DE DAG VAN DEN ARBEID TE LEIDEN VRIJDAG 5 MEI 1939 DE COURANl VIERDE BLAD - PAG. 13 „Dag van den Arbeid" Daar de viering van den „Dag van den Arbeid", op 1 Mei van hel vorig jaar ge houden, zulk een heerlijk succes had, maakte het Bestuur van den R. K. Volks bond alhier het plan, om telken jare die viering te doen plaats hebben; en zoo zal zij dan ook a.s. Zondag wederom geschieden in de Kerk van O. L. Vr. Hemelv. en St. Joseph aan den Heerensingel. Een gelukkig idéé van het actieve Volks bond-Bestuur, en niet genoeg toe te jui chen, omdat daardoor de werknemers nog eens bijzonder worden herinnerd aan het „Sursum corda: Uwe harten omhoog!" orn aat zij nog eens bijzonder worden ver maand, den arbeid te beschouwen in het licht des Geloofs en de oogen te richten naar het eenvoudige werkmansgezin van Nazareth, waar de Zoon van God arbeidde met Zijn H. Voedstervader in tevreden- beid en volkomen overging aan den wil van den Hemelschen Vader, allen werkne mers aller tijden ten voorbeeld; omdat zij door de zegening hunner gereedschappen en de gebeden der H. Kerk daarover bij hun werk grooter vertrouwen zullen stel len in God, van Wien alle zegen en alle bijstand komen moet, in God, die den mensch zijn kruis oplegt, maar ook mèt dat kruis kracht en genade geeft, om dat kruis te kunnen dragen. Zoo zal ook deze „Dag van den Arbeid" zeer velen ten zegen zijn, en daarom moe ten alle katholieke werknemers in over- grooten getale komen ter plechtigheid, om als goede Katholieken hun bovennatuur lijk leven te verdiepen en, door Gods kracht gesterkt en gestaald, hun arbeid voort te zetten, Gode ter eer en hun zei ven en hun huisgezin ten heil! DEKEN A. HOMULLE. Onze hulp is in den naam des Heeren Een kerk of een klok, die gewijd is, werd door die wijding aan God overge dragen. Zij dienen niet meer voor gewoon men- schelyk gebruik, maar zijn voortaan uitslui tend bestemd voor den Heiligen Eere- dienst. De wijding en zegening was de plechtige overdracht. Ook onze gereedschappen kunnen wij laten zegenen. De beteekenis hiervan is echter eenigs- ZjTls anders, immers na de zegening ne men wij ze weer mede naar huis, ja wij laten ze juist zegenen om daardoor ons eigen dagelijksch werk beter te kunnen verrichten. Door de plechtigheid mede te maken van de zegening willen wij ons meer bewust worden, dat ook ons gewone werk een dienst is van God. Wij willen er ook aan denken, dat al ons werk slechts succes heeft, wanneer het door God gezegend wordt. Vlak voor het zegeningsgebed zegt de priester: onze hulp is in den naam des Heeren. Die hulp smeekt de kerk over ons af, wanneer zij onze gereedschappen zegent. De nieuwe Gemeenschap zou weldra ver wezenlijkt zijn, wanneer de menschen den arbeid weer zoo gingen bezien, als een dienst aan God, met. de hulp van God ten bate van de Gemeenschap. De arbeid zou dan niet meer zijn een scheidingsmuur tusschen de menschen, maar hen juist onderling verbinden. Om deze waarheid weer ingang te doen vinden, zullen wij ook de hulp van God noodig hebben, van God, die den hemel en de aarde maakte tot het geluk van alle menschen en die hun de aarde ter bewer king gaf om daardoor de aarde bewoon baarder te maken en de menschen geluk kiger. F. BERNEFELD, algem. geest. Adviseur. Aan de leden en bestuurders van onzen Roomschen Volksbond, vak-en onderald. Wanneer ik een enkel woord als voorzit ter tot U allen richt, om massaal op te komen in de dekenale Kerk op Zondag 7 Mei, ter viering van den Dag van den Arbeid, wil ik den hoogeerw. heer Deken dank zeggen voor het afstaan van de Kerk, waardoor het mogelijk is, deze viering te doen plaats hebben. Ook aan de Commissie een woord van dank voor den grootschen cpzet, want hunne gestage arbeid is de dank van allen waard. Eenige waardeering voor dat werk is, vooral in dezen tijd, op haar plaats, en aanmoedigend, om op den ingeslagen weg voort te gaan. Toont gij allen door uw opkomst dat gij het werk der Commissie waardeert. Komende tot de zaak zelve, moge ik het volgende opmer ken. Wanneer God niet den wasdom geeft, is al het arbeiden tevergeefs. Zoo ook is het met het gebruik van werktuigen of ge reedschappen. Zoo God U de kracht niet geeft, om ze te hanteeren, is al de moeite te vergeefs. Vandaar dat het een goede gedachte der Commissie is, de zegening jaarlijks te doen herhalen, want wij kun nen vooral nu niet genoeg doen, om God te smeeken, de werkloosheid onzer handen te doen verdwijnen, om wederom het brood voor vrouw en kinderen te kunnen verdienen. Daarom, mannen, komt allen. Door ons gezamenlijk gebed, zullen wij den hemel geweld aandoen, om verlichting van onze zoo moeizame taak. Het spreek woord is nog altijd waar: die op God ver trouwt heeft op geen zand gebouwd. Houd dit voor oogen, en het einde zal zijn: uit komst in onzen nood. Moge dit korte woord er toe bijdragen, dat wij ons als Roomsche arbeiders weten te dragen, zoodat het Roomsch zijn geen holle klank is, maar een overtuiging, die ons alles doet stellen in de handen van Hem, Die alleen verbetering in ons let kan brengen. Zco zullen wij ook dezen dag van den Arbeid opdragen, God ter eere ons tot welzijn. Naar een gelukkige toe komst! J. H. NIJHUIS, Voorz. Ned. R.K. Volksbond, afd. Leiden SI. Josephsgezellen Zeer gaarne zullen ook dit jaar de St. Jo seph's Gezellen, zooals dit ook een vorig jaar geschiedde, medewerken tot het wel slagen wan den door den R. K. Volksbond opgezetten dag van den arbeid. Alle leden, zoowel de leden van de gehuwde als on gehuwde afdeeling worden nogmaals aan gespoord: Zondag om 4 uur aanwezig te zijn in de dekenale Kerk aan de Heeren singel. Deze actie van den R. K. Volks bond kan niet anders dan door iedere Ge zel worden toegejuicht. Het is zoo geheel en al in overeenstemming met datgene, wat wij de Gezellen zoo gaarne voorhou den: de heiligheid van den arbeid, de arbeid als roeping, als middel tot zelfheiliging. Is het zoo bezien niet redelijk dat nog eens speciaal Gods bijzondere zegen wordt afgesmeekt over den arbeid door de zege ning der gereedschappen. Door den Pries ter wordt ook St. Joseph, onze bijzondere beschermer aangeroepen om U, mannen het volk, die God willen dienen met hart en hand, te beschermen; gevraagd wordt dan ook, dat de werktuigen niet ongebruikt mogen blijven liggen en dat gij allen door uw arbeid het eeuwig loon moogt ontvan gen. Nogmaals de Gezellen, die toch ook behooren tot de mannen van arbeid, zijn op dezen dag van den arbeid allen aanwezig bij de plechtigheid op Zondagmiddag a.s. te 4 uur in de Dekenale Kerk aan den Hee rensingel. H. SCHRAMA. Pr. Vice-Praeses. R.K. Middenstanders Evenals het vorig jaar roept Uw Béstuur U wederom op naar de Dekenale Kerk. om op Zondag 7 Mei den Dag van den Arbeid mede te vieren. Waar het bij deze plechtigheid om gaat, mogen wij bij U als bekend veronderstel len en gezien de massale opkomst van de R. K. Middenstanders bij de eerste viering, achten wij zelfs een bijzondere opwek king overbodig. Wij allen gaan dus op dien dag onze zaak, onderneming of arbeid aan God opdragen en door de zegening van onze gereedschap pen Gods zegen over onze onderneming af- smeeken. Ziedaar, leden van De Hanze, het doel van deze plechtigheid. U bemerkt dat de viering van den Dag van den Arbeid nogal iets afwijkt bij dien van meerdere onzer medeburgers. Hier geen holle leuzen, geen brallende toespraken, maar eerbiedig ge vouwen handen om Gods zegen te verkrij gen en voorspoed in onze zaken te bekomen. Wij middenstanders beseffen maar al te goed, dat daar waar Gods zegen ontbreekt, al ons werken te vergeefs is. Daarom, Hanzeleden, allen a.s. Zondag op naar de Dekenale Kerk, gezamenlijk vieren wij daar den Dag van den Arbeid, gezamen lijk bidden wij dan tevens om jaarlijks te mogên wederkeeren, nimmer tot zegening van onze wapenen, doch steeds om ons wer ken en streven, onze werktuigen en gereed schappen, als Katholieken aan God op te dragen. UW BESTUUR. De „Dag van den Arbeid" ook voor de K.J.M.V.! Vrienden, K.J.M.V.-ers! Zondag a.s. de „Dag van den arbeid"! Dat wil zeggen: voor ons weer een gelegenheid door daden te tooncn, dat we begrijpen, waarom het gaat: de Zegen van den Allerhoogste af te smeeken over onzen dagelijkschen arbeid en onze werktuigen, die ons daarbij ten dienste staan! Vrienden, bij alle. activiteit, bij al ons meedöen aan verschillende acties in en buiten K.J.M.V.-verband moeten we het voornaamste niet vergeten, en dat is het gebed, waarmede de Priester elke wijding en zegening begint: Adjutorium nostrum in nomine Domini. „Onze Hulp is in den Naam des Heeren, Die hemel en aarde heeft gemaakt". Zondag is een Dag van beteekenis voor ieder van jullie, omdat we een daad heb ben te stellen van waarachtig geloofsbe- leven. Wat wordt er niet geklaagd over „slechte zaken" „'belabberde tijden" achteruitgang" etc. etc. Daartegenover wor den vele acties ontplooid om den mensch zelf en daardoor de maatschappij weer op den goeden weg te brengen: Actie voor God Bond zonder naam moreele gees telijke herbewapening, Actie voor de nieuwe Gemeenschap etcprachtig vrienden! Zet je jonge krachtige schou ders er onder! Doe mee met die Acties met jeugdig enthousiasme! Doe mee voor zoo ver je kunt als Katholieke Jonge Midden standers, die begrijpen, waarom het gaat, en die ook durven doorzetten ondanks alles! Juist!Maarvergeet niet, dat alle menschelijke, alle natuurlijke middelen ter verbetering, ter redding, ter verdieping niets bereiken, als onze menschelijke acti viteit niet steunt op God, Wiens genade we hebben te vragen in ons vertrouwvol ge bed. We kunnen niets, als we niet steunen op God, die de Eenige is, Die wasdom kan geven aan het zaad, dat menschen hebben uitgestrooid! VriendenZondag is ook jullie „Dag van Arbeid". We rékenen op ieder van onze K.J.M.V.-ers.Zondagmiddag om vier uur in de Kerk van O.L.V. Hemelvaart en St. Joseph. E. A. M. PAAP pr., Moderator. Naar de nieuwe gemeen schap Het lykt ons niet al te zeer gewild, doch zelfs zeer voor de hand liggend, de „dag van den arbeid" mede in het teeken te plaatsen van de actie „naar de nieuwe ge meenschap". Waarom? De „dag van den arbeid" zal zijn hoogte punt vinden in de zegening der werktuigen. Door deze symbolische handeling, wilt ge niet anders, dan Gods onmisbare zegen af- smeeken over uw dagelijksche arbeid. Niet door uw persoonlijke smeeking, doch gemeenschappelijk, door een collectieve, uiterlijke handeling, wilt ge openlijk en fier getuigen, dat ge Gods zegen in dit leven behoeft, ook daar, waarin dit leven zich het krachtigst uit: de arbeid. Deze gemeenschapsdaad, met volle over tuiging gesteld, kan van groot belang zijn, bij den opbouw van de nieuwe gemeen schap. Want, wanneer wij zoeken, naar de oorzaken van de huidige maatschappelijke ontreddering, moet dan niet als één daar van worden aangemerkt het feit, dat wij onze arbeid, en daardoor een voornaam stuk van ons leven, hebben losgemaakt van God? Hebben wij onze dagelijksche arbeid, tot nu toe, niet al te zeer gericht op het louter persoonlijk stoffelijk voordeel, dat hij ons brengen kan? Is mij er tot nu toe niet al te veel op uit geweest, in de menschelijken arbeid te zoe ken een bron van individueele verrijking, met als gevolg, verarming van de gemeen schap zoowel in geestelijk als materieel op zicht? Een nader onderzoek van alles wat wij om ons heen zien gebeuren, dwipgt ons tot een bevestigend antwoord op deze vragen. Laten wij daarom, willen wij bouwen aan een nieuwe gemeenschap, beginnen met on zen dagelijkschen arbeid te plaatsen in de door God gewilde orde; „die volmaakte orde, die de Kerk met luide stem verkon digt, die het natuurlijk verstand reeds vor dert, en die hierin bestaat, dat alles zich richt naar God, als het laatste en hoogste doel van alle gesch n vermogens, en dat alle geschapen goederen, als onder God staande, beschouwd worden enkel en alleen als middelen die slechts in zooverre ge bruikt moeten worden als zij bevorderlijk zijn om het hoogste doel te bereiken" (Quadr. Anno no. 136). Zonder twijfel is ons het arbeidsvermo gen gegeven, als het meest geëigende mid del, om te voorzien in de redelijke behoef ten van ons zelf en van hen, die ons zyn toevertrouwd. Daarom valt het ook zoo te betreuren, dat zoovele niet in staat zijn door overmacht gedwongen hun arbeids vermogen daartoe aan te wenden. Mogelijk, had dit laatste kunnen worden voorkomen wanneer men er diep van door drongen was geweest, dat de arbeid van iederen mensch ook aan de gemeenschap ten goede komen mote. Niet alleen het persoonlijk welzijn, ook het algemeen wel zijn behoort door onzen arbeid te worden gediend. God heeft den mensch in de gemeenschap geplaatst. De mensch handelt in strijd met de door God gewilde orde wanneer hij in de uitoefening van zyn arbeid de rechten van die gemeenschap verkracht. De dag van den arbeid nu, wil mede hel pen onzen dagelijkschen arbeid weer terug te plaatsen in die door God gewilde orde. Hiermede wordt fundamenteel werk ver richt, hetwelk zonder twijfel het moeizaam pogen tot opbouw van een nieuwe gemeen schap zal verlichten. Dr. W. J. J. DIJSSELBLOEM, Voorzitter van het Leidsch Comité van Actie „Naar de Nieuwe Ge meenschap". Een laatste woord Van 13 organisaties is bericht gezonden, dat zij zullen zorgen, dat haar vaandels hedenavond in het Bondsgebouw aanwezig zullen zijn. Laten de bestuurders zorgen, dat de sleutels der vaandelkisten worden afgegeven aan den concierge. De vaandels zullen, dank zij de groote medewerking van den Hoogeerw. Deken, komen te hangen aan de pilasters van het kerkgebouw. De leden der organisaties worden verzocht plaats te nemen in de onmiddellijke omgeving van hun vaandel. De commissie doet een beroep op alle deelnemers om 's morgens de H. Mis van 8.45 uur by te wonen en daaronder ter H. Tafel te naderen, om aldus Gods zegen te vragen over het welslagen van den dag, gewijd aan den arbeid. De kerk wordt des middags om half vier geopend, om vier uur neemt het plechtig Lof een aanvang. Bij voorbaat dankt de commissie allen, die hun medewerking verleenden tot het doen slagen van den dag. in het bijzonder aan den Hoogeerw. Heer Deken en aan de Leidsche Courant, die ons ook nu wederom zoo ruimschoots terzijde stond. DE COMMISSIE. Zegening der gereed schappen De priester bidt: Heer God, al machtige Vader, Gij hebt de menschen ge schapen en hun de gansche aarde gegeven om te bebouwen en te beheerschen. Gij hebt ens bevolen door de kracht van ons zweet den grond van ons land vruchtbaar te maken. Gij hebt in uw oneindige Wijsheid aan ieder onzer zyn werkplaats aangewe zen. Het volk antwoordt: Gij gaaft aan ons stervelingen vuur en water. Gij gaaft ons de schatten uwer ber gen. Priester: Gij liet de geest der men schen, machines en motoren, werktuig en gereeuschap scheppen. Volk: Wij ontvangen het dankbaar als een gave uwer goedheid. Nu brengen wij alles voor uw altaar. P. Voor U zijn de diepste geheimen be kend! V. Onderzoek of wij onzen plicht heb ben gedaan. P. Mogen wij, o Heer, aangenaam zijn in uw oogen, V. zegen het werktuig in onze hand! P. U ter eere zal het strekken, V. tot heil van gezin, stand en volk. P Kom ons te hulp, H. Jozef, V. bid voor ons bij God onzen Heer. P. Heilige Jozef, gij timmerman Gods, gij hebt in waarheid den Heer der Wereld kunnen dienen door het werk uwer han den. In uw dagelij ksch werk in alle arbeid der menschen tot dienst van den Aller hoogste geadeld. In U is gezegend 't arbei dende volk, in U werd aan den onbeken den werkman een eeuwig eereteeken ge schonken. Wij bidden U, wil Gods genade afsmeeken, nu wij op deze feestdag U ter eere onze werktuigen naar het Altaar bren gen, opdat zij gezegend worden en wij er mede werken mogen naar uw voorbeeld en wy in vromen arbeid leven mogen, tot God ons het arbeidsgemeenschap uit de han den neemt voor alle eeuwigheid! V. Amen. Priester: Wij bidden U, o Heer, om uw zegen over alle werktuigen, die uw werkvolk, in de handen houdt. Zegen het ijzer, de hamers en de tangen, zegen de bij len en de spaden en de schroefsleuteis, ze gen alle werktuigen van deze arbeiders, op dat allen, die ze gebruiken in fabi'ieken en zaken, met uw zegen hun werk beginnen en het gelukkig voleindigen. Volk Amen. Dan gaat de priester door de rijen en be sprenkelt alle werktuigen met wijwater, waarbij hij (in 't Latijn) de volgende ker kelijke zegeningen spreekt (Benedicto ad omnia): Onze Hulp is in den Naam des Heeren die hemel en aarde gemaakt heeft. De Heer zij met u en met uwen geest. Laten wij bidden: Heer, door wiens woord alles geheiligd wordt stort uw zegen uit over al deze werktuigen, en geef. dat al wie ze gebruiken met dankbaarheid volgens uw wet en wil, door de aanroeping van uw Allerheiligsten Naam, als uw gave ontvan gen gezondheid naar het lichaam en be scherming naar de ziel. Door Christus on zen Heer. Amen. Daarna wordt het volgende lied gezongen: God van arbeid, God van eere. God van liefde, God van recht, Dat uw vrede triomfeerc Voor den meester, voor den knecht, Blijft bij 't derven en 't begeeren. Blijf bij 't wisselen des lots Triomfeeren, en regeeren, Onbevlekte vrede Gods, Triomfeeren, en reReeren, Onbevlekte vrede Gods. Gi'oote gever aller gaven U zij leven, liefde en lied, U, die, wie in d'arbeid slaven, Kracht en vrede in eenheid biedt; God, die vrede hebt gezonden. Waar de wereld tweespalt bracht. Wij, door d'arbeid saamverbonden, Zingen Uwer liefde macht. Wij, door d'arbeid saamverbonden, Zingen Uwer liefde macht. Dan bidt de Priester: Laten wij bidden: Wij smeeken U, o Heer, door de voorspraak van den H. Jo zef. dien Gij, o God aan allen die werken, als bijzonderen Beschermer hebt gegeven, bescherm deze mannen van ons volk, die U willen dienen met hart en hand. Geef hun genadig, dat hun werktuigen niet on gebruikt moeten blijven liggen, dat zy rechtvaardig loon ontvangen voor den ar beid. die zij er mee verrichten tot welzijn van ons volk. Laat al hun arbeid hun zelf tot heiliging strekken, opdat zij allen ook eens het loon der ziel mogen ontvangen uit uw hand, bij U in eeuwige heerlijkheid, door Christus onzen Heer. Volk: Amen. Slotgebed. P. Kom ons te hulp, H. Jozef. V. Geef ons uw sterke bescherming. P. Verkrijg ons de kracht om ons werk tuig goed te gebruiken. V. zooals gij in uw werkplaats te Na zareth. P. Laat zoo al onzen arbeid den Ko ning dienen, V. aan wien het werkvolk zijn trouw belijdt. P. En als eens het werktuig onze hand ontvalt, V. mogen dan onze zonen het overne men van ons. P. Ontvangt, H. Jozef, het loflied der werkers, V. met U zingen alle werkers van 't land. P. Looft den Heer alle werken der arde. V. Loof den Heer zijn arbeidend volk. P. Looft den Heer alle fabrieken en werkplaatsen. V. Looft den Heer al wat er goed wordt gedaan. P. Looft den Heer alle machines en krachten. V. Looft den Heer gy werktuigen in onze hand. P. Loof den Heer al het werk onzer handen. V. Steeds love de Heer ons biddende hart. Volgorde van de plechtig heden De aanwezigen worden verzocht, tijdens het plechtig Maria-lof de Nos. 1, 2, 3, 7, 8 en 10 allen mede te zingen. 1. Adoro Te. 2. Ave maris stella. 3. Magnificat. 4. Predikatie door den Weleerw. heer Kap. P. Hofstede, Geestelijk adviseur Groep 4 van de Soc. Organisaties. 5. Plechtige zegening door den Hoog eerw. heer Deken A. H. M. J. Ho- mulle 6. Toespraak door den Hoogeerw. De ken. 7. Regina Coeli. 9. Zegen met het Allerheiligste. 10. Wij groeten U, o Koningin. De liturgische volkszang zal onder lei ding staan van den Weleerw. heer Kap E. Paap, voorts zal de Schola-Cantorum van de St. Odo-Koorknapen medewerking ver- leenen. „St. Johannes de Doopci". Het bestuur van den R.K. Bond van Werkmeesters „St. Joannes de Dooper" spoort zijn leden aan deel te nemen aan de plechtige zegening der werktuigen op Zondag 7 Mei a.s. in de Dekenale kerk aan den Heerensingel des n.m. 4 uur. Het be stuur vertrouwt, dat allen, zonder uitzon dering met hun werktuigen in de kerk aanwezig zullen zijn. „St. Joris". Het bestuur van den R.K. Slagersgezel len Bond „St. Joris" roept alle loden op trouw mede te werken aan den dag van den Arbeid op Zondag 7 Mei a.s., door kerkelijke viering en zegening der werk tuigen. Toont nu allen uw St. Joris-geest door een trouwe opkomst en een massale medewerking. „St. Willibrordus". Het bestuur van den R.K. Fabrieksar- beidersbond „St. Willibrordus" afd. Lei den wekt zijn leden op, allen aanwezig te zijn bij de zegening der gereedschappen op Zondag 7 Mei a.s. des n.m. te vier uur in de Dekenale kerk aan den Heerensin- gel. Ook de werklooze leden worden zonder uitzondering verwacht, om in een vurig gebed aan God tevragen, weder spoedig hun gereedschappen te mogen gebruiken. „St. Raphael". Even 'n tip voor het verzamelen op Zon dag a.s. 7 Mei „Dag van den Arbeid". Ons bestuur en leden worden verzocht in groo te getale aanwezig te zijn in de Dekenale kerk aan den Heerensingel. Het grootste percentage van de Raphaël-leden behoort tot deze Parochie; geeft u in de eerste plaats een klein bewijs van het mede leven met onze R.K. Arbeidersbeweging. Zulks ter navolging van de Zuidelijke; streken, waar dit een der prachtigste da gen is! Inderdaad onze werktuigen kun nen wij niet laten zegenen, een spoor- of tramwagen zijn daarvan uitgesloten, maar uw aller tegenwoordigheid wordt op hoo- gen prijs gesteld; die vrij van dienst zijn worden verwacht! Wij zien met belang stelling den 7en Mei tegemoet. „St. Joseph". In verband met de plechtige zegening der werktuigen op Zondag 7 Mei a.s., des na middags 4 uur in de Dekenale kerk aan den Heerensingel, verzoekt het btestuur van bovengenoemden bond zijn leden allen aan wezig te zijn. „St. Paulus". De mannen van St. Paulus van het Kruis ontbreken natuurlijk niet a.s. Zondag in de Dekenale kerk aan den Heerensingel. De aard van werkzaamheden, welke vele mannen in overheidsdienst vervullen, is, dat het practisch onmogelijk is. gereedschap mede te brengen. Maar zij hebben op dien dag reden van dankbaarheid, omdat zij in overheidsdienst zijnde het genot hebben van een vasten werkkring. Wanneer de zegening plaats heeft laten allen dan God daarvoor dank brengen, Hem tevens vragend een goede gezondheid opdat zij hun taak in dienst van de Overheid steeds in opgewektheid mogen vervullen. R. K. Metaalbewerkers. Door den aard van hun beroep kunnen natuurlijk niet alle metaalbewerkers hun gereedschap a.s. Zondag naar het plechtig Lof, waaronder de gereedschappen zullen gezegend worden, medebrengen. Maar wij verwachten toch, dat al onze leden tegenwoordig zullen zyn. Ook onze vrienden, die door rationalisatie en crisis met werkloosheid te kampen hebben, zor gen er dus voor, dat zij bij deze plechtig heid tegenwoordig zijn, opdat ook hun ge bed bij God verhooring zal vinden, zoodat zy weder spoedig van hun gereedschappen gebruik zullen mogen maken.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 13