Hemelvaartsdag te Amsterdam in den strijd om den nationalen titel een éclatante 5 1 overwinning op de Noordelijke kampioenen, Achilles uit Assen Een aanval op het doel der gastheeren Na haar fraaie overwinning in het hoofdnummer van de .Varsity werd de bemanning van de .Oude Vier" van Laga door enthou siaste supporters met kransen omhanaen De regent van liand|Oer, die in iNedenanu vertoeft, bracht Woensdag een bezoek aan Barneveld Raden T. A. A Soeria Nata Admadja toonde voor den pluimveeteelt vee' -nteresse Een tweetal snapshots na de aankomst van Koning George en Koningin Elizabeth te Quebec in Canada, waar het Engelsche Koningspaar door minister-president Mackenzie King begroet werd (boven) - (Radiografisch overgebrachte foto's) FEUILLETON Geautoriseerde vertaling door F. v. VeJsen ROMAN VAN LO WILSDORF. 42) Schoten haar in zeldzame oogenbïikken van alleen zijn weemoedige herinneringen te binnen, dan verdreef zij die met alle macht. Neen, zij wilde niet denken. Neen, zij wil de aan niets herinnerd worden, dat met het verleden in verband stond. De gasten, allen bekenden van den prins, waren wel verrast over zijn verlo ving met een geheel vreemde, maar Oliva had spoedig aller harten gewonnen. Hier werd haar stille, terughoudende natuur an ders gewaardeerd dan in haar oüde omge ving. Men vond haar voornaam en zeer aantrekkelijk en in zooverre het de man nelijke gasten betrof, benijdden zij den ouden bruidegom min of meer openlijk. Lize Froheim was trotsch op haar aan staande schoonzuster, die reeds vóór de verloving haar hart had gestolen. Zij noem de haar schertsend „prinses kruidje-roer- rae-niet" en op een gegeven oogenblik vroeg zij haar eens: .Heeft je dochter jouw aard?" Want het was haar opgevallen, dat Oliva nooit over haar eenig kind sprak. Ook nu duurde het eenige seconden vóór zij haar antwoordde. „Ja en neen was de orakelachtige uitspraak. „Bella is kalm en vastberaden maar niet op mijn manier. Zij is zeer zelf standig en wanneer zi' iets van plan is, dan vraagt zij niet lang, maar doet wat zij denkt, dat goed is. Terwijl ik De oude dame knikte lachend. „Terwijl jij doet, dat men van je ver langt?" vroeg zij plagend. Oliva schudde ontkennend haar hoofd. „Niet altijd, maar ik motiveer mijn wei gering. Ik houd dat voor beleefder Weer .lachte Lize: „Ach, zie je ik houd niet van dergelijke motiveeringen. Eer men 't weet, ben je in een twinstgesprek ge wikkeld van ja en neen Eenigszins verbaasd keek Oliva de oude dame aan. Zij had het niet zoo ve. mis. Wanneer je je meening met allerlei steek houdende motieven verdedigde, dan noem- dg zij nu ja, die anderen je eigen zinnig en beweer, en ze, dat je altijd gelijk wilde hebben. „Ik ben zoo onzelfstandig opgevoed, weet je", bekende Oliva als 't ware veront schuldigend. „Heel verkeerd van je moeder. Onze tijd eischt volwaardige menschen en hoofdza kelijk flinke, wilskrachtige en verstandige vrouwen. De mannen hebben het tegen woordig zonder dat al moeilijk genoeg. Daarom mag de vrouw him niet tot last worden. -- Ik ken je dochter niet en toch houd ik van haar en hoop, als je bruiloft voorbij is, spoedig in Weenen kennis met haar te komen maken. Is zij mooi?" Nu knikte Oliva met overtuiging. „Zij is mooi en voegde zij er aarze- ledd bij „ik geloof dat zij veel van mij houdt Heel plotseling was haar dat ingevallen. Nooit had zij er vroeger aan gedacht, hoe Eella eigenlijk tegenover haar stond. Voor de eerste maal sedert zij uit Wee nen was vertrokken, bekroop haar een hef tig verlangen naar Bella. Maar zy ver meed zorgvuldig aan Virgilius te denken.... HOOFDSTUK XVI. Virgilius Pretorius was in Nizza gearri veerd, doch had in een ander hotel kamers genomen. Het was laat in den avond en hij gebruikte nog een kleinigheid, waarna hij naar boven ging om te slapen. De hoopvolle stemming, waarin hij zijn reis was begonnen, had plotseling voor een groote moedeloosheid plaats gemaakt. Zon derling genoeg was die over hem geko men, toen hij voor den ingang van het ho tel stond en het bonte, levendige avond- gewoel gadesloeg. Vroeger vond hij dat een aardig gezicht, maarnp dit moment scheen 't hem opdringerig en afstootend toe. Wat wilde hij hier eigenlijk? Oliva als een oplichster arresteeren? Of haar zeggen, dat hij tot andere gedachten was geko men en dat hij haar toch nog liefhad? Belachelijk was dat! Hij had gehandeld als een opgeschoten jongen, die impulsief een plotselinge ingeving volgt. Maar hij hield het niet uit, zoo lang te wachten. Hij moest iets van haar hooren. „Is mevrouw von Belamy al op?" infor meerde hij den volgenden morgen bij den portier van Oliva's hotel. De man maakte #en onderdanige bui ging voor den vorna&en bezoeker. „Madame von Belamy? een oogen blikje." Hij keerde zich om en deed een greep in een der vakjes langs den muur van zijn portiersloge. Dan toonde hy Vir gilius een enveloppe^ gadame Belamy is nog niet van haar reis terug deze brief ligt reeds eenigen dagen hier...." Virgilius kende de hand van Bella op het adres. Dus was Oliva heelemaal niet in Nizza? Dat was bijna onmogelijk! Zy had niets over haar vertrek geschreven Pre torius raakte in verwarring door deze te genstrijdigheden. Hy herstelde zich echter en informeerde verder. Het resultaat was verpletterend. Madame Belamy was in ge zelschap van zijne hoogheid en diens zus ter als gast van Lord Mackenzie aan boord van zijn jacht. Zij had betreffende even- tueele brieven afgesproken bericht te zul len zenden, en het was onbekend, wan neer de hooge gasten terug zouden komen. „Is het dan bekend, hoelang dergelijke tochten gewoonlijk duren?" vroeg Virgi lius dringend. „Ik zal even informeeren, misschien kan de directeur u beter inlichten." Spoedig daarn stond een chique gekleed heer voor Pretorius. „Madame heeft geen boodschap achter gelaten. In ieder geval is het grootste ge deelte van haar bagage hier gebleven. Ik ben echter zoo vry op te merken, dat Lord Mackenzie met zijn gasten dikwijls weken lang wegblyft. Gewoonlijk logeert hij hier en aangezien hy nog geen logies heeft be steld, mag de gevolgtrekking gemaakt wor den, dat het ditmaal lang zal duren, voor hij terugkomt." „En weet u ook niet waarheen de reis is?" De directeur haalde zijn schouders op. Lord Mackenzie is een liefhebber van rond varen op de Middellandsche Zee, zoolang het weer stil is. Komt er echter storm en hooge zee, dan kan hij met zekerheid spoe dig verwacht worden." „Ik dank u zeer", meer antwoordde Vir gilius niet. Dan verliet hij de hall van het hotel. Zonder om zich heen te zien wan delde hij langzaam over de promenade. Nu stond hij daar als een domme jongen. Doch plotseling schoot hem iets te binnen. Hij riep een taxi aan en liet zich naar het ha venkantoor brengen. Na veel vragen en zoeken vond hy, vat hij begeerde. Ja, men kon probeeren, naar het jacht „Evelyn" van Lord Mackenzie draadloos te telegra- feeren, tegen betaling van een aanzienlijk bedrag. Toen kwam de vraag, wat eigen lijk getelegrafeerd moest worden. Virgilius dacht tamelijk lang na. Was het goed, het geen hij ging doen? Had het eenig doel? Maar dan wierp hij z'n hoofd in den nek. Om 't even belachelijk had hij zich toch al gemaakt maar nu wilde hij bevrijd worden van die folterende onrust. En dat kon pas geschieden, zoodat hij wist, waar Oliva zich precies bevond en wanneer hy haar terug zou zien. „Och, wilt u aan madame von Belamy telegrafeeren, dat Virgilius Pretorius in Nizza is en verzoekt te mogen weten, wan neer zy terugkomt?" „Tot uw dienst." Het duurde eindeloos lang of kort; dat wist Virgilius niet. Zyn zenuwen waren tot het uiterste gespannen. Eindclyjt werd hy geroepen. Ja, men had verbinding gekre gen Het jacht „Evelyne" kruiste tegenover Marseille. Het antwoord luidde: „Te rugkomst onbepaald." Met gebogen hoofd verliet Virgilius het gebouw en verwyderde zich, wankelend als een grijsaard. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9