RECHTZAKEN Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN WOENSDAG 3 MEI 1939 DE COfRANT EERSTE BUD - PAG. 3 VEREENIGING „OUD-LEIDEN" Wie filmt er mee? Men schrijft ons: Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van het bestuur van de vereeniging „Oud-Leiden" om op een in Januari 1940 te houden bijeenkomst eenige smalfilmpjes te vertoonen van historische instellingen en folkloristische gebeurtenis sen in Leiden en Rijnland. Ten einde deze vertooning mogelijk te maken roept het bestuur de medewerking in van allen, die een filmtoestel bezitten en bereid zijn een in aanmerking komend onderwerp te verfilmen. Onderwerpen, welke zich leenen voor vertooning zijn o.a.: Het brengen van boter en kaas per brik naar de Waag en het bedrijf aldaar; Straattooneeltjes bij de 3 October feest viering; De Leidsche peuëraar; Het Weeshuis aan de Hoogl. Kerkgracht en eenige hofjes; Ringstekerij met paard en tilbury In ver schillende dorpen; Het bedrijf van een windkoren- en een windwatermolen Katwijksche kleederdracht; de Katwijk- sche schelpenkar enz.; Boerenhofsteden, die een juist beeld geven van de oude boerderijen in Rijn land; Voetboogschieten bij de St. Jorisdoelen te Noordwijk-Binnen. Het spreekt vanzelf, dat nog mee.rdere gebeurtenissen in onze stad en omgeving in aanmerking komen om op de film te worden vastgelegd. Vooral ten plattelande zijn nog vele typische gebruiken, die de belangstelling ten volle waard zijn. Zij, die reeds een in aanmerking ko mend filmpje vervaardigd hebben, hoe klein ook, of bereid zijn deze op te nempn, gelieven zich thans schriftelijk in verbin ding te stellen met den secretaris der ver eeniging „Oud-Leiden", Nieuwsteeg 13. De deelneming staat voor een ieder open. LUCHTBESCHERMINGSTENTOON STELLING „ALS HET OM MENSCHENLEVENS GAAT. Filmvoorstelling in den Foyer. Naar wij vernemen zal aan de Luchtbe schermingstentoonstelling „Als het om menschenlevens gaat....", welke de vol gende week Woensdag in de Gehoorzaal wordt geopend, een bijzondere attractie verbonden zijn in den vorm van een film voorstelling, welke gedurende de tentoon- stellingsuren in den Foyer zal worden ge geven. Deze film geeft een uitstekend overzicht van alles wat met een luchtaan val verband houdt; wij zien de uitwerking van gas- en brandbommen, doch ook krij gen wij een inzicht, hoe men de gevaren van zulk een aanval tot een minimum kan beperken: door een goeden alarmeerings- dienst, door het inrichten van openbare schuilkelders, door individueele maatrege len in huis, door de organisatie van vrij willige brandweer, eerste hulp- en ont smettingsdiensten, enz. enz. Wij zijn ervan overtuigd, dat deze film op suggestieve wijze de vele facetten van het luchtbeschermingsvraagstuk belicht en in belangrijke mate zal bijdragen tot het verkrijgen van een goed inzicht. In de morgenuren, wanneer de expositie voor het publiek gesloten is, zal zij be zocht worden door een groot aantal leer lingen van Leidsche middelbare en nij verheidsscholen. Hoewel nog niet alle opgaven zijn bin nengekomen, zullen dit er minstens 1000 zijn. Ook van buiten de stad, o.a. uit Sche- veningen en Gouda wordt belangstelling voor deze tentoonstelling getoond. VER. „SA. VERONICA". De maandelijksche zitting van deze Ver eeniging wordt wederom morgenmiddag gehouden, blijkens een kleine advertentie in dit blad. Het bestuur rekent er op, dat alle getrouwe leden wederom haar vrije tijd productief komen maken, ten bate van vele arme en voornamelijk stille ar me stadgenooten. Mogen er vele" nuttige kleedingstukjes gereed komen, want de voorraad behoeft dringend aanvulling in dezen zoo zorgvollen tijd en tevens ligt er een flinke voorraad materiaal te wach ten! Het bestuur rekent en vertrouwt op een drukke opkomst, zij is paraat! UIT EERSTE VERDIEPING GEVALLEN. Gistermorgen heeft de 25-jarige schilder W. A. v. d. V., wonende aan den Zijlsin gel, toen hij in het raamkozijn van een perceel in de Anna Paulownastraat stond te schilderen, zijn evenwicht verloren. Hij viel van 3 1/2 M. hoogte op de straat. De jongeman klaagde over pijn in de schou ders en werd door den E. H. D. ter obser vatie meegenomen naar het Acad. Zieken huis. Teraardebestelling van het stoffelijk over schot van wijlen den heer J. v. d. Nat. Hedenmiddag vond onder groote belang stelling op de begraafplaats „Rhijnhof" de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. v. d. Nat, die jl. Zaterdag na een langdurige ziekte op 47-jarigen leeftijd hier ter stede over- ieed. De overledene was gedurende vele jaren bestuurslid en penningmeester van de Leidsche Voetbal- en Athletiekvereeni- ging U. V. S. Onder de aanwezigen merk- aen wij o.a. op voorzitter en secretaris der supportersvereniging van U. V. S., de hee- rcn R. Lolkes de Beer, eere-voorzitter van U. V. S., E. R. Ruisch, trainer van U. V. S. uit Oegstgeest, A. Maaskant namens de Leidsche Scheidsrechter Ver., G. Brokaar namens L. F. C. en L. V. B., leden en do nateurs van U. V. S. Het voltallig bestuur fungeerde als slippendrager. Vóór de stoet op Rhijnhof liep het be- stuur van U. V. S. met omfloerst vaandel, waarachter leden en donateurs zich aan sloten. Toen de kist in de groeve was neder- gelaten trad naar voren de heer J. Bos boom, voorz. van U. V. S., die het ver scheiden van den ovex-ledene in fiet kort schetste en namens het bestuur verklaar de, dat het gemis van den overledene pijn lijk zal worden gevoerd. Hierna werden levende bloemen in het graf gestrooid, waarna de heer J. la Croix, zwager van den overledene, namens de fa milie dank zegde. Vele kransen dekte de kist, van U. V. S., supportersver. U. V. S. en van familie en kennissen van den overledene. Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de crediteurenlijst in het fail lissement G. W. Zandvoort, gehan deld hebbende onder den naam Vleeschwa- ren- en Conservenfabriek „De Rijnstreek" en onder den naam I. Zandvoort's Slage rijen te Leiden. Deze lijst telt 93 crediteuren met een totaal passief van 130.820.61, waarvan preferent f 39.327.14. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voornaamste crediteu ren zijn: Gebrs. van Leeuwen, geleverde goederen 21.347.03, G. van Rooyen, gele verde goederen 22.722.20. -ëncass'bank N.V. geldleening preferent ƒ36.016.49 (ge dekt door borgstelling met hypotheek). Morgen is het 40 jaar geleden, dat de kaarsenmakerij van den heer A. J. Pad berg, Kolfmakersteeg 16, werd opgericht. De Leidsche Burgerwacht organiseert op Zaterdag 20 Mei a.s. haar 3e terreinrit per rijwiel, over 60 K.M. Deze rit is opengesteld voor alle Burger- wachters. Inleggeld 50 ct. per persoon. Na 15 Mei 75 ct. per persoon. Startplaats: Thee-, tuin „Oud Hortuszicht". Aanvang start: 4.30 uur n.m. Elke deelnemer, die de rit met minder dan 50 strafpunten maakt, ontvangt een herinneringskruis. Er wordt gereden in patrouilles van 4 man en 1 commandant of individueel. Voor den start ontvangt men een route beschrijving waarnaar gereden moet wor den. Verdere inlichtingen worden gaarne ge geven Vrijdags des avonds van 8.30—10 uur i-t het Burgerwachthuis, Utrechtsche Veer No. 3. Gistermiddag om 12 uur is de 66-jarige wed. A. W. V., wonend in de Moriaan- steeg, op het kruispunt BreestraatKort Rapenburg aangereden door een wielrij der. Zij viel en bekwam een schaafwonde boven het rechteroog. De E. H. D. vervoer de haar naar het Acad. Ziekenhuis. Gisteravond is de 30-jarige mej. B. K. de K., wonende op de Rijn- en Schiekade, op het Levendaal in botsing gekomen met den motorrijder D., omdat zij dezen geen voorrang verleende. De juffrouw liep een bloeduitstorting in het linkerdijbeen op, terwijl de motorrijder een schaafwond in het gelaat kreeg. Dr. de Graaff verleende ae eerste hulp, waarna beiden naar huis konden gaan. HAAGSCH GERECHTSHOF. Taschjesroofster. Mej. G te Leiden stond vandaag voor het Haagsche Hof terecht, omdat zij zich schuldig had gemaakt aan allerlei diefstal len in groote magazijnen. Vooral had zij het - gemunt op de tasschen der diverse winkelende dames. De kruik gaat echter zoo lang te water tot zij breekt en ook hier was zulks het geval geweest, want de juffrouw was tegen de lamp geloopen. Zij vertelde uit armoede gehandeld te hebben, want haar man was werkloos en zy had vijf kinderen. De president maakte hier de opmerking, dat degenen, die beroofd waren, het ook altijd niet even breed hadden. De procureur-generaal herinnerde er aan, dat verdachte al eens veroordeeld is tot twee maanden gevangenisstraf wegens oplichting. De procureur-generaal kon .dan ook geen termen vinden om het vonnis te wijzigen en vroeg be\estiging, zijnde zes maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met- drie jaar proeftijd. Uitspraak 15 Mei. Zwaar lichamelijk letsel door schuld. In hooger beroep zwaarder straf geëischt. De los arbeider J. J. H. uit A a r 1 a n- d er veen had, alhoewel h-ij niet in het bezit was van een rijbewijs, het toch in zijn hoofd gehaald om motor te gaan rij den, terwijl hij als duopassagier had mee genomen v. d. Wouw uit Aarlanderveen. Zij waren naar den Haag gereden. Maar men zal het altijd zien een aanrij ding was niet uitgebleven. Toen verdachte in den Haag voor een auto moest uitwij ken deed hij dat niet voldoende, met het gevolg, dat hij ermee in botsing kwam. De gevolgen waren zeer ernstig geweest, want de duopassagier was ernstig gewond geworden, omdat hij met grooten vaart van den motor geslingerd werd, terwijl ook H. verwondingen had opgeloopen. Wegens het veroorzaken van lichame lijk letsel door schuld was H. door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot een geldboete van f 25 subs. 25 dagen, een voorwaardelijke hechtenis van drie weken met drie jaar proeftijd en een jaar intrek king van zijn rijbewijs. Van dit vonnis stond hij hedenmorgen in hooger beroep terecht voor het Haagsch Gerechtshof. Hij verklaarde wel meer motor te heb ben gereden zonder rijbewijs. Op dien dag Van onze Adverteerders MAGAZIJN T HOEKJE. Vandaag heeft de heropening plaats ge had van Magazijn 't Hoekje, Breestraat 120. Sinds een 'n vijftiental jaren is deze zaak hier thans gevestigd en door de toe voeging met tal van steeds nieuwere ar tikelen moest herhaaldelijk tot uitbrei ding worden overgegaan. Zulks is ook nu weer geschied. De winkel is vergroot, vi trines en wandkasten zijn bijgeplaatst en het geheel is daardoor niet onbelangrijk gemoderniseerd. De groote collectie tuinar- tikelen en kampeer-ingrediënten vormen thans een zeer belangrijk deel van de groote collectie artikelen, welke thans voorradig is. x verkeerde hij echter in een hoogst zenuw- achtigen toestand wegens een zakenkwes- tie. De procureur-generaal vond dat H. er by de rechtbank goed was afgekomen, te goed zelfs, ook al omdat er den laatsten tijd veel ongevallen met motorrijtuigen voorkomen. Spr. vroeg dan ook vernieti ging van het vonnis van de Rechtbank en een onvoorwaardelijke hechtenis van drie weken, alsmede intrekking van het rijbe wijs voor den tyd van een jaar. Uitspraak Maandag 15 Mei. Haagsche Politierechter De bijl kwam er aan te pas. „Geen haar op mijn hoofd heeft er aan gedacht om die menschen een opbl.... te geven", vertelde zekere H., afkomstig uit Leiden, die een familiebezoek had afgelegd in den Haag en tijdens deze visite in een heibeltje geraakt was. Twee agen ten hadden iemand willen arresteeren en daar had H. zich mede bemoeid door ver schillende opmerkingen te maken. Deagen- ten hadden gezegd, dat hij niets met de zaak te maken had en door moest loopen. Toen verdachte dit niet deed en doorging met opmerkingen maken, was hij op hard handige manier verwijderd door middel van de gummistok. Hij was in een bakkerij ge vlucht en was te voorschijn gekomen met een hakbijl waarop een houtbakker trotsch zou zijn geweest. Verdachte beweerde zenuwachtig te zijn geworden, maar niet het plan te .hebben gehad om met de bijl te slaan, alhoewel hij het niet in den haak vond, dat hy wel met de gummiknuppel behandeld was. Vast kwam wel te staan, dat verdachte „vervelend" was geweest en de Officier van Justitie vond zulks ook, hetgeen hij deed uitkomen in den eisch, n.l. een geldboete van 40 subs. 40 dagen en twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De uitspraak werd een geldboete van 10 subs. 10 dagen en twee maanden gevange nisstraf voorwaardelijk met drie jaar proef tijd. Diefstal van een ring. Mej. K. D. uit K a t w Ij k was in de „Hema" gekojnen om iets te koopen. Zoo rondwandelend was haar oog gevallen op al het moois, dat in de afdeeling sieraden ten toon was gesteld. En plots voelde zij een neiging in zich opkomen om ook zulk een versiersel te hebben. Geld om het te koopen had zij niet, dus had zy op een mo ment dat, volgens haar, niemand keek, het sieraad waar haar oog op gevallen was, een ring, „gepikt" en aan haar vinger gescho ven. Al had de juffrouw nu wel gedacht dat niemand het gezien had, het was wel gezien door een winkeljuffrouw, die met Argus-oogen „den komenden en gaanden man" (of hier vrouw) in de gaten hield. Nu voor den Politierechter had zij veel berouw en zeide zij nooit meer zoo iets te zullen doen. De Officier vond het berouw van ver dachte maar zóó-zóój want niet alleen is zij al eens eerder veroordeeld maar ook het rapport is niet bijster gunstig. Dit alles was reden om thans een gevan genisstraf te eischen van een maand. Aan tranen geen gebrek na dezen eisch. De Politierechter wilde de juffrouw nog wel een kans geven en veroordeelde haar tot veertien dagen gevangenisstraf voor waardelijk met drie jaar proeftijd en boven dien een ernstige waarschuwing voor de toekomst. Omzetbelasting zegels en een postzegel vervalscht. A. O., afkomstig uit Zoeterwoude, had zich te verantwoorden omdat hij twee gebruikte omzetbelastingzegels van 30 en 80 cent opnieuw had gebruikt of doen gebruiken door er van andere ge bruikte omzetbelastingzegels stukjes over te plakken, waardoor zij oogenschynlijk weer nieuw waren. Ook had verdachte over een gebruikte postzegel van 9 cent een strookje geplakt van een gebruikte postzegel van één gulden, waardoor men den indruk kreeg, dat de postzegel onge bruikt was en een waarde had van een gulden. De Officier van Justitie eisch te tegen verdachte een gevangenisstraf voor den tijd van 14 dagen. Verdachte riep de uiterste clementie in omdat hy na twee jaar werkloos te zyn geweest thans weer een betrekking had gevonden. De Politierechter, vonnis wijzend, acht te van één zegel het ten laste gelegde be wezen en wel van de postzegel van 9 cent, J omdat die „ontdaan" was van de oorspron kelijke waarde, zooals de wet het voor schrijft, terwijl dit van de andere zegels niet meer te cdnstateeren was en daarom werd het vonnis een geldboete van 110 subs. 20 dagen en bovendien drie «maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Binnenland DE NIEUWE WEEK-TRAJECTKAARTEN DER SPOORWEGEN. Naar wij vernemen, zullen de nieuwe week-trajectkaarten der spoorwegen van 6 Mei a^s. af verkrijgbaar worden gesteld. Zooals men weet, zijn deze kaarten op het gewenschte traject zes achtereenvol gende dagen geldig, terwijl zij eiken wille- keurigen dag kunnen ingaan. Zij behoeven niet te voren aangevraagd te worden. DAAN VAN OLLEFEN Sr. OVERLEDEN. Hedenochtend is in zijn woning te Am sterdam op bijna 81-jarigen leeftijd over leden de eertijds bekende tooneelspeler Daan van Ollefen Sr. Vooral in de hoofdstad was van Ollefen een bij het Schouwburgpubliek populaire figuur, wiens uitmuntend spel in veler her innering voortleeft. Eerst enkele jaren geleden nam hij af scheid van het tooneel. Buitenland EEN DVITSCHE GARANTIE AAN DE NOORDSCI1E LANDEN? HELSINKI, 3 Mel. (A. N. P.). „Huf- vudstadsbladet" meldt, dat de Duit- sche regeering den vier Noordschen staten wederzijdsche garantieverdra gen met Dultschland heeft voorgesteld. De onderhandelingen daarover zouden reeds begonnen zijn. Over de ontwik keling hiervan kan op het oogenblik niets gezegd worden, doch men heeft reden om te vermoeden, dat men in de vier hoofdsteden van het Noorden zorg vuldig alle gezichtspunten van zulk een voorstel wil onderzoeken. DE POOLSCH-DUITSCHE WRIJVING. GLEIWITZ, 3 Mei. (A.N.P.) Poolsche ambtenaren verschenen gisten, naar het D. N. B. meldt, in verschillende kiosken en boekenwinkelis te Kattowitz, en eischten, dat Duitsche couranten en tijdschriften niet meer openbaar zouden worden vertoond. Ook in vele café's van Kattowitz werd aan merking gemaakt op de aldaar liggende Duitsche couranten en tijdschriften, en v/erd verlangd, dat deze niet meer zouden worden neergelegd. Hetzelfde heeft zich de laatste dagen in talrijke industrieplaatsen voorgedaan. TSJOENGKING GEBOMBARDEERD. TSJOENKING, 3 Mei (A.N.P.). De zetel der nationale Chineesche regeering, Tsjoengking, is heden door 27 Japansche vliegtuigen gebombardeerd. Sedert 15 Janu ari had de stad geen bezoek van vijande lijke vliegtuigen meer gehad. Chineesche toestellen trachtten den aanval af te weren en wisten een Japansche machine tot dalen te dwingen. Na het bombardement waren deelen der stad in rook en vlammen gehuld. PRINSES AUGUSTA VICTORIA VAN HOHENZOLLERN GEHUWD. STOCKHOLM, 3 Mei (A.N.P.). Uit Ber lijn wordt gemeld, dat op kasteel Langen- stein in Baden prinses Augusta Victoria van Hohenzollern, de weduwe van koning Manuel van Portugal, in het huwelijk is getreden met den Zweedschcn graaf Ro bert Douglas. DE AANKOMST VAN ALBANEESCH KONINGSPAAR IN ISTANBOEL. ISTANBOEL, 3 Mei (A.N.P.Ex-koning Zogoe van Albanië is vannacht om half vier met zijn gemalin Geraldine, den baby-prins, zijn zusters en een uit zeventig personen bestaand gevolg in Istanboel aangekomen. De extra trein bestond uit tien wagons, waaronder drie bagagerijtuigen. In twee wagons bevonden zich vroegere Albanee- sche ministers en politici. Het station van Istanboel en omgeving werd door de po litie ontruimd en afgezet. Voor den ex- koning en zijn familieleden en eenige per sonen uit zijn gevolg waren drie verdie pingen van het grootste hotel in Istanboel, het „Pera Palace", gereed gemaakt De auto-colonne bestónd uit dertig wagens, waaronder eenige vrachtauto's, welke de omvangrijke bagage en kostbaarheden ver voerden. Dank zij de maatregelen der politie had de intocht der Albaneesche emigranten een rustig en onopgemerkt verloop. De Turksche regeering heeft hun voor onbe- paalden tyd recht van verblijf verleend. Men neemt aan, dat Zogoe zich voorloopig in Istanboel zal vestigen. Dezer dagen zal hij naar Ankara reizen, om met de Turk sche regeering hierover de noodige bespre kingen te voeren. LEIDEN. Geboren: Boudewljn Peter z van D. F. Merz cn L. Ahn Cornelia Cntharina d. van J. Dubbeuaar en M. J. Langezaal Susanna Maria Jacoba d. van A. v. d. Mcy C. Warnaar. Ondertrouwd: P. v. d. Klugt jm. 29 j. en J. P. Hendriks jd. 24 j. Overleden: A. M. C. v. d. Kallen dr. 37 j. A ,v. d. Luit m. 41 j. E. J. C. Bos vr. 66 j. AMSTERDAM, 3 Mei. Vee. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 245 vptte kalve ren 66—74, 5462 en 4452 cent, (onder melkers lager) per kg. levend gewicht; 116 nuchtere kalveren f 58, 122 varkens vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 5556 cent, zware 5455, vette 5354 cent per kg. slachtgewiqht; zeugen 47 49. Aangevoerd 1 wagon geslachte runde ren uit Denemarken. Overzicht: vette kal veren behoorlijke aanveyer, handel willig, pvyzen hooger. Nuchtere kalveren korte aanvoer, handel vlug en hoogert prijzen. Varkens matige aanvoer, handel zeer kalm, constante prijzen. BOSKOOP. 2 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 80 114 cent, Claudius Pernet 58 cent, Briar- ciif 4060 cent, Butterfly 60100 cent, Wilh. Kordes 50 cent, Rosalandia 6083 cent, Florex 60114 cent, Edith Helen 50 95 cent,, Aug. Noack 41—70 cent, Else Poulsen 6098 cent, Ellen Poulsen 50—76 cent, Rosa Mundi 90132 cent, Ingar Ohl- son 4058 cent. Queen Mary 76113 cent, Rhod. Pink Pearl 30—57 cent, Catawbiense 3047 cent, Lathyrus 14—17 cent, Cerasus Hlsakura 60110 cent, Clematis Prins Hen drik 2.00—2.30, Nelly Moscr 60 cent, l'Azurstem f 1.80, Azalia 60100 cent, Se ringen 5083 cent. Clematis 30—45 cent per stuk, Azadea 5066 cent per stuk, gou den regen 79 cent per stuk. KOUDEKERK-RIJNDIJK, 2 Mei Eieren- veiling. Aanvoer 4577 stuks eieren en 120 pond boter. Prijzen kipeieren i 3.503.90, eendeneieren 2.602.80 per 100 stuks. Boter 0.52—0.06, kaas 0.20—0 29 per pond. Jonge hanen 0.030.04, konijnen 0.80—1.00 per stuk. LE1DSCHENDAM. 2 Mei. Eierenvailing Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 35621 kippeneieren 3.203.70, 1100 hon- ncneieren 2.90—3.30, 370 eendeneieren 2.503.00, 41 ganzeneieren 11 per 100 stuks, 406 kippen 10—100 cent, 1 eend 1.40 73 konijnen 0.20—2.0,e 10 duiven 10—20 cent per stuk. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 8.90—10.ÜO, 2e soort 6.30—7.60, 3e soort 4.00—5.40, gele komkommers 1c soort 9.0011.80, 2e soort 6.508.10, 3e soort 4.30—5.20, kropsla le soort 1 2.90 —4.10, 2e soort 1.50—2 20, stoofsla 9.10 10.60, peen 24—27, bloemkool le soort 31—35, 2e soort 24—29, uitschot f 20— 22, tomaten midd. 33—35.10, gr. ronden 34—35, 2c soort f 32—33.60, 3e soort 29 —30, andijvie per 4 kg. 78—90 cent, spinazie per 8 kg. 29—22 cent, postelein 11.50— 14.10, raap telen 1.00—1.10, rabarber per 100 bos 3.004.00, snljboonen 7278 cent radijs 1.20—2.00, prei 16—17, selderie 0.90—1.30. LOOSDUINEN, 2 Mei. Groentenveiling. Bloemkool le srt f 2441, id. 2e srt 21. Tomaten A 46-54, B 44—48, C 48- 58. CC 46. Bonken 38—42 per 100 kg. Spinazie f 0.10—0.15 per 4 kg. Postelein 0.98—1.13 per 6 kg. Salada 1 soort 2.20— 4.30 id. 2e soort f 1.10—2.50 per 100 krop Radijs 0.002.00, Raapstelen J 0.65—1.10, Rabarber 2.70—3.20. Selderij t 1.301.80 per 100 bos. Andijvie 1 150.60—15.75 per 100 kgè Stoofsla f 0.36—0.58 per 6 K.G. NIEUWER BRUG, 2 Mei. Eierenvelling. Aanvoer 7783 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 3.20—3.70, brum 3.50—3.99, henn.n- e'eren 3.00—3.2U, eendeneieren 2.40 2.90 per 100 stuks, boter 5459 cent cn kaas 1629 cent per pond, kippen 0.75 —1.05, konijnen 35—60 cent per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 3 Mei. Groen- tenveiling. Aardbeien 34-r53 cent per doosje, uanvoer 1817 doosjes, sla f 1,09 5.60 per 100 krop, riavcllen 8—9 cent per Kist, peulen 3.10—3.90 per 10 pond, ra barber 3040 cent en raapstelen 40—80 cent per 100 bos, dunsel 2 cent, spinazie 3 4 cent en and-vie 1415 cent per kg. TER AAR, 3 Mei. Centrale Veiling. Per kist: spinazie 1018 cent, andijvie 52 64 cent, sfavelJen 16—20 cent, per 10 kg.: peulen 6.20—7.80. snljboonen 6.60—7.00, per kg. postelein 15—18 cent, per 100 bos: radijs 0.60—1.30, rcldcrie 2.50—2.90, raapstelen 1 1.50, per 100 stuks: sla 14, per stuk: komkommers f 7.—, per doosje aardbeien 0.31—1.00 pie.terselie f 4.10. WOERDEN, 3 Mei Kaas. Aanvoer 116 partijen kaas. Met rijksmerk le kwal. 20 —21.50, 2e kwal. 18—19.50 Handel matig. WISSKLNOTEKRINÜEN (AMSTIKBAM)

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3