OMGEVING saSssT" uin vMiumji Roemenië geeft ont wijkend antwoord DINSDAG 25 APRIL 1939 OE I.E'OSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Op de Duitsctie vragen DUITSCHLAND KAN ZELF DE VRAAG BEANTWOORDEN. Reuter verneemt in Roemeensche krin gen te Londen, dat Roemenië Duitschland er van in kennis heeft gesteld, dat, aange zien het geen gemeenschappelijke grens met het rijk heeft, Roemenië het moeilijk acht te antwoorden op de vraag of het zichzelf door Duitschland bedreigd ge voelt. Roemenie voegde hieraan toe, dat, naar xijn mecning het antwoord op deze vraag het beste door Duitschland zelf kan wor den gegeven. Deze punten zijn vervat in dc nota door Roemenië aan Hitier gezonden in ant woord op diens vragen na het beroep van Roosevelt. In het Roemeensche antwoord wordt ook verklaard, dat Roemenië niet tevoren op de hoogte was gestold van den stap van Roosevelt. Het beziet echter den algemee- nen toestand in Europa met begrip van zaken. De Noorsche minister van Buitenland- sche Zaken, Koht, heeft ontkennend ge antwoord op de vragen, welke gesteld wa ren door den Duitschen gezant te Oslo. Deze had gevraagd of Noorwegen zich door Duitschland bedreigd achtte en of het Roosevelt gemachtigd had een verklaring af te leggen. Aan dit antwoord heeft minister Koht toegevoegd, dat do Noren zeer goed wis ten, dat in het geval een algemeene oor log ontketend zou worden Noorwegen ge vaat* zou loopen en dat zij derhalve de noodzakelijke maatregelen hadden geno men om de neutraliteit te bewaren. Nadat reeds het Dcensche officieuze blad Politikcn mededeeling had gedaan van het standpunt van Denemarken, wordt thans van officieele Deensche zijde vernomen, dat het ministerie van Buitenlandsche Za ken ontkennend heeft geantwoord op de vragen van Duitschland of Denemarken zich bedreigd gevoelt door Duitschland of dat het Roosevelt heeft voorgesteld een boodschap te zenden aan Italië en Duitsch land. ROEMEENSCIIBRITSCHE BESPREKINGEN. Maandagochtend is de Roemeensche mi nister van Buitenlandsche Zaken, Gafen- coe, zijn besprekingen op het Foreign Of fice begonnen met een onderhoud met lord Halifax, den Bïitschen minister van Bui tenlandsche Zaken. Gafencie was vergezeld van twee secretarissen, doch hij had geen handclsdcskundigen bij zich. Bij deze besprekingen was de Roemeen sche gezant Tilea tegenwoordig, alsmede Cadogan en andere ambtenaren van het Britschc ministerie. Dc gehouden besprekingen kunnen, vol gens den diplomatieken correspondent van Reuter, een ..bevredigende gedachtenwisse- ling" worden genoemd. Het verluidt, dat tot nu toe nog niet ge sproken is over economische kwesties, hoe wel zij in een later stadium der besprekin gen zeer zeker aan dc orde zullen komen. Bij de gisterochtend op het Foreign Of fice gehouden besprekingen is, naar ver luidt, ook een algemeene beraadslaging geweest over den Europeeschen toestand, in het bijzonder met betrekking tot de po sitie van de Balkanstaten en de betrekkin gen tusschen Groot-Brittannië, Frankrijk en Roemenië. Het verluidt, dat Gafencoe ook in staat is geweest Halifax zijn indrukken te ge ven van zijn besprekingen met Beek en over zijn contact met Berlijn. Gistermiddag werden de gcdachtenwis- sclingen gedurende een uur voortgezet in de werkkamer van Chamberlain In het La gerhuis. Aan deze bespreking met Gafen coe heeft ook Halifax deelgenomen. Aan een door Halifax ter eere van Ga fencoe op het Foreign Office aangeboden noenmaal heeft de Roemeensche minister naast Chamberlain gezeten. Later werd Gafencie voorgesteld an Churchill. Eden en Attlcc, met wie hij zich een minuut of vijf persoonlijk onderhield. Verwacht wordt, dat hedenavond of Woensdag een communiqué zal worden uitgegeven over de Engclsch-Roemeenschc besprekingen. Oe normale beleefdheid n Geldt zeker ook voor hel Buitenlandsche berichten ROOSEVELT BIJNA VERONGELUKT. Door plotseling uit een zijweg komende auto. Zondagavond laat is dc president der Ver. Staten bijna het slachtoffer van een automobielongeluk geworden meldt Un. Press. De president keerde van een bezoek bjj zijn zoon Franklin jr. uit Charlotte-villc (Virgina) terug. De auto, waarin Roosevelt zich bevond, reed met een snelheid van 80 K.M. over den weg, toen plotseling uit een zijweg een auto te voorschijn kwam. Een botsing scheen onvermijdelijk. Toch gelukte het den chauffeur van den president de auto op het laatste moment tot staan te bren gen. Roosevelt was niet, zooals gebruikelijk, door geheime politie op motorfietsen bege leid; slechts werd de auto van den presi dent gevolgd door twee andere auto's waar in vertegenwoordigers van de pers en van de geheime politie gezeten waren. Deze laatste nam direct de vervolging van de andere auto op zich, maar het ge lukte haar niet, deze te identificeeren. De president, die door het plotselinge remmen niet gewond werd, was echter zeer onder den indruk van het gebeurde. Het werd toch gesloopt. Tegen het einde van den middag is giste ren te La Seyne brand uitgebroken aan boord van het vroegere mailschip „An gers", dat sedert zes maanden op de wer ven voor het sloopen van schepen in La Seyne ligt. Het vuur werd aangewakkerd door een „mistral", een in het Zuiden van Frankrijk veel voorkomenden, drogen Noordwestelijken wind, waardoor de vlam men zich snel over het geheele schip uit breidden. In de nabijheid van het brandende schip is een Fransche maatschappij voor vloei bare brandstoffen gevestigd en bevinden zich de militaire inrichtingen van Aiguil- lette, waar kruit ligt opgeslagen. Naar vernomen wordt is de brand op de ..Angers" veroorzaakt door een ongeluk met een steekvlam tijdens het sloopen van het schip. Te één uur vannacht was de brandweer het vuur meester. De waarde van het schip, dat bijna ge heel gesloopt was, was zeer gering. VOORNAAMSTE SCHEEPSRAMPEN IN DE LAATSTE 10 JAAR. „Europa" (Duitsch schip) bijna geheel door het vuur verwoest in de haven van Hamburg op 26 Maart 1929. „Asia", (Fransch schip) verloren gegaan op de Atlantische Oceaan, op 16 Mei 1932. Aantal slachtoffers ongeveer 50. „Moro-Castle" Amerikaansch schip) op 10 September 1934 door brand verwoest bij de Amerikaansche kust. Aantal slacht offers ongeveer 200. „Aussonia" (Italiaansch) verbrand ir),. de haven van Alexandrië, 18 October 1935, „Lafayette" (Fransch) verbrand in de haven van Le Havre, 5 Mei 1938. „Paris" (Fransch) verbrand in de haven van Le Havre, 19 April 1939. HET ACHTSTE EEUWFEEST VAN PORTUGAL IN 1940. De heropbouw van het huis van den II. Antonius. De tentoonstelling van de Portugeesche wereld zal in Mei 1940 worden geopend. Deze tentoonstelling wordt gehouden om het achtste eeuwfees* van de Portugeesche natie op waardige wijze te herdenken. Op deze tentoonstelling zal Brazilië met een groot paviljoen vertegenwoordigd zijn. Bij de viering van de eeuwfeesten zal ook de Heilige van Lissabon, de H. Antonius, niet vergeten worden. Op het terrein van dc tentoonstelling zal het huis van den H. Antonius in Lissabon worden opgebouwd, zooals dat in zijn tijd is geweest. BEROEMD IERSCH JEZUIT OVERLEDEN Men meldt uit Sydney, dat op zeven tigjarigen leeftijd dc beroemde seismoloog en astronoom Pater William Joseph O'Lear- ly S.J., directeur van de Rivervieuw Ob servatorium (Australië), is overleden. Pater O'Learly werd geboren in Dublin, en werd in 1908 directeur van het Mungret Obser vatorium van Rathfarnham bij Dublin en in 1929 werd hij belast met de leiding van het observatorium in Australië. EEN SCHOOL IN DE ZUID AFRIKAANSCHE WOESTIJN. In de Kalahari, de groote Zuid-Afrikaan- sche woestijn, hebben de Paters Oblaten van de Onbevlekte Ontvangenis in Heu- VERKLARJNG VAN HET BRITSCHE EPISCOPAAT. „Wij veroordcelen het geweld". De aartsbisschoppen en bisschoppen van Engeland hebben in hun jaarvergadering een schrijven opgesteld, dat in alle kerken zal worden voorgelezen: „Tezamen met onzen Heiligen Vader Paus Pius XII veroordcelen wij den geest van geweld, die bezit heeft genomen van de wereld, wij veroordeelen de haat, die excessen tengevolge heeft, en wij veroor dcelen het gebruik van geweld in plaats van verstand, gerechtigheid en naasten liefde. Wij bepalen daarom, dat in alle kerken en kapellen van het land bij iedere H. Mis het gebed voor den vrede gebeden wordt, en dat voor het uitgestelde Sacrament bij zondere gebeden verricht worden en dat de geloovigen moeten worden aange spoord, om onophoudelijk te bidden voor den christelUken vrede. Het lot van mil- üoenen mannen en vrouwen en kinderen hangt af van den wil der heerschers en staatslieden. Bidden wij den geest van waarheid en liefde, dat hij de harten van aller leiders der natie moge doordringen van de gevoelens van het christendom en van gedachten van eendracht. Tot de oorzaken van de huidige onrust behooren ook de werken van zekere ge heime genootschappen. De H. Kerk veroor deelt ten zeerste alle genootschappen, die samenzweren tegen de Kerk of tegen de Staat. Deze genootschappen maken zich schuldig aan een misdaad tegenover de menschelijke gemeenschap. De leden van dergelijke geheime genootschappen komen in de kerkelijke ban". ningvlei een katholieke school geopend, waar nu veertig kinderen onderricht ont vangen. Ten gevolge van de groote zand stormen in dit gebied ging de bouw van de school met groote moelijkheden gepaard. BOND TOT BESCHERMING VAN DEN MAN! In Engeland is een bond opgericht met het doel de mannen te beschermen tegen de vrouwenoverheersching. Volgens de verklaring van den stichter, den heer Horace Summers, hoopt men, dat het gelukken zal een nationale liga in het leven te roepen, die de mannen beseher men moet tegen de domme en smakelooze vrouwenheerschappij. Met nadruk wordt echter te kennen gegeven, dat de bond zich niet richt tegen de vrouw, doch juist haar positie als gelukkige echtgenoote en moeder in het gezin wil verzekeren. DE VLUCHT VAN ALBANIë's VORSTEN. Wat haar secretaresse vertelde. De jeudige ex-koningin van Albanië, Geraldine, hield er een secretaresse op na, die tevens een harer intiemste vriendinnen en, evenals zij, oorspronkelijk een Hon- gaarsche gravin is. Deze is thans te Boedapest teruggekeerd; zij is hier de eerste en de eenige, die alles wat er te Tirana gebeurd is zelf met eigen oogen aanschouwd en meegemaakt heeft en tezamen met het koninklijke echtpaar op de vlucht is gegaan. Zij vertelde van daag een en ander aan een medewerker van het Boedapester dagblad „Az Est." Koningin Geraldine, aldus de gravin, veelde zich in Albanië zeer gelukkig. Ge durende den mooien tijd van het jaar woonde zij met den Koning en de hof houding in bungalows, welke aan de kust bij Durazzo op palen boven het water van de zee waren gebouwd. In de hoofdstad Tirana bewoonde men een mooi en modern ingericht paleis, waarvan alleen de groote marmeren zaal er Oostersch uitzag. Omtrent de vlucht uit Tirana vertelde de gravin, dat men 's nachts om half twee plotseling opdracht kreeg alles in te pak ken opdat men nog vóór zonsopgang op reis kon gaan. De gravin had de kleertjes van Geraldine's nog geen twee dagen oude kindje bijeengepakt. Men legde Koningin Geraldine in een auto, waarin men eerst twee matrassen had gebracht, opdat zij zich eenigzins behaaglijk zou gevoelen. Geral dine had een sluier over het gelaat, en men dekte haar met een bontjas van den Ko ning toe, daar deze warmer was dan Ge raldine's eigen bontmantels. Geraldine wond er zich wel over op, dat men het kindje in een andere auto plaatste. Nu- begon de avontuurlijke tocht over bergen en door dalen Een vrachtauto, waarop men tal van goederen had geladen en waarop zich ook de bezittingen van de gravin bevonden, was onderweg verloren gegaan. Men nam aan dat de wagen in een ravijn was gestort. Bij de Grieksche grens lag nog halfgesmolten sneeuw. Slechts langzaam kwamen de wagens voorwaarts. Tc Fiorina werd, zooals men reeds weet, oponthoud gemaakt. Hier voedde Geral dine haar kind zelf. Aanvankelijk kon men alleen maar brood en kaas krijgen. Geral dine leefde twee dagen van niets anders. Eindelijk kon men een stuk vleesch mach tig worden, dat de gravin en een nurse op den kachel van de hotelkamer hebben ge braden. Geraldine trachtte zoo welgemoed moge lijk te zijn. Zy glimlachte en troostte den koning. Ook probeerde zij haar schoonzus ters, die voortdurend huilden, te kalmee- ren. Zij beheerschte zich op wonderbaarlij ke wijze, maar brak soms ook in tranen uit, wanneer de anderen er niet bij waren en het dus niet konden zien. Zij had altijd gehoopt in Albanië een tweede vaderland te vinden, dat zij nu, waarschijnlijk voor goed, verloren heeft. HILLEGOM R. K. Postpersoneel. De afdceling Hil- legom en omstreken van den Ned. R.K. Bond van P.T.T.-personeel „St. Petrus" vierde Zondag j.L haar vierde lustrum. De dag werd begonnen met een H. Mis van dankbaarheid in de St. Josephkerk, op gedragen door den weleerw. heer kape laan J. Langemeijer, G. A. van de afdee- ling. Des avonds te 8 uur had een feest- vergadering plaats in hotel „Flora" voor de leden en hun dames. Deze vergadering werd geopend met een keurige toespraak van voorzitter J. Heemskerk, waarin spr. wees op het doel, de ontwikkeling en den groei van de afdeeling. Met 7 leden be gonnen telt de afdeeling thans reeds 37 le den. De verstandhouding tusschen bestuur en leden is gedurende alle 20 jaren uitste kend geweest en spr. bracht hiervoor een hartelijk woord van dank. Vervolgens werd het woord gevoerd door Bondsbestuurder G. E. Kalwij uit Nij megen, die na mooie woorden van geluk- wensch tot bestuur en loden een uiteenzet ting gaf over de toestanden bij het P.T.T.- bedrijf 'ten gevolge van de rationalisatie. Spr. feliciteerde voorzitter Heemskerk en secretaris van Lierop, die als voorzitter en secretaris eveneens hun 4e lustrum vier den. Spr. roemde het werk van deze beide functionarissen. Vervolgens werden nog woorden van gelukwensch en waardoering gesproken door den geest, adv., kapelaan J. Lange meijer. Na het officieele gedeelte werd tot de feestviering overgegaan, waarbij het lid van de afdeeling de heer van Roode van Heemstede zich zeer verdienstelijk maakte met het geven van eenige komische voor drachten, terwijl vervolgens een kien- wedstrijd zeer veel vermaak gaf; een en ander werd afgewisseld met muziek en dans. De talrijk aanwezige leden met hun da mes waren zeer tevreden over de gezel lige organisatie van dezen feestdag, waar door de viering van dit 4e lustrum als schitterend geslaagd genoemd kan worden. L1SSE Gymnastiek. Gisteravond gaf de R.K. Dames- en Meisjes-Gymnastiekvereeniging haar jaarlyksche uitvoering in het Bonds- gebouw onder leiding van haren technische leider, den heer A. J. J. Duindam, leeraar in lichaamsoefeningen M. O., uit Leiden. De groote achterzaal was mooi bezet. Het programma werd geopend met een feeste lijke opmarsch en de vaandelgroet waarna de weleerw. heer kapelaan W. A. Nicolaas allen het welkom toeriep, waarna zijn- eerw. er op wees, dat we hedenavond te zien zullen krijgen een gezonde sport en geen sportvèrdwazing. Gymnastiek toch bevordert een goede lichaamsontwikkeling. Spreker wenschte allen een genoeglijken avond toe, waarna door de afdeeling kleu ters een algemeene oefening werd te zien gegeven, welke prachtig werd uitgevoerd. Vervolgens werd door de afdeeling adspi- ranten een springtouw-oefening uitgevoerd met succes. Hierna volgde een prachtig geslaagde kabouterdans door de afdeeling kleuters gevolgd door een schitterend uit gevoerde zwaaioefening met rythmische bewegingen door de afdeeling dames. Een moderne les, door de afdeeling kleuters lokte een daverend applaus uit, hetgeen ten volle was verdiend. Een „Vroolijk Be wegen" door de kleuters was werkelijk een zeer aardig nummertje. Dezelfde kleu ters deden hierna een uitnemend geslaag de blokjesoefening, welke zeker heel wat studie heeft vereischt. Hierna traden de adspiranten voor het voetlicht met een vrije oefening. Van de afdeeling dames za gen we vervolgens een knotsoefening, een succesnummer, dat onberispelijk werd uit gevoerd. Nadat hierna door de afd. kleu ters een polka was uitgevoerd, kregen we van de afd. dames het Vendelzwaaien, een nummer dat altijd mooi is. Hiermede wa ren de gymnastieknummers ten einde. Kapelaan Nicolaas nam nu het woord om dank te brengen aan den leider der gymnastiek alsmede aan de dames-leden; vooral roemde zijneerw. de knotsoefening. Dank bracht spr. ook aan de pianiste mej. Rosier. Door een paar kleuters werd namens de leden aan den heer Duindam uit waardee ring voor zijn uitnemende leiding een kistje sigaren aangeboden en aan mej. Ro sier een prachtige mand fruit. Aan mej. Langeveld, een kracht „achter de scher men" zooals kapelaan Nicolaas zeide, wer den bloemen aangeboden. Na de pauze werd door enkele leden van de vrouwe lijke jeugdbeweging „De Graal" een too- neelstukje opgevoerd, betrekking hebend op het werk van de vrouwelijke jeugdbe weging. getiteld „Het Complot", klucht in één bedrijf. Het stukje werd leuk vertolkt en oogstte een dankbaar applaus. Vermelden we voorts nog, dat ook de zeereerw. heer pastoor G. P. A. van Zuy- len en kapelaan J. H. M. van Ingen de uit voering bijwoonden. Tot slot kregen we nog een voordracht, getiteld „De Koop vrouw in Eieren". Alles te zamen: een uitstekend geslaagde avond! NOOTDORP Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Donderdag 27 April a.s. des avonds te 8 uur ten Raadhuize. De agenda vermeldt: Opening. Aanwijzing voorstem mend lid. Notulen van de vergadering van 16 Maart 1939. Ingekomen stukken. Voor stel tot verlaging der personeele befêSting op biljarten in koffiehuizen. Voorstel in zake schoonhouden-van het politiegebouw. Nota betreffende oplevering van het poli tiegebouw. Voorstel tot bouw van een po- litiewoning. Voorstel tot wijziging der gemeentebegroting 1939. Voorstel tot ver leening van .credieten voor woningbouw. Voorstel tot wijziging van het electriciteits- tarief. Rondvraag. Sluiting. Gemeenteraadsverkiezing. In de zaal van C. M. Sluijs werd Maandagavond de uitslag opgemaakt van de Zondag gehou den stemming voor de vaststelling van de candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraads verkiezing. De uitslag was als volgt: 1. A. C. van der Helm 209, 2. L. de Vree- de 202, 3. Th. Lindeman 179, 4. D. A. van Eijk 116, 5. C. L. van Leeuwen 115, 6. A. P. van de Sande 111, 7. C. A. G. Janssen 101, 8. C. G. van Dorp 86, 9. A. A. Mooy- man 77, en 10. J. van den Bulk 59 stemmen. In deze volgorde worden genoemde per sonen op de candidatenlyst geplaatst. Werkloosheid Bij 't orgaan der arbeids bemiddeling stonden Zaterdag als werk zoekend ingeschreven 29 personen. By de verkabeling van het electriciteitsnet aan den Kerkweg en Veen-weg welke Dinsdag een aanvang neemt, zijn 16 personen ge plaatst. NOORDWIJK Gemeenteraad. A.s. Vrijdagmiddag 28 April te vier uur, komt de Raad dezer gemeente in een openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt de navolgende punten: 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling notulen. 4. Benoe ming lid Scheidsgerecht. 5. Goedkeuring rekeningen gasthuis over 1936 en 1937 en voorstel tot verhooging der bezoldiging van den opzichter van het gasthuis. 6. Ver zoek bestuur school met den Bijbel om medewerking ingev. art. 72 L. O. wet voor aanschaffing van schoolmeubelen en leer middelen. 7. Voorstel tot wijziging van het ambtenarenreglement. 8. Voorstel tot wij ziging van de regelingen inzake den kin dertoeslag. 9. Voorstel tot wijziging der verordening op de gemeentepolitie. 10. Voorstel tot wijziging van de benaming der rangen van het administratieve per soneel bij de boekhouding der bedrijven en van den dienst openbare werken. 11. Voorstel inzake de bezoldiging van den ocntróleur der steunverleening. 12. Voor stel voor den bouw en verhuring van een kiosk met toiletten aan den Noord-Boule vard. 13. Vaststelling der verordening op de heffing van opcenten op de gemeente fondsbelasting over 1939-'40. 14. Wijzigin gen van de gemeentebegrooting 1939 nos. 5 en 6. 15. Vaststelling vergoeding aan bui tengemeenten ingev. art. 104 der L. O. wet. Bloempjesdag op blocmenfeest. De Burgemeester heeft aan de besturen van het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis toestemming verleend tot het houden van een gezamenlijke collecte (bloempjesdag) op Zaterdag 29 April a.s. NOORDWIJKERHOUT Schoolmelk. Gisteren is voor het eerst po de lagere scholen in het dorp school melk verstrekt. Op de Ned. Herv. School nemen 74 kinderen, op de St. Jozef Jon gensschool 166, op de St. Jozef Meisjes school 149 en op de Voorzienigheid 188 kinderqn er aan deel. De burgemeester in zijn kwaliteit van voorzittef van het Schoolmelk-comité en de secretaris van dit comité de heer J. P. de Jong, alsmede de schoolarts dr. Zijerveld, kwamen een kijkje nemen zoodat aan deze eerste ver strekking een officieel tintje werd gege ven. De melk wordt gepasteuriseerd en in kleine fleschjes afgeleverd door de firma Th. Heemskerk, melkhandel, alhier, die hiervoor speciale machines heeft aange schaft. De kinderen lieten zich het heer lijke voedsel goed smaken, het is dan ook maar geen attractie melk drinken met een rietje. De onderbreking van de lessen als de melk binnen gebracht wordt is van zeer korten duur en komt het onderwijs zoowel als de gezondheid der kinderen ten goede. Jeugdvereenigingen. De K.J.M.V. houdt een sluitingsavond van het winter seizoen op Woensdagvond in de groote zaal van café „de Zwaan". Voortaan is dit café het vereenigingslokaal en niet meer hotel Gouwenberg. De K.J.C. geeft op Woensdag een ouderavond in hotel Gou wenberg. Z1LK R. K. Sportver. „Van Nispen". In een van Van Nispenzijde zeer slecht gespeelden wedstrijd heeft Meerburg op z'n slofjes een 60 overwinning behaald. Het feit dat de gebroeders Pompe en v. d. Drift ontbraken, alsmede dat de V.N.-doelman voor rust gewond werd aan een zijner handen en Hoogkamer na rust niet meer meespeelde, zoodat met 10 man gespeeld moest worden, kan deze nederlaag wel eenigszins billijken. Voor V.N. is dit niet een waardig slot van de competitie, welke wat de verre uitrei zen betreft, de meest onaangename was, welke V.N. in haar bestaan meemaakte. Voor rust was er nog van eenigen strijd sprake en was Meerburg met een 20 voorsprong nog niet zeker van de over winning. Toen na rust de V.N.-keeper een vinger kneusde en voor ging spelen, had de met 10 man spelende V.N.-ploeg niet veel meer in de melk te brokkelen. Dat Meer burg slechts 4 maal wist te doelpunten, pleit in het voordeel der V.N.-verdediging, die deed wat mogelijk was om onheilen te le voorkomen, maar tegen het overwicht var. Meerburg niet opgewassen bleek. De junioren deden het beter en wisten op het sterke D.S.S. een 5—1 overwinning te behalen. Ilct antwoord van Noorwegen en Denemarken. BRAND AAN BOORD VAN EX-MAILSCHIP. De roem der

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6