OMGEVING RIJNSTREEK BIOSCOPEN TE LEIDEN Wj SAFE- LOKETTEN WOENSDAG 3 MEI 1939 t)E i c'^crHC COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM Kerkveiling. Ten overstaan van nota ris D. Lodder had gisteren de jaarlijksche bloembollenveiling plaats ten bate der kerk en armen der St. Josephsparochie. De opbrengst beliep rond 2700 (vorig jaar 1826). Een schitterend bedrag. Bouwen. Aan den aannemer A. Gra- per alhier is opgedragen het bouwen van twee burgerwoonhuizen aan Loosterweg II voor rekening van den heer W. Frijlink alhier. KATWIJK Gemeenteraadsverkiezing. De Kies- vereeniging Gemeentebelang" stelde de volgende candidaten: No. 1 D. F. E. Meer burg aftr., 2. Dr. J. v. Hettinga Tromp, 3. Jac. Haasnoot Kzn., 4. Nic. Haasnoot Thz., 5 C den Duik Jz., 6. Dr. L. Hueting, 7. Dr. G. C. A. v. Dorp, 8. D. Taat. De candidatenlijst der A.-R. Kies- vereeniging te Katwijk aan Zee ziet er als volgt uit: No. 1 C. A. Veltkamp aftr., 2. C. v. Tongeren aftd., 3. Nic. Parlevliet, 4. D. C. v. Leeuwen, 5. C. Parlevliet, 6. R. v. Andel, 7 W. Ouwehand, 8. C. v. d. Plas, 9 Abr Ouwehand, 10 A. J. Ouwehand. Door de A.-R. Kiesver. te Katwijk a. d. Rijn zijn candidaat gesteld voor de ge meenteraadsverkiezing: No. 1 W. L. Noord ijk, 2 C. Varkevisser, 3 A. Wasse naar, 4. R. v. Delft, 5. J. Slingerland. Bedankt. Dr. J. Hueting, aftredend lid van den gemeenteraad, heeft zich voor de a.s. verkiezing niet meer beschikbaar ge steld. Oranjeverceniging. Deze vereeniging hield haar jaarvergadering in „De Zwaan". Na de gewone agendapunten, opening, notulen, volgde het jaarverslag, waarin de klaagtoon klonk van te weinig medeleven van den kant der inwoners; het ledental is nl. veel te klein. Het financieel verslag van den penningmeester, den heer C. Haasnoot, gaf een batig saldo aan van 3702, de uitgaven 3680. De heer S. Bur gerhout verklaarde namens de controle commissie de rekening voor accoord. "De penningmeester werd gedéchargeerd. Tot leden der kascommissie 1939 werden be noemd de heeren Herm. v. Rijn, J. Pronk en S. Burgerhout. Bij de bestuursverkie zing werden de aftredende heeren C. den Duik, C. Jonker en K. v. d. Oever herko zen. In de plaats van den heer Boekhoven, die om gezondheidsredenen had bedankt, werd gekozen de heer Chr. Minnee. De heer Boekhoven werd dank gezegd voor hetgeen hij voor de vereeniging had ge daan. Een uitvoerige bespreking werd dan gehouden over het feestprogramma van Augustus a.s. Aan de omstandigheden van dien lijd zal het afhangen of er één of twee dagen feest zal worden gevierd. De verschillende nummers werden dan be sproken, waarna de heer Bloot een film draaide van de festiviteiten by het 40-ja- rig regeeringsjubileum van H.M. de Ko ningin. Na een geanimeerde rondvraag volgde sluiting. SASSENHEIM Verdwaald. Het 6-jarig zoontje van den heer A. B., wonende in de Bijdorp straat, was door zijn moeder geleerd: uit school links om, trottoir volgen. De gegeven instructie getrouw, volvoer de hij dezelfde manoeuvre Maandagmor gen bij het verlaten van het K.S.A.-ge- bouw met gevolg dat hij in den namid dag werd aangetroffen tusschen Benne- broek en Heemstede. Vader en moeder B. hadden intusschen heel wat angstige uren doorgebracht. Door de politie was vanzelf sprekend alle mogelijke hulp geboden. ALPHEN AAN DEN RIJN Jubileum. Maandag 8 Mei herdenkt onze plaatsgenoot M. van Gils zijn 25-jarig jubileum in dienst bij de N.V. Varossieau Cie, Vernisfabrikanten alhier. BODEGRAVEN Ned. Vereen voor Luchtbescherming. In Hotel, van Haaften werd gisterenavond een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een plaatselijke afdee- ling der Luchtbescherming. Voor deze ver gadering was geweldig veel belangstelling aanwezig, reeds vóór het uur van aanvang. Velen moesten zich met een staanplaats te vreden stellen of konden in de zaal niet meer worden toegelaten. Door burgemeester Vonk werd deze ver gadering geopend, waarin hij dank bracht aan de Vele aawezigen, zoowel dames als heeren, die aan de oproeping gehoor had den gegeven, Vervolgens deelde spr. mede, dat niet Ir. Eksteen uit Bilthoven zou op treden, doch dr. van Vianen uit Leiden. Voorloopig is een comité samengesteld, die de voorbereidende werkzaamheden heeft verricht en straks - na de oprichting van de plaatselijke afdeeling de definitieve plannen verder zal uitwerken. Spr. hoopte, dat zeer velen zich voor dit nuttige werk zullen opgeven. Dr. Vianen, die hierna het woord ver kreeg, deelde vooraf mede, dat voorheen bij velen de meening had postgevat, alsof het lid zijn van de vereeniging voor Lucht bescherming in nauw verband stond met militaire diensten. Dit is niet waar. Zij is speciaal een dienst van menschlievendheid. Met een paar voorbeelden maakte spr. dit duidelijk. Komende tot het speciale doel. waarvoor de luchtbescherming dient, be handelde spr. eerst hoe ongeveer de toe stand was bij den wereldoorlog van 1914. Ten eerste geldt dit de kwestie van de ge wonden. Het aantal gewonden zal bij een ev. huidige oorlog veel grootei zijn, dan voorheen. Voorheen werd dit beperkt tot de fronten. Thans wordt het geheele land in den oorlog betrokken en overal dreigt er gevaar. Een tweede kwestie is het brand gevaar. Voorheen woedden er vele bran den in de oorlogszone, thans kunnen over het geheele land branden plaats grijpen. De bescherming van huis en gezin moet zoo hoog mogelijk opgevoerd worden. Wij hebben een overheidsbescherming, doch wij moeten ook krijgen een eigen-huis-bescher ming. Vervolgens behandelde spr. wat er gedaan moet worden, wanneer brandbom men op een huis geworpen worden. Vooraf moeten wij zorgen, dat zoo weinig mogelijk materiaal aanwezig is op een zolder. Enkele middel worden door spr, genoemd welke goed bestand zijn tegen brand, b.v. water glas en krijt of een brandwerende verf. Aanbeveling verdient om blokbrandweer- ploegen op te richten uit eigen omgeving, welke in hoofdzaak moet samengesteld zijn uit vrouwen, Wanneer vele branden uitbre ken, dan kan de gem. brandweer niet overal tegelijk zijn, en is de oprichting van een blokbrandploeg van veel nut. Na nog enkele diensten aangegeven te hebben bij luchtgevaren, eindigde spr. deze leerzame rede. Door den voorzitter werd hierna een pauze van een kwartier gegeven waarin een ieder in de gelegenheid werd gesteld om zich als lid op te geven van de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming. Na de pauze bleek, dat 142 personen zich hadden opgegeven. Door Dr. Vianen werden enkele licht beelden gegeven, die betrekking hadden op de luchtbescherming en aanverwante diensten. Aan het einde der vergadering dankte de voorzitter met welgekozen worden den spr. van dien avond. In een huishoudelijke vergadering werd door den burgemeester het model reglement voorgelezen, wat met algemeene stemmen werd aangenomen. Vervolgens stelt de voor zitter voor om voorloopig het voorloopig comité te belasten met de verdere afwer king van de diverse afdeelingen en binnen kort wederom een ledenvergadering te hou- THEATER HOOFDFILMS Jongensstad (Spen- Opvoeding var Tracy, Mickey verwaarloosde in een eigen gemeenschap Gunga Din (Cary Heldenmoed in Grant, Douglas Fair- Britsch-Indië banks). Mevrouw als detec- Kom. Detec tive (William Powell, live-film Ginger Rogers). Oké, Mr. Deeds Speelfilm (Gary Cooper, Jean Arthur). De jacht naar sensa- Sensationeel tie. (Norman For mer) Geheime Zonder L.Avontuurlijk B. 17 (Hilda Weiss-1 ner, Otto Wericke). I Jongens van de tucht Dramatisch school(Jack Holt, Frankie Darro). In oud-Chicago (Ty- Historisch .one Power, Alice Faye. Als de maan schijnt Komisch in Kentucky. (The I "itz brothers). AANVANGSUUR lederen avond 8.15 u. Zondag bovendien van 2—7 uur; Za terdag en Woensdag matinée 2.30 uur. lederen avond 8 uur; Goedgekeurd Zondag bovendien van 27 uur; terdag en Woensdag matinée 2 uur. lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 47 u. Woens dag matinée 2.30 u. lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 27 uur; alle dagen matinée be halve Vrijdag 2 uur. lederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 27 uur; iede- ren dag matinée 2 Goedgekeurd v. volwassenen Toelaatbaar v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen den om een definitief bestuur te kiezen. Ook dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Hierna sluiting der vergadering. Besturcnvergadcring. Gisterenavond vergaderden de verschillende vereenigingen in het parochiehuis onder presidium van kapelaaan de Lange. Aanwezig was ook Rector Konijn. Definitief kunnen wij thans mededeelen, dat de Graal van pastoor Lühn afscheid zal nemen op Maandag 8 Mei. Een afscheidsavond zal georganiseerd worden op Woensdag 10 Mei, terwijl er Donderdagavond 11 dezer gelegenheid zal zijn om persoonlijk van den herder afscheid te komen nemen. Het uitvoerend comité is samengesteld uit de navolgende dames en heeren: H. L. van Binningen en A. de Vos, Mej. C. Ver ver en K. de Koning, A. Vlaming en J. Spaas. Wij komen morgen op een en ander nader terug. BOSKOOP Personalia. De heer A. G. de Ruyter, leeraar aan de handelsavondschool alhier is wederom op voordracht van de Onder- wijs-Centrale van de Chr. Midd. Bond be noemd tot lid van de Examen-commissie voor het afnemen van het Middenstands diploma „Algem. Handelskennis". Tevens is de heer De Ruyter benoemd tot correc tor van het schriftelijk gedeelte van het examen te Leiden. Speldjes-verkoop. De op 1 Mei ge houden speldjes-vekoop ten bate van het Boskoopsche Oranje Comité heeft f 86.37 y, opgebracht. Aanbesteding. Vanwege Ged. Staten dezer Provincie is aanbesteed het maken van een beton en een klinker-verharding met rijwielpad. Een en ander met bijbt- hoorende werken, voor den in aanleg zijn de Prov. weg KruiswegBenthuizen Boskoop, gelegen in de gemeente Bleiswyk, Benthuizen en Hazerswoude. De laagste inschrijver was van de firma Schregarders Co. te Rotterdam voor 178.866. Mondharmonicaclub „Ons Ideaal" In het R.K. Vereenigingsgebouw gaf de Mondharmonicaclub „Ons Ideaal" voor een goed bezette zaal haar eerste uitvoering. De heer J. Benschop opende den avond met een welkomstwoord tot de aanwezigen, waarna het scherm openging en een stroom van harmonica-muziek de zaal invloeide. Verschillende nummers werden achter volgens op keurige wijze naar voren gebracht waarvan vooral het nummer .Droomland" voor twee mondorgels bij zonder in den smaak viel. De voordracht „Hannes op zoek naar een vrouw" kon wegens verhindering van een der leden niet doorgaan, waardoor het programma veranderde, hetgeen echter geen merkbare invloed op den avond deed gelden. Tijdens de pauze maakte de geestelijk adviseur, de weleerw. heer van Drunen, an de gelegenheid gebruik om een kort woord van gelukwensch te richten tot de jeugdige vereeniging met haar eerste uit voering. Spreker verbaasde er zich over, dat juist door de vastheid va.i spelen het geheel een aangenamen indruk gaf. Men kon merken, dat er gerepeteerd was. Gaan ze zoo door, dan is er werkelijks iets aparts mee te bereiken-. Vervolgens werd de rest van het pro gramma afgedraaid, welke nummers stuk voor stuk een succes waren. „Een kijkje in de repetitie van de club" een kleine muzikale show, bewees, dat het er genoeg lijk langs gaat en de onderlinge verhou ding der leden niets te wenschen overlaat. Het is inderdaad een uitvoering geweest, die iedereen is meegevallen. Uitzonderin gen daar gelaten. Immers het blijft toch ten allen tijde een experiment om alleen met mondorgelmuziek een avond te vullen. We kunnen de „impresario's" feliciteeren met hun succes. Ten slotte groot bal (met spetters) zoo als het programma luidde. Met de muziek band „Houtman en van Berkel", versterkt met slagwerk en saxophoon bleven de aanwezigen nog geruimen tijd gezellig bij een. Het prijsdansen viel ook zeer goed in den smaak en menig gladde-vloer-kun- stenaar(es) wist een prijsje in de wacht te slepen. Na een sluitwoord van den voor- zitter werd deze avond gesloten. KOUDEKERK Hondsdijksclic polder. Maandag 8 Mei a.s. des avonds om half acht zal in Hotel de Bruin alhier de jaarlijksche In gelandenvergadering gehouden worden van den Hondsdijkschen Polder. In deze vergadering zal tevens de ver kiezing plaats hebben van een voorzitter, wegens periodieke aftreding van den heer Ant van Egmond, die wegens het berei ken van den daartoe gestelde leeftijd niet meer herkiesbaar is. In verband met dit a.s. aftreden van den voorzitter hebben enkele personen een commissie gevormd om gelden in te za melen bij de eigenaren en Ingelanden van den Polder om den scheidenden voorz. een blijvend blijk van waardecring aan te bieden voor zijn langdurige bestuurspe riode. De heer v. Egmond werd n.l. op 30 Mei 1895 gekozen tot Poldermeester en op 23 Mei 1901 tot voorzitter benoemd, welke functie al die jaren onafgebroken door hem met groote toewijding is vervuld. Als een bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat de heer v. E. slechts één vergadering in al die jaren wegens om standigheid heeft gemist en naar wij meenen ook slechts éénmaal de schouw niet heeft meegemaakt, wel een bewijs dus voor de "volle ambitie en plichtsge trouwe toewijding, alsmede de uitsteken de gezondheid van den thans 73-jarigen voorzitter. Het ligt dan ook in het voornemen bij de Ingelanden om hun scheidenden voor zitter een warme huldiging op deze laat ste vergadering te brengen. Concert. In verband met de teleur stellende weersomstandigheden op Maan dagavond, hoopt het fanfare-corps „Kunst na Arbeid" ter herdenking van den ver jaardag van H. K. H. Prinses Juliana op Donderdag 4 Mei des avonds om half acht een concert te geven in de muziektent voor het gemeentehuis. LEIDERDORP Jubileum. Maandagavond is in een feestelijke bijeenkomst in de B(jz. School he feit herdacht, dat de heer T. Kammin- ga 25 jaar als onderwijzer aan de Bijz. School „De School met den Bijbel" is ver bonden. Emmabloem-collectc. De Emma- blcemcollecte bracht 72.20 op. Geboden: Cornells Thomas Joseph, z. van Th. J. Mensch en E. A. de Boer. Ondertrouwd: S. A. Lindenburg 33 j. en J. M. Millikan 23 j. NIEUWVEEN JONGETJE AANGEREDEN Die plotseling den weg overstak Gistermiddag te ongeveer half vijf heeft in de Kerkstraat alhier een auto-ongeluk plaats gehad, waarbij de 10-jarige B. Slin gerland ernstig aan 't hoofd werd gewond. Om dien tijd stond het jongetje met zijn vriendjes voor het perceel van de Radio- Centrale. Een zijner makkers, nam uit een grap de muts van B. S. af en ging er mede aan de haal. Bart stelde direct een achter volging in en stak zonder uit te zien de straat over. Juist op 't oogenblik, dat een personenwagen, bestuurd door en heer A. V. uit Ter Aar, kwam aangereden. De be stuurder, die volgens ooggetuige, zeer kalm kwam aangereden, kon ondanks krachtig remmen een aanrijding onmoge lijk voorkomen. De getroffene bekwam een ernstige hoofdwonde. Dr. B. Nout, die spoedig ter plaats was, legde een voorloopig verband en achtte overbrenging naar een ziekenhuis nood zakelijk. De burgemeester heeft insamen- werking met de Rijks- en verkeerspolitie, een uitgebreid onderzoek ingesteld. De remmen zijn gecontroleerd en in orde be vonden. De auto, welke in beslag genomen was, is later weer vrfj gegeven. Gemeenteraadsverkiezing. Dp de can didatenlijst van do A.R.-partij voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen zijn geplaatst dc heeren: 1. J. Vreeken; 2e J. Hoogen- doorn; 3. S. H. Brust; 4 K. v. Leeuwen; 5. K. Kok; 6. L. Roodenburg. De heer J. Vreeken, die zich niet meer beschikbaar stelde, is op dit besluit terug gekomen, en heeft de candidatuur weder om aanvaard. RIJPWETERING Hanze. Maandagavond hield de Hanze in café van Benten te Rijpwetering een ledenvergadering, die echter door de bui tengewoon slechte weersomstandigheden zoowel letterlyk als figuurlijk bijna in het water is gevallen. Slechts 'n klein aantal leden gaven acte de présence, maar toch bleek ook weer de buitengewoon goede geest in deze afdeeling toen enkele leden van 'n bruiloftsfeest kwamen om de ver gadering nog bij te wonen.. De ingekomen stukken en mededcelingen brachten op de eerste plaats de circulaire betreffende het „Bisschopsfonds" voor een gift voor 't a.s. 40-jarig priesterfeest van onzen Bisschop, waarvoor het bestuur had gemeend een gift beschikbaar te moeten stellen n.l. 2.50 waarmede alle leden, voor zoover aanwezig, zich konden ver eenigen. Hierna kwam de a.s. Processie naar Heiloo, welke half Juni zal plaats vinden ter sprake. Ten einde de deelname zoo al gemeen en groot mogelijk te doen zijn, had het bestuur gemeend de feestcommissie van dit jaar in de arm te moeten nemen en deze te verzoeken deze zaak zooveel mo gelijk te propageeren door bezoek aan de leden, en onderling alles zoo goed en goedkoop mogelijk te regelen. Bij hen is het in goede handen en het bestuur ver trouwt dan ook dat zij zich gaarne met deze taak zullen belasten, wat nu reeds ge schiedt door het aanwezige feestcommissie lid. Aan deze processie kan worden deel genomen door leden en gezinsleden van leden der Hanze. Het volgende punt was; verkiezing afge vaardigde voor de Centrale Raadsvergade ring. De stemming hiervoor had tot uit slag dat de heer J. v. d. Wereld te Oud-Ade 8 van de 13 uitgebrachte stemmen ver kreeg en dus werd gekozen. Hoewel niet- aanwezig, zullen we, aldus de voorz. hopen dat hij zyn benoeming aanneemt. Als plaatsvervanger werd aangewezen de heer S. v. Kins die deze benoeming aan nam. Nu was het woord aan den heer J. Knol die op werkelyk zeer boeiende wijze de groote beteekenis ook en vooral in dezen tijd van de R.K. Middenstandsorganisatie besprak. Spr. wees op hetgeen reeds is bereikt van het door onze organisatie op gestelde en aan de overheid voorgelegde ordeningsprogram. Hierdoor toch is men aandacht gaan schenken aan het brandende Middenstandsvraagstuk en heeft men aanvang gemaakt met het treffen van schermende maatregelen voor de midden stand, het onontbeerlijke deel en de zeer belangrijke schakel in de maatschappij. En hoewel het tot nu toe bereikte: de vesti gingswet op de Middenstand; de wet op de uitverkoopen: het wetsontwerp tot ver bindendverklaring van overeenkomsten; de borgstellingsfondsen; de regeling van t lange crediet; dc instelling van het Mid denstan dscrediet enz. niet tegelijkertijd een algeheele ommekeer hebben teweegge bracht, toch zijn het schakels van groot nut in dc keten naar verbetering. Er wordt nog steeds gewerkt en hard gewerkt cn ook al lukt niet alles, ook al zijn er ont goochelingen toch blijven we, en moeten allen met ons blijven vasthouden cn mede door eigen voorbeeld en door solidariteit helpen opbouwen aan 'n nieuwe en betere samenleving aan 'n nieuwe maatschappij in den geest van de encyclieken van Z.H. de Paus Pius IX, in den geest van de Nieuwe Gemeenschap Vol aandacht werd deze rede door allen aanhoord cn een dankbaar applaus aan 't einde hiervan toonde de waardeering en dankbaarheid voor deze duidelijke uiteen zetting Bij de hierna over 't gesprokene ontstane discussie werd medegedeeld, dat, indien men voor hulp van 't borgstellings fonds in aanmerking wil komen, dc ge meente, waar men woonachtig is, lid van dit fonds moet zijn. De voorzitter dankte hierna den heer Mol voor zijn zeer prettige en leerzame Causerie en hoopte dat alle leden van de door hem gepropageerde ideeën zouden doordrongen worden. Bij de hierna aan de orde zijnde rond vraag werd gevraagd of het niet mogelijk is door insteling van 'n boetestekel de be langstelling voor de vergaderingen, welke onder peil begint te geraken, wat te stimu- leeren. Dit stuit echter op groote moeilijk heden, doch het bestuur zal het punt in overweging nemen en zien wat eraan te doen is. Laten we echter allen zooveel mo gelijk propaganda- makQn. Hierna werden de busjes voor de lustrumviering rondge deeld (cn zullen verder worden thuisbe zorgd). De voorz. beveelt deze busjes nog eens extra aan en wijst op 't materieel® voordeel van goed sparen, want hoe groo- tcr de opbrengst dezer busjes hoe groot- scher en mooier de lustrumviering Hierna sluiting. WOERDEN Gemeenteraadsverkiezing. Naar we vernemen is de lijst der candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen van de C.H.-partij als volgt samengesteld: 1. W. P. Cnossen; 2. A. Weltevrcde; 3. G. Sonne- velt; 4. P. A. Rledé; 5. C. Bruggraaf; 6. W. v. Baren. Op de groslijst van de R.K. Staatspartij, waarvoor Zondag a.s. gestemd wordt, ko men voor de namen J. G. Lunenburg; C. Snel; J. Buys; A. Smits; G. Versluys; B. Peters. Verschooning. Gistermiddag ls hier ter plaatse door de gemeentepolitie ecu persoon aangehouden, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van waschgoed. De man, die een zwerver was, werd aange houden en ingesloten. Waarschijnlijk wilde de man zich van schoon goed voorzien. WOUBRUGGE Goborcn: Johannes Roclandus Joseph, z. van J. B. Hoogenboom cn A v. Lam meren Antjc, d. van C. H. Wolvers cn J. Rijnsburger Jasper Cornelia, z. van P. H. Eskes en A. v. 't Wout Hendrik, z. van II. Angcnent en J. v. Arendonk Maria Bcrnardina Adriana, d. von N. J. v. Vliet en M. A. H. v. Winden Johanna, d. van Y. Verkadc en L. v. d. Zwart Cornelia Susanna, d. van A. Maarten en M. H. P. Buitelaar Johannes Jacobus, z. van S. J v. d. Meer en G. M. Geylswijk Elbcrt, z. van E. Stigter cn M. Molenaar Dirk. van C. v. d. Horst en D. v. Ley den Johannes Hendrikus, z. van J. Hoogen boom en A. M. Borst Willem Feike, z. van P. v Egmond en T. Akkerhof Apo- lonia Helena Cornelia, d. van S, E. Loos en M. J Hoogenboom Albertus Adrianus Maria, d. van J. J. v. d. Geest an P. HL Bisschop Jozef Simon, z. vanT. C. Hoo genboom cn J. A. C. van Dijk. Gehuwd: J. H. C. van Diggcle 62 j. cn C. Alblas 43 j. Overleden: M. Hillebrand 68 j. Imkjc Dijkstra 1 week Jan Wouter de Bruyn, echtg. van J. Wolmerstett 82 j. Gevestigd: C. v. d. Endt van Leiden J. J. Wiethe ff van Haarlem M. dc Noord van Enschede O. v. d. Eng van Wassenaar C. v. d. Haven van Ter Aar W Rodenburg van Leiden, Vertrokken: G. A. Dekker naar Amersfoort S. dc Jong cn gezin naar Alphen a. d. Rtfn M. Hoekstra naar den Haag H. Loomans naar Zoeterwoude J. C. Bakker naar Alkemade L. v. d. Voorn naar Voorhout. ZWAMMERDAM Gemeenteraadsverkiezing t. Voor de a.s. raadsverkiezing is door de kiesvereeni- ging „Burgerplicht" alhier de volgende candidatenlijst opgemaakt. J. A. Hoogendijk; K. Edelman; H. v. Oosterom; KI. Spreij; L. Hoogendoorn; A. Molcnaa: C V. 1 I'. ir.'lcr.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7