HET DAMSPEL - y/4m lH e y HET SCHAAKSPEL VRIJDAG 19 MEI 1939 r -iniNT VIJFDE BLAD. - PAG. 18 R.K. Sportver. „Meerburg" Het derde elftal had op eigen terrein be zoek Vein VVSB IV. Meerburg moest in dit elftal haar meerdere erkenen en ver loor met 103. Te 2.30 uur speelde Meer burg II op eigen terrein tegen VDO II uit de Utthoorn. Na aftrap werd dadelijk flink aangepakt. Na een kwartier spelen gaf ce linksbinnen met een mooi schot zijn club de leiding (10). Hierna werden nog eenige malen 't doel van de gasten in ge vaar gebracht. De linksbinnen verhoogde den voorsprong (20), doch na de rust werd door de gasten tweemaal gedoel punt. Meerburg slaagden er tenslotte in met 15—2 te winnen. Te 4.30 uur vcschenen de jongste juni oren in het veld om tegen de junioren van VVSB den strijd aan te binden. Ook zij wisten de punten thuis te houden. Zondag 21 Mei speelt Meerburg II om 2.30 uur op eigen terrein tegen DOSR III uit Roelofarendsveen. Dit belooft een spannende wedstrijd te worden. Kon. Nederlandsclte Voetbalbond D. W. S. LEIDT IN DE KAMPIOENS COMPETITIE VAN DEN K. N. V. B. De strijd voor Middelburg vrijwel beslecht. Slechts één wedstrijd stond op Hemel vaartsdag voor de kampioenscompetitie op het programma: D. W. S.Achilles, maar deze ontmoeting heeft veel klaarheid gebracht ten aanzien van de kansen van enkele concurrenten voor den hoogsten titel. D. W. S. heeft, dank zij een overtui gende 5—1 zege, de leiding genomen en Achilles is daarmede practisch uitgescha keld. De stand luidt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. D. W. S. Ajax N. E. C. Eindhoven Achilles 3 116 1 1 1 8—8 13—10 7—6 8—15 In de promotie-competitie der 2e klasse werd alleen in Afd. IV de wedstrijd Mid delburgHelmond gespeeld. De Brabanters wonnen met 2—1 en zij schakelden daar door de Zeeuwen nagenoeg zeker van pro motie uit. De strijd tusschen de overige drie can- didaten voor twee plaatsen in de eerste k'asse zal wel bijzonder zwaar worden. De stand is: Limburgia Rleijermeide Helmond Middelburg 1 2 5—3 2 6—5 3 De uitslagen. Om het Kampioenschap: DWSAchilles 5—1. AFDEELING II. Prom. comp. 3e kl.: Martinit—RDM 4—2 Prom. comp. 4e kl.: VDSWasse raar 05. AFDEELING IV. Prom. comp. 2e kl.: Middelburg- Helmond 12. D. W. S.—ACHILLES 5—1. Achilles, dat tot dusverre geen slecht figuur in de kampioenscompetitie gesla gen had, is er in het Stadion niet in ge slaagd een eervol resultaat tegen D. W. S. Ie bereiken. Met 51 werden de Assena ren verslagen en deze cijfers zijn geens zins geflatteerd. Want het aantal kansen, dat D. W. S. heeft gekregen, vooral in de tweede helft, was zeer groot, zoo groot, dat een grootere score niets verwonderd zou hebben. Het eerste kwartier zag het overigens niet naar uit, dat D. W. S. een zoo groote overwinning zou behalen. Het Amster- damsche doel kwam het eerst in het nauw ren hadden de leiding genomen, toen Bruist ren hadden de leiding genomen, toen bruist gevaarlijk was uitgeloopen. Het spel golfde gelijkelijk verdeeld op en neer ii die periode. Maar na 15 minuten kreeg van Stokken den bal ver naar voren, zijn schot werd teruggeslagen voor de voeten van S.ot, die via de lat scoorde (10). D. W. S. kwam nu ook in het veld in de meerder heid en Dijkstra kreeg een goede kans, c'ie hij miste door in de handen van den doelverdediger te schieten. Maar kort daarop doelpuntte hij op al heel gemakke lijke wijze, toen Brons zijn zachten kop bal liet glippen (20). Van dat oogenbilk af waren de aanvallen van D. W. S. beter en gevaarlijker. Drager bracht herhaalde lijk den bal op en verschafte zijn mede spelers vele goede kansen. Intusschen had Dijkstra op de voorzetten van Drager een beteren kijk dan Slot. Na de rust veranderde hel spelbeeld niet, Na zeven minuten schoot Dijkstra uit een voorzet van Van Stokken in, Brons sloeg den bal in het veld terug en de toestor mende Drager scoorde (30). De Assen sche ploeg, waarin Bimolt en wat later ook Jongman vervangen werd, stond nu voor een hopelooze taak. Het Amsterdamschc overwicht werd eerder grooter dan kleiner. Tevergeefs trachtten de backs het samen spel van de D. W. S.-voorhoede te breken, steeds weer werd Brons bedreigd. Dijkstra doelpuntte na 17 minuten uit een prachti gen voorzet van Drager (40). Tien minu ten voor het einde maakte Slot van dicht bij het vijfde doelpunt (50). Toen pas viel er bij Achilles een kleine opleving waar te nemen. Tweemaal kon Bruist slechts redden door den bal tot hoekschop te verwerken. Maar daarna slaagden de Assenaren er in de eer te redden. Toen Bruist den bal uit de handen liet vallen, schoot Kamphuis in (51). JAARFEEST A. S. C. Dat A. S. C. meer kan dan voetballen (er zijn er, die beweren, dat ze dit laat ste niet kunnen!), dat bewijzen de feest avonden, die de rood-zwarten de laatste getrouw geven. Trouwens, men be hoeft niet te kunnen voetballen om te kun nen feestvieren en degenen, die over het algemeen voor een goede uitvoering zor gen, zijn niet dezelfden, die voor de suc cessen in de voetballerij moeten zorgen. Daar komen heel wat andere krachten aan te pas. Trouwens, het was geen kampioensfeest, veel minder nog een promotiegeest, maar een gewoon jaarfeest, dat intusschen ge slaagd is als nimmer tevoren. De rood-zwarte aanhang heeft er slag an een A. S. C.-avond in elkaar te zetten en er is ongetwijfeld bij vorige jaarfeest uitvoeringen een sterke climax waar te ne men. 't Was een gezellige sfeer Woensdag avond in 't Schuttershof aan den Stations weg. Daar zoTgde in de eerste plaats het huisorkest" onder leiding van kapelmees ter Gé Hofenk voor. Dit orkest was als bij een echt circus op een hoog podium in de zaal geplaatst. Te omstreeks haif negen werd een aan vang gemaakt met de afwerking van het C.-circus-programma, dat onder lei ding van de heeren J. G. A. Janssen, A. J. F Eichhorn en W. J. van Berge Henegou wen op uitstekende wijze was samenge steld. 'n Kort inleidend woordje van eerstge noemde op dergelijke avonden is weinig spreken een verdienste met een woord van welkom tot afgevaardigden van den V. B. en van Lugdunum, de eereleden A. v. d. Lijke en Dozy, leden, donateurs, enz. Daarna ving het feest aan met het op treden van de sterren uit het A. S. C.- circus. Onder leiding van den heer Jan van der Weerd, manege-directeur, deden nu twaalf dartele A. S. C.-veulens hun entrée. „Oome Jan" werd hier geannonceerd als groot meester der moderne paardendressuur en hij oogstte inderdaad met zijn veulens wel verdiend applaus. Niet minder was dit het geval met den gedresseerden clubezel en daarna als „Johft Ohm met A. S. C.'s wil de dieren". Revolver-Henkie oogstte ook al succes er. Bob Dobri's optreden met zijn kornui ten deed de zaal schudden van het lachen. Mej. Grete Versteeg, een trouwe mede werkster op de A. S. C.-avonden, deed de aanwezigen ook nu van haar zang genieten en uitbundige lof viel haar ten deel. Na de pauze werd het programma ver volgd met de Elfendans van de A. S. C.- grils, daarna volgde een drama-opvoering ,De Schaking", het volgende tafereel ver plaatst de toeschouwers naar Parijs en hulde aan het kampioenselftal vormde een waardig besluit van het geheel. Na afloop huldigingen en bloemen. Dank woorden werden gesproken door den heer S. Koopmans, voorzitter van A. S. C., tot mevr. en den heer Eichhorn, mevr. en den heer v. Berge Henegouwen, mej. Versteeg en de heer Janssen voegde er nog dank woorden aan toe tot de dames v. d. Kaay Schreuder en de heeren H. de la Bije, Schweyer en Jan van der Weerd,- ter wijl hij de woorden van voorzitter Koop- mans nog eens onderstreepte. Tot slot van den avond „Bentje bij", als besluit van den geslaagden avond. ALPHEN—K. F. C. 2—6. Alphen speelde haar tweeden jubileum wedstrijd tegen de eerste klasse KFC uit Koog a. d. Zaan en bleek dezen middag t' gen deze hoogere clubgenooten geenszins opgewassen. De bezoekers voerden zoowel met hun samenspel, als in snelheid den boventoon, vooral de beide vleugelspelers van K. F. C. weerden zich geducht en stel den door hun echerpe voorzetten, de Al phen-verdediging vaak op een zware proef. Hoewel de bezoekers de overwinning heb ben verdiend, geeft de uitslag niet de juis te verhouding weer. In flink tempo wordt begonnen. KFC tracht weldra een kansje te benutten maar deze aanval wordt niet alleen afgeslagen, maar reeds na 10 min. neemt Alphen door Vrisekoop zelfs de leiding (10). De stand wordt na 20 min. uit een penalty door de Boer op gelijken voet gebracht (11). Bij een nieuwen aanval der bezoekers plaatst da linksbuiten goed voor doel, waarop een tceloopende KFC'er den bal in het net plaatst. (1—2). Even later heeft een voor zet van de Bast weer succes. Als de bal door den wind in het net belandt (13). De thuisclub weet daarna uit een corner haar achterstand tot 23 te verkleinen. In de tweede helft beginnen de bezoekers weldra eenig overwicht uit te oefenen. Aanvankelijk houdt de verdediging van Alphen stand, doch na 10 min, scoort de linksbinnen voor zijn club het vierde doelpunt (24). De thuisclub komt nog enkele malen in den aanval, maar de KFC- verdediging laat zich niet passeeren. De bezoekers krijgen dan een goedkoop doel punt, wanneer Bruné den bal in eigen doel werkt. (25). Een keurig staaltje voetbal vertoont de Boer, die kort voor het einde door alles heen dribbelt en het half dozijn voor KFC volmaakt (2 Mej. Niesink verbetert het Ned, record kogelstooten op de wedstrijden te Zaandam Onder groote publieke belangstelling hadden op de terreinen van Z.F.C. te Zaan dam regionale athletiek-wedstrijden plaats. De organisatie was in handen van de athle- tiek vereeniging „Zaanland". In hét nummer kogelstooten is mej. A. Niesink van het Amsterdamsche Sa- gitta er in geslaagd met Nederlandsch record, dat op haar naam stond met 11.53 meter, gevestigd op 5 Septem ber 1937 te Amsterdam, te verbeteren op 11.72 meter. Ofschoon nog niet absoluut vaststaat, dat dit record inderdaad erkend zal wor den, waren de aanwezige T.C.-leden van oordeal, dat daartoe zeer groote kans be stond. Eventueele bezwaren zouden slechts kunnen beslaan tegen den werpring. In den ring lag de grond 2 c.c. lager dan het om liggende gedeelte. Tegen den buitenkant van den ring was een zandlaag aangebracht. Algemeen gold dan ook de meening, dat de record commissie het nieuwe record stel lig erkennen zal. De volledige uitslagen luiden: 3000 M. heeren: klasse A: 1. W. Bakker (A.A.C.) 9 min. 21,6 sec.; 2. J. Meyer (De Volewyckers) 9 min. 23.6 sec. Klasse B; 1. J. J. Bruyn (A.A.C.) 9 min. 23.2 sec. Olympische estafette heeren: 809400 200200 meter: 1. A.V. Quick 3 min. 40.9 sec.; 2. A.A.C. 3 min. 52.8 sec.; 3. A.V. Haar lem 3 min. 58.4 sec. Relay dames (200—100—80—60): 1. Sa- gilta I, 58.6 sec.; 2. Sagilta II, 1 min. 1.7 sec.; 3. Zeeburg 1 min. 3.1 sec. Discuswerpen dames; klasse A: 1. A. Nie sink (Sagitla) 39.20 meter. Hoogspringen dames, klasse A: 1. N. van Balen Blanken (Sagitta) 1.43 meter; 2. R. Tallen (A.D.A.) 1.43 meter. Discuswerpen heeren, klasse B: 1. N. de Graaf (Zaanland) 40.07 1 2 hieter. Speerwerpen dames, klasse A: 1. Mej. P. Dieben (Brunhilcie, Leiden 35.59 meter; 2. Mej. M. v. d. Berg (A.D.A.) 32.88 meter. 100 meter dames, klasse A: 1. F. Koen (Sagitta) 12.5 sec.; 2. C. Bak (Sagitta) 13.5 sec.; 3. M. Knyt (A.D.A.) 13.6 sec. 100 M. heeren, klasse A: 1. H. Kips (A.V. Quick) 11.3 sec.; 2. A. Schaap (H.A.V.) li.4 sec.; 3. C. J. Scheermeijer (A.A.C) 11.6 sec. Kogelstooten dames, klasse A: 1. A. Nie sing (Sagitta 11.72 meter; 2. W. Albers (Sa gitta) 10.80 meter. Damredacteur: W. J. v. d. Voort, Rust oordstraat 3, Nieuw-Vennep. Alle correspondentie, betreffende deze rubriek, gelieve men te zenden aan bo vengenoemd adres. Zij, die antwoord wenschen, gelieve postzegel bij te voegen. PROBLEMATIEK. Onder no. 712 debuteert de heer P. v. d. Kwartel als problemist. Hoewel deze problemist niet op zulke verdienstelijke wijze uit den hoek komt als de twee vo- rigen, vooral wat de slotstanden betreft, wordt toch ook dit vraagstukje verdien stelijk door den meerslag waarop dit stuk je gebaseerd is. Probleem no. 712. Auteur: P. v. d. Kwartel, Leiden. Ie publicatie. WIELRENNEN NEDERLANDSCn LIMBURG— BELGISCH LIMBURG 3—2. In het sportpark te Heer nabij Maastricht is gisteren de jaarlijksche ontmoeting ge hc uden tusschen Nederlandsch Limburg er Belgisch Limburg om de schaal Coene- gracht, welke door dc Nederlanders op het nippertje 32 werd gewonnen. Het Neder- lendsehe team. dat destijds te Tongeren met 21 op Belgisch Limburg zegevierde, is thans voor de tweede maal achtereen in het bezit van de schaal Soenegracht komen. SWIFT-COMBINATIE Rijsbergen 2e te HoogTaven Verschillende renners hebben gisteren deelgenomen aah den wedstrijd te Hoog raven, waa zij de blauw-witte kleuren goed verdedigd hebben. Vooral de nieuwelingen hebben zich goed geweerd. In de 12e ron de, toen zich een groep had losgemaakt waren van Klinken en Rijsbergen van de partij. Jammer dat deze uitloopers het niet konden houden, want toen er nog maar eenige ronden te rijden waren, werden zij ingeloopen. In de sprint wist Chr. Smits uit Rotterdam Rijsbergen te kloppen, zoo dat deze zich met de 2e plaats tevreden moest stellen. J. van Klinken werd 11e ge plaatst. Een valpartij deed de amateur W. v. Rooyen, de pechvogel, een groote achter stand boeken. R. Riethovenv. d. Heuvel winnen de koppelwedstrijd te Rotterdam. R. Riethoven wist gisteren met zijn Rot- terdamschen koppelgenoot v. d. Heuvel op fraaie wijze den koppelwedstrijd, welke gereden werd op de Feyenooord-baan, te winnen. Jac. de GrootJ. Schüller eindig den op de zesde plaats. Segaar eerste en Lodewijks tweede te Princenhage. De gisteren gereden wedstrijd te Prin'cen hage is een dubbel Leidsche overwinning geworden. M. Segaar legde hier beslag up de le plaats, terwijl Lodewijks de plaats innam. A d 0 9 :..;J iS m y -■ Stand in cijfers. Zwart 9 schijven op: 7, 10/12, 17, 19, 20, 24 en 31. Wit 9 schijven op: 18, 22, 28, 29, 33, 34, 38, 40 en 45. Wit speelt en wint. Vervolgens geven wij onzen damspe lenden lezers ter oplossing een zeer goed geconstrueerd vraagstuk van den beken den problemist den heer J. A. J. Wort- man. Een niet moeilijk oplosbaar, doch een goed gebouwd slag-probleem, met een verdienstelijke combinatie. Beide vraag stukken zijn speciaal voor onze rubriek samengesteld. Probleem no. 713. Auteur: J. A. J. Wortman, Hazerswoude. le publicatie. 30.000 toeschouwers waren te Belgrado getuigen van een verrassende, maar vol komen verdiende 21 zege van het Zuid- sJavisch elftal, dat op 11 Juni a.s. te Am sterdam tegen Nederland zal spelen in het kader van den Olympischen dag, op de in Europa toerende Engelsche ploeg, welk team dezer dagen te Milaan tegen den we reldkampioen, Italië, gelijk heeft gespeeld. BELGIE VERLIEST MET 3—1 VAN FRANKRIJK. In het Heysselstadion te Brussel won Frankrijk met 31 van België, nadat de rust reeds met een 10 voorsprong der Franschen was ingegaan. De midvoor, de vroegere Hongaar Koranyi, gaf Frankrijk de leiding en na de rust verhoogde Mathe oen voorsprong. Lamoot scoorde tegen en vlak voor het einde wist Koranyi met een goed doelpunt de overwinning van Frank rijk veilig te stellen. HONGARIJE—IERLAND Z—2. De voetballandenwedstrijd Hongarij Ierland eindigde in een gelijk spel (2—2) Hongarye leidde met rust door een doel punt van Kollath. In de tweede helft maakte Ierland gelijk en wist zelfs de lei ding te veroveren, doch het was weer Kol lath, die voor Hongarije ditmaal den ge lijkmaker, kon scoren. 9 9 0 *vf 9 9, m y tl lS Stand in cijfers. Zwart 14 schijven op: 3, 9, 11/13, 15/19, 23, 24, 26 en 35. Wit 13 schijven op: 27, 28, 31, 32, 36/39, 41, 45, 46, 49 en 50. Wit speelt en voert een winnende com binatie uit. Oplossingen deze beide vraagstukken worden gaarne ingewacht tot uiterlijk Dinsdag 30 Mei a.s., bij den redacteur dezer rubriek. Oplossingen probleem no. 707 en 708. No. 707 auteur J. A. J. Wortman. Zwart: 1, 3, 8/10, 14, 16/21, 23, 24 en 2 Witr 25, 27, 28, 31/34, 37, 38, 40, 42, 43 en 47/49. Na den uitruil 1722 enz., wint wit door: 27—22, 47—41, 33—29, 38x7, 40—35, 43—38 en 35x2. No. 708 auteur: W. J. v. d. Voort. Zwart: 8, 11, 14/17, 23, 24, 29, 33, en 36. Wit: 25/27, 34, 37, 38, 40/42, 44, 47 en 49. Wit wint door: 27—21, 33—32, 37—32, 42—38, 47x38, 26—21, 21x3, 3x20 en 20x45. Beide vraagstukken werden correct op gelost door: G. Rijsdam, A. Olijerhoek, Leiden; J. Maliepaard, Nieuw-Vennep; P. Loos, Oudewetering; H. v. d. Kamp, Lisse. Partij-stand no. 714. De hieronder volgende stand, welke voorgekomen is in een party, is interes sant en het naspelen waard. Wit 13 schijven op: 27, 28, 31, 32, 34, 36/40, 43, 44 en 49. Men ziet, wit's stand is nadeelig. De wijze waarop wit zich nu van de remise verzekert is mooi, hij speelde a.v.: Wit: 28—23, 32x23, 36x47, 34—30. 44—40, Zwart: 19x28, 21x41, 26x37, 25x45, 45x34, wit 39x17. Een aardige combinatie. Maar interessant is nu de eindstand, wit heeft een schijf minder; maar de schijf op 17 bezet een belangrijk punt, zoodr.t winst voor zwart niet mogelijk is. Speelt zwart 3742, dan wit 2318, zwart 42x33, wit 1813. Offert zwart nu schijf 16, dan heeft wit de gelegenheid om later schijf 33 te veroveren; in andere gevallen gaat wit door 1712 naar dam. Op 1621 volgt wit 17x26, zwart 37 42, wit 4944, zwart 42x33, wit 4742 en wint later schijf 33. Een heel aardig stukje partij. EINDSPELEN. Voor onze eindspelliefhebbers laten wij hieronder een drietal volgen: I. Zwart: 20, 24 en een dam op 30. Wit: drie dammen op: 16, 21 en 37. II. Zwart twee schijven op: 31 en 33. Wit twee schijven op: 35, 43 en dam 16. III. Zwart drie schijven op: 7, 26 en 30. Wit één schijf op 43 en een dam op 44. Voor alle drie geldt: wit speelt en wint. Oplossingen van deze vraagstukken wor den ingewacht. DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN LEIDEN ZIJN TEN EINDE. Vele leden van de L.D.V. en W.W.D. als mede niet-leden die aan het kampioen schap van Leiden hebben deelgenomen, =n Woensdagavond in „De Doelen" ver- eenigd om tweeërlei redenen.In de eerste plaats voor de prijsuitreiking, in de tweede plaats de simultaan-seance, welke Wim Huisman, kampioen 1939 van Leiden, gaf. De voorzitter van het comité onderbrak n half tien de simultaan-seance om tot de uitreiking van de prijzen over te gaan. Na allereerst dank te hebben gebracht aan de comitté-leden en aan allen, die aan de kampioenschappen hadden deelgenomen, voor de prettige en vlugge afwerking, com plimenteerde hij als eerste Wim Huisman, die ook in dit seizoen bewezen heeft de sterkste speler te zijn, die Leiden huisvest. De heer Oosteibout prees den kampioen echter niet alleen om diens kwaliteiten als speler,'maar ook als iemand met een zui ver sportieve opvatting. Maar ook de tweede aankomende, M. O-ptendrees heeft de eer hooggehouden, hij kwam zoowel uit de voorwedstrijden als uit den eindstrijd on geslagen aan en was de eenige, die den kampioenen een punt had ontnomen, wat een compliment waard was. De voorzitter heeft de uitreiking der prij zen voor ieder der prijswinnaars van een toepasselijk woord vergezeld doen gaan, zoodat in de zaal, mede daardoor een pret tige geest heerschte, die de beste waar borg is voor de innerlijke kracht deze Ibeide vereenigingen. De verdere uitslagen waren: Eerste klasse: 1. Th. Zwetsloot; 2. C. v. Dolft. Tweede klasse: 1. T. Uittenbogaard; 2. J. Waasdorp. Derde klasse: 1. N. J. Vames; 2. W. v. d. Reijden. Tot slot de uitslag van de simultaan seance. Wim Huisman speelde aan 17 borden, waarvan hij er 10 won, 4 remise tegen W. Heemskerk, B. Slegtenhorst, L. v. Delft en F. Franka, terwijl de volgende spelers hun partij wisten te winnen: F. Lardee, K. Va- vier en I. Teleng. - 9 0 9 9 9 9 Stand in cijfers. Zwart 13 schijven op: 2, 4, 6, 12, 13, 15, 16, 19/21 en 24/26. DAMCLUB LEIDEN. De uitslagen van de gespeelde borden wedstrijden luiden: le groep. I. LaterveerH. v. d. Blom W. v. d. BlomJ. Stvleu W. F. OlivierW. Nijenhuis F. ZijlstraL. F. v. Steenbergen I. LaterveerA. Pronk 2e groep. E. WassenaarW. Leeflang C. HillebrantW. Geeve W. KoetzeN. Wassenaar J. BoterE. Wassenaar D. MechelseC. Hillebrant 1—1 0—2 2—0 0—2 2—0 0—2 2—0 0—2 1—1 R. K. DAMVEREENIGING „BEATRIX". De R. K. Damver. „Beatrix" te Voorscho ten hield een bordenwedstrijd, waarvan de uitslag was, als volgt: W. v. d. KrogtJ. v. d. Berg 02 N. van LeeuwenL. de Hollander 02 A. WittemanO. Rijsdijk 20 Th. KooimanA. v. d. Krogt 11 Afgebroken partijen: P. NapA. v. d. Krogt 20 A. WittemanJ. v. d. Berg 02 A. ToussaintN. van Leeuwen 11 Rectificatie. In stelling No. 11 moet de witte dame op e2 een zwarte dame zijn. De stelling luidt dus: Wit: Kgl, De6, Tfl, Ld4 en pionnen c3, e4, g3, h4. Zwart: Kh8, De2, Tb2, Pe5 en pionnen a5, c7, c4, g7, h6. Wit geeft mat in vyftien zetten.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 18