MGEVING De dienstplicht in Engeland De 1-Mei-viering BUITENLAND DINSDAG 2 MEI 1939 r,E LEiDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HILLEGOM R.-K. Sport-Ccntrale. Men deelt ons mede, dat alhier is opgericht een R.-K. Sport-Centrale, welke vereeniging de Bis schoppelijke Goedkeuring op haar statu ten heeft verkregen. Het hoofdbestuur be staat uit de heeren J. J. Tesselaar, N. J. J. Assendelft en M. van Ruiten; geestelijk ad viseur is de weleerw. heer kapelaan B. Schnieders. Aan die hoofdbestuur wordt toe gevoegd een besturslid van Concordia, één van Christoforus en één van elke in de toe komst op te richten sportvereeniging. Als eerste taak heeft de Centrale zich gesteld een onderzoek in te stellen naar de moge lijkheid tot oprichting eenpr R.-K. Turn- en Athletiekvereeniging. Spoorwegen. Op 1 Juni zal de heer H J. Müller, stationschef der N. S. alhier, den dienst met pensioen verlaten. Zijn op volger is de heer J. Hommerson, thans eer ste haltechef te Voorschoten. KATWIJK AAN DEN RIJN Boerenleenbank. Gisterenavond hield de Coöp. Boerenleenbank de jaarvergade ring in hotel „De Roskam". De voorzitter de heer L. v. Paridon, sprak een openings woord en wees hierbij op de gunstigen gang van zaken in 1938, hetgeen uit het verslag van den kassier zou blijken. De, secretaris, de heer J. v. d. Perk, las de notulen. Deze werden goedgekeurd. Dan volgde het financieel verslag van den kas sier, den heer Jac. Meijer. Deze sprak er zijnvoldoening over uit, dat in weerwil van de crisisomstandigheden de toestand der Bank en de soliditeit zeer gunstig ge noemd kan worden. Over de rentebetalin gen is het bestuur ten zeerste tevreden en een vooruitgang in de omzetcijfers als zulks in 1938 had plaats gehad, was nog in geen enkel jaar te bespeuren geweest. Vooral wat betreft de omzetcijfers in Loopende Rekening waren met sprongen omhoog gegaan. Uit de Rekening 1938 ver melden we de vólgende cijfers waarvan we enkele der voornaamste posten van 1937 tusschen haakjes zullen vermelden. Ontvangen spaargelden 76.587.53. Terug betaalde voorschotten 6579.65 (1675. Ontvangen in Loopende Rekening van de leden i 508.493.26 181.338.23) Ontvangen in Loopende Rekening van de Centrale Bank 179.355.83 87.369.97) Op de Reserve gebrachte winst inclusief de ïenïe der Reservekas 1083.66 691.34) Ontvangen rente van Voorschotten 3146.19 2171.30). Ontvangen rente in Loopende Rekening van de leden 3478.09 3254.65). Rente van de Centr. Bank in Loopende Rekening 864.32. Uitgaven: Terugbetaalde Spaargelden 74556.46. Gegeven voorschotten 21.450.— 10172.50). Uitgegeven in Loopende Rekening aan de leden 510.438.53 160.076.41). Uitgegeven in Loopende Rekening aan de Centr. Bank 153.393.53 98.584.10). Uitgegeven rente voor Spaargelden 3549.77 3680.82). Uit de Balans de volgende cijfers: Uit staande voorschotten 67.698.35 52.828.Tegoed in Loopende Reke ning van de leden 73.904.60. Tegoed in Loopende Rekening van de Centr. Bank 32.100.23. Schulden: Spaargelden 136.957.26. Schuld aan Rekening Cou ranthouders 33.412.96. Het Reserve fonds was per 31 Dec. 1938 groot 16.744.49. Het winstcijfer ongeacht de rente der Reservekas was over 1938 1119.96. Het ledental is 88, Voorschot nemers 49, Rek. Crt.houders 50. Spaarders 290. Het aantal dagboekposten was 3290 tegen 2588 in 1937. Het eindcijfer in in komsten en uitgaven was over 1938 1.548.609.00 tegen 771.820.32 in 1937. Een vermeerderde omzet dus van 776.786.68.. De kassier werd door den voorzitter dank gebracht voor zijn uitge breid verslag. Van de gelegenheid om vragen te stellen of ophelderingen te vragen maakte geen der leden gebruikt. Vervolgens was aan de orde bestuurs verkiezing. Het aftredend bestuurslid de heer R. van Delft werd met op 4 na alge- meene stemmen herkozen. Ook het aftre dend lid van den Raad v. Toezicht, de heer J. Haasnoot Kzn., verwierf bijna alle stemmen. Beiden namen onder dank voor het in hen gestelde vertrouwen de her benoeming aan. De rondvraag bracht geen belangrijks. De voorzitter sloot dan de vergadering met dank voor de opkomst en getoonde be langstelling. Werkloosheid. Het aantal ingeschre venen bij de Gem. Arbeidsbeurs is thans 622 mannen, 12 jongens en 9 meisjes, to taal 643. De stand was vorig jaar 1 Mei 461 waarvan 430 van 18 jaar en ouder. In werkverschaffing zijn momenteel geplaatst 257 steuntrekkers waarvan 200 bij de werkzaamheden aan het vliegveld alhier en de overige bij het aanleggen der rij wielpaden in de duinen. Deze in werkver schaffing geplaatste steuntrekkers wor den sedert 1 April niet meer als werkloos meegeteld in afwijking van wat tot dus verre gold. Het bovenvermelde aantal dient dus met 257 verminderd te worden. Personalia. Mej. Nelly Rietveld be haalde te 's-Gravenhage het diploma Steno-typiste. reed, hetgeen'geheel vernield werd. De auto was zwaar beschadigd en moest wor den weggesleept door de fa. Camminga en Co. alhier. Persoonlijke ongelukken kwa men gelukkig niet voor en de passagiers van de verongelukte auto konden per taxi huiswaarts keeren. SASSENHEIM Huldiging M. J. A. Post. Wel in zeer Lntiemen kring had Maandagmorgen om half tien in het K. S. A.-gebouw de huldi ging plaats van den heer M. J. A. Post, ter gelegenheid van het feit, dat hij op dien dag 25 jaar als onderwijzer verbonden was aan de R.-K. Jongensschool. Slechts de zeereerw. heer pastoor, de schoolarts, dr. Zijerveld, het onderwijzend personeel en de heer Weusten, hoofd der R.-K. ULO-school, die de leiding had wa ren met de eenige honderden leerlingen aanwezig. Nadat de jubilaris, die vergezeld werd door mevrouw Post, zijn moeder en schoon vader binnen kwam, werd een welkomst lied aangeheven. Wat kunnen een paar honderd jongens kelen een formidabel geluid voortbren gen. De heer Weusten wenschte den heer Post nog vele gelukkige jaren toe en sprak de hoop uit, dat God den heer Post loonen zal voor al hetgeen hij gedaan heeft voor Kerk en maatschappij. Pastoor de Haan meende, dat de tijds omstandigheden geen grootsche huldiging toelieten; deze minder grootsche was er daarom niet minder om gemeend. Namens het kerkbestuur (schoolbestuur) sprak hij worden van lof en dank en bood namens dit bestuur een schilderij aan, voorstellen de een heide-gezicht, in de hoop, dat de aanblik hiervan de heer Post in recreatie uren genoegen mag doen. Spr. dankte den jubilaris ook voor al hetgeen hij voor het parochieleven heeft gedaan. Spr. wenschte, dat de heer Post nog in de gelegenheid mag zijn veel voor de school te doen en deze tot de hoogste perfectie mag brengen. Ook de beide dames Post werden in de huldiging door den past-or betrokken, de eene voor hetgeen zij aan de vorming van den jubilaris had gedaan, de andere voor hetgeen zij voor en met hem in Sassen- heim heeft gedaan. Daarna de hulde der jongens: elke klas se onder leiding der klasse-onderwijzer af zonderlek, hetzij door deputatie of de klasse in haar geheel. Eerste klasse: Audries van der Horst en Henk Scholte, die beiden 1 maand op school zijn, houden een safnenspraak. Tweede klasse: Een klasse-koortje onder leiding van den heer Keyzer zingt een toe passelijk lied. Derde klasse: De heer Driessen gaat met zijn klas naar het tooneel maar komt terug met de mededeeling, dat het tooneel te klein is voor zulk een aantal, en gaat ach terin de zaal een toepasselijk lied laten zin gen, waaronder blijkt, dat op het tooneel, achter 't scherm een „echo" is achtergeble ven. Het lukte goed! Namens het onderwijzend personeel bood de heer Mondriaan, met een toepasselijk v/oord een geschenk aan, waarna de heer Booy (4de klasse) eenige liedjes door zijn discipelen ten gehoore liet brengen. De heer v. d. Kamp (5de) liet eenige meer of minder toepasselijke liedjes zin gen. De solist Heini Witteman verdient voor zijn soli in Tiritomab vernield te wor den. Namens de 6e klasse kwamen Leo Kap- teyn en Henk de Zwart in een samenspraak gelukwenschen, waarna het geschenk der leerlingen, een staande leeslamp, werd „onthuld". De heer Post dankte daarna allen, die hem deze prettige morgen hadden bezorgd. Allereerst het kerkbestuur, dat het initia tief tot deze huldiging heeft genomen en speciaal den pastoor, die hij niet allen be dankte voor het cadeau maar ook voor het gedurende de jaren van zijn pastoraat ge noten vertrouwen. Spr. memoreert ook pastoor Thus z.g. en de heer Matze, onder wien hij zoo'n langen tijd heeft gewerkt. Spr. gaf de verzekering, dat hij zou trachten nog vele jaren zijn beste krach ten te geven aan de school. Hij dankte de onderwijzers voor de aan gename samenwerking en vertouwde dat deze mag blijven bestaan. Daarna dankte hij de kinderen, vooral hun gebed 's morgens en sprak hun eeni ge opvoedende woorden toe, daarbij ge bruik makende, begrijpelijk met eenige trots, van een door zijn oud-leerling ka pelaan van Nobelen gezonden telegram van hulde en zegenbede. Daarna werden de jongens getracteerd. De heer Post bracht de dag verder in den huiselijken kring door waar hij o.a. nog bezoek mocht ontvangen van de beide heeren kapelaans, de heer Matze enz. De burgemeester had, wegens „uitstedig- heid" schriftelijk zijn gelukwenschen ge zonden. Van het zangkoor was een bloemstuk gekomen en bovendien zeer vele schrifte- lilke gelukwenschen. Personalia. Mej. G. Boersma, alhier, slaagde voor het diploma Rek.-Courant- Boekhouden „Mercurius". Chamberlain dient wetsontwerp in WAT IIET INHOUDT. De minister-president heeft gisteren in het Lagerhuis het ontwerp op de militaire oefening ingediend. Hore Belisha diende daarop het wetsontwerp in op de reserve- en hulpstrijdkrachten. Beide ontwerpen werden in een formecle eerste lezing be handeld. Het wetsontwerp inzake de militaire op leiding bepaalt," dat iedere Britsche onder daan tusschen 20 en 21 jaar een militaire opleiding zal moeten volgen, tenzij hy lichamelijk ongeschikt zal zijn of gewe tensbezwaren heeft, welke zijn erkend. De opleiding duurt zes maanden, waarna indeeling volgt bij een der hulpdiensten of de aanvullende reserves, zulks voor een periode van drie-en-een half jaar. Werkgevers moeten deze mannen na hun militairen diensttijd van zes maanden weer te werk stellen, op voorwaarden, die niet ongunstiger mogen zijn dan zij waren tyj de inlijving. Waarschijnlijk zullen zoowel de marine als de luchtstrijdkrachten een zeker per centage der dienstplichtigen toegewezen krijgen. Zij zullen hun opleiding van zes maan den krijgen bij een der hulpstrijdkrachten, die tot deze wapens behooren. Het wetsontwerp voorziet in de moge lijkheid, dat de koning bij „Order in coun cil" bepaalt, dat de wet ook van toepas sing zal zijn op Noord-Ierland, met moge lijke wijzigingen, doch het is niet waar schijnlijk, dat een dergelijk besluit zal worden uitgevaardigd, tenzij zich bijzon dere omstandigheden zullen voordoen, of dat er oorlog is. Burgers van Eire, die gewoonlijk in Groot-Brittanniü verblijf houden, vallen onder de bepalingen van deze wet op de zelfde wijze als de burgers van eenig an der Dominion, tenzij zij behooren tot mi litaire strijdkrachten, die in eenig deel der Dominions gelicht zijn. Men gelooft, dat het in het geheel on geveer 200.000 man betreft. Overeenkomstig het ontwerp moeten ook Britsche onderdanen van 20 en 21 jaar, die in het buitenland wonen, zich bij het naastbijgelegen consulaat, legatie of ambassade doen inschrijven in het regis ter voor militairen dienst. Die beteekent niet, dat zij onder de wapenen moeten ko men voor opleiding, doch indien zij het nalaten, kunnen zij bij terugkeer in Groot Brittannië beschouwd worden als in gebre ke te zijn gebleven. Protest der Roomsche Katholieke geestelijkenin Ierland. Kardinaal McRory en de Roomsch Ka tholieke bisschopoen in Ierland publicee- ren een manifest, waarin zij protesteeren legen den dienstplicht. Zij verklaren in hun manifest, dat het opleggen van dienstplicht aan de Ieren van Ulster de Iersche bisschoppen veront waardigt en hun tot tegenstand brengt, daar het een beleediging zou zijn voor het nationaal gevoel wanneer een aanslag wordt gepleegd op hun nationale rechten. EEN KALME DAG. Overal is op de gebruikelijke wijze gis teren de 1-Meidag gevierd. Te Berlijn heeft Hitler ook dit jaar weer een rede gehouden. Hij herinnerde er aan. dat ook m Duitschland het feest van 1 Mei eens de dag van den klassestrijd is ge weest, doch het Nalionaal-socialisme heeft dezen dag wederom gemaakt tot een feest dag van de gemeenschap van het geheele volk. Spreker legde er verder den nadruk op. dat Duitschland den vrede liefheeft. Hij zeide verder, dat de internationale journa listenbende alles beweert te weten, doch zij weten niet, dat spreker aan de macht is gekomen, aan de macht zal blijven en Duitschland vrij zal maken. In Frankrijk en België is in verschillen de bedrijven gestaakt. De orde is echter niet verstoord. In Zwitserland heeft het Mei-feest dit jaar een sterk nationaal karakter gedra gen. In de meeste optochten werden naast de roode vele Zwilsersche vlaggen gezien. De redenaars hielden zich in het algemeen bezig met den internationalen toestand. Zij legden den nadruk op de bijzondere posi tie van Zwitserland en gaven de verzeke ring, dat de arbeidende klasse vastbesloten is te strijden voor de onafhankelijkheid en onschendbaarheid van het land. Te Sofia (Bulgarije) hebben zich inci denten voorgedaan. Toen een optocht door de straten van Sofia trok, uitten commu nisten opstandige kreten. Zij werden door politie gearresteerd. Bij het ontbinden van den stoet moest de bereden politie eenige charges uitvoeren, waarbij een aantal per sonen werd gewond. Talrijke arrestaties werden verricht. Bij de demonstraties te Bratislawa heb ben de Duitschers verschillende malen ge roepen: „Wij willen Anschluss". Zij ver spreidden pamfletten met de woorden: „Presburg wil Anschluss". Daarentegen eischten de Slowaken op energieke wijze den terugkeer van Sidor aan het bewind. Ook te Presov hielden de Slowaken dergelijke betoogingen, die een DUITSCHLAND RONDOM DANTZIG. Een telegram aan Hitier. Gouwleider Forster van Dantzig heeft gis teren op het Maifeld voor de menigte, die de rede van Hitier beluisterd had, een tele gram voorgedezen, dat hij aan Hitier ge zonden heeft. Het luidt: „De voor het Mei feest bijeengekomen Dantzigsche volksge- nooten groeten hun Fuehrer in trouw en toegewijdheid. Wij, Dantzigers, danken u uit overvol hart voor de woorden, die gij bij de laatste P.ijksdagrede voor het Duitsche Dantzig hebt gesproken". Polen wil zijn rechten in Dantzig handhaven. Graaf Jerzy Potocki, de Poolsche ambas sadeur in de Vereenigde Staten, heeft in een van te voren gereed gemaakte verkla ring voor een interview gezegd, dat Polen zijn economische rechten in Dantzig zal handhaven. De ambassadeur voegde hieraan toe, dat minister Beek Vrijdag a s. in het parlement de tegeneischen van Polen uiteenzetten zal, waardoor de rechten van Polen in Dantzig verzekerd zullen worden. SEYSS INQUART RIJKSMINISTER. De functie van Rijksstadhouder in Oos tenrijk is opgeheven. Seyss Inquart is tot Rijksminister benoemd, voorloopig zonder speciale taak. Gouwleider Konrad Henlein is benoemd tot Rijksstadhouder in den Rijksgouw van het Sudetenland. FRANKRIJK „GESTOLEN" ITALIANEN. De „Tevère" berekent, dat door dienst plicht voor vreemdelingen in Frankrijk in geval van oorlog ongeveer 400.000 man in Frankrijk kunnen worden opgeroepen, waarvan bijna 120.000 Italianen. Het blad protesteert tegen dezen „diefstal" van Ita lianen. PALESTINA IIET PALESTIJNSCHE PROBLEEM. Nieuwe Arabische voorstellen. Definitieve voorstellen voor een rege ling van het Palestijnsche probleem zijn te Cairo aangenomen op een conferenttie van Palestijnsche Arabieren en vertegenwoor digers van de Arabische staten, waarbij zich voor den eersten keer Indische Mo hammedanen hadden gevoegd. De vier hoofdpunten van de Arabische voorstellen zijn naar vernomen wordt, de volgende: 1. Zoodra de vrede in Palestina is her steld, zal een nieuwe regeering worden ge vormd door Palestijnsche Arabieren met Britsche adviseurs. 2. Op de landverkoopen zal overal, con trole worden geoefend, in plaats van dat deze in sommige streken nog vry zullen bly ven. 3. Het totaal van 75.000 immigranten zal in de volgende vijf jaren worden aanvaard op voorwaarde, dat het Joodsche element daarna niet meer dan een derde van het totaal aantal inwoners uitmaakt. 4. Binnen drie jaar moet een wetgevende vergadering bijeenkomen voor het opstel len van een nieuwe grondwet. Reuter verneemt, dat bovenstaande voor stellen eenige bevestiging vinden in wel ingelichte kringen te Londen, waar men gelooft, dat, wanneer de voorstellen aan vaard worden, de vertegenwoordigers der Arabische staten den Palestijnschen Arabi- schen leiders zullen voorstellen de terreur- campagne terstond te staken en het Brit sche plan te aanvaarden. Wanneer deze koers gevolgd wordt, gelooft men, dat de Arapbieren terstond zouden vragen toe stemming te krijgen om een aandeel te nemen in het bestuur over Palestina en verantwoordelijke regeeringsfuncties toege wezen te krygen. Het verluidt, dat de nieuwe voorstellen uit Cairo gistermorgen door het Britsche kabinet zyn overwogen, doch dat het niet waarschijnlijk is, dat een beslissing van het kabinet bekend zal worden gemaakt vór de publicatie van het witboek met de re- geeringsvoorstellen voor een regeling van het Palestijnsche probleem. DE TERREUR IN CIJFERS. Het resultaat van het optreden der ter roristen in de maand April is als volgt: Gedood: 41 Arabieren, 14 Joden, 5 En gelschen. arti-Duitsch karakter droegn. Weinig vleiende beeltenissen van Hitier en Mussolini zyn gister meegedragen door de New Yorksche arbeiders in hun jaar- lijkschen 1 Mei-optocht. Er waren 1600 man politie op de been, doch er deden zich geen ernstige incidenten voor. Evenals andere jaren is ook gisteren in Mexico niet gewerkt. Veertigduizend ar beiders hebben in militaire formatie een optocht gehouden. Bij een Duitschen win kel in het centrum der stad zyn de ruiten ingeworpen, terwijl beleedigingen aan het adres van Hitier geuit werden. De politie kwam hier tusschenbeide en verspreidde de betoogers. Verdere incidenten hebben zich niet voorgedaan. Het kauwen van WRIGLEY'S P.K. Is goed vooi Uw gezondheid; het kalmeert en voorkomt overspannen zenuwen. Behalve dat de verkwikkende P.K. na eiken maaltijd de zenuwen sterkt, bevordert het de spijsvertering en houdt het de tanden schoon, gaaf en sterk. P.K. kauwen is een goede gewoonte voor Jong en oud. Koopt vandaag nog enkele pakjes enhoudt er steeds een paar bU de hand. m.t.i. VeeI genot vooi weinig geld i 5 cent. Gewond: 26 Arabieren, 23 Joden, 7 En- gelschen. 60 Maal werden Joodsche kolonies aan gevallen en 4 keer werd de petroleum-pijp- leiding in brand gestoken. 950 personen werden gearresteerd en 35 door de krijgs raden veroordeeld, waarvan 3 ter dood werden veroordeeld, 2 kregen evenwel gra tie. De Britsche troepen verrichtten huiszoe king in 110 dorpen, waarbij 212 geweren, 40 revolvers, 11.630 patronen. 500 slag hoedjes en 43 bommen in beslag werden genomen. Einde April heeft men een zekere ver betering kunnen waarnemen. MUSSOLINI NIET LANGER ALS BESCHERMER VAN DEN ISLAM GEWENSCHT. In geheel Palestina zijn pamfletten ver spreid, waarin wordt verklaard, dat „de Mohammedaansche godsdienst op andere verdedigers rekent dan op die uit de tota litaire landen" en wordt gevraagd, dat Mus solini afziet van den titel van „Bescher mer van den Islam". AMERIKA COPIE VAN HITLERS REDE. Dat is geen antwoord, zegt Huil. Huil heeft medeg^-decld, dat het Duitsche ministerie van buitenlandsche zaken een copie van Hitiers rede heeft doen toekomen aan de Amerikaansche ambassade te Berlijn en in een daarop volgend telefoongesprek heeft verklaard, dat deze copie het antwoord aan president Roosevelt was. Huil voegde hieraan toe, dat de overhan diging van deze copie echter niet als een antwoord op de boodschap van Roosevelt beschouwd zal worden. Rnltenlandsctie Berichten AARDBEVING IN NOORDWEST JAPAN Een heel dorp door de zee verzwolgen De provincie Akita in het Noordwesten van Japan heeft door een aardbeving scha de geleden. Het verkeer werd ernstig ge stoord en verschillende huizen stortten in. De bevolking vluchtte in paniek uit de huizen. Volgens het observatorium te To kio is de beving het gevolg van verticale en horizontale verschuivingen in den zee bodem. Volgens een mededeeling van de politie zijn bij de aardbeving 19 personen omge komen en 28 gewond, 470 huizen zijn inge stort, 536 woningen werden besdhadigd. Spoorlijnen zijn op meer clan 30 plaatsen beschadigd, rails zijn gebroken en brug gen en tunnels ingestort. De grootste schade is aangericht op het schiereiland Oga, dat bij het epicentrum van de aardbeving lag. In den afgeloopen nacht werd de bevol king wederom opgeschrikt door een der tigtal aardschokken. Naar verluidt, is het dorp Aikawa, een plaats van 70 huizen in het district Akita, door de zee verzwolgen. EEN CYCLOON IN NOORD-AFRIKA Eeri uit de Algerijnsche Sahara komen de cycloon, die een snelheid had van 100 K.M. per uur, is aan de Libysche kust aan gekomen. Overal werden hevige zandstor men opgejaagd, waardoor het zicht bijna geheel werd verduisterd. Alle Lichtdien sten zijn opgeschort. DE INCIDENTEN IN CASBAII Uit Algiers wordt gemeld: De militaire autoriteiten en de politie zijn overgegaan tot het instellen van een onderzoek naar de incidenten, die gisternacht zijn voor gevallen in Casbah. Het blijkt reeds, dat die incidenten lang niet zoo ernstig waren als eerst werd gemeend. Het aantal solda ten, dat betrokken was bij de vechtpartij, is veel lager dan gemeld werd en het is niet juist, dat zij hun wapens meegenomen hebben, toen zy de kazerne verlieten. Te vens is vastgesteld, dat zoodra de officie ren tusschenbeide kwamen de manschap pen zonder verzet weer naar de kazerne gingen. Er vielen slechts 16 gewonden. Een hunner is gistermiddag echter over leden. LISSE Hek vernield. In den nacht van 30 April op 1 Mei kwam de heer jhr. R., wo nende te 's-Gravenhage, vanaf de richting Haarlem en gaande in de richting Leiden, nabij de Jannetjesbrug met zijn B. M. W.- auto te slippen, waardoor de auto tegen het hek van den heer A. Verdu;n Jr. op- NOORDWIJK De bcgrooting 1938 eindelijk goedge keurd. Naar wij vernemen, hebben Ge deputeerde Staten de gemeentebegrooting 1938, waaraan aanvankelijk de goedkeu ring was onthouden om de beruchte kof fie- en keurloonenkwestie, thans eindelijk goedgekeurd.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6