STADS NIEUWS AGENDA Communie foto's blijvend aandenken ZATERDAG 22 AF..IL 1939 DE LEWSCHE CWJRANT EERSTE BLAD - PAG. 2 f Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; f '2.50 per kwtriaaL Bij onze agenten /O cent per wwk; 2 60 per kwartaal. Franco per pont 2.85 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïü Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 80 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. v. HOE WORDT HET WEER? GUUR. De Bilt seint: Verwachting: Voor het geheele land: Krachtige tyde- Hjk stormachtige, Westelijke tot Noorde lijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke cpklaringen, plaatselijke buien, iets kou der. De wcerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder- betrokken, krachtigfe Z.W. wind, 9 gr. C. Vlissingen: zwaar bewolkt, krachtige Z. W. wind, 9 gr. C. De Bilt: half bewolkt, matige Z. W. wind 10 gr. C. Groningen: licht bewolkt, matige Z. Z. w. wind, 9 gi. C. Maastricht: licht bewolkt, matige Z. W. wind, 12 gr, C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT De gisteren ten Westen van Schotland ge signaleerde storing trok, flink in diepte toenemend naar de Noordzee. Zij wordt ge volgd door een krachtige drukstijging over de Britsche Eilanden, waar stormachtige tot krachtige Noord-Westelijke winden guur en buiig weer brengen. Het koude front van deze depressie passeerde vanmor gen ons land, hetgeen gepaard ging met regen. De hoogedruk die in de afgeloopen dagen het weer in onze omgeving be- heerschte, verdween geheel. Ten Westen van Ierland komt een nieuw gebied van hoogedruk tot ontwikkeling. Tengevolge vsn den inval van koude polaire lucht dealde de temperatuur op IJsland en de Britsche Eilanden, ook in Scandinavië zijn de thermometers over het algemeen iets lager dan gisteren. In het Zuiden van ons land, België, Frankrijk en Duitschland steeg de temperatuur iets en werd zij bo ven normaal. Alleen Zuid-Frankrijk vormt ïverop een uitzondering. De depressie bracht over het algemeen maar weinig regen. Alleen Stornoway had 17 m.ni. en Lerwick 8 m.m. Verder vielen lichte hoe veelheden aan de Noordkust. LUCHTEMPERATUUR. 8.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 7.38 uur tot Zondagmorgen 4.18 uur; van Zondagna middag 7.39 uur tot Maandagmorgen 4.15 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 23 April voorm. 4.45 en nam. 5.10 uur; op Maandag 24 April voorm. 5.25 en nam. 5.50 uur. Maan op 7.14 uur Zondagmorgen. Maan onder 23.38 uur Zondagavond. Maan op 8.13 uur Maandagmorgen. Maan onder 0.17 uur Dinsdagnacht. Storm waarschuwingsdienst. Hedenmorgen te 8.10 uur werd geseind aan alle posten: „Weest op uw hoede", en te 11.30 uur: Wordt verwacht storm uit het Noord-Westen. f BINNENLAND FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. Gift van tienduizend gulden ontvangen. Met zeer groote dankbaarheid maakt het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden melding van een gift van f 10.000.welke geschonken is door een Nederlandsche in- dustrieele maatschappij. De nooden vermeerderen, moge daarom dit voorbeeld tot navolging stemmen. Het gironummer van het Nationaal Fonds is 272727. De eerste grasboter. Heden werd de eerste grasboter aan H.M. de Koningin aangeboden door den heer Fransen, boterhandelaar te Delft STUDIEFONDS VOOR WERK VERRUIMING Stichting van vertegenwoordigers uit het Nederlandsch bedrijfsleven. Op instigatie van Z.K.H. Prins Bernhard heeft dr. J. Eykman, directeur der Amster- damsche maatschappij voor jongemannen (A.M.V.J.) te Amsterdam, een groep ge vormd van vertegenwoordigers uit het Ne derlandsche bedrijfsleven, die zich bezig zal houden met de bestudeering van plan nen voor de verruiming van de werkge legenheid hier te lande, als ook met de voorbereiding van en de medewerking bij de uitvoering dezer plannen in overeen stemming met den gedachtengang, aange duid in de Memorie van toelichting op het wetsontwerp tot verhooging van het 7e hoofdstuk B. der Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1939 (verhooging crediet voor werkverruiming). Het ligt hierbij in de bedoeling, speciaal aandacht te wijden aan projecten, welke beoogen de industrieele outillage van Ne derland te verbeteren en aldus blijvend de welvaart van ons land zullen bevorderen. Na gepleegd overleg met de regeering, zal voor genoemd doel een stichting in het leven worden geroepen, welke den naam „Studiefonds voor werkverruiming" zal dragen. Het bestuur der stichting zal als volgt zijn samengesteld: mr. D. Crena de Iongh, voorzitter; ir. W. H. van Leeuwen, vice- voorzitter; J, P. J. Asselbergs, mr. J. W. Beyen, mr. S. G. Binnerts, secretaris, Gottfr. H. Crone, ir. M. H. Damme, J, W. Dekker, mr. D. A. Delprat, W. Drees, dr. J. Eijkman, dr F. H. Fentener van Vlis singen, Joan Gelderman, ir. F. H. E. Guljé, ir. A. H. Ingen Housz, B. H. M. Lips, mr. K. P. van der Mandele, W. H. de Monchy, ir. P. F. S. Otten, A. Pierson, mr. dr. L. F. H Regout en P. J Spoorenberg. Het contact met de stichting zal van de zyde van de regeering onderhouden wor den door den directeur-generaal van Han del en Nijverheid, dr. H. M. Hirschfeld. Als directeur der stichting zal optreden dr. ir. B. Boelger; het kantoor van den di- directeur zal gevestigd zijn te 's-Graven- hage, Bezuidenhout 41. VARKENSSTAPEL IN 1938 TOEGENOMEN. Ongunstige imvlood op de prijzen. Het aantal varkens in ons land bedraagt 1.831.847 stuks, blijkens de telling van No vember 1938. Dit aantal is het hoogste, dat sinds Augustus 1934 is bereikt. Het groot ste aantal was dat van 2.735.733 in Septem ber 1932. Het laagste is bereikt in 1938. De varkensstapel bedroeg toen namelijk 1.342.981 stuks. De sterke aanwas van het thans nog niet slachtrijpe materiaal zal ongetwijfeld een ongunstige invloed uitoe fenen op de varkensprijzen. Tot deze conclusie komt het driemaande- lijksch verslag van de landbouwcrisis maatregelen over het laatste kwartaal vart het afgeloopen jaar. De groote uitbreiding van de varkensstapel moet gezocht wor den in de groepen biggen- beneden zes we ken en varkens van zes weken tot zestig kilogram. De aantallen in deze twee cate gorieën aanwezige varkens waren de hoog ste van de November-tellingen sinds 1934. De Veehouderijcentrale heeft van 27 September tot en met 2 November j.l. 10.805 zware varkens gekocht, waarvan 10.108 in geslachte toestand naar Duitsch land zijn uitgevoerd. De overige zjjn in het binnenland verkocht. Van de gelegenheid tot het aanbieden van varkens in het zou- tersgewicht is ruim gebruik gemaakt. Het was zelfs niet mogelijk regelmatig af te ne men, zoodat het opgeloopen aanbod snel steeg tot boven de 100.000. Dit groote aan bod kan ten deele verklaard worden door de sterke aanwas van de jonge varkens, ten deele door de te groote marge, die ont staan was tusschen de prijzen op de vrije markt en die, welke de Centrale voor de baconvarkens betaalde. De prijzen zijn daarop verlaagd. Het aantal toegekende biggenmerken voor 1938 heeft 2.208.197 bedragen. Voor 1939 is de toekenning met 150.000 vermin derd, nadat zij was vastgesteld, 'en daar door teruggebracht tot 2.146.250. MINIMUMPRIJS SPINAZIE. De minister van Economische Zaken heeft ten aanzien van spinazie, den mini- num- en vergoed in gsprijs van spinazie voor het tijdvak 24 April14 Mei nader vastgesteld op 2.50 per 100 K.G. DE ZOMERZEGELS 1P39. Verkrijgbaar van 1 Mei tot en met 30 Juni. Evenals in vorige jaren zullen ook dezen zomer, en wel gedurende het tijdvak van 1 Mei tot en met 30 Juni a.s. zomerzegels verkrijgbaar worden gesteld, met een toe slag boven de frankeerwaarde, "welke ten goede zal komen voor de helft aan sociale doeleinden (tuberculose., kankerbestrij ding en A.V.O. (arbeid voor onvol waar- digen) en voor de helft aan cultureele doel einden ter tegemoetkoming in den huidi- gen nood der cultureele werkers. De zegels zijn ook in het verkeer met het buitenland voor frankeering geldig tot en met 31 De cember 1944, en verschijnen in 5 frankeer- waarden, n.l. 1 1/2 cent (grijs) met een toeslag van 1 1/2 cent; 2 1/2 cent (groen) met een toe slag van 2 1/2 cent; 3 cent (rood) met een toeslag van 3 cent; 5 cent (groen) met een toeslag van 3 cent; 12 1/2 cent (blauw) met een toeslag van 3 1/2 cent. Het 1 1/2 centszegel draagt de beeltenis van „Thijs Maris" (18391917), een der belangrijkste Nederlandsche schilders; het 2 1/2 centszegel die van zijn tijdgenoot, Anton Mauve, (18381888), schilder van naam, bekend om zijn bijzonder fynge- voelde schilderingen van landschappen. De beeltenis van Gerard van Swieten, (17001772), de vermaarde Nederlandsche geneeskundige aan het Oostenrijksdie hof ui de 18e eeuw is voor het 3 centszegel ge kozen. Van Swieten was leerling van Boer- haave en als zoodanig sluit het zegel met zijn beeltenis aan op het Boerhaavezegel van 1938. Het meest gangbare zegel voor binnen- landsch gebruik, dat van 5 cent, draagt de beeltenis van Nicolaas Beets, (18141903), theoloog en letterkundige, wiens „Camera Obscura", waarvan in 1839, dus juist 100 jaar geleden, de eerste uitgave verscheen, bij oud en jong bekendheid geniet. Beets schreef dit onvolprezen werk op 25-jarigen leeftijd. In verband hiermede is een jeugd portret van hem gekozen. Het 12 1/2 centszegel tenslotte voor bui- tenlandsche brievenverkeer, geeft de beel tenis van „Petrus Stuyvesant" (1610 1682), de bekende gouverneur van Cura cao en later van Nieuw Nederland (New York) weer, en is gekozen in verband met de wereldtentoonstellingen te New York. De afmetingen der zegels zijn dezelfde als die van de zomerzegels van vorige ja ren. Mevrouw Reitsma-Valenca ontwierp de zegels van 1 1/2 cer.t en van 3 cent resp. met de beeltenis van Thijs Maris en Ge rard van Swieten, het 2 1/2 centszege] met de beeltenis van Anton Mauve is vervaar digd door S. Hartz, dat van 5 cent (Nico laas Beets) door Kuno Brinks, terwijl Hub. Levigne de ontwerper is van het 12 1/2 centszegel (Petrus Stuyvesant). De teekeningen zijn door de kunstenaars zelf in staal gegraveerd. TWEEDE EEUWFEEST R.K. ARMBESTUUR. Wij schreven gisteren, dat we nog nadere mededeelingen zouden doen betreffende het heel bijzondere feit van de tweede-eeuw feestviering van het Katholiek Armbestuur. Vandaag willen wij er iets meer van ver tellen; wat ongetwijfeld onzen lezers interes seeren zal. Donderdag 27 April te negen uur cele breert Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem Mgr. J. P. Huibers een gelezen heilige Mis in de versierde kapel van het gesticht; onder deze H. His houdt Mgr. een predica te. Waar de plaatsruimte in de kapel zeer beperkt is geschiedt deze plechtigheid in den intiemen kring van regenten en inwo- nenden. Na de H. Mis is er ontbijt; en daarna ko men met den Bisschop regenten, zusters en alle andere inwoners weer tezamen in de feestzaal, waar een regenten en enke len der inwoners Monseigneur zullen toe spreken en een feestcantate zal worden uit geroerd. 's Middags van 3.30-^-5 uur houden de regenten een receptie in het Weeshuis, St. Jacobsgracht. Allen, die hun gelukwen- schen willen aanbieden, -worden dan gaarne verwacht. Er is dan tevens gelegenheid, om het Huis te bezichtigen. In de middaguren zal ook worden aange boden de feestgave van katholiek Leiden. Om 7 uur is er wederom in intiemen kring een feestavond, waarop o.m. een documentaire film zal worden gedraaid, voorstellend het dagelijksch gebeuren in het gesticht. Dit en de andere deelen van het feestprogram zullen wij durven dit reeds te voren vaststellen zeer goed ver zorgd zijn, passend in het geheel van een even'blijde als waardige feestvreugde op dezen plechtige jubileum-dag! 's Avonds om half tien zal de Harmonie „St. Grego- rius" een serenade brengen. Dezen avond zal de gevel van het ge bouw electrich zijn verlicht. De uitwen dige versiering is evenals de verslering in het Huis en de natuurlijk onontbeerlij ke tractatie der inwoners en wat wij nog verder zullen mededeelen, verkregen door de welwillende en belangelooze en royale medewerking van leveranciers en vele an dere sympathiseeren belangstellenden. Vrijdag na den officieelen feestdag wordt om zes uur 's avonds op de binnenplaats van het Gesticht een formeele kermis geopend; draaimolen, poffertjeskraam, schiettent, mu ziek, enz., welke kermis den anderen dag wordt voortgezet. De inwoners van het Huis hebben dan hun feest, geheel en al en uitsluitend voor hen bestemd. En den daaropvolgenden Zondag komen de oud-weezen te zamen. De dag begint met een heilige Mis. hierna een gemeenschap pelijke koffie-tafel. De oud-weezen zullen dien dag hun geschenk aanbieden. Ook de momenteel door het Armbestuur ondersteunden, zullen geenszins wor den vergeten; ook zij zullen in de feest vreugde deelen, als hun in den loop der daaropvolgende week een verrassing zal worden aangeboden. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Wij herinneren er aan, dat van de leden der afd. Leiden R.K. Staatspartij morgen een klein bewijs van belangstelling en meeleven wordt gevraagd, door mee te wer ken aan de samenstelling van de volgorde der eerste candidaten van de candidaten- lijst voor de gemeenteraadsverkiezing. Zij hebben een oproep ontvangen, die zij me- denemen naar een der daarop aangege ven stembureaux. Wie het gegeven advies wil volgen, heeft eenvoudig een hokje zwart te maken. Wie meent daarvan te moeten afwijken geve aan achter de namen der candidaten, wie hy wil no. 1, wie no. 2, enz. tot en met 8. Officieêle Crisispubllcatles STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938, gedenatu reerd van 17 t/m 22 April 1939, zal be dragen 1.80 per 100 K.G. voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C en ƒ1.30 per 100 KG. voor voedererwten, gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben ge teeld. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938, in genoemd tydvak door telers of handelaren gedenatureerd en voldoende aan de kwaliteitseischen, zal 1.75 per 100 K.G. bedragen. 's-Gravenhage. 21 April 1939. INLEVEREN VAN VERSCH SPEK. De Nederlandsche Veehouderijcentrale brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van Maandag 24 April 1939 tot nadere aankondiging te IJmuiden voor haar rekening versch spek zal worden in genomen bij de N.V. Koelhuis en Ijsfa briek „IJsvries" te IJmuiden. De inlevering zal kunnen geschieden des Dinsdags en des Donderdags van 912 uur en van 25 uur. 's-Gravenhage, 21 April 1939. SINT ODA Een goed volk eert z'n greote mannen en vrouwen. De groote mannen en vrouwen van ons Roomsche volk zijn de Heiligen, de waar lijk grooten bij uitnemendheid. Als Roomsche Nederlanders houden we natuurlijk bijzonder graag onze vader- landsche Heiligen in eere. Een der liefste Heiligen, die op onze va- derlandsche bodem geleefd hebben, is on getwijfeld Sint Oda, in het jaar 726 in het tegenwoordige St .Oedenrode (N.-B.) in geur van heiligheid gesiorven. Haar graf is nog een toevluchtsoord voor alle lijdenden, doch inzonder van blinden en ooglijders. Geen wonder dan ook, dat de vereeni- ging R.K. Blindenzorg Rijn en Bollen streek zich onder Haar schutse stelde en Sint Oda tot patrones verkoos. Op 2 Mei a.s. houdt genoemde vereeni- ging in de Schouwburg een groote Propa- ganda-avond. Bij die gelegenheid zal het bekende Haagsche tooneelgezelschap „De Vereenigde Haagsche Spelers" (dir. Pierre Balledux) het leven van Sint Oda ten too- neele brengen. De rol van Sint Oda wordt gespeeld door Dini van Lier, terwijl de rol van haar vader, koning Eugenius van Schotland, door niemand minder dan den bekenden Vlaamschen acteur Jules Ver- straete zal vertolkt worden. De reizangen worden gezongen door de in Leiden overbekende St. Odoknapen on der de beproefde leiding van Kapelaan Paap. We meenen goed te doen, in een tweetal volgende artikeltjes een kort resumé te ge ven van het zoo mooie, zoo aandoenlijke en tevens zoo leerrijke leven van de Schotsche Koningsdochter, die de oardsche kreon ontvluchtte en in onze lage landen de Hemelkroon verdiende. We hopen, dat de lezing der beide vol gende artikeltjes voor zeer velen aanlei ding moge worden, het leven van Sint Oda ook te gaan zien. Op 2 Mei a.s. In den Schouwburg. THEO BOSMAN, Secr. v. „Sint Oda". MISSIE NAAI-VEREENIGING „ST. FRANCISCUS XAVERIUS". In memoriam mevr. Bosch. Wie van onze leden had kunnen ver moeden, dat de blijde Paaschklokken zoo droef zouden nagalmen voor onze vereeni ging. Mevrouw Bosch, een onzer beste en meest actieve leden plotseling uit ons midden weggerukt. Die haar kenden be wonderden haar om haar toegewijden ar beid waar het betrof de goede zaak van onze missie-naaivereeniging. Dit liefde werk had steeds hare bijzondere belang stelling en het is ondoenlijk hier op te som men al hetgeen zij tijdens haar lidmaat schap voor de vereeniging heeft gedaan. En wij, die blijven, zullen met groote waardeering aan haar blijven denken. Is er een schooner gelegenheid haar eens extra in onze gebeden te gedenken dan tijdens de H. Mis, die voor haar ziele- rust zal worden opgedragen' op Dinsdag 25 April te 8.20 in de kerk van de Harte- brug. Het Bestuur. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 2183. H. Koot. Hazers- woude, Rijndijk A. 185e. Manufacturen. Wijziging: 811. Firma B. Zeilstra, Leiden, Langebrug 101. Kolenhandel. Vest. fil.; Leiden, Kraaierstraat 19 o.d. naam: Brandstoffenhandel v.h. C. Osinga. Beh. fil.: J. Zeilstra, Leiden. LEIDEN. Zondag: Stemming groslijst gemeente- raadsverkiezing. Volksbond 104 uur, Romanuszaal 10—1 uur, School Lusthoflaan 101 uur, School Potgieterslaan 101 uur. Zondag: Jaarl. H. Mis in de St. Petrus- kerk voor de afd. Leiden der R.K. Bakkerspatroonsver., 7.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 22 tot en met Vrijdag 28 April a.s. waargenomen door de apotheken: Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, Tel. 1060; en A. J. Donk, Doezastraat 31, teL 1313. Te Oegsgteest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 274. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Bockel, v. Driesum, Slim, Kortmann, Lahr. (EN PLAATJES) in onze speciaal daarvoor bestemde uitvoering zijn een POPULAIRE PRIJZEN Slegtenhorst's Fotowerken Ateliers voor moderne Fotokunst (parterre) Nieuwe Rijn 46 - Telef. 3010 ESPERANTISTENAVOND IN „SCHUTTERSHOF". Donderdagavond te 8 uur organiseeren de drie Leidsche Esperantio-Vereenigin- gen wederom een feest- en propaganda- avond in„Schuttershof", Stationsweg, Lei den. Evenals' vorige jaren zal op dien avond de uitslag van den vertaal wedstrijd bekend gemaakt worden en zal aan de winnende vereeniging, die het hoogste aantal pun ten behaald heeft, een wisselbeker wor den uitgereikt. De avond wordt opgeluisterd door mu ziek en zang, jeugdige Esperantisten zul len een boerendans uitvoeren en een zangspelletje, terwijl de avond verder af gewisseld zal worden door enkel tconeel- stukjes en een paar aardige films, die be doeld zijn om de aanwezigen eens hartelijk te doen lachen. We hopen op een groote opkomst van alle belangstellenden te mogen rekenen. Degenen, die iets meer van Esperanto willen weten, kunnen zich wenden tot één der secretariaten van de'drie Leidsche Es- peranto-Vereenigingen, n.l. de Neutrale Esperanto-Vereeniging „Pacen", Konin- ginnelaan 49; de Federatie van Arbeiders- Esperantisten, Kanaalstr. 7; de R.K. Klubo Esperantista, Vree wij kstr. 27. DE NIEUWE KOMEET. Er zijn bij de Leidsche Sterrenwacht nog slechts twee telegrammen over waarne mingen van deze komeet ontvangen, n.l. van de eerste waarneming Zondagnacht en van de tweede, voor zoover hier bekend laatste waarneming op 18 April te Babels- berg gedaan. Volgens deze laatste waarne mingen was de stand van de komeet toen uur 8 min. rechtte klimming bij 43 gr. de clinatie, <1. i. ongeveer op de grens van het sterrenbeeld Andromeda en het ster renbeeld Perseus. Verschillende factoren werken de waarneembaarheid hier te lan de van de komeet tegen, aldus de „N. R, Crt.", n.l. de lage stand, dichtbij den hori zon en het zich snel verplaatsen van de komeet. Donderdag heeft men waarnemingen ge daan aan de Leidsche sterrenwacht, die zonder resultaat bleven. Afgaande op de laatste bekende plaats van de komeet (n.l. die van de waarneming van 18 April) zal men thans de komeet moeten zoeken na zonsondergang in het Noordwesten, terwijl naarmate wij meer den nacht naderen, de komeet zich meer naar het Noorden zal verplaatsen. Wij zullen de komeet moeten zoeken dichtbij den horizon en deze zal zich moeten bevinden in de lijn van de Pool naar de plaats waar de ondergegane zon zich onder den horizon bevindt. Het feit, dat de lichtsterkte betrekkelijk groot is wijst er op, dat hij misschien dicht bij zijn perihelium is, d.w.z. op den kori sten ruimteafstand ten opzichte van de zon. In deze positie is de beweging van een komeet steeds snel, waardoor het moeilijk is de te verwachten positie enkele dagen te extrapoleeren. Dat de waarnemingen giste ren aan de sterrenwacht tot niets hebben geleid, is waarschijnlijk te wijten aan het feit, dat de komeet te dicht bij den horizon staat. Acaden"'°«'<>nws LEIDEN. Bevorderd: Tot doctor in de Letteren en Wijsbegeer te, op proefschrift getiteld: „Demosthenes' Rede tegen Zenothemis" de heer A. C. Cosman, geboren te Leiden.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2