TELEFOONTJES STADS NIEUWS Burgerlijke Stand Vraag Diversen Adverteerendoetverkoopen ZATERDAG 22 APRIL 1939 DE LEWSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 - P. L. BESSING GAAT HEEN. Benoemd tot chef de Bureau der Ned. Ver. v. Spoor- en Tramwegpersoneel. Naar wij vernemen is de heer P. L. Hes- sing, commies der Nederlandsche Spoor wegen op het station alhier, door het Hoofdbestuur der Ned. Vereeniging voor Spoor- en Tramwegpersoneel met ingang van 1 Juni a.s. benoemd tot Chef de Bu- Daar waar een enorme sorleering van verschillend fabrikaat U len dienste staat, hebt U het meeste kans van volledig naar genoegen te slagen 1 DAAROM NAAR C. F. MEERPOEL's K WALI i tl 15-NAAIMACHINEHANDEL AlléénBreestraat 171 ~*l reau op het kantoor van het Hoofdbestuur op de Oude Gracht te Utrecht. Daar de heer Hessing deze nieuwe func tie gedurende een jaar op proef zal ver vullen heeft hij aan de Directie der Ned. Spoorwegen één jaar non-actief aange vraagd. De heer Hessing zal dus binnenkort onze gemeente verlaten. De heer Hessing is lid van den Gemeenteraad voor de S.D.A.P., zoodat in den Raad een vacature zal ont staan. ANALYST-EXAMENS. Van de Middelbaar Chemische School al hier slaagden de navolgende candidaten voor de door de Ned. Chem. Ver. afgeno men analystexamens: Voor algebra de heer J. V. v. Ulden (Leiden). Voor scheikunde, natuurkunde en wa renkennis de heer J. Zeldenrust (Scheve- ningen). Voor theorie en manipulaties de dames C. Nijholt (Leiden), L. Krispijn (Voorscho ten), C. Nagel (Leiden), I. M.» Le Grand (Sassenheim), C. Gleichman (Wassenaar), M. v. Gijzen (Alkmaar), M. L. Swait (Warmond), H. Roosjen (Leiden), J. M. Gfoot (Wassenaar), C. v. d. Linden (Lei den) M. Willink (Winterswijk), A. F. M. M. Pierrot (Leiden) en de heeren A. A. Olivier (Delft), C. W. Fransen (Leiden) en J. V. v. Ulden (Leiden). Na het schriftelijk gedeelte werden van de bovengenoemde leerlingen 13 voor scheikunde en 3 voor natuurkunde vrij gesteld van het mondeling examen. Aan de Vakschool Leiden van den Ne- derl. Kappers-Bond slaagden van den hee rencursus 1938/39 do heeren: M. H. Vis ser, Leiden; H. F. Visser, Leiden; B. Cok, Hazerswoude; D. v. d. Luijt, Noordwijk a. Zee; W. W. Voordouw, Noordwijk a. Zee; L. v. Tol, Leiden. GEVEILDE PERCEELEN. Ten overstaan van Notaris mr. H. M. A. Coebergh. alhier: Het huis waarin café met erf en afz. bovenwoning, Haven 68. in bod: 4700, kooper de heer M. E. Groenewegen q.q. alhier voor f 5700. Het winkelhuis en erf, Levendaal 161, in bod: 960, kooper de heer N. J. Moonen q.q. alhier voor 1210. Het huis met tuin, Langegracht 71, is uit de hand verkocht. Ten overstaan van Notaris B. H. Stum- pel, alhier: Het heererhuis met erf, voor- en achter- tniu en schuur Haagweg 208, in bod: 5600, kooper de heer J. Keij q.q. te Oegst- geest voor 5600. Het huis met erf Jan van Houtkade 2524a met ingang in de Hoefstraat, in bod 6100, kooper de heer J. Groenendijk q.q. alhier voor 6400. Het winkelhuis en erf 5e Groenesteeg 100, in bod 1050, kcoper de heer C. Jan sen te Leiden voor f 1325. Ten overstaan van Notaris J. C. van Eek alhier: Het huis Waardgracht 114, in bod 700, kooper de heer E. de Jongh q.q. alhier voor 700. Een perceel grond aan de Bakkersteeg in bod 320. kooper de heer J. Zitman al hier voor 320. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. In verband met de te houden voorjaars examens van de Federatie van Handels- en Kantoorbediendvereenigingen in Ne derland kan worden medegedeeld, dat de examengelden voor hen, die op den slui tingsdag der inschrijving (24 Mei a.s.) minstens 1 jaar lid zijn van bovenvermel den bond, ƒ4.bedragen, terwijl het eventueele diploma hun gratis wordt ver strekt. Voor hen, die nog geen jaar lid zijn, bedragen de kosten voor inschrijving 5 plus 12.50 voor het eventueele di ploma. Evenals andere jaren bestaat ook nu weer gelegenheid tot gratis-deelname voor hen, die reeds een jaar lid zijn. Degenen, die meenen hiervoor in aanmerking te kunnen komen, moeten zulks vóór 13 Mei a.s. aan he bondsbureau Jan Luyken- straat 12, Amsterdam, laten weten, onder vermelding van hun bondsnummer, aan welk examen zij wenschen deel te nemen en met overlegging van een bewijs van hun leeraar, dat zij op grond van hun studie in staat worden geacht met groote kans van slagen aan het examen te kun nen deelnemen. Dezulken behoeven geen inschrijfformulier in te vullen en op te zenden, wijl dit, zooals gebruikelijk, ge lijk wordt toegezonden met de mededee- ling, of zij al of niet gratis kunnen deel nemen. Nadere gewenschte inlichtingen ver strekt voor de afd. Leiden de secretaris, adres Stieltjesstraat 20. Tooneel Schijn en Werkelijkheid N. V. Het Nederlandsch Tooneel. Schijn en werkelijkheid; waar is de grens? Wat voor schijn wordt aangezien is vaak realiteit en wat als werkelijkheid wordt beschouwd is maar al te dikwijls schoone schijn. Het eenvoudige meisje Bri gitte, dat door kanunnik Sherrit, pastoor LEIDEN. Geboren: Rudolf z. van C. Bavelaar en A. Molenaar Wilhelmina Catharina Inge d. van J. J. Nijeboer en K. Kukler Wilhelmus Franciscus Joseph z. van W. J. Edelaar en A. W. J. Reekers Adriana Hendrica d. van J. Kranenburg en G. Mie- remet Hendrik Jacobus z. van J. Schol- ting en A. S. Veen Elisabeth d. van H. Vinkestijn en A. Streefland Hendrik Jochem z. van J. Devilee en C. M. A. de Groot Cornelia d. van Th. Turk en M. J. Boll Willem Johannes z. van J. van Tol en J. P. Dal Elisabeth Maria d. van P. J. Verdegen en A. Barendsma. Overleden: A. P. Vogelezang hsvr. van: C. J. Meulmeester 64 jaar. Ondertrouwd: H. v. Hecke jm 26 jaar en G. de Haan jd 19 jaar N. Filippo jm 27 jaar en H. Delfos jd 23 jaar J. H. A. A. Gubbens jm 31 jaar en M. A. M. Jongmans jd. 28 jaar. Hans Albers in de vertolking uitstekend ter zijde. Voor de pauze een geweldige lachschla- ger: „Het meisje met de vier Vaders". Een bekend gegeven: 'n jonge vrouw, die aan de gevolgen van een val uit de trapéze sterft en 'n jong meisje achterlaat, dat zij toevertrouwd heeft aan de zorgen van vier harer medewerkers, die tot vader gepro moveerd worden. Het meisje groeit op, gaat liefde gevoelen voor 'n jong anvocaat, waar door de „vaders" zich bedreigd zien, maar als er plots niets van een verbintenis dreigt te zullen komen, ijveren ze allen als om in een Iersch dorpje met twee kapelaans, strijd om alles weer in het reine te brengen. in huis is opgenomen, heeft visioenen. Zij heeft verschijningen van de H. Brigitta, maar de kanunnik gelooft er niet aan. Was de moeder van het meisje indertijd ook niet in het krankzinnigengesticht gestor ven? Maar of het "schijn is of werkelijk heid, het leven van het eenvoudige meisje en haar verhouding tot den grijzen kanun nik en den atheistischen dorpsschoolmees ter wordt er door beheerscht. Wat is eigenlijk het onderwerp van dit merkwaardige spel van Paul Vincent Car roll? Er wordt in dit stuk een zeer goed ge slaagde schets gegeven van het karakter van den grijzen kanunnik, die een figuur is, welke totaal niet past in het landelijke Iersche dorpje. De pastoor heeft Spaansch bloed in de aderen en voelt zich aangetrok ken tot de zuidelijke beschaving, tot de klassieken; hij is een man van groote stijl, met een natuurlijke „grandezza", wel zeer afstekend tegen zijn twee kapelaans, die wel wat al te zeer als een paar goedwil lende maar niet bepaald snuggere „kwa jongens" worden voorgesteld. Deze kanunnikkenfiguur wordt geplaatst naast die van het eenvoudig meisje, een en al contrast met den „grooten heer". De kanunnik is echter een en al goedheid voor dit kind, en die prachtig geschetste en psychologisch zoo fijn aangevoelde ver houding is het meest ontroerende van het spel. De opvoering wordt bovendien terecht genoemd een der meest belangrijke van het tooneelseizoen, omdat de uitbeelding van deze twee karakters, van wie de een de „schijn" en de ander de „werkelijkheid" vertegenwoordigt, in handen is van Char lotte Kohier en Albert van Dalsum, die een subliem spel te zien geven, zóó fijn van teekening, dat de toeschouwer geboeid en onder den indruk het tooneelgebeuren beleeft als een hoog geestelijk genot. Aan Charlotte Kohier werden bloemen aangeboden. De andere figuren bewegen zich om deze twee heen om de hoofdkarakters tot hun recht te doen komen en vonden een uitste kende vertolking. Een welverdiende hulde viel aan het slot den artisten ten deel. Bioscopen. Laxor SERGEANT BERRY. Hans Albers in „Sergeant Berry!" Velen houden niet van dezen bekwamen speler, omdat hij wat men noemt „wat te dik" doet, maar de directies weten beter: een Hans Albers-film is een kasstuk en zoo ook hier Eerst even den korten inhoud. Sergeant Berry begint zijn avonddienst bij de politie. Hij rookt tegen de orders in en als hij meent, dat zijn chef per auto nadert, verschuilt hij zich. Maar het toeval lacht hem toe: een gangstersbende stuift uit den wagen en een van de mis dadigers legt hij neer. Op bekentenis van dezen slaagt hij erin ook de overigen te arresteeren. Gevolg: hij is politie-inspecteur en om hem tegen de gangsters te bescher men wordt hij naar Mexico gezonden, om daar een cocaïne-smokkelbende te ont maskeren. Hetgeen natuurlijk geschiedt, maar er gebeurt nog veel meer in dat poli- tie-onderzoek als geheim rechercheur, maar weer is het toeval op zijn hand, weer boekt hij successen en weer volgt promotie. „Sergeant Berry" moge een eenigszins groote speling aan het toeval laten, de film is toch aardig in elkaar gezet en Hans Al bers is de spil waarom alles draait. Hij is het, die handelt, die zelfs de Mexicanen, die b.v. toch heusch geen kwajongens in het schieten zijn, telkens weet beet te nemen in een reeks van avonturen, welke er uitste kend ingaan. Hans Albers is de man te vens, die daarnaast voor den noodigen hu mor zorgt, snedige antwoorden kan geven en opmerkingen kan maken, die de noodige vermakelijkheid aan den dialoog weet te geven en daardoor tot een geheel komt, dat aannemelijk is en gaarne aangenomen wordt. Tony von Bucowicz en Peter Voss staat Een dol-komische film met Mischa Auer als het meisje met de vier vaders en nog een verloofde op den koop toe. Erger kan het al niet. En lachen kan men volop. Casino. IK BESCHULDIG. De film die deze week in Casino wordt vertoond past juist in het tijdbeeld van heden, nu de internationale verhoudingen van dien aard zijn dat de landen zich tot het uiterste toe hebben bewapend. Deze film is dan ook een felle aanklacht tegen den oorlog en nadat men de verschrikkin gen van den oorlog aanschouwd heeft, zal er wel niemand zijn, die de wereld nog maals in een dergelijken ramp gestort zou willen zien. De film biedt een fantastisch verhaal, dat zich niet alleen keert tegen den oor log, maar zelfs op het einde den oorlog voor afgeschaft laat verklaren. Wij zouden dergelijke verklaring graag nog eens zelf meemaken, maar vreezen het ergste. In derce film, getiteld: „Ik beschuldig", spelen de dooden een voorname rol. Het zijn de dooden van Verdun, die tallooze naamloozen, die vielen in een wreeden oorlog, doch van wier dood men verwacht te, dat hij een nieuwe slachting voorko men zou. Helaas dreigt hun bloed vergeefs vergoten te zijn, hun jonge levens vergeefs vernietigd. Zoo dreigt de werkelijkheid te zullen worden, zoo dreigt het ook op de film. Een soldaat, Jean Diaz, een soldaat, die op het kantje af, levend uit de hel van Verdun is gekomen, waar al zijn kamera den zijn gevallen, zoekt naar een middel om den oorlog voorgoed onmogelijk te ma ken. Hij vindt een glassoort uit, ondoor dringbaar voor kogels. Maar als hij het ge vonden heeft, wordt hij krankzinnig, droevig gevolg van een overgebleven gra naatsplinter in de hersens. Zijn vrienden buiten zijn uitvinding uit en worden er ryk mee. Doch den vrede brengt het glas pantser niet; de bewapening groeit en groeit, totdat de oorlog onvermijdelijk is geworden. Dan kry'gt Jean zijn Verstand terug en vernemende, dat er weer een oorlog voor de deur staat, vertrekt hij naar de graven van zyn gevallen kameraden bij Verdun. Hij vertelt hun, dat zij tevergeefs geval len zijn, en dan staan de geweldige mas sa's gesneuvelden op uit hun graven. De bewoners van Jean's vroegere woonplaats willen hem verbranden, omdat hij de doo den opriep, maar de opgestane soldaten nemen hem mee. Ze houden in alle landen vliegtuigen, treinen en soldaten tegen. Dan geven de regeeringen toe. In groote proclamaties wordt bekend gemaakt, dat de oorlog voorgoed tot het verlederf be hoort. Eerst dan zoeken de dooden hun graven weer op, en Jean Diaz is de laatste die bij Verdun in het graf afdaalt. Een fantasische film, maar toch een aan grijpend beroep op het geweten der we reld, om de- dooden van de groote slach ting niet te vergeten en hun sterven niet vergeefsch te doen zijn. Jammer, dat het woord van een der figuren uit deze film zoo waar is: „De menschheid is niet zoo als men wenschen zou, dat zij was. Men moet rekening houden met wat zij is." De hoofdrolvertolker Victor Francen heeft een prestatie geleverd, die wel het uiterste van hem heeft gevergd en hij moet lot een der beste FrFansche acteurs gere kend worden. Voor de pauze een spannende film „Ge vaar in den tunnel" waarin een ingenieur zich tegen allerlei intriges heeft te verde digen en daar natuurlijk in slaagt. Dit programma dat wordt aangevuld met een actueel journaal is een bezoek overwaard en kunnen wij dan ook ten zeerste aanbevelen. Trianon MORGEN GAAT 'T BETER 't Is niet te verwonderen, dat de gelegen heid, om „Morgen gaat 't beter" te zien, nog met een week is verlengd. Reeds een week heeft Leiden genoten van deze waarlijk kostelijke Hollandsche film, waarvan Lily Bouwmeester, Paul Steenber gen, Theo Frenkel, e.a. iets bijzonders hebben gemaakt Ook de komische geschiedenis van de „avonturen van Bill Peck in het circus" blijft op het programma, dat vermoedelijk alleen nog maar deze week geprolongeerd wordt Lido. VROUWENGEVANGENISSEN. De film „Vrouwengevangenissen" is door de directie van Lido voor de tweede week op het programma geplaatst. Deze boeiende film vraagt het oordeel van het publiek, dat onderscheid heeft te maken tusschen wat het materieele recht voorschrijft en wat het eigen geweten zegt. Het is een film van een bijzondere, opmer kelijke strekking. Ook de tweede film „Charlie Chan in Monte Carlo" blijft nog een week de aan dacht van den bezoeker gespannen houden. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is geopend van 104 uur ten behoeve van de R. K. Staatspartij. Rechtskundig Adviesbureau voor de le den van de Afd. Leiden en Omstreken op het Kantoor, Bondsgebouw, Steenschuur 15, nam. van 6.308.00 uur Repetitie R. K. Gemengde Zangvereeniging „Pul- cnri Studio", 8 uur (Zaal 6). Bestuurs vergadering Comité Encycliek-Commissie, 8 uur. Kantoor Bouwvakarbeidersbond 'Zaal 10), nam. van 7.308.30 uur. Don derdag R. K. Damclub „Gezellig Samen zijn", 8 uur (zaal 1 en 2). Zaterdag: Spaarbank op het kantoor, 78 uur. Bibliotheek 78 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING Rapenburg 52. Beurtrooster: Zondag: Th. Varkevisser, C v. d. Meel, P. Rij ze voort en W. v. d. Holst; Maandag: C. v. d. Meyden en F. Over dijk Dinsdag: W. Key, J. Compier en J. Post; Donderdag: D. Devilee en G. Bot; Zaterdag: J. Bentveld en W. Key Heden Zaterdag van 8.159.15 uur Biblio theek Zondag: is de zaal geopend van 12 302.30 uur en van 7.0010.15 uur; ver plichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur Bibliotheek Van 12 uur zit ting St. Joseph's Spaarkas, welke wordt waargenomen door den heer J. Vreeburg. 8.30 uur Prijsbiljarten, hoofdprijs Maandag: Bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur 's middags om 4 uur vergadering Praesidenten Districht Leiden. 8.30 uur Vergadering Commissarissen District Leiden. 8.15 uur Tafeltennis- ciub. Dinsdag: Bijeenkomst voor de le den van 8 0010.15 uur; 8.30 uur Ver gadering 'Commissarissen Afd. Gehuwde Gezellen. - Woensdag: 8 30 uur Repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer. Don derdag: Bijeenkomst voor de leden van 3 00—10.15 uur; 8.30 bijeenkomst Schaak club „De Raadsheer" Vrijdag, 8.30 uur Repetitie Muziekgezelschap Frans Schweit zer. Zaterda?: Bijeenkomst voor de le den van 810.15 uur Van 8.159.15 uur Bibliotheek 8.30 uur Kegelclub „De Pnedelaars". MededeeHngen: Maandag. Woensdag en Donderdag des avonds te 6.30 uur, spreekuur van den Eerw. Vice-Prae'-es aan de Pastorie. Zondag 30 April derde Zondag na Paschen Beschermfeest van St. Joseph. Alsemeene H. Communie ieder in zijn eigen Parochie. ST. ODO-KOORKNAPEN. Maandag: om 6 uur: Schola Cantorum (in plaats van Dinsdag); Dinsdag: half vijf: Aspiranten-kwart na vijf: Crescendo- groep (in plaats van Maandag Woens dag: Eerste H. Communie de Schola zingt des morgens tijdens het Communie- uitreiken en des middags om vier uur het Lof. Donderdag: half zes: Uniformen passen voor de Schola-leden, gevolgd door Repetitie. De jongens, die niet zoo vroeg kunnen, komen zoo spoedig mogelijk. Vrijdag: half vijf: Aspiranten, kwart na vijf: Crescendogroep. Hallo Boyi! Denkt aan Woensdag, hoor, voor zoover onze Scholaleden tenminste kunnen. Dins dag 2 Mei zingen we in de Stadsschouw burg de Reien van hest St. Oda-Spel, dat dan wordt opgevoerd. Sint Oda is de Pa trones van de blinden. Dan volgt op Zondag 7 Mei onze Uitvoering in Amsterdam. Jam- nier dat de acht nieuwelingen nog niet mee kunnen, omdat onze wagen ons groote ge- lal niet kan bergen, maardie boys hebben nog heel wat uitvoeringen voor den boeg, dus halen ze die schade nog wel eens in, hè! We vertrekken dien Zon dagavond om half zeven en komen natuur lijk niet zoo heel erg vroeg thuis deze keer, dus zorgt ervoor, dat je 's avonds tevoren vroeg „naar kooi" gaat. Enfin, in de vol gende St. Odo-Klok staan nog enkele bij zonderheden, die je moet weten. Zeg^boys, denkt aan je Contributie. In de ongere gelde weken, die achter ons liggen, is dat een beetje spaak geloopen. Zorgt voor de „centjes", anders kan onze zaak niet draaien. O zoo! Houdt je taai!! O-Kee! KAPELAAN E. A. M. PAAP. KRUISVAART. Cohort „Aeternus Pater". Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag, 7.30 uur: H. Mis, waaronder Alg. H. Communie voor Kruistochters en Maria Congreganisten. 4 uur Geen Ontspan ning 7.30 uur: Bijeenkomst voor alle jongens Maandag, 7.30 uur: Postzegel club Missieclub Dinsdag, 7.30 uur: Mar tin us- en Paschalisban Woensdag, 5 uur: Willibrordusban 6.30 uur Bonifatiusban 7.50 Arnoldus Servatiusban Donder dag, 7.30 uur Franciscus- en Tarcisiusban. COHORT ST. PETRUS. Burcht: Garenmarkt 36. Zondag 7 uur: aantreden der leden Mis sieclub Pater Damiaan, brood medebren gen Dinsdag 6 uur: Sleutelkoor 7.30 uur Stepbanusban 8 uur Kard. v. Faul- haberban 8 30 uur Franciscusban Woensdag 7.30 uur Adspirantenban Vrijdag 6 uur Sleutelkoor 8.15 uur Jon ge Wacht afhalen en afrekenen Zater dag 7 uur K.J.C.-Mis 7 uur Lcdewijk- ban Spaart regelmatig voor a.s. Zomer kamp. COHORT ST. PANCRAS. Burcht: Anna Paulownastraat. Zondag 5 uur Repetitie Minstreels Maandag 7 uur Gedialogeerde H. Mis 8 uur Lodewijkban 8 uur Adspiranten ban I Dinsdag 8 uur Don Boscoban 8 uur Tarcisiusban Woensdag 8 uur Huis vlij tban 8 uur Adspirantenban III Donderdag 8 uur Aloysiusban 8 uur Canisiusban Vrijdag 8 uur Servatiusban 8 uur Adspirantenban II Zaterdag 67 uur Afrekenen 3 Centsfonds, Spaar bank, Contributie. Kruisvaarders. Deze week hopen we de rolverdeeling bekend te maken voor onze uitvoering. Dan komen er een paar weken van drukke repetities, zet je ruggen maar vast strak! We spreken af: als we een uitvoering geven moet 't wéér een succes worden! Waar of niet? Daarom wordt er gerekend op ieders medewerking, zooals vorige jaren. Alle maal frisch aan den slag!!! NET KOSTHUIS gevraagd door Juffrouw voor verschillende dagen, desge- wenscht huiselijk verkeer. Brieven met prijsopgaaf per dag onder no. 2806 per dag. ZIT-SL AAPKAMER R. K. Jongeman vraagt een Zit-Slaapkamer met pension te Zoeter wo ude, Rijndijk. Brieven onder no. 2830 bur. van dit blad. R. K. persoon vraagt tegen 1 Mei een ZIT-SLAAPKAMER te Hazerswoude (Rijndijk). Brieven onder no. 2831 bureau van dit blad. ONGEMEUBILEERDE étage gevraagd, bevattende 2 kamers, kabinet en keuken, door alleen wonende dame, omtrek Petruskerk. Brieven onder no. 2841 buréau van dit blad. GOEDE WEIDE gevraagd voor 4 pinken, liefst omtrek Leiden. Adres L. C. v. VLIET, Gemeeneweg, Ha zerswoude. 1508 HEER ZOEKT als pasbeg. aansl. bij R. K. Tennisclub, alhier. Brieven onder no. 2789 bureau van dit blad. ACAD. ZIEKENHUIS Bezoekers kunnen hun rij wielen voor 5 cent stallen in de „Cito", Stationsweg 39. Alles verzekerd. Vlug be diend. Beschut tegen weer en wind en zon. Ondernemer L. VAN DER MEEL. 2605 VOETBALTRAINING is noodzakelijk, wil men iets bereiken. FR. GODDIJN (trainer van Docos) heeft voor de maanden Juni, Juli, en Aug. nog 2 avonden dis ponibel. Adres: Geeregracht 35a, Leiden. 2801 R. K. JONGEMAN in vaste uurdienst der P. T. T. heeft nog eenige uren per dag vrij voor andere werk zaamheden, onverschillig wat. Brieven onder no. 1475 bur. van dit blad. LEIDSCHE BLINDENBOND Kunst- en filmavond op Don derdag 27 April in de Stads gehoorzaal, aanvang 8.15 uur, bewijs van toegang verkrijg baar a 15 cent, op Zondag 23 April in de vestibule der Stadsgehoorzaal van 1 tot 3 uur, alwaar tevens plaats be spreken 2774 2-, 5 en 7-PERSOONS Auto's te huur, met en zon der chauffeur, per uur, per dag of langer, open en ge sloten. Geniet van de natuur. Berekening billijk. Bespreek vroegtijdig. VISSER'S Auto Verhuur. Van ouds uw adres Anno 1929, Haagweg 52, Tel. 3131. Altijd goed. 2849 NATUURSCHOON Bezoekt Lunchroom „De Duinrand", groot terras, tele foon 370. Prachtige wandel paden door de dennenboss- schen in de duinen bij de zee, met uitzicht op de bloeni- bollenvelden, gelegen te Noord wij kerhout, i ng. Zee straat, ook te bereiken van Noordwijk Zee, Duinweg. 2727 CONCERT Zaterdag 29 April theetuin „Oud Hortuszicht" te 8 uur, concert mu'iekge-.elsc" ap „Or pheus", binnenkomst deel nemers (sters) „Juliana-wan- deltocht" prijsuitreiking. Toe gang a 10 cent. 2788 EDDY BROOCKS Humorist, Conferencier, Pa rodist: Joop Lancel, Pianist-" Accordeonist. Engageert ons voor uw bruiloften en par tijen. Succes verzekerd. Komt eens geheel vrijblij vend met ons praten. Be leefd aanbevelend: De Sitter- laan 65, Zuiderkwartier. 2792

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12