THEE doet je goed! OMGEVING LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN ZATERDAG 13 MEI 1939 DE l.EKDSCHF. COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 KATWUK Lustrum. De Slagersvereeniging „Kat wijk en Omstreken" hield een feestverga- dering in een der zalen van hotel De Ros kam, ter gelegenheid van de viering van het derde lustrum der vereeniging. Behal ve de leden waren ook de dames der leden uitgenoodigd, waarvan er verschillende wa ren, die van deze uitnoodiging een dank baar gebruik hadden gemaakt. Het feest was aangekondigd tegen half zes, op welk tijdstip dan ook de verwelkoming der deelnemers en de wederzijdsche begroe ting plaats had. Vervolgens had er te 6 uur een feestdi ner plaatst en aangezien het aan slagers niet past zulk een diner oneer aan te doen, ligt het voor de hand, dat allen er op uit wa ren de kok geen schande aan te doen. Hierna kreeg het feestelijke weer een ander aanzien, doordat de artist en musi cus J. van Zijp met zijn gezelschap op hu moristische wijze de feeststemming er zoodanig en zoolang inhield, dat het mid dernachtelijk uur reeds lang geslagen had vooraleer men er erg in had, dat overal, dus ook aan een 3e lustrumviering, een maal een einde moet komen. De verschil lende attracties van den avond hadden hieraan ook medegewerkt. Het was wer kelijk een „knalavond" geweest zooals men die van de Slagersvereeniging mag verwachten. Thans is men op weg naar het 4de lus trum Burgerwacht. De schietoefeningen van de Katwijksche Burgerwacht aan de Rijks schietbanen zullen thans weer aanvangen. Hiermede zijn de oefeningen in het paro chiehuis afgeloopen. De animo voor de Burgerwacht is den laatsten tijd zeer toe genomen. Een 20-tal leden kon bijgeschre ven worden. Binnenkort hoopt het bestuur aan een extra propaganda te kunnen be ginnen, waardoor men nog een flink getal leden denkt te kunnen inschrijven. De oefeningen hebben plaats op Zaterdag van 37 uur. Geboren: Arie Dirk Bram z. van D. Ouwehand en J. v. Loo Cornelis z. van D. Remmerzwaal en M. Verdoes Corne lis Bartel z. van J. Boender en J. Meijers Teunis z. van H. Houwaard en C. Ros. Janny d. v. C. Hoek en C. v. Rooyen Hendrina Wilhelmina d. van W.*Masmeijer en N. Ouwehand Dirk Anton z. van D. v. Beelen en A. v. Beelen Grietje d. v. A. v. Duyn en A. v. d. Oever. Ondertrouwd: P .Wolthaus en L. Durieux P. M. Durieux en M. v. d. Plas J. den Hollander en K. v. d. Oever W. W. Korpelshoek en E. v. Beelen J. Messemaker en M. Schaap K. de Best en J. Haasnoot N. v. d. Boon en J. C. Zwanenburg. Getrouwd: C. Haasnoot en J. v. Rijn Z. Barnhoorn en D. v. Duyn J. Leu- rink en N. v. Dijk K. de Jong en G. van Rijn. Overledent Neeltje Hoek 5D j. wed. v. A. den Hollanded. KATWIJK AAN DEN RIJN EEN PAARD GESTIKT Onder een lading mest Een ernstig ongeval overkwam de voer- van den landbouwer van Duyn, van Kat wijk a. Zee. Op den Wassenaarschen weg, juist buiten de kom der gemeente, ge raakte een der leidsels van zijn paarden span verward, waardoor hij de paarden niet meer in zijn macht had, de wagen niet meer op den rechten weg kon houden en van den hoogen berm de sloot inging. De wagen was met mest geladen en deze wa gen kwam met den inhoud op de paar den terecht. Een der paarden is onder de zen last gestikt. Het andere kon nog gered worden. De voerman kwam er goed af. Een schadepost Voor v. D. LEIDSCHENDAM St. Josephsgezellen. Morgen te 7 uur algemeene H. Communie, waarna te 8.30 uur gemeenschappelijk ontbijt en gezellig samenzijn. Des avonds te 8 uur feestavond in het R.K. Vereenigingsgebouw. Maandag 15 Mei te 7.30 uur tooneelclub .Adolf Kolping". Dinsdag 16 Mei te 8 uur Maria-Congregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 18 Mei te 7.30 uur tooneel club „Adolf Kolping" en Zaterdag 20 Mei na het Lof bijeenkomst. K.J.M.V. Zondag 14 Mei voetbalwed strijd tegen de zusterafdeeling Den Haag. Maandag 15 Mei: Santos-avond. Op net program staan o.m. diverse wedstrijden om fraaie prijzen, o.m. kaarten, sjoelen, ping-pong. Dinsdag 16 Mei te 8 uur Maria-Con gregatie en Vrijdag 19 Mei sociëteitsavond. Jubileum. Maandag 15 Mei herdenkt de heer C. Billekens, sluiswachter in dienst bij den Provincialen Waterstaat, werk zaam aan de schutssluizen alhier, den dag, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij den Waterstaat. L1SSE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Maandag 15 Mei a.s., des avond om 7 uur, ter behandeling van de navol gende agenda-punten: 1. Opnieuw vast stelling van een wijziging der veldwach tersverordening; 2. Opnieuw vaststelling van de beheers verordening der bedrijven; 3. Afwijking van art. 16 van de beheersver- ordening der bedrijven voor het jaar 1939; 4. Overdracht van het landarbeiderswet- plaatsje van W. Möhimann aan B. Schaap; 5 Extra hulp aan werkloozen en aan kleine boeren- ij tuinbouwers voor het jaar 1939; 6. Wijziging van het uitbreidingsplan der gemeente; 7. Voorstel tot het geven van een straatnaam aan de nieuwe straat vanaf de Heul in de Kanaalstraat; 8. Verzoek van den plaatselij'ken middenstand, om het te koop aanbieden, verkoopen en venten met allerlei waren door n iet-ingezeten en te ver bieden, eventueel daartoe vergunning te verleenen onder beperkende voorwaarden; 9. Prae-advies inzake eventueele wijziging van de belastingverordening op honden; 10. Verkoop van een perceel grond langs de Gladiolenstraat aan den heer B Masten broek Jr.; 11. Vaststelling van de onderwijs- vergoeding voor het jaar 1935; 12. Voor stel tot verbouw van de Openbare lagere school der gemeente; 13. Voorstel tot het aangaan van eene geldleening voor diverse doeleinden; 14. Voorstel tot conversie eener geldleening; 15. Comptabiliteit; 16. Inge komen stukken en mededeelingen. Verbouw openbare lagere school. Te meer waar voor gewoon onderhoud van het gebouw der openb. lagere school groote kosten gemaakt moeten worden, achten B. en W. het gerechtvaardigd de school in eens te verbouwen, zoodanig, dat de in richting naar den eisch van den tijd worit verbeterd en tevens al het thans noodige onderhoudswerk in een keer geschiedt. Deze verbouwing bestaat uit: De aan gebouwde portalen, w.c.'s, kasten enz aan de noordzijde worden geheel gesloopt. Daar voor in de plaats wordt over de volle leng te een gang ter breedte van 2.20 M. ge bouw, waarlangs regelmatig gegroepeerd de w.c.'s, urinoirs en kasten worden aan gebracht, terwijl daartussohen drie ruime garderobe-nissen overblijven. In elk les lokaal wordt aan de gangzijde een nieuwe deur en een 4 meter breed raamkozijn ge plaatst. Het gymnastieklokaal is vanuit alle leslokalen via den gang bereikbaar. Van de veel te groote centrale verwarmings ruimte wordt een bergruimte voor leermid delen afgescheiden, voorzien van drie kas ten. De scheidingsglaswanden tusschen de lokalen worden vervangen door gemetsel de wanden, bestaande uit twee halfsteens- muren met spouw voor geluidsisolatie. In elk lokaal wordt een dubbele boekenkast aangebracht. De boekenkasten in de gym nastiekzaal worden verwijderd en in les lokaal 4 ondergebracht. In de gymnastiek zaal wordt een ruimte voor de plaatsing van turntoestellen ingericht. Het nieuw aan gebouwde gedeelte, alsmede de plat afge dekte aanbouw aan de gymnastiekzaal wor den voorzien van riftvloeren van Ameri- kaansch Oregon-pine. De nieuwe gang- en portaalvloeren worden belegd met vloer tegels, terwijl in de w.c.'s en urinoirs ter- rassovloeren met plint en hollen boek zul len worden aangebracht. Langs de wanden in de gang, het portaal, de w.c.'s. urinoirs en garderobes zullen lambriseer in gen wor den aangebracht van verglaasde wand- tegels. Voor den voorgevel zal een nieuwe halfsteensmuur worden gemetseld, voor zien van een topgevelafdekking en het ge- heele gebouw zal van binnen en van buiten geschilderd worden De begrooting van een en ander bedraagt, met inbegrip van wijziging van de verwar mingsinstallatie. ketelvoorziening, nieuwe bordstellingen en nog enkele andere klei nere zaken, in totaal 11.600. Zonder twijfel is deze uitgave belangrijk, doch na overweging van het bovenstaande, meenen B. en W., dat ook de Raad tot de conclusie zal komen, dat verbouw der school het beste is, hetgeen zij voorstellen. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantenkun de. Vrijdagavond hield de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw haar maandelij'ksche ver gadering in Hotel Royal, waarbij de op komst zeer goed was. Te midden van de vele bloemen was het den voorzitter, den heer H. de Boer, eer^ genoegen allen het welkom toe te roepen. Spr. wees in zijn openingswoord op het schoone in de na tuur rondom ons heen. Medegedeeld werd, dat de deelnemers aan de kweekproef van planten op pot, bestaande uit Fuohsia, Geranium, Begonia, Agratum, Coleus en Savia de plantjes kun nen afhalen bij den secretaris, Zaterdag 13 en Maandagmiddag 15 Mei. De causerie van den voorzitter was als gewoonlijk zeer interessant De heer de Boer sprak deze keer over planten, welke insecten vangen. Spr. wilde hierbij wijzen op een nietig plantje, dat deze eigenschap heeft en wel de Drasera of Zonnedauw Dit kleine plantje scheidt een zuur kleverig vocht af en als nu kleine insectjes hiermede in aanraking komen worden zij gevangen, het ziuur lost de vleeschdeeltjes op, waar door het plantje zijn voedsel verkrijgt het welk hij anders uit den zuren grond niet kan halen. Ook komt in de Veenstreken nog voor het z.g.n. Vetkruid ook wel ge noemd het Kleef-viooltje, dat ook kleine insecten vangt op de kleverige bladen. Deze krullen dan op en als het insect verteerd is gaat het blad weer open voor een volgende vangst. Met applaus werd deze interessante cau serie beloond. Na een korte pauze werden de ingezonden bloemen en planten gekeurd voor het pun- tenstelsel. Inzake Mierenbestrijding, waar over een vraag was ingekomen werden 3 bestrijdingsmiddelen aanbevolen en wel, 2 ons poedersuiker met 2 ons Borax en 1 ons zwavel, dit mengen, óf 1 ons Kiezel- fuor met 1 ons meel, öf 1/2 ons Derrispoe- der oplossen op 10 L. water. Na de verloting van bloemen en planten en rondvraag, werd deze zeer leerzame vergadering gesloten. Diphterie-inenting. De inenting U^en diphterie, waarvoor de aangifte is geschied na de op de scholen plaats gehad hebben- Een Natuur-monumentje nabij Noordwijk. Een gedeelte van de Zuid-duinen. In verband met de bijzondere biolo gische waarde, meer speciaal van het Noordelijk deel van het Staatsduin- gebied tusschen Noordwijk en Katwijk welk duingebied het eenige stuk duin landschap is, niet alleen in Nederland, doch vermoedelijk zelfs in Europa, dat nog sterk kalkhoudend is gebleven, ook in de bovenlagen en dientenge volge de voor de kalk-flora kenmer kende planten associaties vertoont, is door den Minister van Financiën be sloten, het op bijgaande sltuatie- teekening in groen kleur aangegeven duinterrein bij resolutie aan te wijzen als „Natuurmonument". Het terrein zal niettemin voor hou ders van duinkaarten te voet toegan kelijk blijven, mits zal blijken, dat de begroeiing daarvan geen schade onder vindt. Het terrein zal door borden bij de toegangen worden aangeduid. In verband met het vorenstaande zal het paardrijden in dit duingedeelte niet meer kunnen worden toegestaan. Daar dit ook niet kan worden toege staan op het Zuidelijk gelegen want- veld, noch op de Zeereep, zullen voor dit duingebied de ruiterkaarten niet meer gelden, doch zal paardrijden op Domein-duinterrein alleen nog wox*den vergund op de wegen en slagen ten Zuiden van Katwijk, tot aan de grens der gemeente Wassenaai. De prijs der ruiterkaarten wordt in verband hiermede bepaald op 2.50 per jaar, f 1.per maand en 0.25 per dag. de enting, zal plaats hebben op Dinsdag, den 10en Mei as. en wel: voor het dorp om 10 uur in het gymnastieklokaal van de R. K. Jongensschool en voor het buurt- schapu „de Engel" om 11 uur in het wijk- gebouw aldaar. Werkverschaffing en werkloosheid. In deze gemeente staan momenteel 302 werk zoekenden personen ingeschreven, waar van er 23 in de werkverschaffing zijn te werk gesteld. NOORDWIJKERHOUT De sicrteeltcentralc grijpt in. Bij den bloembollenkweeker H. H. alhier, zijn door de sierteeltcentrale alle te veld staande bloembollen gerooid. Deze straffe maat regel is genomen omdat H. gehandeld had in strijd met de saneeringsvoorschriften. Luchtbescherming. Tot hoofd van de luchtbescherming in deze gemeente is aan gesteld de heer J. W. Houtsma, alhier. Geslaagd. Aan de R.K. Handelsavond school te Haarlem behaalde onze plaats genoten W. Bon en Jac. Duivevoorde het einddiploma. Geboren: Johannes Cornelis Antonius z. van J. Weijers en J. C. C. van der Vos sen Jacobus Jeroen z. van F. N. van der Ploeg en A. Kamper Eduard Hen- drikus z. van E. J. M. Broug en A. C. J. C. van Dijk Petronella Helena Maria, d. van J. G. Meeuwenoord en C. Q. Romijn Cornelia Maria d. van B. J. van der Wiel en C. B. Overmeer Johannes Wilhelmus z. van W. Brama en A. M. Hoogenboom Wilhelmus Gerardus Johannes Maria z. van Th. J. Thomassen en M. M. Peters Eduard Maria z. van J. F. Beelen en C. Gieske Adrianus Jozef z. van P. A. Warmerdam en J. M. van Leeuwen Ma- rinus Theodorus, z. van M. H. de Haas en A. Kloek Robert Hans Gerard z. van G. J. Vreijling en A. 't Hort Cornelia Hen- drica Anna d. van A. van der Vossen en H. G. Steenvoorden Theodorus Clemens Maria. z. van W. A. F. van der Zalm en A. C. Warmerdam Geertruida Cornelia Maria d. van P. J. Warmerdam en C. H. Duivenvoorden Anna Clara Wilhelmina d. van E. J. Bakker en A. M. K. Schülte Albertus Antonius z. van A. de Groot en J. M. P. Jufferman.s Petronella Johan na Maria, d. van M. J. Warmerdam en C. M. Langeveld Maria Cornelia d. van W. P. van Parera en C. H. van der Veek - - Cornelia d. van E. van der Meulen en H. Rietvink. Overleden: L. R. van der Geest, 76 jaar C. van der Spek, 74 jaar, echtge- noote van H. W. Wolken P. van Leeu wen, 66 jaar weduwe van J. Warmerdam Th. Pacqueu 77 jaar. Ondertrouwd: C. Warmerdam, 27. jaar en C. C. Hogervorst,22 jaar J. de Nobel, 26 jaar cn A. J. C. Vermin, 32 jaar C. H. van der Vossen, 26 jaar cn P. C. W. van den Berg, 24 jaar C. H. J. Vonk, 28 jaar en E. Graveleyn, 23 jaar. Getrouwd: N. L. Peschier 30 jaar en C. Jansen 29 jaar J. Haasnoot, 25 jaar en G. W. Klinkenberg, 25 jaar M. J. van Abswoude, 31 jaar en J. A. van Gijls- wijk 25 jaar C. J. Salmen, 33 jaar cn A. M. Duivenvoorden, 23 jaar. ZILK Ongeval. Op den Zilkerduinweg nabij Kerkvliet had Vrijdagmiddag eenongeval plaats, dat wonderlijk goed afliep. Het zevenjarig zoontje van den heer S. Verdegaal kwam uit school en ging spe lende naar huis. Op den duinweg gekomen struikelde het kind en viel terwijl op dat oogenblik een luxe auto naderde. Door zeer krachtig remmen wist de autobestuur der zijn wagen nog juist op tijd tot stil stand te brengen. Het kind lag met het hoofdje voor een der wielen. De autobe stuurder bracht zelf het kind, dat zeer ge schrokken was. naar huis. OEGSTGEEST In aansluiting op de predikatie van 1.1. Zondag, waarin wij werden aangespoord ons feest op werkelijk geestelijke wijze in te zetten met de Bedevaart, deelen wij nog eens mede: Inschrijving kan geschieden schriftelijk of mondeling. Men geve zich op aan den heer A. P. de Rooy Gcversstr. 33, Oegst- geest. Om zich mondeling op te geven, houdt de heer de Rooy ziting in de Gevers straat 33 Zondag van 12.301.30. Inschrijving blijft geopend tot Tweede Pinksterdag 29 Mei. Bij inschrijving betale men een- Rijks daalder, welke in vermindering van den prys wordt gebracht. Men kan de kosten 28.50 ineens voldoen ofwel in termijnen tot 15 Juni. Zij kunnen ook voldaan wor den per giro no. 67842. De Bedevaart zal plaats hebben 4, 5, 6, 7 Juli 1939. Reeds gaven zich deze week definitief voor de Bedevaart op een 21 tal. Spreek er met elkander nog eens goed over, tracht een klein gezelschap te vormen van vrien den en bekenden, ook buiten de Parochie is toegestaan. Laat ieder gezin, iedere fami lie, iedere rang en stand, iedere wijk ver tegenwoordigd zijn in onze Bedevaart naar het mooie Echternach bij het graf van St. Willibrord. R.K. JEUGDDAG OP 11 JUNI A.S. De verschillende wedstrijden voor de heele R.K. Jeugd van de Parochie zijn gisteravond alsvglgt vastgesteld. Voor de jonges van: 6—10 jaar autoped race; 1014 jaar hordenloop; 1417 jaar zakloopen; 17 jaar en ouder sprietloopen met verrassingen. Voor Meisjes van: 610 jaar blokjes- rapen; 1014 jaar ping-pong race; 1417 jaar tijddoelen met korfbalmand en groote bal; 17 jaar en ouder ringsteken op de fiets. (Zoo mogelijk met versierde fietsen). De inschrijfformulieren voor deze wed strijden zullen de volgende week gratis verkrijgbaar zijn bij de winkeliers waai de programma's voor het raam hangen en bij de besturen van de verschillende jeugd organisaties. De inschrijving staat open voor de geheele R.K. Oegstgecster Jeugd. De biljetten moeten na invulling gedepo neerd worden in de bus bij het R.K. Ver eenigingsgebouw. RIJNSBURG Bloemenhandel. Het is thans bij uit stek dc maand van bloemen. Niettegen staande het koele weer van de laatste da gen is dc aanvoer geweldig. Er komen thans ook zeer veel afgesneden tulpen van den kouden grond. Maar de groote aan voer heeft een nadeeligen invloed op den prijs. Per dozijn gaan deze tulpen voor: Clara but 46 ct., Farncombe Sanders 56 ct., Bartigon 34 ct., Elisabeth 45, Ba ron de la Tonnay 56, Pierson 34, Wi-1 liam Copland 34, Parkiet Fantasie 911, Tulpen met lange stengel, uitgetrokken Kansas 1416, Elisabeth 811. William Pitt 8—10, Witte Zwaan 6—9, Albino 16— 18, Argo 1518, Bartigon 1012, Moon light 1214, le Notre 9—11, Narcissen per 100, Albo pleno odorato 4050 ct., Sulphcr Phoenix 25—30, The Star 2535, Freesia per bos 1214 ct.. Margrieten p. 100 0.80 1, Trollius 4455, Lathyrus 1.101.30. Ranonkels i 1.201.60, Anemonen 11.30 Irissen per bos 1218, Muurbloemen per 100 bos ƒ24, Violieren wit p. 100 3.80 4.30, idem rood per bos 79 ct.. Witte Le lies 5.206, per 100 tak, Lelium Umbel- latum 5.80—6.50, Mimi's p. 100 2535 ct., Damast per bos 79 ct. De omzet over April was aan Flora 140.327.33 tegen 143.142.36 het vorig jaar, hetgeen een ver minderde omzet is van 2815.03, wat voor namelijk aan de lagere prijzen van begin April te wijten is. SASSENHEIM Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Maandag 15 Mei a.s. des avonds om half 8. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken en mededeelingen. 3. Extra hulp aan werkloozen. 4. Wijziging bcgrooting 1938. 5. Wijziging begrooting 1939. 6. Kohier hondenbelasting 1939. 7. Reclames honden belasting. 8. Hulp voor gemeente-opzichter 9. Besluit onbewoonbaarverklaring perceel Hoofdstraat 194. 10. Aanvrage van Jan E. dc Boer te 's-Gravenhage tot straataanleg achter de 7 huizen aan de Hoofdstraat cn voorstel om afzend op dit verzoek te be schikken. VOORSCHOTEN Personalia. De heer Joh. de Graaff siaagde voor het examen welsprekendheid; hij is leerling van het instituut Donders. Zie de advertentie hedenavond in dit num mer. K. J. M. V.-nieuws. Woensdag 10 Mei j.l. opende de voorzitter der K. J. M. V. „St. Jan Baptist" de wekelijksche bijeenkomst en deed mededeeling van enkele ingeko men stukken, w.o. een schrijven van den burgemeester, waarin hij den leden ver zoekt zich op te geven bij den gemeente lijken Luchtbeschermingsdienst. Hierna maakte de bondsvoorzitter dr. Dijsselbloem een aanvang met zijn uiteen zetting over Actie-groepen, welke vooral beoogen de zelfwerkzaamheid der leden. Op enthousiaste wijze besprak spreker de vele mogelijkheden op dit terrein voor on ze afdeeling. Uit de daarop volgende gc- dachtenwisseling bleek duidelijk de groote animo der vele aanwezige leden. Binnen kort zal vaster vorm worden gegeven aan deze plannen. A.s. Woensdag 17 Mei bespreekt de mo derator het laatste gedeelte van het Ge- zagsprogram, getiteld- „Cultuur-bolsjcwis- me". Wij verwachten alle leden! Zondagsdienst dokters. Voor Zater dagmiddag tot en met Maandagmorgen 8.30 uur v.m. wordt de doktersdienst waargeno men door de doktoren Kcegstra en Kerk hof. WARMOND St. Josephsgezellen. Maandag avond verplichte bijeenkomst; er zijn verschillende belangrijke mededeelingen, o m. bekendmaking van het zomerprogram. Dc bijeenkomst begint direct na dc con gregatie. DE LUCHTVERBIND1NG MET AUSTRALIë. Nederland moet bijspringen. Aan de „Telegraaf" wordt uit Batavia gemeld, dat Indic niet bereid is om dc uit gaven van den driedaagschen luchtdienst op Australië te blijven dragen zoodat, als Nederland niet bijspringt, de dienst zal worden teruggebracht tot een vlucht één maal per week. Wat den vlicgdienst IndiëAustralië be treft, lag het in dc bedoeling, dat K.L.M. en K.N.I.L.M. te zamen den vliegdienst zouden onderhouden, ieder eenmaal 's weeks heen cn terug. De K.N.I.L.M. heeft echter van de Australische regcering dc- noodige vergunning voor dezen dienst wel gekregen, de K.L.M. (nog) niet. In af wachting van een nadere beslissing daar omtrent, onderhoudt nu de K.N.I.L.M. den dienst tweemaal per week met extra sub sidie van de Indische regeering. Deze sub sidie is voor Indië te zwaar en daarom verlangt men daar dat Nederland zal bij springen. De regeering hier te lande wil dat ook wel, doch op voorwaarde dat dc K.N.I.L.M. eenmaal per week een K.L.M.-vliegtuig chartert voor de Australië-vlucht. Indic- wil in ieder geval niet meer dan één vlucht per week subsidiceren. DE POSTVLUCHTEN OP NED. O. INDIë. Dc positie der K.L.M.-postvliegtuigen op de Indië-lijn was gisteravond als volgt: Op de uitreis arriveerden de „Toren valk" te Rangoon en de „Oehoe" te Basra. Op de thuisreis kwamen de „Wie lewaal" te Basra en dc „Zilverreiger" te Rangoon aan. Uitgesproken: N. Dullemans, hoefsmid, Den Haag, van Bylandtstraat 90. Cur.: mr, J. H. Willems, Den Haag. S. W. Roman, garagehouder te Leiden, Seringenstraat 26. Cur.: mr. F. D. L. Gun ning te Leiden. Opgeheven: H. Driessen te A1 p h c n.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7