EEN VERDIENDE 2-1 ZEGE VAN ZWITSERLAND OP NEDERLAND. MAANDAG 8 MEI 1939 DE LEIOSCHE COURANl VIERDE BLAD - PAG. 15 EEN UITSTEKEND GESLAAGDE VOOR-KAAG Prachtig voorjaarsweer en fraaie zeilsport streden om den voorrang Een wedstrijd met uitblinkende achterspelers Het Nederlandsche elftal geen gaaf geheel De Voor-Kaag is uitstekend geslaagd te noemen. Zeldzaam voorjaarsweer begun stigde dit zeilersfeest en we kunnen zeker zeggen, dat niemand van de 'deelnemers noch van de belangstellenden spijt van dit bezoek gehad zal hebben. De inzet van het seizoen is uitstekend geweest. Er woei weliswaar een frissche wind uit het Oost Noord-Oosten, maar het zonnetje vergoedde heel veel en er kon uitstekend gezeild worden. De ochtendwedstrijd, te 10 uur begon nen, ving weer aan met den strijd der 45 M2.-klasse, waarbij Vermaat als eerste startte en mevr. Sieverts op de tweede plaats kwam. Bij den eersten boei bedroeg het verschil zelfs 60 sec., daarna werd het verschil iets minder, doch toen de Coppel- tock averij kreeg doordat de spruit van de fokkemast brak, was de strijd in het voor deel- van Vermaat beslist. In de Vrijbuiterklasse is Romke de Vries een tijdlang aan de leiding geweest, maar tenslotte wist L. Fonteyn hem van den kop te verdringen om zijn ,plaats niet meer af te staan Zijn broer S. Fonteyn moest zich met de derde plaats tevreden stellen. De Drakenklasse gaf een vrij slechten «tart te zien, doordat er veelal te laag ge start werd. Op het Zweiland lagen de sche pen echter bijna alle nog op 'n kluitje bij elkaar, maar daarna wist Warners zich van de overige los te maken, om tenslotte evenals Zaterdagmiddag wederom te win nen. In de Regenboogklasse A is aardige strijd geleverd. Frans Theunissen zeilde de Pipa weer en deed het dezen morgen uitstekend ondanks de start zulks niet deed vermoe den. Aanvankelijk lag hij achteraan, maar bij een gelukkigen slag passeerde hij ver schillend concurrenten en tenslotte ook v. d. Velde en Lien de Wit. Met ruimen voorsprong op deze twee eindigde hij als «eerste. Bij de laatsten boei voor de finish streden de Wit en v. d. Velde nog om de tweede plaats, welke tenslote met een verschil van 1/3 neuslengte in het voor deel van eerstgenoemde eindigde. In de B-klasse der Regenborgen won F. Maas opnieuw met W. J. Meyer wederom als tweede. Dat W. Nauta den strijd in de 12 M2. klasse A opnieuw zou winnen, stond bij den start reeds nagenoeg zeker vast. Hij startte uitstekend en geheel vrij van dc anderen. Hij won ten slotte zooals hij wilde. De deelname in de Olympiapollenklasse was wederom teleurstellend. Slechts zeven van de twaalf ingeschrevenen versche nen aan den start en drie minuten daar na viel van Helvert nog af. omdat zijn bakboordstag brak. Van de overige zes was Rurnee te vroeg gestart en den ach terstand, welken hij aldus verkreeg, liep hij niet meer in. De strijd ging hier slechts tusschen Ritman, S. de Wit en Schippers. De winnaar van Zaterdagmiddag eindigde ook nu als tweede, zoodat hij de eindover winning reeds in den zak had Wim Rit man eindigde opnieuw als tweede. Voor de middagraces was de wind iets afgeflauwd, maar wanneer de bewolkte lucht weer schoongeveegd was, blies er weer een stevige wind over de mooie pias senen tot het einde toe kenden de zeilers van zeldzaam zeilweer genieten. De sterke Oostenwind deed meer dan bij de eerste wedstrijden de zeilers het wal letje onder den starttoren opzoeken, om dat de start van daaruit het meeste voor deel bood. Onder de twee deelnemers van de 45 M2. Kruiserklasse kwam het aldus vóór den start reeds tot een zoodanigen strijd om den voorrang, dat de Coppelstock op de Walta liep. Mevr. Sieverts hield daarna zoolang af, dat Vermaat ruim gelegenheid had om er tusschen uit te loopen. Toen reeds had hij den strijd gewonnen en ge durende geheel de race was de zege geen oogenblik in gevaar. Zoo won Vermaat alle drie de wedstrijden. In de Vrijbuiterklasse, waar L. Fonteyn den eersten prijs reeds in zijn zak had, had hij zijn boot met die van zijn broer geruild Deze, S. Fonteyn, slaagde er in derdaad in de Graaf de Lumey als eerste over de finish te brengen; wel een bewijs, dat het een uitstekende boot is. Hofkes deed in de Drakenklasse prach tig werk door ditmaal als eerste te eindi gen. Hij had een flinken voorsprong op v. Hattem en deze op zijn beurt po Carpen- tier. De strijd in de Regenboogklasse A be loofde aanvankelijk een verrassing te brengen, want v. d. Velde, die heel goed gestart was, had in de tweede ronde een mooien voorsprong, maar Leen de Wit kwam steeds meer naar voren en legde tenslotte beslag op de eerste plaats. Ook Willem v. d. Mey, die een ander tuig had opgeslagen, deed het nu zoowaar goed: hij eindigde zelfs als tweede voor Frans Theunissen. De Olympiajollenklasse bood weer het zelfde beeld als des ochtends en als Za terdagmiddag Simon de Wit werd ook nu weer wegens te vroeg starten teruggeroe pen, maar weer was dit geen beletse1 om opnieuw en voor de derde maal a's eerste te eindigen. Ritman werd nogmaals twee de en Furnée derde zoodat dez° drie zei lers als 't ware een klasse op zichzelf ver men. De uitslagen zijn als volgt: 45 M2. Kruiserklasse: Ochtendrace: 1 Walta, st. C. A. Vermaat, 2. Coppelstock, st.vr. mevr. Sieverts; middagrace: 1. Wal ta, 2. Coppelstock. Prijswinnaar C. A. Ver maal met 30 pnt. Vrijbuiterklasse: Ochtendrace: 1. Graaf de Lumey, st. L. F. Fonteyn, 2. Stortebe- ker, st. R. de Vries, 3. Jan Haring II, st. S; Fonteyn; middagrace: 1. Graaf de Lumey, st. S. Fonteyn, 2. Jean Bart, st. M. A. Raas- veld, 3. Stortebeker. Prijswinnaar: 1. Graaf de Lumey 33 pnt., 2. Stortebeker 18 pnt. Drakenklasse A: Ochtendwedstrijd: 1. Vliegende Hollander, st. A Warners, 2. Thedo II, st. A. Carpentier, 3. Viking, st. ir. J. C. P. Hofkes; middagrace: 1. Viking, 2 Loeng Schen, st. W. van Hattem, 3. The do II, 4 Anja Katinka, st. M. van Breemen. Prijswinnaars: 1. Vliegende Hollander 36 pnt.. 2. Viking 29 pnt. Diakenklasse B: Ochtendwedstrijd: 1. Stormvogel, st. H. W. van der Steen, 2. Vief, st. G. G. Matthieu; middagrace: 1. Zenith, st. H. W. Nyman, 2. Stormvogel. Prijswinnaar: Stormvogel met 32 pnt. Regenboogklasse A: Ochtendrace: 1. Pi- pa, st. F. Theunissen, 2. Saenden, st. L. de Wit, 3. Duke, st. J. C. ven de Velde; mid dagrace: 1. Saenden, 2. De Leede III. st. W. Z. van der Mey, 3. Pipa. Prijswinnaars: 1. Saenden 36 pnt., 2. Pipa 30 pnt. Regenboogklasse B: Ochtendwedstrijd: 1. Titia, st. F. Maas, 2. Printer, st. W. J. Meyer; middagrace: 1. Titia, 2. Printer. Prijswinnaar Titia 30 pnt. 12 M2. klasse A: Ochtendrace: 1. Dinges, st. W. J. H. Nauta, 2. Hiphaan, st. H. J. J. van Werkhoven; middagrace- 1. Dinges, 2. Hiphaan Prijswinnaar Dinges 32 pnt. 12 M2. klase B: Ochtendrace: 1. Sata- nella, st.vr. mej. J. P. Brandt, 2. Dopey, st. J. Schippers; middagrace. 1. Skivoor, st. W. de Man Jr., 2. Satanella. Prijswin naar Satanella 28 pnt. Olympiajollenklasse: Ochtenaracc: 1. Eo- reas, st. S. de Wit, 2. Goesting, s£. W. Rit man, 3. Sloebertje, st. W. Schippers; mid dagrace: 1. Boreas, 2. Goesting, 3. Tar- tane, st. B. J. G. Furnee. Prijswinnaars: 1. Boreas 41 pnt., 2. Goesting 29 pnt., 3. Tar- tane 22 pnt. 15 M2. Friesche klasse: Ochtendrace: 1. Sobat, st. L. H. Bijl, 2. Windekind, st. C. J. v d. Bas. 3. Nelsen, st. R. Alt; middag race: 1. Sobat, 2. Windekind, 3. Nelson. Prijswinnaars: 1. Sobat 44 pnt., 2. Winde kind 32 pnt., 3 Nelson 28 pnt. Pampusklasse z. bijzeilen: Ochtendrace: 1. Spriet, st. J. M. G. Schrama, 2. Norre- meer, st. W. D Th Werkhoven, 3. Oppas- sertje. st. H. Stumpe; middagrace: 1. de Bries, st. F. P. Schoenmaker, 2. Tiif Tjaf, st. R. ten Hoeve, 3. Oppassertje. Prijswin naars: 1. Norremeer 28 pnt., 2. Ruiter, st. R. Seitsma 27 pnt., 3. Spriet 27 pnt. 12 Voetsjollenklasse A: Ochtendrace: 1. Nctedop, st. de Jong, 2. Sunny Side up, st. Leene, 3. Fra Diavolo, st. K. H. Warbrug; middagrace: 1. Sunny side up, 2. Doordrij ver, st. K. Idema, 3. Duikelaartje, st. F. J. Mastenbriek. Prijswinnaars: 1. Doordrij ver, 39 pnt., 2. Sunny side up 38 pnt., 3. Notedop 31 pnt. 12 Voetsjollenklasse B: Ochtendrace: 1. Repl st. J. Vollebracht, 2. Flying Fish, st. K. Volker, 3. Hotsie Totsie, st.vr. mej. N. van Dieten; middagrace: 1. Repl, Sprink- kikkcr, st. B. C. J. Reitsma, 3. Meerkoet, st.vr. mej. L. Sieverts. Prijswinnaars: 1 Repl 40 pnt., 2. Springkikker 24 pnt., 3. Hotsie Totsie 24 pnt. 12 Voetsjollenklasse C: Ochtendrnce: 1. Klaver Vier, st.vr. mej. J. de Wilde, 2. Sheila, st.vr. mej. T. G. Maas; middag race: 1. Klaver Vier, 2. Sheilla. Pr ijs win- naars: 1. Klaver Vier 39 pnt.. 2. Shcila 36 pnt. De uitslagen van Zaterdag waren: 45 M2. Kruiserklasse: 1. Walta, st. C. A. Vermaat; 2. Coppelstock, st.vr. mevr. Sie verts. Vrijbuitersklassc: 1. Graaf de Lumey. st. L. F Fonteyn; 2. Jan Haring II, st. S. Fon teyn; 3. Stortebeker, st. R. de Vries. Drakenklasse A: 1.. Vliegende Hollander, st. A Warners; 2 Loeng Schen, st. W. v. Hattem; 3. Anja Katinka, st. M. v. Bree men; 4. Viking, st. ir. J. C. P. Hofkes. Drakenklasse B: 1. Stormvogels, st. H. W. v. d. Steen: 2. Kismeth, st. J. R. Bliek- man. Regenboogklasse A: 1. Saenden, st. L. de Wit; 2. Pipa, st. F. Theunissen: 3. Duke, st. J. C. v. d. Velde. Regenboogklasse B: 1. Titia, st. F. Maas; 2. Printer, st. N. J. Meyer. 12 M2. klasse A: 1. Dinges, st. W. J. H. Nauta: 2. Wieko, st. N.N. 12 M2. klasse B: 1. Dopey, st. J. Schip pers: 2. Ski voor, st. W. de Man Jr. Olympiajollenklasse 1. Boreas, st. S. de Wit; 2. Goesting, st. W. Ritman; 3. Tar- tane, st. B. J .G. Furnée. 16 M2. Friesche klasse: 1. Sobat, st. L. H. Bijl; 2. Nelson, st. R. Alt; 3. Windekind, st. C. J. v. d. Bas: 4. Onrust, st. Th. A. N. Stallinga. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1. Ruiter, st. R. Reitsma; 2. Norreman, st. W. D. Th. Werkhoven; 3 Zweiland, st. M. H. v. HooL:; 4. De Bries, st. F. P. Schoenmakers. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Doordrijver, st. K. Idema; 2. Bcrveboe, st. J. Bier; 3. Fra Diarulo, st. K H. Warburg. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Repl, st. J. Vollehrecht; 2. Hotsie Totsie. st.vr. mej. N. v. Dieten: 3. Springkikker, st B. C. J. Reitsma. 12 Voetsjollen C: 1. Sheila, st.vr. mej. T. G. Maas: 2 Simbad, st. P. H. Simon Tho mas. BERN, 7 Mei (Van een specialen A.N.P.- verslaggever). Het Nederlandsche elftal heeft het internationaal seizoen besloten met een nederlaag tegen Zwitserland, na een wedstrijd, waarin tenslotte de zege is terechtgekomen bij de ploeg, welke er het meeste recht op had. Tot aan het laatste kwartier is het een gelijkwaar- waardige kamp geweest, doch .toen bleek, dat onze tegenstanders over een beteren eindspurt beschikten, en het scoren van het tweede Zwitsersche doelpunt, vijf minuten voor het einde is daarmede volkomen verklaard. De belangstelling voor dezen wedstrijd was niet bijzonder groot. In het aardige Wank-stadion hadden zich 15.000 toeschou wers verzameld. In de morgenuren had de Föhn regen gebracht, maar des middags kwam de zon door en later op den dag was het bepaald warm en heerschte er een tem peratuur, welke wij in Nederland nog niet gewend zyn. De niet sterke wind stond over de lengte van het veld. Sappig groen zag het prachtige grastapijt er uit, doch het gras had wel wat korter kunnen zijn. Nu bestond de mogelijkheid, dat de bal in zijn vaart geremd zou worden, hetgeen tijdens den wedstrijd herhaaldelijk het geval bleek te zijn. Het enthousiasme, waarmede de Oranje- club bij haar komst werd begroet, deed wel dadig aan. Men voelde het direct, dat de bevolking van het kleine Alpenland sym pathiseerde met de gasten van de lage landen der Noordzee en deze hartelijke verstandhouding demonstreerde zich ook tijdens den wedstrijd, want voor fraaie staaltjes voetbal van de Nederlandsche ploeg klonk een even hartelijk applaus als voor eigen spelers. Zwitserland verscheen in rood shirt en witte broek en zoo werd het een reeks van levendige kleuren, waar door de gemoedelijke stemming, die in deze- landelijke omgeving heerschte, nog meer geaccentueerd werd. DE WEDSTRIJD. Scheidsrechter Baert (België) liet Trello Abegglen en Anderiesen raden. De Zwit ser koos wind mee en zon tegen, heel juist gezien, omdat later de wind zou gaan ver flauwen en in de tweede helft de Oranje- ploeg tegen den veel lager staanden zon moest intrappen. Precies drie uur Zwitsersche tijd brengt Vente den bal aah het rollen. De elftallen waren als volgt samenge steld: In de eerste minuten is het een spelver- kenning, een nerveus heen en weer getrap waarin de verdedigingen evenwel niet dee- len, die de situatie volkomen beheerschcn. Het Nederlandsche doel komt dank zij G. Aebi in moeilijkheden, maar Calden- hove weet den bal na eenig wirrewar weg te werken. De Oranje-voorhoede geeft het juiste antwoord op dezen Zwitserschen aanval. In rechte lijn gaat het op Schlegel af en Drager stelt Vente door eer. zuiveren pass in staat den Zwitserschen doel verde diger op de proef te stellen. Maar de Feyen- oorder kan de goede richting niet vinden en het leder gaat dan ook ver naast. Toch komen de Oranjehemden terug en al zijn het geen moeilijke ballen, die Schlegel moet stoppen, hij heeft voorloopig meer te doen dan Dijkstra. Anderiesen voert het tempo onmiddellijk hoog op en hij is het, die dc voorhoede steeds aan het werk zet en ten aanval stuwt. Weer zijn het Vente en Drager, die door de verdediging van Zwit serland weten te komen, maar helaas mis lukt de korte voorzet van Drager eenigs- zins. Stelzer en Schlegel weten er echter ook geen raad mee, zoodat de Harder, die bliksemsnel is toegeloopen een kans tot scoren krijgt. Juist op het moment, dat hij zal schieten, wordt hij zwaar gehinderd, zoodat de bal van richting verandert en naast gaat. Het spel begint zich steeds duidelijker af te teekenen. Zwitserland valt aan in kort spel, waar Caldenhove en Wilders wel raad mee weten, terwijl de aanvallen van Ne derland een open karakter dragen en snel worden uitgevoerd, waardoor zü gevaar lijker zijn. De Harder neemt na een kwar- tierd en eersten hoekschop en het getuigt toch niet van goed inzicht van doelverde- diger Schlegel, als Vente er in slaagt op een meter voor doel den bal toch nog te be machtigen. Een worsteling ontstaat, maar het tikje, dat noodig zou zijn geweest den bal achter de doellijn te plaatsen, ontbreekt, Smit wil bewijzen, dat het met zijn schot nog niet zoo slecht gesteld is. Na een alge meen en aanval lost hij een .-eherp schot, dat evenwel langs doel gaat. Abeggelen, de Zwitsersche linksbinnen, wil het hem na doen. doch n schot viegt over de lat. De Haarlemmer probeert het dadelijk daar na weer en op een door de Harder keurig naar binnen gespeelde bal lost Smit een hard schot, dat door Drager, die zich bij het doel heeft opgesteld, wordt tegengehouden. Het leder blijft met effect in het doelgebied zweven en slechts met de grootste moeite gelukt het de Zwitsersche verdediging den feilen aanval af te slaan. Nederland leidt. Maar Anderiessen, die het midden veld volkomen beheerscht, zendt het leder terug. Hij geeft zuiver aan Smit af, die niet wacht, tot hij op tegenstand van de Zwitsersche achterhoede zal stuiten, maar na cenige trippels een laag, scherp in den rechterhoek ge plaatst schot lost, dat Schlegel, verrast door dezen kogel, van vrij verren af stand, te machtig is (0I). GOAL!.... VAN KICK SMIT Er zijn negentien minuten gespeeld en Nederland heeft een verdienden voorsprong genomen. Geprikkeld door den achterstand spant de Zwitsersche ploeg zich geweldig in om den druk te ontkomen, maar nog blijft het Oranjeteam in het veld domineeren. Onze voorhoede slaagt er evenwel niet in de zeer sterke verdediging van onze gastheeren, waarin ieder speler zijn taak precies weet, voorbij te komen. Zwitserland ziet kans om den opzet van het spel te varieeren en het korte spel te veranderen in aanvallen langs den vleugel, die, zooals begrijpelijk is. een veel gevaar lijker karakter dragen. Bickei weet van de lijn af een schot te lossen, dat door Dijk stra gemist wordt. Het leder gaat langs doel uit. Dc stand gelijk. Maar thans gaat het bij de Zwitsers over den anderen vleugel. De samenwerking tus schen Stam en Wilders is verre van goed en de Hagenaar kan de goede opstelling maar niet vinden. Zoo is het mogelijk, dat G. Aebi enkele malen den bal van Trello Abegllen, de ziel van de ploeg, den opbou wer van eiken aanval, krijgt aangegeven. De linksbuiten weet het leder keu rig voor te zetten, precies voor de voe ten van den aanstormenden Adamo. Als iedereen denkt dat hij in volle vaart een schot zal lossen, passeert de kleine rechtsbinnen handig Paauwe, struikelt over Caldenhove, weet zich te herstellen en den bal nog juist langs den uitloopenden Dijkstra in doel te plaa*"^n. Na 27 minuten is de stand gelijk (1—1). Nederland beantwoordt dit doelpunt met enkele snelle aanvallen. De Harder lost een schot, dat een meter naast gaat en Smit schiet, in een moeilijke positie staande, in. Maar Schlegel heeft geen moeite met den effectvollen, maar harden bal. Nog een kwartier van de eerste helft is er te spelen en men mag met voldoening constateeren, dat het tot zoover een zeer aantrekkelijke wcJstrijd is met een span nend karakter. Het overwicht van Neder land is innrddels verdwenen en kort ach ter elkaar krijgen onze tegenstanders twee hoekschoppen te nemen, waarvan één zijn ontstaan te danken heeft aan Wilders. die BAS PAAUWE, die zijn 25sten wedstrijd speelde. een scherp schot van Abegglen, van 'dicht bij gelost, met het hoofd uit het doel haaii. Een zeer gevaarlijk moment voor het Zwitsersche doel volgt nu. Vente en De Harder hebben zich door de verdediging heen gewerkt. De Hagenaar, die naar bin nen is gekomen, krijgt den bol tenslotte in zyn bezit, hij omspeelt Minelli en komt ook den uitgeloopen Schlegel voorbij. Doch de Zwitsersche doelman, op den grond lig gend, houdt onze linksbuiten bij de voeten vast, zoodat deze niet in staat is den bal in het verlaten doel te trappen. De Harder komt ten val en Minelli heeft zich intus- schen hersteld en brengt redding in de pre caire situatie. Een strafschop zou hier wel op zijn plaats zijn geweest. Ee:i zeker doel punt werd door een opzettelijke fout van Schelgel verhinderd. Maar de heer Baert, die de ontmoeting slecht leidde, heeft op het middenveld niets gezien door de wir war van spelers. In den resteerenden tijd voor dc rust is Zwitserland sterker. Paul Aebi ligt voor open doel, terwijl Dijkstra op hoogc Ballen zeer onzeker is door het verkeerd „timen" bij de voorzetten van links en rechts in groote moeilijkheden komt. Doch ook dezen tegenslag komt onze achterhoede te boven. Vier minuten voor de pauze krijgt Smit van Springer een trap. juist beneden de oude verwonding, aan zijn knie. In don- zelfden aanval is ook van der Veen even buiten westen. De laatste kan echter da delijk weer medespelen, de Haarlemmer moet zich door Glendenning lalon verzor gen. Nu in de meerderheid zijnde, krijgt Zwitserland nog enkele kansen om de lei ding te nemen. Zeer nerveus weet Dijkstra een gemakkelijken bal niet anders dan tot een hoekschop te verwerken, waarna Paul Aebi, zwaar gehinderd, een schot lost, dat echter naast gaat. Smit verschijnt dun weer in het veld. maar direct daarna Is het rust tijd. De tweede helft. In de eerste vijf minuten na de hervatting blijven dc verdedigingen over wederzijd- sche aanvallen volkomen de baas, maar dc Oranje-voorhoede tracht tenminste nog te schieten. Zoo vliegt een schot van Smit naast en even later komt een kogel in den hoek, juist tegen Springer terecht. Vente wil het alleen probeeren, maar ook de Feyenoorder zoekt het doel op dc ver keerde plaats. Na tien minuten zet Zwit serland een serie aanvallen op, doch hel spel wordt weer te veel in de breedte ge houden en Wilders en Caldenhove weten dit spelletje wel te breken. Aan den anderen kant echter ziet het er, nadat Drager een hoekschop heeft genomen, wel even benauwd uit voor het doel van Schlegel, maar Minelli is eveneens in goe den vorm. Van der Veen probeert het ook alleen. Van verren afstand lost hij een schot, dat Schlegel slechts met moeite kan houden. Toch gaat het meeste initiatief nu van Zwitserland uit en Wilders en Calden hove moeten alle mogelijke moeite doen om doelpunten tc voorkomen. Een schot van Trello Abegglen na 25 minuten houdt Dijkstra er goed uit. Smit, die zeer veel ach ter blijft, boudt de aanvallen op en na een rush van hem geeft hij een goeden voorzet, waaruit Vente overkopt. Het zwakke punt in de achterhoede wordt door Stam ge vormd. En als hij G. Aebi weer eens vrij laat, kan dc ZwiL-orschc linksbuiten een schot lossen, dat evenwel overvliegt. Met Smit als de blijvende grondlegger van de aanvallen, welke niet van gevaar ontbloot zijn, komt Nederland dan weer terug. Smit en van der Veen probeeren het steeds met schieten, doch telkens rolt dc bal buiten den doelmond. Het tempo is in dc tweede helft veel minder snel dan te voren. Na 32 minuten krijgt G. Aebi, als Stam weer eens gepasseerd wordt, een schitte rende kans om te scoren, maar wederom gaat zijn schot naast. Zoo breekt het laat ste kwartier aan. Van der Veen schiet weer eens zuiver in, maar Schlegel toont zich be trouwbaar. Aan den anderen kant is er weer een worsteling voor het Nederland sche doel na een corner, maar Stam brengt ditmaal redding. Een sensationeel slot. Dc Zwitsersche ploeg speelt nu beslist beter voetbal dan het Oranje elftal. De eind spurt wordt ingezet en Nederland is de ver liezer. 7 minuten voor het einde schijnt een prachtige aanval de beslissing te geven. Een zuivere pass naar Bickei wordt hoog voor doel teruggegeven. Amado heeft zich prachtig opgesteld cn kopt zuiver ir,, hoog in don linkerhoek. Met een prachtigen sprong redt Dijkstra op fenomenale wijze, waarvoor hij een ovatie der Zwitsers, die natuurlijk teleurgesteld zijn, ontvangt. Twee minuten later valt toch dc beslissing. Amado, die in het laatste gedeelte met P. Aebi van plaats heeft gewisseld, is in een duel met Caldenhove gewikkeld, in plaats van het leder voor Dijkstra tc laten loopen en Amado af te houden, tracht de Amsterdammer den bal zelf weg te werken. Hij klaagt daarin niet geheel cn Amado ziet kans dank zij snel en handig reagccrcn, het leder in doel te schieten, juist voordat Dijkstra hem bereidt b«*-" DE HARDER SCHLEGEL MINELLI STELZER SPRINGER VERNATI BICHSEL AMADO P. AEBI TR. ABEGGELEN Scheidsrechter L. BAERT (België). SMIT VENTE v. d. VEEN PAAUWE ANDERIESEN SfrAM CALDENHOVE WILDERS DIJKSTRA Reserves voor Zwitserland: Ballabio.Lehmann. Guinchard, Siedler; voor Neder land: Van Ierland. Bonsema, De Bock.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 15