OPEL! 1 Beschermingsmaalregelen Gebr. van ULDEN RUNSTREEK Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN VRIJDAG 21 APRIL 1939 DE LEIOSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Bij het aanschaffen van een econo mische auto wordt maar al te dik wijls de veiligheid van de Inzitten den ondergeschikt gemaakt aan een of ander onbelangrijk detail. EISCH MINSTENS Stalen carrosserie Hydraulische remmen Rondom onsplinterbaar Benzinetank achteraan. 'n Poli# voor Uw veiligheid PrU»en van»f f, 1150.. HOOGE RIJNDIJK 90 TELEF. 2610. Wie Opel rijdt behoeft niet te rekenen. HOOGMADE Vereeniging voor ziokenhuisverpleging „Onderlinge Hulp". Donderdagavond vond in de zaal van den heer Witteman de jaarvergadering van bovengenoemde ver- eeniging plaats waarvoor de belangstelling niet zoo buitengewoon groot was; slechts 27 leden waaronder het volledige bestuur gaven acte de présence. Bij de mededeelingen werd op de eer ste plaats ter kennis gebracht, dat het lig geld in het Diaconessenhuis was gehand haafd op ƒ2.50 per dag, hoewel eerst was overgegaan tot 'n verhooging tot f 3.per dag. Vervolgens werd aan de hand van en kele voorbeelden waarover eenige discus sie ontstond, aangetoond, dat ook in mi litaire dienst zijnde personen bij ziekte e d. niet altijd verpleging op Rijkskosten genieten. Met kracht werd daarom aange drongen, in het belang van de betreffen de personen, ook tijdens den militairen diensttijd lid te blijven van de vereeni ging. Hierna verkreeg de secr. weer het woord voor het verslag van de laatste vergade ring van 't Streekverband, waar aanwe zig waren o.a. de voorz. en secr. van het Federatiebestuur en bestuursleden van 13 van de 16 aangesloten vereenigingen. Het voornaamste punt der agenda was behan deling en bespreking: Doktersfonds. Dit fonds, waar men zich kan verzekeren te gen klinische- en poliklinische- en opera tiekosten, is in zooverre een bedreiging voor onze vereeniging, aldus spr., dat het ook de verzekering voor verpleging tot zich wil trekken, hetgeen ledenverlies voor on ze vereeniging tengevolge zal hebben. De eerste jaren zal dit aanlokkelijk zijn door 'n lage premie, maar eenmaal de macht in handen hebbende, zal dit fonds in zijn „monopolie-positie" gemakkelijk tot verhoo ging kunnen overgaan. Na dit zeer duidelijke verslag kwam met een het jaarverslag der vereeniging door den secretaris waaruit we o.a. overnemen: opname in ziekenhuis: 22 leden met 406 ligdagen; Er vonden 45 controles plaats door den controleerend geneesheer; 5 be- stuurs- en 2 ledenvergaderingen met een zeer prettig en vlot verloop, werden ge houden, terwijl het ledental met 26 is ver meerderd en thens 740 bedraagt. Een hartelijk applaus van de aanwezigen en een namens allen gesproken dankwoord door den voorzitter beloonde den secr. voor zijn keurig verslag. Het hierna volgende verslag van den penningmeester was eveneens keurig in orde, doch was niet zoo buitengewoon rooskleurig. Het resultaat was namelijk een nadeelig saldo, voornamelijk tenge volge van het zeer groote aantal ligdagen. Uit het verslag ontnemen wij het volgen de: Ontvangsten aan contributiën en vrij willige bijdragen ƒ1159.77. Uitgaven: lig geld 1143.65; bodeloon, vergaderingen en andere uitgaven f 230.76. Totaal 1374.41. Nadeelig saldo 2140.64. Momenteel be staat het bezit der vereeniging nog uit: banksaldo 1083.27, kassaldo ƒ51.03. To taal ƒ1134.30. Namens de controle-com miss ie was van den heer J. Uit den Boogaard bericht bin nengekomen, dat bij de gehouden controles alle boeken en bescheiden steeds in de beste orde zijn bevonden. Door den voorzitter werd daarna dank gebracht aan den penningmeester voor zijn uiterst zuinig en accuraat beheer, dat hij hopelijk nog vele jaren mag voeren en verleende hem décharge over het afgeloo- pen jaar. Ook aan de controle-commissie werd dank gebracht voor haar werkzaam heden. Als punt 6 kwam nu dc behandeling van de agenda der Federatievergadering, wel ke met de door den secr. gegeven uitslag voor kennisgeving werd aangenomen, ter wijl met algemeene stemmen werd beslo ten de te kiezen afgevaardigde vry man daat te geven. De hierna volgende bestuursverkiezing had ook een zeer vlot verloop. Aftredend waren de heeren J. P. Meyer, niet herkies baar, en E. de Vrede en J. Zwetsloot, bei den herkiebaar. De gehouden stemming gaf als uitslag dat de heeren J. Zwetsloot met algemeene en E. de Vrede met 26 stemmen waren herkozen. In de plaats van den heer J. P. Meyer werd gekozen de heer P. Witteman met 17 stemmen van de 27. De gekozenen namen met een woord van dank hun herbenoeming aan. Ook in de controle-commissie was een vacature ontstaan door aftreden van den heer J. Uit den Boogaard, die zich niet her kiesbaar stelde. Na stemming en herstem ming werd den heer S. v. d. Meer met 18 van de 27 stemmen gekozen, welke zyn benoeming in dank voor het in hem gestel de vertrouwen aannam. Ten slotte verliep de derde stemming nog vlotter. Dit betrof de afgevaardigde en plaatsvervanger voor de Federatieverga- dering, waarvan de plaatsvervanger, de heer C. Baak, zich niet meer herkiesbaar stelde. Allereerst werd de afgevaardigde, de heer P. J. v. d. Eng herkozen met alge meene stemmen, terwijl op voorstel der vergadering de heer Andr. v. d. Ploeg met algemeene stemmen tot plaatsvervanger werd aangewezen, welke benoeming door beide heeren werd aangenomen. In aansluiting op het jaarverslag van den penningmeester volgde nu: Vaststel ling-contributie. Door de momenteel niet zoo gunstige toestand der kas stelde het bestuur voor de contributie onveranderd te handhaven, daar van een verlaging, hoe gaarne deze ook door het bestuur zou wor den voorgesteld, geen sprake kan zyn. Hiermede zijn de leden het roerend eens en met algemeene stemmen wordt dit be stuursvoorstel aangenomen. Bij de hierna volgende bespreking ver- eenigingsbelangen, bracht de secr. weer naar voren de vrijwillige verzekering te gen inbraak, brand, verduistering, fraude e.a.; het z.g. Risicofonds. Dit was vorig jaar reeds ter sprake gebracht doch afgestemd. Nu echter is gebleken dat, indien niet tot een algemene vrijwillige verzekering wordt overgegaan, het Rijk toezicht zal gaan uitoefenen met alle kosten, daaraan verbonden, voor de vereenigingen. Dit komt natuurlijk duurder uit dan een vry willige verzekering bij 't Risicofonds, reden waar om het bestuur voorstelt, dit voorstel nu te steunen. Dit wordt met algemeene stem men aangenomen. De rondvraag leverde allereest een woord van dank, van den heer C. Baak, voor het vele werk dat het bestuur en vooral de thans scheidende voorz. in het belang der vereeniging en der leden heeft verricht. Ook werd een vraag gesteld over het vervoer van zieken van en naar het zie kenhuis, waarop werd medegedeeld, dat dit behoudens enkele uitzonderingen steeds op kosten der vereeniging geschiedt. Op een vraag over een alhier voorgeko men geval van kindeverlamming werd medegedeeld, dat deze ziekte nu is toege voegd aan de in art. 4 van de wet op be smettelijke ziekten van 1872, genoemde ziekten en dus bij het eventueel voorko men hiervan geen uitkeering uit de ver- eenigingskas plaats vindt. Toen hierna niets meeT ter berde werd gebracht, nam de secr., het woord om een afscheidswoord te spreken tot den schei denden voorzitter. In het kort memoreerde 6preker het vele werk dat door hem in de 6 jaren van zijn voorzitterschap is ver richt in het belang der vereeniging maar vooral in het belang der leden. De pret tige en vlotte samenwerking, welke wij als bestuur van u nebben ondervonden, zal, aldus spr., lang in onze herinnering blijven en hij hoopt, dat hij de heer Meyer, met zijn zwak voor Hoogmade nog weer eens aan de bestuurstafel zal mo gen zien verschijnen. De heer Meyer dankte met eenige woor den voor deze lofrede op hem afgestoken. Dit alles echter is, zoo zeide hy, te dan ken aan de leden, die door hun medewer king en hun volle vertrouwen in het be stuur, het mogelijk maakten op een der gelijke prettige wijze te werken. Spr. hoopte, dat het de vereeniging steeds goed. ja steeds beter zal gaan, waarvoor hij de volle medewerking van alle leden vraagt. Voor de laatste maal dankte hij daarna als voorz. de aanwezigen voor hun belang stelling.en sloot de vergadering. KOUDEKERK Gevestigd: P. G. G. A. E. Bleyen- berg van Hardingsveld L. M. Heems kerk en gezin van Ter Aar J. A. Freyce van Bodegraven. Vertrokken: A. Einsing naar Am sterdam AH. Brink naar Den Haag D. H Brink naar den Haag. Ondertrouwd: P. J. A. Smits en A. M. Janmaat A. C. Wijsman en A. E. M. Janmaat Geboren: Maria, d. van G. J. Noor- lander en A. Kouwenhoven. NIEUWVEEN Moedercursus gesloten. Een nieuwe parel aan de kroon van het Wit-Gele Kruis is de moeder-cursus, welke alhier is ge geven en Dinsdag 1.1. is gesloten. De deel name is tot het einde toe groot gebleven. De slotavond werd gegeven in den vorm van een Lof met een onderrichting door den Pastoor over de heiligheid, de waardig heid van het huwelijk, met eenige nuttige werken over de opvoeding der kinderen. Na het Lof kwamen de dames weer bij een in de school, waar de gebruikelijke be dankjes werden uitgesproken en op een zeer gezellige wijze de avond werd beslo ten Wie nog geen lid mocht zijn van de prachtige organisatie het Wit-Gele Kruis, kan zich opgeven bij de secretaresse, mej. G. Hilders. Emmabloem. De Emmablocm-col- lecte, alhier dezer dagen gehouden, heeft opgebracht ruim ƒ34.—. Kerkschapen. Bij de gisteren gehouden verkoop der 47 kerkschapen op het erf van den heer H. Ran was de opbrengst 16.60 per stuk. Inenting. B. en W. van Nieuwveen maken bekend, dat op Woensdag 26 April a.s. des v.m. tusschen 8 en 9 uur de ge legenheid is opengesteld tot kostelooze in- en herinenting ten hiuze van dr. B. Nout. TER AAR Verkooping Kerkschapen. Vandaag bad de verkooping plaats van een 36-tal schapen, welke door de landbouwers gra tis waren geweid. Zij brachten ruim acht tien gulden per stuk op en de kooper was J. Zwetsloot. Geboren: Anna, Cornelia Maria, dcchter van J. ZwirsLebesque Her- manus, zoon van B. van EgmondJansen Aletta, dochter van J. G. de Jong Hijkoop Neeltje, dochter van E, J. de BruynAmbagtsheer Adriana Johanna, dochter van J. ZevenhovenHoek Maaitje Wilheimina, dochter van P. Schijf —Van Ewyk. Getrouwd: M. L. Hendrikse, 26 jaar en A. N. A. Roberts, 20 jaar. Overleden: P. van Egmond, 3 jaar. Vertrokken: M. C. van Rhoon, Leimuiden D. C. Balvers, Anna Paulowna. UITHOORN D© Statenverkiezing. Uitslagen Sta tenverkiezing: Aantal uitgebrachte stem men 1731. Onwaarde 20, blanco 23. Totaal geldige stemmen 1688. Lyst I 153, lijst II 939, lijst III 46, lijst IV 30. lijst V 14, lijst VI 128, lijst VII 305, lijst VIII 50, lijst IX 5, lijst X 7, lijst XI 0, lyst XII .11 stemmen. ZWAMMERDAM Geboren: Chritsina Wil'emijntje Eli sabeth, dochter van C. van Oosterom en E. W. M. Verburg Arie Hendrik, zoon van A. J. Verweij en H. v. d. Stelt. G e t r o u wd Gerria Rutger Teunis van den Hoofdakker, 25 jaar, stationhouder der P. T. T. en Janna Blom, 24 jaar te Alphen aan den Rijn. A Leiden, 20 April 1939. R.K. ZANGVER. „PULCHRI STUDIO" Met dankbaarheid kunnen bestuur en leden terugzien op de opvoering van de operette Franchemont de Marskramer; met dankbaarheid vooral aan den geestelijk moderator, van wien bestuur en ver. veel steun ondervinden. Dank ook aan het groot aantal bezoekers die ons in staat stelden den avond moreel en financieel te doen slagen; want het kost vooral in dezen tijd veel moeite en zorg. Maar wij zijn geslaagd en tevreden. Wy hebben weder een nieu we operette in studie genomen en wel „Zigeunerleven". Het is een zeer spannend verhaal uit de zigeunerwereld, tekst van een der leden, waarvan dc muziek door een bekwaam musicus geheel in orgineeie zigeunermuziek wordt gecomponeerd. Reeds hebben zich eenige nieuwe leden op gegeven. Indien er nog dames of heeren zijn, die deze spannende operette willen helpen uitvoeren dan geven zy zich spoedig op. Contributie-regeling omtrent werke- loozen wordt door net bestuur altijd gun stig overwogen. De repetitie wordt ge houden Steenschuur 15 's Maandags 8.15 uur. Namens het bestuur GEEN ZORGEN VOOR MORGEN, MAAR Wij leven in een „schuilkelder"-tijd. Wanneer er iets zou gebeuren, zouden wy als laatste uitkomst er gebruik van kun nen maken. Maar nu stel ik de vraag: waar zyn die in Leiden te vinden? Als puntje bij paaltje komt: waar moeten de Leidsche inwoners zich in veiligheid stel len. Leiden, de stad zoo dicht aan de zeekust, waar is hier in heel de stad een plaatsje te vinden, waar men zich veilig voelt. Is het niet de taak van onze gemeente, om hier eens werk van te maken. Mogelijk zou het antwoord zijn, dat hier voor geen geld is. Myn inziens, is hier al tijd geld voor te vinden. In deze dagen mag geen cent worden uit gegeven aan wat voor werken ook. Geen enkele buis mag gebruikt worden voor nieuwe rioleering, geen plantsoen mag ver nieuwd worden, alvorens eerst de bevol king in veiligheid kan worden gebracht, bij eventueelen aanval. Dat zyn verantwoordelijke zorgen van het gemeentebestuur. Geen zorgen voor morgen maar voor vandaag. U beleefd dankend. Hoogachtend, H e r m a n T. Binnenland ZANDLORIE GEKANTELD, ARBEIDER GEDOOD Bij het verrichten van werkzaamheden, bestaande in het transport van zand, is in de duinen, aan het einde van de Kwartel laan te Scheveningen hedenochtend te kwart voor twaalf de 39-jarige werkman A. de J., wonende aan de Scholstraat 67, te Scheveningen, door het kantelen van een lorrie zoodanig 'aan het hoofd getrof fen, dat hy vry wel op slag werd gedood. Een onderzoek naar de oorzaak is inge steld. LEIDEN. Geboren: Ermalinda Theresia, d. v. P. H. J. Staats en L. N. Leder Nicolaas, z. v. N. Wassenaar en J. S. Vylbrief Hen- drika, d. v. B. Thoma en A. Neuteboom Hubertus Joseph Maria, z. v. Th. A. Voge lezang en P. M. Huibcrs Kunder Adria- nus, z. v. R. Gort en M. v. Leeuwen. Ondertrouwd: P. v. Hove jm 29 j. en A. Jansen jd 28 j. M. Sosef jm 37 j. en J. Smit jd 35 j. Overleden: I. Dijkstra dr. 1 wk - J. de Jonge m. 73 j.J. C. C. Loos dr. 2 j. Buitenland SIR SMEDLEY CROOK WIL HITER EN MUSSOLINI UITNOODIGEN. LONDEN, 21 April A. N. P.). Het con servatieve lid van het Lagerhuis, sir Smed- ley Crook, zal Dinsdag den minister-pre sident vragen of hy, in verband met de boodschap var Roosevelt en het werkelyk verlangen naar vrede van de mogendhe den, de mogelijkheid wil overwegen Hit ier en Mussolini uit te noodigen naar Lon den te komen om hun verlangens te be spreken, teneinde het wantrouwen weg te nemen, dat ir. den geest van deze dicta toren zou kunnen bestaan, z DE FRANSCHE PERS OVER DEREDE VAN MUSSOLINI. PARIJS, 21 April (A.N.P.) - Naar aan leiding van de rede, welke Mussolini gis teren heeft gehouden, schrijft Dormesson in de „Figaro", dat niet behoeft te worden herinnerd aan het feit. dat de Ftanschen oorlog zoeken noch wenschen. Zy hebben er evenwel genoeg van te leven te midden van roof, leugen, schijnheiligheid en be dreiging. Zij hebben reeds lang ingestemd met het woord van Mussolini, dat de in ternationale betrekkingen en de vraag stukken, welke hieruit ontstaan, alleen worden geregeld op het standpunt der machtsverhouding. Men heeft deze ruwe verplichting pogen te ontwijken, doch thans zyn de noodige maatregelen geno men. Borugues schryft in de ..Petit Parisien", dat het uitstellen van de overwinnings parade te Madrid tot 30 Mei en de bewe ging van Ret Duitsche escader, dat op weg is naar de Spaansche kust, naast de rede van Musaolini de grootste waakzaamheid elschen. „l'Epoque" schrijft, dat de verovering van Praag en Tirana de beschaafde we reld heeft geplaatst voor een bedreiging. Het is derhalve niet ongerechtvaardigd, dat Roosevelt de as-mogendheden op de beklaagdenbank wil plaatsen. Door deze bewering heeft Mussolini het bewijs ge leverd, dat de „Messiaansche boodschap" hem heeft getroffen, evenals zijn mede werker Hitier. Brossolette schrijft in de „Populaire", dat men blijkbaar in de rede, welke de Duce gisteren heeft gehouden, geen eerste lezing moet zien, van hetgeen Hitier de volgende week Vrijdag zal zeggen. Wan neer de man van Berchtesgaden zelf zal optreden, zal het zeker met een andere, veel groótere heftigheid zijn. ENGELAND BOUWT REUSACHTIGE VLIEGBOOTEN. LONDEN, 21 April (A.N.P.De „Daily Telegraph" weet te melden, dat Britsche verkeersvliegbooten en militaire vliegtui gen op stapel staan, welke veel grooter zyn dan de Amerikaansche 37 ton wegende Boeing Yankee Clipper, die onlangs naar Engeland is gevlogen. Zij zullen worden uitgerust met zwaardere motoren dan alle welke op het oogent lik in gebruik zijn. Men heeft een motor ontworpen van 2.500 P.K., waarvan de bijzonderheden, evenals van het vliegtuig, waarvoor zy bestemd is, ge heim worden gehouden. Ook is men reeds bezig met de vervaardiging van een bij dezen motor passenden schroef met drie verstelbare bladen en een diameter van ruim vyf meter. Deze schroeven kunnen in vaanstand worden geplaatst, zoodat zy vrijwel geen weerstand opleveren, een groot voordeel voor een meermotorige machine, ingeval een of meer motoren stopgezet moeten worden. De enorme vliegboot, welke met vier en mogelijke nog meer motoren van 2.500 P.K. zal worden uitgerust, wordt zoo ge bouwd. dat iedere motor tijdens de vlucht bereikbaar is. DE STAKING IN DE AMERIKAANSCHE STEENKOOLINDUSTRIE. Perkins bij Roosevelt. WASHINGTON, 21 April. (A.N.P.) Dc minister van arbeid, miss Francis Per kins heeft gisteren een onderhoud gehad met president Roosevelt teneinde te spre ken over de geuite dreigingen om in het gehecle land een staking in de steenkool industrie te weeg te brengen. Het schynt, dat president Roosevelt voornemen# is persoonlijk in te grijpen, indien men niet spoedig over het doode punt heenkomt, waarop de onderhandelingen thans ge raakt zijn. REIDEN, 21 April. Vee. Aanvoer 22 stie ren f 200270, 5458 cent, hahdel matig; 20) kalf- en melkkoeien 200290, han del tamelyk; 703 varekoeien e. a. 90190 handel iets vlugger; 184 vette koeien 180 300. schoon gewicht 46—74 cent, handel matig; 23 vette kalveren 70—110, schoon gewicht 7096 cent, handel tamelijk vlug; 517 nuchtere slachtkalveren 47, handel stroef; 150 vette schapen 1830, schoon gewicht 4250 cent, handel tamelijk; 644 weideschapen 914, handel matig; 500 vette lammeren f 1423, schoon gewicht 5054 cent handel tamelijk; 119 lammeren, 43 zeugen 4065. 326 mestvarkena 18 32, 582 biggen 915, handel iets vlug ger; 4 paarden; 28 bokken of geiten 410 handel matig. Kaas. Aanvoer 38 partijen, waarvan 25 partyen Goudche kaas le soort 20 —21, 2e soort f 18—19; 13 partyen Lcidsche kaas le soort 1920.5, 2e soort 1718. Handel matig. LEEUWARDEN, 21 April. Vee. Aanvoer: 155 Enterstieren 70185, 140 Twenter- stieren 185350, 570 vette koeien 120 265 per stuk 3866 cent per kg.; 2508 melk en kalfkoeien 115275; 305 pinken 60 165, 22 vette kalveren 1854. 1152 nuchteres kalveren 3 00—3 50, 400 vette schapen 1025, '130 weide schapen 917 206 lammeren, 428 vette varkens 45—160 per stuk, 3848 cent per kg.; 35 magere varkens 2245. 130 kleine biggen 7—15 per stuk, 35 bokken of geiten, 19 paarden. Totaa' aanvoer 6295 stuks. Kaas. Sleutelkaas 15, Nagelkaas 13 —24, Goudakaas 1636, Edammerkaas 1223 per 50 kg., Aanvoer 2683. Boter. Prijzen: veilingboter 1.20 1 18 per kg„ Aanvoer 0 zesde vaten. Com missie 75 cent. •s HERTOGENBOSCH, 21 April. Boter. Aanvoer 21 250 kg., Prijzen: hr-ogste 1.35, laagste 1.25, middelprijs 1.32 per kg. AARLANDERVEEN, 20 April. Eierenvei- ling. Prijzen: kippeneieren 3.00—3.50, eendeneieren 2.808.00 per 100 stuks, boter 0062 cent per pond, kaas 15—23 cent per pond. ROELOFARENDSVEEN, 21 Aapril. Groen ten veiling. Aardbeien 3545 cent, aanvoer 1326 donsjes, spinazie \y,5 cent per kg., sla 1.204.10 per 100 krop, sla- vellen 16—22 cent per kLst. NIEUWVEEN, 20 April Elerenveillng. Aanvoer 2543 kippeneien 2,95—3.20, een deneieren 73 stuks 2.502.95 per 100 stuks. RIJP WETERING, 21 April. Elerenvel'lng R. P. V. Aanvoer: 7671 kippeneieren 3.00 3.90, 644 eendeneieren 23 per 100 s'uks, konijnen 3270 cent per stuk, boter 1.201.25 per kg. ZOETERMEER, 19 April. Eierenvciling. Aangevoerd 16000 stuks eieren. Prijzen: kippeneieren 3.103.95, eendeneieren 2.502 65, kalkoeneiercn 5.50 en gan zen 7.50 per 100 stuks. BOSKOOP, 21 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold: 50 86 cent, Wendland 4060 cent, Duisburg 5073 cent, Briarcliff 30—52 cent, Butter fly 5078 cent, Wilh. Kordes 25—35 cent, P.osalandia 3057 cent, Florex 4077 cent, Edith Helen 50—67 cent, Aug. Noack 32— 44 cent, Else Poulaen 3046 cent. E'len Pi ulsen 5080 cent, Rosa Mundi 90100 cent, Queen Mary 40--78 cent. Azalea f 1.60—2.00, Magnolia 20—36 cent, Lathy rus 79 cent, Andromeda 1218 cent, Phod. Pink Pearl 3070 cent. Rhod. in soorten 3042 cent, Cerasus Hisakura 90 130 cent, Cerasus rosea fl. pl. 80160 cent, Wergelia per stuk 2i cent, Ceematis Prins Hendrik 1.201.70. Clematis Nel ly Mooser 32 cent, L'Azurstem 1.00, Birs Bateman 2032 cent. Hortensia per stuk 2530 cent. Acer 41 cent. VOORSCHOTEN, 20 Aoril. Vrije veiling. Prijzen: kioneneieren 3.003.90, eenden eieren 2 70—2 90 per 1C0 stuks, kippen E',)90 cent, konijnen 0.151.50, duiven 1012 cent per stuk. Leidsrhe kans 7280 cent. zoetekaas 1.001.08 per kg. Ve'iin»* V. P. V. Prijzen: kitv^neUran 2.80;3.80, eendeneieren 1 90 —2 90, ganzeneieren 7.0011.00 per 100 stuks, konijnen 0 35—1.40 en duiven 17 cent per stuk. LOOSDUINEN. 20 Sept. Groentenvet- ling. sninazie 918 cent per 4 kg., poste lein 7590 cent per 6 kg salade le soort f 3.00—6 20, 2c snort 1.00—2.80 per 100 krop. radijs 0.00—1.20. raapstelen 0 40 --O.50, rabarber 2.73.60 per 100 bos, an- rijvie 40—55 cent per 100 kg eieren f 4.10 per 100 stuks. TER AAR, 21 April. Centrale Veiling. Per kist: spinazie 1528 cent, andijvie 84 88 cent, sla vellen 3742 cent. per 10 kg Peulen 6.80—8.20. per kg. 17—19 cent. per 100 kg.; prei f 5.10 per 100 bos; radijs ■f 0.60—1.60, rabarber f 2.20—8.10, selde rie ff 2.20—6.—, per 100 stuks: sla 3 00 8.70, per stuk: bloemkool 1531 cent. komkommers 11 cent, per pond aardbeien 37 cent, pieterselie 2.204.70. W18SELNOTKER1NGEN (AMSTERDAM) Londen 8.81% Berlijn 75.55 Parys 4.98% Brussel 81 65 Zwitserland 42.26 Kopenhagen 39.35 Stockholm 45 45 Oslo 44 '0 New York 1.88%

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3