RADIO-PROGRAMMA'S RECHTZAKEN MAANDAG 24 APRIL 1939 DE LEIDSCHE COURANT BLAD - PAG. 8 LISSE Personalia. Dc heeren J. A. Sloot- beek en W. Kiniel, alhier, slaagden te Utrecht voor het slagersvakdiploma, uit gegeven door de Slagersvakschool te Utrecht. Gemeenteraadsverkiezing. Zondag had in deze gemeente de eerste stemming plaats voor de definitieve candidatenlijst der R.K. Staatspartij. Door de adviescommissie waren geadvi seerd de heeren P. Warmerdam Czn., A. H. Schrama. P. Romijn en J, W. A. Lefe ber. Uitgebracht werden G3G stemmen. Het totaal aantal geldige stemmen bedroeg 614, zoodat van onwaarde waren 22 stem men. Volgens het advies werden uitge bracht 510 stemmen. De stemmen waren als volgt verdeeld: P. Warmerdam Czn. 592, A. H. Schrama 575, P. Romijn Pzn. 564,, J. W. A. Lefeber 552, G. E. Bergman 14, Chr. van der Eist 15, W. L. Onderwater 28, Jac. Th. de Vroomen 41, A. Th. van Werkhoven 14, F. N. A. Beijsens 8, C. Th. Duivenvoorden 19, A. Th. van Kesteren 7, F. J. van Reste ren Pzn. 8, Jer. Koelewijn 3, A. C. Koomen 12 en H. van der Vlugt 4. Volgens de bepalingen van het regle ment wordt derhalve no. 1. P. Warmer dam Czn., no. 2. P. Romijn Pzn., no. 3 A. H. Schrama, no. 4 J. W. A. Lefeber. De lijstaanvoerder van de R.K. Staats partij vool' de te houden officieele stem ming ter verkiezing van leden van den Gemeenteraad is derhalve P. Warmerdam Czn. „St. Grcgorius". De R.K. Gemengde Zangvereeniging „St. Gregorius" hield Zondagavond in het gebouw van den Ned. R.K. Volksbond haar 18e concert. Op de zen avo-nd werd medewerking verleend door het kinderkoor „de Zingende Jeugd", mej. A. van der Meij te Hillegom, piano begeleiding en door mej. Laura Mosseveld te Lisse, die haar debuut maakte voor dc begeleiding van het koor. Onder de aanwezigen merkten wij op den zeereerw. heer Pastoor G. P. A. van Zuijlen der St. Agalhaparochic, Wethou der P. Warmerdam, eere-voorzitter, Pater Reijnenberg van huize „Pius", de pa rochie-Kapelaans, de weleerw. heeren W. Nicolaas en J. TI. M. van Ingen, alsmede verschillende vertegenwoordigers van zus- tervereenigingen. De geestelijk adviseur, Kap. van Ingen, vertrouwde er op, nadat hij het welkom had toegeroepen, dat deze avond een avond zou worden van waar kunstgenot. Dank bracht spreker aan de donateurs, die het mogelijk maken, dat „St. Gregorius" blijft bestaan. De ware en echte kunstenaars zijn, het is spreekwoordelijk geworden, arm. Wanneer dit een maatstaf zou wezen, voor „St. Gregorius", dan zou onze ver- ccniging zeer kunstzinnig van aanleg zijn. Spreker drong er dan ook op aan, om „St. Gregorius" te blijven steunen als donateur en zoo mogelijk deze donatie uit te brei den. Dank bracht hij voor de welwillende medewerking van het kinderkoor „de Zin gende Jeugd", waardoor de gemeenschaps zin tot uiting komt. Laat dit steeds zou blijven. Na allen een avond van kunstge not te hebben toegewenscht, kwamen de zangeressen en zangers aan het woord. Allereerst trad het kinderkoor „de Zin gende Jeugd" voor het voetlicht met de vertolking van „Waterspring" van H. van Tussenbroek; „Naar het Duinland" van TI. van Tussenbroek; „Liedje van de Mei" van T. Lobo en „Op 't Meer" van H. van Tussenbroek. Deze zang was. uitstekend en de vertolking juist. De zangeressen en de zangers in klein formaat kwamen thans aan de beurt. De navolgende liedjes, t.w. „Van 't Henncke", „Twee Vrouwkes" en „In mijn Tuin" wer den op zeer vlotte en aardige wijze ten ge- hoore gebracht. De gezongen soli door de kleine kinderen „Klein Anneke" en „Jon gens, als ik rijk was" vielen bijzonder goed in den smaak. Tot besluit zong het kinderkoor, het welk onder leiding stond van den heer W. Mizée uil Leiden, „Afscheid van de Vo gels" van TI. v. Tussenbroek; „In Mei" van IT. v. Tussenbroek en „Hansje wil je een boodschap doen". Hierna kwam „St. Gregorius" zelf met haar keurig verzorgd program. Onder leiding van haren dirigent, even eens den heer W. Mizée, werd allereerst het „Pangc Lingua" van Brückner en het „Salvc Regina" van Jac. Maasen, Tiet con- coursnummcr van Breda vertolkt, waarna een korte pauze werd gehouden. Na deze pauze werd nog ten gehoore ge bracht een gedeelte uit de Requiem van W. A. Mozart; „Zigeuner leven" van Schu mann; „Liebeslieder" van Brahms en „Ge- schichten aus dem Wienerwald" van Joh. Strauss. De gezangen werden goed vertolkt en kwamen goed tot hun recht, zuiver van klank en juist van weergave. Hel was zeer goede zang. „St. Gregorius" en hare directeur kun nen bogen op een welgeslaagd -concert. De belangstelling was goed, doch had be ier kunnen en moeten zijn, ornaat de zan gers zulks ten volle verdienen. St. JosephsgezellcnII. De St. Josephs- gezellcn van de parochie van dc H.H. En gelbewaarders vierden gisteren haar eer ste lustrum. Dc kerkelijke viering had plaats door een gemeenschappelijke IT. Communie, waarna een feestelijk ontbijt in het Ver- ecnigingsgebouw volgde. Des avonds werd in het parochiehuis de feestviering voortgezet, waarbij de instal latie plaats vond van de nieuwe leden en waarop werd opgevoerd een tooncelspcl „Aaron Slootjes", hetgeen de vroolijkheid er in bracht .Vele ouders en belangstellen den waren tegenwoordig, alsmede de pa rochie-geestelijken. De St. Josephgezellen II hebben hun lustrum op waardige wijze gevierd. LEIDSCHENDAM Gemeenteraadsverkiezing. In het R. K. Vereenigingsgebouw aan de Damlaan had gisteren de stemming plaats over de defi nitieve candidatenlijst van leden der R. K. Staatspartij voor den Raad der gemeente Leidschendam. In totaal werden uitgebracht 653 stem men, van onwaarde waren 77 biljetten, zoo dat 'het aantal geldige stemmen 576 be droeg. Door de candidaten werden behaald de navolgende punten: L. C. de Koning 5840 punten; A. J. Schrader 4807; N. J. M. Wil- lemse 4450; J. C. M. van Wijk 4383; Th. J. Blokland 4373; F. J. Zuijdwijk 4277; W. G. Blonk 3835; J. de Langen 3753; D. Scholten 3717; L. Th. Adriaens 3635; A. P. Over- gaauw 3309; W. J. van Veen Czn. 3036; D. P. v. d. Berg 3011. In de buurtschap Stomp wijk was de uit slag van de stemming: 1. H. A. Smits, 2. J. C. v. d. Bosch, 3. C. J. J. Havik, 4. J. H. L. v. d. Meer. In verband met déze uilslagen zal de de finitieve candidatenlijst der R. K. Staats partij luiden, als volgt: 1. L. C. de Koning, 2. A. J. Schrader, 3. H. A. Smits, 4. N. J. M. Willemse, 5. J. C. M. van Wijk, 6. J. C. v. d. Bosch, 7. Th. J. Blok land, 8. F. J. Zuijdwijk, 9. W. G. Blonk, 10. J. de Langen, 11. C. J. J. Havik, 12. D. Scholten. 13. L. Tr. Adriaens, 14. A. P. Overgaauw, 15. W. J. van Veen Czn., 16. J. TI. L. v. d. Meer, 17. D. P. v. d. Berg. Aanrijding. Op de Damlaan had gis- terenmoi'gen een aanrijding plaats tusschen de blauwe tram en een 4-wielig rijtuig van de Gebr. van B. van dc Noordheijlaan, al hier. Van B., die waarschijnlijk in de mee- ning verkeerde, dat de tram aan de halte Damlaan zou stoppen, passeerde ondanks het waarschuwingssein den overweg en werd toen door de tram, die niet stopte, aangereden. Gelukkig had de tram geen groote vaart en werd liet rijtuig een ernd over de rails geschoven. Toen de tram tot stilstand was gekomen cn imen de situatie kon overzien, bleek niemand der inzitten den ernstig letsel bekomen te hebben. Ook het paard kwam er goed af, zoodat het'on geluk, dat wonderlijk goed afliep, beperkt bleef tot een flinke materieele schade aan het rijtuig. OEGSTGEEST GESLIPT OP DEN RIJKSWEG. Auto-passagiers ernstig gewond. Op den rijksweg Oegstgeest heeft zich gisteravond om kwart over negen een ernstig verkeersongeluk voorgedaan. De bestuurder van een uit Amsterdam komende auto, de heer J. Hoogendoorn uit Den Haag, wilde in een bocht stoppen, om dat hij verblind wercl door een tegenligger. Toen hij remde, kwam de wagen te slippen, waarbij 'hij eenige imalen in het rond draai de. Dit had tot gevolg, dat de auto in dc flank werd aangei'eden door een achterop komenden wagen, bestuurd door den heer J. P. van Dorssen, eveneens uit Den Haag. Deze had nog geprobeerd de -andere auto te ontwijken, doch dit lukte niet meer. Beide wagens werden groptendeels vernield. Het geslipte voertuig kwam op den gras berm terecht. De heer H. bleef ongedeerd, doch de naast hem gezeten heer N. Pauptit uit Den Haag werd ernstig gewond. Met inwendige kneuzingen en een hersenschud ding werd hij per ziekenauto naar het aca demisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. Van de overige bij het ongeluk betrokken personen kregen eenigen schaafwonden. Het verkeer op den weg ondervond een kwartier oponthoud. TWINTIG JARIG BESTAAN R.K. VOLKSBOND. Gisteren was het 20 jaar geleden, dat de afdeeling Oegstgeest van den R.K. Volks bond werd opgericht. Dit feit mocht te recht niet ongemerkt voorbij gaan cn daar toe werden dan ook reeds langen tijd te voren de noodige besprekingen gevoerd. Door een welverzorgd programma werd den leden bekend gemaakt, wat er alzoo zou plaatsvinden. Dc dag begon met een H. Mis voor de levende en overleden leden der afdeeling, opgedragen door den gees telijk adviseur Pastoor J. J. C. M. Looij- aard, onder welke H. Mis de leden ter H. Tafel naderden. Des middags te twee uur kwam men in de grooten zaal van „St. Willibrord" voor een feestvergadering bijeen. De voorzitter, de heer N. Kerckhoff, opende deze bijeen komst en verwelkomde de aanwezigen. Een speciaal woord van welkom sprak de voor zitter tot Pastoor Looyaard, den eere-voor zitter A. Meijer en het eere-lid den heer J. W. v. d. Post. Voorst tot het bestuur van de Hanze (dat tevens een bloemstuk zond) en to dc aanwezige besturen van andere organisaties. Na voorlezing van de gelukwenschen bracht spreker hulde aan degenen, die twintig jaar geleden het initiatief tot op richting namen. Spreker herdacht nog het onlangs overleden lid, den heer Driessen. Dan bracht spreker dank aan dc propagan- da-commissie. die het ledental wist op te voeren van 56 tot 71. De heer A. F. Meijer, oud-voorzitter en mede-oprichter der af deeling, bracht de wordingsgeschcidenis der afdeeling ter sprake, herinnerde aan den steun van Pastoor Roozen z.g., die on danks zijn hoogen leeftijd nog jong mee voelde. Spr. hoopte, dat de afdeeling, die thans aan de laatste etappe is om in het zilver te worden gezet, in groei en bloei steeds mag toenemen. Pastoor Looyaard, die de feestrede hield, zeide dat de uitnoodiging daartoe hem zeer welkom was. Spreker laat gaarne de feest- l romp et eens schallen cn deelt gaarne pluimpjes uit, doch ook laat spreker gaar ne zien, dat werken voor het sociale leven echt priesterwerk is. Het werk van den priester is niet beperkt tot biechtstoel cn sacristie en preekstoel. Spreker toonde aan, dat het katholiek-sociaal leven nood zakelijk is en daarom wil spreker hen op wekken die nog geen lid zijn van hun or ganisatie: „Sluit u aan niet morgen maar vandaag nog".Het doel van den bond is de werkende klasse op hooger peil te brengen, den arbeid te verheffen, de klove te dempen tusschen kapitaal cn arbeid. De Bond heert bevorderd of bevordert dat de werkman niet als een werktuig wordt gebruikt, dat hij van het zoete geluk van het familieleven kan genieten, dat hij ver zekerd is legen armoede en ziekte, dat hij terug wordt gehouden van de verderfelijke theorieën der sociaal-democraten. De mid delen om het doel te bereiken zijn getoetst aan de katholieke beginselen. Spreker wees nog op de troebele No vemberdagen van 1918, hoe de katholieken en christelijke arbeiders als redders zijn opgetreden en geschraagd hebben de troon von onze geliefde koningin Wilhelmina; hoe thans ook nog deze zelfde arbeidei*s verdedigers zijn van het Huis van Oranje. Deze arbeiders willen geen dictatuur, maar Wilhelmina, onze landsvrouwe (ap plaus). Vervolgens spoorde spreker de aanwezi gen volks'bonders aan zich steeds ijverige leden te toonen, trouw de vergaderingen bezoeken, zich katholiek te toonen in al les en met allen, in woord en daad, uitdra- gers te zijn der christelijke beginselen. Laten we allen dit taai voornemen ma ken, dan zal de afdeeling steeds vooruit gaan en het ledental spoedig de honderd hebben bereikt. Het kan en het moet. De voorzitter dankte Pastoor Looyaard voor zijn begeesterende woorden. De heer A. J. Dofferhof, oud-voorzitter, bracht zijn gelukwenschen in een aardig speechje naar voren, ook het eere-lid, de heer J. W. v. d. Post, bood met eenige wel gekozen woorden zijn felicitatie aan. De heer Kerckhof dankte allen, die hun belangstelling toonden, waarna de bijeen komst werd gesloten. Van de gelegenheid om het bestuur te complimenteeren maak ten velen gebruik. Tijdens bovengenoemde feestvergade ring was het rondom het vereenigingsge bouw reeds merkbaax-, dat er nog iets bij zonders moest plaats hebben. Talrijke kin deren wachtten buiten en in de gangen reeds op het oogenblik, dat de deuren werden geopend en zij de gelegenheid zou den krijgen hun plaats te gean innemen voor bijwoning van de kindex'vooi'stelling. Oom Bart (de heer D.evilee 'uit Leiden) vertoonden met zijn poppenkast: Tinokkio, de Harlekijn. Na een koi-te pauze werden de kinderen nog tot hun groot vermaak met eenige goocheltoeren bezig gehouden. Des avonds te acht uur richtten- de „groote" menschen hun schreden wederom naar het vereenigingsgebouw, waar een tooneelvoorstelling werd gegevexx. De be langstelling was buitengewoon groot. On der de aanwezigen merkte we ook op Pas toor Looijaard, Kapelaan Bernfeld, Kape laan Sanders, Kapelaan Homan, de Katho lieke raadsleden Smits, Paardekooper en v, d. Post, de heer Nijhuis, voorzitter van de afd. Leiden, enz. De muziek van „Franz Schweitzer" uit Leiden bracht onder leiding van den heer Abr. Martijn spoedig de gewenschte stem ming erin en deel de, aanwezigen volop genieten. De opvoering van het tooneelstuk „Het verleden spx-eekt" hield aller aandacht ge spannen. De vertolking was boven alle lof. Toch gelooven we, dat een meer komisch spel voor deze gelegenheid beter zou. zijn geweest. Voor het einde hield de voorzitter van den Px-opagandaclub nog' een korte toespraak om moreele steun en medewer king. De lieer Kerckhof dankte daarna allen, die tot het welslagen van die viering van dit 4de lustrum hun medewerking gaven. Alles was tot in bijzondeiTieden verzorgd. Gemeenteraadsverkiezing. Bij de gis teren gehouden stemming werden uitge bracht 159 geldige stemmen: W. den Boer 20; Kerckhof 100; v. Lieshout 3; C. Paar dekooper 26; v. d. Voort 10. De Katholieke lijst is dus nu aldus sa mengesteld: 1. J. Smits, 2. J. v. d. Post, 3. J, v. Zoelen, 4. N. Kerckhof, 5. C. P. J. PaardekoopeT, 6. W. den Boer. 7. J. J. v. d. Voort, 8. J. Lieshout. Zwemvereeniging „Poelmeer". In het R.K. Patronaatsgebouw, is Zaterdagavond de jaarlijksche feestavond gehouden voor de leden en introducee's van. bovenge noemde vereenxging. De voorzitter van „Poelmeer" dr. Bor- gerhoff Mulder heette de aanwezigen in 't bijzonder burgemeester en mevr. van Ger- revink hartelijk welkom. Deze feestavond, aldus spr. wijkt af van de vorige gehou den feestavonden, die meestal hoofdzake lijk werden gevuld door dansen. Men is hiervan teruggekomen, en wil ook de oudei'en in de feestvi*cugde laten deelen. Spr. hoopt tenslotte, dat deze avond 7,al slagen en nog velen als lid zal doen toetre den. Tenslotte dankt hij de sportafdeeling, speciaal den heer Molenaar, die dezen avond hebben georganiseerd. In verband met de naasting door de ge meente, brengt de heer Molenaar hartelijk dank aan de bestuui*sleden, die vóór dien borg zijn gebleven. •Hierna werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma en met het optreden van een dames-ensemble: „The Honolulu Queen." Zij vergastten ons op een aantal fraaie nummers Hawaian- muziek cn hadden naast een geweldig ap plaus een fraaie bloemenhulde, welke door den heer Molenaar werd aangeboden, In ontvangst te nemen. Nu volgde het optreden van de .band Basin-street Swingers". Deze ..band" bracht direct de vroolyke stemming, en wekte zeer zeker de danslust der aanwezi gen op. DINSDAG 25 HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. KRO Uitzending 8.009.15 Gramofoonplaten (ca. 8.15 Berichten) 10.00 Gramofoon platen 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Bex'ichten 12.15 KRO-Melodisten en solist (1.00—1.20 Gramofoonplaten) 2.00 Vrouwenuur 3.00 Modecursus 4.00 KRO-Kamerorkest 4.45 Gramofoon platen 5.00 KRO-orkest 5.456.05 Felicitatie-bezoek 6.10 Gramofoonplaten 6.35 Berichten, sportpraatje 7.00 Be richten 7.15 Cyclus „Naar de nieuwe gemeenschap" 7.45 Gramofoonplaten 8.00 Berichten ANP, mededeelingen 8.15 Stedelijk orkest van Maastricht en solisle 9.00 Uit het Vaticaan: EIAR-orkest, .koor van de Sixtijnsche kapel en solisten (opn.) 10.30 Berichten ANP 10.40 Bela Kiss en zijn Iiongaarsch orkest en solist 11.0512.00 Gramofoonplaten. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO-Uitzeii- ding. 6.30—7.00 RVU. 8.00 Orgelspel 8.15 Berichten, gramofoonxnuziek 10.00 Mor genwijding 10.15 Gramofoonplaten 10.30 Voor de vrouw 10.35 Viool en piano 11.00 Causerie „De vrouw en het wereldbeeld" 11.10 Huishoudelijke wen ken 11.35 AVRO-Amusementsorkest 12.15 Berichten 12.17 Gramofoonplaten 1.00 Het Omroeporkest (1.452.00 Gra mofoonplaten) 2.45 Knipcursus 3.45 Lyra-Tx-io 4.30 Kinderkoorzang 5.00 Kinderhalfuur 5.30 Het Omi-oeporkest 6.28 Berichten 6.30 Een schoolmees ter vertelt over school, gezin en maat schappij 7.00 Voor de kinderen 7.05 Viool en piano 7.30 Engelsche les 8.00 Berichten ANP, radiojournaal, mede- deeling§n 8.20 Gramofoonplaten 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein 10.00 Radio toneel 10.20 Vocaal concert 10.50 Gramofoonplaten 11.00 Berichten ANP, dansmuziek (gr. pl.) 11.30—12.00 AVRO Dance Band. DROITWICH. 1500 M. 10.20 Het Elsie Owen Pianokwartet 11.20 Gramofoon platen 12.05 BBC-Northeim-orkest 12.50 Gramofoonplaten 1.05 Marine Stafmuziek 1.50 Bas-bariton en viool 2.20 Sectie van het BBC-Northern Ire land orkest en solist 2.50 Orgelspex 3.20 Gramofoonplaten 3.25 Karakter imitaties 3.50 Radiotooneel 4.20 Man- tovani's Tipica-orkest 4.50 Gramofoon platen 5.20 Berichten 5.45 Nat. Go- nella's Georgians 6.00 Radiotooneel 6.20 Het BBC-Harmonie-orkest 6.50 Dialoog: „Unemployment measures in the U.S.A." 7.20 Radio-film 8.20 Berich- De avond bood, elclc wat wils, en zoo volgde nu het optreden van Prof. Antonini, die voortreffelijke staaltjes van zijn goo chelkunst liet zien, die de aanwezigen meermalen verbaasd deden staan. Een tweetal leden van „Poelmeer" de heeren Schieder en Kruit zorgden voor geluidsimitaties, terwijl laatstgenoemde ook enkele accox'deon-soli ten gehoore bracht. Het applaxis dkt hun ten deel viel bewees ten volle hoe hun pi'estaties door de aanwezigen op prijs gesteld werden. Een van de leden der „band" ontpopte zich tevens als een begaafd snelteekenaar. De algeheele leiding van den feestavond was bij den heer Molenaar in goede hah- den. Als laatste nummer van dit gevarieer de programma trad prof. Antonini nog maals op, ditmaal met zijn sprekende pop. Het succes, dat hiermede geoogst werd, was wederom buitengewoon. Hiermede was het cabaret-progx-amma ten einde, en werd gelegenheid tot dansen gegeven. Wij kunnen niet anders constateeren, dan dat deze avond in alle opzichten is geslaagd. VOORHOUT Kerkbestuur. Door Z. H. Excellentie' den Bischop van Haarlem is in de kerk meesters-vacature van wijlen den heer D. Hoogduin voorzien dcor de benoeming van den heer P. L. Wax-merdanx tot kerk meester. Gemeenteraadsverkiezing. Gisteren werd door de leden van de afd. Voorhout van de R.K. Staatspartij bij stemming uit gemaakt door welke personen de plaatsen 11 tot en met 15 van de definitieve candi datenlijst zullen worden bezet. De uitslag was als volgt: N. J. van der Laan 221 stemmen, P. J. Westerhoven 173 St., J. A. de Zwart 177 st., C. van der Burg 207 st., J. A. Verdegaal 193 st., H. J. van der Lans 267 st„ P. L. Warmei'dam 200 st., en P. van der Meij 168 stemmen, zoodat de plaat als volgt worden verdeeld: 11. H. J. van der Lans, 12. N. J. van der Lans, 13. C. van der Burg, 14. P. L. Warmerdam, 15. J. A. Verdegaal. ZOETERMEER Luchtbeschermingsdienst. Op de meest eervolle wijze is den heer A. J. M. van Well ontslag verleend als hoofd van den luchtbeschermingsdienst. In diens plaats is benoemd de heer J. van Doornen, tot dusver plaatsvervangend hoofd dier dienst. Ontslag en benoeming hebben op heden plaats. WANDELAARS LASTIG GEVALLEN. Baldadige jeugd zwaar gestraft. Op den avond van den 17den Februari werd een zeeman in het park van Rotter dam aangesproken door een knaap, die APRIL 1939 ten 3.45 Causerie „The Budget" 9.00 Versterkt BBC-Variété-orkest 9.45 Het „New Georgian"-Trio 10.20 Grosvenor House dansorkest 10.50 Gramofoon platen 11.1011.20 Berichten. RADIO PARIJS. 1648 M. 8.00, 9.00 9.25 en 10.20 Gramofoonplaten 11.35 Zang 12.25 De Stafmuziek van dé Garde Ré- publicaine 1.35 Zang 2.05 en 2.35 Gx'amofoonplaten 3.20 Tenor en piano 4.25 Het Ellis-orkest 5.35 Viool en piano 6.20 Het Bailly-orkest 7.50 Ka mermuziek 8.5010.50 Radiotooneel. KEULEN. 456 M. 5.50 Gramofoonplaten 7.50 Omroepschrammelensemble en so listen 9.209.50 Volksliederen en volks dansen (opn.) 11.20 Tiet Rheinische Lan- desorkest en solist 1.302.20 Populair concert 3.205.10 Het Omroep-orkest 6.20 Gramofoonplaten 7,50 Herman Hagestedt's dansorkest én solisten 11.20 2.20 Het Omroepamusementsorkest en het Omroepkleinorkest. BRUSSEL. 322 cn 484 M. 322 M.: 11.20 12.301.20, 4.20, 5.50 en 6.20 Gramofoon platen 7.20 Revue-programma 9.30— 10.20 Gramofoonmuziek 484 M. 11.20 Gx-amofoonplaten 11.50 en 12.30 Radio-orkest 12.501.20 Gra mofoonplaten 4.20 Gewijde muziek (gr. pl.) 5.35 Gramofoonplaten 6.35 Literair muzikaal programma 7.20 Radio orkest cn soliste 8.35 Radio-orkest 9.3010.20 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.50 Het Omroeporkest en soliste (8.308.40 Declamatie) 9.20 Berichten 9.50 Het Parijs Blaaskwintet (opn.) 10.05 Be richten 10.2011.30' Het Hamburger Omroepkamerorkest en solisten (opn.). GEM. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF 3de Programma. 8.30 Keulen 10.20 Radio Parijs 11.35 Brussel VI. 1.20 Keulen 2.20 Diversen 3.00 Londen Reg. 3.20 Keulen 4.20 Brussel VI. 5.50 Brussel Fr. 6.20 Brussel VI. 6.50 Londen Reg. 7.20 Keulen 7.35 Brussel VI. 8.05 Keulen 8.35 Brussel Fr. 9.20 Brussel VI. 10.20 Keulen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 8.20. Radio Parijs 8.30 Radio PTT Nord 8.50 Diversen 9.35 Londen Reg. 12.05 Droitwich 1.50 Londen Reg. 2.20 Droitwich 3.50 Londen Reg. 4.20 Droitwich 6.00 Londen Reg. 6.20 Droitwich 11.20 Radio Danmark. R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracbt 3u, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telet. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin nen vestgracht 30. hem de vraag stelde, of hij een pak slaag wilde hebben. Toén de jongen inderdaad een houding aannam alsof hij wilde slaan en de man verder wilde gaan, werd deze plotseling overvallen door een bende kwa jongens, die van alle zijden uit de struiken te voorschijn kwamen en hem duchtig op de huid zaten. De man deed aangifte bij de politie en toen deze de zaak had onder zocht, bleek, dat men hier te doen had met een groote bende jongens, die er hun be roep van maakten, eenzame wandelaars hier des avonds op dergelijke wijze te over vallen. In het nabijgelegen Museumpark waren reeds eerder personen lastig gevallen, waarbij de bende het z.g. „hoedjewippen" hadden uitgehaald. Van de twaalf jongens, die zich met der gelijke handtastelijkheden hadden bezig gehouden en gearx-esteerd waren werden er twee weer vrijgelaten, de overige tien werden preventief gesteld. Bij het onder zoek bleek, dat er zich onder deze twaalf jongens enkele „hoofdlieden" bevonden, doch dat ook de anderen leden onder in vloed van het z.g. bende- of gx-oepsinstinct. Gisteren nu heeft de kinderrechter te Rotterdam deze zaak behandeld en mr. J. Overwater was zoo vriendelijk aan ons eeixige inlichtingen over dit bijzonder geval te verstrekken. Omdat dergelijke groepsbaldadigheden nogal dikwijls, hoewel niet in deze om vang, in de Maasstad plegen voor te ko men, heeft men voor deze jeugdige boefjes straffen gesteld, die naar buiten spreken. Een van deze knapen, die allen uit een. be paalde buurt uit de binnenstad afkomstig waren en twee maanden in preventieve hechtenis dooi'brachten, werd, omdat hij de hoofdleider bleek te zijn, veroordeeld tot een tuchtschoolsti'af van twaalf maan den, waarvan vier voorwaardelijk. Twee anderen tot acht maanden, waarvan vier voorwaardelijk, drie tot acht maanden, waarvan vijf voorwaardelijk en twee tot zes maanden tuchtschool, waarvan vier voorwaardelijk, allen met een proeftijd van drie jaai\ Eén van de jongens, voor wien eenige verzachtende omstandigheden golden, kreeg een voorwaardelijke tuchtschoolstraf van zes maanden. Dc officier op de zitting was mr, Wilbrenninck.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8