STADS De knoeierijen aan de Centrale Werkplaats te Leiden. RECHTZAKEN AGENDA NIEUWS MAAI OAG 8 MEI 1939 DE MWSCHK COURANT EERSTE BLAD - PAG 2 Gevangenisstraf tegen drie werkmeesters geëischt s Abonnementsprijs: voor Leiden 18 cent per week; 2.5J per kwartaal Bij onze agenten /O cent per wwk; f 2.60 per kwartaal. Franco per pout 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 8 cent Advertentiën: 80 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. L HOE WORDT HET WEER? IETS WARMER. De Bilt seint: Verwachting: Voor het Noorden: afnemende bewolking, iets warmer overdag, droog weer, zwakke tot matige Oostelyke wind. Voor het Zuiden: Zwaar tot half bewolkt, oroog weer, zelfde temperatuur, zwakke /eranderlijke wind. De weerstoestand van heienmorgen 7.20 uur: Den Helder: betrokken: zwakke Ooste- li]ke wind, 11 gr. C. Vlissingen: zwaar bewolkt, zwakke N. O. wind, 11 gr. C. De Bilt: betrokken, zwakke Oostelijke wind, 11 gr. C. Groningen: betrokken, matige Oostelijke wind, 9 gr. C. Maastricht: zwaar bewolkt, zwakke N. W. wind, 8 gr. C. li UITEN LAN DSC H WEEROVERZICHT. Sinds Zaterdag is de luchtdruk over ge heel West-Europa aanzienlijk gestegen, ter- vijl in de luchtdrukverdeeling betrekkelijk v/einig verandering kwam. Het gebied van hc-ogen luchtdruk boven de Poolzee trok iets naar het Zuiden, terwijl zich ook over het Iberisch Schiereiland een maximum vormde. De depressie ten Westen van Schotland is verder opgevuld en het lage drukgebied over Polen trok Noord-Oost- waarts naar Rusland. De twee depressie- kerntjes die Zaterdag over Frankryk lagen, smolten samen tot één kern, die vanmor gen over Noord-Italië ligt. In deze omge ving viel de laatste dagen vrij veel repen, gepaard met onweer. De Zaterdag genoem de storing ver op den Oceaan, trok in Noord-Oostelijke richting en doet zijn in vloed in Ierland gelden, maar vertoont overigens weinig activiteit meer. Het is overal rustig weer, alleen in Zuid-Frank- ri.ik waait het nog hard. Hier vielen Zon dag groote hoeveelheden regen (Toulouse i.2 m.m.), doordat uit het Noord-Westen komende luchtmassa's tegen de Pyreneeën worden opgestuwd. LUCBTEMPERATUUR. 14.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 8.05 uur tot Dinsdagmorgen 3.47 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 9 Mei voorm. 6.25 en nam. 6.50. Maan op 23.56 uur Maandagavond. Maan onder 9.10 uur Dinsdagmorgen. DE MOORD Or DEN LINDENGRACHT TE AMSTERDAM. NADERE BEKENTENIS VAN DE HOOFDVERDACHTE. Helers voor dc rechtbank. De Amsterdamsche rechtbank heeft van daag de nasleep van dc moordzaak aan den Lindengracht behandeld. Tegen de beide hoofddaders, den 19-jari gen Frans E. en Lecndert K. eischte de Officier van Justitie, mr. C. J. van Arkel, resp. twintig en twaalf jaar gevangenis straf wegens doodslag, voorafgegaan door diefstal en gepleegd om die diefstal te ver bergen. Frans E. was op 20 Januari met zijn vriend Leendert K. de woning van zyn 82- jarige grootmoeder aan den Lindengracht binnengedrongen. Zy overvielen de oude vrouw, bonden haar en duwden haar een prop in de mond, waarna zij een belang rijk bedrag aan geld roofden. De vrouw overleed aan verstikking. De twee jongemannen legden voor de rechtbank een volledige bekentenis af, zy hielden echter vol, dat zij niet de bedoeling hadden gehad om de vrouw te dooden. Vandaag stond de 18-jarige fabrieksarbei der C. A. terecht, verdacht van heling. Den dag na de misdaad had hy van zijn vriend Frans E., de kostganger van zyn ouders, een bedrag van f 80.ten geschenke ge kregen. De jongen had zichvandaag wegens heling te verantwoorden. De commissaris van politie, W. H. Schreu- der, die het politieonderzoek met zooveel succes heeft geleid, deed. toen hij vandaag als getuige werd gehoord, een opzienbaren de mededeeling. Zondagavond heeft hij nogmaals den hoofdverdachte Frans E. ondervraagd. Deze bekende toen, dat er veel meer geld was gestolen, dan hij aanvankelijk had gezegd. Hij had niet één, maar twee portemonnaies en een trommel met geld gevonden. Voorts deelde de commissaris mede. dat vannacht een belangryk deel van het geld is achterhaald. In dit verband zijn nog ar restaties te verwachten. De verdachte gaf de hem ten laste ge legde heling toe. Frans E. was Zaterdag middag, den dag na den moord, bij hem gekomen en hij had hem 80.gegeven. Pres.: En vertelde hij ook, dat hij zijn grootmoeder had vermoord' Verd.: Neen, dat wist ik niet. Hij zei al leen, dat hij een slag had geslagen. Pres.: Dus je wist. dat hij een misdrijf had gepleegd. Verd.: Ja, dat wist ik wel.... Frans E., de hoofdverdachte uit de moordzaak, werd in deze zaak als getuige gehoord. Kort vertelt hij wat er op den be- wusten dag was gebeurd. Rüstig en in en kele woorden gaf hij antwoord op de vra gen van den president. Toen uw grootmoeder dood was, hebt u haar beroofd? vroeg de president. Nu verdachte onder eede werd gehoord, kwam hij met de volle waarheid voor den dag en hij herhaalde zijn verklaring, die hij gister voor de politie heeft afgelegd. In haar rokzak had de kleinzoon niet één, maar twee knippen met geld gevonden. Bovendien had hij, omdat hij met de toe standen in de woning volkomen bekend was. de kamer doorzocht. In een kast had hy een blikken trommel met veel zilvergeld en een belangrijk bedrag aan bankpapier aangetroffen. Zij hadden vluchtig het geld geteld en verd. K. had een veel grooter be drag gekregen, n.l. 1.000.en niet 5.— zooals deze steeds beweerd heeft. Ook in deze helingszaak, waarin hij even eens als getuige werd gehoord, bleef Leen dert K. vrijwel bij zijn eerste lezing en de president, die hem voor het doen van een meineed wilde behoeden, ging niet nader op dit punt in. En, vroeg de verdediger, mr. Simon de Jong. aan Frans E., heeft deze verdachte je wel eens tot misdrijf aangespoord? Frans E.: Integendeel. Verd.: Vroeger heeft Frans me wel eens gevraagd hem aan chloroform te helpen, om zijn grootmoeder te bedwelmen, maar dat heb ik geweigerd. Ik heb hem altijd ge zegd: „blijf eerlijk, dan kunnen we vrien den zijn". Rechter mr. Lammers: Maar nu hebt u toch heel anders gehandeld. Verd.: Ik bezweek voor de verleiding, en ik wist van dat „erge" niets af. Een deel van het geld had verd. naar een vriend te Rotterdam gebracht Requisitoir. De Officier van Justitie, mr. C. J. van Ar kel, wees er in zijn requisitoir op. dat ver dachte er van op de hoogte was, dat het geld van een misdrijf afkomstig was. Het reclasseeringsrapport over verdachte luidt niet ongunstig en in verband hiermede vor derde het O.M. een gevangenisstraf van één jaar, waarvan zes maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar en onder aftrek van preventieve hechtenis. De verdediger, mr. Simon de Jong, drong in een uitvoerig pleidooi op clementie aan. Verd. staat zeer goed bekend en hy is nooit eerder met de politie in aanraking geweest. Deze zaak dient geheel los van den moord zaak te worden bezien. Verd. wist immers van dit ernstige misdrijf niets af. Het verzoek tot invrijheidstelling wees de rechtbank af.' Vonnis: 22 Mei. Vervolgens stond de 19-jarige contro leur in een suikerwerkenfabriek, A. de B. uit Rotterdam, terecht wegens heling. De vorige verdachte had het geld, dat hij van Frans E. had gekregen, gebracht naar zijn vriend de B. te Rotterdam. De jeugdige fabrieksarbeider was naar de Maas stad gegaan en had tegen zijn vriend de B. gezegd, dat er een oude vrouw was besto len en dat hij „zwijggeld" had gekregen en of hij het wilde bewaren. Eerst was het tweetal naar een café gegaan en daarna hadden zij een bioscoop bezocht. Toen de Amsterdammer weer naar de hoofdstad terugging, had de B. het geld in bewaring gehouden, één briefje van tien zou hij voor zichzelf mogen houden. Later was verd zooals hij thans voor de rechtbank vertelde, gaan nadenken over de zaak. Hy was ongerust geworden. Hij had besloten om maar naar Amsterdam te gaan om de juiste herkomst van het geld te weten te komen. „Toen ik van het station kwam en den weg vroeg naar de straat, waar mijn vriend woont, vertelden twee menschen my, dat er in een woning aan de Linden gracht een oude vrouw was vermoord. In de buurt van de woning van zijn vriend was verdachte gearresteerd. In de cel had hij vier bankbiljetten van 10, die hij by zich had, opgegeten. De politie-deskundi- ge, dr. 'van Ledden Hulsebosch, had een onderzoek ingesteld en in de spysverte- ringsresten had hy in snippers drie bank biljetten teruggevonden, het vierde bleek echter te zyn verteerd zonder een spoor na te laten. Pres.: Dus u beweert, dat u werkelijk De Politierechter vindt, dat het een rommeltje geweest is Voor den Haagschen Politierechter mr. van Rijn van Alkemade hadden zich he denmorgen te verantwoorden drie werk meesters van de Centrale Werkplaats te Leiden, en wel P. K., N. A. R. en B. W., allen uit Leiden. Als eerste getuige werd gehoord de commies van de gemeente-secretarie te Leiden, de heer P. L. Gillissen, die de ad ministratieve werkzaamheden gedeeltelijk door zijn handen liet gaan. Als getuige vertelde de heer Gillissen, dat het werk, dat in de werkplaats werd uitgevoerd stond onder een commissie van beheer, terwijl het departement van Sociale Zaken mede zeggenschap had. Er mochten zonder toestemming van deze lichamen geen werkzaamheden voor particulieren verricht worden en als er wel toestemming voor zou worden ver leend, dan kon dit wederom alleen door de reeds genoemde instanties gebeuren. Maar uit het aan de verdachten ten laste gelegde kwam naar voren, dat er flink geknoeid werd bij de centrale werkplaats. De leiding der gemeentelijke jeugdregi- stratie te Leiden, de heer J. J. v. d. Berg, had op een zeker oogenblik gemerkt, dat er foutieve dingen gebeurden. Zoo kwam vast te staan, dat de verdachten voordeel hadden getrokken uit een partij oud yzer, die door den leider van de centrale werk plaats, J. Th. v. d. L. verkocht zou zyn voor 8.welk geld hij verdeeld had onder de drie genoemde werkmeester. Uit de rapporten blijken nog meerdere feiten hetgeen den politierechter de verzuchting deed slaken: „De heeren hebben op alle manieren geprobeerd den boel in elkaar te laten loopen". „Het is dan heel moeilijk om op zoo'n manier iets goeds te doen, wat de gemeente Leiden wilde met de Centrale Werkplaats voor jeugdige werk- loozen". Hadden de drie verdachten allen voor deel getrokken van de opbrengst van het verkochte ijzer, verdachte R. had boven dien nog een ander strafbaar feit verricht doordat hy aan een boot had gewerkt of had laten werken, waarbij hij electriciteit had gebruikt toebehoorend aan de ge meente Leiden. Verdachte K.: „Wij wisten absoluut niet, dat een en ander niet mocht en diefstal zou kunnen zijn, want wij handelden in op dracht van onzen onmiddellijken chef, den heer v. d. L." Als volgende getuige werd gehoord de werkmeester H. W., die bemerkt had, dat de leider v. d. L. een partij oud ijzer ver kocht had, want v. d. L. had tegen hem gezegd, dat hy het ijzer verkocht had. Deze getuige dacht, dat het in orde was omdat v. d. L. het zoo openlijk kwam vertellen. Verder had deze getuige gezien, dat ver dachte R. aan een bootje werkte of liet werken en daarbij electriciteit gebruikte van de gemeente. Politierechter: „Als ik alles zoo hoor en gelezen heb, dan hebt jullie met z'n allen samengewerkt om den boel hardgrondig te bederven". Verd. K.: „Ik was ondergeschikte en ik dacht, dat alles in orde was, en deed wat de. chef ons opdroeg". Pol.: „U hebt toch zeker wel bemerkt, dat het daar nog al vrij toeging? En hebt u niet bemerkt, dat er aan alle kanten ge knoeid werd?" Verd. K.: „Ik wist toch van niets af!" Pol.: „Vreemd, zeer vreemd is dat, maar u begreep toch best, en dat kon ieder fat soenlijk mensch begrijpen, dat goederen, die in de Centrale Werkplaats waren, aan de gemeente toebehoorden en dat een ieder daar maar niet van mocht gebruiken en wegnemen wat hij wilde. En hebt u nu niet geweten, dat een ieder daar maar nam?" Verd. K „En toch weet ik van niets". Pol.: „U bent of een kind in de boosheid niet wist, wat er gebeurd was met de oude vrouw. Verd.: Neen, ik wist niets, maar ik schrok erg ,toen ik hoorde, dat er een vrouw vermoord was en er een jongen was gearresteerd. Pres.: Waarom ging u niet naar de po litie? Verd.: Ik wilde immers mijn vriend, waarmee ik medelijden had, waarschu wen. Hij is een goede, dood-eerlijke jon gen en ik weet zeker, dat hy van dat ver schrikkelijke misdrijf niets afwist. Pres.: Maar je hebt toch tien gulden als belooning gekregen voor het verbergen? Verd.: Ja, dat was voor zyn verjaardag. De officier van Justitie, mr. van Arkel, betwyfelde, of verdachte wel zoo onschul dig en onwetend was geweest, als hij zich thans voordeed. Hij vorderde tegen dezen jongen, wiens reclasseeringsrapport zeer gunstig luidt, eenzelfde straf: een jaar ge vangenisstraf, waarvan zes maanden voor waardelijk en onder aftrek van drie en halve maand preventieve hechtenis. De verdediger, mr. Simon de Jong, be pleitte ook in geval clementie. Het verzoek van den verdediger tot on middellijke invrijheidstelling van zijn cliënt, werd door de rechtbank ingewil ligd. of u staat maar verhaaltjes te vertellen". Daarna werd verdachte R. ondervraagd, die c^k al niets wist, ook niet dat het oude ijzer toebehoorde aan de gemeente. Pol..Maar man, begrijp je nu niet, dat ik dat niet geloof?" „Had v d L. dan zooveel oud ijzer thuis en bracht hij al dit oude ijzer dan eerst naar de centrale werkplaats om het daar na uit de centrale werkplaats te verkoo- pen? Man, dat is toch onzin!" Verd. R.: „En toch dacht ik heusch, dat alles in orde was .anders had ik het niet gedaan. Ook voor het gebruiken van het licht bij het repareeren van de boot had ik toestemming van v. d. L.' Pol.: „Een slecht werkmeester ben je ge weest. Hoe zit het nu: zijn jullie nog in dienst als werkmeesters?" De verdachten zeiden, dat zij allen nog steeds hun functie als werkmeester uit oefenden. Pol.: „Vreemd, zeer vreemd vind ik dat". Ook verdachte W. zeide, dat hij gedacht had. dat alles in orde was en dat hij niets anders deed dan de orders van zijn chef v. d. L. opvolgen. Verder kwam vast te staan, dat de ver dachten nog nooit veroordeeld waren. Het woord was vervolgens aan den Offi- .cier van Justitie, mr. N. S. Hoekstra, die zeide, dat hij de verhalen van de verdach ten. dat zij niets zouden weten, verwierp. De zaak zit zc-o: v. d. L. verkocht oud ijzer, zij kregen onderling de opbrengst te verdeelen Nu willen zij zich van den dom me houden, maar dat zal niet opgaan. Fr is nog veel meer gebeurd dan hier behandeld is. Er was een stoepje gemaakt met materiaal van de gemeente. Dan was het weer dit en dan weer dat. Het zyn op zich zelf allerlei kleinigheden, die toch een groot geheel vormen. Deze feiten zijn ernstig .buitengewoon ernstig. Spr. kon in dit verband niet meegaan met het feit, dat de verdachten nog nooit veroordeeld zijn geweest, daarvoor zijn de feiten te ernstig. Tegen K. en W. eischte spr. een gevan genisstraf van twee weken wegens het op zettelijk voordeel trekken uit de opbrengst van oneerlijk verkregen geld of goed. Wat R. aangaat, hier staat de zaak nog even anders en erger, want hij had zich bovendien nog schuldig gemaakt aan dief stal van electriciteit. De eisch tegen R. werd een gevangenis straf voor den tijd van zes weken. Verd. K.: „Daar nemen we geen genoe gen mee, want ik heb het echt niet gewe ten, want u begrijpt toch wel, dat ik mijn betrekking niet in de weegschaal stel voor een paar gulden". De Politierechter wilde alvorens vonnis te wijzen wel eens wat meer over de ver dachten weten en hield de uitspraak voor R. K. STAATSPARTIJ (AFD. JONGEREN) Woensdagavond om kwart over acht zal in de benedenzaal van „De Doelen" de jaar vergadering van de Jongerenafdeeling der R.K.S.P. worden gehouden. Deze vergade ring is van zéér bijzondere be teekenis, im mers de agenda vermeldt de verkiezing van 6 nieuwe bestuursleden. Het bestuur ver trouwt dat het niet tevergeefs een oproep richt tot de jongeren, deze belangrijke ver gadering te bezoeken. De heer Hustinkx, lid van het werk comité voor Leiden voor de Actie „Naar de Nieuwe Gemeenschap" zal op deze bijeen komst het woord voeren over: „De taak van de jongeren in de branding", MILITARIA. De sergeant-capitulant H. Demison van het 4e Regiment Infanterie is, op diens ver zoek, van zijn verbintenis ontheven en in het genot van groot verlof gesteld; de ser geant-capitulant H. L. Bokern van dat re giment is als zoodanig door den Minister van Defensie ontslagen met de vergunning als dienstplichtig sergeant onder de wape nen te blijven. De maandelijksche godsdienstige hij- eenkomst met de Katholieke militairen in het garnizoen Leiden zal plaats hebben op Vrydag 12 Mei a.s. om 15.30 uur in het R.-K. Militair Tehuis en op Zaterdag 13 Mei om 7 uur in de Hartebrugskerk. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. De Zaterdag gehouden collecte ten bate van het Reclasseeringswerk heeft hier ter stede opgebracht 612.42. Het Comité van Uitvoering brengt allen, die hiertoe hun medewerking hebben ver leend, hartelijk dank. Op het groot Nationaal Bondskapcon- cours, gehouden voor patroons en personeel op 7, 8 en 9 Mei in alle zalen van Bellevue te Amsterdam, zijn benoemd tot lid der jury de heeren G. Batzen, W. v. Bellen en L. K. v. d. Vlist, resp. directeur, technisch leider en voorzitter der Leidsche Kappers- vakschool. Dit is zeker wel een bewijs, welke be kwame krachten er aan de school zijn ver bonden en voor de Leidsche Kappersvak school een groot succes. LEIDEN. Woensdag. Jongeren R.K. Staatsparty, jaar vergadering in café-resaurant „De Doelen" le Binnenvestgracht 15. Spreker: de heer Hustinkx, over de taak der jongeren in de Nieuwe Gemeenschap, te 8.15 uur. Woensdag, R.-K. Rijtuig- en Wagenma- kerspatroonsvereeniging „St. Jo seph", Kring Leiden, café Brem- mer, Beestenmarkt 34. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 6 Mei tot en met Vrijdag 12 Mei as., waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 19, tel. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, tel. 274. onbepaalden tijd aan om eerst een reclas seeringsrapport in te winnen. De leider van de Centrale werkplaats staat terecht. „Wanneer u algemeen leider bent van een werkplaats, zooals de Centrale werk plaats te Leiden, dan moet u alles in het werk stellen om zijn werk zoo goed mogelijk te doen en alles wat maar zweemt naar oneerlykheid verre van u laten. U moet een voorbeeld zyn. En als men zulke menschen niet aan het hoofd heeft, dan wordt het een rommeltje, zooals het in Leiden geworden is." De toestanden aan de Centrale-werk plaats voor jeugdige personen te Leiden zijn heelemaal verkeerd geweest, was het oor deel van den Haagschen Politierechter mr. van Rijn van Alkemade in de zaak tegen den voormaligen algemeen leider van de Centrale werkplaats,, den 40-jarigen L. Th. v. d. L. te Leiden. Bij het getuigen verhoor kwam vast te staan, dat verdachte in 1938 werkzaam was geweest als algemeen leider aan de Cen trale werkplaats te Leiden en dat hij het beheer had over alle materialen. En m deze functie zou hij allerlei materialen gebruikt hebben voor doeleinden waar voor zij niet bestemd waren. De politierechter deelde mede, dat ver dachte een Slavonisch eikenbakje gemaakt had van hout, dat toebehoorde aan de Cen trale werkplaats, dus de gemeente Leiden. Verdachte „Dat hout was over „van net Academisch Ziekenhuis." Verder had verdachte een ijzeren ring gemaakt voor zijn boot van ijzer hetwelk ook al toebehoorde de gemeente Leiden. Voor een vriend had hij een stuk kabel gebruikt voor diens ricchting-aanwijzer van de auto. Verdachte had b.v. voor zijn boot een pantserkabel noodig en heeft daar toen maar een loodkabel voor gebruikt van de gemeente. Verd. „Geruild." Zoowel de Officier als de Politierechter vonden het beter om de zaak te schorsen, opdat er eerst een rapport over verdachte ingewonnen zal worden. De zaak werd voor onbepaalden tijd uit gesteld. HERMAN BOERHAAVE GEHULDIGD Vanmorgen is door directie en personeel van de Azijnfabriek „de Boog" te Haar lem een krans gehecht aan het standbeeld van Herman Boerhaave tegenover het Aca demisch Ziekenhuis aan den Rijnsburger- weg. Deze plechtigheid vormde de inzet van de feestelijkheden, welke morgen plaats hebben ter herdenking van het 375-jarig bestaan van de fabriek „De Boog", de oudste azijnmakerij hier te lande. Bij deze eenvoudige plechtigheid, welke te ruim 10 uur plaats vond, waren o.m. aanwezig de president-curator der Leid sche Universiteit, burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen, de directeur van het Academisch Ziekenhuis, dr. H. H. Maas, dr. F. W. T. Hunger, directeur en dr. D. Schouten, curator van het Instituut voor de geschiedenis der genees-, natuur- en wis kunde, alhier en dr. J. E. Kroon, biblio thecaris dezer instelling. De directeur van de Azijnfabriek „De Boog", de heer R. Schönhuth, gaf een uit eenzetting van het doel dezer plechtigheid: Boerhaave dankbaar te gedenken in ver band met de groote verdiensten, welke hij speciaal voor de azijnmakerij heeft ge had. Door zijn voorlichting, n.l. werd drie eeuwen geleden het fabricatie-proces van azijn belangrijk gewijzigd en die veran derde werkwijze wordt tot op den huidi- gen dag nog steeds in de industrie met succes toegepast. De burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, dankte met enkele woorden voor de aan Herman Boerhaave gebrachte hulde, waarna dr. Hunger dankzegde voor het genomen initiatief en wees op het be lang van samenwerking tusschen weten schap en practijk. Hierna was deze eenvoudige plechtig heid ten einde. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 6382. Voorschotensche Melkhandel N.V. Voorschoten. Leidsche- weg 422. Uittr. dir.: G. C. Hoogendoorn, Leiden. N. dir.: M. C. C. Giltay, Honselers- dyk. 1934. N.V. Visscherijmaatschappij Neder land, Katwijk aan Zee, v. d. Vegtstraat 2. Uittr. comm.: P. Peerenboom, Apeldoorn. N. Comm.: C. H. van den Berg, Hilversum.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2