MAANDAG 8 MEI 1939 RE I.EfïSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 De kampioenscompetitie van den IVCB NEDERLAGEN VOOR DE WESTELIJKE KAMPIOENEN DOSR op den rand der degradatie Er zijn gisteren wederom harde noten gekraakt en de Westelijke kampioensclubs hebben zulks terdege moeten ondervinden. Spartaan leed op eigen terrein een 20 nederlaag tegen Vosta, een resultaat, dat wel allerminst verwacht zal zijn. En V. V. A. begon al heel slecht door een 4—1 nederlaag tegen Schijndel in Brabant. Door deze resultaten staan de beide Wes telijke kampioenen thans onder aan de ranglijst, want de stand is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Vosta 2 1 1 3—1 3 Kerkrade 1 1 21 2 Schijndel 2 1—1 ^5—3 2 Spartaan 2 11 13 1 V V. A. 1 1 1—4 Voor de promotiecompetitie der 2&klas£e West II verloor D. O. S. R. den belangrij ken thuiswedstrijd tegen G. D. A. Dat is er-getwijfeld een sterke tegenvaller voor de Veensche club en het is bijna uitgeslo ten, dat zij den dans nog ontspringt. Alleen wanneer D. O. S. R. thuis van V. V. E. en uit van G. D. A. wint en G. D. A. bovendien i Wijkeroog van V. V. E. verliest is be houd van het eerste klasseschap door D. O. S. R. mogelijk. De stand is: G. D. A. D. O. S. R. V. V. E. 2 7—1 1 1 1—3 1 1 2—6 Voor de competitie in het Oosten werd rog geen beslissing inzake de laatste plaats verkregen. Grol kon het niet tot het eene noodige puntje brengen en moet nu afwach ten wat R. V. W. in den laatsten wedstrijd doét. Wint H. V. Wdan is nog een beslis singswedstrijd noodig. In West I heeft Wilskracht met 31 van H. M. S. verloren, terwijl G. V. O. erin slaagden den vollen buit uit haar laatsten wedstrijd te halen. De uitslagen. Om het kampioenschap: SchijndelWA 4—1; SpartaanVosta 02. Pr om. 2e k 1. West: Zwaluwen Voor uit—St. George 4—2; DOSR—GD A 0—2. Ie kl. O: Grol—VDZ 1—2; Achilles— Lob. Boys 1}4. Ie kl. W.: HMS—Wilskracht 3—1; VVZ —GVO 0—4. West II le kl.: Onze Gez.Leonidas 2—0. West 2c kl.-B.: VEP-DONK 1—0; OliveoBlauw Zwart 15. OLIVEO—BLAUW ZWART 1—5. Blauw Zwart I speelde Zondag zijn laat- .'en wedstrijd teg»n Oliveo I uit Pijnacker. Even over half drie stelden de beide elftal en zich op onder leiding van scheidsrech- r Haverkorn, die den wedstrijd goed leidde. Aanvankelijk volgt eenig terrein- erkennen. Dan zet Oliveo een aanval op. Dc bal komt hoog voor het doel. De keeper van Blauw Zwart loopt uit, maar kon den bal niet bemach'igen. Twee spelers kop pen naar den bal. De Blauw Zwart rechts half krijgt hem verkeerd op het hoofd en meteen vliegt het leer in de touwen (01). Elauw Zwart komt er dan wat beter in en et eenige goede aanvallen op. maar voor- 1' opig zonder succes. Oliveo doet eveneens maar de voorhoede is vrijwel machteloos i"gen het backstel van Blauw Zwart. Blauw Zwart komt dan in het bezit van den bal. De bal gaat naar den linksbuiten. Deze zet goed door, geeft een keurigen voorzet en de rechtsbinnen vindt met een keurigen kupstoot het doel. (11). Nog geen twee minuten later volgt weer een aanval van Blauw Zwart. Dc rechtshalf plaatst naar den middenvoor. Deze zet even door en met cc-n schuiver is dc stand 12. Even later olgt weer een aanval van Blauw Zwart. De middenvoor trekt er tusschenuit, komt oo de linker wing, geeft dan een goeden vóorzet en de rechtsbinnen doet de rest. (13). Oliveo laat het er niet bij zitten en doet verschillende pogingen don achter- Mond te verkleinen. Echter de Blauw Zwart ohterhoede geeft niet thuis en, wanneer de voorhoede van Oliveo er al eens door komt worden de kansen verknoeid of wordt raast geschoten. Een kans op korten af stand alleen voor den keeper gaat hoog over .Dan breekt de rust aan. Na de rust neemt Blauv Zwart hot kalm op, zoodat Oliveo even in den aanval komt, Echter komt men niet verder dan de ach terhoede. Dan komt de bal weer bij Blauw Zwart. De middenvoor plaatst keurig naai den linksbuiten. Deze geeft een goeden v oorzet en de middenvoor knalt meteen in (14). Dan krijgt Oliveo een corner die goed genomen wordt. De middenvoor chiet in. maar de keeper van Blauw Zwart die in goeden vorm is, vangt klem vast. Even later krijgt Blauw Zwart een vrijen scho.o. De linksbuiten zet voor doel. De middenhalf kopt in maar Oliveo's keeper angt het leer. Het spel verslapt aan merk baar. Even d°nken wij, dat Oliveo een te- inpunt zal maken, maar de kans wordt erknoeid. Dan komt de bal bij den spil van Blauw Zwart. Deze gart naar voren, passeer' de heele verdediging /an Oliveo n doelpunt (1—). A'iveo is dan verloren en Blauw Zwart gelooft het wel. Verande ring in den stand komt er niet meer. li. O. S. R.G. D. A. 0—2. Verdiende zege voor de Loosduiners. Voor een buitengewoon groote menigte toeschouwers is G. D. A. er gisteren in ge daagd op overtuigende wijze van de Veen- ders te winnen. Nadat de eerste speeltijd puntloos was verstreken, bevochten de be zoekers daarna door een tweetal doelpun ten van de voet van den snellen H. Pe ters een schitterende overwinning. Met een drietal groote touringscars wa ren de Westlandsche supporters naar Roe- lofarendsveen gekomen, blijkbaar ora de overwinning te komen halen. Met stroo- hoeden en parasils, geverfd met de G. D. A.-kleuren geel zwart, werd op luidruch tige wijze reclame gemaakt voor de ern stige gegadigde der eerste klasse. Welnu, de trouwe supporters zijn niet bedrogen uitgekomen en door deze overwinning heb ben de Loosduiners een dergelijke voor sprong gekregen op dc twee andere clubs, dat de eindzege hen practisch niet meer kan ontgaan. Alvorens de wedstrijd een aanvang nam, huldigde de D. O. S. R.-voorzitter G. D. A. met het behaalde afdeelings-kampioen- sc-hap. Bij den toss kreeg de aanvoerder der thuisclub de keuze en nam den straffen Oostenwind in den rug. Er ontwikkelde z-ch hierna een gelijkopgaande strijd, waar bij de D. O. S. R.-achterhoede iedere aan val van G. D. A. afdoende onschadelijk maakte, zoodat deze geen doelpunt kon verkrijgen. Weliswaar ontkwam het D. O. 3. R.-doel een paai maal aan een zekere doorboring, maar ook aan den ankeren bant had de G. D. A-.-keeper Hoogduin meer malen niet over onfortuin te klagen. Aldus verstreek de eerste helft doelpuntloos. Na half-time kreeg G. D. A. het wind- voordeel en ontketende een geweldige stormloop op het doel der tegenpartij. Was hun voorhoede in het begin weinig opge vallen, daarna ging van deze linie een ster ke aanvallende activiteit uit. Met bewon derenswaardige routine ruimde de D. O. S. R.-verdediging voorloopig alle gevaar nog weg. Zoo voortreffelijk als de verdediging en de middenlinie speelde, zoo teleurstel lend was het spel der voorhoede. Reeds was ook de tweede helft voor een groot gedeelte verstrekken, toen G. D. A. op rog vrij plotselinge wijze de leiding nam. Uit een vrije schop vanui. het middenveld kwam de bal bij II. Peters terecht, die het leer van richting veranderde tusschen de doelpalen door (0—1). Reeds toen was het duidelijk, dat D. O. S. R. een verloren wedstrijd speelde. Niemand jlurfde hun voorhoede in staat te achten om een goede ltans te scheppen en toen Th. van Es ten slotte het terrein nog moest verlaten, was het vonnis geveld. Kort voor het einde was het wederom H. Peters, die met- een bijzonder fraai doel punt de stand op 02 bracht. Aldus kwam de beslissing, waardoor G. D. A. te Roelofarendsveen de indruk heeft achtergelaten van een faire, krachtige p.oeg. Zoowel de verdediging, met de uit stekende backs Seelt en Steentjes, als de voorhoede met den sprinter H. Peters, heb ben resp. vóór en na de rust goede pres taties geleverd. De G. D. A.-keeper Hoogduin kreeg wei- rig gelegenheid z'n talenten te toonen we gens het slappe spel der voorhoede van D. O. S. R. Óndanks de nederlaag kan de rest der D. O. S. R.-ploeg op een uitste kenden wedstrijd terugzien en waren ver dediging en middenlinie zeker niet de min deren der tegenstanders. Het is wel jam mer, dat de D. O. S. R.-voorhoede zooveel op zijn rekening krijgt nu, maar het sco ren van slechts één doelpunt in de twee degradatie-wedstrijden is wel zeer miniem. Clubnieuws der Kath. Sportvereen'fiingen K.K. Sportvcr. „Foreholte". Foreholte I speelde gisteren tegen DEM II om den Bisschop-beker. Zooals was te verwachten, was de belangstelling niet groot, in verband met den R.K. Sportdag te Noorwijkerhout. Echter hebben onze jongens zich goed van hun taak gekweten. Van de eerste tot de laatste minuut, zwoegend, om zich de 10 stevige Beverwykers van het lijf te houden, mochten zy viermaal doelpunten. Daarentegen liet onze keeper Bax zich niet verschalken. Met een 4O-zege kwam het einde van deze zeer prettige kamp. Zeker zagen we zelden zoo'n sportieve ploeg als DEM. Veel hebben de gasten bijgedragen om een „echt vriendschappelijk" partijtje ervan te maken. Scheidsrechter .T. J. v. d. Berg leidde correct. R.K. Sportvcr. „Meerburg" Gisterenmiddag speelde Meerburg I op eigen terrein de eerste ronde voor den Bis schop-beker. Meerburg I verscheen in het veld met drie invallers. Daar RIA uit den Haag een onbekende tegenstander is, kon men zich omtrent haar kracht geen denk beeld vormen. RIA trapte af en al heel spoedig ontwikkelde zich een vinnige stryd. Na een kwartier spelen nam RIA uit een mooien voorzet de leiding. In dezen stand werd doorgespeeld tot even voor de rust en RIA nogmaals scoorde (20). Na de thee kwam Meerburg er schijn baar beter in, toen de midvoor den achter stand verkleinde (21). Beide partijen gaven elkander niets cadeau. RIA ging wat ruwer spelen, zoodat de scheidsrechter een vrije schop tegen hen liet n^men. Uit een corner kopte de linksbuiten van Meerburg schitterend in (22). Hierna werd er gestreden om het winnende doelpunt en dit liet niet lang op zich wachten, want de rechtsbinnen van Meerburg maakte er tpoedig 32 van. Hierna scoorde Meerburg nogmaals (42). Met dezen stanc' floot de scheidsrechter het einde. Meerburg ziet zich dus in de tweede ronde geplaatst. R.K. Sportvcr. „Unio" Op fortuinlijke wyze heeft Unio I in de eerste degradatiewedstrijd de overwinning behaald. Acht minuten voor het einde had DES nog een 21 voorsprong. Toen scoor de v. d. Meer de gelijkmaker en in de laatste seconde maakte Unio het win nende doelpunt, waarna het eindsignaal klonk.* Een gelijk spel had de onderlinge kracht verhouding beter weergegeven. Als er ongeveer vijf minuten gespeeld is wordt Unio wegens hands een penalty toegewezen. De bal wordt door Snel onbe rispelijk ingeschoten (10). Unio heeft pech als v. Wijk geblesseerd raakt. Door dat niet direct een invaller aanwezig is, heeft de linksbuiten van DES even vrij spel en hij kan dan ook een voorzet van rechts hard inschieten (11). Het spel verplaatst zich van doel tot doel en geregeld ontstaan de meest hache lijke situaties. Na een half uur spelen ne men de gasten een corner op het Unio- doel. De middenvoor neemt de goed voor gezette bal ineens op zijn schoen cn schiet keurig in (1—2). Even later mist dezelfde speler echter weer een prachtkans om op een meter afstand in te schieten. Aan de andere zijde kogelt Snel keihard tegen de lat. In de tweede helft wordt in een traag tempo gespeeld. Aanvankelijk is DES het meest in den aanval en slechts met veel kunst- en vliegwerk kan de achterhoede van Unio doelpunten beletten. Langza merhand onttrekt Unio zich aan die druk, doch het samenspel van de voorhoede is niet vlot genoeg om succes te boeken. Te gen het einde van den wedstrijd dringen de backs der gasten ver op. Hierdoor Kan v. d. Meer er met de hem toegespeelde bal alleen van door gaan en de gelijkmaker scoren (22). Even later beleeft Unio nog een benauwd momentje, doch Stalvoort kan de situatie redden door zich boven op den bal te werpen. Met nog één minuut te spelen lijkt het alsof een gelijk spel het einde zal zijn, doch op het laatste moment ziet Nederend kans een voorzet van links in te schieten (3—2). Tergelijkertijd klinkt het eindsignaal. Prom. degr. le kl. DHB. Stand: Unio 1 1 2 32 DES 1 i o3 SRV 0-0 R.K. Sportver. „Eslo". Gisteren hebben onze jongens gespeeld tegen het eerste elftal van de Alph. Boys. Het was een vriendschappelijke wedstrijd en voor onze jongens een mooie training. Te circa drie uur floot de scheidsrechter af. Na een twintig minuten spelen namen onze gasten de leiding. Ofschoon dit wel eenige activiteit bracht bij Esto, werd de achterstand toch tot twee doelpunten ver groot. Maar Esto liet den moed niet zak ken. Na eenig heen en weer getrap gaf de rechtsbuiten een prachtige vcorzet, waaruit de midvoor doelpuntte, zoodat de stand 12 was. Vrij spoedig ging hierna de rust in. Na dc thee toonden de Boys zich taai, doch ook onze jongens bleven niet achter en wisten spoedig de stand ge lijk te maken. Zelfs wisten zij met 42 voor te komen, doch de gasten schenen er geen genoegen mee te nemen en brachten de stand op 44, waarna de scheidsrech ter het einde floot. Beide elftallen kunnen hiermede tevreden zijn, niettegenstaande de Alph. Boys een klasse hooger spelen. SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN A.S.C. De halve eindstrijden bereikt. Na twee vlot verloopen wedstrijddagen, waarop de belangstelling verblijdende af metingen aannam, begint er al aardig tee- kening te komen in het jaarlijksche school- tournooi. De uitslagen van Zaterdag waren: Hoofdtoumooi Seniores: le ronde: Rijnland's LyceumR.K. HBS I 06. Chr. HBS II (Alphen)—R.K. HBS II 1—0 2de ronde: Chr. HBS II (Alphen)Ken- nisis Macht 02. Chr. HBS (Leiden)—Chr. HBS I (Al phen) 30. Ulo v. Rijswijk IUlo de Reuver I 01, Gymnasium IIR.K. HBS I 24. Juniorestournooi: 2de ronde: Gem. HBSCentrale School 30. Vervolgsch. O. VestBijbelsch. Sóssen- heim 20. Chr. HBSAmbachtsschool 01. De Visserschool (S'heim)Ulo v. Rijs wijk I 03. Het programma voor a.s. Zaterdag luidt: Hoofdtoumooi (Seniores) (halve eind strijden): 2 uur: Chr. HBSKennis is Macht. 3 u. 10: Ulo de ReuverR.K. HBS. Juniorestournooi (halve eindstrijden): 2 uur: AmbachtsschoolVervolgsch. O. Vest. 3 uur: Gem. HBSUlo v. Rijswijk I. BELGISCHE SELECTIEPLOEGNED. BONDSELFTAL 4—4 Te Tienen is gisteren als onderdeel van plaatselijke feestelijkheden ter gelegenheid van het jubileum van een suikerfabriek een wedstrijd gespeeld tusschen een Bel gische selectieploeg en het Nederlandsche Bondselftal. Voor deze ontmoeting bestond zeer groote belangstelling, temeer daar de toegang kosteloos was. Het aantal toe schouwers kan op twaalf duizend geschat worden. i De volgende teams kwamen in het veld: België: Doel: Badjou (Daring); achfer: Heiman (Olympic) en Smellinckx (Union), midden: Sauvage (Tienen), Mannerick (White Star) en van de Kerckhove (Whi te Star); voor: Hendrickx (Tienen), Stey- nen (Olympic), van Landeghem (Tienen), Lamoot (Olympic) en de Mulder (White Star). Nederland: doel: Wille (EDO); achter: Blom vliet (Ajax) en Pienter (Be Quick''; midden: Blatter (PSV), Melchcrs (DWS) cn Jonkman (Achilles); voor: van Zand PAARDENSPORT HET CONCOURS HIPPIQUE IN DE HOUTRUSTHAL. Uitstekende laatste dagen. In de Koutrusthal te 's-Gravenhage is Za terdag het concours hippique voortgezet met den samengestelden wedstrijd, welke na spannenden strijd werd gewonnen door kapitein C. Tonnet op Kantaka. Dc verdere prijswinnaars waren mevrouw Kahn op Espoir, 3e Tipperary Tim, bereden door den heer Siem, 4e Rosine. bereden door den heer Siem, 5e Sofia, bereden door mej. J. Gerritzen. De uitslag van het concours voor hard dravers was: 1. Crack van G. J. van den Elshout; 2. Whim, eig. stal Good Luck. Heemstede; 3. Admiral Guy, eig. F. A. Bos veld, den Haag; 4. Zonnestraal, eig. Ph. Knijnenburg, den Haag. In het springconcours voor dames waren de hindernissen tusschen 1 m. en 1.20 m. hoog. De dames reden voortreffelijk, zoo dat er een tweede ronde noodig was om de winnares aan te wijzen. Gravin van Limburg Stirum reed ook toen foutloos en werd eerste.2. mevr. G. Kahn op Espoir; 3. mevr. T. Hammer op Xenophon; 2. Gravin van Limburg Stirum op Simon's Folly. De groote Houtrusthal was op dezen Za terdagavond geheel gevuld met liefhebbers van paarden en paardensport. Ook nu weer werden vele demonstraties gegeven, waar bij de prestaties van het 3e regiment hu zaren (gymnastiek) en van de treinafdee- ling der 1ste artillerie-brigade (demonstra tie 6-spannen) aller applaus oogstten. De geschiktheidsproef voor jachtpaarden werd als eerste nummer verwerkt. In de lichte klasse werd Serge winnaar en in de zware klasse zegevierd Microb van stal Duindal uit den Haag. Een uitstekend nummer was de duo klasse paarden, waarin de jury een zeer moeilijke taak moet gehad hebben met de keuze tusschen Lady Aynsley en Gidran Bibor. gereden door mevrouw Kahn en den heer Modderman, en het duo Starbeck-Star- light. bereden door mej. Breesnee en den heer Hiemstra. Het laatste duo paste onge twijfeld beter bijeen, doch- Lady Aynsley en Gidran Bibor gingen aanmerkelijk ge makkelijker. Hoewel er ook by het publiek verschil van opinie bestond, besliste de jury ten voordeele van mevrouw Kahn en den heer Modderman. Het laatste nummer van het programma was het barriere-springen voor amateurs en professionals. De uitslag was: 1. Peter Pan onder It. J. J. Gruppelaar, 4 ft.; 2. Giovenezza onder ritm. G. P. de Kruyff, 8 ft. Luitenant Gruppelaar won hiermee de groote zilveren medaille van Z.K.H. Prins Bemhard. Kapt. Mojet wint de zilveren medaille van H.M. de Koningin. Luit. Gruppelaar zegeviert in het zware springconcours. Ook- den laasten dag was de belangstel ling groot, hetgeen zeker wel zijn oorzaak vond in de interessante en spannende num mers, welke het programma bood. Vooral het laatste nummer van den dag, het groote springconcours om den „Puissance-wissel beker", waarbij tien hindernissen van 1.25 m. tot 1.40 m. waren opgesteld was zeer attractief. Dit nummer werd gewonnen door luit. J. J. Gruppelaar met Peter Pan. nadat hij had moeten overspringen met den heer Dietrich op Aranka. Beiden hadden een (Achilles), Lenstra (Heerenveen), de Jong (Volewyckers), Timmerman (EDO), en van Wijngaarden (Ajax). Na zestien minuten was het Lamoot, die via de paal onhoudbaar inschoot (10). Deze score prikkelde het Bondselftal tot verzet en er volgen talrijke tegenaanval len, die Badjou herhaaldelijk tot ingrij pen dwongen. Na 25 minuten werd Smel linckx aan den voet gekwetst; hij moest het veld verlaten en werd vervangen door Gonzales (Olympic), doch dit maakte een wijziging van de Belgische ploeg nood zakelijk. De linksback-plaats werd ingeno men door van Landeghem. Gonzales werd linksbinnen, Lamoot rechtsbinnen en Stey- nen middenvoor geplaatst. De Belgen kwamen daarna weer in het offensief en bleven geruimen tijd in de meerderheid. Uit een voorzet van Lamoot scoorde Steynen na 41 minuten het twee de doelpunt (20). Twee minuten later liep Badjou uit, waarvan de Jong gebruik maakte om voor Nederland een tegenpunt te maken. Met dezen stand (21) ging de rust in. In de tweede helft waren de Ne derlanders het eerst in den aanval err Badjou kreeg al dadelijk een schot van Lenstra te verwerken. Na acht minuten gaven Lamoot, Hendrickx en Steynen el kaar goed den bal over, waarbij laatstge noemde speler het derde Belgische doel punt voor zijn rekening nam. Een krach tige uitval van de onzen strandde op Badjou. De Belgen gaven een goed en af wisselend spel te zien. Het Bondselftal maakte een zwakkeren indruk, vooral in den aanval. Een drietal schoten op het Nederlandsche doel zijn in het bijzonder te vermelden, namelijk van Sauvage, Gonza les en Steynen. Twee werden door Wille gehouden, terwijl het derde schot tegen de paal belandde. Na 25 minuten gaf Gonzalês een voorzet aan de Mulder, die Wille het nakyken gaf (41). De Belgen vertraagden hierop hun tempo, terwijl de Nederlanders, die niet ontmoedigd waren, geestdriftig ten aanval trokken. Na 33 minuten scoorde Lenstra onhoudbaar en twee minuten la ter nogmaals, toen Badjou het leder uit de hand liet vallen (43). In de laatste minuten misten Hendrickx en de Mulder een fraaie kans. Eve* voor het einde bracht Timmerman den stand in evenwicht (4—4). HEINA VERBETERT HET WERELD RECORD 500 METER SCHOOLSLAG. Smitshuysen moest opgeven Gisteren is Herman Smitshuysen, de Europeesche recordhouder op de 500 meter schoolslag in wedstrijden te Solingen uit gekomen tegen den Duitscher Arthur Hei ne, wereldrecordhouder op de 400 meter. Heina heeft daarbij een poging gedaan om het wereldrecord 500 meter schoolslag op z«;n naam te brengen. Door een tijd van 7 min. 13 sec. te maken, heeft hij het we reldrecord, dat op naam stond van den Amerikaan John Higgins, die met 7 min. 18.8 sec. op 20 Februari 1937 te Columbus vestigde, met 5.8 sec. verbeterd. Hij verbe terde daarmee op het Europeesche revord van den Nederlandschen zwemmer Smits huysen, die het op 28 Februari van dit jaar te Amsterdam met 7 min. 21.4 had gevestigd. Smithuysen kon het hooge tem po niet volhouden en lag na 100 m. 3 sec achter. Na 300 m. moest hij den strijd sta ken wegens spierkramp. Heina noteerde voor de 100 meter 1 min. 18.6 sec., voor de 200 meter 2 min. 47.2 sec., voor de 300 meter 4 min. 16.8 sec. en voor de 400 meter 5 min. 45 sec., waarbij hij slechts 1.2 sec. boven zijn eigen wereld record bleef. barrière omgeworpen. De gedetailleerde uitslagen van heden luidden: Dressuurproef L.: 1. H. C. J. M. ten Bos met Ginger 72 pnt.; 2. mevr. Heuff met Raka 72 pnt.; 3. mej. D. Verschure met Rhapsodie 71 pnt. Dressurproef M.: 1. kapt. Mojet met Tron- folger, 80 pnt. (winnaar zilveren medaille uitgeloofd door H.M. de Koningin); 2. mevr. van Hoboken met Allerlei, 78 pnt.; 3. dr. H. M. E. Schürmann met Big Ben, 77 pnt. Concours voor eenspannen: 1. Roland, eig. P. C. C. van der Touw. den Haag; 2. Peter, eig. id.; 3. Jacob, eigen gebr. van der Lans, den Haag. Hackneyklasse: 1. Hedon Philippine, eig. P. C. C. van der Touw, den Haag. Behendigheids-springconcours, 1. P. de Gruyter met Lightly, 0 fouten, 40 sec.; 2. R. J. Wentges met Butterfly, 0 fouten, 44 sec.; 3. luit. Egter van Wissekerke, 0 fouten, 46 sec.; 4. luit. J. J. Gruppelaar met Peacoc 4 fouten 40 sec. Concours voor rijpaarden, elegantste rij paard, lichtgewicht: 1. mevr. Vorsterman- Lungen met Opal; 2. H. de Boer met Bold Hero; 3. mej. Ten Bos met ginger. Zwaar gewicht: 1. Tattersal Manege met manu; 2. mevr. van Hoboken met I'm Alone; 3. mej. Pauptit met Brown Eyes. Concours voor tweespannen: 1. Roland en Robert, eig. P. C. C. van der Touw, den Haag; 2. Olivier en Leo. eig. gebr. van der Lans, den Haag; 3. Jansje en Marie, eig. Ph. Knijneraburg, den Haag; 4. Jacob en Piet, eig. gebr. van der Lans. Dressuurproef L. (professionals)1. W. Timmer op Birbaut, 78 pnt.; 2. K. Hensen op Big Ben, 70 pnt.: 3. K. Hensen op Blar ney Boy 68 pnt.; 4. K. Hensen op Black Boy, 63 pnt. Springconcours P. (om den Puissance- wisselbeker) voor amateurs en proffessio- nals: 1. luit. J. J. Gruppelaar met Peter Pan, 4 fouten 41 sec.; 2. C. Dietrich op Aranka, 4 fouten 48 sec.: 3. luit. J. J. Gruppelaar met Peacock, 8 fouten 37 sec.; 4. kapt. de Bruine met Tabouret, 8 fouten 39 sec. DRAVERIJEN OP MEREVELD. De uitslagen van de draverijen, welke gisteren op Mereveld bij Utrecht werden gehouden, luiden: F.-prijs. prijzendraverij 4e klasse, af stand 1650 meter: 1. Alphart (eig. D. de Graaf te Amsterdam) KM.-tijd 1 min. 32.2 seconde. G.-prijs, handicap draverij voor Neder landsche paarden, afstand 2200 meter: 1. Breakaway Scott (eig. G. J. van der Els- hout te Den Haag) K.M.-tijd 1 min. 31.5 seconde. H.-prijs, heatprijzendraverij le klasse, afstand 1630 meter: 1. Zus Braun (eig. stal Hollandia te Naarden) K.M.-tijd 1 min. 28.2 sec. I.-prijs, heatprijzendraveij 3e en 4e klas se, afstand 1650 meter: 1. Bonnie's Norton (eig. stal Hollandia te Naarden) K.M.-tijd 1 min. 29.8 sec. «v^

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14