A.S. C.-VIOS dagen Historie SPORT ZATERDAG 13 MEI 1939 DE i SCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 DE DIPLOMATI EKE SPINNEN. VERSTERKING VAN DE AS ROME— BERLIJN. HET MISVERSTAND TUS- SCHEN LONDEN EN MOSKOU. DE NEUTRALEN IN HET NOORDEN. DE PAUSELIJKE VREDESACTIE. Diplomatieke draden. De di plomaten schieten thans als spinnen over de landkaart van Europa en spannen hun draden naar alle kanten, in de hoop hier en daar steunpunten te vinden voor het we ven van een net. Europa moet omsponnen worden door een web van verdragen en afspraken, die alle bij elkaar den vrede moeten verzekeren. Zal het net, dat ge spannen wordt van West naar Oost even wel sterk genoeg blijken om de wentelin gen van de as RomeBerlijn te beperken tot Midden-Europa? Engeland is met Rus land bezig om de Sövjet-Unie in te scha kelen in het non-agressie-front, maar dat wil nog altijd niet vlotten. Met Turkije is een wederkeerig verdrag tot stand geko men. Vervolgens heeft Duitschland de as- werking eens extra versterkt met een nieuwe zekering, een politiek en militair bondgenootschap met Italië; terwijl het Rijk bovendien aan de Noordsche landen wederkeerige non-agressie-verdragen heeft aangeboden. Tenslotte heeft de Paus, verontrust door de dreigende latente spanning, welke door het gespin der diplomaten geenszins wordt weggenomen, doch integendeel wordt ge accentueerd, pogingen in het werk gesteld om te trachten door een bemiddelings actie den wagen weer in het rechte spoor te krijgen. De as versterkt. Vooreerst het DuitschItaliaansche verdrag. Daartoe zijn Zondag j.l. de Duitsche minister von Rib- bentrop en zijn Italiaansche collega Ciano gekomen en in een communiqué wordt het verdrag genoemd: een politiek en militair bondgenootschap. De concrete inhoud moet nog nader worden vastgesteld. Berlijn en Rome hebben de wereld mee gedeeld, dat zij de overtuiging zijn toege daan, dat zij door hun politiek en militair verbond „doeltreffend bijdragen tot ver zekering van den vrede in Europa". Dat kan alleen maar aldus worden opge vat, dat Berlijn en Rome blijkbaar voor nemens zijn om hun politiek voort te zet ten, om zonder oorlog (die in staat zou zijn de behaalde winsten te niet te doen), maar met den grootst-mogelijken militair-diplo- matieken druk, successievelijk alle ge stelde doeleinden te bereiken. Ook dit verdrag heeft op de eerste plaats een politiek-psychologische beteekenis. Tenminste zoo was het bedoeld. De „as" meende de vorming van het Engelsch Fransche non-agressie-front daarmede een spaak in het wiel te steken. Die opzet schijnt niet al te goed geslaagd te zijn, want de Westersche democratieën zijn niet eens geschrokken. Zij toonen zich zelfs niet verrast, omdat zij van meening zijn, dat er feitelijk niets veranderd is. Wellicht heeft het bondgenootschap zelfs eerder de beteekenis van een rem op de as. Want als Italië straks gedwongen zal kunnen worden om zijn legers in dienst te stellen van de Duitsche aspiraties, dan zal het al z'n in vloed aanwenden, om Duitschland van roekelooze acties af te houden. Naar het schijnt is het eerste resultaat reeds merk baar in de Duitsche actie ten opzichte van Dantzig. Het verluidt, dat Mussolini eerst zijn toestemming tot het verdrag heeft ge geven, nadat Hitier hem persoonlijk telefo nisch beloofd had, geen onbekookte dingen tegenover Polen te doen. L o n d e nM o s k o u. Intusschen gaan de onderhandelingen tusschen Lon den en Moskou voort. Litwinof is inmid dels vervangen door Molotof en wij moe ten nog afwachten, of deze persoonswisse ling in het voordeel of in het nadeel van de Engelsche politiek zal blijken. Op het eerste gezicht zou men zeggen, dat Molotof de zaken wil forceeren, want hij heeft door het Sovjet-telegraafagent- •ehap den inhoud bekend gemaakt van de tegenvoorstellen, welke de Britsohe am bassadeur te Moskou hem Maandag had overhandigd. De berichten uit Engelschen koker had den den indruk gewekt, dat Engeland van de Sovjet-Unie vroeg, dat zij individueele garanties zou geven aan haar Westelijke buurstaten en in ruil daarvoor de toezeg ging van Engelschen steun kreeg voor het geval zij bij het nakomen van deze ver plichtingen in oorlog geraakte. Het Sovjet- tclegraafagentschap laat nu echter weten, dat deze voorstelling niet geheel aan de werkelijkheid beantwoordt. Volgens Tass wordt de Sovjet-Unie uitgenoodigd, om onmiddellijk bijstand te verleenen aan Engeland en Frankrijk, voor het geval deze landen bij de nakoming van de ver plichtingen, welke tegenover Polen en Roemenië hebben aangegaan, in oorlog geraken, terwijl er niets tgezegd wordt over de wederkeerige hulp van Engeland en Frankrijk aan de Sovjet-Unie, voor het geval dit lard in oorlog geraakt als gevolg van de vervulling van verplichtingen, welke het tegenover andere Oost-Euro- peesche landen dan Polen en Roemenië op zich neemt. Tegenover deze voorstelling van zaken heeft Chamberlain Woensdag in het La gerhuis weer stelling genomen. Het zou een misverstand van de Russen zijn te mee- nen, dat zij zich zouden moeten verplich ten om op eigen houtje hulp te verleenen. Zoodra de Russen krachtens hun garam tieplicht zouden moeten ingrijpen, zouden Engeland en Frankrijk eveneens moeten ingrijpen, zoodat de Russen nooit alleen zullen komen te staan. Wanneer het alleen maar gaat om eén paar misverstanden, dan zullen deze on getwijfeld uit den weg geruimd kunnen worden, want in den grond willen zoo wel Engeland en Frankrijk aan de eene zijde en Rusland aan de andere zijde het zelfde, nl. een dam opwerpen tegen de dreigende agressieve methoden van Duitschland. Het zal Rusland echter wel te doen zijn om zijn hulp en bijstand te ver- koopen; het wil voor zijn belofte van ga rantie iets in ruil terug hebben, nl. de be lofte van Engeland, dat dit land ook Rus land zal helpen, zoodra het zelf in moei lijkheden komt. En daarmee is Europa dan meteen verdeeld in twee ideologische kam pen, de fascistische en de anti-fascistische staten. En dan is de vrede nog verder van huis Neutraal. Zooals men weet, heeft Duitschland aan de vier Noordsche landen, Noorwegen, Zweden, Denemarken en Fin land, het aanbod gedaan van wederzijdsche non-agressieverdragen. De ministers van de vier betrokken landen zijn deze week te Stockholm bijeengekomen en hebben een gemeenschappelijke verklaring opge- steld, waarin gezegd wordt, dat zij een zelfstandige, naar geen zijde gebonden neutraliteitspolitiek willen voeren. Zij wil len absoluut blijven buiten eenig front van mogendheden, hoe dit zich ook in Europa kan ontwikkelen; zij willen blijven buiten elk conflict, diplomatiek, politiek of mili tair, dat tusschen de twee fronten zou kun nen uitbreken. Dat is het algemeene beginsel, maar in de wijze, waarop de vier landen dat begin sel willen handhaven, trekken zij niet één lijn. Noorwegen en Zweden volgen het Ne- derlandsche voorbeeld, en wijzen het aan bod af. Zij zeggen: wij zijn en blijven neu traal, dat staat als een paal boven water en dat behoeft niet nog eens vastgelegd te worden in een verdrag. Want als wij dat in een verdrag willen gaan vastleggen, rijst allicht de gedachte, dat wij toch heimelijk van plan zijn goede maatjes te zijn met het desbetreffende land en zelfs dien schijn willen wij ver mijden. Finland en Denemarken zjjn van een andere opvatting. Het eerste land heeft trouwens reeds zoo'n verdrag loopen met Rusland en kan nu moeilijk het aanbod van Duitschland weigeren. En Denemar ken voelt zich niet al te veilig sinds de aanhechting van SleeswijkHolstein en wil daarom maar liever accepteeren wat het krijgen kan, om later niet het verwijt te hooren van de Duitschers: Wij wilden je een garantie geven, maar je wilde niet; derhalve moet je nu de gevolgen maar dragen. Wegens dit verschil van meening kan nog geen gemeenschappelijk antwoord aan Berlijn worden gegeven. Wellicht zullen de genoemde staten ieder afzonderlijk antwoorden Pauselijk initiatief. Paus Pius XII heeft thans metterdaad bewezen, dat het hem ernst is met zijn voornemen om een Paus van den vrede te zijn. Hij heeft dezer dagen zijn gezanten naar de verschillende hoofdsteden gezonden om de regeeringen te polsen, of er iets voor den vrede door zijn bemiddeling gedaan kon worden. Wij hebben reeds gezegd, dat de Paus door zijn positie boven en buiten de po litiek bij uitstek geschikt is voor een be middelingsactie, maar dat het te vreezen is, dat de regeeringen beleefd zullen ant woorden: „Het spijt ons wel, maar van daar niet noodig". Wanneer het gisteren gemelde bericht OM HET KAMPIOEN SCHAP VAN DEN IV CB Wedstrijden te A'dam en Enschede De strijd om het voetbalkampioenschap van den I. V. C. B. brengt morgen de Wes telijke kampioenen tegen elkaar in Am sterdam, terwijl de Limburgers op bezoek gaan in Enschede. Er valt van de vier ge speelde wedstrijden nog weinig te voor spellen van den eindstand in deze interes sante race naar de eerepalm, maar zooals de vooruitzichten thans zijn heeft het er \eel van weg, dat de Westelijke kampioe nen in dezen grooten strijd weinig te ver tellen zullen hebben. Daarin kan natuur lijk een enkele wedstrijddag reeds veel verandering brengen, want de hekkesluiter V. V. A. moge al op de onderste plaats staan, een overwinning op Spartaan brengt haar op de tweede plaats, wanneer Kerk- rade van Vosta verliest. Winnen de Lim burgers echter, dan komt V. V. A. na een overwinning op Spartaan op de derde of /aerde plaats. Winnen de Rotterdammers, aan stijgen zij op het ranglijstje. We wil- ien maar zeggen: er kan nog van alles ge- keuren! De rest van het programma vermeldt enkele eerste klas wedstrijden in Oost en West I. Ook hier zal men spoedig aan de degradatiewedstrijden kunnen beginnen. Clubnieuws der Kath. Sportvereenifitngen Docos: Morgen speelt Docos II tegen Lis- se IV in Lisse. Deze wedstrijd was al reeds gespeeld, doch moet overgespeeld worden. De Leidenaars hebben dezen wedstrijd den eersten keer gewonnen, maaakt, dat jullie hem nu ook weer winnen. De wedstrijd is vastgesteld op 12 uur (niet om 2 uur); ver trek te 10.30 uur. Voor Docos IV is er nog een wedstrijd vastgesteld nl. tegen SMC II op het Sport park, Haagweg; aanvang 2.30 uur. Allen zijn natuurlijk aop tijd. De wedstrijd VVL IDocos I is tot la- teren datum uitgesteld, daar eenige Docos- spelers gekozen zijn voor de wedstrijden van het District. De overige spelers worden om 12 uur op het 'Sportpark, Haagweg, verwacht, om te trainen. Junioren: Docos a en Docos e gaan morgen -heel gezellig touren; a naar DOS a en e naar Nic. Boys a. Vertrek precies 2.15 vanaf Papegracht. Docos b gaat naar SJC a; het elftal zal alle zeilen bij moeten zetten om te winnen, maar 't is niet uitge sloten! Vertrek per fiets vanaf Haarl.weg 3 uur; aanvang wedstrijd 4 uur. Docos f gaat naar WSB c en speelt daar om 3.30 uur, vertrek 2.15 uur vanaf Station. Vriendschapelijk speelt een Comb. Do cos c en d tegen BI. Zwart c, waar zij gas ten zullen zijn op het sportfeest in Wasse naar. Dat kan een prettigen wedstrijd worden Vertrek vanaf Sportpark 1.45 u. Van Nispen: Morgen heeft Van Nispen een groot programma te verwerken. De junioren spelen om 2 uur thuis tegen BS M en kunnen wel winnen. Dan om 3 uur een wedstrijd van het eerste tegen Concor dia I voor den Bloembollenstreek-wissel beker. Hierna om plm. half vijf spelen de Van Nispen-veteranen tevn Concordia II. DOSR: Voor de senioren-elftallen is het een bijzonder kalmen Zondag. Om 1 uur zal onder leiding van de trainer Schouten een groote trainingsbijeenkomst worden gehouden op het sportterrein. In het prom.degr. programma is door den bond wijziging aangebracht, waardoor op Hemelvaartsdag DOSRWE zal wor den gespeeld. De vaststeling van dezen wedstrijd werkt er toe mede, om het ver loop nog zoo lang mogelijk spannend te houden, zoodat de zienswijze van den com petitie-leider dezen keer volledig gewaar deerd moet worden. Junioren: De A-junioren spelen thuis om 3 uur tegen Docos A: leider P. Vol- water Thzn. De jun. C. vertrekken om 11.45 uur naar Warmond onder leiding van Th. Hoogenboom Jzn. De B-jun. heb ben van Hoogmade een uitnoodiglng ont vangen om aldaar om 12.30 uur een vriend- schappelijken wedstrijd te komen spelen. Vertrek 11.30 uur: leider J. v. d. Meer Jz. Lisse: Morgen heeft op het sportterrein aan de Spekkelaan te Lisse, een belang rijke beslissings-wedstrijd plaats tusschen DEK I Bloemendaal) en Roda I (Boven kerk). Zondag j.l. bleef deze wedstrijd on beslist. De wedstrijd begint om 2 uur. Het programma van Lisse is als volgt: Lisse IVDocos II 12 uur; DEK IRoda I 2 uur, Lisse IIAlliance III, 4 uur. Nic. Boys. Morgen speelt Nic. Boys I een vriendschappelijken wedstrijd tegen VCH uit Hoogmade. Aanvang 2 uur. Daar- Bezoekt Zondag a. s. de belangrijke wedstrijd 2 uur - Terrein Kempenaerstraat, Overdekte tribune f 0.50. Onoverdekte ataan/zittribune f O.S5 Ie Rang f0.25, Werkloozen en jongens f 0.15. Geen bijbetaling aan de tribune Rijwielstalling gratis onder toezicht. Voorverkoop aan de bekende adressen De Junioren-competitie Het programma luidt: Afd. A: DOS aDOCOS a, 3 uur: G. v. Dijk. SJC aDOCOS b 4 uur: M. v. Dorp. Teijlingen aLisse a, 12 uur: M. v. d. Klauw. Afd. D: Nic. Boys a—DOCOS E, 3.30 u.: G. Bouwmeester; Teijlingen cLisse E, 1.10 uur: J. G. Turk; SMC b—DOS c, 1 u.: J. v. d. Zwet. Afd. E.: Meerburg bKRV a, 4.15 uur: M. v. d. Berg; WSB c—DOCOS f, 3 uur: P .v. Gijlswijk. van „United Press" jüist is, hebben Hitier en Mussolini inderdaad in dezen geest ge antwoord. Zij moeten gezegd hebben, dat er geen aanleiding was voor dringende maatregelen, want dat zij den vrede in Europa heelemaal niet bedreigd achtten. In elk geval stemt het ons tot vreugde, te vernemen, dat de Paus alles doen wil wat in zijn macht is, óm den vrede te hel pen bewaren. na speelt Nic. Boys A tegen Docos E. Dit zullen de Boys wel winnen. Dinsdag 16 Mei begint- de training voor ed senioren door den heer v. d. Bogaard. Alle leden zijn verplicht deze nuttige lessen te volgen hetgeen noodzakelijk is om een hooger spelpeil te bereiken. Aanvang 7 uur (zomertijd). Voor de junioren is de training gesteld op Woensdagavond, voorloopig ook te 7 uur. Trainer Leo Lebesque. Foreholte. Op het Foreholte-terrein, morgen weer een belangrijken wedstrijd voor de 2e ronde van den Bisschopsbeker, n.l. te 2 uur. Foreholte IMeerburg I. Ge zien onze jongens j.l. Zondag met invallers spelend, goed op dreef waren, wil dit na tuurlijk niet zeggen, dat ook tegen deze goede le klasser succes wordt geboekt. Dit staat echter vast. Foreholte bereidt den Meerburgers een warme ontvangst! Het publiek komt zeker zeer talrijk op?! KAMPIOENSCOMPETITIE VAN DEN KNVB ASC ontvangt VIOS om de promotie Nu het internationaal voetbalseizoen ten 'einde is, kan de rest van het programma van kampioens-, promotie-, degratie-, com petitie- en bekerwedstrijden worden afge werkt. Intusschen is ook hier nog gedrang te bespeuren, want we treffen in dit pro- giamma nog meer uitgestelde competitie wedstrijden aan voor bekerwedstrijden. De kampioenscompetitie wordt voortge zet met de wedstrijden N. E. C.Ajax en D. W. S.Eindhoven, 't Is niet aan te ne men, dat D. W. S. zich weer door Eindho ven zal laten verschalken. Eerder verwach ten we een verrassing te Nijmegen, waar Ajax bij N. E. C. te gast gaat. Maar er valt heelemaan geen peil te trekken op de verrichtingen der kampioensploegen, zc.odat we de resultaten maar rustig zullen afwachten. Voor de promotiecompetitie in Afd. I wordt E. D. O.H. B. S. een zeer belang rijke kamp. Wanneer de Houtrustbewoners dezen zwaren uitwedstrijd tot een goed einde weten te brengen, hebben zij een lastigen klip omzeild en is de kans groot, dat zij hun eerste klasseschap behouden. In het tegenovergestelde geval echter heeft E. D. O. een prachtige kans op promotie. In Afd. II begint D. F. C. haar degrada tiewedstrijden tegen U. V V. in Utrecht. De Stichtsche club heeft reeds twee kost bare puntjes veroverd en het zal den Dor- tenaren in Utrecht zeker niet meevallen. Ook hier is de uitslag misschien van door slaggevende beteekenis voor het verdere verloop der promotie-degradatie-serie. Voor de promotiecompetitie der 3e klasse staat A. S. C.V. I. O. S. op het programma A. S. C. is deze wedstrijdenreeks al heel onfortuinlijk begonnen doo.- de 62 neder laag tegen B. E. C. Maarindien het den Roodzwarten morgen ernst is, kunnen zij evengoed met dezelfde cijfers winnen. Evenwel staat dit vast: wanneer A. S. C. ook morgen verliest, dan kan zij wel afzien van haar promotiekans. L. F. C. begint 'de promotiecompetitie der vierde klasse morgen tegen Cromvliet. Wat het resultaat zal zijn is moeilijk te zeggen. We wenschen de Leidenaars het beste. In Afd. III krijgt Z. A. C. de laatste ge legenheid om haar eerste klasseschap met succes te verdedigen. Nu de Ensch. Boys op bezoek komen hebben de Zwollenaars een prachtige gelegenheid tot revanche. In het Zuiden gaat Limburgia op bezoek bij Helmond, terwijl Bleijerheide de Zeeu wen op bezoek krijgt. Afgaande op de tot nu toe behaalde resultaten geven we de Limburgsche clubs de bepte kansen op de overwinning. In afd. V. krijgt W. V. V. practisch haar laatste kans te verdedigen, nu G. R. C. op bezoek komt. De eerste ontmoeting tus schen beide clubs leverde reeds een 30 overwinning voor Groningen-stad op en door een nieuwe zege zou G. R. C. nage noeg zeker zijn van promotie, maar W. V. V. zal haar laatste kans ongetwijfeld hard nekkig verdedigen. De rest van het programma vermeldt nog eenige competitie-wedstrijden, terwijl voor den Nederlandschen Voetbalbeker 23 wedstrijden zijn vastgesteld. R.B.F.P.V.C. Dinsdagavond te 7 uur zullen bovenge noemde sportvereenigingen elkaar bekam pen op het terrein aan het Zwarte Pad. Het secretariaat R.B.F. is is; H. J. v. Veggel, Timorhtraat 2, Leiden. WEDSTRIJDEN 4e R. I. Het eerste programma der voetbalelf tallen A. en B. van het 4e Reg. Inf. laten wij hieronder volgen: Dinsdagavond 16 Mei: 7 uur: Elftal A DLWV (terrein Zwarte Pad, naast Sport man-terrein). Dinsdagavond 23 Mei: 7.30 uur: Elftal AAlphia (4e kl. KNVB), (terrein Al- phia). Woensdagavond 17 Mei: 6.30 uur: Elftal BCGW (terrein Zwarte Pad, naast Sport manterrein). WATERPOLO H.Z. EN P.C. (DAMES) KAMPIOEN. De dames-polo-team van de Haagsche Zwem en Poloclub versloeg d'e ploeg van de A.D.Z. (Amsterdam) gisteren met 90, waardoor de Haagsche dames ongeslagen kampioenen van de wintercompetitie van den K.N.Z.B. zijn geworden. R.-K. ATHLETIEKVER. „DOCOS". Bij het ingaan van den zomertijd wordt de in-door-training stop gezet. De buiten training is nu vanaf heden op Dinsdag- en Donderdagavond om 7 uur op het R.-K. Sportpark „Haagweg" onder leiding van den den heer A. J. J. Duindam. Echter zal a.s. Donderdag (Hemelvaartsdag) de trai ning niet om 7 uur zijn, doch om 12 uur. Zij die zich voor het wedstrijdseizoen eerst voor de medische sportkeuring wen schen te laten keuren, moeten zich ten spoedigste bij het secretariaat opgeven. Op 5, 6 en 7 Augustus a.s. zal te Luik in België ter gelegenheid van de Groote Watertentoonstelling een massaal interna tionaal R.-K. Sportfeest worden gehouden, een R.-K. Olympiade, waarvoor zich reeds 10.000 R.-K. Sporters opgaven en waaraan ook de Docos Athleten zullen deelnemen. Supporters die deze prachtreis tegen zeer geringe kosten zouden willen meemaken, moeten zich nog deze week opgeven bij H. J. Averdieck, Melchior Treublaan 4 (hoek Kamerlingh Onneslaan), Leiden. NAT. STUDENTEKAMPIOEN SCHAPPEN. Groote belangstelling. De nationale studentenkampioenschap pen, die op de Amsterdamsche Sintelbaan gehouden zullen worden, genieten ook dit jaar weer de groote belangstelling van on ze studenten-athleten. Nadat de commis sie voor studenten-ath'letiek der K. N. A. U. met haar ploeg den studenten-interland wedstrijd te Brussel en een dualmeet tegen de cadetten kon winnen, ontving zij meer dan tachtig inschrijvingen voor de kam pioenschappen, en wel uit Leiden, Utrecht, Delft, Rotterdam, Nijmegen, Wageningen en Amsterdam. Alle kampioenen van 1938 zullen hun ti tels verdedigen, met uitzondering van ten Cate (Leiden) en den Amsterdammer Sluy- ter, die in het afgeloopen jaar de 800 me ter resp. 1500 meter wonne. Op deze beide nummers zijn nu de Roij van Zuydewijn en Berkhouwer, beiden van de Amsterdam sche Gemeente Universiteit, sterk favoriet. Leiden, zal dit jaar weer met een ster ke ploeg aan den start komen. Martini, kampioen 1938 op de 100 en 200 meter, heeft weer voor beide nummers ingeschre ven. Kamp zal zijn titel op de 400 meter verdedigen en Kronig maakt weer een uit stekende kans bij het kogelstooten. Een belangrijke versterking van de Leid- sche ploeg beteekent de speerwerper Pley, Indisch kampioen speerwerpen, een jon geman, .die de 60 metergrens zou kunnen passeeren. De Utrechtsche universiteit komt met de sprinters Obbink, Strube en Jansen en de werpers van Kalken en van de Woord, die in het afgeloopen jaar bij het speer- en discuswerpen zegevierden. De estafette ploeg van U.S.R. (StrubeObbinkHer- rebrughvan de Woord) zal op de 4 maal 400 meter de sterkste tegenstander van Leiden zijn. De belangrijkste inschrijving werd op het nummer hoogspringen geboekt. Jansz (Delft) en Schoemaker (Amsterdam), de kampioenen van 1937 en 1932, zijn voor dit nummer opgegeven terwijl Nelissen (Delft), Hey (Amsterdam) en vooral de Rotterdam mer Geursen, die enkele dagen geleden te Brussel met 1.80 meter een nieuwe stu dentenrecord verstigde, zeer zeker niet kansloos zijn. De Amsterdamsche Gemeente Universi teit, die in 1938 in het totaalklassement de overwinning behaalde zal van Leiden moe ten winnen, om haar positie te handhaven. Met van Lier, Meyst en de reeds genoem de athleten Berkhouwer, de Foy van Zuy dewijn, Hey en Schoemaker heeft Amster dam echter een goede ploeg. De wedstrijden beginnen om 15 uur.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10