OMGEVING Drukke dag in de Bollenstreek De Dieren -Jamboree MAANDAG 8 MEI 1939 DE LF ^SCHE COURANï TWEEDE BLAD - PAG. 6 De Zondag is dan eindelek een verlate bollenzondag geworden. Des morgens .straalde de zon uit een wolkenlooze lucht en dat is voor de velen, die tot dusverre hun traditioncelc tocht langs de bollenvel den wegens do dreigende regenluchten van cic laatste Zondagen hadden uitgesteld, aanleiding geweest, om er nu op uit te tiekken. Van langer uitstel zou trouwens waarschijnlijk wel afstel gekomen zijn, zijn, want tallooze velden zijn reeds van hun bloementooi ontdaan en.het is feite lijk aan het koele weer te danken, dat er thans nog juist genoeg van de kleuren weelde is overgebleven, om de kyklusti- gen niet teleur te stellen. Hoewel men in de verschillende dorpen niet te klagen heeft gehad wat het bezoek betreft, kan toch niet gesproken worden van een echte, ouderwetsche drukte, want -daarvoor was het wat te laat in den tijd, terwijl de bloeiende Betuwe, alsmede de voetbalwedstrijd NederlandZwitserland waarschijnlijk de bollenstreek wel concur rentie aangedaan zullen hebben. Bezitters van auto-radio konden echter hun bezoek nan bollenland en het voetbalverslag com bineeren. Hun aantal was niet gering; in menige auto weerklonk de stem van Han Hollander. Booze tongen beweren, dat er zelfs een voctbalminnende verkeersagent ij geweest, die de files van auto's langer te gen hield dan noodig was, opdat hij ook nog wat van het radioverslag kon hoo- ren Voor de wielrijders was het blijkbaar wat te winderig, om een flinken tocht te ondernemen, wandelaars waren er echter des te meer. En zoo heeft deze Zondag nog cc-nigszins goed gemaakt, wat zijn voorgan gers hadden bedorven. HILLEGOM Gemeenteraad. De vrijzinnige kiezers hebben de volgende candidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezing samengesteld als volgt: 1. C. de Wreede, 2. A. W. F. van Zonneveld, 3. D. Mühlmann, 4. J. R. N. J. Bijl van Duyvenbode; 5. W. J. G. Philip- po; 6. P. Elf ring. De heer C. de Wreede als opvolger van den heer J. H. A. Vooren, heeft tot 1935 gedurende 6 jaar zitting in den Raad gehad. Van 19351939 is deze partij niet meer in den Raad vertegenwoor digd. De C.D.U. stelde candidaat; 1. Vaas, 2. J. Peet, 3. J. de Rooy, 4. H. v. d. Berg. De C.D.U. heeft nog geen zetel in den Raad. De verkiezing geschiedt 14 Juni. Gemeentelijke zweminrichting1. Deze wordt Maandag 15< dezer geopend. Er zijn belangrijke verbeteringen uitgevoerd; een nieuwe rein waterinstallatie, een voorver- warmings- en ontijzeringsinrichting kwa men gereed. De bassins worden voortaan steeds met frisch bodemwater gevuld, zoodat de klachten nog verleden jaar zijn weggenomen. Het bezoek zal er wel door winnen. Personalia. Onze oud-plaatsgenoot, de heer J. C. van Waveren, is benoemd tot directeur en eerste plaatsvervangend pre sident der Javasche Bank. Aanbesteding. De bouwkundige J. W. W. van den Bosch te Heemstede heeft na mens den heer W. van der Marei alhier aanbesteed het bouwen van een woonhuis met koestal en voorraadschuur aan den Spieringerweg te Haarlemmermeer. De uitslag was als volgt: A. Graper 12500; B. Imthorn en Zn. 11840; De Vries en Üouzijn 11352; fa. Doudey en Co. 10990; Vecnman en Vink 9868; Th. van der Hoorn en Zn. 9548. De gunning volgt later. Alle inschrijvers wonen te Hillegom. Geboren: d. van W. G. Tesselaar Vogel d. van H. Strobbevan Leeuwen z. van C. M. A. KorbeeRutten d. van H. M. Jongejanden Dopper. Ondertrouwd: N. Goulooze en J. H. Gosens J. Salier en H. Foks J, v. Avezaath en C. H. Teeuwen. Getrouwd: C. van Beelen en E. H. van Rooden C. A. Juffermans en G. P. Jonkman D. Borger en A. C. Postma A. H. Rijnbeek en C. F. Seijsener. HAARLEMMERMEER Geboren: Maartje d. van H. Offer man "en C. Kooiman Hotze Kornelis z. van L. v. d. Berg en K. v. Kalsbeek Hendrika Margaretha, d. van P. Markus en C. M. Goulooze Adriana Johanna Maria d. van N. P. J .Oisthoorn en A. A. Stokman Jan Cornelis z. van G. G. Pctrie en A. Groot Cornelis Saturnius z. van Th. v. Egmond en W. M. de Koning Wilhelmus Johannes z. van G. J. Kraak en E. M. v. d. Peet Dick z. van F. Peters en M. Vermeij Willem z. van W. J. Spaargaren en M. E. Pannekoek Kees z. van D. C. Lindhout en A. M. Hoogkamp Johanna Hillegonda d. van L. G. Lie- verse en C. Seijsener Martijntje Eliza beth d. van L. Toost en A. W. E. v. d. Linden Gerigje, d. van N. Ouwerkerk en G. Hoogendoorn Alida Jeanne Maria, d. van J. B. Visser en C. Priem. Ondertrouwd: AdriaanArie Wil lem v. d. Schilden, 21 jaar en Maartje Meyer, 21 jaar Theodoris Johannes Burgers 24 jaar Pietertje Johanna v. d. Linden 22 jaar Lubertus Rijk v. Hulzen 29 jaar en Maria Stoelers 25 jaar Jacob Peter Rood 30 jaar en Wjjgertje Maria Stoelers 24 jaar - Klaas Willem de Reus 22 jaar en Teuntje Westbroek 20 jaar Jan Verburg 25 jaar en Bastiaantje Steeg- man 22 jaar. Getrouwd: Simon Gerrit v. d. Meij- den 31 jaar en Joanna Willempje Eickhoff 25 jaar Willem Betjes 28 jaar en Wilhel- mina Zaal 23 jaar Ernestus Johannes Granneman 28 jaar en Maria Johanna v. Woerkom 20 jaar Willem Jan Offer- man 24 jaar en Geertje Johanna Koster 20 jaar Johannes Jacobus Hermanus Turien 24 jaar en Cornelia Petronella Koenen 21 jaar Jacob Kort 31 jaar en Arelia de Koning 26 jaar Adriaan Cornelis van Nieuwenhuijzcn 27 jaar en Antje Gijzen- berg 25 jaar Cornelis van Witziers 27 jaar en Frederika Wilhelmina Groenveld 24 jaar. Overleden. Gerritje v. d. Pol, 28 jaar, echtg. van J. M. Hoksbergen (won. te Baarn) Cor Maarschalkerweerd 7 jaar z. van J. C. Maarschalkerweerd en A. M. Schaa Pieter Noordam, 70 jaar, ongeh. KATWIJK Arbeidsbeurs. Aantal ingeschrevenen mannen 632, jongens 9, meisjes 8, totaal 649 Stand 6 Mei 1938: 458, waarvan 429 van 18-jaar en ouder. KATWIJK AAN DEN RIJN BEKNELD TUSSCÜEN SCHIP EN BRUG Tijdens het doorvaren van een grooten Rijnaak met kolen door de trambrug aan de Sandtiaan-Overrljn is het zoontje van den schipper met zijn hand tusschen de draaiburg en het schip geraakt, waardoor zijn hand zeer ernstig is verwond. Het kind werd spoedig door Dr. Hueting ver bonden, doch het was slechts een nood verband, want Dr. Hueting achtte over brenging naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. LISSE DE DOOD IN DEN TREIN. Dame op reis overleden. Zondagavond omstreeks 11 uur werd in den trein LeidenHaarlem op het baan vak NoordwijkerhoutLisse aan de nood rem getrokken. De trein werd terstond tot stilstand gebracht. Een 42-jarige dame C. I., afkomstig uit Haarlem, bleek plotseling onwel te zijn geworden. De trein reed door tot het station Lisse, waar de dame in de wachtkamer werd gedragen. Dr. J. M. van Dijk uit Lisse kon slechts den dood door hartverlamming constateeren. Gemeenteraadsverkiezing. Gisteren werd alhier de laatste stemming gehouden voor de samenstelling van de groslijst van de R.K. Staatspartij van den Gemeente raad. De uitslag was als volgt: A, Th. v. Kesteren (dorp) 274 (Engel) .118 totaal 412; Jac. Th. de Vroomen (dorp) 314 (Engel) 127 tot. 441; C. Th. Duivenvoorden (dorp 278 (Engel) 116 tot. 394; Chr. v. d. EJst (dorp) 264, (Engel) 108 tot. 372; T. N. A. Beissems (dorp) 16 (Engel) 7 tot. 23; G. E. Bergman (dorp) 11 (Engel) 21 tot. 32: T. J. v. Kesteren (dorp) 22 (Engel) 14 tot. 36; W. L. Onderwater (dorp) 54, (Engel) 19 tot. 73; Jos. Koelewyn (dorp) 3, (Engel) 2 tot. 5; A. Th. v. Werkhoven (dorp) 13, (Engel) 19 tot. 32; A. C. Vroo men (dorp) 6, (Engel) 21 tot. 27; H. v. d. Vlugt (dorp) 37, (Engel) 16 tot. 53 stem men. Uit bracht werden (dorp) 328 (Engel) 147 totaal 475 geldige stemmen; ongeldig (dorp) 22, (Engel) 5 totaal on geldig 27. Volgens het advies werden uit gebracht in het dorp 231 en in de Engel 93 totaal 324 stemmen en verdeeld in het dorp 97 en in de Engel 54 st. in totaal dus 151 stemmen. De officieele lijst is dus als volgt: 1. P. Warmerdam; 2 P. Romyn; 3. A. H. Schra- ma; 4. J. W. A. Lefeber; 5. A. Th. v. Keste ren; 6. Jac. Th. de Vroomen allen af tredend; 7. C. Th. Duivenvoorden; 8. Chr. v. d. Eist; 9. H. v. d. Vlugt (aftr.); 10. W. L. Onderwater; 11. F. J. v. Kesteren Pzn.; 12 A. Th. v. Werkhoven; 13. A. C. Koomen; 14. G. E. Bergman; 15. F. N. A. Beissems; 16. Jer. Koelewyn. Uitbreidingsplan wordt hierzien. Het is noodig gebleken om het uitbreidings plan dezer gemeente, vastgesteld bij raads besluit van 21 December 1934, goedge keurd door Gedcputeeerdo Staten der pro vincie Zuid-Holland, bij hun besluit van 9 Juli 1935, no. 134/2, te herzien. In verband hiermede stellen B. en W. den Raad dezer, gemeente voor te bepa len, dat de herziening van het uitbrei dingsplan voor de gemeente Lisse wordt voorbereid. K.J.M.V. Zondagavond had de slui ting plaats van het winterseizoen van de Kath. Jonge Mannenvereeniging. Des mor gens werd een algemeene H. Communie gehouden en des avonds werd het seizoen besloten met een spreekbeurt van pater Schreurs, De voorzitter der K.J.M.V., de heer J. Schoorl, opende deze bijeenkomst, waarbij hij eeen bijzonder welkom toeriep tot de ouders der leden, den spreker van den avond en belangstellenden, alsmede aan den pastoor G. P. A. van Zuijlen van de St. Agathaparochie. Spr. wierp een terug blik op het afgeloopen seizoen, hetgeen naar voldoening van het bestuur is ver- loopen en leerzaam en succesvol was. Het gezagsprogram is volmaakt uiteengezet. Pater Schreurs ving hierna zijn lezing aan met als onderwerp „Katholieken en Humor". Spreker citeerde diverse humoris tische gevallen van heiligen. Hierna sprak spreker over zijn ondervinding als kape laan in Zuid Limburg. De humor kwam hier goed tot zijn recht. De voorzitter dankte den spreker om zijn causerie. De moderator wees erop, dat de clubgeest in de K.J.M.V. steeds goed is, geweest en zoo moet blijven. Wij moeten steeds onze blijde Katholieke geest behou den. Na een gezellig samenzijn besloot de voorzitter deze vergadering. Turnvcreeniging „Sparta". Gister avond gaf de R.K. turnvereeniging „Spar ta" haar jaarlijksche groote donateursuit voering in de grotoe zaal van den R. K. Volksbond, met medewerking van de Sparta-acrobaten. De opkomst was niet slecht, doch had grooter gekund. De voorzitter, de heer L. Halfschepel, heette allen welkom en gaf zijn vreugde te kennen, dat zoovele ouders aanwezig waren om getuigen te zijn van de vorderingen, welke hun jongens in licha melijke ontwikkeling hebben gemaakt. Hij vroeg aller steun door donateur te worden van „Sparta", door een dubbeltje per maand te betalen. Spr. deelde mede, dat „Sparta" een jubileum tegemoet gaat. na melijk in 1940 het 2e lustrum. Voor de vie- xing van dat lustrum in den loop van dit jaar een verloting zal worden gehouden. Na nog te hebben medegedeeld, dat de op richting van een afdeeling „veteranen" in wording is, werd het programma geopend met een nummer vrije oefeningen voor de afdeeling jongens onder leiding van haar directeur, den heer A. Goddijn uit Leiden, waarna de Sparta-acrobaten enkele schit terend geslaagde staaltjes van acrobratiek te zien gaven, waarbij veel van de spieren werd gevergd. Een daverend applaus klonk na elke demonstratie, dat was wel verdiend. De voorzitter wees er op, dat deze acrobaten gewone leden van „Sparta" wa den en alle uitgevoerde staaltjes eigen oefe ning, zonder leiding, waren. De afdeeling kleuters voerde hierna een mooi stukje bodem-gymnastiek uit, waar na de afdeeling groote jongens eenige de monstraties op de orug uitvoerden. Een vrije oefening van de heeren was een num mer dat heel wat hilariteit teweeg bracht. Nadat de afdeeling heeren eenige mooie oefeningen op de brug had gepresteerd, werd gepauzeerd. Na de pauze kregen we hoogrek voor de afdeeling heeren, waarbij bleek, dat ook deze afdeeling prachtige vorderingen heeft gemaakt. Vervolgens voerde de afdeeling kleuters een kabouterdans uit, welke dermate in den smaak viel,, dat hy op veelvuldig ver zoek werd herhaald. Hierna volgde het paardspringen voor heeren, waarbij de vlugheid van deze afdeeling prachtig werd gedemonstreerd. De „tinnen soldaatjes", voor grootere jongens was eveneens een aardig nummertje, hetgeen werd gevolgd door vrije oefeningen door de afd. kleu ters. Als laatste nummer kregen we plas tische standen voor afd. heeren, hetgeen een mooi slotnummer was. Vermelden wij nog, dat pastoor v. Zuylen en de kapelaans van Ingen en Egberts de uitvoering bij woonden en dat het muzikale gedeelte werd verzorgd door gebroeders Hoogervorst al hier. De voorzitter dankte voor de pret tige toon, welke den geheelen avond heerschte. LEIDSCHENDAM Gemeenteraadsverkiezing. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing zal de groep „Ge meentebelang" met de volgende lijst uitko men: 1. J. Koerts, aftr.; 2. J. v. d. Dool; 3. B. Langendoen; 4. ir. L. A. W v. d. Lek: 5 F. Warmolts; 6. mevr. J. KoningCos- terus; 7. mr. H. Parfumeur. Collecte reclasseering. De Zaterdag j.l. in deze gemeente gehouden collecte ten bate van de reclasseering heeft opgebracht de mooie som van 87 93. Verzocht werd bijzonderen dank te brengen aan hen, die geheel welwillend bij deze collecte be hulpzaam waren en aan de ingezetenen voor hun gaven. G e b o i en: Elisabeth, d. van A. Kraan en C. Peschier Gerardus Laurentius Ma ria. z. van A. A. Vreeswijk en J. H. v. d. Meer Leonardus Joseph, z. van M. P. Lexmond en C. A. M. Vink Johan Hen drik, z. van J. H. de Leeuw en G. Riet veld Theodorus Cornelis, z. van M. Th. Blokland en I. Th. M. v. Heiningen. Ondertrouwd: B. C. Tilburg en W. J. v. Baren P. Iterson en M. W. Elswijk, A. Visser en J. P. van Bommel P. Teu- nissen en Th. M. de Hoogh. Gehuwd: J. A. G. Zaat en J. H. de Hey. Overleden: Petrus Krol 76 j. Ca- tharina Schijf 66 j. STOMPWIJK Luchtbescherming Buurtschap Stompwljk. In herinnering wordt gebracht aan de bewoners van de buurtschap, dat Dinsdag 9 Mei a.s. in Café „Het Blesse Paard" een oprichtingsvergadering wordt georgani seerd voor de vereeniging van luchtbe scherming. Burgemeester Keijzer doet een beroep op allen om niet alles aan de overheid over te laten, doch ook voor eigen veilig heid te zorgen en hij vertrouwt daarom, dat allen hun medewerking zullen geven en ter vergadering zullen komen, waar de noodige voorlichting, enz. duidelijk zal ge geven worden. NOORDWIJK Gemeenteraadsverkiezing. Aan de In den „Vergulden Turk" te Leiden werd stemming voor de groslijst der R.K. Staats partij voor de nummering 7 tot en met 13 hebben deelgenomen 198 leden, waarvan 192 een geldig stem hebben uitgebracht. De uitslag is als volgt: A. Caspers 126, J. G. v. Eeden 124, A. Th. Doove 122, P. Vink 107, A. Ottevanger 102 en V. Ph. Braun 87 stemmen De overeenkomst is dat vanaf no. 7 de oneven nummers bezet zouden worden door burgercandidaten. De gros lijst in zijn geheel ziet er thans als volgt uit: 1. A C. Meijer, 2. C. G. J. Alkemade Sr., 3. A. A. Mesker, 4. J. C. v. d. Meer, 5. J. v. Leeuwen, 6. W. P. de Vreede, 7. A. Caspers Jzn„ 8. A. Th. Doove, 9. J. G. v. Eeden, 10. P. Vink, 11. V. Ph. Braun, 12. A. Ottevanger, 13. J. A. Caspers. Roode Kruis. Bij het gehouden examen voor den aanvangcursus als helper of helpster van het Roode Kruis zijn ge slaagd de dames zr. J. Vos, B. v. d. Horst, D. Zwitser, W. J. Zwitserv. Beveren, G. C. de Hollander, Cl. Duindam, M .v. Went, Kr. Klinkenberg, Kr. Baksteen en de hee ren J. Slagtveld en D. Klinkenberg. NOORDWIJKERHOUT Gemeenteraadsverkiezing. Zondag heeft de stemming plaats gehad voor de groslijst van de R. K. Staatspartij voor den gemeenteraad. De uitslag van de stemming is als volgt: 1. J. v. d. Berg, 2. L. M. v. Noort, 3. E. Oostdam Hzn.. 4. J. v. d. Voet, 5. C. v. d. Klauw, 6. A. H. v. Noort, 7. C. A. v". Pari don, 8. C. Th. Willemse, 9. J. P. v. d. Ploeg. 10. J. W. van Parera, 11. M. C. J. Braun, 12. M. v. d. Togt, 13. A. Buis, 14. H. Hach- mang, 15. J. v. d. Burg, 16. P. A. Duiven voorden. ZILK Autotocht voor ouden van dagen. Van het jaar zal voor het eerst de autotocht voor ouden van dagen niet gezamenlijk met Noord wij kerhout worden gehouden. Hierdoor hoopt men de intimiteit te ver- hoogen. Deze keer staat op het programma een reis, naar Bergen. Voor dekking van de kosten zal door eenige jongedames aan huis worden gecollecteerd. SASSENHEIM N.R.D. De collecte voor de reclassee ring, welke Zaterdag in het geheele land gehouden werd, heeft hier ter plaatse 56.11 opgebracht.. VOORSCHOTEN Aanrijding. Zondagmorgen te half negen heeft nabij het Haagsche Schouw een aanrijding plaats gehad. De wielrijder W. v. d. H. uit Haarlem zou nabij het kruis punt oversteken, maar lette niet op verkeer komende van Wassenaar en gaande in de richting Leiden. Hij werd door een andere wielrijder nog gewaarschuwd, maar het was te laat en hierdoor kwam hij in aan raking met de achterzijde van een auto, bestuurd door W. V. uit Maarseveen. v. d. H. is met een hersenschudding op advies van den arts Kerkhof naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. WASSENAAR EEN GEVAARLIJKE WEDDENSCHAP. De 20-jarige milicien L. van de lucht- doelartillerie ging met eenige kame raden de weddenschap aan, dat hij van het 20 M. hooge tribunedak op de ren baan „Duindigt" zou springen. Op het oogenblik, waarop hij de sprong zou doen weifelde hij en viel loodrecht naar beneden. Nadat hem geestelijke en genees kundige hulp was verleend, is hij over gebracht naar het militaire hospitaal te Den Haag. Zijn toestand was hedenmiddag vrij goed. Door auto aangereden. De 50-jarige G. uit den Haag, die nabij de Raaphorstlaan den Rijksstraatweg over stak, werd aangereden door een auto be stuurd door N. uit Luik, die daarna tegen een boom reed. G. bekwam een gebroken rechterbeen, een diepe hoofdwonde en di verse schaafwonden. Hij is na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling overgebracht naar het Zieken huis aan de Zuidwal te Den Haag. Reddingsbrigade. Op 29 April en 7 Mei wgrden vanwege den Nederlandschen Bond tot het Redden van Drenkelingen in de zweminrichting aan de Mauritskade te Den Haag examens afgenomen van de le den en adspirant-leden van de Wassenaar- sche Reddingsbrigade. Het diploma voorbereidend A. kon wor den uitgereikt aan: mej. N. Boelema, mej. A. Janssen, mej. N. v. d. Loos, mej. Elly Versteeg, mej. N. van Woerden en de heeren: G. Koster, L. J. Brouwer, J. Sc- riese, Joh. v. d. Schuyt en J. van Egmond. Het diploma A. werd behaald door de heeren: P. Barendse, J. A. J. Bazelier, J. H. Buis, D. Boemendal, I. van Dijk, C. de Groot, H. de Groot, L. C. Hendriks, J. N. Habig, B. S. Hoelema, L. Harders, W. Korswagen, J. v. d. Kroft, A. Leget, G. R. Nagelkerke, W. N. Oppelaar, Jac. Varke- visser, N. P. de Vos, en D. van Zaanen. Het diploma B. werd uitgereikt aan: mej. J. M. Verhoef en de heeren: W. C. Alblas, N. van Beveren, J. G. Kouwenho- ven, W. N. A. C. Koppe, A. L. Verhoef en C. Zeilmaker. Het Katholiek Comité van Actie" „Voor God schrijft ons De sociale rechtvaardigheid. „De sociale rechtvaardigheid vor dert, dat in overleg en eensgezind heid de salarissen zooveel moge lijk geregeld worden, dat een zoo groot mogelijk aantal arbeiders werk kunnen vinden, en een behoorlijk loon kunnen verdienen, om in hun levensonderhoud te kunnen voorzien". PIUS XI, in „Quadragesimo Anno". 229. Hij greep Big bij zijn arm en fluisterde: „Kijk eens, wat een verdacht heerschap, met die lange cape om! Hij loopt net of h(j niet gezien wil worden!! Het was waar, de man die voor hen uitliep, deed erg geheimzinnig. 230. Hij droeg een lange cape en een hoed met breeden rand, zoodat er ongeveer niets van hem te zien was en dat op zoo'n warmen dag. Ook bleef hij, zooals de andere be zoekers. niet hier en daar staan kijken hij liep maar door, zonder links of rechts te zien.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6