Kreymborg RIJNSTREEK DINS'DAG 2 MEI 1939 INVMO:) 3H3SQI33 30 TWEEDE BLAD - PAG. 7 Uw Jongen ioo"n Waarl»org-pak en U zult zien: hij is er een andere jongen mee. Waarborg-kleeding voor jongens is niet alleen de beste keuze om zijn kwali teit maar bovendien nog door zijn billijke prijzen. WAARBORG-KLEEDING IS APARTE KLEEDING! Alléén bij LEIDSCHENDAM K. J. M. V. Gisteravond werd door de K. J. M. V. „St. Albertus Magnus" een Ma- na-avond georganiseerd, waarop de op dracht van de K. J. M. V. aan Maria. Na een kort kernachtig openingswoord van den voorzitter, den heer Wim Bleys, verkreeg de weleerw. pater G. de Greeve, Montfortaan, het woord, die een geestdrif tige en heerlijke toespraak hield over Ma ria. Na de inzegening van de schilderij van O. L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand door kapelaan van Niekerk, werd door den voorzitter op plechtige wijze de K. J. M. V. aan Maria toegewijd. Met een hartelijk en opwekkend woord van den voorzitter werd deze mooie avond gesloten. STOMPWIJK Volksbond. Op Donderdag 27 April hield de Volksbond zijn maandelijksche vergadering onder leiding van den heer J. Groeneweg. Na opening heette de voorzit ter allen van harte welkom, in 't bijzonder den heer Haver, Hoofdbestuurder van ,,Herw Levenskracht". De opkomst was zeer slecht. De notulen werden onder dank goedgekeurd. Voor de Centrale Raadsver gadering werd benoemd de heer W. v. Bemmelen. Daarna kwam de heer Haver aan het woord. Deze zette het streven van „H. L." duidelijk uiteen en hoopte, dat de wachtlijst spoedig verdwijnen zal. Maar Stompwijk gaat nog steeds achteruit met de opbrengst van de stuiver-actie. Spr. hoopte, dat de deelname in grooten mate toe zou nemen. De Geestelijk Adviseur hield een inlei ding over de Nieuwe Gemeenschap. Van cïe rondvraag werd druk gebruik gemaakt. Hierna sluiting. NOORDWIJKERHOUT Feestavond Bouwvakarbeidersbond. In café „Het Wapen van Noordwijker- hout" hield de bouwvakarb.bond „St. Jo zef" ter gelegenheid van het 20-jarig be staan een feestavond. Toen voorzitter Buijs de avond opende waren bijna alle leden met hun dames aanwezig. Zij werden har telijk welkom geheeten, in het bijzonder riep de voorzitter een hartelijk woord van welkom toe tot den geestelijk adviseur, ka pelaan van Egmond, den districtsbestuur der Werkhoven en J. v. d. Voet, voorzit ter van den R.-K, Landarbeidersbond. Hier na werd het strijdlied gezongen*. De voor zitter besprak hierna het lief en leed van den bond in de afgeloopen 20 jaar. Er is in dien tijd heel wat gepresteerd, aldus de heer Buijs. De toestand is momenteel niet best doch er staat geen enkele georgani seerde bouwvakarbeider als werkloos in geschreven. De heer Werkhoven dankt hierna het be stuur voor het opofferende werk en be sprak de invloed van de organisatie op het maatschappelijk leven. Hierna sprak kapelaan van Egmond nog een woord en wees er op, dat Christus de hoeksteen moet zijn, de voornaamste steun in het leven. Nadat de voorzitter van den landarbei dersbond en de voorzitter van den Volks bond nog eenige felicitatiewoorden had den gesproken en bloemen waren aange boden bedankte de heer Buijs de rij van sprekers en werd de avond gezellig door gebracht met muziek en dans. Emmabloemcollecte. De Emmabloem- collecte heeft opgebracht ƒ81.92. VOORSCHOTEN De Graal. Zondag den 7en Mei a.s. is er feest voor onzen cirkel. We staan dan midden in onze campagne, en om nu met nog meer vuur en enthousiasme te kunnen werken worden er Zondag eenige nieuwe leden ingekleed als lid van de Kath. Actie, terwijl er tien hun Graalbeloften zullen af leggen, en daardoor tot de kern gaan be- hooren van de beweging. Onder de H. Mis van half negen gaan al le Graalleden ter H. Communie, waarna Algemeen ontbijt in 't Graalhuis. 's Avonds om 7 uur volgt inkleeding-inwijding, waar na Lof. Na afloop noodigen we alle Graal leden en alle ouders der Graalleden vrien delijk uit tot een gezellig samenzijn in 't Graalhuis. Ook alle meisjes die iets voelen voor Kath. Actie vooral zij die zoo juist de school verlaten hebben zijn hartelijk welkom. Jubileum. Donderdag 4 Mei a.s., hoopt de heer A. de Graaf den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad als bloe mistknecht bij de N.V. de gebroeders Eg- gink alhier. Schietwedstrijden. De Voorschoten- sche schietvereeniging V.S.V. heeft op de nationale schietwedstrijden te Wassenaar in de 2e afdeeling buks de eerste korps- prijs behaald, n.l. de zilveren beker, die beschikbaar is gesteld door den heer Jochems te Wassenaar. Het vijftal bestond uit: J. Pijnaken, G. J. Iperlaan, J. Noort, I. van Egmond en D. P. Ipenlaan. Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling te Voorscho ten stonden op Zaterdag, 29 April 1939, als werkzoekenden voor diverse beroepen in totaal 91 personen ingeschreven, waarvan 31 in werkverschaffing. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt zitting ge houden: voor werkgevers: des voormid dags van 912 uur ten gemeentehuize; oor werknemers van 99.15 uur in het Ambachtshuis. WARMOND Ziekenhuisfonds. Onder voorzitter schap van den heer F. Slager, had in Hotel de Stad Rome een algemeene vergadering plaats van het R. K. Ziekenhuisfonds. De ALPHEN AAN DEN RIJN DE INZEGENING VAN HET NIEUWE ALPHENSCHE-BOYS-VELD. Het programma op Hemelvaartsdag. In groot getal kwam de R.K. Voetbalver- eeniging „Alphensche Boys" gisterenavond bijeen, in de bovenzaal van de Oude- School, hoofdzakelijk ter bespreking en vaststelling van het uitgebreide program ma van de plechtige opening en ingebruik name, alsmede van de daaraan vooraf gaande inzegening en inwijding van het nieuwe Alphensche Boys-veld, dat juist de zer dagen in gereedheid is gekomen en waarvan wij in onze kolommen van Maan dag een breedvoerige bespreking hebben gewijd. De vergadering stond onder de be kwame leiding van den voorzitter, den heer Adr. Breukel, die na de opening met den christelijken groet een kort welkomst woord richtte, inzonderheid tot den gees telijk adviseur, Kapelaan C. M. Broers, en vervolgens tot de leden en een aantal nieu we leden. Het verheugde spreker in het bijzonder, dat er zoovele leden aanwezig waren, ondanks he slechte weer en on danks muzikale rondgangen door de ge meente van een aantal plaatselijke mu- ziekvereenigingen en van andere feeste lijkheden. ter gelegenheid van de verjaar dag van H. K. H. Prinses Juliana. Na nog de leden te hebben aangespoord er toch vooral zorg voor te dragen in het komende tijdperk mooie voetbalprestaties te toonen, teneinde daardoor tevens den thans nog betrekkelijk kleinen kring van belangstel lenden in het spel der Boys, te vergrooten, gaf de voorzitter het woord aan den secre taris, den heer Fr. Redegeld, voor het voorlezen van de notulen. Na hieraan vol daan te hebben, dankte de heer Breukel hem voor zijn breedvoerig en duidelijk overzicht van het verhandelde in de vorige vergadering, terwijl de leden zelf met een „sportief-applausje" op spontane wijze van hun waardeering blijk gaven, tevens voor het vele werk, dat deze in hart en ziel „spoiiman" voor de vereeniging heeft ge daan en nog met evenveel energie en enthousiasme verricht. Hierna ontvouwde de voorzitter het om vangrijke programma van de aanstaande plechtigheden bij gelegenheid van de in gebruikname van he nieuwe speelveld, na echter vooraf een beroep gedaan te heb ben op de medewerking van de geheele vereeniging in het algemeen en van elk lid individueel, opdat er van de vereeniging een klank moge uitgaan, die klinkt als een klok, een klank tevens, die vooral sympa thie, waardeering en als gevolg daarvan financieelen steun zal mogen afdwingen van elkeen, die het „vereenigingsbeeld" door de Boys gegeven, zullen aanschou wen Spreker getuigde voorts van diep ge voelde dankbaarheid jegens God en ver volgens jegens de geestelijke overheid en anderen voor de bij herhaling ondervonden daadwerkelijke financieelen en moreelen steun. Hemelvaartsdag 18 Mei zal derhalve staan in het teeken van de Boys. Des mor gens te 7 uur zal de hoogeerwaarde Deken een H. Mis opdragen voor de levende en overledene leden, donateurs en weldoeners van de vereeniging, onder welke H. Mis de leden van deze en andere sportverenigin gen zooveel mogelijk met den priester zul len meeofferen en ter H. Tafel zullen na deren. Des middags te 1.15 uur zullen bestuur secretaris, de heer M. J. Hogenboom, las de notulen. De penningmeester, de heer Flint, bracht financieel verslag uit. De ont vangsten bedroegen f 3016.05. Het totaal aantal verpleegdagen in het afgeloopen boekjaar had bedragen 1078 met 60 ziekte gevallen. Dit zijn 64 verpleegdagen minder dan het vorige jaar doch 9 ziektegevallen meer. Aan het Academisch Ziekenhuis moest worden betaald een bedrag van 1062.50, dit is f 430.— minder dan het vorige jaar. Aan het St. Elisabeths-Zieken- huis is betaald een bedrag van i 1492.50, dat is 481.meer dan het vorige jaar. Aan de Anna Kliniek is betaald een bedrag van 140.Waren ölle op het eind van het boekjaar nog niet binnengekomen reke ningen op tyd betaald, dan zou het fonds een nadeel ig saldo te boeken hebben van 27.63. Van de 60 opgenomen patiënten werden 37 verpleegd in het St. Elisabeths Ziekenhuis, 21 in het Academisch Zieken huis en 2 in de' Anna Kliniek. Het aantal verpleegdagen van kinderen beneden de 16 jaar bedroeg 225, boven de 16 jaar 853 dagen. De kascommissie bestaande uit de heeren A. M. de Vroomen, G. Meskers en J. Weyers, verklaarde kas en boeken in orde te hebben bevonden. VOORHOUT E. H. B. O. In verband met de Mei maand-oefening vangt de cursusavond afd. dames van de E. H. B. O. aan te 7 uur; de ar.dere uren blijven onveranderd. WASSENAAR Bakfiets door auto aangereden. He denmorgen omstreeks 11 uur werd de 21- jarige A. V. uit Den Haag, toen hij op zijn bakfiets gezeten de Schoolstraat uitreed op den hoek van de van Zuylen van Nijevelt- straat gegrepen door een juist paasseerende zandauto, komen de van het Wassenaarsche Slag en bestuurd door R. alhier. V. werd over den weg geslingerd en be kwam een gebroken linkerelleboog, terwijl hij tevens aan dien arm gewond werd. Na eerste hulpverleening door dr. Baart de la Faille is V. per ziekenauto naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag vervoerd. en leden zich verzamelen op het kerk plein, vanwaar, behoudens goedkeuring van den burgemeester, gemarcheerd zal worden, met muziek van de Harmoniever- eeniging „Leo XIII" en de clubvlag voor op, naar het nieuwe veld, achter het bosch park. De spelers zullen in sportcostuum defileeren en op het terrein een eere-wacht vormen voor de ontvangst van de gees telijke en wereldlijke autoriteiten. De plechtige inzegening zal te twee uur worden verricht door den Deken, in tegen woordigheid van bestuur, leden, de verde re geestelijkheid van de Sint-Bonifacius- parochie en een groot aantal uit te noo digen besturen van vereenigingen e.a. Na de inzegening zal er gelegenheid worden gegeven voor de verschillende sprekers, deputaties enz. De Deken heeft zich tevens bereid verklaard den aftrap te doen voor den hierna te spelen openings-wedstrijd tusschen een samen te stellen elftal van de Alphensche Boys en het bekende 2e klasse I.V.C B.-elftal E6M I uit Benne- broek. Het alsdan te spelen elftal van de Boys, zal worden vastgesteld na een den Zondag voorafgaande te spelen oefenwed strijd tusschen het eerste en het tweede eigen elftal. Tijdens den openingswedstrijd zal door en aantal dames op het terrein thee worden geserveerd. De dag zal beslo ten worden met een plechtig Lof te 6 uur. De voorzitter gewaagde van zijn groote dankbaarheid, namens de Boys, voor het groote daadwerkelijk medeleven van den plaatselijken katholieken middenstand in den vorm van gratis verstrekken van de verschillende benoodigdheden als vlaggen doek. vlaggenstokken, verf etc. Zooals te doen gebruikelijk zou voor den te spelen openingswedstrijd een beker moeten worden verstrekt voor het win nend elftal. De financieele gesteldheid van de vereeniging liet zulks evenwel niet toe. De firma v d Heijden evenwel heeft hierin voorzien door het geheel gratis be schikbaar stellen van een zwaar verzilver de beker. Deze mededeeling van den voor zitter. zoowel als die van de overige ver strekkingen ontlokte bij de leden telkens een zeer hartelijk en welgemeend applaus ten teeken van dankbaarheid. De voorzit ter deed nog een dringend beroep op de leden om te toonen, dat de katholieke voetbalvereeniging „Alphensche Boys" als sportclub ook vooral prijs stelt op bescha ving. Op tweeden Pinksterdag zal op het nieuwe veld een propagandawedstrijd wor den gespeeld tusschen een tweetal I.V.C.B.- elftallen, waaromtrent evenwel nog geen definitieve gegevens beschikbaar «yn. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat het bestuur onderhandelingen had ge voerd met den oud-plaatsgenoot, den heer P. Schouten, over eventueele training van de leden. De heer Schouten, die op dit ter rein uitstekend thuis blijkt, heeft zich be reid verklaard dezo belangrijke taak op zich te nemen. Reeds een kleine dertigtal leden gaf zich dadelijk op en toonde zich sportief door de extra hieraan verbonden kosten, zijnde een bijdrage van 5 ct., per deelnemend lid en per week, persoonlijk te zulen dragen. De heer Schouten, die ter vergadering was verschenen en het woord verkreeg teneinde met de vereeniging kennis te ma ken, gaf een goeden indruk bij de leden. Spr. gaf tevens een korte inleiding over het begrip training. Hierbij bleek al da delijk, dat deze trainer zich vooral ook zal toeleggen op de zoo noodzakelijke en heil zaam werkende ..mental-training". Spr. be sprak na zijn inleiding nog enkele techni sche bijzonderheden van de voetbalsport, hetgeen deze tevens door middel van een schoolbord met enkele teekeningen illus treerde. Met een korte toespraak van den geeste lijk adviseur, Kapelaan C. M. Broers, na een zeer geanimeerde rondvraag, werd deze vruchtbare bijeenkomst besloten. Zestigjarig jubileum. Gisteren herdacht G. van Winkel, den dag, dat hij vóór zestig jaar in dienst trad tij de N.V. Oosthoek en Zn., dakpannen- en betonfabrieken, alhier. De jubilaris werd toegesproken door den directeur, den heer P. Oosthoek, waarby hem een stoffelijk blijk van waardeering werd aangeboden. Namens het kantoorper soneel werd de heer van Winkel toegespro ken door den heer E. v. d. Pol, terwijl ook het overige personeel van zijn daadwerke lijke belangsteling voor den jubileerenden collega blijk gaf. BODEGRAVEN R. M. Loman, 25 jaar gemeente-secretaris. In de Raadsvergadering op 4 Mei 1914 werd de heer R. M. Loman tot gemeente secretaris benoemd met 53 stemmen. De datum van installatie is 26 Juni, zoodat de gemeente Bodegraven binnen niet al te af- zienbaren tyd weer een jubileum zal be leven, wat niet ongemerkt zal voorbij gaan. Ned. Vereen, voor Luchtbescherming. De burgemeester van Bodegraven heeft de pers uitgenoodigd om nadere bijzonder heden te verschaffen omtrent een op te richten afdeeling voor luchtbescherming. De organisatie hiervoor is vrijwel geheel gereed. De luchtbeschermingsdienst zal van uit een centraal punt geschieden, waarvoor het Gemeentehuis gekozen werd en waar voor een afzonderlijk lokaal ter beschik king gesteld zal worden als Stafkwartier. De gemeente zal verdeeld worden in vier rayons, waarvan aan het hoofd een groep- chef gesteld zal worden. Voor de groepen Nieuwerbrug en de Meye zal nog een groep- chef gekozen worden. De organisatie is als volgt samengesteld: Hoofd der luchtbe scherming Joh. P. Veerman, tevens groep- chef voor Bodegraven ten Z. van den Rijn met als toegevoegd voor deze laatste func tie H. Schoo; groepchef ten N. van den Rijn de heer J. Jongeneel; leider medische dienst dr. S. Beije, idem technische dienst: F. H. Jungeling; leider brandweer J. van der Giesen; leider ordedienst: J. Fioole; gas- specialist P. van der Dijcken, terwijl voor algemeene en juridische zaken en vragen betreffende requisities etc. etc. notaris B. D. Krüsemann onder het hoofd van de Luchtbescherming werkzaam zal zijn. De heer Vogelsang zal voorloopig als alge meen adviseur optreden. Hedenavond te acht uur zal er in hotel van Haaften een samenkomst gehouden worden om tot een oprichting te komen. Op deze samenkomst zal spreken de heer Ir. Eksteen uit Bilthoven over „Zelfbe scherming by Luchtaanvallen". Het voorloopig comité is samengesteld uit de heeren G. R. Vonk, Baan Batelaan, H. J. van der Poll, R. M. Loman, J. G. Breekveld, B. D. Krüsemann, J. Th. van Ghesel Grothe, P. Turkenburg. J. E. Huchs- horn, A. Aengenent, B. van Elke, S. Beije, C. G. R. van Beek, W. Kerpel, Joh. P. Veer man, J. van der Giesen en J. Fioole. DE KWAKEL Voorbereiding feestelijkheden. Het uitvoerend comité ter voorbereiding der feesten vor onzen neomyst den eerw. heer M. Klijn, is thans klaar gekomen met zijn plan voor den dag. Een stoet van school gaande meisjes is nog noodig (witte klee ding, lange mouwen, zwarte schoenen). Zij kunnen zich opgeven bij mej. E. v. d. Zan- de. Vervolgens een groot aantal jongelui met fietsen. Het bestuur zorgt voor fiets- vlaggen. Het comité rekent op 60 deelne mers. Men geve zich op bij den heer P. J. Graven. Ten slotte verzoekt het bestuur uw aan dacht voor het volgende: Nog slechts 4 weken, en dan komen er geen zelatrices voor dit doel aan uw deur. Wij zyn dankbaar voor hetgeen wij reeds ontvangen hebben. Nog slechts 4 keer klop pen wij bij aan. Gedenkt allen de busjes nog eens extra. Spoort de oudere kinderen ook nog eens aan, opdat ook zij meedoen. Gaf gij tot nog toe niets, blijft dan ook nu niet weigeren. Het is een goed volk, dat zijn priesters eert. Het bestuur dankt u. Aanbesteding. Zaterdag 29 April j.l. werd door den architect H. M. v. d. Zijden te Uithoorn aanbesteed een dubbel woon huis met garage, ten behoeve van den heer B. Maas te De Kwakel. De uitslag luidt als volgt: W. v. Vliet 9225; Vink en Burges 8184; P. Sitvast 7600; Gasteren v Scheppin gen 8750; W. v. Vliet 8585; A. v. Dam 8650; W. de Horde 8400; P. v. Vliet 9200; P. de Haas C. Scheppingen 8366; W. v. Scheppingen 9155; A. v. Bruines 8000; Vinkei de Graaf 8944. HAZERSWOUDE H. Vormsel. Gisteren heeft Z. H. Exc. Mgr. Huibers aan 104 kinderen in de pa rochie van de H.H. Engelbewaarders het H. Vormsel toegediend. TER AAR Geboren: Leonardus Josephus, z. v. J. Mesman-Twaalfhoven Aafje. d. v. E. Langelaar-Wensveen Jacobus Petrus, z. v. J. J. Hoogervorst-Pietcrse. G e h u w d: H. A. Volgering, 39 j. en P. Akerboom, 31 j. P. Trouw 28 j. en A. H. Versluys 24 j. Overleden: M. van Harten, 68 j. A. Dol, 2 j. Gevestigd: G. Vcrlaan, Warmond; J. Versluys, Bodegraven; H. van Rossen berg, Noordwijk; J. Boer, Jisp; J. Tabak Roawarderhem. Vertrokken: L. N. Heemskerk, Haven, Woubrugge; G. Niesing, Zeist; M. Nieuwveen; A. Robertz, Uithoorn; C. v. d. Keyzer, Voorschoten. UITHOORN Gemeenteraadsverkiezing. Op Zondag 30 April 1939 had in deze gemeente de groslijststemming plaats voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing. In de R.K. Kiesverecniging ..Uithoorn 1 was de uitslag als volgt: 1. Meuwisson, 2. Verdegaal, 3. v. Diepen, 4. Kortekaas, 5. v. Montfcort, 6. v. d. Jagt. In de R.K. Kiesverecniging „Uithoorn 2" was de uitslag: 1. Th. J. Konst, 2. A. Vlas man, 3. v. Rossenberg, 4. Heemskerk, 5. E. Verlaan, 6. M. A. P. de Blieck. De Katholieke lijst zal er dus als volgt uitzien: 1. Th. J. Konst, 2. Meuwissen, 3. A. Vlasman, 4. Verdegaal. 5. C. v. Rossenberg, 6 C. v. Diepen, 7. Heemskerk, 8. Korte kaas, 9. E. Verlaan, 10. v. Montfoort, 11. M. P. A. de Blieck, 12. C. v. d. Jagt. Geboren: Maria Allegonda Martina, d. v. M. G. Sanders en A. J. van Rossum Jan Johanne.s Adrianus, z. v. A. B. Hout kamp en P. K. Veenhof. Ondertrouwd: P. J. J. Speet en W. J. G. van Tol G. H. van Vliet en J. J. Zaal. Getrouwd: D. Treur en D. van Vliet. WOUBRUGGE Verkeersongeluk. Op het kruispunt Groote Baan—Achterweg— Heerenweg zijn reeds enkele ongelukken gebeurd door uit de richting Ter Aar komende auto's. Maandag kwam de heer G. A. uit de rich ting Alphen aan den Rijn en wilde het dorp inrijden. Juist op genoemd kruispunt werd hij door een vrachtauto van K. uit Ter Aar, komende uit die richting, aangereden en tegen den grond geslagen. Na binnenge dragen te zijn bij W. werd de dokter ont boden, die overbrenging naar het zieken huis noodzakelijk achtte aangezien ver moedelijk het been gebroken is. ZOETERWOUDE (H. R.) Aanrijding. - Gisterenmiddag om streeks 2 uur naderde een vrachtauto van de N.V Koninklijke Vereenigde Tapijtfa- brieken te Rotterdam uit d«- richting Al phen. Naby den Ommedykschen weg wil de de bestuurder de voor hem rijdende met paard bespannen groentebrik passee- ren, doch rekende niet, of te laat, op de aankomende tegenligger, een bloemep- auto van H. de Best uit Rijnsburg. De bloemen-auto werd op het midden in den zijkant aangereden, met als gevolg be langrijke schade aan auto en bloemen. De veldwachter v. d. Vliet, welke spoe dig ter plaatse was, maakte proces-ver- baal op. ZWAMMERDAM Arbeidsbemiddeling. Ingeschrevenen arbeidsbemiddeling: mannen 30, vrouwen 3. Verdeeld naar de beroepen: steenfabr. arb. 4, bouwbedr. 6, houtbcw. 1, kunstnij verheid 1, metaalnijverheid 3, landbouw- bedr. 12, handel 2, vrije beroepen 2, huisol. diensten 2

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7