LAGA WINT DE VARSITY, NJORD VIJFDE VRIJDAG 19 MEI 1939 DE LE'ÖSCHE COURANT VIJFDE BLAD. - PAG. 17 De Jonge Acht voor de Leidenaars, meeste successen voor Triton en Laga De Boschbaan te Amsterdam was gister middag in feesttooi ter gelegenheid van de Varsity, welke volgens de oude traditie ditmaal weer op Hemelvaartsdag werd gehouden. Vroolijk wapperden de kleurige vlaggen van de masten, de tribunes waren stamp vol, terwijl vele toeschouwiers langs den wallekant de wedstrijd volgden. Wij ge- looven, dat het nog nooit zoo druk op de Boschbaan is geweest. Velen waren natuur lijk studenten van de vijf universiteiten om hun mede-corpsleden aan te moedigen en toe te juichen. Voor de wedstrijden werden de kanser van het hoofdnummer druk besproken, waarbij Nereus en Laga de groote favorieten waren. Laga was, zoo als men het uitdrukte, „een ploeg voor mooi weer", iets wat zij ook inderdaad heeft bewezen. Getooid met de strooien hoedjes en fleurige dassen, een bloem van „Bloemen Bertha", die natuurlijk niet bij dit studen ten-evenement ontbrak, in het knoopsgat, toonden de studenten een groot enthou siasme, dat zijn hoogtepunt vond toen Laga het hoofdnummer won. Alle trokken naar de finish en het boo tenhuis, om maar niets te missen van de wonderlijke tooneelen, die zich hier af speelden. De vreugde van de Delftenaren was onbeschrijfelijk. De onberispelijke hoeden werden ge kreukt en gingen verloren in de massa, de roode jasjes raakten los en de stemmen sloegen over: het hinderde allemaal niet, want Laga had immers de Oude Vier ge wonnen, evenals het vorige jaar. Zooals te begrijpen is, heerschte na af loop in het Utrechtsche en Delftsche kamp groote vreugde. De ploegen van Triton en Laga zijn dan ook wel zeer succesvol ge weest. Triton won vijf nummers, nl. de Jonge Vier B., de Overnaadsche Vier, de Jonge vier A., de Lichte Vier en de Over naadsche Twee. Laga won voor den 21en keer het hoofdnummer, de Oude Vier, ver der de Sciff, de Stuurlooze Vier, terwijl men op de Jonge Twee tezamen mefAegir de eerste plaats bezette. Njord was de eenige van de overige drie studentenclubs, dat beslag op den eersten prijs wist te leggen en wel in het laatste nummer, de Jonge Acht. Hoe Laga het hoofdnummer won. Voor de Oude Vier kwamen aan den start: 1. Laga, 2. Triton, 3. Aegir, 4. Nereus, 5. Njord. Een mooie gelijke start viel van alle ploegen te noteeren. Op 250 meter lag Njord reeds achter en leidde Nereus met gering onderling verschil voor Triton, Aegir en Laga. Njord zakte steeds meer af en speelde in het verdere verloop van den strijd geen rol. Nereus sloeg een baan- tempo van 32 slagen en lag op 500 meter een halve lengte voor op Laga, Triton en Aegir. In het rustige water van boei 1, lag de boot der Delftenaren buitengewoon rustig. De balans was uitstekend en het geheel maakte een soepelen indruK. Zonder merk bare inspanning ging Laga naar voren en op 750 meter had deze Vier de leiding ge nomen met enkele meters voorsprong op Nereus, terwijl Aegir en Triton om de derde plaats streden. Op uiterst gemakke lijke wijze trok de Lagavier verder en op 1000 M., op de helft van den afstand, lag Nereus reeds 3/4 lengte achter en Triton en Aegir weer op een halve lengte achter de Amsterdammers. Op 1250 M. roeide Laga reeds een gewonnen race, weldra kwam er licht tusschen de booten en op 1500 M., toen het haantempo 34 bedroeg, lag Delft anderhalve lengte voor op Ne reus, van Nes gooide er nog wat boven op en met een voorsprong van 2 1/2 a 3 lengten op Nereus, die nog voor zijr. twee de plaats moest vechten, ging Laga e\ als het vorig jaar, als winnaar van het hoofdnummer door de finish. De andere wedstrijden. In het eerste nummer van den dag, de Jonge Vier B. liet Aegir verstek gaan. Tri ton nam het tegen Njord, Nereus en Laga op. De Utrechtenaren lagen aanvankelijk in vierde positie, maar na 1000 M. was het duidelijk, dat de overwinning alleen tus schen Triton en Njord zou kunnen vallen. Njord bleek niet over een behoorlijken eindspurt te beschikken, door vermoeid heid werd het roeien der Leidenaren krampachtig, terwijl de betere techniek van de homogene Tritonploeg tenslotte den doorslag gaf. In de Overnaadsche Vier stevende Tri ton onmiddelijk op de zege af. No. 2 van Nereus kwam na 250 M. vast te zitten aan zijn bankje, waardoor de ploeg moest opgeven. Ook in dit nummer bleken de Utrechte naren over de technisch beste ploeg te be schikken, zoodat hun de overwinning niet kon ontgaan. En ook in het derde nummer van den dag viel een Tritonzege te noteeren. In de Jonge Vier A. had Triton direct de lei ding genomen op Njord, welke voorsprong tot bijna drie lengten aangroeide. Het Skiffnummer was niet erg belang rijk. Van Blerkom van Laga bleek over een jaar meer ervaring te beschikken dan de scullers van Nereus en Njord en dat vas voldoende voor de zege. welke met lengten verschil werd behaald. Een der meest spannende nummers van de Varsity was de Lichte Vier, altijd een aardig nummer in dit milieu. Laga had de leiding genomen, doch bleek in den aanvang te veel van zijn krachten gevergd te hebben. Op 1.000 M. leidde de Delftena ren nog met een halve lengte op Aegir en een lengte op Triton. De Utrechtsche ploeg roeide zeer aantrekkelijk doch wat weekjes, waardoor op het eerste gedeelte van de baan te veel terrein werd verlo- Aegir zocht zijn heil in zuivere kracht e nover den stijl van het roeien der Gro ningers kan men inderdaad beter zwijgen. Op 500 M. voor de finish voerde de ster ke slag van Triton het tempo op. Zienderoogen liep de ploeg in, Laga werd gepasseerd, en Aegir bedreigd. Het werd een spannende laatste 200 M. O.i. gingen beide ploegen tegelijk door de finish, doch de officials waren een andere meerling toegedaan, omdat het filmtoestel aan de finish aantoonde, dat Triton had gewonnen. In de Stuurmanlooze Vier was Njord niet opgekomen, zoodat Laga, Triton en Nereus over de boeien 1, 3 en 5 werden verdeeld. Niettemin naderden Triton en Nereus elkaar direct, ieder oogenblik was aanvaring te verwachten en op 450 M. kwam het er inderdaad van. Nereus werd terecht gediskwalificeerd, doch mocht buiten mededinging verder roeien. Door de aanvaring was het stuurlijntje van Triton gebroken en de slag van Nereus was wel zoo vriendelijk deze op het water te re- pareeren. Laga en Triton startten op 500 M. tege lijk, doch reeds spoedig bleek, dat Laga, die bij de aanvaring reeds een voorsprong had ook na dit incident de beste kansen op de zege zou hebben. Regelmatig liep Laga op Triton uit en op rustige wijze ging Laga als eerste door de finish. In de Jonge Twee verschenen Njord en Triton niet aan den start. Tusschen Laga en Aegir werd het een dead heat, zoodat de blikjes doorgezaagd moesten werden. In de Overnaadsche Twee behaalde Tri ton zijn vijfde overwinning op dezen dag, terwijl Njord de uitzondering op den re gel was en er voor zorgde, dat in de Jon ge Acht Utrecht en Delft niet met de eer gingen strijken De uitslagen luiden: Jonge Vier B: 1. Triton tijd 7 min. 37,9 sec., H. Frima (bg.), R. M. Versteegh, D. Mooien, H. Sleurmans (si.), J. H. W. van Walsem (st.), 2. Njord 7 min. 40,3 sec. 3. Nereus 7 min. 45,2 sec. 4. Laga ver. Overnaadsche Vier: 1. Triton, tijd 7 m. 51,1 sec., R. P. H. Ritter (bg.), C. S. Kuyl F. A. Ameling, L. J. Quarles van Ufford (sl.), W. A. Spancker Ente (st.), 2. Aegir 7 min. 55,8 sec., 3. Njord 8 min. 4,1 s. 4. Nereus ver. Jonge Vier A: 1. Triton, tijd 7 min. 53,6 sec.. R. Meindersma (bg.), G. A. Sedee, P. Henry Jr., H. Deenstra (sl), W. A. Spanc ker Ente (st.), 2. Njord 8 min. 2,5 sec. Skiff: 1. Laga (J. van Blerkom), 8 min. 22.3 sec., 2. Nereus (P. Weyer), 8 min. 38,2 sec. 3. Njord (J. A. Versteegh) 8 min. 58 sec. Lichte Vier: 1. Triton tijd 8 min. 9,9 sec., G. Moussees (bg.), A. G.è Th. Becking, H. H. F. Hobbel, N. Bloembergen (sl), J. Caro (st.), 2. Aegir 8 min. 10.9 sec., 3. Laga 8 min. 23,3 sec. Vier zonder stuurman: 7. Laga 7 min. 23,8 sec., B. J. G. van der Pot (bg), J. T. L. Barlema, P. H. Godefroy, H. van Nes (sl.), J. H. Hummel (st.), 2. Nereus 7 min. 29.4 sec., 3. Triton 7 min. 33.9 sec., 4. Aegir 7 min. 34,4 sec., 5. Njord 7 min. 41 sec. Jonge Twee: 1. en 2. Laga en Aegir, bei den 8 min. 49,2 sec. Een filmopname moet beslissen. Overnaadsche twee: 1. Triton 8 min. 53,9 sec. F. A. Ameling (bg.), O. S. Kuyl (sl.), W. A. Spancker Ente (st.), 2. Nereus 9 m. I.9 sec. 3. Njord ver achter door lekke boot. Jonge acht: 1. Njord tijd 6 min. 42,8 sec., P. Lips (bg.), D. van Ley den, J. Th. Wil- kens, J. R. C. Gonggrijp, J. W. van Beu- ningen, C. J. Zilverschoon, J. W. van Gro ningen, W. J. Wijnberg (sl), H. Coutinno (st.). 2. Aegir 6 min. 45,8 sec., 3. Triton 6 min. 50 sec. 4. Laga 6 min. 53,6 sec. 3ILÏARTEN PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN. J. Bonnet kampioen 5de klasse. In het clublokaal van de biljartvereeni- ging P. v. Cleef werden de laatste partijen gespeeld voor het Pers. Kampioenschap 5de klasse. Na verschillende spannende partijen wist J. Bonnet het kampioenschap te beha len met 5 gewonnen partijen wat een fraaie prestatie was, doordat er 3 spelers waren met een gelijk aantal gewonnen partijen. Voor de 2de plaatse is de beslissing niet kunnen vallen, doordat J. Wassink en C. v. Velzen met een gelijk puntenaantal ein digden, zoodat deze spelers een barrage partij moeten spelen. De uitslagen waren: N.N. 85 47 13 1 J. Bonnet 100 47 9 2.12 G. H. 75 36 12 2.08 C. v. Velzen 100 36 14 2.77 J. Bonnet 100 63 8 1.42 J. Wassink 83 63 10 1.31 R. v. G. Jr. 100 45 13 2.22 N.N. 8 45 6 1.77 J. Brussel 98 55 9 1.78 C. v. Velzen 100 55 10 1.81 J. Wassink G. H. 100 44 21 2.27 69 44 9 1.56 OM HET KAMPIOEN SCHAP IVCB De eerste zege van WA, Spartaan speelt gelijk tegen Schijndel DOSR VERSPEELT HAAR EERSTE KLASSESCHAP De kampioenswedstrijden van gisteren hebben aardige verrassingen opgeleverd, waardoor de spanning' in deze kampioens competitie thans ten sterkste toegenomen is. De leider Vosta kreeg den kous op den kop in Amsterdam, waar V. V. A. met 32 won en tevens haar eerste zege behaalde, terwijl dit tevens de eerste nederlaag voor de Enschedesche kampioenen beteekende. Ook Spartaan deed het gisteren niet slecht door een gelijk spel tegen Schijn del in Brabant. Alleen Kerkrade is in dezen strijd nog ongeslagen en zij heeft nog de beste kans op het kampioenschap, maar..., zij moet cok nog de zwaarste wedstrijden spelen. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. nt. Vosta 4 12 1 5—5 4 Kerkrade 2 1 1 3—2 3 Schijndel 3 111 7—5 3 V. V. A. 3 111 5—7 3 Spartaan 4—31 45 3 Voor de promoti&fdegradatie-competitie viel in West II gisteren de beslissing en wel M het nadeel van DOSR. De Veensche club verloor gisteren met 42 van WE en ver speelde daarmee haar eerste klasseschap eeds na een één-jarig berblijf. Het zoo moeizaam verkregen eerste klasserschap werd na een seizoen van spanning en on- fortuin verloren, doch we hopen, dat de V eenders zich hierdoor niet al te zeer ter neergeslagen gevoelen en het volgend sei- met nieuwen moed den strijd voor het eerste klasseschap zullen opnemen. G. D. A. heeft in deze promotie-compe titie ongetwijfeld nog steeds de beste kans. De stand is n.L: G D. A. 2 2 7—1 4 V. V. E. 3 111 6—8 3 D. O. S. R. 3 1 2 3—7 1 De uitslagen. Om het Kampioenschap: WAVosta 32; SchijndelSpartaan 22. Prom. en degf.: Ie k 1. Z. I: VI06—RKVVL 0—0; Chè- vremontRKBSV 21. Ie kl. W. I.: WilskrachtZwaluwen Vooruit 12. 1 e k 1. W. II: DOSR—WE 2—4. C o m p. 1 e k 1. W e s t I: HMSFortitu de 34; NE AVolendam 22. DE JUNOREN-COMPETITIE. De uitslagen. Afd. A.: Docos aSJC a 5—0. Docos b Teylingen a 23. A f d. D.: SMC b—Docos e 1—0. Afd. E.: Docos fVVL b 16; Meer burg bWSB c. Vriendschappelijk: St. BernardusDo cos c 74. D.O.S.R.—V.V.E. 2—4. De laatste kans teniet gedaan. Met een goede overwinning hebben de Wijkeroogers de Veensche ploeg weer naar zich toegehaald in de tweede klasse I.V. C.B. De lijdensweg van D.O.S.R. geduren de het competitie-halfjaar heeft ook in de degradatiewedstrijden een onaangenaam verlengstuk gekregen. Met dezelfde roe- kelooze vaart als de Veenders de eerste klasse zijn binnengevallen, zijn ze ook weer teruggekomen. Hoewel deze teruggang zeker niet als een der aangenaamste her inneringen zal blijven bestaan, meenen we toch, dat de sportvereeniging van Roelof- arendsveen in zijn geheel hierdoor niet be hoeft te lij-den; niettemin zal een en ander ongetwijfeld gevolgen met zioh sleepen, b.v. de samenstelling van de eerste-elftal club. Reeds gisteren zijn, hoewel te laat, belangrijke wijzigingen aangebracht in de voorhoede en het resultaat hiervan mag zeker niet onbevredigend genoemd den. De opstelling der elftallen was daardoor aldus: D.O.S.R.: doel: J. de Koning. Achter: P. de Koning en L. Hoogenboom. Midden: P. Rodewijk, J. Turk, H. Turk Voor: Akerboom, C. v. d. Meer, Jac. de Koning, v. Velzen., E. Rodewijk. V.V.E.: doel: Warmerhaven. Achter: L. Snijders en Durge. Midden: P. de Boer, v. d. Mey, AR. Duyn. Voor: J. Duin, Starremans, de Winter, Zuiderduin, Dirks. De wedstrijd: Het duurde geruimen tijd, alvorens de D.O.S.R.-ploeg, waarin totaal vier nieuwe spelers waren opgesteld, ingespeeld. Van deze gelegenheid maakte V.V.E. gebruik door een serie aanvallen welke dikwijls zeer gevaarlijk waren. Door dat de middcnlinie der thuisclub, waarin J. Rietbroek erg gemist werd, een onvol doende partij gaf, was reeds spoedig het ergste te vreezen. Het succes kwam dan ook na eenigen tijd, toen de bezoekers over den rechtervleugel een aanval leidden, waarbij de Winter i het bezit van den bal kwam, die van de weifeling der D.O.S.R.-achterhoede gebruik maakte en onhoudbaar inkogelde (01). Na een korte periode, waarin de gast- heeren eenigszins de overhand verkregen, vergrootte V.V.E. den voorsprong tot 02 Duin schoot over de heele voorhoede heen naar den Keurig opgestelden Dirks, die met een hard schot de Koning passeerde. Toch zag de thuisclub de kans om nog voor de rust den achterstand gedeeltelijk in te loopen. Na een geweldig offensief schoot C. v. d. Meer vanaf den rechtervleugel een schuiver in, waarop de hooge V.V.E.-keeper geen vat kon krijgen: ruststand 12. Na half-time was D.O.S.R. sterk de meerdere en het was na 20 min. spelen, dat E. Rodewijk met een zuiver gericht schot de partijen op gelijken voet bracht (22). Reeds was het einde in zicht; nog 10 min. te spelen en de D.O.S.R.-spil maakt een duidelij-k hands. Door de penalty verkreeg V.V.E. andermaal de leiding (23). Hier door zakte de energie van D O S.R. als een kaartenhuis in elkaar, zoodat de bezoekers kort voor het einde nogmaals wisten te scoren, waardoor hun overwicht wel iets te sterk werd uitgedrukt. De talrijke toeschouwers, die ook nu weer naar het sportterrein waren getogen, heb ben van een vlotte, spannende partij voet bal kunnen genieten. Bij V.V.E. viel in het bijzonder de mid denvoor de Winter op, een vlug en beweeg lijk speler, die opgelegde kansen volkomen benut, getuige het vierde doelpunt. Bij D.O.S.R. was het vooral de linksbui ten E. Rodewijk, die opviel, terwijl ook de debutanten der voorhoede op een bevre digenden wedstrijd kunnen terugzien. Over de middenlinie is dezen keer weinig goeds te zeggen. Tegen de gewoonte in was de linkshalf zelfs onvoldoende. De invaller- rechtshalf P. Rodewijk zal aan z^n spel nog heel wat moeten schaven, alvorens hij een waardige representant voor het eerste elf tal is. A.S. Donderdagavond om 8 uur trainen op het terrein, onder leiding van den heer Schouten. Moge velen aanwezig zijn, opdat D.O.S.R. uitstekend voorbereid het nieuwe seizoen kan beginnen. J u n i o r e n: Dos aLisse a werd een 41 overwinning der Lissenaren. Opmer kelijk was, dat de beide backs van Dos wis ten te scoren: eenmaal in eigen doel en een maal aan den anderen kant. Clubnieuws der Kath. Sportvereenifilngen R. K. SPORTVER „ST. BERNARDUS". Een goed geslaagde sportdag. Gisteren is op het St. Bernardus-terrein een groote propagandadag gehouden ter gelegenheid van de viering van het tweede lustrum. Liet het zich tegen den middag door de zware lucht aanzien, dat deze goed georganiseerde sportdag zou mislukken. Doch het bleef gelukkig bij enkele regen druppels. Te 12.30 arriveerden de eerste gasten n.l. Docos c uit Leiden, om te kampen tegen St. Bernardus a. Na een vinnigen strijd wis ten de onzen een overwinning te behalen van 73. Te 2 uur verschenen St. Bernardus I Teylingen II en III gecombineerd in het veld. Voor dezen wedstrijd bestond zeer veel belangstelling. Direct werd door beide ploegen een goed spel weergegeven, maar de thuisclub (hoewel deze ook met ver schillende invallers speelde), was de eer ste, die succes had. Na een goed combinatie spel wisten zij den stand voor rust te bren gen op 20. Na rust was het andermaal de thusiclub die tot tweemaal toe wist te scoren, totdat ongeveer een kwartier voor het einde de bezoekers zelfs tot tweemaal toe den keeper wisten te verschalken, zoo dat het einde kwam met 42. Toen wij ons te 7 uur naar het terrein begaven, was het veld bijna zwart toeschouwers, om de Veteranen match „GroenendijkRijndijk" bij te wonen. Als te 7.30 beide elftallen zioh opstellen o.l.v. scheidsrechter Joh. van Goozen, weer klonk er van de zijde een ware ovatie. Door den weleerw. heer Kapelaan werd de aftrap verricht, waarna alle 22 spelers zich als stoere mannen in den strijd bega ven. Om het gegeven spel werd danig ge lachen, ook onder deze Veteranen kwamen zeer goede schoten op de verschillende doe len. Rijndijk nam het eerst onder een groot hoera de leiding. Deze vreugde werd nog vergroot, toen na enkele minuten de twee de kogel in het Groen end ij ksche doel be landde. Nu was het voor de spelers eenige oogenblikken rust, om weer met nieuwen moed zich in den strijd te werpen. Na de rust bleek, dat de Rijndijkers de beste krachten bezaten wat betrof de vlugheid, want ook nu kwam het eerste succes van hun kant; de Groenendijkers wisten na een kwartier spelen eindelijk hun eerste tegen- puntje te maken, hetwelk zeer zeker een daverend applaus waard was. Daarna werd van beide zijden nog eenmaal een doelpunt gemaakt, waarna met ten 42 overwinning voor den Rijndijk het einde kwam. Het was intusschen al reeds bijna sche mer toen de scheidsrechter het einde blies, waarna de spelers allen met loome beenen huiswaarts gingen. Door enkele jonge dames waren nog loten ten verkoop aangeboden, die gezien het doel (steun aan de R. K. Sportver.) zeer gretig werden verkocht. Na afloop van den ge- speelden wedstrijd werd door den voor zitter tot trekking overgegaan. Er waren in het geheel 15 prijzen, waarvan er nog drie zijn die nog niet zijn afgehaald. Na afloop werd door den voorzitter nog een woord van dank gesproken aan alle aanwezigen, die door het bezoeken van dezen Propaganda-sportdag het hunne heb ben bijgedragen voor de R. K. Sportbe- weging, -alsmede aan allen, die door het schenken van de prijsjes het bestuur in staat heeft gesteld tot doorwerken aan de R. K. Sportvereeniging en de Jeugd hier in ontier te brengen. Ieder, die iets voor de Sport gevoelt moet zich ook aansluiten in de R. K. Sportvereeniging, ter plaatse. Het Bestuur van St. Bernardus kan dan met voldoening op de viering van het 10-jarig bestaan terugzien en met vollen moed doorl werken naar een volgend lustrumfeest. ALPH. BOYS—B.S.M. 0—2 Bij gelegenheid der opening van het nieuwe terrein der Alph. Boys werd Hemel vaartsdag tusschen bovengenoemde elftal len een bekerwedstrijd gespeeld, waarvoor groote belangstelling was. De hoogeerw. Deken Z. de Korte deed den aftrap. Da wedstrijd was een matige vertooning, B.S.M. dat speelt in de 2e klasse I.V.C.B. was technisch iets beter dan de Boys, dit vooral wat samenspel betreft ten achter kwamen. De voorhoede van B.S.M. blonk evenmin uit, wat blijkt uit het feit, dat zij hun technisch overwicht niet in meerdere doelpunten wisten om te zetten en zich al dus met een 20 overwinning moestent e- vreden stellen. Doelman Zonderop heeft het dezen middag niet bepaald gemakke lijk gehad. Hij wist enkele kanjers echter behoorlijk te verwerken zijn collega aan den overkant was iets gelukkiger en hield zijn doel schoen. Te ongeveer 3 uur wordt aangevangen. Na den aftrap ontwikkelt zich dadelijk een vlugge gelijkopgaande strijd. Hoewel B.S. M. door snelheid en techniek iets sterker is weten de Boys eenige goede aanvallen op te zetten, waarbij enkele malen naast wordt geschoten. De strijd wordt span nend. Nadat uit een corner het Boys-doel nauwelijks aan doorboring is ontsnapt, wordt de verdediging aan de overzijde weer aan den tand gevoeld. Het eerste deel van den tijd is bijna verstreken en dan gelukt het den bezoekers door hun midvoor de leiding te nemen. (10). De tweede helft toont aanvankelijk hetzelfde spelverloop, doch de Boys, die thans het voordeel van den wind genieten, komen meerdere malen in den aanval. De voorhoede weet dit over wicht daarbij niet in doelpunten om te zetten. Na een half uur zijn het integen deel nogmaals de bezoekers, die door den rechtsbinnen hun voorsprong weten te vergrooten. De Boys geven zich nog niet gewonnen, maar ondanks heftige aanval len der thuisclub houdt de B.S.M.-verdedi ging stand en breekt het einde van dezen sportieven strijd ongewijzigd aan. Na afloop reikte de voorzitter der Boya de heer A. Breukel op gebruikelijke wijze aan het winnend elftal den Beker uit. R. K. Sportver. „Docos". Docos I speelde gisteren vriendschappe lijk tegen V.V.L. I en deze in zeer goede verstandhouding gespeelde wedstrijd ein digde in een gelijk spel (33). Docos III stond tevergeefs op het Sport park te wachten, maar U.D.O. was zoo on sportief om zonder eenige kennisgeving weg te blijven. J u n i o r e n: Het programma van He melvaartsdag is zeer goed verloopen. Docos as in topvorm en won op afdoende wijze van S J C. a met 50. Docos b speelde niet onfortuinlijk; wel ia verloren met 3—2 van Teylingen a, maar 't was een sportieve wedstrijd, welke voor de belangstellenden het aankijken zeker waard was. Docos e kon het niet bolwerken tegen S.M.C. b, verloor slechts met 10 van die kampioenen, wat dus o<^|c een prestatie mag genoemd worden. Docos f verloor ook van de kampioenen, maar redde de eer door een tegenpuntje tegen de veel grootere V.V.L. b boys, 6I was hier de uitslag. Docos c speelde vriendschappelijk uit tegen St. Bernardus a, verloor met 74, na eerst met 60 achter gestaan te heb ben. Dat zal wel de meest spannende match geweest zijn. welke emotievol met korfbal- cijfers is geëindigd. R. K. Sportver. „V. V. L." Het eerste speelde gisteren vriendschap pelijk tegen Docos. Beide tellen invallers. VVL opent de score tot 20. Docos komt opzetten en met succes (21). Na de rust weten beide partijen den stand op gelij ken voet te krijgen n.l. 33. Het tweede speelde tegen DHL, De strijd werd jammer genoeg verloren, zoo dat het 2de in degradatiegevaar komt. De laatste twee wedstrijden moeten gewon nen worden, dan kunnen jullie den dans nog ontspringen. Eindstand 35. De benjamins eindigden de competitie met het resultaat om Docos op eigen ter- rein een 61 nederlaag toe te brengen, zoodat de Junioren het afdeelingskam- pioenschap op mooie wijze behaald heb ben. Van harte proficiat! Nu nog een uit gaansdag en de competitie is weer geslo ten! R. K. Sportver. „Blauw Zwart". Gisteren werden de volgende wedstrijden gespeeld; om het kampioenschap van het district Den Haag: Blauw Zwart a tegen D.H.L. a uit Delft, resultaat 11. P.F.C. b tegen Blauw Zwart b te Poel dijk. uitslag 13. Wilhelmus c tegen Blauw Zwart c te Voorburg, resultaat 22. Het eerste elftal van Blauw Zwart neemt Zondag a.s. deel aan de nederlaagwedstrij den, uitgeschreven door de Sportvereeni ging Lisse. De reis wordt per autobus ge maakt. R.K. Sportver. „Teylingen" Een combinatie van Teyl. II en III speel de gisteren te Hazerswoude tegen St. Ber nardus I welke haar 10-jarig bestaan vier de, de jubileerende vereeniging Wist met 63 te winnen. Teylingen IV speelde een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen KRV I en beide elftalen wisten 6 maal te doelpunten, dus er waren wel schutters. De a junioren speelden voor de competi tie tegen Docos b en wisten met 21 te winnen, net genoeg om beide puntjes in de wacht te sleepen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 17