OMGEVING Wilt U iels weten? VRIJDAG 19 MEI 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 GEMEENTERAAD VAN SASSEN HEiM LISSE Geboren: Cornelis Adrianus z. van G. van Gerven en A. H. Hoogkamer Christianus Leonardus z. van Th. Zwet sloot en M. E. Jelierse Anna Janny d. van S. M. Goossens en C. Kwast Franciscus Cornelia Maria z. van F. J. van den Dam en M. A. van der Hulst Elisabeth Johanna Maria d. van J. van Amsterdam en C. M. Aartman Adriana Maria d. van A. Kleyhorst cn A. van der Zvvan Frieda Maria en Maria Cornelia 2 d. van M. Leuven en M. C. de Heij. Ondertrouwd: Adrianus Jacobus Clemens 31 j., te Alkemade, en Catharina Margaretha Langeveld 23 j. Mechiel Antonius Sprokkelenburg 26 j., te Noord- wijkerhout, en Johanna Maria van den Berg 23 j. Gijsbertus Petrus Beelen 30 j. en Adriana Anna van Zelfst 29 j. Marinus van der Leeden 30 j., te Noorde- Joos, en Trijntje Beukers. Overleden: Leonardus Petrus van der Vlugt 50 j., echtg. van A. M. Lange veld. Gevestigd: J. C. de Vreedc geb. Beider van Haarlemmermeer J. Droste van Hoorn E. de Lange geb. Been van Rotterdam E. van der Slot geb. Königs- hausen van Hillegom R. Hogewoning van Oegstgeest M. J. Münzer van 's-Gravenhage. Vertrokken: Th. J. van Beek naar Essen I. Sajtos naar Haarlemmermeer A. Vermeij naar Leiden C. H. P. van Zwet geb. Kokxhoorn naar Utrecht C. Broekhoef naar Hillegom L. J. Paar- dekooper en gezin naar Haarlemmermeer V. J. Meijs naar Voorburg L. Zim- mer naar Heidelberg. LEIDSCHENDAM Zijdepoldcr. Woensdag kwamen de stemgerechtigde Ingelanden van den Zijde polder in vergadering bijeen. De rekening over 1938 wordt na toelichting vastgesteld in ontvang en uitgaaf op resp. 990.96 en f 581.32. sluitend met een batig saldo van 409.64. Door den omslag per H.A. over 1938 op 6.vast te stellen, is alzoo deze resrve gevormd kunnen worden. Het te verwachten batig saldo over 1939 zal hier aan worden toegevoegd. Uit de aldus ver kregen reserve, zullen t.z.t. de kosten van aanschaffing van nieuwe molenroeden be streden worden. Na artikelsgewijze behandeling wordt vervolgens de begrooting voor het jaar 1939 •vastgesteld, in ontvangst en uitgaaf slui tende op 1307.06. De polderlasten over 1909 worden evenals vorig jaar op 6. per H.A. vastgesteld. Enkele voorstellen van het 'bestuur worden 'dan met alge- meene stemmen aangenomen, terwijl tot leden der commissie belast met het onder zoek der in het volgend jaar af te leggen rekening worden benoemd de heeren A. J. Hooij-mans en C. J. v. Bohemen. NOORDWIJKERHOUT DAUWTRAPPEN. Door de jongens van de Kruisvaart. Voor de eerste maal was het gisteren op Hemelvaartsdag „Dauwtrappen'' voor de jongens van het Kruisvaart-kohort St. Jo zef. Om 6 uur ongeveer vertrokken ze van af de Burcht, de trommels voorop. Via den Gcoweg, Langelaan en 's-Gravendamschen weg wandelde men naar Voorhout waar liet H. Misoffer werd bijgewoond. Na dc H. Mis werd in het patronaat aldaar on- beten en eenige spelletjes gedaan, waarna de terugtocht werd aanvaard. Voetbalwedstrijd voor de ouden van da gen. Op het terrein van de St. Bavo- Stichting alhier werd gistermiddag een voetbalwedstrijd gehouden ten bate van het comité autotocht ouden van dagen. De veteranen die een gecostumeerde voetbal wedstrijd zouden houden, weiden met mu ziek vanaf de Vlashoven afgehaald. Door het dorp werd getrokken waarna onder groote belangstelling de wedstrijd ge speeld werd, welke eindigde met 3—3. Hierna kwam een versterkt elftal van V.V.S.B. in het veld tegen S.J.C. I. De wedstrijd werd onverdiend verloren door V.V.S.B. met 15. Voor de rust was de stand 1—0 voor V.V.S.B. Er was voor bei de wedstrijden veel publiek aanwezig. Dc burgemeester gaf eveneens blijk van zijn belangstelling. R. K. Sportver. V.V.S.B. Onder groote belangstelling en een stralende Meizon heeft V.V.S.B. een in alle opzichten ge slaagd voetbalfeest op touw gezet, waarbij de opbrengst ten goede kwam voor het comité van ouden van dagen. Om half één hielden de gecostumeerde sport veteran en van Noordwiikerhout hun entree triumphale door het dorp. Om half twee speelden de oude cracks een komisch en genoeglijk partijtje tegen elkander, waarbij het talrijk opgekomen publiek zich erg enthousiast toonde voor hun daverende verrichtingen op het groene tapijt. De scheidsrechter deed het per race-fiets, zoo snel werden de aanvallen afgewerkt. Na afloop hadden de oude heeren een dave rende ovatie van het publiek in ontvangst te nemen en met een groote bloemenkrans omhangen, maakten 2e nog een muzikale rondwandeling, waarmede het eerste be drijf was afgeloopen. De volgende elftallen kwamen half drie •binnen de lijnen. S.J.C. I A. Broekhof H. Kromhout J. v. d. List Th. Steentoonder T. Hogervorst W. Mooiekind C. v. d. Berg J. Groenewoud Th. v. d. Berg Th. Ruigrok G. v. Dam. O H. de Reus G. v. Basten G. Frijling Th. v. d. Ploeg W. v. d. Klugt C. in den Rieden B. Warmerdam J. Broekhof W. Vink J. Warmerdam V.V.S.B. I J. v. d. Berg S.J.C. heeft twee invallers terwijl V.V. S.B. versterkt is door v. d. Ploeg en v. d. Klugt, beiden van Teylingen. Het spel gaat eenigen tijd prachtig op en neer en de strijd is nog geheel open. Een goed opge zette aanval van V.V.S.B. volgt en na prach tig aangeven van v. d. Ploeg, is het de Reus, die van dichtbij onhoudbaar inkogelt (1—0). Bij een snellen aanval van S.J.C. loopt de keeper onoordeelkundig uit, de links buiten plaatst kalm in doel, doch J. War merdam redt nog juist op de lyn. Bij een schot van Groenewoud redt v. d. Berg meesterlijk en krijgt een open dbekje. Even voor rust geeft Basten ineens naar Reus, deze lost een vliegend schot, doch de keeper laat zich niet verschalken en zoo gaat de rust in met 10 voorsprong voor St. Bavo. Na de hervatting is S.J.C. direct in het offensief en de verdediging speelt nu onder hoogdruk, wat haar goed afgaat. Toch is het slechts uitstel van executie want na 10 min. spelen maakt de rechtsbuiten van S.J.C. met een hard schot gelijk (11). S.J.C. is nu in de meerderheid, de spelers schijnen vermoeid, terwijl de gasten er nog een schepje bovenop gooien. De BAVO- verdediging weerstaat moedig het offen sief en stelt alle pogingen in het werk om het spel naar de vijandelijke, helft te plaat sen. Nu en dan doet V.V.S.B. een gevaar lijken aanval en by een voorzet van Basten, schiet v. d. Ploeg juist naast. Bij S.J.C. speelt Hoogervorst nu midvoor en Groene- woudt spil, de linksbuiten is uitgevallen en vervangen. Bij een corner voor het V.V. S.B.-doel kopt Hoogervorst in en geeft zyn club de leiding (12. De onzen spelen nu een verloren partij en zijn aan een inzinking onderhevig. Uit een serie aanvallen voor het BAVO-doel maakt Hoogervorst nog twee doelpunten cn verricht daarmede den hattrick (14). V.V.S.B. komt dan nog even opzetten, doch de verdediging blijft meester van het terrein. Succes komt aan den anderen kant en het is de linksbuiten die no. 5 voor zijn rekening neemt. En zoo komt het einde met een 15 zege voor de gasten. V.V.S.B. kan op een verdienstelijke en goede partij terugzien, vooral in de eerste helft. SASSENHEIM DE HEER J. M. MATZE. Benoemd tot hoofd der U.L.O.-School te Apeldoorn. De heer J. M. Matze, sinds 1 Januari 1935 onderwijzer aan de R. K. U. L. O.- School, alhier, is benoemd tot Hoofd van de inter-parochiale U.L.O.-school te Apel doorn, de bekende „school van Bot" welke heer voorzitter is der R. K. M. U. L. O.- Vtreeniging De heer Matze was voor zijn benoeming alhier gedurende 11 jaar onderwijzer te Vijfhuizen, en is bijna 35 jaar oud. Op pu bliek terrein vervulde de heer Matze de functies van secretaris van het Wit-Gele Kruis en van het R. K. Zangkoor. Hij is lid van de examencommissie van de R. K. M. U. L. O. Vereeniging. Wij wenschen den heer Matze van harte geluk met deze zeer eervolle benoeming. Groene veiling ten bate van „Bioemlust". De permanente tentoonstellingscommis sie van „Bioemlust" te Sassenheim, die in de wintermaanden aan zoovele vakgeno ten voor een minimum van uitgaven zul ke schitterende gelegenheden biedt om hun vakkennis te vergrooten, houdt as. Zater dag 20 Mei (morgen) om 10 uur op de tuinen van de firma A. Frylink Rzn„ te Sassenheim, ingang Julianalaan een „groe ne" veiling van haar geschonken bloem bollen, waarvoor de geheele opbrengst ten goede zal komen aan Bioemlust. Deze veiling, waar o.m. Cragford, Rocke feller, Blue Parrot e. d. bekende Narcis sen, Tulpen en Hyacinthen zullen worden aangeboden, zal zich zeer zeker in een groote belangstelling mogen verheugen. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer P. v. d. Hulle is geslaagd voor het fitters- diploma uitgegeven door de Ver. van gas- fabrikanten in Nederland. Voetbal-leed. Een Hillinenspeler kwam Hemelvaartsdag in een wedstrijd te gen Ter Leede op Rusthoff zoo ongelukkig op een ijzeren paal te vallen, dat hij met een lichte hersenschudding en een hoofd wonde, op advies van Dr. Lc Grand, per ziekenauto naar de ouderlijke woning te Hillegom moest worden vervoerd. VOORSCHOTEN Vaandeluitreiking; Vrijwillige Burger wacht. De vrijwillige burgerwacht be zat een vaandel, dat niet volwaardig was voor deze vereenigirg en daarom werden er pogingen in het werk gesteld om deze vereeniging een nieuw vaandel aan te bie den. Er werd een damescomité gevormd en Woensdagavond heeft in het gebouw voor Christelijke belangen aan de Wijn gaardenlaan dc* aanbieding van het nieu we vaandel plaats gehad. Het podium, rij kelijk met groene planten versierd, was gevuld met het strijkensemble „Taveno" onder leiding van den heer Joh. Hazes, tenvijl het nieuwe vaandel, onzichtbaar gemaakt door een omhulsel, daar even eens een plaatsje had gekregen. „Taveno" opende deze feestavond met de Taveno- marsch van S. de Roos, pittig gespeeld, waarna de voorzitter van de vrijwillige Burgerwacht, de heer A. J. Turion, een woord van welkom sprak tot de aanwe zigen, o.a. Burgemeester Berkhout van al hier en Burgemeester Brug, van Leider dorp. Een resumé geven van het 20-jarig bestaan vond de voorzitter niet noodig. maar wel deelde hij mede, dat het gemak kelijker is een vereeniging op te richten dan fcaar in stand te houden, omdat de oude oprichters uittreden en de jongeren zich onvoldoende aanmelden. Dat de bur gerwacht nog wel reden van bestaan heeft bewijst het feit, dat de overheid haar heeft ingeschakeld in den dienst der luchtbescherming. Spreker besloot zijn openingswoord met een opwekking tot de jongeren zich als lid op te geven, waarna het eerste couplet van het Wilhelmus werd gezongen, waarbij Taveno voor de begeleiding zorgde. Vervolgens speelde het strijkensemble de Lustspiel-ouverture van R. Keler Bela. Mevrouw Carolina van Lancken van Dommelen, voordracht kunstenares had hierna terstond contact met de aanwezigen met haar berijmde voordracht „O! dat lachen''. Tranen zijn er gelachen alleen al bij de mimiek. „De Brand'' van Tollens deed de aanwezigen mevrouw van Lancken van Dommelen van haar beste zijde kennen en waardeeren. Het applaus was ten volle verdiend. Nadat de voordrachtkunstenares nog een vroo- lijke toegift had vertolkt, betraden enkele dames het podium om tot de overdracht van het vaandel over te gaan. Mevr. M. IperlaanRodenburg noemde 't een aangename opdracht en herinnerde aan het feit dat 20 jaar geleden de burger wacht was opgericht om zoonoodig de overheid te steunen en de burgerij te be schermen. Dank zij de medewerking van den burgemeester werd een vaandelcomi- te opgericht en de burgery bracht een flink bedrag bijeen, waarvoor een nieuw vaandel werd gekocht. De dames Barmen, 't Loo en Meyer trokken het omhulsel weg en. mevr. Iperlaan overhandigde hierna aan den voorzitter het vaandel met den wensch, cfat 't niet alleen een sieraad mag zy'n, maar, als het moet, de kracht der burgerij zal versterken. Onder het zingen van het Wilhelmus werd het vaan del aanvaard, waarna de heer A. J. Tu rion, na het uitspreken yan zijn dank na mens de burgerwacht, beloofde het vaan del in eere te houden, smetloos, en er van overtuigd te zijn, dat de burgerwacht dit vaandel zal volgen. De rest van den avond werd verzorgd door Taveno en mevrouw Carolina van Lancken van Dom melen. Zeer voldaan keerden de aanwezi gen huiswaarts. Personalia. Bij de te Utrecht gehou den examens op 3 en 17 Mei j.l. afgenomen door de veeeniging van gasfabrikanten in Nederland is geslaagd voor het gasfitters- diploma onze plaatsgenoot, de heer W. A. J. Mens. Inkwartiering. Zeer waarschijnlijk zal alhier binnen enkele weken een depot mi litairen van de luchtafweerdienst met zoek lichten, ongeveer 60 man sterk, worden in gekwartierd. Zondagsdienst doktoren. Van Zater dagmiddag 3 uur tot en met Maandagmor gen 8.30 v.m. wordt de doktersdienst waar genomen door de doktoren Keegstra en Van der Stoel. Buslichting. Met ingang van 15 Mei j.l. zijn de buslichtingen bij de R. K. kerk, Zilverfabriek en Veurscheweg gewijzigd. De lichting, welke plaats vond te 12.05 middag, is gewijzigd in 11.35 uur voor middag. WASSENAAR Aanrijding. Hedenmorgen is de 16- jarige H. alhier als bestuurder van een bakfiets op de Maaldrift aangereden door een vrachtauto bestuurd door Sch. even eens uit Wassenaar. H.. die inwendige kneuzigen bekwam is na eerste hulpver leening door Dr. Janzs overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Looddiefstal. Door middel van ver breking heeft men zich toegang verschaft tot een onbewoonde villa aan de Groot Hasebroeksche weg, en aldaar eenig lood ontvreemd. Als verdachten zijn aangehouden H. en H. uit Den Haag. Een onvrijwillige passagier. Op den Meyendelsche weg bleef de 12-jarige wiel rijder K. uit Leiden bij het passeeren van een auto aan de portierkruk hangen. Hy werd ongeveer 12 M. meegenomen en be kwam slechts enkele schaafwonden. Geboren: Lambert Jan, zoon van L. A. Hanrath en M. R. W. Teppema Wil- iemeyntje, dochter van C. den Duik en J. C. Wassenburg Wilhelmina Catharina, dochter van J. v. d. Veen Vonk en M. W. Offerhaus Antonia Maria, dochter van T J. van Beek en G. C. Ummelen Pieter Abraham, zoon van H. Bos en T. de Graaf Minco Martinus Sjoerd, zoon van M. P. Feringa en S. Talsma. Ondertrouwd: H. J. Offerhaus en E W. S. de Knokke van der Meulen J. Scheperboer en E. G. Bol A. de Groot en M. G. G. Wezenberg. Getrouwd: H. A. Nijhuis en E. J. Uit respect voor de Pers, die vel eens lang geduld moet oefenen, zullen wij maar spoedig beginnen, zeide burgemeester Gou verneur, nadat hy de openbare vergade ring van den Raad Woensdagavond ge opend verklaard had! De heer Bisschops was met kennisgeving afwezig. Uit de mededeelingen vernamen wij, dal de Tuinbouwcursus, waaraan door de ge meente een subsidie van f 12.50 gegeven was, goed geslaagd was. De heer Verkley dankte voor de subsidie. Ged. Staten hebben hun goedkeuring ge hecht aan het Raadsbesluit tot verkoop van grond aan bakker C. M. Barnhoorn. Medegedeeld werd, dat door het Burg. Armbestuur in de periode van 1 Jan. 1939 tot 11 Mei 1939 ƒ9886.76 was uitgekeerd. In geld 7435, in natura 424, voor verple ging en gestichten ƒ1.118, verpleging in ziekenhuizen ƒ455. De voorzitter wenscht naar aanleiding van deze mededeeling lof te brengen aan een achtenswaardige familie uit de arbei dersstand, die immer zeed hulpvaardig bij gedragen heeft in de kosten van verpleging van den vader, en nu vader overleden is, aan den gemeente-ontvanger hebben me degedeeld, dat Zij al hetgeen de gemeente ten koste heeft gelégd zullen restitueeren. Spr. noemde dit een bewijs van diep ver antwoordelijkheidsgevoel van kinderen te genover den vader. Een en veertig bewoners hebben aan B. en W. en tevens aan den Raad een ver zoekschrift gezonden om de uitgang van het pad aan den Beukenlaan weder in den ouden toestand te brengen. d.w.z. het hek te sluiten en de oude uitgang weer te her openen. Na eenige besprekingen blijft de bestaande toestand gehandhaafd. Extra-hulp aan werkloozen. Wordt be paald zooals voorgesteld. Aandeel der ge meente 2.per steuntrekker. Het aantal steuntrekkers waarvoor deze uitkeering wordt verstrekt wordt door „Sociale Za ken" vastgesteld. De heer Kortekaas ver zoekt het Departement in kenis te stellen met het feit, dat door het gereed komen van den nieuwen weg het werkloozencyfer hier sterk gestegen is. Spr. wil de Regee ring verzoeken het cyfer op te voeren. Een reclame hondenbelasting werd naar genoegen afgehandeld. Wy rekenden reeds om 9 uur thuis té zyn toen wij als prelude van punt 8: Hulp voor gemeente-opzichter een lange en in gewikkelde beschouwing kregen over de rioleering in Ter Leede enz. Er zijn groote plannen, die 85.000. zullen vragen, welk bedrag echter lang niet geheel door de gemeente zal behoe ven te worden behaald. Het plan is nu om de parallelwegen langs den nieuwen provincalen weg, de riolee- ringen en de aanleg van gas, water en electriciteit niet in werkverschaffing te doen uitvoeren maar aan te besteden. De provincie dringt op spoed aan. Andere groote werken: de verdere rio leering van Ter Leede, beschoeiing Zand- siootkade, bouw brug over Oosthaven en doortrekking Beukenlaan zullen zoo moge lijk, en als de Raad tot uitvoering dezer plannen besluit, in werkverschaffing wor den uitgevoerd. De heer van Zonneveld vindt werkver schaffing erg mooi, maar vindt, dat er ook eens aan de bedryven gedacht moet wor den, waarop de voorzitter mededeelt, dat voldoende er op gelet wordt, waarvan hij voorbeelden aanhaalt. De heer Kortekaaa zegt, dat aanbeste ding van werken in werkverschaffing mo gelijk is. Er komt nog iets bij. Het karak ter der werkverschaffing zal veranderen. De loonen zullen wel ongeveer gelijk wor den aan die in het particuliere bedrijf; het verschil blyft dus alleen vergoeding van het loon of niet. De voorzitter gaat daarna verdei* met het opsommen van werkzaamheden, die de Postma J. K. B. Versteeg en A. M. van Roon ~J. v. d. Kamp en A. Noordover P. J. A. M. Haaring en C. van Aerle W. L. v. Adrichem en C. J. W. M. Michgels J. M. Zwerver en Jkvr. C. H. J. Clif ford R. J. Mulder en H. Thierry. Overleden: Zwaantje Janssen, 56 jaren, echtgenoote van G. Dykema Cor nells de Munnik, 57 jaren, echtgenoot van G. Doornbos Carl. Georg Schillmöller, 73 jaren, echtgenoot van E. Fischer Jacobus Baldewinus Biezenaar, 70 jaar, echtgenoot van C. B. H. van Pelt. ZOETERMEER Zoetermeersche Polder. Woensdag 17 dezer vergaderden de stemgerechtigde in gelanden van den Zoetermeerschen of Nieuw Drooggemaakten Polder in café „De Gouden Leeuw" alhier. In die vergadering werd vastgesteld de rekening over het dienstjaar 1938; ontvangsten 16.113.42)4; uitgaven 14.687.63, batig saldo 1.425.79)4 De begrooting over het dienstjaar 1939 werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op 17.217.04)4. Het bestuur werd machtiging verleend tot het doen van de vereischte af- en over schrijvingen op de begrootingsposten en tot onderhandsche aanbesteding of uitvoe ring van werken in eigen beheer. Benoemd werden toen leden aan de Commissie voor onderzoek der in het volgend jaar over te leggen rekening; de heeren: J. A. Dui- nisveld, J. C. van Dorp en H. Koetsier, tot plaatsvervangende leden de heeren; J. W. Groenewegen, G. van Staalduinen en M. Bos J. A. Wzn. De omslag per H. A. werd voor 1939 vastgesteld op 10.12.25 en 14.25, evenals over 1938. Besloten werd tot den bouw van een hooitasje met schuur bij het hoofdgemaal. gem.-opzichter nog moet doen: de heer Kie- bert gaat een straat aanleggen van de Ber kenlaan naar de samenkomst van Iepen laan en Beukenlaan. Daar moet toezicht op zijn. Kort en goed: B. en W. stellen, met het oog op de voorbereidingen en toe zicht, voor een arbeidscontractant tot hulp aan den heer Schram te benoemen, tijde lijk, op een salaris van 120 per maand. De heer van Zonneveld is er tegen. Men weet wel hoe dat gaat, aldus spr., een amb tenaar wordt tijdelijk benoemd en blijft dan hangen. De heer Schram is benoemd in allerlei commissies en nu moet er maar weer een hulp komen. Er wordt veel te ge makkelijk over gedacht. De heer van Breda kan het voorstel, ge zien de plannen, geen overbodige luxe noe men. Vele werken gebeuren onder den grond, en men weet bij ondervinding, d*t, als er geen nauwkeurig toezicht ls, «e spoedig ongerechtigheden gebeuren. Spreker wil wel als wensch naar voren brengen, dat de gemeente-opzichter het toezicht zal uitoefenen en niet de te benoe men assistent. Het salaris vindt hij niet royaal. De voorzitter zegt, dat B. en W. eerst minder salaris in het hoofd hadden. „Ze ker een steunbedragje", zegt de heer van Breda. De heer Dannijs vraagt of er in de ge meente iemand is die benoemd kan wor den. „Neen", zegt de voorzitter. „Dus weer import", repliceert de heer Dannijs. De heer Vogelaar meent, dat er in de gemeente wel een geschikte candidaat is. Hij zal er nog wel eens over komen spre ken. De heer Verkley maant tot voorzichtig heid. Na nog langere bespreking werd het voorstel aangenomen onder de uitdrukke lijke bepaling, dat de functionaris slechts tijdelijk benoemd zal worden. Besluit onbewoonbaarverklaring perceel Hoofdstraat 194 (woning deed. de Groot). De heer Schrama vindt de manier waar op deze zaak behandeld is niet te bewonde ren, en zeker niet in overeenstemming met de bekende Sassenheimsche gemoedelijk heid. Spr. vindt het ongemotiveerd, dat deze woning onbewoonbaar verklaard wordt. De voorzitter doet uitkomen, dat de te genwoordig bewoonster mag blijven wonen en de inspecteur van de Volksgezondheid zich mondeling bereid verklaart heeft de ontruim ingsiermijn telkens te verlengen, hetgeen de heer van Reisen inconsequent van den inspeceur vindt. Een woning is onbewoonbaar of is het niet. Dat geldt evengoed voor de tegen woordige bewoonster als voor een ander. De wed. de Groot kan nog wel 20 jaar le ven en al dien tijd zou de woning dan be woonbaar zijn. Spr. heeft de woning bezich tigd en is ook van meening, dat er voor on bewoonbaarverklaring geen reden is. Ook de heer van Breda is tegen het voorstel. De heer Verkley noemt de 5 hoofdge breken op volgens het rapport en weer legt deze. Dat het peil te laag is, is, de schuld van Rijk en gemeente, die de straat en de trottoir maar steeds verhoogd heb ben. De voorzitter geeft nog de welgemeen de raad, te meer daar men de inspecteur zoo dikwijls noodig heeft, het voorstel aan te nemen, welke raad door den Raad in dé wind wordt geslagen. De heeren Vogelaar, v. Reisen, Korte- kaas, v. Breda, Verkley, Schrama en Dan nijs verklaren zich er tegen. De heeren Bader, Warnaar en v. Zonneveld voor. Aanvrage van Jan E. de Boer te Den Haag om vergunning tot straataanleg ach ter de 7 huizen. Met het oog op het in de maak zijnde uit breidingsplan werd het afgewezen. De rondvraag leverde niets vermeldens waard op. Vraag: Is het schadelijk voor koeien, wanneer men hun anemonenlof geeft? Antwoord: Een zeker antwoord kun nen wij niet geven; vermoedelijk wel. De anemoon behoort tot dezelfde plantenfa- milie als de boterbloem, die eveneens door het vee gemeden wordt. Vraag. Welke is de kortste en mooiste weg per auto, en hoeveel kilometer, van Zoetermeer naar Cuyk aan de Maas. Antwoord: Zoetermeer, Hlllegers- berg, Rotterdam, Rijsoord, Willemsdorp, Moerdijk, Geertruidenberg, Waspik, Waal- wyk, Drunen, Vlijmen, Den Bosch, Heesch, Escharen, Cuyk. Afstand 130 K.M. y—f hm mmnl wc U ürnmd M tarf- tm nrtli>%

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6