y y HELPT onze onafhankelijkheid HANDHAVEN! Lucht Verdediqinqs Fonds VRIJDAG 19 MEI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN Woensdagmiddag vergaderde de Ge meenteraad van Bodegraven. Het werd een openbare vergadering van nauwelijks een uur met een verlengstuk van 2 y3 uur in comité e dat zonder dat zelfs een „water leidingkwestie" aan de orde was. Deze gang van zaken was tc wijten aan het voorstel tot het bouwen van een ambts woning voor den burgemeester, welk punt daarom ook tot het einde van de agenda was verschoven. Het begin ging heel vlot. Twee notulen vastgesteld, zuiver formeele ingekomen stukken, plus en. verslag van de com. tot wering van schoolverzuim, waarin het overlijden van den heer E. A. Bogaart werd herdacht en als eenig belangrijk punt een verzoek van „Volksonderwijs" om een kweckeling met acte te benoemen aan de O.L. school, omdat de klassen daar te groot zijn. Ook dit stuk echter werd aan gehouden, omdat het te laat was ingeko men en er geen preadvies was. Daarna volgden enkele vaststellingen van onder wijsvergoedingen aan andere gemeenten, de bewilliging in een verzoek van de R.K. en de Chr. school in de Meije om medewerking tot het aanschaffen van leermiddelen, de vaststelling van de reke ning en de begrooting van het zwembad, waaraan een subsidie van 044.83 werd verleend, welke besluiten alle zonder dis cussie en zonder stemming werden geno men. Eveneens een subsidie van 12. aan de landbouwschool te Woerden, maar onverwacht kwam de discussie los bij het punt begrootingswijzigingen. De Raad voelt zich in zijn rechten tekort gedaan. De heer Jongeneel had ontdekt dat tus schen de vele posten een nieuw voorstel zat, n.l. het verbeteren van den Torenlaan en het verbreeden van de van Dobben de Bruijnstraat. Dat achtte spr. onjuist, zoo'n zaak had als gewoon agendapunt moeten1 behandeld worden en bovendien had de aanbesteding al plaats gehad. De voorzitter beloofde ervoor te zullen zorgen, dat dergelijke dingen in de toe komst niet meer voorkwamen. Wethouder Batelaan toonde aan, dat het ditmaal niet anders gekund had, omdat het plan pas was opgekomen bij het vast stellen van het bestek van de verbetering van andere straten, waartoe wel besloten was. De gunning had echter ook nog niet plaatsgehad. Bovendien was het de be doeling, gelijk ook de voorz. al had mede gedeeld, aan de Raad afzonderijk dit punt voor te leggen. De heer Jongeneel was voldaan door de toezegging, maar niet over de woorden van den wfethouder. Ook weth. v. d. Poll toonde aan, dat het ditmaal niet anders gekund had. De legale weg was bewan deld, er was niets geschied - en het was voordeeliger de zaak te combineeren. Echter bleven de bezwaren. Ook de heer v. d. Marei achtte schade gedaan aan de rechten van den Raad. Nadat weth. v. d. Poll nog ten sterkste ontkend had dat het de bedoeling geweest was het voorstel er door te „moffelen" werd het voorstel met algemeene stemmen aanvaard. Eenige discussie ontstond ook nog over een voorstel van B. en W. om voor den tijd van 3 maanden voorloopig gedeeltelijk op kosten der gemeente een 15-tal arbei ders, thans tewerkgesteld bij de fa. Broek hoven aan den nieuwe Rijksweg, te doen brengen en halen per autobus van een hei werk, dat deze firma onder Utrecht uit voert. De arbeiders dragen zelf 1.— per week bij, de gemeente betaalt 1.—. De heer van Elk had tegen deze regeling ern stige bezwaren, omdat het er z.u aleen om ging de fa. Broekhoven aan goedkoop personeel te helpen, omdat deze onder Utrecht veel meer moet betalen. De voorz., de wethouders en de heer Jongeneel verzekerden het tegendeel. De fa. betaalt het gewone contractloon, dat daar ter plaatse hooger is als in Bodegraven ze zullen dus iets meer verdienen en kun nen ook iets in de kosten bijdragen, bo vendien is het zeker om het belang van de menschen zelf die anders steuntrekker worden en minder ontvangen. De firma B. was eerst na langdurig aandringen van B. en W. bereid tot deze maatregel, wat zeker niet pleit voor de zienswijze dat het haar belang zou zijn. Nadat het voorstel met de stem van den heer van Elk tegen was aanvaard, kwam aan het eind der vergadering nog de tele fonische bevestiging van de firma B., dat ze het standaardloon van Utrecht zal be talen en gemakkelijk uit de omgeving van die stad voldoende werkkrachten kan krijgen. Vervolgens werd opnieuw zonder stem ming aanvaard een voorstel tot verkoop van bouwgrond, waarbij alleen de heer van Elk de opmerking maakte dat de prijs voor een der perseeltjes te hoog was, wat echter bleek juist tegenovergesteld te zijn. Zonder discussie werd toegestemd in een crediet van 8000.voor den bouw van een zesde transformatorenstation voor het G.E.B. Het nieuwe raadhuis en de ambtswoning voor den burgemeester B. en W. trokken in een voorstel tot ver hooging van de post luchtbescherming van 500.— op 5000.— omdat het plan nog niet goedgekeurd is en later een nieuw cijfer zal worden vastgesteld. Ook werd zonder bezwaar een errediet toegestaan van 1000.voor het maken van een ont- werp-raadhuisplan door „Stad en Land schap van Zuidhollan" en werd de tijds duur van het verhuurcomtract voor het weiland achter den watertoren gesteld op 3 inplaats van 6 jaar. Aan den heer van Elk werd op diens vraag toegezegd dat het de bedoeling is dit jaar aan de werkloozen weer normaal B-steun toe te kennen. Zoo kwam eindelijk het voorstel-ambts- woning. B. en W. deelden mee dat de bur gemeester er niet in geslaagd was in Bode graven een huis tevinden en tenslotte een te klein huurhuis had betrokken. Zij vroe gen nu een crediet van 10.000 om op het Vijverplan een ambtswoning te bou wen, waarvoor dan 15 van het aanvangs salaris of 540.zou worden vergoed als huur. Bovendien was ingekomen een aan- biedig van oud-burgemeester van Dobben de Bruijn voor diens woning tegen een be drag van 16000.Na de lange comité vergadering, werd dit voorstel echter cp verzoek van den voorzitter zonder meer teruggenomen. Publieke discussie had niet plaats. GEMEENTERAAD VAN NOORDW1JK Onder presidium van burgemeester van de Mortel kwam de Raad van Noordwijk Woensdagmiddag te half vijf in openbare vergadering bijeen. Alle leden waren aan wezig. Z. h. st. werd een crediet verleend aan de z.g. Segoba-commissie ter plaatse, welke commissie het bekende Segoba- werk ook hier zal toepassen, doch daar toe ergens in de gemeente een gebouw of een gedeelte daarvan zal moeten huren. De prikkeldraad-affaire in de Q. v. Uffordstraat. Een „nete lige" kwestie. De bewoners van onze voorname Quar- les van Uffordstraat zijn een weinig ont stemd. Wat toch is het geval? De gemeen te heeft ter weerszijden van die straat, tusschen de trottoirs en den rijweg nette plantsoentjes aangelegd. Maar aangezien het in ons lieve vaderland nu eenmaal een noodzakelijk kwaad is om dergelijke plant soentjes onmiddellijk na den aanleg te om rasteren, zulks ter wille van de niet min der lieve jeugd, wier waardeering voor het schoone zich dikwijls negatief uit, completeerde de gemeente het geheel der plantsoentjes al gauw met een keurige prikkeldraadafscheiding. Zulks was ech ter geenszins naar den zin der bewoners aan die straat. Sommigen kwamen er in den letterlijken zin des woords „niet zon der kleerscheuren af". Anderen liepen verwondingen op, inzonderheid de jongste spruiten dier straat, wier onderscheidings vermogen tusschen prikkel- en gladdraad nog niet in ontwikkeld. Een adres aan B. en W. was het gevolg, waarop dit college antwoordde, dat onder de gegeven om standigheden een prikkeldraadafscheiding te verkiezen was boven gladdraad om ge noemde reden. Voorts zou het gevaar voor het scheuren van kleedingsstukken vol gens dit college denkbeeldig zijn, aange zien het voetpad toch ruim voldoende was om het op een behoorlijken afstand van het prikkeldraad rustig te bewandelen, ter wijl wanneer het voetpad aan de zuidzijde eenmaal in zijn geheel zal zijn aangelegd, een soort éénrichtingswandelverkeer kan worden verkregen. Voorts was, aldus B. en W., het prikkeldraad zoo dicht bij het nog jonge struikgewas gespannen, dat bij het uitgroeien van het laatste. het eerste daardoor op den achtergrond zou geraken. Wat doet men echter in ons vrije landje wanneer men zijn zin niet krijgt; men schrijft een ingezonden stuk in de courant of gaat op andere wijze in „hooger be roep", bijvoorbeeld middels een adres aan den Raad, na daarop de handteekeningen der reclamanten verzameld te hebben. De laatste wijze kozen de Q. v. Uffordstraat- bewoners. Met Salomons' wijsheid hadden B. en W .echter een tusschenvoorstel be dacht. Den Raad de gelegenheid gevend zijn opinie omtrent deze „netelige" affaire uit te spreken, gaven B. en W. bij monde van den voorz., in overweging, voorloopig het prikkeldraad wat op te schuiven en daarvóór een gladdraadje te spannen, al thans aan de trottoirzijden. Dies werd na eenige discussie besloten, want volgens verschillende leden waren de klachten toch niet geheel ongegrond. We zullen moeten afwachten of de reclamanten bevredigd zijn. Wellicht komt er dan een dankbetui ging, want al mogen wij Nederlanders onze ontstemming wel eens uiten, op zijn tijd zijn toch weer loyaal in onze waardee ring Een adres van den heer Mullié, inzake het al of niet bouwen op een stukje Be- vea-terrein werd na eenige discussie ver wezen naar de besloten zitting. Vervol gens werd aan H. Vink een tegemoetko ming verleend in de reiskosten, verbonden aan het bezoek van de R.K. ULO school te Leiden voor zijn dochtertje, zulks inge volge de Lager Onderwijswet en tot een bedrag van 2.50 per maand. De kiosk komt er! Over den door de gemeente voorgeno men bouw van een kiosk met toiletten aan den Noordboulevard nabij den vuurtoren en de onderhandsche verhuur van een en ander aan den heer van Wely, schrijven wij reeds eerder. In de vorige vergadering hadden de stemmen hierover gestaakt (7 7). Volstaan wij slechts met de vermel ding, dat de debatten ongeveer een herha ling waren van de vorige raadsvergade ring, doch dat de heer Vink, die de vorige maal tot de tegenstanders behoorde, thans motiveerde tot de voorstemmen te zullen behooren, omdat hy na rijp beraad toch meende, dat de belangen van velen voor gaan bij die van enkelen. De herstemming had tot resultaat, dat het voorstel van B. en W. er op het kantje af „kwam", dus met 8 tegen 7 stemmen. Vóór stemden de beide wethouders en de heeren Vink, van der Wiel, de Monije, van der Meer, Cas- pers en Vogelaar. Tegen: de heeren Alke made, van Eeden, de Vreedc, Wassenaar, Bulk, Liefferink en van der Niet De kiosk met toiletten kost de gemeente 4500, ter wijl een en ander minstens voor 10 jaren zal worden gehuurd door den heer S. P. C. van Wely voor de som van f 300 per jaar. Nog deelde de voorz. mede, dat aan den heer v. W. niet het monopolie voor ijsver- koop gegeven zal worden voor wat die omgeving betreft. Er zullen in elk geval twee ijscowagens in die buurt worden toe gelaten. Wat er zooal in die kiosk zal wor den verkocht, zal nader door B. en W. worden uitgemaakt. Om een bedrag van f 25 niet naar de Kroon. Nu weer zooveel stof te laten opwaaien Over de opmerkingen van Ged. Staten naar aanleiding der gemeentebegrooting 1939 schreven wij ook reeds eerder in ons nummer van Doensdag j.l. Overeenkomstig de voorstelling van B. en W. besloot de Raad, zoodat de post „belooning kweeke- linge" gehandhaafd blijft. Er was ook nog aanmerking gemaakt door het dagelij ksch bestuur der provincie op een geraamden post van f 50 voor belooningen en eere blijken aan leerlingen van de ambachts- teekenschool. Deze post moest worden ge schrapt, doch B. en W. stelden voor den post te halverveeren. De heer Vogelaar vond aanvankelijk, dat, nu het slechts een luttel bedrag van f 25 betrof, den post heelemaal maar gehandhaafd moest blij- ben. De voorz. vreesde echter, dat de be grooting dan niet zou worden goedgekeurd om nu voor 25 in hooger beroep te gaan bij de Kroon, loonde feitelijk de moeite niet. Bovendien hadden we pas dezelfde geschiedenis van het beroep meegemaakt ten aanzien der begrooting 1938 en om nu wéér zooveel stof op te waaien De heer Alkemade had liever een half ei dan een leege dop, en was tenslotte toch blij, dat B. en W. tenminste de helft nog wilden redden, waarbij de heer Lieffe rink zich aansloot. De heer Vogelaar en de overige leden konden zich tenslotte hier toch wel mee vereenigen. Het is echter de vraag, of Ged. Staten er zich nu wel mee vereenigen en toch niet zullen zeggen: heelemaal schrappen! Maar de tijd schaft raad! Bij de nu aan de orde gestelde begroo- tingswijziging vond de heer Vogelaar het nog al kras, dat alleen om een enkele de monstratie met zweefvliegtuigen de kosten van het tijdelijk politietpezicht de raming met 300 had overschreden. Spr. vroeg of zulks niet te verhalen was op de enkele belanghebbenden. De voorz. was het vol maakt met spr. eens, maar verhaal was niet mogelijk. Hetzelfde kan bij plotseling opkomende omstandigheden gebeuren als: een drukke bollenzondag, een internatio nale tenniswedstrijd e.d. Intusschen heeft de voorz. reeds bewerkstelligd, dat in het vervolg voor zweefvliegexperimenten alle mogelijke voorwaarden zullen worden ge steld. Ons natuurmonument. De heer Vogelaar was bij de rondvraag zeer verwonderd, in de couranten gelezen te hebben, dat een gedeelde van de Zuid duinen, gelegen onder deze gemeente, door den Minister van Defensie, tot natuurmo nument was gepromoveerd. Deze verwon dering werd door den voorz. gedeeld, want ook voor B. en W. was zulks een volkomen verrassing. Gevraagd werd voorts of zulks nog aan het uitbreidingsplan schade zou doen, waarop de vooi'z. antwoordde, dat het „natuurmonument" door het nieuwe rijwielpad en de zeekant wordt begrensd, zoodat het uitbreidingsplan daar niet on der viel. Nog vroeg de heer de Monye naar de maatregelen, die de militairen voorne mens waren te nemen nabij den vuurtoren door defensie-doeleinden. Het zal echter zoo'n vaart niet loopen. Alles komt in orde, aldus de voorz., die persoonlijk daarvoor bij de desbetreffende autoriteiten is ge weest. Geestig merkte de voorz. nog op, dat men het in de courant aldus zou uit drukken: „Dank zij de zeer welwillende medewerking van de betrokken militaire autoriteiten, is het gevaar voor onze ge meente afgewend". Weshalve wij het n^aar zoo in de courant zullen zetten! Toen ging de vergadering over in een besloten zitting. Wordt begunstiger van het LUCHTVERDEDIGINGSFONDS. Geeft een jaarlijk«che bij drage op giro 320.000 van het Luchtverdedigingsfonds, t. n. v. d. Vereen. Nat. Veiligheid, den Haag, of schrijft aan het Centr. Prop. Comité, Heerengracht 78, y Amsterdam. Wij vragen duizenden be gunstigers! GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT Vergadering van den gemeenteraad van Noordwijkerhout op Woensdag des namid dags te twee uur. Afwezig de heeren J. W. van Parera en J. Th. van Gijlswijk, de laatste met ken nisgeving. Voorzitter: de bur gem eest ei*. Aan de R.-K. Hoogere Burgerschool te Leiden wordt op een desbetreffend ver zoek een subsidie verleend van f 54.18, zijnde het bedrag voor één jaar leerling uit Noordwijkerhout. In de begrooting 1939 wordt een wijzi- gmg aangebracht. Op voorstel van B. en W. worden: a. het amtenarenreglement, b. het reglement op den rechtstoestand van den secretaris, c. idem van den ontvanger, d, idem van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand, e. de verordening veldwachters zoodanig gewijzigd, dat zij hun salaris behouden ge durende den tijd van eerste oefening, in dien deze 11 maanden of korter duurt. Voorheen stond hiervoor 5 1/2 maand. De heer J. v. d. Berg Verdegaal vraagt hoe het staat met het salaris van den se cretaris nu deze onder dienst is. De voorzitter zegt, dat men dit kan we ten, als men het. reglement op den rechts toestand van den secretaris naleest. Volgens dit recht heeft de secretaris recht op 30 dagen vol salaris. Na dien tijd ont vangt hy het salaris van secretaris, ver minderd met het salaris van kapitein der infanterie. Gedurende de eerste 30 dagen heeft men zich op de secretarie beholpen. Thans is een tijdelijk commies ter secretarie aange steld. De waarnemend secretaris, de heer de Jong,' krijgt het aanvangsalaris van den secretaris, eveneens nadat de eerste 30 da gen zijn verstreken. Dit is bepaald in de Gemeentewet. De heer de Jong gaat hier wel niet heel veel mede vooruit, maar toch een paar honderd gulden per jaar. Een en ander kan gemakelijk betaald worden uit hetgeen van het secretaris-salaris wordt ingehouden, zoodat er geen sprake van is, dat de gemeente uit de afwezigheid van den secretaris eenig financieel nadeel heeft. Nu een tijdelijk commies is aange steld kan ook de administratieve dienst behoorlijk functionneeren. Op voorstel van B. en W. wordt be paald, dat de vaststelling van een plan van. uitbreiding voor de gemeente wordt voor bereid. De voorzitter merkt op, dat deze bepa ling noodzakelijk is om te voorkomen, dat ongewerrschte bebouwing eventueel in strijd met het komende uitbreidingsplan plaats vindt. Afsluiting van wegen. Een wijdloopende discussie ontspint zich over het voorstel van B. en W. om aan het openbaar verkeer te onttrekken: a. den 2en Ouden Schulpweg; b. het gedeelte van den Molenweg, dat gelegen is tusschen den 2en Ouden Schulp weg en het naar het Noord-Westen ver lengde van de Zuid-Westelijke erf afschei ding bij het woonhuis plaatselijk gemerkt Kerkstraat No. 82, kadastraal sectie D No. 977. De heer L. M. van Noort kan zich met dit voorstel slechts vereenigen, indien, zoo lang de Nieuwe Weg, die een verbinding vormt tusschen Gooweg en Kerkstraat, niet is aangelegd, een behoorlijke verbinding aanwezig is, die niet minder is dan de be staande. Andere raadsleden uiten zich in gelij ken geest. De voorzitter merkt op, dat de heer van Zonneveld, directeur van de Landmaat schappij „Noordwijkerhout", zich bereid heeft verklaard toe te staan, dat de men schen die van den Gooweg naar de Kerk straat moeten, tijdelijk van zijn terreinen kunnen gebruik maken. B. en W. hebben gezien deze toezeg ging er geen bezwaar tegen gemaakt om tot onttrekking te adviseeren. Zonder deze ontrekkirig kan de landexploitatie-mij. „Noordwijkerhout" hare regelmatige werk zaamheden niet voortzetten. Diverse raadsleden merken op, dat dit niet voldoende is, daar allerminst vaststaat, dat de verbinding evengoed zal zyn als zij thans is. De heer v. d. Sleet merkt op, dat het voor de Landexploitatie-maatschappij op 't oogenbllk gaat om het gedeelte Molenweg. De rest kan wel even wachten. De voorzitter stelt daarop voor alleen het gedeelte Molenweg aan het openbaar ver keer te onttrekken en het besluit omtrent den 2en Ouden Schulpweg voorloopig aan te houden. Met dit voorstel wordt bij acclamatie accoord gegaan. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten tot onbewoonbaarverklaring van de woningen Zilkerduinweg 59, 61 en 63. De betreffende eigenaren zyn aangeschreven om de noodige verbeteringen tot stand te brengen. Zy hebben dit nagelaten, naar zij beweren omdat zy de financieele midde len niet bezitten. Dit is wel jammer, maar dit kan geen arugment zijn, aldus de voor zitter. Naar aanleiding van de verzoeken van wed. P. van Duin, Hovenstraat 82 en Al- bert Koudys, Heereweg 90 om een bijdra ge krachtens art. 13 der L. O.-wet, voor hunne zonen, die de U.L.O.-school, resp. te Sassenheim en te Lisse bezoeken, wordt besloten een bydrage van f 12.50 per jaar beschikbaar te stellen. De zuivering van rioolwater. Aankoop van grond voor installatie. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel grond voor den bouw van een installatie voor de zuivering van het rioolwater merkt d« voorzitter het navolgende op. Aanvankelijk was besloten tot aankoop van het terrein van N. Meeuwenoord. Deze aankoop kon niet doorgaan, daar niet vast stond, dat Meeuwenoord zijn terrein huurvrij kon opleveren. Huurder was H. v. Leeuwen. Er moest dus ook met dezen laatste overeenstemming worden verkre gen. Later bleek, dat het terrein van Meeu- wenooi-d ook minder geschikt was, omdat in verband met de Maandagsche Wete ring toestemming van den Hoogevecn- schen Polder noodig is. die wel eens moei lijk zouden te krijgen zijn? Toen zijn onderhandelingen aange knoopt met H. v. Leeuwen en is overeen gekomen. dat H. van Leeuwen het terrein van N. Meeuwenooi-d zou overnemen voor ƒ7500: terwijl de gemeente voor hetzelfde bedrag het terrein van Van Leeuwen zou koopen, gelegen langs Maandagsche We tering en Schippersvaart, ter grootte van 1/2 H.A. voor gelijke som. Later heeft v. Leeuwen het terrein aangeboden, dat ligt in de tweede bocht van de Schippers vaart, doch wilde daarvoor 2000 meer hebben. Toch zijn B. en W. van oordeel, dit laatste terrein te moeten accepteeren, daar dit een besparing beteekent van 3700 aan persbuizen. De' heer v. d. Berg Verdegaal kan met dit voorstel niet accoord gaan. Spreker is van oordeel, dat de installatie verder van het Dorp verwijderd moet zijn. Ook als de zuiveringsinstallatie gebouwd is kan het by sterken regenval wel eens overkomen, dat er iets door de buizen gaat, wat niet behoorlijk gereinigd is en dan is het be ter, dat dit gebeurt bij de samenvloeiing van Maandagsche Wetering en Schippers vaart, waar meer trekking is dan voor aan de Schippersvaart. De voorzitter is daar niet zoo bang voor, by sterken regenval is het afvoerwater zoo danig verdund, dat het geen ongemak meer oplevert. Een andere zaak is echter, dat boven de zuiveringsinstallatie wel eens vliegjes komen, die hinder voor de omge ving opleveren en daarom moet de zuive ringsinstallatie omplant worden met hees ters en boomen (populieren). De heer Westrik zegt, dat de vliegjes, die destijds van den hoop gesaneerde nar cissen kwamen nog versch in het geheugen liggen. De heer van den Berg Verdegaal zegt, dat het medegedeelde een reden te meel is om het achterste gedeelte en niet het voorste van het terrein van v. Leeuwen te koopen en doet daartoe een voorstel, dat door verschillende raadsleden wordt on dersteund. De voorzitter zegt, dat hij de oppositie eenigszins heeft voorzien. Spreker begrijpt dat men het financieele belang niet uitslui tend den doorslag laat geven, doch wel is het zaak, dat de Raad geen beslissing neemt voor en al eer de aangelegenheid van alle kanten is bekeken, daarbij van deskun dige zijde voogelicht. Spreker heeft ir. Schaafsma van het Rijksbureau voor de zuivering van afval water bereid gevonden de aangelegenheid in den Raad toe te lichten. Binnenkort zal er weer een raadsvergadering worden ge houden, waarin de heer Schaafsma tegen woordig is. Het is beter de zaak tot dan aan te houden. Dienovereenkomstig wordt bij acclama tie besloten. Besloten wordt om aan te koopen een ter rein van de Erven v. Dijk groot pl.m. 1000 M.2 tegen den prijs van 2.per M.2. Het betreft hier een voormaligen houtwal, die door de terreinen van het grondbedrijf loopt. De spoor-verbinding. Bij de rondvraag wijst de heer L. M. v. Noort er op, dat bij de nieuwe dienstrege ling verschillende treinen zijn uitgeval len. Spreker zou het op prijs stellen, in dien het gemeentebestuur trachtte te be reiken, dat weder treinen werden inge legd. De voorzitter zegt, aan het verzoek niet te kunnen voldoen. Hij verwacht daar van weinig succes. Maar er is iets anders. Door den heer Jac. Heemskerk is aan gevraagd om een busdienst te mogen oprichten van Noordwijkerhout naar Leiden en wel een uurdienst Deze busdienst zal dan de leemte in het treinverkeer aanvullen. Verder vraagt de heer L. M. v. Noort of reeds aan Leiden verzocht is de Haarlem mertrekvaart te verbeteren, zooals door hem in de vorige raadsvergadering is ver zocht. De voorzitter antwoordt, dat aan het ver zoek van den heer L. M. v. Noort nog niet is voldaan daar de secretaris na de jongste raadsvergadering plotseling onder dienst is gemoeten. Het zal echter dezer dagen ge beuren. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten. Wie ie die heer, die je zoo juist groette7 Wy hebben vroeger sa mengewerkt; hü schreef in de krant, die ik verkocht. trinMfn rWïlnW

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14