RIJNSTREEK MAANDAG 8 MEI 1939 rr cv>crnF. COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 TER AAR RIJPWETERING Weg-omlegging te Hoogmade ALPHEN AAN DEN RIJN HET DIAMANTEN JUBILé Van het echtpaar Beukvan Dam Onder enorme belangstelling mocht Za terdag het echtpaar Beukvan Dam in het St. Josephgesticht alhier zijn diaman ten huwelijksfeest vieren. De heer Beuk is, zooals wij reeds eerder mochten mel den, een oud-zouaaf en mocht als zooda nig op zijn feestdag, door bemiddeling van Z. H. Exc. Mgr. Giobbe, een schrijven ontvangen, waarin hem werd medege deeld, dat Z. H. de Paus hem Zijn Apos- tolischen Zegen schonk. Namens de Alge- meene Nederlandsche Zouavenbond werd het echtpaar, in tegenwoordigheid van en kele bestuursleden, gecomplimenteerd door den adviseur, Pastoor B. van Leeuwen uit Hillegom, onder aanbieding van een stof felijk blijk van waardeering. De Zaterdag was voor de jubilarissen een echt gezel- ligen familiedag. Des morgens werd de dag aangevangen te zeven uur met een plechtige gezongen H. Mis, opgedragen door rector van Dam en waaronder mee- offerden de eerwaarde Moeder en alle Zusters, benevens vele bewoners van het St. Josephgesticht. Onder leiding van den heer J. Th. Verkleij werd door de Zusters gezongen de H. Mis van Paschali en beslo ten met de 3 stemmige feestcantate „Veni- te Adoremus Jesum". Van de voormiddag gehouden receptie werd druk gebruik ge maakt, terwijl ook later op den dag nog vele felicitaties en blijken van medeleven werden ontvangen in allerlei vorm. Bij zonder vele bloemstukken versierden het vertrek van de feestelingen, die dubbel verdienden, dat anderen voor hen nu eens echt de bloemetjes buiten hebben gezet. Ook de hoogeerwaarde Deken Z. de Korte en de kapelaans C. M. Klaver en C. M. Broers gaven persoonlijk blijk van hun sympathie en medeleven, alsook dr. van den Berg. Hoewel het immer actieve be stuur van de R.K. Harmonievereeniging ..Leo XIII", dat met zijn muziekcorps op dergelijke feesten nimmer ontbreekt, ook aan dit echtpaar een grootsche serenade had voorbereid, moest dit, in aanmerking genomen de hooge leeftijd van het echt paar, en de toch al te drukke dag, door de eerw. Moeder worden afgelast. Gemeenteraadsverkiezing. Heden werd alhier de stemming gehouden voor de vaststelling van de volgorde van de groslijst van de R.K. Staatspartij voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Er is vrij druk gestemd waarbij het volgende resul taat is bereikt: 1. A. F. Ruyssenaars (aftr.) 3593 p.; 2. C. M. Deerenberg (aftr.) 3239; 3. J. C. Ver- nooy. (cand. Aarlanderveen) 2287 p.; 4. N. J. Verkley 2208 p.; 5. J. J. v. Capel 1914 p. 6 P. Kempen Czn. (cand. Aarlanderveen) 1572 p. 7. P. J. Schipper 1570 p. 8. H. G. Veltman (aftr.) 1352 p. De uitslag is der halve volkomen gelijk aan het gegeven politiek advies. Speldjesdag. De speldjesdag, Zater dag gehouden, ten bate van de reclassee- ringsarbeid heeft 207.49 y. opgebracht. BOSKOOP St. Josephsgezellen. De Gezellenver- eeniging heeft gisteren wederom een groot sche gebeurtenis in haar bestaan gevierd. Ruim 21 nieuwe leden konden worden ge ïnstalleerd, hetgeen toch zeker een verblij dend verschijnsel mag heeten. De dag werd begonnen met een Algem. H. Com munie waarna in het vereenigingsgebouw gezamenlijk het ontbijt werd gehouden. Des middags om half vier begon de foestvergadering waarbij als spreker op trad de weleerw. heer de Booy uit Den Haag, met het onderwerp Kolping aan ons. Alvorens spreker het.woord verkreeg open de de vice-praeses de weleerw. heer ka pelaan van Drunen, met een hartelijk wel komstwoord tot de leden en de belangstel lende ouders. Hierna werden de nieuwe le den door den praeses pastoor van Meeu wen geinstalleerd, waarna de oud-sehior Wim Pannebakker als vertrekkend senior een kort woordje van dank sprak. Want behalve dat er 21 nieuwe leden werden ge ïnstalleerd werd er ook een nieuwe senior geinstalleerd, de heer J. Ravensberg. Door de leden was aan den vertrekkenden senior een polshorloge met inscriptie aangebo den. Alsnu kwam de eerw. spreker kape laan de Rooy aan het woord. Zijn onder werp, Kolping, de figuur van den grooten stichter der Gezellenvereeniging werd ge schilderd zooals hij was. Adolf Kolping met zijn juiste kijk op beroep- en gezins gedachte moge voor iederen jongeman een voorbeeld zijn. Op duidelijke en fijne wijze wist spre ker het een en ander te vertellen, aan schouwelijk voor te stellen of te verleven digen. Hierna sprak de vice-praeses kapelaan v. Drunen nog een woord van felicitatie tot de nieuwe leden en de nieuwe Senior, ter wijl deze laajste zelf met een kort woord en een beroep op medewerking der leden deze begeesteringsvolle feestvergadering sloot. HAZERSWOUDE Personalia. Met ingang van 10 Mei a.s. wordt de heer W. B. Vermeulen, telegrafist bij de Nederlandsche Spoorwegen alhier, als dienstdoende ohef overgeplaatst naar het station Waddinxveen. „St. Bernardus". Dinsdagavond na het I-of zal de jaarvergadering worden gehou den der sportver. „St. Bernardus". Op deze belangrijke vergadering behooren dus ook alle leden present te zijn. HOOGMADE Personalia. Tot kweekei ing m^t akte is, in de plaats van mej. A. Clarijs, door het hoofd van de R. K. school alhier aan genomen mej. M. A. J. Stijnman uit Lei den, zulks met ingang van 8 Mei a.s. Bouwvergunning. Op een aanvrage van P. J. v. Goozen om vergunning tot het verbouwen van een 2-tal woningen tot verlofslocaliteit en woning hebben B. en W. afwijzend beschikt omdat het te bou wen perceel niet als verbouwing, doch als nieuwbouw moet worden aangemerkt, ter wijl door dezen bouw de ter plaatse loo- pende rooilijn overschreden wordt. Ook is op dit gedeelte van het dorp het ontwerp- uitbreidingsplan van toepassing. Geen welluidend geluid. Een onder zoek, ingesteld vanwege het gemeentebe stuur. heeft uitgewezen, dat de klokken stoel van de Ned. Herv. Kerk zeer slecht ij en gevaar oplevert in instorten. Ook de klok zelf heeft den besten tijd gehad; een groote scheur vertoont zich in het boven stuk en de mogelijkheid van verder uit scheuren is niet uitgesloten. Het gemeente bestuur heeft gemeend directe maatregelen te moeten nemen. Ter voorkoming van er ger is gelast het luiden der klok, althans voorloopig achterwege te laten. Nadere en spoedige maatregelen moeten getroffen worden. Voor de ouden van dagen. Op 31 Mei a.s. wordt 'n autotocht voor ouden van da gen gehouden vermoedelijk naar Bergen aan Zee. Met 't oog op de beschikbare auto's is de leeftijdsgrens gesteld op 65 jaar en ouder. Inwoners van Hoogmade, die aan de tocht wenschen deel te nemen, worden ver zocht zich ten spoedigst, aan te melden bij het hoofd der R.-K. school, uiterlijk Dins dagavond. KOUDEKERK Jachtovertreding. De veehouder W. D. in de Lagewaard alhier, werd Vrijdag j.l. voor het kantongerecht te Alphen aan den Rijn wegens jachtovertreding veroordeeld tot een geldboete van 15 subs. 15 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het inbeslaggenomen jachtgeweer. Reclasseering. De speldjesverkoop ten bate van de Nat. Reclasseering heeft in deze gemeente opgebracht 20.45. LEIMUIDEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 11 Mei a.s. des v.m. te 10 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Wijziging gemeenschappelijke re geling drinkwaterleiding de Drie gemeen ten. 4. Voorstel B. en W. tot het toekennen van een vergoeding ingevolge art. 13 der L. O. wet 1920 aan ouders van kinderen, die de o. 1. school te Nieuwrveen bezoeken. 5. Voorstel van B. en W. inzake extra hulp aan werkloozen over het jaar 1939. 6. Voor stel van B. en W. inzake verzekering werk loozen bij de Maatschappij Ziekenzorg te „Alphen en omstreken". 7. Nadere voor stellen van B. en W. inzake verbetering van de brug over de Drecht te Bilderdam. 8. Wijzigingen begrootingen 1938 en 1939. Griet- en Vriesekoopsclie polder. Za terdagmorgen kwamen Ingelanden van den Griet- en Vriesekoopschen polder in hun jaarlijksche vergadering onder voor zitterschap van den heer J. J. v. Leeuwen bijeen. De voorzitter opent de vergadering met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen. De notulen van de vorige vergadering worden voorgelezen door den secretaris, den heer J. W. de Ren en door de vergadering vastgesteld. Behandeld wordt dan het rapport van de commissie belast met het onderzoek der rekening drenst 1938. De inkomsten hebben bedra gen 7577,13 en de uitgaven 5782,19. Batig solt alzoo 1794,94. Op grond van haar onderzoek adviseert de commissie de rekening aldus vast te stellen. De verga dering besluit hiertoe met algemeene stemmen. De heer J. L. Straathof vult het rapport nog aan en dankt den secretaris voor zijn medewerking bij het onderzoek. Artil^els- gewijze wordt dan behandeld de begroo ting dienst 1939. Bij de post onderhoud van dijken, deelt de voorzitter mede, dat het in de bedoeling ligt de dijk naar Oude wetering langs de Drecht op te hoogen. Na eenigc bespreking wordt besloten om de tocht op enkele plaatsen te doen schieten. De heeren C. Straathof en W. Koot, drin gen hierop erg aan. De begrooting wordt ten slotte vastgesteld in inkomsten en uit gaven met 8597.94. De kosten kunnen weder van 11 op 10 per H.A. gebracht worden, wal zeer naar den zin der Inge landen blijft te zijn. Machtiging wordt verleend aan het be stuur tot het doen van af- en overschrij vingen op de begrootingsposten. Het be stuur wordt ook gemachtigd tot onderhand- sche aanbesteding of uitvoering in eigen beheer van de op de begrooting aange brachte werden en leverantieën. Tot leden van de rekenïngscommissie 1939 worden benoemd de heeren H. Moolen, J. L. Straat hof en J. L. Straathof en tot plaatsvervan gende leden de heeren J. A. v. Beyeren, J. J. Straathof en C. Straathof. Bij de rondvraag deelt de heer H. Mooien mede. dat hij graag zou zien, dat het wa terpeil in den winter in den Grietpolder Nieuwe brug over de Does Blijkens in dit blad gepubliceerde advertentie zal een aanvang gemaakt worden met den aanleg van een pro vincialen weg om de kom van Hoogma- oc Tot Hoogmade (komende van Wou- brugge) en vanaf Hoogmade tot Leider dorp zijn de wegstukken zoo goed als gereed. Restte yog de verbinding door Hoogmade. Men heeft de gerezen moei lijkheden, in verband met het breede wal er van de Does, blijkbaar weten te ondervangen. liet aan te leggen wegvak begint aan de westzijde van de kome van het dorp Hoogmade, buigt van den bestaanden weg in zuid-oostelijke richting af, kruist hierbij' het water genaamd de Does en de Jufvrouwswetering en loopt nu weer afbuigend in oostelijke en roordelijke richting, naar den bestaan- den weg aan de zuid-oostzijde van de kom van Hoogmade. Het wegvak geeft aan beide eindpunten aansluiting op den provincialen weg. De totale lengte van het wegvak be draagt ongeveer 1000 meter. Het weglichaam krijgt een kruin- breedte van 12 meter. De rijweg krijgt een breedte van pl.m. 6 meter; naast den rijweg blijven bermen beschik baar ter breedte van ongeveer 3 M. Over de Does is een vaste brug ont worpen met drie doorvaartopeeningen, elk ter breedte van 10 M. en een vrije doorvaarthoogte van 2 M. Over de Voorofsche Watering zal een duiker- brug worden gemaakt met een door- vaartwijdte van 2.50 M. en een vrije doorvaarthoogte van 1.50 M. Over de Jufvrouwswetering is een duikerbrug ontworpen met een doorvaartwijde van 5 M. en een vrije doorvaarthoogte van 2 M. Bestaande uit- en overwegen zullen VDor zooveel noodig, óf worden verlegd, óf aan het nieuwe weglichaam wor den aangesloten óf onder den weg worden doorgevoerd. Door deze wegomlegging zal wellicht de brug over de Does overbodig wor den. In hoeverre de noodzakelijkheid blijken zal van opruiming, zal thans nog wel niet te overzien zijn. iets verlaagd wordt. Het bestuur deelt mede, hiertegen geen bezwaren te heb ben indien de andere ingelanden van den Grietpolder ook dezen wensch hebben. De voorzitter sluit daarna de vergade ring. NIEUWVEEN Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer C. v. Dijk Jr., is te Hilversum ge slaagd voor het examen diploma adspirant bouwkundig opzichter-teekenaar. Collecte reclasseering. Van de j.l. Za terdag alhier gehouden collecte ten bate van het reclasseeringswerk was de op brengst 18. OUDE-WETERING DE BRUG AANGEVAREN. Zaterdagavond werd de brug over de ringvaart aangevaren door de motorboot van de firma v.d. Schuyt te Rotterdam. Het remmingwerk werd geheel ontwricht. De schade is aanzienlijk. Tegen den schip per is procesverbaal opgemaakt. Personalia. In de plaats van mej. van Beck-Noordam. die wegens vertrek naar elders voor deze functie bedankte, werd in de Commissie voor Kraam-, Huis- en Ziekenzorg, uitgaande van de afd. Oude wetering en Omstr. van de Z.-H. Ver. „Het Groene Kruis" mevr. Hoogeweg te Nieu we Wetering voor vervulling der vacature aangezocht Mevr Hoogeweg heeft toege zegd tijdelijk (voorloopig tot en met Oct. a.s.) het lidmaatschap der Commissie te willen aanvaarden. RIJPWETERING Bootje omgeslagen. Gistermiddag raakte een zeilbootje waarin gezeten wa ren de heeren B. en L. door een defect roer in moeilijheden. Het bootje werd op sleeptouw genomen door een ander vaar tuig, doch door een verkeerde manoeuvre sloeg het bootje om, waardoor de beide heeren te water geraakten. Door een in de nabijheid zijnde boot werden zij op het droge gebracht. Dc heer B. was echter door de koude dusdanig bevangen, dat medische hulp moest worden ingeroepen. Na eenige uren te zyn verbleven ten huize van den heer H. werd hij met een auto naar zijn ouderlijke woning te Wassenaar vervoerd. Sluiting winterseizoen St. Josephsgezel- lenvereeniging. Ieder jaar, in het begin van de Meimaand, wordt het sluitingsfeest gevierd van het winterseizoen der St. Jo- sephsgezellenverecniging en deze Zondag werd ingezet met een H. Mis, opgedragen door den vice-praeses, kap. A. Groen, tot intentie van de leden. Na het H. Offer na derden alle leden en de heeren van den Raad van Bestuur tot de H. Tafel; om half negen togen zy naar het Parochiehuis, waar een heerlijk ontbyt hen wachtte. Zoodra de broodjes gretig hun weg had den gevonden, nam de Senior het woord om namens de Gezellen den vice-praeses to feliciteeren met diens verjaardag. Spr. bood den jubilaris een mooi Maria-boold aan en bracht vervolgens dank voor alles wat de Praeses in het afgcloopen seizoen heeft gedaan voor de vereeniging. Dit fijne cadeau en de hartelijke woorden wa ren voor den Priestervader aanleiding zijn gezellen te bedanken tevens hen lof toe- zwaaiend voor de volgzaamheid en het trouw bezoeken van dc wekelijksche bij eenkomsten. Hierna werd overgegaan tot uitdceling der prijzen van de onderling gehouden wedstrijden en dc prijsvraag, die dit jaar van algemeenen aard was. Een twintigtal vragen werden ter oplossing gegeven, o.a. over het levenswerk van Kolping, dc voor bereiding tot het huwelijk, de voornaam ste bronnen van inkomen in deze gemeen te, waarom het Nationaal-Socialisme geen godsdienst naast zich duldt, dc opvoeding, actie nieuwe gemeenschap, de wellevend heid, de gevaren van de N.S.B., het stich ten van landbouwbedrijven, etc. Dc ingezonden oplossingen, zestien in getal, waren allen voldoende. Voor de eer ste prijs van deze prijsvraag kwamen in aanmerking: Cor Hoogervorst met 98 pun ten, Fr. Sanders 97 p. en Jan den Haan 95 p Tweede prijs: Ant. den Haan. T den Haan en J. Mank, derde prijs: J. Bosland, J. Mank Czn., J. v. Zwieten en A. Bontje; vierde prijs: Tr. Otto, L. Koelman, G. v. Kints, Th. Vroonhof, Th. v. d. Jagt en J. v. Kints. De kampioenen van het dammen zijn: Th. Vroonhof. Ant. v. d. Jagt en A. Bontje. Schieten: A. Bontje, dc vicc-praescs, J. Hoogervorst en Ant. den Haan. Biljarten: J. v. da Akker, Jo Koclcman en H. Otto, Jo Egberts cn J. v. Tol. Jassen: W. v. Tol, B. Touw, G. Otto, S. Sassen, Henk Valentljn en Jan v. d. Vlugt. Schaken: J. v. Straalen, H. Otto cn J. Mank. Voor de prijsvraag werden mooie boeken en missaals gegeven, de andere matadors ontvingen sigaren Met een opwekking van den Praeses om ijverig dc maandelijksche bijeenkomsten te bezoeken en een dankwoord aan den concierge voor diens prettige medewer king, volgde sluiting van het wintersei zoen. Ht was een mooi en leerzaam seizoen! WOERDEN Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert op Vrijdag 12 Mei, des middags 7 uur. De agenda vermeld: Adres H. J. van E.- inzake vergunningen. Adres F. Be ij en wegenaanleg. Wijziging ambtenarenregle ment, a. Loonverordening arbeidscontrac ten. b. Wijziging loonverordening. Adres parkeerverbod Kruisstraat. Aangaan gold- leening. Crediet B-steun. Stortingen in vernieuwingsfondsen. Crediet uitbreiding leidingen Oudeland. Begrootingswijziging 1939. Verpachting vischwater Oudeland. Art. 72 L.O.-wet R.-K. Jongensschool, a. Subsidie-aanvrage lag. landbouwschool, b. Subsidie-aanvrage comité Excelsior. Gementeraad.svekiczing. De belang stelling voor de groslijststemming in ver band met de a.s. gemeenteraadsverkiezing voor de R.-K. Staatspartij was Zondag zeer groot. Toen de stembus gesloten werd wa ren er 568 stembiljetten uitgereikt, daar van bleken er 29 ongeldig te zijn ingevuld. Van de 539 geldige stembiljetten werd de volgende uitslag samengesteld: 1. J. G. Lu nenburg 526 St.. 2024 punten. 2. J. J. Ruys 476 st. 1623 punten. 3. C. F. Snel 526 st. 526 st. 1595 punten. 4. A. Smits 497 st. 1242 punten. 5. B. Ueters 429 st. 902 punten. 6. G. Versluis 242 st. 704 punten. Collecte voor de armen. Dc collecte die Zondag onder alle Heilige Missen werd gehouden ten bate van de arme communie- kinderen, bracht ruim 177 gulden op. WOUBRUGGl Tuinbouwcrssteun. In verband met de steun aan tuinbouwers in omliggende ge meenten was in de raad de vraag gesteld of dc steun aan in de gemeente wonende tuinbouwers niet verhoogd kon worden met een bepaalde toeslag. Het gemeente bestuur heeft zich hiervoor gewend tot den Minister van Sociale Zaken die thans, met medewerking van Economische Zaken, heeft goedgevonden, dat zoowel aan de B- als aan de C-tuinbouwers een wekelijk sche toeslag op hun uiteindelijk berekend steunbedrag wordt gegeven van 0.45. Voor de C-tuinbouwers gaat deze steun in per 1 Januari 1939, voor de B-tuinbouwers met ingang van 1 Mei. ZOETERWOUDE PASTOOR KWAKMAN BEDIEND In de kerk onwel geworden Gisteravond is in de parochiekerk te Rypwetering groote ontsteltenis ge wekt, toen tijdens het Maria-lof dc zeereerw. heer Th. Kwakman, plotse ling onwel werd. Pastoor bad, op den preekstoel staande, de Rozenkrans voor, toen hij, aan het vierde tientje gekomen, een flauwte kreeg cn over de leuning van den preekstoel ineen-zakte. Twee kerkmeesters, de heeren P. van der Geest en P. L. Straathof, snelden de preekstoel op en ondersteund door beide heeren werd dc Pastoor naar de pastorie geleid. De flauwte duurde slechts korten tijd; de Pastoor was spoedig weer bij kerfnis. Intusschen was men den Pastoor van Oude-Ade,dcn zeereerw. heer E. B. Derk- sen, gaan waarschuwen, aangezien het Allerheiligste ter aanbidding was uit gesteld cn er geen priester was om de godsdienstoefening te besluiten. Ook dr. B. H. Hupkes werd onmid dellijk gewaarschuwd. De geneesheer constateerde, dat dc Pastoor, die reeds eenige dagen aan pleuris lydcndc was, door een lichte beroerte was getroffen. Nadat pastoor Dcrksen de zegen met het Allerheiligste had gegeven, heeft Zijneerw. aan pastoor Kwakman uit voorzorg de laatste H.H. Sacramenten toegediend. Pastoor Kwakman heeft een rustigen nacht gehad, zoodat gehoopt mag wor den, dat zijneerw. na eenige maanden volkomen rust, dc herderlijke bedie ning weer zal kunnen waarnemen. Een Pater-Capucijn zal in dien tijd de zielzorg uitoefenen, wapperde de driekleur ten teeken dat het feest was in den Polder. Het feest begon in dc parochiekerk van St. Luurentius; dc Hoogmis werd opgedra gen uit dankbaarheid bij de vijf-cn-twintig- jarigc ambtsvervulling. Te twaalf uur kwam het Bestuur van den Polder in de machinistwoning, waar de ju bilaris omringd door zijn cchtgenoote en dertien kinderen, „in de bloemetjes" was gezet. In een genoeglijk samenzijn, waarbij de gemoedelijke verstandhouding tusschen het Bestuur en dc machinist en zijn gezin voor beeldig tot uiting kwam, nam de Polder- voorzitter, de heer J. W. Groenewcgcn II/.. uit Zoetcrmecr, het woord om den jubilaris toe te spreken. Met recht zoo sprak de voorzitter hebt U dezen morgen uw jubeldag aange vangen met dankbaarheid jegens den Schepper, die U in uwe ambtsvervulling zoo veel zegen en gclulk heeft gegeven. In al dc jaren is uwe gezondheid steeds zoo goed geweest, dat buiten de mobilisatie- dienst geen enkele assistentie in de polder rekening is te vinden en bovendien is een rijke kindersohaar om u heen uw grootste geluk. Spr. prijst daarbij de liefde voor den arbeid, waardoor de kostbare bomalings- installatic steeds zoo goed is bediend en zorgvuldig in goeden staat is gehouden. Als er eens een kleine versperring op don weg van den arbeid lag, was u altijd weer aan het Bestuur ondergeschikt en toonde U zich man van karakter door een onkreukbare eerbied voor het gezag, waarmede u voor uwe kinderen een voorbeeld zijt geweest, zoodanig dat U ook weder het gezag over uwe kinderen hobt behouden, zooals dit in een christelijk gezin past. Spr. houdt dit goede voorbeeld van vader de kinderen voor als een zeer groote deugd in het leven. Het Bestuur van den Polder, handelende in opdracht van de Vergadering van Stem gerechtigde Ingelanden wil voor deze trouwe dienstvervulling een bewijs van waardeering geven en na hartelijke geluk- wenschen gesproken te hebben, vooral tot de echtgenootc van den jubilaris, overhan digt de voorzitter een zilveren sigaren-doos, waarop gegraveerd staat: Aan A. van Mar wijk. Het Bestuur van den Geer en Kleinen Blar^aard Polder 1914—1939. Zeer geroerd door deze hartelijke woor den dankte de jubilaris voor zooveel waar deering van zijn werk cn dankte het Be stuur voor de nieuwe inrichting vari zijn woning, waardoor zijn groot gezin zoo'n goede huisvesting heeft gekregen en ver zoekt dezen dank bij gelegenheid ook aan de ingelanden over te brengen. Nog geruimen tijd bleef het Bestuur met de familie bijeen, waarna het feest nog den geheelen dag werd voortgezet. ZEVENHOVEN JUBILEUM A. VAN MARWIJK. Gisteren herdacht de heer A. van Marwijk den dag, waarop hij voor 25 jaar benoemd werd tot machinist van den Drooggcmaak- ten Geeren Kleinen Blankaardpolder. Van den hooge seinmast, waaraan bij hoogwater-peil het sein wordt gegeven dat de poldergemalen stilgezet moeten worden,. Ondertrouwd: Hendrik den Braven en Klazina Stuivcnberg. Getrouwd: Jacobus van Veen cn Jannie v. d. Vaart. Ingekomen: Tennis Vork uit Am sterdam. Adriana v. d. Hoorn uit Al kemade. Vertrokken: J. v. d. Vaart naar Am-

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7